Texelaartje ic&tyT, Flessen ruimen in De Koog IfJ Keukencentrum Texel F amilieberichten TEXELSE 3 COURANT DINSDAG 9 MEI 2006 (On)geloofwaardig Texel is een magisch woord en het om je over te verbazen hoe 'overkanters' ineens worden wanneer je een ongelooflijk verhaal ophangt. Zoals één van onze geachte ereburgers eens terecht opmerkte: het gaat om de overdrij ving. Hou je een slap verhaaltje met kleine onwaarschijnlijkheden, dan gelooft geen hond je. Overdrijf je daarentegen flink, geheid dat ze het voor wéar aannemen. Ik houd van dat soort praktijken. Vorige week donderdag overkwam mij weer eens op z'n alleronverwachtst zo'n won derschone traktatie. Ik was met mijn vriendin en onze fietsen in de trein onderweg naar huis. Een speelse conducteur onderschepte ons kaart- lezend in de belendende stoelen en vroeg jolig: 'En, waar willen de dames naar toe?' Al gekscherend ontwikkelde zich een geanimeerd gesprek en op het laatst had hij ons ontfutseld dat wij op weg naar Texel waren en daar niet alleen wilden rondfietsen, maar er zelfs woonden. Echte Texelaars waren dus en daar om héél bijzondere mensen. Dat had hij scherp opgemerkt en we moch ten hem dan ook direct. Zulke intel ligente mensen kom je niet iedere dag in het wild tegen wanneer je aan de overkant bent. Een kwartiertje later kwam hij weer langs, nu in gezelschap van twee collega's, waarvan één duidelijk niet van Nederlandse oorsprong, en zei zo in de loop weg, terwijl hij naar onze fietsen gebaarde: 'Deze twee dames komen van Texel. Straks in Den Helder maken ze er waterfiet sen van. Zijn allochtone collega, die achter aan liep hield even de adem in, zette grote ogen op en vroeg met stomme verbazing: 'Even serieus..., kunnen jullie hier écht waterfietsen van maken?' Ja, en dat had hij niet moeten zeggen. Ik kon het niet laten hier op in te gaan. 'Natuurlijk! Doen wij altijd als we van en naar het eiland willen. Met eb hoor, dat wel. Je moet niet vergeten dat de Texel- stroom hier langs loopt en daar heb je geducht rekening mee te houden. We steken van wal als de ebstroom net begint te lopen.' Ik keek aan dachtig op mijn horloge en zei, min of meer tegen mezelf en overtuigend deskundig: 'Als we straks in Den Helder aankomen, moeten we nog een uurtje of anderhalf wachten. Hebben we net nog tijd om even een kopje koffie te doen in Lands End en de fiets klaar te maken. Het is zaak om Oudeschild aan te houden. De molen een beetje rechts van je te houden, zo ongeveer op twee uur. De stroming zet je vanzelf opzij en met een vaartje van vier kilometer per uur kom je dan met een uurtje precies op het Homtje aan. Het is niet aan te raden om dit zomaar te doen als je geen kennis van de stromingen hebt, hoor. Beginnelin gen raad ik aan dit nóóit zonder gids te doen. Voor je het weet drijf je de Noordzee op. En Engeland is een heel eind. Ik ben wel eens afgedreven omdat ik me even in de tijd had vergist. Iets te laat van start gegaan, tegenwind, je weet hoe dat gaat. Nu heb je het mobieltje, maar tot voor, pakweg een jaar of vijf, had ik altijd een paar vuurpijlen in een waterdichte koker mee. Meestal kom je wel op de Razende Bol terecht, de zandplaat tussen Texel en Den Helder, maar het gevaar blijft altijd aanwezig dat de stroming je er voorbij zet en dan wordt het wel een heel lange overtocht. Nooit zomaar doen dus. De man luisterde ademloos en knikte gehoorzaam als een gewaarschuwd mens. Tjonge, die vrouwen wisten van wanten. De jonge hond vóór hem speelde het geweldig mee en wenste ons goede reis, toen hij zijn collega verder loodste naar de vol gende coupé. Heerlijk! Corrie Timmer VERVOLG VAN PAGINA 1 Gerard Weijers Ik ben principieel ingesteld en hou me aan die afspraak. Bovendien: ik heb het zwart op wit.' Maar nu Merkelbach wethouder is en Marij ke Eelman wél aanwezig, trok de politicus uit Oudeschild met twee tegen één stem aan het kortste eind. Weijers trok zijn conclusie en stapte uit de fractie. 'Ik vind het verschrikkelijk zoals het is gegaan, maar het is niet anders. Ik wil niet met modder gaan gooien, want we moeten Texel met elkaar en in harmonie besturen.' Schrama: 'We betreuren het vertrek van Gerard, maar het is een meerderheidsbe sluit en als bestuur steunen we dat unaniem. Bovendien hebben we er alle vertrouwen in dat de doelstel lingen in ons verkiezingsprogramma in goede handen zijn bij Martijn en Marijke.' Marijke Eelman wordt de nieuwe fractievoorzitter, oud-raads lid Anja van der Heide-Witte neemt de commissie Middelen voor haar rekening. Het vertrek van Weijers is volgens Schrama niet doelbewust uitgesteld tot na de collegeonderhandelingen. 'De verdeling van de commissies heeft bij ons wat langer op zich laten wachten omdat Marijke in het buitenland zat.' Door het vertrek van Weijers is in de raad het numerieke overwicht van de coalitie op de oppositie gedaald van 9:6 naar 8:7, minimaal dus. Het is niet voor het eerst dat Weijers op persoonlijke titel plaatsneemt in de raad. In de aanloop naar de verkiezingen van 2002, toen duide lijk werd dat het niet meer boterde tussen hem en Texels Belang, trad hij in oktober 2001 uit de fractie en zat de rit uit als eenmansfractie. Weijers: 'Die situatie is niet verge lijkbaar. Toen kon ik niet anders, omdat ik me bij het CDA had aan- Vrijwel elk weekend is hij te vinden in en om De Koog. Met een karretje of een winkelwagentje rijdt André van der Wolk van het Maartenhuis het dorp rond om vrijwillig lege fles sen van de straat te ruimen. Het is hem een doorn in het oog dat men sen die zomaar op straat gooien. De flessen worden door Van der Wolk stuk voor stuk alsnog in de glasbak aan de Nikadel gedeponeerd. Dat gebeurt echter niet voordat hij eerst zorgvuldig alle etiketten eraf heeft gehaald. De kruik Jutter die op de foto te zien is, ging in een vuilcon tainer. Volgens Van der Wolk zouden mensen minder afval op straat moe ten gooien. Voortijdig Omdat hij meende dat hij zich twintig jaar geleden in de win kel aan de Parkstraat vestigde, schreef slager Dros een prijs vraag uit. Twintig jaar is niet niks en dus waren ook de prij zen niet kinderachtig. Hoofd prijs was een geavanceerd tom tom navigatiesysteem voor in de auto. Toen Dros de nodige bekendheid had gegeven aan zijn actie, kreeg hij een reac tie van de eigenaar van het gebouw, Jook Nauta. Die wees hem erop dat Dros nog maar negentien jaar in het gebouw zit en dat van een jubileum dus (nog) geen sprake was. Het was even pijnlijk, maar Dros kon de boel niet meer terugdraaien en liet de pnjsvraag gewoon door gaan, zij het met een correctie op de posters: 'Ter gelegenheid van ons 19-jarig jubileum'. www.beeldbanktexel.nl gesloten.' Net zoals hij voor TB, de partij waarvoor hij bijna acht jaar in de raad heeft gezeten, bij bepaalde onderwerpen een afwijkend stand punt innam, zo voer hij ook binnen het CDA wel een eigen koers. Maricoweg 6 - Den Burg - tel. 31 24 47 „Doei Schat, tot vanavond, ja, speel ze hè, ja, werk ze. Daar bleef het bij..." Zomaar ging ons allerliefste maatje, tijdens een tennispartij bij ons weg, mijn lieve man, onze papa, schoonvader en onze opie Nicolaas Petrus Ooyevaar Nico Els Diana en Jerry Wesley Dewi Tycho Carla en Mare Perry Senna Klimpstraat 12 1795 AL De Cocksdorp Nico is thuis. Gelegenheid tot condoleren aan huis donderdag 11 mei van 19.00 tot 20.30 uur en na de begra fenis in het „Eierlandsche Huis", Klimpstraat 33 te De Cocksdorp. Een kort samenzijn zal wórden gehouden op vnjdag 12 mei om 13.30 uur in het „Eierlandsche Huis". Aansluitend zullen wij Nico naar zijn laat ste rustplaats begeleiden op de begraafplaats aan de Molenlaan te De Cocksdorp. 2j die geen circulaire hebben ontvangen willen die deze advertentie als zodanig beschouwen. Bye Bye. opa We\ot>en r~*oo. >3' Nico Er is zoveel te zeggen, maar wij weten geen woorden te vinden... ...dus zeggen wij maar niets. Els, wij wensen jou, Diana en Jerry, Carla en Mare heel heel veel sterkte. Je collega's, Piet Céline Carst Ada Chris Nelleke Bas Menno Henk Lucas Alexander Lieuwe Truus Diederik Vriendschap door dik en dun afgesneden... voor altijd. Lieuwe Bas Vol ongeloof en met pijn in ons hart moeten wij afscheid nemen van onze allerbeste vriend We zullen je erg missen. Freek en Gerda Hé lange Nooit meer kunnen wij met een vraag bij je komen, jij wist altijd een oplossing. Nooit meer zul je voor Corkey z'n bal weggooien. Nooit meer zul je op Corkey passen, als wij het druk hebben. Nooit meer zul je even langskomen voor een bakkie zwarte koffie. Nooit meer zul je even wat eten halen, als Els moet werken. Wat zullen we je missen. We wensen Els en de kinderen veel sterkte toe met dit oneerlijke verlies. Veel liefs, Jan, Linda en Corkey Weg, club van 5 uur vriend Weg, honden oppasvriend Weg, man van onze vriendin, Weg, vriend. Nico Ooyevaar Hier zijn geen woorden voor. Lieve Els en kinderen, veel sterkte met dit ongelofelijke verlies. Piet en Petra Boy en Nick Geschokt en bedroefd zijn we na het plotseling overlijden van onze vriend We wensen Els en de kinderen veel sterkte toe. Henk, Piëta en de kinderen Vol ongeloof, verbazing en zo onverwacht heb ben wij kennis genomen van het overlijden van de echtgenoot van onze tennis- en volleybal vriendin, Nico Ooyevaar Lieve Els, weet dat wij er voor jou zijn en wij wen sen je erg veel sterkte met dit zware verlies. Dames tennisteam en volleybalclub Nooit meer een bakkie doen met elkaar. Onbegrijpelijk. Els, kinderen en kleinkinderen, sterk e. Stef en Ineke Game, Set en... Letterlijk tot het eind samen op de tennisbaan gestreden, maar helaas toch verloren. Els, vrienden en familie veel sterkte in deze zware tijd. Heren 1tennisvereniging Heri Hodie Geschokt hebben wij vernomen dat ons mede lid Nico Ooyevaar Wij wensen Els veel sterkte in de komende periode. Tennisvereniging Heri Hodie IN MEMORIAM Daisy Bijzondere mensen sten/en niet Zij gaan wel Maar blijven toch Voor altijd... Peter, Annie Roy, Anne Naomi Hin ®ans ^Boswijk utnet TLoesteC gaan houwen op tóijdag 12 mei 2006. (Dm 13.30 uua gaC het bwigeA&jfe huuicftjfe wovfen uofhofeken in de uoosmafige ^Doopsgezinde tKe*fc in (Doste*end. -De feöfec&jfee ingegening vindt pfaate om 15.30 uw* in de tJl&uoWe le Den 3Joo*n. De tt'Cepfie is tan 17.00 tol 18.30 uux in testaiuant „De Ql/onsfeCtent" nabij Den Du\g. (Dns a t_AWntehaa( 54, 2023 DQ SJaaiPcm Dit lieve mannetje ziet morgen Abraham Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Queridos padres/abuelos, felicidades con vuestro 50 aniversario. segir asin'! Rob Sas, Hessel. Pieter, Jan Willeke, Marieke en Dick, Chns, Jan Willem, Renske. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394, Wasmachines, drogers, koken, vriezen. Alles uit voorraad leverbaar. Voor- deelland Oudeschild. 322398. Te koop gevraagd: Krim aandelen. Reactie br.o.nr. 1951 aan bureau Texelse Courant, Spinbaan 6. Deze zomer in je bikini? t/m 13 mei gratis inschrij ven" www.slank-klup.nl of bel 312820 b.g.g. 06- 10545884. Duo Abrazo in Waalder koffieconcert, a.s. zon dag! Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Meer bewegen? Kom slenderen bij BodyCare Texel Bel 315 206 of www. bodycaretexel.nl Verkoop van gebruikte bromfietsen Bruining, De Koog. (0222)317333. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Zondag a.s. Waalder koffieconcert, aanvang 12.00 uur. Geraniummarkt Scher- mer-Schuyl. hele maand mei geopend. Grote keuze witgoed uit voorraad leverbaar bij Service Center Texel - De Waal -311 777. Barbecuebuffet met al les erop en eraan bin nenshuis! Min. 12 pers. Restaurant Bos en Duin, tel. 315541. Gevraaggd: interieur verzorgers, per direct. Hotel Tatenhove, Maria/ 317274. Rozen op moederdag gratis bezorgd. De Rozen- man, tel. 06-24847187. Te dik, te dun, te moe? U bent aan Herbalife toe. G. Bergsma, tel. 314875. Waddenweb.nl Grootste portal van de wadden. Staat uw site er al op? T.k. bed met elektr. verst, bodem, €175.00; gre nen eettafel €40.00, tel. 310082. Aquarelles voor beg. en gevord. Event, buiten schilderen. Tel. 316712 Opslagruimte voor ver huizing of het wachten op een woning. Tel. nr. 317007 of 317666. Nordic Walking: cursus donderdag 6x v.a. 11/5, 10.30 u., zo. 6x v.a. 14/5. 10.45 u.. €75.-. TOP, 06- 12070776. Deze zomer in je bikini? t/m 13 mei gratis inschrij ven!! www.slank-klup.nl of bel 312820 b.g.g. 06- 10545884. Te koop: 2 mooie licht ro tan stoeltjes/fauteuils. als nieuw, €10,- per stuk. Tel. 322064. www.voordeelland.nl. Bruingoed en witgoed. Voor bruingoed, grijs- goed en witgoed, kijk snel bij www.stiehl-audio- video.nl Tijd voor de tuin, kijk op de geraniummarkt bij Schermer-Schuyl. Tuinonderhoud: seizoen 2006, recreant en Texe laar. bel 06-25164777 De Rijcke Tuinen. Aangeb. voor permanente bewoning 2-pers. app. 2 kmrs, keuken, bad, dou che en balkon in De Koog. Geheel gestof. en gemeub. €550,- all-inn. Reacties br. o. nr. 1948 aan bur. Tex. Courant, Spinbaan 6 Voor een uitgebreid sor- timënt en topkwaliteit planten Geraniummarkt Schermer-Schuyl. Gevraaggd: interieur verzorgers. per direct. Hotel Tatenhove. Mana/ 317274. De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje Naam Adres Postcode/plaats Advertentie Handtekening Tarief incl. 19% BTW plaatsen in de krant van

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3