riN iSr TEXELSE 7 COURANT Texelse in 24-uurs paardenestafette NH NK motortrial in Eierland Meijert Boon erelid Watersportvereniging gnat het niet om de snelheid, moeten de ingewikkelde VRIJDAG 5 MEI 2006 4 Leonie van Schaik bij 1 Holland werd geopend. estafette, waarmee een mede door haar uitgestippelde paardrijroute door Noord- Leonie van Schaik uit De Waal heeft vorige week mee gedaan aan een 24-uurs esta fette, waarmee een mede door haar uitgestippelde toeristische paardrijroute door de provin- de is geopend. De actie, die in samenwerking met de Vereni- Paardrijroutes Noord-Hol land werd gehouden, diende ter promotie van paardenvakanties. |De meiden gingen op donderdag 27 april 15.00 uur van start bij manege in Callantsoog, het begin van de route. Via Wieringen ging de reis naar Medemblik en daarvandaan richting Waarland naar Schoorl, waarna de tocht verder voerde over ihet strand en door de duinen terug naar Callantsoog. De gevolgde route gaat door oude en nieuwe polders, komt langs oude stadjes Medemblik en door traditionele lintdorpen als Oostwoud en Ben- ningbroek. Bij de paardenbedrijven die aan deze route liggen én lid zijn van de VPNH, kunnen rustpauzes worden gehouden of overnachtin gen worden geboekt. Nadat er 24 uur achtereen was doorgereden, bereikte het gezelschap vrijdag om 15.00 uur de finish in Callantsoog. De tien amazones reden op tien verkeersmakke paarden en er werd gebruik gemaakt van drie mencom- binaties. Door het gebruik van de karren konden de amazones vaker worden ingezet, waardoor de rij paarden meer tijd hadden om te eten en te rusten. De combina ties wisselden elkaar af. Gemiddeld ment, waarin Leonie van Schaik zit. Met haar tien mede-leerlingen heeft ze de toeristische paarden- route door de provincie, waarvan één traject al bestond, uitgestippeld en gepromoot. Na haar studie gaat de Texelse niet professioneel in de paardenwereld aan de slag, maar in Amsterdam een studie Communica tie volgen. Hobbymatig blijft ze wel met paarden bezig. De inzet van vrijwilligers en de gesponsorde middelen, zoals volgauto's met schijnwerpers, goe de verlichting en reflectiemateri aal gedurende de avond en nacht, zorgden voor een veilige, goede tocht. Voor het Brooke Hospital For reden ze twee a drie uur van bedrijf Animals haalden de leerlingen na naar bedrijf. De estafette, die plaatsvond onder de naam Tien Plus, was tevens het afstudeerproject van de vierde klas Paardenhouderij Manage- afloop €1000,- op. Deze instelling helpt verwaarloosde en mishandel de ezels en paarden in ontwikke lingslanden. Laatste wedstrijden seizoen bridgeclub h dorpshuis De Wielewaal in De Waal werd maandag de laatste conpetitieavond van bridgeclub firoot Slem gehouden. Er werden drie periodes van ieder acht par tijen gespeeld. Het duo Kellner-Ruigrok won de laatste ronde met 390,15 punten. Hst duo Elzinga-De Chavonnes kwam met 386,96 op de tweede [plaats. Derde werd Bakker-Heiligers (382,26). |kide B-lijn staat het duo Wielinga- By met 388,12 punten op de [eerste plaats. Tweede werd Van de "ïtering-Van der Heuvel (384,83), lerde Bakker-Daalder (383,87). Samen met het op de vierde plaats staande echtpaar Van Heerwaarden (381,08) promoveren zij naar de A-lijn. De laatste vier koppels van de A-lijn degraderen. Op de jaar vergadering, die op 15 mei wordt gehouden, wordt bekendgemaakt wie de kampioen van het seizoen 2005-2006 is. Vanaf maandag 8 mei wordt iedere maandag een open drive gespeeld. Bridgedrive Bridgeclub Groot Slem uit Den Burg houdt tot het begin van het nieuwe seizoen elke maandag een open drive in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Deelname kost €2,50 per persoon, opgeven kan bij Piet Hop man, tel. 312523. Behendigheidsdag Hondenclub Texel Resi Kompier en haar schapendoes Polle zijn zondag winnaar gewor den van de behendigheidsdag van Hondenclub Texel. Op het vaste parcours was zij negenhonderdste seconde sneller dan Marjan van Aken en haar bordercollie Josti. Bij de behendigheidsdag versche nen onder prima weersomstandig heden twaalf gevorderde honden aan de start, verdeeld over de klas sen grote en kleine honden. De grens lag daarbij op een schofthoogte van 40 centimeter. De wedstnjd bestond uit de onderdelen gambling (probe ren binnen een bepaalde tijd zoveel mogelijk punten te halen), vast par cours (zo snel mogelijk een vastge legd parcours afleggen) en jumping II Eschweiler zwemt in Ettelbrück Jordy Vinke solo naar overwinning Jordy Vinke heeft dinsdagavond de derde wielerrit in de Rabo- bankcompetitie gewonnen. Hij passeerde na een solo alleen de finishlijn. Door het windstille weer hadden de renners het dit keer relatief gemak kelijk en was zeker geen sprake van een slagveld. Toch ontstond in de A-poule na een kwartier de eerste schifting, toen Gauke van Lingen, Niels Jimmink, Ruben van Vliet, Thomas Boom, Ferry van der Vis, Otto Goënga, Theo Boom en Jordy Vinke samen het voorste deel van het peloton vormden. Na een half uur ging Vinke flink op de pedalen staan en leek hij met juni oren Ruben van Vliet en Ferry van der Vis een voorsprong te nemen. Gauke van Lingen zag het gevaar en reed het gat naar de koplopers dicht. Maar toen Vinke daarna nog maals aanzette, bleek dat het begin Denise Betsema snel in Beverwijk Denise Betsema heeft zondag in een wielerwedstrijd in Beverwijk de vierde plaats veroverd. Het was voor het eerst sinds jaren dat een jeugdlid van Wielervereniging Texel meedeed aan een districts- toernooi. De wedstrijd werd verreden op het parcours van wielervereniging Ken- nemerland, dat wordt gekenmerkt door een pittig klimmetje. De jeug dige Texelse ging van start in cate gorie 5, voor 12-jarigen, die met een startveld van tweeëntwintig deelne mers goed bezet was. Na enkele ronden splitste het peloton zich in twee groepen. Betsema reed goed voorin en kon mee met de besten. Halverwege de wedstrijd ontvlucht ten de uiteindelijke winnaar en enke le metgezellen het voorste peloton. Betsema miste in eerste instantie de slag. maar zette vervolgens alle zeilen bij. Met nog vijf andere ren ners in haar wiel slaagde ze erin het gat te dichten, zodat uiteindelijk een kopgroep van acht overbleef. In de eindsprint kwam Betsema een banddikte te kort. om een plek op het podium te bemachtigen. Wel was ze het snelste meisje. (zo snel mogelijk een parcours zon der raakvlaktoestellen afleggen). De dag stond onder leiding van Ferry Verhoef uit Woudenberg. Uitslagen: Kleine honden - 1.Nettle van Sikkeleras met jackrussell Teun; 2.Dirk de Reus met sheltie Juma; 3.Corina Witte met jackrussell James. Grote honden - l.Resi Kompier met scha pendoes Polle; 2.Marjan van Aken met bor dercollie Josti; 3,Carla van Wijngaarden met korthaarcollle Kelly. n$ï De 13-jarige zwemmer Sverre Eschweiler, uitkomend voor zwem vereniging Hoorn-Aurik, nam afge lopen weekend deel aan een inter nationaal toernooi in Ettelbrück. dit toernooi deden zo'n 380 how' zwemmers van 28 verenigingen in c L' Nederland, België, Duitsland, en Luxemburg mee. De beste vijf van ®dere categorie in de 100 meter Plaatsten zich voor de finales. Bij de wedstrijden over 50 meter plaatsten zich de beste tien van iedere cate gorie voor de finale. Echweiler ver beterde zijn persoonlijke records op de 100 meter vrije slag, 100 meter rugslag, 50 meter vlinderslag en de 100 meter wisselslag. Uitslagen: 50 meter vlinderslag, 33.51 minuten, zesde plaats; 50 m vrije slag, 28.74, vierde; 50 m rugslag, 34.24, derde; 100 m vrije slag, 1.02.53, negende: 100 m vlinderslag. 1.17.96, tiende. 100 m wisselslag, 1.15.00, zevende; 100 m rugslag, 1.12.87, zesde. in Eierland biedt zon- zien te overwinnen zonder een voet mei plaats aan een bijzonder aan de grond te zetten of dat de jfvenement: een motortrial die mee- motor afslaat. Het niveau is in som- voor het Nederlands kampioen- mige gevallen erg hoog. 'Van Euro schap. Tussen de veertig en vijftig sportformaat', vertelt Johan van der Ridels steken het Marsdiep over in Ster van de MAB, die samen met 891 poging zo min mogelijk straf- leden van de vereniging TCO uit punten bij elkaar te sprokkelen voor Obdam verantwoordelijk is voor de l)e'klassement. Bij trial gaat het niet organisatie. Met het uitzetten van om de snelheid, maar moeten de het parcours zijn de vele vrijwilligers poureurs ingewikkelde hindernissen meerdere dagen bezig. Piet Beers wint De Graafbokaal Piet Beers heeft zondag met zijn dubbelspan Verdinant en Maurits de finale om de Jaap de Graafbo kaal gewonnen. De prijs voor de aangespannen competitie werd uitgereikt door Ans de Graaf, dochter van Jaap de Graaf. Beers wist Hans Boom enkele punten voor te blijven en won de dagprijs met een ruime voorsprong op Robert Frido Boom. De competitie om de Jaap de Graaf bokaal bestaat uit zes voorwedstrij den en een finale. De afsluitende wedstrijd werd zondag verreden op het buitenterrein van manege Aken- burg. Het was de eerste keer dit seizoen dat er buiten werd gereden, iets waar de paarden altijd even aan moeten wennen. 's Morgens werd een dressuurproef gereden, waarbij de jury zowel de gereden figuren als de overgangen beoordeelde, 's Middags werd een vaardigheidsproef gehouden, waar bij de deelnemers een parcours tussen kegels moesten afleggen. Hans Boom, favoriet voor de titel, verspeelde 8Vs punt in de vaardig van de beslissende solo. Ondanks eendrachtige samenwerking van de achtervolgers 'bleken zij niet in staat de geringe voorsprong van Vinke teniet te doen. Vinke won, de sprint om de tweede plaats werd gewon nen door Gauke van Lingen, die Niels Jimmink en Ruben van Vliet achter zich liet. In de B-poule sprintte Klaas Uit geest wederom naar de overwin ning. Hij bleef Denise Betsema en Mark Huisman voor. Werner Kuip, Joost Hoogenbosch en Ralph van den Brink werden respectievelijk vierde, vijfde en zesde. Bij de jeugd ontstond al vroeg in de wedstrijd een kopgroep, gevormd door Kim Vlaming, Luuk van der Meer en Sverre Eschweiler. Mari- elle Blauw had in eerste instantie de slag gemist, maar toonde karak ter en wist in haar eentje de kloof met de koplopers te dichten. In de eindsprint leek Luuk van der Meer op de overwinning af te stevenen, maar vlak voor de finish werd hij gepasseerd door Kim Vlaming, die hiermee haar eerste overwinning pakte. Uitslagen: A-poule - 1.Jordy Vinke; 2.Gauke van Lin gen; 3.Niels Jimmink; 4.Ruben van Vliet; 5.1Tiomas Boom. B-poule 1.Klaas Uitgeest; 2.Denise Betsema; 3.Mark Huisman; 4 Wer ner Kuip; 6.Joost Hoogenbosch. Jeugd - 1 .Kim Vlaming; 2.Luuk van der Meer; 3.Sverre Eschweiler; 4.Mariëlle Blauw; 5.Mar1oes van Rongen. Succes Van Lubek als mountainbiker Triatleet Ingrid van Lubek bewijst dit voorjaar ook kwaliteiten als moun tainbiker te hebben. In wedstrijden waarin de gehele nationale top aan de start staat, rijdt ze zich conse quent bij de beste tien. Na een vijf de, een tweede, twee zesde en een zevende plaats behaalde ze zondag in Havelte opnieuw een topklasse- ring. Bij de tweede wedstnjd om de Benelux Cup eindigde ze als vierde. In het regelmatigheidsklassement van de Koninklijke Nederlandse Wieier Unie neemt de oud-Texelse inmiddels zelfs de eerste plaats in. Bijeenkomst zaalvoetbal In Bar Sportief in sporthal Ons Genoegen wordt maandag 8 mei een bijeenkomst voor alle Texel se' zaalvoetbalverenigingen en - scheidsrechters gehouden. -De ver gadering begint om 19.30 uur en wordt geleid door de heer Kauwen Texelse teams nog welkom op Buitentoernooi Teams uit de Texelse Eilandcom petitie kunnen zich nog aanmel den (toernooi@tevoko.nl) voor het 35ste Tevoko Buitentoernooi voor volleyballers, dat zaterdag 13 en zondag 14 mei wordt gehouden. Deze teams worden geplaatst in de derde klasse. In tegenstelling tot alle vorige toer- Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 9 mei: Veld A: 18.30 Ecotiem-NIOZ 3 OSG 19 15Rab-OSG Ecotiem 20.00 Pilaar-lnterieurbouw Rab 20.45 NIOZ 2-L&R Interieurbouw 21.30 Wessels-Albert Heijn NIOZ 2 22.15 De Wit-Rabobank Albert Heijn Veld B: 18.30 CVI-Prinsen Smash P.K. 19.15 Smash P.K.-Oostra Prinsen nooien spelen de volleyballers dit 20.00 Schouwstra-Smash N. Oostra jaar niet op de speelweide aan de 20.45 Salon M.-Zeilmak.Schouwstra Ploeglanderweg in de Dennen. Dit 21.30 F. de Waal-B&B Natuurwinkel veld is afgelopen winter gereno- 22.15 Bremak. 1-Natuurwinkel B&B veerd, zodat de organisatie is uit geweken naar de speelweide aan de Boodtlaan in De Koog, even eens eigendom van Staatsbosbe heer. Ook op dit veld, dat achter de accommodatie van SV De Koog ligt, bouwt Tevoko de gebruikelijke achttien velden op, waar zo'n hon derdveertig deelnemende teams uit het gehele land hun wedstrijden spelen. Het aantal aanmeldingen is iets kleiner dan gebruikelijk. Dat is volgens de organisatie vooral te wij ten aan het vroege tijdstip, waarop sommige teams nog competitiever plichtingen hebben. Ook Moeder dag zorgt ervoor dat enkele trouwe deelnemers dit jaar niet op Texel verschijnen. Het toernooi begint zaterdag om 10.00 uur. Alle teams spelen, ver deeld over twee dagen, zeven wed strijden. Er zijn vijf klasses, variërend van derde divisie tot derde klasse. Aan het eind van het toernooi, zon dag rond 16.00 uur, krijgen achttien winnaars de prijzen uitgereikt. In de derde divisie zullen de dames van het eerste team van Tevoko, spe lend onder de naam Boswandeling, tot het uiterste gaan om de hoofd prijs op eigen eiland te houden. Ook andere Texelse teams, zowel van Tevoko als Smash'68, en diverse teams uit de Eilandcompetitie, strij den mee in verschillende poules. De volleyballers logeren verspreid over het eiland, veelal op de gebrui kelijke adressen, zoals De Krim. Nieuw dit jaar is het onderbren gen van een groot aantal kampe rende volleyballers op Kogerstrand. Bezoekers zijn welkom bij het toer nooi. Ze kunnen hun auto kwijt op het parkeerterrein bij paal 21Kin deren kunnen zich vermaken op een luchtkussen en met levend sjoelen en schminken Veld C: 18.30 Randstd-Koetshs Durper Drup 19 15 Durper Drup-De Krim Sportsh 20.00 Sportshop-Smash'68 De Krim 20.45 Bar S.-Jozefsch.l Smash'68 21.30 I. de Boer-Timmer Bar Sportief 22.15 Beverdam 2-NBC Timmer Wedstrijdleiding: De Krim en Kees (tel.310221) Uitslagen 2 mei: Tatenhove 1-Het Koetshuis 1-2; TESO-CVI 3- 0: Kobeko-Randsiad 1-2; Jozefechool-Durper Drup 0-3. NBC Eelman Partners-De Knm 2-1. Paal 28/De Knm-Café de Kuip 2-1Paal 28/De Knm-Texelse Autocentrale 3-0; Café de Kuip-NIOZ 1 0-3; Bremakker 2-Maarco Bouw 2-1, Tevoko-Cocky's Kapsalon 1-2; Paracentrum Texel-Smash'68 Piet Kooger 0- 3; Remco Oostra Schilder-Schouwstra Trans port 1-2; Smash'68 Nokanto-Foto De Waal 1-2; Zeilmakerij Texel-Bremakker 12-1; B&B van der Vis en Den Boer-Natuurwinkel 2-1 Rollator Texelaars die moeilijk ter been zijn, kunnen zich sinds kort eenvoudiger door het raad huis bewegen. De gemeente heeft een rollator bij de ingang geplaatst Mensen kunnen daar gebruik van maken om naar één van de achterliggen de balies te lopen. De rolla tor staat op dezelfde plek als waar al een rolstoel stond. De gemeente plaatste het voer tuig nadat oud-raadslid Roelie Bakker er opmerkingen over had gemaakt. Enkele Texelaars hadden bij haar aangekaart dat een rollator wel handig zou zijn. Bakker had zelf nog een rol lator staan en leverde die op raadhuis af. Kinderhulp Dit geld komt ten goede aan kin deren in Nederland die, meestal De 105 collectanten die in de week door problemen thuis, te maken van 23 tot 29 april op pad zijn krijgen met Jeugdzorg. Kinderhulp gegaan voor het Nationaal Fonds financiert bijvoorbeeld een klimrek Kinderhulp, hebben op het eiland bij het kindertehuis, een fiets of het het bedrag van €5.428.97 opge- lidmaatschap van een vereniging, haald, €213,14 meer dan vorig jaar. heidsproef, door een bal van een kegel te rijden en door langer over het parcours te doen dan toege staan. Piet Beers, die tweede in het klassement stond, probeerde door voorzichtig en rustig te rijden in ieder geval foutloos te blijven, maar liep daardoor wel een strafpunt op voor tijdsoverschrijding. Margo Daalder en Frits van der Gracht bleven bei den foutloos en plaatsten zich voor de barrage. Deze werd door Van der Gracht gewonnen, maar dat had geen gevolgen voor het klassement. De dressuurprijs werd gewonnen door Martin Kikkert. Na afloop van de wedstrijden merk te jury Alkema op dat alles er goed verzorgd uitzag en dat in de dres suur prima werd gereden, maar dat de menners in de vaardigheidsproef iets te voorzichtig en afwachtend waren. Cees Makelaar en Petruska Timmer kregen een aanmoedigingsprijs in de vorm van een mennersdeken. Uitslagen: Dagprijs - 1 Piet Beers. 50 strafpunten; 2.Robert Frido Boom, 55: 3.Frans Bakker, 55Vï; 4 Frits van der Gracht 56; 5.Jan Schaap, 59%; 6.Margo Daalder. 60. Klassement - 1 Piet Beers, 155 strafpunten; 2.Hans Boom, 159%; 3.Frans Bakker, 168Vz, 4.Frits van der Gracht. 173; 5.Jan Schaap 173%: 6. Kim Kooger. 176%. Meijert Boon uit De Cocksdorp is in de zaterdag gehouden leden vergadering benoemd tot erelid van Watersportvereniging Texel. Vice-voorzitter Alex Cofino over handigde hem de bij de titel horende oorkonde. De vereniging kent nu drie ereleden. Naast Boon viel eerder Jan Blom en Cees Drij ver deze eer te beurt. Meijert Boon was van 1982 tot 1988 voorzitter van de vereniging. Cofino portretteerde hem als een man met visie, toewijding en vasthoudend heid. Als voorzitter raakte hij al in 1982 betrokken bij de uitbreiding van de haven. Bestuur en leden moeten daarbij nadenken over de financiële consequenties en het mogelijke profijt voor de vereniging. In 1985 werd bekend dat de nieuwe haven eigendom van het rijk blijft, gesubsidieerd door Economische Zaken, provincie en gemeente. De gemeente werd verondersteld de haven te èxploiteren; dus ook het deel voor de passanten en zocht voor de opvang van de passanten samenwerking met de WSV. Boon stelde voor een aparte stichting voor het beheer van de passanten sporters en de bezoekende toerist te behartigen. Rond 1987 stelde Boon de werkdag in, een zaterdag in april waarop de leden een flink deel van het onder houd van de verenigingseigendom men verzorgen. De werkdag haven in het leven te roepen, die na sindsdien het startevenement van veel discussies werd opgericht. Het bestuur bestond uit vier ieden van de WSV en een vertegenwoordiger van de gemeente. Dit in verband met de aanzienlijke investeringen van de gemeente in de passanten haven. Uiteindelijk zag Boon zijn jarenlange inspanningen en moei zaam manoeuvreren tussen vereni- gingsbelangen, leden en gemeente beloond. Nu, zo'n twintig jaar later, is de WSV een bloeiende vereniging met ruim 400 leden en floreert de stichting Waddenhaven Texel. Elk heeft een eigen accommodatie en vaak wordt samengewerkt om de belangen van de Texelse water- het seizoen, en tijdpns het schilde ren en klussen wordt heel wat bijge praat. Een financiële en emotionele opsteker voor de vereniging. Na het overhandigen van de door Joke Cofino gekalligrafeerde oor konde vertelde Meijert Boon hoe hij een keer 's avonds gebeld werd door mede-bestuurslid Henk van der Blaak. Boon zat lekker op z'n gemak, fris gedoucht, een kop kof fie na het eten. Van der Blaak vroeg of hij met iets had vergeten? Er zaten zo'n zestig leden klaar voor een ledenvergadering... Meijert Boon (midden) in gesprek met de andere ereleden van WSV: Jan Blom (links) en Cees Drijver.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7