De Texelse makelaars bieden aan ra officiëleberichten Eelman Van Heerwaarden Drukte bij lammetjeswandeltocht PRIJS KNALLER1. €299,- Texelfoerist HP COLOR ^LASERJET 2600N Veel animo voor zoeken Koger paaseieren - - onderhoudsschilders PASFOTO'S FOTO DE WAAL (compagnie TEXELSE COURANT haven 20 Oudeschild (T) 313608 de 2500 paaseieren die De Koog Badplaats zondagochtend in het txei VERFSPECIAUST LIJSTENMAKERIJ SCHILDERSBEDRIJF Q6614A: I VRAAGPRIJS VERU en zus een bon van twintig euro op. Het zilveren en bronzen ei werden gevonden door twee vriendinnetjes uit het Oostenrijkse Linz. Ed Ver meulen uit Baarn. van kindsafaan verbonden met Texel, speelde na 12 jaar voor het laatst voor Paashaas. De jaarlijkse Lammetjestocht van wandelsportvereniging 't Gouden Boltje bracht maandag tweede Paasdag een recordaantal wande laars op de been. Het prachtige voorjaarsweer lonkte en Texelaar en toerist trokken er massaal op uit. Een kleine duizend mensen schre ven zich in voor een tocht van 5. 10, 15, 25 of 40 kilometer. Dat leidde vooral rond elf uur 's morgens tot lange wachtrijen voor de inschrijf- loketten in het schietsportcentrum aan de Emmalaan. De meeste deel nemers kozen voor de traditionele tocht van vijf kilometer over het Hoge Berggebied, waar de lamme tjes volop in de weiden dartelden. De langere tochten, waarvan de routes ieder jaar veranderen, voer de de wandelaars ook over andere delen van het eiland. De lammetjestocht werd voor de 26ste keer georganiseerd. Ze hadden bij de De Koog Bad plaats voor de zekerheid kort van tevoren extra paashaasoren laten maken en dat was niet voor niets. De animo voor het jaarlijkse paaseierenzoeken was zondag zo groot dat de ondernemersvereni ging niet genoeg had aan vijfhon derd oren die aanvankelijk waren gemaakt. Tussen de vijf- en de zeshonderd kinderen en nog een hele groep ouders of grootouders meldden zich eerste paasdag op het dorpsplein in De Koog voor de jaarlijkse tradi tie. Nadat kinderen en ook diverse volwassenen tot paashaas waren geschminkt, trok de groep achter de SOS Band aan naar de gebrui kelijke plek in het bos. De Koog Badplaats had daar 2500 beschil derde eieren verstopt, waaronder een gouden, een zilveren en een bronzen exemplaar. Het gouden ei werd gevonden door de 11-jarige Max en 8-jarige Kaya van Benthum uit Oudeschild. 'Hij lag in een klein holletje', vertelt Kaya. 'We hadden hem na twee minuten ai gevonden.' Het ei leverde broer Vrouwen van Nu De afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu komt maandag om 20.00 uur bijeen in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Theo Zijm vertelt over oude ansichtkaar- Kinderen en ouders zoeken volop en in groten getale ten van Texel. de badplaats had verstopt. De eieren werden dit jaar voor het eerst door leden van de onderne mersvereniging verstopt. Voorheen namen Carla en Hans Huisman en de familie Burgman dat voor hun rekening, maar zij stopten vorig jaar na 27 jaar met het verstoppen van de eieren. Het evenement liep een klein deukje op toen een jongetjes met eieren begonnen gooien, waardoor een man een; vol op zijn neus kreeg. Voor rest verliep het paaseierenzoeka op een leuke manier. BTW P Color LaserJet 2600n 8 ppm in kleur en zwart-wit 250 vel papierlade Netwerkklaar Zeer compact en stil HP Ook voor de HP Color LaserJet 2600n bent u bij ons op het juiste adres! bekendmakingen gemeente texel Vergunningen Indien u de vergadering wilt bijwonen künt u dit aan melden bij genoemde balie. Bestemmingsplan Aangevraagde lichte bouwvergunningen Hogereind 40 in De Waal; gedeeltelijk veranderen van geveis (ontvangen 10 april 2006). Slufterweg 213 in De Cocksdorp: plaatsen v.e. bijgebouw (ontvangen 13 april 2006). De Ruyterstraat 18 in Oudeschild; gedeeltelijk vergroten v.e. woonhuis (ontvangen 18 Gedeeltelijke goedkeuring bestemmingsplan apnl 2006). „Midden- en Zuid-Eierland" Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben ingevolge artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bij besluit van 4 april 2006. nummer 2006- 8812, gedeeltelijk goedgekeurd het door de raad van de gemeente Texel op 23 augustus 2005 vastgestelde bestemmingsplan „Midden- en Zuid-Eierland". In hun besluit hebben Gedeputeerde Staten goed keuring onthouden aan het volgende onderdeel van het bestemmingsplan: artikel 14 lid 5 en 7, „vrijstellingsregeling voor de huisvesting van seizoensarbeiders"; artikel 14 lid 6, "vrijstellingsregeling voor tijdelijk permanente bewoning". Het plangebied bestaat voornamelijk uit het woon gebied. Tot het plan behoort de lintbebouwing van beide dorpen met alle functies die daarbinnen vallen. De begrenzing van het plangebied is afgestemd op de begrenzing van het bestemmingsplan "Buitengebied Texel". Ook de bestaande bedrijven en maatschap pelijke voorzieningen zijn opgenomen. Het plan zal te zijner tijd de twee nu geldende bestemmingsplannen vervangen. Doordat de twee plannen soms met meer actueel zijn en niet optimaal inzichtelijk, zijn ze lastig toepasbaar en worden daarom herzien. Dit nieuwe bestemmingsplan maakt deel uit van een herzienings traject voor een groot aantal bestemmingsplannen dat de komende drie jaar voor de bestaande kernen wordt uitgevoerd. Als basis voor al deze plannen dient de Nota van Uitgangspunten, die in het najaar van 2001 is vastgesteld. Op deze wijze worden alle nieuwe plannen inhoudelijk op elkaar afgestemd en volgens dezelfde systematiek opgesteld. Gedurende de hiervoor vermelde termijn van zes weken kan tegen het besluit van Gedeputeer-de Staten beroep worden ingesteld door belanghebbenden die tijdig hun bedenkingen bij Gedeputeerde Staten hebben ingediend, door belanghebbenden die kunnen aan tonen dat zij daartoe redelijkerwijs met in staat zijn geweest en door belanghebbenden tegen het hiervoor vermelde onderdeel waarvan de goedkeunng is onthouden. Het beroep moet worden ingesteld bi/ de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 EA te 's-Gravenhage Degene die beroep heeft ingesteld kan aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State verzoeken met het oog op onverwijlde spoed een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek dient geadresseerd te worden aan de Raad van State, t a.v. Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te s-Gravenhage Indien het verzoek tijdens de beroepstermijn van zes weken wordt ingediend, treedt het besluit van Gedeputeerde Staten met in werking voordat op het verzoek is beslist, Aangevraagde reguliere bouwvergunning, tweede fase Herenstraat 28 in Den Hoorn: geheel oprichten v.e. woonhuis (ontvangen 18 april 2006). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergun ningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksver gunningen worden gepubliceerd Verleende reguliere bouwvergunningen, eerste fase Pontweg 106-108, Den Burg: geheel plaatsen v.e. ver zamelgebouw voor hulpdiensten (verzonden 18 april 2006); Vuurtorenweg 61De Cocksdorp: gedeeltelijk vergroten v.e. veestal (verzonden 13 april 2006). Verleende lichte bouwvergunning Herenstraat 32. Den Hoorn: plaatsen v.e. dakkapel (verzonden 13 april 2006). Verleende sloopvergunning Postweg 197, De Cocksdorp: slopen v.e. bijkeuken, badkamer en toilet (verzonden 18 apnl 2006). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendge maakt datum verzeningeen bezwaarschnft bij het college van Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gencht. Wij wijzen u erop dat u de voorziemngenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bi] de balie van Grond gebied in het gemeentehuis. Vrijstellingprocedure artikel 19 WRO Het college van Burgemeester en Wethouders is voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het volgende bouwplan geheel vernieuwen v.e. bedrijfswoning aan Zevenhui zen 1 in Oosterend. Het bouwplan is in stnjd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan Het conceptbesluit ligt vanaf 21 april 2006 gedurende zes weken ter inzage bij de balie Grondgebied in het gemeentehuis Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Agenda welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op de eerste en derde donderdag van de maand Standaard is dit in het stadhuis aan de drs. F. Bijlweg 20 te Den Helder. Eén keer in de twee maanden ver gadert de commissie in het raadhuis te Den Burg. Dit is op de volgende data: 4 mei, 6 juli, 7 september en 2 november 2006. De agenda is voor een ieder ter inzage op de ge meentelijke website en bij de publieksbalie van Grondgebied vanaf de maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Gemeente Texel Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 36 21 21 F (0222) 36 22 87 E email^texel.nl OPEN ma. en wo. di., do. en vr. Voor alle producten zie ook 9.00 - 16.00 uur 9.00 -13.00 uur www.texel.nl Publieksbalies gesloten op 27 april Vanwege een training van de medewerkers van de gemeentelijke publieksbalies zijn deze ba lies op donderdag 27 april a.s. gesloten. Het gaat om de balies Grondgebied, Burgerzaken en Sociale Zaken. Deze zijn zowel fysiek als tele fonisch niet bereikbaar op die dag. U kunt er dan niet terecht voor de gebruikelijke producten en dienstverlening. Voor spoedeisende zaken kunt u contact opnemen met het algemene telefoon nummer (36 21 21De overige afdelingen van het gemeentehuis en de servicebalie (36 21 11) zijn wel normaal (telefonisch) bereikbaar. Op vrijdag 28 april zijn de publieksbalies weer normaal geopend: van 9:00 tot 13:00 uur en van 17:00 tot 19:30 uur. In ons bedrijf is per direct plaats voor Bij voorkeur met ervaring en vakbekwaamheid. Sollicitaties naar: Rob Graaf - tel 312305 Na 5 uur - tel. 313314 lij Keukencentrum Texel Maricoweg 6 - Den Burg - tel. 31 24 47 zwart/wit of kleur €4.50 S 320963 Jfaich 'Diner Cajvf Weer alle dagen geopend! Met uitvouwbare kaart van nationaal park Duinen van Texel Weer overal verkrijgbaar! ?LENR KANTOORVAKHANDEL PARKSTRAAT 10, DEN BURG 0222 322422 www.vket.nlinfo@vket.nl NVM Kopen of verkopen? Kies een NVM makelaar Vrijstaand huis met gastenverblijf Vrijstaand huis met zomerwoning De zes 9 nabij het centrum van Den Burg: een fraai gelegen vrijstaand woonhuis met zomerwoning, schuur en 360 m3 onder- en bijgelegen eigen grond. Woonhuis: entree in hal met toilet, woonkamer met toegang tot uitbouw en uitgang naar zonnige tuin, keuken, bijkeuken met achteruitgang, slaapkamer met wastafel en douche, kleine slaapkamer met wastafel en trapopgang. Op de verdie ping een royale bergruimte met de mogelijkheid om slaap gelegenheid te creëren. zomerwoning: entree in hal, douche en toilet woonkamer met open keuken, open slaapgelegenheid. De zomerwoning is buitenom bereikbaar De woonkamer is volledig voorzien van isolatieglas en een HR cv-installatie (2000) Alle elektra is onlangs vernieuwd. Eigen parkeergelegenheid. De achtertuin is ook bereikbaar via de Vogelenzang. Opleve ring in overleg. Vraagprijs 345.000 kosten koper Kamerstraat 37-39 nabij het centrum van De Koog: een vrijstaand woonhuis met tuinhuis, gastenverblijf en 289 m3 onder- en bijgelegen eigen grond, woonhuis: entree in hal met trapopgang, woonkamer me: erker en openslaande deuren naar tuin, nette keuken met diverse inbouwapparatuur, bijkeuken met toilet en badkamef (voorzien van douche en wastafel). De begane grond is voor zien van een plavuizenvloer. Op de verdieping een overloop met toilet en luik naar ruime bergzolder, 1 grote slaapkamë voorzien van wastafel en 2 kleinere slaapkamers. Gastenverblijf: entree in keuken (met koelkast en vaat wasser), toilet, douche, woonkamer met schuifpui naar eigen tuin, slaapkamer Alle elektra is onlangs vernieuwd Het geheel is voorzien van een HR cv-installatie De tuin is bereikbaar via de naastgelegen steeg: het gastenverblijf heeft een eigen opgang. Vraagprijs 255.000 kosten koper 1 mil 1 1 'Vinli/li lit i ,in Wonen op Texel: www.detexelsemakelaars.nl Vismarkt 7 1791 CD Den Burg telefoon (0222) 313 555 fax (0222) 313 946 telefoon in het weekend: 06-53 16 71 56 info@detexelsemakelaar5 DONDERDAG 20 APRIL 2006

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6