Gerard Weijers stapt uit CDA Cjrocn "ZwarLv Jexeh in het hartL, T! Vergunning Bondje terecht geweigerd Tuinwal Randweg verwoest door brand Gemeente vermindert uren nieuwe vacature nteivwe TTig^Itotrist Als eenmansfractie verder Singlesparty leidt tot nieuwe stelletjes Loonsom inzichtelijk gemaakt - és fH OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12074 DINSDAG 9 MEI 2006 TEXELSE^COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Raadslid Gerard Weijers is uit het CDA gestapt. Weijers en fractie genoten Marijke Eelman-van der Vegt en Martijn Eelman konden het niet eens worden over de verdeling van de raadscommis sies, waarna Weijers zijn con clusie trok. Weijers blijft aan als raadslid en gaat verder als Fractie Weijers. 'Een constructieve samenwerking in de fractie en de samenwerking met het bestuur van CDA is met meer mogelijk. Het vertrouwen is onoplosbaar geschaad', staat in het beknopte persbericht dat de raads- griffier gisteren naar buiten bracht. Al tijdens de onderhandelingen over de coalitievorming deed het gerucht de ronde dat Weijers zich wilde afsplitsen, toen naar verluidt omdat hij onvoldoende betrokken zou zijn bij de onderhandelingen. Carla Schrama, voorzitter van het CDA, bevestigde dat Weijers niet aan de onderhandelingstafel zat. Maar Weijers zei dat zijn afsplit sing op dat moment niet aan de orde was. Nu dus wel. Dit nadat CDA-raadsleden Marijke en Martijn Eelman al een aantal keren in aan varing met Weijers waren gekomen. 'Maar daar zijn ze elke keer weer uitgekomen. Binnen de fractie was er bijvoorbeeld eenstemmigheid over dat Gerard fractievoorzitter zou zijn en in de commissie beroeps- en bezwaarschriften zou zitten', vertelt Schrama. Maar de onenigheid over de verdeling van de portefeuilles bleek niet op te lossen. Martijn en Marijke Eelman wilden dat eerstge noemde in de raadscommissie Wel zijn zitting zou nemen, terwijl Marijke Eelman de door Weijers begeerde portefeuille Grondgebied voor haar rekening zou nemen. Beide Eelman- nen vonden dat Weijers in de com missie Middelen moest gaan zitten. Maar Weijers beriep zich op een eerdere afspraak. Weijers: 'Op 26 maart, Marijke Eelman was toen niet aanwezig maar Marian Merkelbach wél, was er binnen de fractie een meerderheidsstandpunt dat ik de commissie Grondgebied zou doen. Lees verder op pagina 3 Burgemeester en wethouders het voor de organisatie en een goed hebben de familie Van Beek uit verloop van de bijeenkomsten wen- Maarssen terecht een bouwver- selijk is dat appellante in hpt pand gunning geweigerd voor voorma- woonachtig is.' lig verenigingsgebouw 't Bondje in Oudeschild. Dat heeft de Raad Lees verder op pagina 5 van State geoordeeld. De brandweer rukte zaterdagavond omstreeks zes uur uit voor de eer ste natuurbrand van dit seizoen. Langs dé Randweg, op de grens van De Dennen en het duinreservaat Bleekersvallei, stond een tuinwal in lichterlaaie. Wandelaars die vanuit het duingebied de vlammen zagen sloeg naar de bomen, waardoor een aan de natuur mee. Wel is de struc- oplaaien, sloegen per gsm alarm, grote bosbrand, die zou zijn aange- tuur van de tuinwal aangetast en Snel gearriveerde politiemensen en wakkerd door de stevige wind, kon moet die mogelijk worden hersteld, passerende wandelaars gingen het worden voorkomen. Ongeveer veer- brandje in afwachting van de brand- tig meter tuinwal raakte bescha- (Fbl°L*ul»van weer met zand te lijf. De brandweer digd. Volgens Erik van der Spek van kon voorkomen dat het vuur over- Staatsbosbeheer, valt de schade De familie Van Beek wendde zich tot het rechtsorgaan in Den Haag nadat de rechtbank in Alkmaar hen bijna een jaar geleden in het ongelijk had gesteld. De bezwarericommis- sie van de gemeente oordeelde in april 2004 eveneens dat het college terecht geen bouwvergunning had volgens de Raad van State kan de wijze waarop Van Beek 't Bondje wil gebruiken niet anders worden gezien als bewoning en dat is in strijd met het daar geldende bestemmings plan. Volgens dat plan mag het voormalig verenigingsgebouw, dat al geruime tijd tot woning is omge bouwd, alleen worden gebruikt voor 'religieuze, medische, educa tieve en sociale doeleinden'. Er zijn dienstwoningen toegestaan, maar de hoofdgebouwen mogen enkel 'kerken, kruisgebouwen, scholen en verenigingsgebouwen zijn.' Wonen mag dus geen hoofdfunctie zijn. Van Beek startte in mei 2004 in 't Bondje met activiteiten voor oude ren, maar daarvan is volgens de Raad van State in eerdere rechtza ken terecht geoordeeld dat die niet als hoofdfunctie kunnen worden gezien. In het activiteitenplan dat bij de gemeente was ingediend stond beschreven dat er op 15 dagen en 6 avonden per jaar activitei- 'en zouden plaatsvinden. Daarvoor was een ruimte van dertig vierkante meter ingeruimd. 'Terwijl de ruimten ln het gebouw die primair bestemd voor de functie wonen een veel voud hiervan zijn.' De rechtbank m Alkmaar oordeelde volgens het rechtsorgaan terecht dat Van Beek niet kon onderbouwen dat de acti viteiten zouden worden uitgebreid 3!$ éénmaal in 't Bondje zou worden gewoond. 'Uit mets is gebleken dat De singlesparty die vrijdagavond in De Wielewaal werd gehouden, heeft zijn effect niet gemist. Orga nisator Pieternel Geurtz schat dat er zo'n tien nieuwe stelletjes zijn ontstaan. De party werd door ongeveer twee honderd mensen bezocht. Van hen kwamen er ruim zestig van de overkant, de rest was Texelaar. De avond was in principe alleen voor vrijgezellen bestemd, maar er liepen ook mensen rond die wel een part ner hebben. 'Dat waren misschien mensen die even een dip in de relatie hebben', aldus Geurtz. Een paar mensen met een relatie waren uitgenodigd. Er werd bij de deur niet gecontroleerd of mensen vrijgezel waren. Singles konden tijdens de party met elkaar contact maken, praten of de dansvloer op. Op een open podium in de dorpskamer gaven meerde re singles voorstellingen en in de gymzaal gaven twee vrouwen uit Rijnsburg temidden van het publiek demonstraties Egyptisch buikdan sen. De avond begon met speed- dating waar 22 mannen en 22 vrou wen aan meededen. Zij vormden koppels die een paar minuten met elkaar spraken, waarna er meteen nieuwe koppels werden gevormd voor een volgende kennismakings ronde. Geurtz: 'Dat zorgde er later op de avond voor dat mensen lan ger met elkaar doorpraatten.' Een cursus dans en contact maken van Ericka Voortman trok zestien deel nemers. Hoewel de singlesparty geslaagd was, vond Geurtz de deelname van Texelaars tegenvallen. 'Tijdens het onderzoek dat ik eerder naar singles deed, zeiden veel Texelse singles dat er maar weinig manieren waren waarop zij met andere singles in contact konden komen. Dan orga niseer je iets en dan zie je er veel niet komen. Dat vind ik toch een gemiste kans.' De leeftijden van de bezoekers varieerden van 22 tot 67 jaar. Het openbare singlefeest dat zater dagavond in café Sjans in De Koog werd gehouden, ging bijna aan zijn eigen succes ten onder. 'Tussen tien en twaalf uur ging het heel goed, maar daarna werd het gewoon té druk. Er waren heel veel mensen die naar binnen wilden. Arnold Kaercher (Kets) en Henk Jan Klok van Sjans hebben gezegd dat zij een volgende keer graag weer meewerken, maar we hebben afgesproken dat we dat dan niet meer in De Koog doen.' De avond in Sjans leverde eveneens nieuwe stellen op. Hoeveel weet Geurtz niet. Het is nog onduidelijk of er vervol gen komen op het singlesweekend. Geurtz, die ook al de eerste mega- singlesparty in oktober organiseer de, doet een stapje terug. Volgens haar wil een single van de overkant echter meer met het eiland gaan doen. 'Hij wil misschien op Texel een platform voor singles oprich ten. Hij merkte dat er hier voor singles veel te beleven is.' Volgens Geurtz zag Dirk Leegwater van hotel De Kievit, waar een deel van de overkantse singles sliep, eveneens mogelijkheden om arrangementen voor singles aan te bieden. Een gezamenlijke maaltijd die zaterdag avond bij hem werd gehouden, trok tientallen bezoekers. Banen bij de gemeente worden anders ingevuld. Het college over weegt nieuwe vacatures voortaan niet langer voor 36 maar voor 32 uur in de boeken te zetten. Daarnaast wil het bij elke nieuwe vacature een time out van drie maanden in acht nemen, voordat begonnen wordt met het zoeken naar nieuwe invulling. Dat blijkt uit een voorstel over de personeelskosten dat het college volgende week aan de raadscom missie Middelen voorlegt. Een andere manier van omgaan met vrijkomende banen moeten bespa ringen op de totale loonsom van de gemeente opleveren. Er wordt voor lopig al met de 32 uur en time outs gewerkt als een vrijgekomen baan moet worden ingevuld. Uit het voorstel blijkt dat de gemeen te dit jaar €488.000,- extra nodig heeft om alle personeelslasten te dragen De raad moet daar nog dekking voor vinden. De totale loon som bedraagt dit jaar €8.762.872.- tegen €8.274.136,- in 2005. Volgens burgemeester Joke Gel dorp. verantwoordelijk voor het per soneelsbeleid, is er geen sprake van een nieuw financieel gat in de begroting, maar heeft de gemeente haar eigen personeelskosten voor het eerst op een andere manier inzichtelijk gemaakt. In het verle den werd al het beschikbare geld voor de personeelskosten (afkom stig uit het Gemeentefonds) over de diverse budgetten van de ver schillende gemeentelijke afdelingen verdeeld. Nu is al het beschikbare geld in één afzonderlijk budget voor de loonsom samengebracht. 'Het verschil tussen de loonsom van dit jaar en 2005 is ongeveer vijf tot zes procent en dat was elk jaar al zo. In het verleden werden die verschillen echter altijd in de Voorjaarsnota van het jaar daarop verrekend.' De gemeente maakte de totale loonsom op verzoek van de PvdA inzichtelijk. De sociaaldemocraten hadden daarvoor gepleit, nadat zij met GroenLinks tijdens de begro- tingsraad in oktober 2005 een voorstel hadden ingediend om de totale loonsom te bevriezen op €8.500.000,- met uitzondering van de zogeheten autonome kosten (kosten voor 'pensioenen, wacht gelden, sociale premies en CAO- stijgingen). Dat zijn kosten waar de raad geen invloed op heeft. Volgens Geldorp heeft de PvdA het juist ingezien dat er op het gebied van de loonsom winst te behalen zou zijn. Het voorstel om nieuwe vacatures met vier uur minder in te vullen en time-outs in te stellen bij wisselingen van de wacht moet de gemeente enkele tienduizenden euro's per jaar opleveren. Er moe ten door verloop gemiddeld tien tot twaalf vacatures per jaar worden ingevuld. Lees verder op pagina 5 Losse nummers 1,05 Nel Eelman Het oogsten moet ze aan haar opvol gers overlaten, het zaaien had plaats onder haar verantwoordelijkheid. In de wetenschap dat het eiland tot en met 2014 meer dan duizend nieuwe huizen mag bouwen, nam Nel Eel man vorige week afscheid van de Texelse politiek. Twintig jaar lang liet ze haar stem horen, waarvan de laatste twaalf jaar als wethouder. Pagina 5 Hotel Greenside Naast dat hotel op het duin nóg een hotel met vier sterren in De Koog? Daar moet de redactie het fijne van weten. Op dus naar hotel Greenside in De Koog, dat onlangs van een drie (plus) naar een viersterrenhotel promoveerde. Pagina 6 n SVO wint derby SVO heeft zondag in Den Hoorn revanche genomen voor de grote nederlaag (1-6) die de ploeg afgelo pen najaar op eigen veld leed tegen ZDH. De Oosterenders maakten het zichzelf nog behoorlijk moeilijk, want na een ruststand van 0-3 lieten ze de gastheren bijna nog ontsnap pen. Pagina 7 Medische post nu schoonheidssalon Het ziet er niet naar uit dat de medische post in De Koog op korte termijn weer open gaat. De dorpscommissie heeft het gebouw verhuurd aan schoon heidsspecialiste Miranda Veeger. Navraag bij Frits Agter van de dorpscommissie leert ovengens dat hieruit niet mag worden afgeleid dat de medische post, die drie jaar geleden voor het laatst in functie was, nooit meer open gaat. 'Ik zie nog wel mogelijkheden en het is absoluut niet onze bedoeling die te blokkeren. Maar de gemeente had op korte termijn geen belangstelling voor het gebouw.' In het nieuwe coalitieakkoord dat vanavond aan de raad wordt voorgelegd, wordt met geen woord over de medi sche post gerept. Dit terwijl diverse partijen in de verkiezingscampagne nog hebben aangegeven zich sterk te maken voor deze voorziening. Omdat de kosten voor het gebouw wel doorgaan, heeft de dorpscom missie besloten het dan maar aart een ander te verhuren. Waarbij vol gens Agter overigens wel een tijds spanne is afgesproken. (Advertentie) /Iet fbSTER H/'ee IWT RAADLOOS INTEWT W JllUIE IS F/WTAST7SCW Al ET BEN Wt'BCAMS Kfiri IK DE WETHOUDERS OWWL VolCEN EN DE PC Meiptaie cox was jjr KEKBNEN Met uitvouwbare kaart van nationaal park Duinen van Texel Weer overal verkrijgbaar! TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de TexeLse Courant een folder van: Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. A, Twee buikdanseressen zweepten bezoekers van de singlesparty in De Wielewaal in De Waal op met diverse Egyptische buikdansen.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 1