TEXELSE 2 COURANT Wat ik zeggen wou... Bakteam oliebollen GVT stopt ermee Proefschrift over angelloze bijen 0 Expositie kunst uit flessenpost oPIENie E Aëenda teso texelseHcourant Radio Texel Drie jubilea in één familie DINSDAG 2 MEI 2006 Reclame Een van de grote ergernissen in onze samenleving is de vaak over dreven reclame. Reclame in de vorm van folders en papieren in de brievenbus, reclame op TV, radio en op billboards. Van iedere recl ameuiting kun je je wel afwenden. Bij TV en radio kun je het toestel uitzetten of de reclame wegzap- pen. Busreclame kun je voorkomen met een nee-sticker op de brieven bus. Geen reclame is geen optie, maar overdaad schaadt. Nu komt er mogelijk een nieuw fenomeen bij, in de vorm van 'lease a sheep'. En voorwaar, over enige tijd worden de natuurgebieden overspoeld door schapen met een reclamedekje op hun rug. Ik stel me al voor hoe het Hogeberggebied of de Slufter en alle andere door schapen bevolkte duingebieden en landerijen wor den verpest door zulke milieu- en ethisch onverantwoorde reclame. Daar gaat je naam van schapen eiland. Er zullen zich hier heel wat mensen aan ergeren, maar wegzap- pen of je afwenden is met mogelijk. En blijft het daarbij of komt men ook op het idee andere dieren als reclameobject te gaan gebruiken? Dan zie je eerdaags ook koeien, paarden en andere dieren met een reclamedek lopen. Maar ook hier zal het wel weer om het geld gaan. De eurotekens staan alweer op het netvlies van de bedenker van deze mogelijkheid, maar dat dit een goe de ontwikkeling is, lijkt mij niet. Mogelijk is er van gemeentewege iets aan te doen door een bepaling in de gemeentelijke verordeningen op te nemen. Of bestaat er soms al een bepaling die deze vorm van reclame onmogelijk maakt? Laten we in ieder geval het eiland ook als natuureiland laten bestaan zonder zulke afzichtelijk vormen van recla me toe te passen. Jos Bergman, Den Burg. Greelje Bakker, Nel Brans en Elly Heerschap bakten zaterdag op de Groeneplaats n, Het vaste oliebollenteam van Gym nastiekvereniging Texel (GVT) houdt het voor gezien. Na 35 jaar stond de vaste ploeg zaterdag tijdens konin ginnedag voor het laatst op de Groeneplaats om oliebakken te bak ken. De opbrengsten zijn bestemd voor GVT. De vrijwilligers beginnen allemaal op leeftijd te komen en vinden dat het tijd is geworden dat een jongere garde het werk over neemt. De vaste groep bestond uit Elly Heerschap, Nel Brans, Gree- tje Bakker, Coby Schoorl, Wil den Haan, Jopie Veenstra, Jannetje Rijk en Miep Goslinga. De laatste twee zijn inmiddels overleden. Daarnaast hielpen ook altijd diverse andere mensen mee om de oliebollen te bakken. Het bestuur van GVT hoopt voor volgend jaar nieuwe vrijwil ligers te vinden om oliebollen te kunnen blijven bakken. Frouke Fey uit De Cocksdorp promoveerde gisteren aan de Universiteit van Utrecht (facul teit biologie) op het foerageerge- drag van angelloze bijen. In haar proefschrift toont ze aan dat het aanpassen van het verzamelge- drag van kolonies angelloze bijen zowel het aanpassen van alle ver zamelaars kan betekenen, als het aanpassen van individuele verza melaars. Het belang van elk van deze mechanismen lijkt sterk af te hangen van de situatie waarin de kolonie zich bevindt. Angelloze bijen {Apidae, Meliponini) zijn net als honingbijen sociale bijen, die alleen in de tropen voorkomen. Vooral in Midden- en Zuid-Amerika worden deze bijen veel gehouden voor honmgproductie. Angelloze bij en kunnen niet steken. De kolonies zijn kleiner dan die van honingbijen, maar bestaan nog altijd uit vele honderden tot duizenden individu en. Deze kolonies verzamelen (net als honingbijen) nectar en stuifmeel. Daarnaast verzamelen zij ook water, hars en modder. In haar onderzoek richtte Fey zich op de verdeling van werkkrach ten over deze verschillende voed selbronnen. In kolonies is er met een speciale bij (bijvoorbeeld de Klaverjassen Het klaverjasseizoen in De Buureton is weer ten einde. Voor veel deelne mers is dat gewoon. De vakanties beginnen straks weer en anders is het ook gezellig om thuis samen in het zonnetje te zitten of er op uit te gaan naar het strand of de Dennen. Er zijn natuurlijk ook alleenstaanden die deze middagen zullen missen. Als je alleen thuis zit, is er meestal niet veel gezelligheid te vinden en zou je toch graag je kaartje willen leggen. Als ik niet alleen sta met deze gedachte, zou ik graag reacties wil len hebben. Jan D. Koning, Beatrixlaan 124, tel. 322686, Den Burg. koningin) die de taken verdeelt. Het gedrag van de kolonie (dus ook het foerageergedrag) komt voort uit de gedragingen van individuen, geba seerd op lokale informatie. Door kortdurende bloeiperiodes ontstaan periodes van overdaad en periodes van relatieve schaarste. In het proefschnft wordt beschreven hoe kolonies hun verzamelgedrag kunnen aanpassen aan deze vari atie in voedselaanbod. De verzame laars van de kolonie specialiseren zich het liefst op één taak en ver zamelen alleen stuifmeel of alleen nectar. Ze zijn echter wel in staat van taak te wisselen. Om de bete kenis van deze flexibiliteit op het verzamelgedrag van de kolonie te onderzoeken werd de herverdeling van verzamelarbeid als gevolg van veranderende voedselomstandig- heden bestudeerd. Deze studie draagt bij aan de iden tificatie van mechanismen die bij angelloze bijen voorkomen om het voedselverzamelgedrag van de kolonie aan te passen en maakt de complexiteit van de organisatie van verzamelactiviteiten duidelijk. Gemeenteavond met ds. C.H. van Rhijn De Hervormde Gemeente Waal, Koog, Den Hoorn houdt morgen avond (woensdag) een gemeente avond in Ons Huis in Den Hoorn. Speciale gasten zijn oud-dominee C.H. van Rhijn en zijn vrouw. Van Rhijn was predikant in Den Hoorn van 1952 tot 1958. In die tijd werd het Hoornder kerkje volledig geres taureerd. De familiecontacten die Van Rhijn in regeringskringen had, speelden daarbij volgens over levering een belangrijke rol. Vol gens Keesfrank Klaassen, de hui dige dominee van Waal, Koog, Den Hoorn, reageerden Van Rhijn en zijn vrouw zeer emotioneel op de uitnodiging om even terug te zijn in Den Hoorn. Saillant detail is dat de oud-dominee en zijn vrouw in de Hoornder pastorie zullen over nachten in de kamer waar één van hun kinderen is geboren. De avond begint om 19.30 uur. Ook niet-leden van de kerk zijn welkom. Natuurkampen voor jongeren In samenwerking met de Stichting Veldstudie Hei- en Boeicop verzorgt Ecomare ook dit jaar zomerkampen voor de jeugd. De kampen, cjie twee weken duren, worden gehou den tussen 10 juli en 25 augustus, op Texel, in Hei- en Boeicop, op Schouwen en in de Ardennen. Deel name staat open voor jongeren tus sen 7 en 19 jaar en kost €60,-. De kampen bestaan uit minimaal 15 en maximaal 35 deelnemers, met een leidinggevende op elke zes deelne mers. Opgeven kan door inzending van het inschrijfformulier naar de Stichting Veldstudie, Hei- en Boei- copseweg 143, 4126 RH Hei- en Boeicop. Het inschrijfformulier kan worden gevonden op www.natuur- kampen.nl. Rommelmarkt in Den Hoorn Het terrein van Axel Lap aan de Wit- teweg in Den Hoorn biedt zaterdag 13 mei ruimte aan de eerste grote rommelmarkt van het seizoen. Van 9.00 tot 13.00 uur is er veel te koop op een breed gebied. Bovendien zijn verse oliebollen verkrijgbaar en is een hoekje ingericht om koffie te drinken en gezellig bij te praten. De opbrengst is bestemd voor het restauratiefonds van de hervormde kerk. Puzzelrit met motoren VIM De Vereniging van Interessante Motoren (VIM) houdt zaterdag een sterrit over het eiland. De rit voert langs diverse Texelse bedrijven, waar de deelnemers een stukje van de puzzel krijgen die ze aan het eind van de rit kunnen hebben opgelost. De deelnemers komen tussen 10.00 en 12.00 uur op het eiland aan. De rit eindigt tussen 12.00 en 16.00 uur op het terras van De Lindeboom in Den Burg. Er wordt individueel gere den, de deelnemers doen bijna alle dorpen aan. Hoewel de rit bedoeld is voor leden, kunnen Texelaars met een interessante motorfiets die de rit mee willen maken, contact opnemen met John Koenen, tel. 315713. Wie geen kunstflessenpost heeft gevonden, maar toch schilderijtjes en tekeningen wil bekijken die Ine ke Kuiper, Patrick Tanghe, Souwie Duinker, Henk Noorlander en Caroli ne Sertón hebben gemaakt voor de Stichting Orgelfonds kan terecht in het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild. In de zogeheten Red dingtent is een expositie ingericht van kunstwerkjes die met in zee zijn gestort, maar ingelijst aan de muur hangen. Het kunstenaarsge zelschap komt eens in de week bij elkaar om de geproduceerde werken in flessen te stopen, waarna kottervisser Peter van Sikkeleras deze op de Noordzee overboord zet. De actie om hiermee geld in te zamelen voor het orgelfonds is niet zonder succes. Toen vrijdagmiddag de expositie werd geopend stond de teller op 550 euro. (Foto Gerard Timmerman) Kringloop Daar stond ik dan weer. Met een blad vol glazen voor een overvolle kast. Waar moest ik ze nu weer neerzetten. Opstapelen is bij gla zen nooit zo'n geweldig idee. Wat nu? Kast bij kopen? Nee, het huis was vol genoeg. Straks kon ik mijn kont niet meer keren. Kast vol, huis vol en een blad vol glazen. Er mee in mijn handen blijven staan was ook geen optie. Help! En toen ineens viel het kwartje. Het lag helemaal niet aan mijn kastruimte en het huis was ook groot genoeg. Het lag gewoon aan de hoeveelheid glazen. Ik had er simpelweg teveel. Wat een inzicht, wat een opluchting. Hier kon ik iets aan doen wat heel weinig kostte. Geen geld en geen inspanning. Nou ja, een heel klein beetje van het laatste, maar dat was leuke inspanning. Even naar de schuur van Axel Lap, doosjes legen en hup, weg overtollig glas, rommelmarktcommissie gelukkig, de goede doelen weer gesteund en ruimte in mijn huis. Wat kan het leven eenvoudig zijn. Ik voelde me daarna zo gelukkig, dat ik direct ook naar andere dingen ging kij ken die ik zou kunnen lozen. Had ik wel zoveel van dit, zoveel van dat, nodig? Nee. eigenlijk helemaal niet Het werd link, ik raakte ver slaafd aan het opruimen. Het was bijna zo dat het huis een beetje te groot en de kasten overbodig werden. En toen was daar geluk kig de Koninginnemarkt. Lekker met een vriendin struinen langs al de matjes en tafeltjes. Mooi lampje hier, lief vaasje daar, leuk ditje, grappig datje. Ach, ik leek wel een alcoholist die na het eer ste glas niet meer kon ophouden. En het kostte allemaal geen fluit. Kon dit er nog bij in de tas? Heb je misschien een draagtasje voor me? Kortom, 's avonds stond ik weer voor een overvolle kast en ging de cirkel opnieuw draaien. Rommelmarktcommissie, zet de schuurdeur maar vast open, ik kom er weer aan! Pien Verberg Prins wint libre Henk Prins is algemeen kampioen geworden van biljartvereniging DVO uit Den Burg. Hij plaatste zich via de verliezerpoule voor de halve finale, waarin ook Wim van de Wetering, Sylvia Sessink en Mare Schraag uitkwamen. Prins rekende in twee ijzersterke par tijen af met Van de Wetering en Schraag. Voorafgaand aan de finalewed strijden hadden de spelers van de maandag- en die van de don derdagavond in drie poules tegen elkaar gespeeld. Door het hanteren van een ingenieus schema werd voorkomen dat een groot aantal spelers al bij voorbaat kansloos zou zijn en het niet de moeite zou vinden mee te doen. Eerst kwa men op 20 april alle 36 spelers bij elkaar, waarna op 24 april de laat ste twaalf spelers de kwart- en de halve finales konden spelen. In de kwartfinale werden heel wat favo rieten uitgeschakeld, waaronder de kampioenen van voorgaande jaren. Bij de voorrondes was al ingecal culeerd dat ook de laatsten van een poule nog kans zouden maken op het kampioenschap. Dat overkwam Kick Smit, de kampioen van vorig jaar. Door ziekte eindigde hij als laatste, maar door het gehanteerde schema raakte hij toch nog tot de kwartfinale. Daar werd hij uitge schakeld door de latere kampioen Henk Prins. Alle bekers van DVO worden uit gereikt tijdens de feestavond die zaterdag in De Witte Burcht wordt gehouden. Schoolvoetbal Veertig teams in drie categorieën (jongens, meisjes en gemengd) spe len in totaal 111 wedstrijden in het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi, dat woensdag 10 mei op de velden van Texel'94 wordt gehouden. In ver gelijking met voorgaande jaren zijn enkele veranderingen doorgevoerd. Zo spelen ook de jongens alleen in miniteams. Daarnaast worden de kampioenen niet meer afgevaar digd naar het provinciaal kampioen schap. Voordeel is een vereenvou diging van de opzet, met minder categorieën. De wedstrijden duren dertien minuten. De eerste ronde gaat om 13.00 uur van start, de laat ste rond 17.30 uur. De prijsuitreiking staat rond 18.00 uur gepland. De organisatie is in handen van de vak leerkrachten Bewegingsonderwijs. Zwemdiploma's In zwemparadijs Calluna aan de Schumakersweg werden vorige week voor de vierde maal dit sei zoen examens gehouden. Examina toren waren Ria en Henk Keyser. De volgende kinderen slaagden voor het diploma: Teddybeer brons: Tim Bakker, Youri den Braven. Tyra Hondeman. Teddybeer zilver: Manon Blom, Tim Eelman, Isa Kruk, Kevin Versluis, Manen de Witte Teddybeer goud: Astnd Boekhoudt, Melissa Gregoire, Caleta Kager, Marije Witte. A-diploma: Barry Barhorst, Bram Zoetelief, Corina van der Smit, Eline Tromp, Iris Schaaf- sma, Jordy Schuijl, Lieke Zoetelief, Lisa van der Kooi. Lize Koorn, Lola Boogaard, Maaike de Graaf, Maaike Timmer, Mant Schaafsma, Marti|n van der Werve, Meerthe Lynn Seifert, Nienke Witte, Sharon Coevert, Sll van Heer waarden, Thijs Graaf. Wendy Abma. B-diploma: Anne Sophie Stevens, Bregje Jim- mink, Britt Houwing, Bruno Kikkert, Daniëlle Polderman, Gijs ten Hoeve, Harmen Hotten tot, Jeanine van der Vis, Joel van Nieuwen- huizen, Kjell Werkman, Laurens Slik, Louw Tromp, Maxime Boon. Melanie Kuip. Mels Buijsman, Mike Wasseborg, Nienke Schoor- mans, Rosan van Helden. C-diploma: Gosro Poorheydar, Igor Paiva, Maarten Schuijl, Nikki Bruining, Nina Maas winkel, Rosa Lynn Nagtegaal, Senne Roeper. PvdA wandelt naar Zandvoort Onder de titel Rood langs de kust, wandelt de PvdA-fractie van Pro vinciale Staten van 9 tot en met 13 mei van Texel naar Zandvoort aan Zee. Onderweg informeren de statenleden zich over toerisme, kustverdediging, bereikbaarheid en natuurbehoud. De wandeling begint op dinsdag 9 mei om 14.00 uur, als vanaf paal 15 naar de veerhaven wordt vertrokken. Hieraan vooraf gaand spreken de statenleden vanaf 12.00 uur in paviljoen Paal 15 over zandsuppletie. Activiteiten in Time Out Jeugd van 10 tot 14 jaar kan op 14 en 28 mei en 11 juni tussen 14.00 tot 17.00 uur terecht in jongerencen trum Time Out aan de Wilhelmina- laan in Den Burg. De eerste middag wordt een film gedraaid. Voorkeuren kunnen kenbaar gemaakt worden via e-mail eduinker@pharostexel. nl. Op zondag 28 mei wordt vanaf 15.00 uur bingo gespeeld, deel name kost €0,50. Op 11 juni wordt een puzzeltocht gehouden, aan vang 15.00 uur. Opgeven via e-mail ed u i nker@pharostexelnl Ruiterpaden Krim ook voor menners Door ze met zand op te hogen, heeft Staatsbosbeheer de ruiterpa den door het Krimbos ook toegan kelijk gemaakt voor aanspanningen. Daartoe is ook het tracé iets aan gepast. De benodigde grond was afkomstig uit het duinrellenproject. In het zuidelijk deel van het bos is een wandelpad veranderd in rui terpad, zodat ruiters van de Rog- geslootweg naar de Postweg kun nen doorsteken. In de toekomst zal hiervandaan een verbinding komen naar de Ruigedijk. Dinsdag 2 mei: Het clubgebouw van de modelspoor club aan de Emmalaan in Den Burg is van 19.00 tot 22.00 uur open voor publiek. Toegang €1,50. In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Deelname kost €3,50 per koppel. In theater Klif 12 in Den Hoorn speelt het damesduo Dames voor na vie ren het programma 'Tja tja tja'. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €14.-. Diner vooraf is mogelijk. Reserveren kan via tel. 319633 en e-mailadres info@klif12.nl. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken versies van lee Age the Meltdown (aanvang 14.00, 16.15 en 19.00 uur) en De Kleine Ijs beer 2 (NL)(14.15 en 16.30 uur). Fai lure to Launch (19.15 uur) en de met zes Oscars bekroonde film Brokeback Mountain (21.15 uur). In de serie De Volkskrant-filmavonden draait The Merchant of Venice (21.00 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark de Krim vertoont de Neder lands gesproken versie van Nanny McPhee (aanvang 14.00 en16.00 uur), Date Movie (19.00 uur) en Inside Man (21.00 uur). Woensdag 3 mei: Van 9.00 tot 11.00 uur verzorgt Eco- Mare een 'ontwaakwandeling' voor kinderen vanaf 7 jaar. Vooraf reser veren bij EcoMare of een TIP-zuil. De wandeling is inclusief picknick. Op schapenboerderij De Noordkroon aan de Nieuwlanderweg wordt van 14.00 tot 16.00 uur familiedag gehou den. Bezoekers kunnen zelf aan het werk. Om 14.30 uur wordt er een schaap geschoren, om 16.00 uur begint het schapen melken. In de openbare bibliotheek aan de Drij verstraat in Den Burg begint om 18.30 uur een workshop (digitale) fotografie. Deelname kost €5.-, deelnemers die nen een eigen digitale camera mee te nemen. De hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn houdt vanaf 19.30 uur een gemeenteavond in Ons Huis in Den Hoorn. Speciale gast is dominee C.H. van Rhijn. De dorpscommissie Eierland verga dert vanaf 20.00 uur in het Eierland- sche Huis in De Cocksdorp. In Cinema Texel beleeft het derde deel van Mission Impossible zijn wereld première (aanvang 13.45, 16.30, 19.00 en 21.45 uur). Verder draait de Nederlands gesproken versie van lee Age the Meltdown (14.00 en 16.15 uur), Failure to Launch (19.15 uur) en Brokeback Mountain (21.15 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim vertoont De Kleine Ijsbeer 2 (aanvang 14.00 en 16.00 uur), Date Movie (19.00 uur) en Inside Man (21.00 uur). Donderdag 4 mei: Op schapenboerderij De Noordkroon aan de Nieuwlanderweg wordt van 14.00 tot 16.00 uur familiedag gehou den. Bezoekers kunnen zelf op de Hoogwater te Oudeschild Di. 02 12.06 en - u.- Wo. 03 00.07 en 12.24 u. Do. 04 00.30 en 13.15 u. Vr. 05 01.00 en 13.45 u. Za. 06 02.00 en 15.05 u. Zo. 07 03.07 en 16.15 u. Ma. 08 04.30 en 17.15 u. Di. 09 06.10 en 18.35 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 7 mei op om 05.55 uur en gaat onder om 21.19 uur: vrijdag 5 mei eerste kwartier; zondag 7 mei doodtij. boerderij aan het werk. Om 1430 uur wordt er een schaap geschoren, om 16.00 uur begint het schapen melken. In de hervormde kerk van Den Burg begint om 18.45 uur een herdenkings- bijeenkomst. Deze wordt gevolgd door een stille tocht naar de algemene begraafplaats aan de Kogerstraal Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Ice Age the Meltdown (aanvang 14.00, 16.15 en 19.15 uur) en Nanny McPhee (14.15 uur). Mission Impossible 3 (16.30, 19.00 en 21.45 uur) en Brokeback Mountain (21.15 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakante- park De Krim vertoont De Kleine Ijs beer 2 (aanvang 14.00 en 16.00 uur), Failure to Launch (19.00 uur) en Inside Man (21.30 uur). Vrijdag 5 mei: Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versies van Ice Age the Meltdown (aanvang 14.00, 16.15 en 19.15 uur) en Nanny McPhee (1415 uur), Mission Impossible 3 (16,30, 19.00 en 21.45 uur) en Brokeback Mountain (21.15 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakante- park De Krim vertoont De Kleine Ijs beer 2 (aanvang 14.00 en 16.00 uur;. Failure to Launch (19.00 uur) en Inside Man (21.30 uur). TESO zet komend weekeinde gere geld twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Dal gebeurt vrijdag en zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Toch moeten automobilis ten rekening houden met wachttijden. Vrijdag moet op Texel tussen 9.00 en 15.00 uur en in Den Helder tussen 11.00 en 16.00 uur waarschijnlijk een uur worden gewacht. Zondag w op Texel tussen 17.00 en 19.00 een half uur wachttijd verwacht. Vrij dag zijn de afvaarten van 10.00 uu vanuit Den Helder en 13.30 uur vartf Texel uitsluitend bestemd voor vervoer van gevaarlijke stoffen. Op 5 mei wordt volgens de normale dienst regeling gevaren. Dat wil zeggen dal de eerste boot vanaf Texel dan 6.00 uur vertrekt. Meer informatie ova de veerdienst is te verkrijgen via tel 369600 of website www.teso.nl. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Luise van der Sluis Telefoon 06 - 06 30 71 54 84 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar €35,05 33,45 lautomtMt Per jaar 68,30 66,15 («utoma»* Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsp>eriode. De aanpassingen passen in het Ver beterplan Recreatieve Infrastructuur van het nationaal park Duinen van Texel en zijn besproken met een werkgroep uit De Cocksdorp en vertegenwoordigers van de Texelse paardensport. De familie Boon uit De Koog viert in een paar weken tijd drie jubi lea. Maarten-Jan en echtgenote Marleen zijn binnenkort 12,5 jaar eigenaar van vakantiebureau De Leeuwerik, dat ze destijds overna men van Maarten-Jans ouders, Dirk Simon en Maartje Boon-Daalder. Maarten-Jans zus Hanny, die tegen woordig in Amsterdam woont, was onlangs 25 jaar werkzaam bij IBM Nederland, waar ze account-mana ger is. En broer Ronald, woonachtig in Lelystad, vierde vorige maand zijn zilveren jubileum als machinist bij de Nederlandse Spoorwegen. Genoeg reden voor moeder Maartje om naar de redactie te stappen. 'Dit zal niet zo vaak gebeuren. Ik ben hartstikke trots op ze', aldus mevrouw Boon. Radio Texel verzorgt dondena vanaf 18.45 uur een rechtstreek uitzending van de herdenkingstij eenkomst in de hervormde kerk vil Den Burg. Vanaf 19.30 tot 20.004 is muziek en poëzie te besluite?) waarna na twee minuten stilte "4 Wilhelmus wordt gedraaid. He^ volgt de uitzending van het C& ret-café van 21 april. Radio Te« is vanaf 18.00 uur te besluite? via 106.1 FM, met een aange[ uitzending van Country Time. Vergadering Eierland De dorpscommissi9 Eierland v? gadert woensdag in het EierP sche Huis in De Cocksdorp. Op* agenda staan bestuursverkiezing voor de dorpscommissie en de Stichting tot Exploitatie var- Eierlandsche Huis. Na het huis® delijke gedeelte wordt gesprek- over de stand van zaken betref? de het herbeplanten van de Mc? laan en over de woningbouw in Cocksdorp. De vergadering W om 20.00 uur.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2