Texelaartje 1Ik sta hier met mijn mond vol tanden' TEXELSE j COURANT Oosterend wint laatste thuiswedstrijd Burgemeester Joke Geldorp speldde de koninklijke versierselen op bij Wil Bonne. Ze tuinden er alle drie met open ogen in. Met smoesjes naar het gemeentehuis gelokt om vervol gens tot hun verwondering een raadzaal vol familie en vrienden te worden binnengeleid. De deco- randi Wil Bonne, Roelie Bakker en Willem Goënga waren vrijdag ochtend met stomheid geslagen toen ze koninklijk werden onder scheiden. n haar kleinkinderen Sofie, Sterre, Willem Goënga bekijkt de doos wa burgemeester Joke Geldorp zijn v, De gemeente had er werk van aakt om ze ongemerkt naar de Groeneplaats te laten komen. Bon ne was uitgenodigd om te praten over de grote rampenoefening die in maart bij appartementencomplex Californië was gehouden. De groep Opvang en Verzorging van het Rode Kruis, waar Bonne vrijwilligster is, was daar niet bij betrokken en dat zat de groep niet lekker. Na afloop van een gesprek met brandweer commandant Dick Jongeneel werd Bonne naar de raadzaal geleid. Daar duurde het even voor ze werkelijk besefte dat zij de hoofdgast was. Roelie Bakker toog zonder argwaan r de Groeneplaats nadat haar was verteld dat er een kaper op de kust was voor een lege ruimte in de oude Buureton waar Radio Texel al een tijdje graag naartoe wil verhui zen. Ook Bakker arriveerde vervol gens verbouwereerd in de raadzaal, nadat burgemeester Joke Geldorp, die ze 'toevallig' op de gang tegen kwam, haar naar binnen loodste. Bakker verschuldigde zich meerma len voor dat ze haar gewone kloffie aan had. Achteraf bekeken bleken haar dochters de afgelopen week meermalen subtiele hints te hebben gegeven 'iets moois' aan te trekken, maar die hints waren allemaal aan haar voorbij gegaan. Inspanningen Het ging echter niet om de kle ding, maar om de inspanningen die Bonne en Bakker, die tegelijk werd gehuldigd, voor de samenle ving hebben verricht. Burgemees ter Joke Geldorp benoemde beiden met trots tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Bonne werd onder scheiden voor haar werk voor het Rode Kruis, de verzorging van een doofblind familielid en haar EHBO- lessen op de OSG. Geldorp merkte op dat ze een hoog slagingspercen tage heeft. Bakker werd gehuldigd voor haar inzet voor onder meer de lokale radio, de cliëntenraad van het Verpleeghuis en in het verleden de zondagsschool van de Hervormde Kerk en de Winkeliersvereniging in Den Burg. Vice-voorzitter Nel Vermeulen-Mens van het Rode Kruis prees Bonne voor haar vrijwilligerswerk. Ze wees erop dat ze haar taken recent nog heeft uitgebreid door ook de inzet van EHBO'ers bij evenementen en activiteiten te coördineren. 'Dus ere wie ere toekomt.' Ook kleindochter Leone zette haar oma in het zon netje. Ze had een bos bloemen bij zich van de nicht voor wie Bonne twee keer per jaar een week zorgt en die ze tijdens vakanties in het buitenland begeleidt. Bakker kreeg vanuit diverse geledin gen lof toegezwaaid. Greet van der Spruit van het Verpleeghuis roemde de wijze waarop zij als raadslid de politiek het Verpleeghuis had bin nengebracht. 'En het Verpleeghuis bracht ze net zo gemakkelijk weer in bij de politiek.' Voorzitter Henk van Wijk van Radio Texel omschreef haar als één van de motoren achter de lokale radio. Bonne en Bak ker wisten beiden niet goed wat ze moesten zeggen toen zij aan de beurt waren. Bakker zei dat ze er wel altijd naar had gestreefd zoveel mogelijk met anderen samen te doen. Ze herhaalde nog eens dat ze er werkelijk niets van had gemerkt dat er voor haar een lintje in aantocht was. 'Ik kan er niet bij dat ik niets doorhad.' Goënga Willem Goënga, die later op de ochtend tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau werd benoemd, zei eveneens met zijn mond vol tan den te staan nadat hij een serie loftuitingen over zich heen had gehad. De Hoornder was naar het raadhuis gelokt met de smoes dat Nico Kikkert als kersvers wethouder bijgepraat wilde worden over de ontwikkeling van het lamsvlees als Texels product. Goënga had aan vankelijk helemaal geen zin om te gaan, maar ging na zachte dwang van mede-eigenaar Hans Zijm van de supermarkt in Den Hoorn alsnog naar Den Burg. Met één van zijn kleinzoons op de arm zette burgemeester Geldorp uiteen hoe Goënga zich tientallen jaren langs als ambassadeur van het Texels lamsvlees heeft opge worpen. Ze memoreerde dat zelfs de Franse president Chirac lams vlees van Goënga heeft gegeten met Texelse asperges. Hij werd geprezen voor zijn verdere inspan ningen voor onder meer het Texels product, de VW en de Hoornder Donderdagen en Landbouwdagen. Speciale aandacht was er voor het vele werk dat Goënga voor de paar- denwereld verrichtte. Piet Daalder omschreef hem als een man die vaker het gaspedaal dan de rem gebruikt. 'Hij is goed voorwaarts zoals we bij paarden zeggen. En je kunt er beter één hebben die je moet houwen, dan die je moet douwen.' Zijm merkte op dat er één functie op de palmares van Goënga ontbrak. Hij was in het verleden ook nog Prins Carnaval van Nollen- donck (Den Hoorn) geweest. De Koninklijke Nederlandse Slagers- bond had haar algemeen directeur afgevaardigd om Goënga te roemen voor de wijze waarop hij Texels lamsvlees op de kaart heeft gezet. De decorandus zelf zei reuzeblij te zijn met de huldiging. Hij merkte op dat hij vanachter het katheder pas voor eerst goed zag wie er allemaal in de zaal zaten. Zeer bijzonder voor Willem en Benna Goënga was het dat hun gehandicapte zoon Remco, die aan de overkant woont, bij de ceremonie aanwezig was. Leerlingen van groep acht van de Jozefschool luisteren in de Openbare Bibliotheek aandachtig Maas. DINSDAG 2 MEI 2006 Nico Dros spreekt bij herdenking Schrijver Nico Dros is één van de sprekers bij de herdenkingsbijeen komst die donderdag 4 mei in de hervormde kerk in Den Burg wordt gehouden. Het gebouw is vanaf 18.30 uur open. Bezoekers wor den welkom geheten met orgelspel van Dyo Wassink. Burgemeester Joke Geldorp verricht om 18.45 uur de openingstoespraak. Daarna volgen bijdragen van diverse Texe laars, waaronder scholieren van de Jozefschool en OSG De Hogeberg. Muzikale intermezzo's worden ver zorgd door Dory Kuip, Gijs Ver schoor en Dyo Wassink. Na een slotoverweging van dominee Petra Barnard begint om 19.30 een stille tocht met omfloerste trom, waarbij medewerking wordt verleend door het Koninklijk Texels Fanfarecorps. De tocht eindigt bij de algemene begraafplaats aan de Kogerstraat, waar een plechtigheid wordt gehou den met diverse kransleggingen, muziek en twee minuten stilte. Op de Georgische begraafplaats op de Hogeberg wordt geen georgani seerde plechtigheid gehouden. Scholieren in ban van bibliotheek Natuurprogramma's Toos Maas heeft menig leerling van de basisschool de weg gewezen. In de Openbare Bibliotheek weltever staan, want als medewerkster van de Bieb ontvangt ze al vele jaren Wassen en maakt hen wegwijs in de leeszaal. Dat doet ze aan de hand van speciale schoolprogramma's, waaraan altijd een bijzonder thema is verbonden. Woensdag kregen de scholieren opdracht informatie te verzamelen over vreemde landen. Eén groepje ging in de bibliotheek op zoek naar boeken over Afrika, andere leerlingen richten zich op Italië. Japan of Rusland. Ze moes ten allerlei vragen beantwoorden en aan het eind van het programma een voordracht houden. 'Best moei lijk om dat allemaal in een uurtje te doen', erkende Maas, die de jeugd prees om hun inzet. 'Petje af.' Toen ze vertelde dat dit het laatste schoolprogramma is onder haar lei ding, was dat een dusdanige teleur stelling, dat ze beloofde dat deze groep bij wijze van uitzondering nóg een keertje mocht langskomen. Veel lezers uit de buitendorpen kennen Toos Maas ook als degene die een jaar of tien met de bibliobus rond reed, om lezers buiten Den Burg van boeken te voorzien. In augustus neemt ze wegens leeftijdsredenen afscheid van de bibliotheek. In en rond de meivakantie organi seert Ecomare, ook speciaal voor kinderen, diverse educatieve pro gramma's, deels in het museum, deels in de Texelse natuur. Op pad met de Schemerschim start op woensdag 3 en donderdag 4 mei om 20.30 uur. Familieprogramma zeehond binnenstebuiten op 3 mei begint om 14.00 uur. Familiepro gramma natuurjutten begint op 3 mei om 10.00 uur en op 4 mei om 14.00 uur. Familieprogramma bos- avontuur op 4 mei om 10.30 uur, familieprogramma de Slufter op 3, 4 en 5 mei om 14.00 uur en heksen in het nationaal park begint op 3 mei om 14.00 uur. Voor alle program ma's geldt: vooraf reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Oosterend heeft in de laatste thuiswedstrijd van het seizoen drie punten veroverd. Tegenstan der Sint Boys uit Sint Maarten werd met 2-1 verslagen. In de slotfase, toen de bezoekers de achterstand tot één doelpunt ver kleinden, moest de thuisploeg nog even alle zeilen bijzetten, maar de verdediging bleef overeind. Jitze Beintema kon niet beschikken over spits Alexander Witte en Michel Heidbuurt, maar had in Arjan Kiewiet en Ruben Duinker goede vervangers. Duinker begon als wisselspeler, Kie wiet mocht het in de spits proberen. Bij voorbaat stond vast dat het een spannende wedstrijd zou worden, want hoewel Sint Boys een paar plaatsen hoger op de ranglijst stond, maakt de ploeg geen geweldig sei zoen door. Bovendien eindigde de uitwedstrijd in Sint Maarten in een gelijkspel. Sint Boys nam direct na de aftrap het initiatief en speelde de thuis ploeg bij vlagen helemaal zoek, maar grote scoringskansen leverde dit niet op. Na een minuut of tien kregen de gastheren wat meer grip op het spel en dat resulteerde al snel in een paar aardige mogelijkheden. De eerste was voor Sil van Dijk, maar zijn schot was te zacht, waardoor een verdediger op de doellijn red ding kon brengen. In de twintigste minuut was het alsnog raak. Van Dijk gaf vanaf rechts een voorzet op de meegekomen Ger Vlaming, die de bal beheerst in het doel kopte. Tot genoegen van het publiek, dat zich koesterde in de lentezon en het goede spel, nam Oosterend daarna geen gas terug. Arjan Kiewiet leek de voorsprong te verdubbelen, maar alleen voor de keeper kreeg hij de bal niet onder controle. Tien minuten voor rust was ook Sint Boys dicht bij een treffer, toen de bal bij een corner op het doel werd gekopt. Verdediger Jan Bloem kon de bal echter nog net van de doellijn halen. Ook Wouter van Strien had een uitstekende mid dag en behoedde zijn ploeg met een paar prachtige reddingen voor de gelijkmaker. In de tweede helft waren de Oos- terenders stellig van plan te blijven aanvallen, maar Sint Boys begon erg goed en zette de tegenstander vast op eigen helft. Omdat de verdedi ging van de thuisploeg uitstekend georganiseerd was, probeerden de gasten het steeds vaker met scho ten van grote afstand. Die waren echter niet gericht of te zacht om keeper Van Strien in problemen te brengen. Af en toe slaagden de Oosterenders erin een tegenaanval te plaatsen. Bart Tuitman en Rutger Zoetelief waren hun bewakers aan de zijkanten geregeld te snel af, maar hun voorzetten misten precisie. Toch werd het na twintig minuten 2-0. Een pass van Gaime Vlaming leek zijn doel te missen, maar door een fout van de verdediging van Sint Boys kreeg Sil van Dijk de bal plot seling voor zijn voeten. Hij haastte zich naar het doel en liet de keeper kansloos. Met Ruben Duinker als vervanger voor Ger Vlaming kregen de gast heren het in het laatste gedeelte van de tweede helft erg moeilijk. Een paar keer leken de Oosterenders toch te moeten buigen, maar steeds stond Van Strien in de weg. Pas tien minuten voor het einde had Sint Boys succes, toen een voorzet vanaf rechts de spits bereikte, die hard raak schoot. In de slotfase moest de thuisploeg zich beperken tot verdedigen en was het aan de verdediging te danken dat verdere schade uitbleef. In de laatste minuten kreeg Arjan Kiewiet twee kansen om het alles-of-niets spel van de gasten af te straffen, maar zijn schoten gingen over het doel. Voor de laatste wedstrijd van het seizoen gaat Oosterend zondag op bezoek bij ZDH in Den Hoorn. VERVOLG VAN PAGINA 1 De Jager Het was dan ook geen toeval dat zij zich later inzetten voor het behoud van het caravangedeelte van dit terrein. Begin jaren zestig leverde De Jager een opmerkelijke bijdrage aan de strijd tegen de overlast van marine vliegtuigen die tijdens oefeningen te laag over en rond de camping vlo gen. Toen een toestel zo laag over kwam dat het papieren vliegertje van zijn zoontje erdoor uit de lucht werd gevaagd, kon de hooggeleer de heer ten overstaan van de Raad van State met een wiskundige bere kening de overtreding bewijzen. Het droeg eraan bij dat het gebruik van de Hors als schietterrein tenslotte helemaal werd gestaakt. De Jager doet nog steeds mee aan onderzoek naar de wereldwij de klimaatsverandering. Daarvoor beschikt hij over een eigen werk kamer in het NIOZ en onderhoudt hij per e-mail contact met collega's in tal van landen. Ook houdt hij regelmatig voordrachten en lezin gen, internationaal, nationaal, en op Texel. Hij doet dat op bijeenkom sten voor nieuwe Texelaars, op de naar hem genoemde sterrenwacht in Ecomare. tijdens gastlessen op OSG De Hogeberg en bij andere gelegenheden zoals de herdenking ATB-rijders tegen de lamp Natuurmonumenten is niet te spreken over een groepje moun- tainbikers dat vorige week in natuurgebied De Bol staande werd gehouden. De mountainbikers haalden zich de woede van een controleur van Natuurmonumenten op de hals. 'Er is speciaal voor mountainbikers een route in het bos, hier hebben ze niets te zoeken en zeker niet in de broedtijd', moppert woordvoer der Eckard Boot. 'Jammer, want hierdoor zet dit groepje een grote groep ATB-rijders die zich wel aan de regels houdt, in een kwaad dag licht.' Vanuit bepaalde ATB-knngen wordt opgemerkt dat het traject door de Dennen weliswaar zijn charme heeft, maar menig beoe fenaar van deze groeiende sport raakt er wat op uitgekeken en zou graag zien dat het traject wordt uit gebreid. In rustige tijden wordt ook wel eens een wandelpaadje mee gepikt. Staatsbosbeheer houdt dit seizoen verscherpt toezicht. Over treders kunnen op een fikse bekeu ring rekenen. op 4 mei. Ook het onderzoek naar het ontstaan van Den Hoorn houdt hem nog bezig en hij geeft daar over lezingen voor de Historische Vereniging. De Jager - toonbeeld van bescheidenheid en eenvoud - kan de achtergrond van zijn publiek goed inschatten en weet ingewik kelde processen en vraagstukken op begrijpelijke wijze onder woor den te brengen. Jan de Jager, een van de vier kin deren van de gedecoreerde, greep zaterdag de gelegenheid aan om niet alleen bewondering voor zijn nog altijd actieve vader te uiten, maar ook om zijn moeder Doeti in' het zonnetje te zetten. 'Jij was en bleef het middelpunt van de familie, onze opvoeder die Kees alle ruimte voor zijn werk heeft gegeven'. Om zijn vader te helpen bescheiden te blijven noemde hij een Bommel citaat dat op het ereburgerschap betrekking heeft. Tom Poes tot heer Bommel: 'Waarom gaan ze u tot ereburger benoemen?' Waarop Bommel bescheiden antwoordt: 'Omdat men mij een voortreffelijke burger vindt'. Burgemeester Dicker- dack van Rommeldam: 'Tenslotte gaat het er niet om 'wie' er erebur ger wordt. Hoofdzaak is dat de stad er een krijgt, want het staat wel gekleed'. Mijn wormpje hangt er aan Jus papa heeft zijn best gedaan, ook van mama mag ik niet klagen zij heeft me al die maanden moeten dragen. Nu wil Ik toch wel laten weten dat ik Jelmerzal heten Gelukkig en blij zijn we met Je geboorte van onze zoon en broertje We noemen hem Jelmer geboren op 28 april 2006 om 02.57 uur Niels, Paulina, Ejjie en Corné Kalis Waarjwei 10 1791 SM Den Burg Tel. 0222 - 521092 Laat ons even weten, wan neer je beschuit met muis jes komt eten "Jexd^rtj65 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels. Per regel meer. €1,70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Flex, oppas gezin ge zocht voor het verzorgen/ opvangen van onze baby van 4 maanden en doch ter van 3V2. Liefst omg. Oudeschild i.v.m. school, 2 vaste dagen p/week. Daniel v.d. Vis Elles Kaercher, tel. 317886. Voor een uitgebreid sor timent en topkwaliteit planten. Geramummarkt Schermer-Schuyl. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Te dik, te dun, te moe? U bent aan Herbalife toe. G. Bergsma, tel. 314875. Gezocht: schoolverlater m/v met goede lasvaar- digheden voor het vak van onderhoudsmonteur Vaste betrekking, 38 uur p/w. Indoorkarting De koog, tel. 327000. Zaterdag 6 mei, Schor- renweg 18 en 32a, Open Dag van 9.00 tot 16.00 uur. Kwekerij A. Poede en de Reuze Ardbei hou den deze dag Open Dag. Tulpen, aardbeieen, jam, ijs, 2 cv huren, enz... Geef het door aan uw gasten; komt allen! www.reuze- aardbei.nl De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Spectaculaire aanbie dingen tijdens de TCA dumpdag 6 mei. Marico- weg 37A. Meer bewegen? Kom slenderen bij BodyCare Texel .Bel 315206 of www. bodycaretexel.nl De Tegelmeester voor al uw badkamers, plavuizen vloeren, keukens, afwerk- vloeren en levering tegels. Tel. 321815/321266. Aquarelles voor beg. en gevord. Event, buiten schilderen. Tel. 316712 Uw feestje wordt een succes bij Restaurant Bos en Duin, tel 315541. Nieuwe computer no dig? TCA dumpdag 6 mei 10.00 - 16.00 uur. Zaterdag 6 mei is de TCA dumpdag er weer. Let op de flyer van 5 mei. www.voordeelland.nl voor reparatie. Gezocht: kinderzitbank voor kofferbak Volvo 850. Tel. 310464. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588 Texelse kaas van We- zenspyk. Geraniummarkt Scher- mer-Schuyl, hele maand mei geopend. Voor vakkundige hulp bij satelliet of antennesy steem. Voordeelland Ou deschild, 322398. Tijd voor de tuin. kijk op de geraniummarkt bij Schermer-Schuyl. Voor reparatie van al uw apparatuur - Service Cen ter Texel-311 777 Groot in het klein! In de Waalderstraat moet je zijn. De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra Inleveren maandag voor 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, eik leesteken en elke tussenruimte een vakje. Adres Tarief incl. 19% BTW j Postcode/plaats Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van:

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3