Sp°rt polite» L Zwemdiploma oma en kleinzoon TEXELSE p CouRANT ïlltS r w Vv,;.— - V Texelse lopers van Parijs naar Rotterdam Zaalvoetballertjes verzilveren inzet Zwaarbevochten kampioenschap Finalewedstrijden De Graafbokaal In manege Akenburg nabij Den Burg worden zondag de finales gehouden van de Jaap de Graafbokaal, een prijs voor de beste menner. De men ners zijn vanaf 9.00 uur in touw, als begonnen wordt met de dressuur- wedstrijden. Deze wedstrijden duren tot 13.00 uur, waarna om 15.00 uur de vaardigheidswedstrijden begin nen. Aansluitend (om ongeveer 17.00 uur) volgt de prijsuitreiking. Daarbij zal Ans Blom, dochter van Jaap de Graaf, de bokaal aan de winnaar overhandigen. In de strijd om de Jaap de Graaf bokaal gaat Hans Boom met 96 strafpunten aan de leiding. Hij wordt gevolgd door Piet Beers (105) en Martin Kikkert (109,5) De wedstrijd leiding is in handen van Robert Fri- do Boom, Johanna van der Zwaag en Tanja Kroon, jury is de heer A. Valkema. Publiek is welkom en heeft gratis toegang. VRIJDAG 28 APRIL 2006 KNJV start met hondentraining Er zijn nog plaatsen vrij bij de jacht- hondentrainmg van de KNJV die op 8 mei begint: De training wordt wekelijks gegeven op maandag avond van 19.00 tot 21.00 uur en richt zich op ieder type jachthond. Deelnemers maken kennis met de mogelijkheden die een jachthond biedt en hoe deze in praktijk te brengen. Voor aanmeldingen en inlichtingen: Marc van Heerwaar den (tel. 322602) en Ard Saai (tel. 316236). Om een idee te geven van de mogelijkheden, geeft de KNJV maandag 1 mei een demonstratie in het Krimbos aan de Krimweg. Deze begint om 19.00 uur. Dertien 55-plussers behaalden woensdag tegelijk hun A-diploma in Calluna. Midden in de groep de 6-jarige Jordy Westerlaken die tegelijk met zijn oma Vera Zoetelief afzwom. foto Jeroen ,.an Hattum) Oma Vera Zoetelief (62) en klein zoon Jordy Westerlaken (6) had den woensdagochtend reden voor een klein feestje. Oma en kleinzoon behaalden tegelijk hun A-diploma in Calluna. Het afzwemmen had in zijn geheel een bijzonder karakter. In totaal doken liefst dertien 55-plussers >ad in om hun A-diploma te halen. Dat was voor Calluna een unicum. De groep werd aangevuld met Jordy, omdat hij op een andere dag niet kon. Oma Zoetelief, die in de buurt van haar kleinzoon bleef, toonde zich trots op zijn prestaties. 'Hij deed het prima.' Jordy zei het ook leuk te vinden tegelijk met zijn grootmoeder af te zwemmen. Het examen van de 55-plussers kwam voort uit een opmerking tij dens het wekelijks zwemuur van de groep. Zwemmen konden ze allemaal, maar sommigen hadden vroeger nooit een diploma gehaald. Besloten werd die schade alsnog gezamenlijk in te halen. Ook de zwemmers die hun A-diploma vroe ger al eens hadden gehaald, gingen nog een keer op. En zo sprongen Jaap en Nelly Broersma, Luud Lemstra, Cees Vinke, Pieter Duiven, Dirk Lap, Bea Kooiman, Erna Bouwman, Adrj Koster, Riet Veenendaal, Bernadien van Vilsteren, Fem de Nobel en Vera Zoetelief in eerste instantie volledig gekleed te water om op buik en rug een baantje te trekken. Daarna mochten de natte kleren uit en volgden onder aanvoering van zweminstructrice Colinda Vlaming nog baantjes schoolslag, rugzwerrï- men en borstcrawl. De groep zwom een stukje onderwater en sloot af met een partijtje watertrappelen. De uitslag was naar verwachting: ieder een was geslaagd. ZtfgS'&m' _.v: \s *- f L ca Prijswinnaars Texel Weekend Verschillende Texelse combina ties hebben zich bij het Texel Weekend, dat afgelopen week voor de twintigste keer bij mane ge Akenburg werd gehouden, in de prijzen gereden. Zaterdag werden bij de dressuur prijzen behaald door Hansje van der Kooi, Eva van der Linde, Tessa van Daalen, Frida Tuitman, Sophie Witte, Charity Wetsteen en Caroline Wetenkamp. Anika Smit, Johanna Wouda, Simone Plaatsman, Daph ne de Ridder en Sterre Veltkamp verdienden prijzen bij het springen voor pony's. Er werd tweemaal een parcours gereden. De meeste com binaties kwamen foutloos rond en mochten daarom een barrage rijden. Ook Isabelle van Straaten van de Hazelhorstruiters uit Den Ham, die uitkomt in de hoogste klasse (ZZ), kwam twee maal foutloos rond. Op zondag viel deze dertienjarige ama zone op door haar stijl en durf. In de barrage in de klasse M verloor zij nipt twee maak van Simon Koorn uit Alkmaar. Texelaar Gerard Roeper werd in een groot deelnemersveld eerste in de klasse B. Ook Jorieke Meijer wist een prijs te behalen. Bij de dressuur reden zondag de Texelaars llona van der Vis, Mir jam Hm, Robin Bisschop, Charity Wetsteen, Yasmijn van Rongen en Elsemieke de Lugt zich in de prij zen, Elsemieke de Lugt verdiende bovendien een tas, een sjabrak én een ontmoeting met Ankie van Grunsven in Ermelo door de beste proef te rijden bij de L2-pony's. Dit was één van de 'talentenprijzen'. beschikbaar gesteld door de Rabo bank. De andere pakketten gingen naar deelnemers van de overkant. Aan de kür op muziek werd zater dag deelgenomen door vier deel neemsters uit de hoogste klassen (Z1 en Z2). Rachell Fokker van de IJsselruiters schitterde een dag eer der nog op Jumping Amsterdam. De kür werd uiteindelijk gewonnen door Marinka Kobesen van vereni ging Exorva. Zondag reden zeven combinaties in de kür op muziek. De enige mannelijke deelnemer, Dirk de Haas van de Rijnruiters, won met zijn paard Passion de kür en mocht tevens de wisselbeker van Stoeterij Rozenburg in ontvangst nemen. Alle uitslagen zijn te vinden op www. texel-weekend.nl. Het weekend voorliep voorspoedig, al moest de EHBO tweemaal in actie komen voor deelnemers die van het paard waren gevallen. Zondag werd één deelnemer per ambulance naar het ziekhuis vervoerd, maar de bles sure viel mee en zij mocht direct weer naar huis. Het Texel Weekend heeft inmiddels het maximumaantal deelnemers bereikt. De parkeerterreinen voor trailers en vrachtwagens stonden vol en alle stallen op het eiland waren bezet. In tegenstelling tot wat in de vorige kant werd vermeld, is Marloes van der Vis niet van plan zich uit de organisatie van dit eve nement terug te trekken. Tweede plaats voor damesteam De dames van de Texelse golf club hebben de competitie van de Nederlandse golffederatie NGF afgesloten met een tweede plaats. Na een zware strijd op de golfbaan van gastclub Heiloo waren de zes punten van teamcaptain Marijke de Beer doorslaggevend. Met deze kleine overwinning (19-17) won het Texelse team twee wedstrijdpunten op Sint Nicolaasga. Doordat con current Nieuwe Diep verloor van Westwoud kwam er enig rekenwerk te pas aan de verdeling van de plaatsen. Zowel Texel als Nieuwe Diep en Westwoud hadden vier wedstrijdpunten, zodat het onder linge resultaat de doorslag gaf. Het Texelse team wist in het debuutjaar de eer hoog te houden met een resultaat van 74-70 en bleef daarbij Nieuwe Diep (72-72) en Westwoud (70-74) voor. Gastclub Heiloo had vorige week op Texel de winst al veilig gesteld en kon toezien op de strijd om de tweede plaats. Sint Nicolaasga eindigde op de vijfde plaats. Het Texelse team bestond uit Marijke de Beer, Harriët Bödic- ker, Jacqueline Dijkstra, Margreet de Graaff, Petra Keijser. Lia Kuip, Lot van Schelt en Maeike van der Schaaf. Inzamelingsactie bij schoolvoetbal Leerlingen van de Texelse basis scholen die meedoen aan het schoolvoetbaltoernooi op woens dag 10 mei, krijgen een formulier mee naar huis, waarop kan wor den ingevuld hoeveel doelpun ten er die dag gemaakt zullen worden. Degenen die het goe de aantal weten te voorspellen, maken kans op cadeaubonnen van Sprotshop Texel, ter waarde van €150,- en €100,-. Deelname aan de actie kost €1,-. Het ronddelen van de formulieren is een vervolg op de actie 'Klas op wielen', waarbij twee rolstoelers gastles gaven over de mogelijkhe den en beperkingen van een handi cap. Tijdens praktijklessen hebben kinderen uit de groepen 7 en 8 aan den lijve kunnen ondervinden Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 2-5-2006 Veld A: 18.30 Kobeko-CVI Tatenhovel 19.15 Tatenhovel-Koetshuis TESO 20.00 TESO-CVI Koetshuis 20 45 Kobeko-Randstad CVI 21.30 Jozefschl-Durper Drup NBC 22.15 NBC-Krim Jozefschool Veld B: 18.30 Tatenhl-Koetshuis Paal28 19.15 Paal28-Kuip Autocentrale 20.00 Paal28-Autocentrale Kuip 20.45 Kuip-NIOZ1 Bremakker2 21.30 Brem2-Maarco Bouw Tevoko 22.15 Tevoko-Cocky's Maarco Veld C Veld C: 18.30 TESO-Prinsen Smash 19.15 Para-Smash PK Schouwstra 20.00 Oostra-Schouwstra Para 20.45 SmashN-De Waal Breml 21.30 Zeilmakerij-Breml De Waal 22.15 B&B-NatuurwinkelZeilmakerij Wedstrijdleiding: Paracentrum Texel Dick (315096) Uitslagen 18 april: OSG-NIOZ3 3-0; Pnnsen van Texel-TESO 2- 1NlOZl-Paal 28 /de Krim 0-3, Texelse Autocentrale-Cafe de Kuip 2-1 Tevoko-Bremakker2 0-3; Maarco Bouw-Coc- ky's Kapsalon 2-1Langeveld de Rooij-Sla- gerij Beverdam 2-1; Wessels Ontwerpt!- De Wit installatietechniek 1-2, Rabobank- NIOZ2 2-1; Klif23-Slagerïj lepe de Boer 3- 0; Timmers Bakkenj-Sportshop Texel 1-2; Smash '68-Slagerij Beverdam 0-3, Smash '68 Piet Kooger-Schouwstra Transport 1-2; Salon Marline de Oorzaak-Paracentrum Texel 3-0, Foto de Waai-Remco Oostra Schilder 1-2; Ndtuurwirikel-Sinash "68 Nokanto 0-3, B&B van der Vis en Den Boer-Zeilmakerij Texel 2- Programma SVO Zondag 30 april: Dirkshorn 3-Oosterend 2 11.00 Oosterend 3-VZV 4 12.00 Oosterend 1-Sint Boys St.Maarten 1 14.00 Hollandia T DA1 -Oosterend DA1 14.00 Uitslagen: Wieringerwaard C1 -Oosterend 01 4 -1 wat het betekent aan een rolstoel gekluisterd te zijn. een leerzame ervaring voor zowel kinderen als rolstoelers. Door aan het project deel te nemen, hebben de scholen zich verplicht een tegenprestatie te leveren, die ten goede komt aan de gehandicaptensport. Het Overleg orgaan Texels Onderwijs (OTO) zag daartoe in het aankomend school voetbaltoernooi een kans. Nieuw tenue ZDH Jeffrey Kooger en Erik Wuis van De Tegelmeester hebben de complete selectie van voetbalclub ZDH .uit Den Hoorn van nieuwe trainingspakken voorzien. Nadat zij de nieuwe kleed kamers hadden betegeld, vonden Kooger en Wuis dat ook de spe lers in het nieuw moesten worden gestoken. De pakken werden vorige week gepresenteerd. Zondag speelt ZDH de laatste uitwedstrijd (tegen Succes), volgende week wordt thuis tegen Oosterend gevoetbald. Op de foto (achterste rij): Ruud Bakker (elftalbegeleider), Sjoerd Oosterhof, Jeroen Backer, Bernard Ipenburg, Jan-Willem Bakker, Mike de Bruijn, Jaap Lap (voorzitter), Jacco Kager, Niels Dekker, Wilco Bakker (asèi- stent-scheidsrechter) en Ton Arnout (materiaalverzorger, masseur en begeleider). Voorste rij: Christiaan Stolk, Maurits Lap. Arjen Lap, Jel- mer Bomas, Ronald Biesboer, Erik Wuis en Joop Rommets. Slijtageslag op wielerbaan Door een regenbuitje leek de tweede rit voor de Rabobank- competitie van Wielervereniging Texel dinsdag in het water te val len. Uiteindelijk dreef de bui over en konden de talrijke renners van start. Winnaar in de A-poule werd Niels Jimmink, bij de jeugd ein digde Yasmijn van Rongen als eerste. Om aanvallers te ontmoedigen han teerde Jordy Vinke al vanaf de start van de A-poule een zeer strak tem po. Dit tempo bleek zo stevig dat er achterin het peloton enkele renners moesten lossen. Eerste aanvallers waren Jesse Hoven en Ferry van der Vis. Vinke gaf hen echter niet veel ruimte en ze werden snel weer ingelopen. Later in de wedstrijd viel Hoven uit door materiaalpech en moest de wedstrijd even worden stilgelegd door een (kleine) valpartij van Nick Wehnes. Na de herstart dunde het peloton verder uit en uiteindelijk namen Jordy Vinke en Niels Jimmink op vijf ronden voor de finish de leiding. De sprint om de derde plaats werd gewonnen door Ferry van der Vis. De B-poule werd net als vorige week gewonnen door Klaas Uit geest, die in de eindsprint Denise en John Betsema wist voor te blijven. Mark Huisman sprintte naar de vierde plaats. Bij de jeugd moest de eindsprint de beslissing brengen; het peloton bleef de hele wedstrijd bij elkaar. Luuk van der Meer, de winnaar van vorige week, moest zijn meerdere erkennen in Yasmijn van Rongen en Sverre Eschweiler. Uitslag: A-poule - 1 Niels Jimmink; 2 Jordy Vinke; 3.Ferry van der Vis; 4 Theo Boom: 5.0tto Goënga. B-poule - 1 Klaas Uitgeest; 2.Denise Betsema; 3 John Betsema; 4 Mark Huisman; 5 Ilse Pastoor. Jeugd -1 Yasmijn van Rongen; 2.Sverre Eschweiler; 3.Luuk van der Meer; 4 Youp Wehnes; 5.Esmee Betsema. Behendigheidsdag Hondenclub Op de velden achter zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg houdt Hondenclub Texel zondag de jaarlijkse clubdag behendigheid. Honden (en baasjes) proberen vanaf 10.30 uur zo goed mogelijk te scoren op de onder delen gambling, vast parcours en jumping. Er wordt gestart in de klassen kleine en grote honden. De scheidslijn ligt bij een schofthoogte van veertig centimeter. Aan het eind van de dag wordt de clubkampioen bekend gemaakt. Publiek is welkom en heeft gratis toegang. Achter Rugendiek Voor de rondleidingen Oorlog ach ter de Rugendiek door Gelein Jan sen, op 1 (aanvang 15.30 uur en niet zoals eerder vermeld om 10.00 uur), 10 en 20 mei (beiden om 10.00 uur), kan worden ingeschreven in het Sluftercafé. de Roparun estafetteloop oog E1. Op de achterste rij (vlnr): Michel Mast, Hendrik Kuip, Thomas Mast, Jeffrey BaJrW^cf' Teun Eelman, Cor Kuip. Voorste rij (vlnr): Rutger Mast, Daan Hopman, Jeffrey Bas den Braven, Daan Eelman. (Foio award vmmermani aïl rj—^ioaHeam De Koog E1 heeft Inirt P'°enschap veilig 9esteld oe grootste opponent J'elleboog niot achterstand van vier punten meer kan inhalen. De ontem- p lnzet en werklust van het jon- öteam zijn daarmee verzilverd, nsdag traden de kampioenen aan tegen Oosterend E1. Kennelijk door de feestvreugde en het gemis van de tenues, die in de feest vreugde waren vergeten, kwam het team al snel op 1-0 achter. Maar uiteindelijk wonnen de Kogers toch met 4-1 Bovenste rij van links naar rechts: trainer Ralph Koning, coach Erwin Koning, Mels Daalder, Serai van der Plaats, Pieter Plaatsman, Pieter Zandee, Bart de Lugt, Daniel Bakker, Klaas Zuidewind. Onder: stand-in keeper Sjoerd Matscheart, Anton van der Meer, Guido Uriot, Lesley Koning, Daan Wessels, Izak Ablahad, Bart Boogaard, Matthijs Legierse. Door concurrent WGW C2 met 1 -0 te verslaan, is voetbalteam Texel' 94 C1 zaterdag kampioen geworden van de tweede klasse. Het kampi oenschap kreeg extra glans door het enorme puntenverschil met nummer twee. Het team bleef de hele com petitie ongeslagen en scoorde meer dan honderd doelpunten. Hulde was er ook voor de verdediging, die met nog twee wedstrijden te gaan niet meer dan negen tegentreffers incasseerde. Cijfers die de schijn wekken dat het allemaal erg mak kelijk is gegaan, maar dat is zeker niet altijd het geval geweest. Het kampioenschap is zwaarbevochten en dik verdiend, concludeert coach Erwin Koning. Vrijwel elke dag loopt Margot van der Ven flinke stukken hard en ook Pierre Bonnet trekt de trim- schoenen meerdere keren per week aan. Ze zijn in training voor de Roparun, de estafetteloop van Parijs naar Rotterdam dat op 3, 4 en 5 juni, waarvoor zo'n 530 kilo meter wordt afgelegd. Ze zoeken sponsors voor het goede doel dat aan de loop is verbonden: de behandeling en bestrijding van kanker. Postbesteller Van der Ven en Eco- Mare-medewerker Bonnet maken deel uit van een team van acht lopers, de Moerdijkrunners uit Zevenbergen in West-Brabant. 'Ik kom daar vandaan en heb me weer aangesloten bij deze hardloopver eniging. Toen bleek dat ze voor de Roparun nog een paar lopers nodig hadden, heb ik Pierre gevraagd. Een fantastische uitdaging en een goed doel om voor te lopen.' Elke loper legt anderhalve kilometer af, waarna hij of zij wordt afgelost door een teamgenoot. Bonnet: 'We pro beren een gemiddelde snelheid van 13,5 kilometer per uur te halen. Op zondag 7 mei gaan we tijdens een training tussen de Franse grens en Antwerpen kijken of dat lukt.' Wan neer ze zaterdagavond 3 juni om 55 minuten na middernacht in een voorstad van Parijs van start gaan, zijn ze niet alleen. Er doen nog ruim 200 ploegen mee, die net als de Moerdijkrunners een heel team om zich heen hebben. 'Er rijden met ons twee minibusjes mee en een grote touringcar. Verder gaan er vier fietsers mee, die elke loper begelei den. Eentje rijdt voorop om de route aan te geven, want er staat niet op elke hoek een vrijwilliger, en eentje achteraan voor de veiligheid. Er gaan twee fysiotherapeuten mee en een aantal therapeuten in opleiding, om de benen te masseren. Want als je zó lang onderweg bent. is kramp het grootste gevaar. Daarnaast gaan er twee mensen mee die de catenng verzorgen, de chauffeurs voor de bussen en vrijwilligers die hand- en spandiensten verlenen. Opgeteld gaan er 20 tot 25 mensen mee.' Hele stukken zullen ze alleen lopen, zowel overdag als 's nachts, maar bijzondere trajecten worden geza menlijk afgelegd. 'Sommige dorpen maken er een heel feest van en het is ook een belevenis voor de patiënten van de Daniël den Hoed kliniek in Rotterdam, waarvoor het allemaal is begonnen, om de hele karavaan voorbij te zien komen.' Ook de aankomst op de Coolsingel in Rotterdam is een fenomeen dat elke loper, uitgeput en verkrampt of niet, voor geen prijs wil missen. Het streefbedrag van €10 000,- aan sponsorgeld hebben de Moer dijkrunners, die alle kosten die ze zelf maken ook zelf betalen, wel iswaar binnen, de twee Texelse lopers hopen dat ook hun eiland genoten zich van hun gulle kant laten zien. Er zijn of worden formu lieren rondgestuurd, maar gegadig den kunnen ook contact met de twee opnemen. Het meest prak tisch kan dat door een mailtje te sturen, naar margot-vd-ven@hetnet. nl of judith-pierre@wanadoo.nl. Er kan ook contact worden opgeno men met Richard van Eekelen (06- 41370875) of Henry van Benten (06-55378802).

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 9