'Dat draaien en schommelen was echt gaaf Bromfietscursus Jutter presenteert 'Waddenkind' iltmlifi p Schoonheidsspecialiste heeft nu eigen salon Agenda oud Papier teso Duo schrijft kinderboek TEXELSE 2 COURAN7 DINSDAG 9 MEI 2006 DE COCKSDORP in zaterdag mee met de Beursplein 5. Zij moesten s n wachtrij staan. Verkeersschool Paul uit Alkma< 'Héél cool.' Dat was in een noten dop de reactie van llze van der Wouden, nadat ze van de Beurs plein 5 was gestapt. Samen met haar broertje Bart, zus Maaike en haar ouders maakte de jeugdige toeriste zaterdag een tochtje met de reddingboot tijdens de open dag van de KNRM. De reddingmaatschappij in De Cocksdorp had het druk. Liefst 450 donateurs stapten aan boord van de Beursplein. Op sommige momenten was er een wachtrij van anderhalf uur op het strand bij de steiger van Sil Boon. De wachtenden werden echter beloond met hard varen, het maken van korte bochten op het water en diverse andere manoeu vres. 'We hebben de bezoekers een indruk willen geven van de stabili teit van de boot', vertelt schipper Charles Douma. Die indruk ging in ieder geval aan llze van der Wouden niet voorbij. 'Vooral dat draaien en schommelen was echt gaaf', vertelt ze met grote ogen, terwijl ze haar zwemvest uitdoet. Haar broertje en zusje houden het op 'leuk' en 'heel leuk.' Het was voor hen allemaal de eerste keer dat ze aan boord van een reddingboot stapten. Voor toe- riste Annemarie de Jonge was het eerste, maar meteen ook de laatste keer. 'Mijn familie vond dat ik een keer mee moest, maar ik vond al die bewegingen maar niets. Dochters Kelly en Daphne zouden echter zo weer aan boord stappen. 'Het was heerlijk en supergaaf', vertellen ze. Voor oud-Texelaars Paul Mozes en Gré Roorda uit Zaandam had de tocht een persoonlijke tint. 'Ik ben een kleindochter van Cornelis Arie Boon die hier vroeger als één van de eersten op de roeireddingboot heeft gezeten', vertelt Roorda. 'Zijn medailles moeten nog ergens in het gemeentehuis hangen.' De twee stapten nu zelf met een kleinkind aan boord. In totaal brachten zo'n 2200 Texe laars en toeristen een bezoek aan het KNRM-station aan de Volharding. 'Dat was meer dan we verwacht hadden', aldus Douma. De bezoe kers deden zich onder meer tegoed aan gebakken vis die door Texelse kottervissers was geschonken. Vrij willige donaties voor de vis en het ijs leverden de reddingmaatschap pij €750,- op. Er werden 34 nieuwe donateurs ingeschreven. Douma: 'Er was een echtpaar uit Zaandam dat ons €250,- schonk omdat zij vijfen twintig jaar waren getrouwd. Een paar jaar geleden gaven zij ons ook al vijf zwemvesten.' Het boothuis van de KNRM in De Koog werd door 150 tot 200 mensen bezocht. Daar stonden de Francine Kroesen en de Zalm uitgestald. Er werd één dona teur ingeschreven. Hoeveel de actie met oud-Neder lands geld heeft opgebracht, moet nog geteld worden. Volgens pen ningmeester Willem Grisnigt van de Texelse commissie van de KNRM is er wel een paar kilo gegeven. De actie, die door Grisnigt was bedacht, werd landelijk in alle reddingboot huizen gehouden. Texelaars die als nog oud Nederlands geld (guldens) aan de reddingmaatschappij willen doneren, kunnen contact opnemen met Grisnigt (312299). Hij komt het ophalen. Verkeersschool Paul uit Alkmaar geeft woensdag en donderdag een bromfietscursus voor leerlingen van de derde klas VMBO van OSG De Hogeberg. De leerlingen krijgen uit leg over risico's en (on)veilige situa ties en een praktijkles. Hierbij wordt op een parcours geoefend in het nemen van bochten, remmen, stu ren en andere vaardigheden. Omdat gebleken is dat beginnende brom fietsers minder ongelukken maken na het volgen van deze cursus, krij gen de deelnemers een certificaat dat bij veel maatschappijen korting geeft op een bromfietsverzekering. De cursus wordt ondersteund door de Texelse afdeling van 3VO. De theorielessen worden gegeven in de school, de praktijklessen op het par keerterrein aan de Haffelderweg. Verpleeghuis houdt bazaar In het Verpleeghuis aan de Holle- wal in Den Burg wordt woensdag van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur bazaar gehouden. De opbrengt komt ten goede aan de bewoners van het verpleeghuis. Op het verlanglijstje staan boe ken over Texel, DVD's en CD's. De bazaar vindt pl&ats in de hal en de gangen van het verpleeghuis. Er is een rommelmarkt, een waarzeg ster leest de toekomst, er worden zelfgemaakte kaarten verkocht en er is een stekjes- en plantenkraam. Kinderen kunnen zich laten schmin ken en grabbelen in de 'grabbeljurk' van een clown. Leuke prijsjes zijn te winnen bij het Rad van Avontuur. Medewerkers van het Maartenhuis geven informatie en verkopen door bewoners gemaakte artikelen. Ook vrijwilligers van de brandweer ver tellen over hun werk. Een bezoe ker van de dagbehandeling verzorgt een speciale traktatie in de vorm van warme wafels met kersen en Plantenverkoop Ter versterking van de clubkas gaan leden van zwem- en poloclub TX71 vrijdag en zaterdag langs de deur om plantjes te verkopen. De plantjes zijn feestelijk verpakt in een rieten mandje en geschikt voor buiten. Bij EcoMare heeft de directeur van de Waddenvereniging, Hidde van Kersen, vrijdag onder grote belang stelling het eerste exemplaar van het boek Waddenkind van Judith van der Stelt in ontvangst genomen. De presentatie was onderdeel van een uitgebreid programma, waar bij een grote groep kinderen spe lenderwijs hun kennis van vogels konden uitbreiden. Het boek gaat over de eigenwijze meeuw Menno en het dappere meisje Mara. Het werd aangeboden door jutter Maar ten Boon en Mara, gespeeld door Jorinde de Wolf, dochter van Eco- mare-medewerker Salko de Wolf. De twee hadden samen een kist boeken gejut op het strand, die ze nog juist op tijd bij Ecomare afle verden. Vervolgens las de schrijf ster een hoofdstuk voor. Haar zus Tineke heeft het boek geïllustreerd, het werd uitgegeven door De Vier Windstreken. Waddenkind is deze zomer met €2.- korting verkrijgbaar bij Ecomare en de boekwinkels op het eiland en kost dan €9,95. Miranda Veeger bij de receptie van haar nieuwe schoonheidssalon Miranda Cosmetique. Bij de opening afgelopen vrijdag werd ze overstelpt met bloemen en andere gelukwensen. iFoto Gerard Timmerman/ Goed en kwaad oPIENie Soms zit ik op maandagmorgen een beetje hulpeloos naar de cur sor op mijn scherm te staren en denk ik: waar zal ik het nu eens over hebben? Het leven van een columnist gaat niet altijd over rozen, ingehuurd als je bent om zout op de slakjes te leggen. Maar gelukkig is er de laatste tijd weer van alles gebeurd waar wat over te mekkeren valt. Neem nou die prijzen bij de donoractie van de voedselbank. Eigenlijk toch treu rig dat we met een soort loterij gelokt moeten worden om goed te doen? In de kerken pakken ze dat heel anders aan. Zondag op zondag, jaar op jaar komen de collectezakken langs, zonder ophef of winstbejag. Het idee van de OSG-leerlingen om aanhang wagens voor fietsen achter taxi's te hangen, zodat zij met hun dron ken kont veilig naar huis kunnen, lijkt briljant, maar is in de kern niet iets om blij mee te zijn. Zou een bezoekje aan de Skuul en een uit- de-praktijk-gesprek met de bewo ners helpen om inzicht te knjgen in de gevolgen van overmatig drank gebruik? Het leed van de men sen van Natuurmonumenten om de geprikte ganzeneieren is ook een verhaal met meerdere kanten. Zonder procedurefout zouden de eieren legaal geprikt zijn. Moeten dan de boeren opdraaien voor de fouten van de bureaucratie? Wie is hier nu eigenlijk schuldig? Is er dan alleen maar ellende op Texel? Welnee! Een kleine greep uit al het goede nieuws: gezon de lunch op Jozefschool, Texel Helpt krijgt nieuwe opslagruimte, er staat een rollator gebruiksklaar in het gemeentehuis, we hebben een bekroonde berenmaakster in ons midden, het raadhuis biedt avondservice op vrijdagavond, de watersportvereniging heeft er een erelid bij gekregen en... het is ein delijk lente. Afgelopen week was één groot buitenfeest. Maaien, snoeien, zaaien, wieden, iedereen was buiten. Hoi buurvrouw, lang niet gezien, lekker weertje hè. En op de schutting zag ik een merel met een snavel vol wormen. Als dat niet iets goeds belooft. Pien Verberg Miranda Veeger is in de voormali ge medische post in De Koog een schoonheidssalon annex pedi curepraktijk gestart. In Miranda Cosmetique kan men terecht voor een complete verzorging van gezicht en lichaam. Fysio therapeute Ineke Spel verzorgt in dezelfde salon lichaamsmas sage. 'Een hele sprong', vertelt Miran da Veeger (24), die haar werk als schoonheidsspecialiste tot dusver deed in haar oude slaapkamer in de woning van haar ouders aan het Wintergroen. Nu de medische post al geruime tijd leeg staat en niets erop wijst dat deze op korte termijn weer in gebruik zal worden geno men, trok ze de stoute schoenen aan en informeerde bij de dorpscommis sie of het pand aan de Nikadel te huur was. Na enige aarzeling bleek dat het geval en kon ze het contract ondertekenen. Vanaf dat moment braken enkele drukke weken aan. Er was lekkage geweest, waardoor de vloer moest worden vervangen, alle muren moesten geschilderd en de salon moest worden ingericht. Nu dat, onder meer met hulp van familie en vrienden, is gebeurd, her innert vrijwel niets meer aan de oude bestemming van de tien jaar geleden gebouwde post. De ene behandel kamer is veranderd in een in warme tinten geschilderde lichaamscabine, waarin men een modder- of well- beingpakking, of een combinatie van die twee kan ondergaan, waarna de Dode-Zeemodder onder de dou che kan worden afgespoeld. In deze ruimte worden ook massages gege ven. De ruimte ernaast is ingericht als schoonheidssalon, waar onder meer gezichtsbehandelingen wor den gegeven. 'Dat behandelruimtes via tussendeuren met elkaar in ver binding staan, maakt het makke lijk om arrangementen te verzorgen. We doen alles op het gebied van cosmetische verzorging, zoals mani cure, gezichtsbehandelingen (ook voor heren), make up, wimpers, het oppeppen van de huid, bindweefsel massage, elektrisch ontharen, manu ele lymfedrainage en bodyscrubs.' Twaalf diploma's en certificaten aan de wand onderstrepen dat ze dat niet zonder kennis doet. 'En ze hangen er nog niet eens allemaal. Die van de Erkenning Praktijkopleider, waardoor we leerbedrijf zijn, ontbreekt nog. In september gaat de eerste stagiaire hier aan de slag.' Een derde kamer is ingericht voor het geven van pedicu rebehandelingen. 'Ik ga een speciale opleiding volgen om ook de voeten van mensen met diabetes te mogen behandelen.' Nog niet genoemd is de receptie bij de entree, waar een deel van de gebruikte producten, die zijn gemaakt op natuurlijke basis, is uit gestald. 'Van een slaapkamer naar een eigen praktijk is een enorme sprong in het diepe, maar als ik er geen vertrouwen in had, zou ik er niet aan zijn begonnen. Deze kans moest ik pakken. Ik neem zelf mijn klanten mee en hoop met hotels en andere logiesbedrijven leuke arran gementen op te zetten.' Spaanse muziek in Waalder kerk In de kerk van De Waal wordt zondag een koffieconcert gege ven door het duo Abrazo. Op het programma staat voorname lijk Spaans en Zuid-Amerikaans repertoire, met werken van De Falla, Guastavino, Sor en Lorca. Liederen worden afgewisseld met gitaarsolo's. Het duo Abrazo bestaat uit sopraan Marian van der Heide en gitarist Rob Nijboer. Beiden studeerden aan het Gronings Conservatorium en behaalden daar het diploma Uitvoe rend Musicus, waarna zij hun studie vervolgden in Parijs en Londen. Nij boer treedt in diverse bezettingen op en werkte mee aan verschillende CD's, onder meer met het trio Sau- dade. Ook maakt hij een solo-CD, Koyunbaba. Dinsdag 9 mei: Het clubgebouw van de modelspoor club aan de Emmalaan in Den Burg is van 19.00 tot 22.00 uur open voor publiek. Toegang €1,50. In theater De Kiekendief op vakantien- centrum De Krim begint om 20.30 uur een optreden van fanfareorkest DEK uit Den Hoorn. Toegang €3.-. Cinema Texel vertoont Mission Impossible 3 (20.30 uur). In de serie De Volkskrant-filmavonden draait de Franse thriller Caché (20.15 uur). Woensdag 10 mei: In het Verpleeghuis aan de Hollewal in Den Burg wordt van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur bazaar gehouden. De opbrengt komt ten goede aan de bewoners van het verpleeghuis. Zegel Fietsen (uit de Parkstraat in Den Burg) verzorgt in samenwerking met Gazelle een opstapdag. Tussen 11.00 en 16.00 uur kunnen geïnteresseerden een gratis proefrit maken op een fiets met elektronische trapbekrachtiging. Op de velden van Texel'94 in Den Burg wordt tussen 13.00 en 18.00 uur het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi gehouden. In dorpshuis De Bijenkorf in Oos terend wordt een open bridgedrive gehouden. De avond begint om 19.30 uur, deelname kost €2,50 per per soon. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versies van Ice Age the Meltdown (aanvang 14.00 en 16.15 uur) en Nanny McPhee (14.15 uur), Mission Impossible 3 (16.30 en 20.30 uur). In de serie De Volkskrant-filma vonden draait de Franse thriller Caché (20.15 uur). Donderdag 11 mei: In de voorspeelruimte van de muziek school in Den Burg begint om 20.00 Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 1. Bern- hardlaan, Beatrixlaan. Hoogwater te Oudeschild Di. 09 06.10 en 18.35 u. Wo. 10 07.24 en 19.25 u. Do. 11 08.16 en 20.04 u. Vr. 12 09.06 en 21.06 u. Za. 13 09.46 en 21.40 u. Zo. 14 10.21 en 22.25 u. Ma. 15 10.56 en 23.00 u. Di. 16 11.07 en 23.54 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 14 mei op om 05.34 uur en gaat onder om 21.30 uur; zaterdag 13 mei volle maan; maandag 15 mei springtij. uur een voorstelling van de cursus Jongerentheater. Toegang is gratis. Om 20.00 uur begint in de gere formeerde kerk van Den Burg een concert van het Muziekschool Kamer koor. Medewerking wordt verleend door pianisten Karen Haasdijk en Ed de Boer. De toegang is gratis, bij de uitgang wordt een inzameling gehou den ter bestnjding van de gemaakte kosten. Cinema Texel vertoont Brokeback Mountain (aanvang 20.15 uur) en Mis sion Impossible 3 (20.30 uur). Vrijdag 12 mei: Cinema Texel vertoont Mission Impos sible 3 (aanvang 19.00 en 21.45 uur) en de originele, ondertitelde versie van Ice Age: the Meltdown (19.15 en 21.30 uur). TESO zet in en rond het weekeinde geregeld twee bofen in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur Toch moeten automobilisten op beide dagen rekening houden met wacht tijden van een half uur. Die ontstaan vrijdag op Texel waarschijnlijk tussen 9.00 en 10.00 uur en in Den Helder tussen 11.00 en 16.00 uur en zondag op Texel tussen 13.00 en 18.00 uur Meer informatie over de veerdienst s te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. TEXELSE^COURWIT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl zi.n van toeo-iss'ng do Regelen v: van de Snöilmg ROTA. gevest»; gedeponeerd bi) do Kamer van Koophandel en Facrtf* ie Amsterdam onder nummer A1198699 Een exemplar» de Regelen voor hel Advertenltewezen wordt op uw wra* kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar f 35,05 f 33.45 (automatisch Per jaar 68,30 66,15 {automated! Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Van der Heide verleent vaak solis tische medewerking aan concerten (oratoria, cantates) en maakt deel uit van ensembles, met muziek van Middeleeuwen en Renaissance tot moderne muziek. Zij trad al eer der op in De Waal. Het duo werkt momenteel aan een eigen CD, met werk van De Falla, Falu en Piaz- zolla. Het concert begint om 12.00 uur. Na afloop wordt koffie geschonken in het dorpshuis. De toegang bedraagt €7,- voor volwassenen en €3,50 voor kinderen (inclusief consump tie). Kaarten zijn verkrijgbaar bij de WV en voor aanvang van het con cert in de kerk. Inmiddels zijn twee van de vier data bekend voor de volgende serie koffieconcerten, te weten: 1 oktober (Texels program ma) en 19 november (programma met o.a. panfluit). Marian Arends en Wouter Weerman uit Den Burg hebben een voorlees boekje voor kleine kinderen op de markt gebracht. Het boekje, dat Leo Lieveheersbeest heet, verhaalt over een lieveheersbeestje dat door een misverstand een bende maakt van de keuken van een muis. De muis reageert woedend, maar neemt een vriendelijkere houding aan als ze merkt dat het lieveheersbeestje gewond is geraakt. Het boekje is de eerste in een serie van zeven over het lieveheers beestje. Volgens Weerman heb ben de verhalen een pedagogisch karakter. Er wordt beschreven hoe mensen met elkaar kunnen omgaan en onderlinge problemen kunnen oplossen. Het eerste deel bestaat uit een oplage van tweehonderd stuks die Weerman en Arends in eigen beheer lieten drukken. Het werk, dat door Arends is geschreven, is voorzien van zeven prenten die Weerman schilderde. Mensen kunnen die zelf in het boek plakken. Op de achterkant van de prenten is het verhaal ook weergf geven. Het boekje en de prent? kosten gezamenlijk €10,-. Ze" eveneens los verkrijgbaar. Beö# ling is dat in mei het tweede d® verschijnt. Meer informatie is te den op www.wouterweerman.nl. Reislustige zeedieren Arthur Oosterbaan, bioloog en fff servator van Ecomare, vera* woensdag 17 mei een lezing de titel Trek in zee. Onder zijn 'reislustige' (zee)dieren, vissen, kreeftachtigen, zeezoo# ren en zelfs schelpdieren, die hun leven grote afstanden aflegt Oosterbaan gaat in op de vraagr hen drijft om zoveel energie m trek te steken. De lezing vindt pö* in de openbare bibliotheek in Drijverstraat in Den Burg en W om 20.00 uur. De entree bedfé €2, Bezoekers krijgen voor» bedrag tevens een kopje koff* thee. Boerderij Melle Jan Agter van de KNRM m De Koog legt Sanne, Bart en Lotte Wilbrink uit Roden de werking van de Francine Kroesen uit. (Foto's Jeroen van Hattum/ Lydia Klop-Steendijk uit Kortgene wil graag informatie over boerderij Melle, die vroeger in Eierland stond. Van een oudtante kreeg zij een doos brieven die Corrie Steendijk- Pompoene, de grootmoeder van Lydia Klop, vanuit deze boerderij schreef aan haar moeder in Drei- schor. Omdat door het lezen van deze brieven de jeugd van haar moeder begon te leven, bezocht Klop onlangs het eiland, om tot de ontdekking te komen dat Melle niet meer bestaat. Wie meer over de boerderij weet of er foto's van heeft, kan contact opne men met Lydia Klop-Steendijk, Wil- helminastraat 119, 4484 AD Kortge ne, e-mail klopsteend@zeelandnet. ril. Marian Arends en Wouter Weerman hebben het kinderboek Leo Lieveheersbeestje X3 markt gebracht. (Foto Jeroen

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2