Matte voetbalderby krijgt spannend slot Oosterend laat ZDH nog bijna ontsnappen Recordaantal rijders minimotorwedstrijden TEXELSE J CouRANT 'De Koog eindigt ondanks verlies als tweede ZDH wint kampioenstitel bij F-pupillen Meidenteam verspeelt titelkansen DINSDAG 9 MEI 2006 SVO heeft zondag in Den Hoorn revanche genomen voor de gro te nederlaag (1-6) die de ploeg afgelopen najaar op eigen veld leed tegen ZDH. De Oosteren ders maakten het zichzelf nog behoorlijk moeilijk, want na een ruststand van 0-3 lieten ze de gastheren bijna nog ontsnappen. Een snelle tegenaanval maakte in blessuretijd aan alle Hoornder illusies een einde. Veel meer dan de eer stond er niet op het spel in Den Hoorn, waar ZDH en Oosterend de laatste Texelse derby van het seizoen speelden. De gasten stonden voorlaatste op de ranglijst en konden de één plaats hoger staande gastheren niet meer inhalen. Wel had ZDH bij winst nog kans om Vesdo voorbij te gaan. Desondanks ging Oosterend als favoriet van start. In tegenstelling tot de tegenstander draaide de ploeg van trainer Jitze Beintema een zeer acceptabele tweede seizoenshelft. Dankzij een handvol overwinningen werd de onderste plaats overge daan aan Oudesluis. Dat is mede te danken aan de komst van Gaime Vlaming, die eerder bij Texel'94 speelde en een versterking voor het middenveld is. Samen met de neven Eddy en Chris de Vries, Ger Vlaming en Sil van Dijk vormt hij de as van het team, die het niveau van de zesde klasse goed aankan. Overtuiging ZDH had zich voorgenomen het seizoen goed af te sluiten, maar leek opnieuw de overtuiging te mis sen om een echt goede wedstrijd te voetballen. De Hoornders speelden onrustig en gokten met verre trap pen naar voren op een bevlieging van spits Michiel Dekker, die voor de winterstop het ene na het andere doelpunt maakte en daarmee de basis legde voor de zege in de stnjd van de Noordhollandse top scorers. Maar als gevolg van drukke werkzaamheden kwam Dekker de maanden steeds minder aan trainen en spelen toe, waardoor hij aanscherpte verloor. Ondanks slip pertjes van bewaker Eddy de Vries lukte het hem ook zondag niet te scoren. Oosterend combineerde wat soepe ler, maar speelde evenmin briljant, hoge voorzet anticipeerde dan Jan waardoor de vele toeschouwers in Willem Bakker, de eerste helft een matte wed- strijd te zien kregen, waarin kansen RISICO schaars waren. De score werd hal verwege geopend door de bezoe- Noodgedwongen nam ZDH na rust meer risico en omdat SVO het wat al kers. Middenvelder Rutger Zoetelief te licht opnam, kregen de Hoornders en spits Arjan Kiewiet zetten aan de rechterkant een mooi één-tweetje op, dat met een hard schot door Zoetelief werd afgerond. Even later werd het 0-2, toen Sil van Dijk, die naast Kiewiet in de spits speelde, zijn bewaker Jan-Willem Bakker in de luren legde en keeper Chris Stolk met een prachtig schot in de kruising kansloos liet. ZDH kreeg in het vervolg een paar kansjes, die evenwel geen doel troffen. Ooste rend scoorde vlak voor rust wél, toen Eddy de Vries beter op een al snel het overwicht. Veel kansen creëerden ze echter niet. Pas halver wege kreeg de thuisploeg eindelijk loon naar werken. Jelmer Bomas omspeelde op het middenveld twee Oosterenders en gaf toen breed op de meegekomen Niels Dekker, die met een fraai schot doel trof. Daarna schoof verdediger Bernard Ipenburg, die zijn laatste officiële wedstrijd speelde, door naar het middenveld en zette ZDH alles op de aanval. Daardoor ontstond een open wedstrijd, waarbij het spel snel op en neer golfde. Omdat doelpunten lan ge tijd uitbleven, hoefde Oosterend zich echter weinig zorgen te maken. Dat veranderde vijf minuten voor het einde, toen Arjen Lap met een verre pass zijn broer Maurits vond, die de bal met een halve omhaal ineens op doel schoot. Het schot was prachtig, maar leek net niet goed genoeg voor een doelpunt. Gelukkig voor ZDH bood keeper Wouter van Strien hulp door de bal te laten glippen. In de slotfase leek alles weer moge lijk. ZDH trok massaal ten aanval en SVO dreigde alsnog te bezwijken onder de druk. Maar toen de offi ciële speeltijd er al op zat, deelden de gasten de genadeslag uit. ZDH verspeelde de bal op het midden veld, waarna de tegenstander een razendsnelle tegenaanval opzette, waarbij verdedigers Jan-Willem Bak ker en Joop Rommets tegen een overmacht van vijf Oosterenders moesten optornen. Dat was teveel van het goede. Ger Vlaming leverde vanaf de achterlijn een voorzet op maat af, waarna invaller Chris Ellen alleen nog maar tegen de bal hoefde aan te lopen (2-4). Geld klaverjassers voor Zonnebloem De klaverjaspot van de acht drives die afgelopen maanden in de Witte Burcht in Den Burg werden gehou den, is verdeeld onder De Zon nebloem, de reumapatiëntenvereni ging Texel, het Tesselhuus, Stichting De Opkikker, het familiehuis MCA en de Nederlandse Hartstichting. Al deze goede doelen ontvangen een bedrage van €225,-. Van het restbe drag wordt €170,- geschonken aan de Mucheria Globalschool in India, waar Texelaar Stefan Bakker regel matig vrijwilligerswerk doet. Er bleef €1,95 in de pot staan om het nieuwe seizoen mee te beginnen. De aan wezige kaarters konden kiezen uit veertien goede doelen. In de 22 jaar dat nu voor het goede doel wordt gespeeld, werd €23.697,- overge maakt naar 23 verschillende doelen. Deze ontvingen bedragen die vari eerden van €9.175,- tot €154,-. De laatste drive werd gewonnen door Hans Beverdam en Vincent Witte. Zij behaalden 7.380 punten. Tweede werden Nel van der Veen en Frans de Groot (7.026), derde Bertus en Gerard Witte (6.982). Er waren prijzen voor de eerste tien en voor het laatste koppels. Er deden zestig spelers mee. Er speelde de afgelopen maanden 99 kaarters mee, gemiddeld 55 per avond. De opkomst lag tussen de 44 en de 64 spelers. De hoogste uit slag die in acht drives werd behaald, was 7.836, de laagste 4.156. Van de achttien kaarters die alle acht keer meespeelden, behaalde Marry Smit het hoogste gemiddelde, 6.578 punten. Golfsurfschool houdt open dag Ozlines Surf Europe, de nieuw gevestigde golfsurfschool bij paal 17, houdt maandag 5 juni (twee de pinksterdag) open dag. Vanaf 11.00 uur geven Nederlandse top- surfers demonstraties en 's mid dags om 13.00 en 15.00 uur wordt een gratis proefles gegeven. In verband met het maximumaantal deelnemers, is opgeven noodza kelijk. Golfsurfen, 'de moeder van alle boardsports', is een spectaculaire watersport, die oorspronkelijk van Hawaii komt, waar het door de adel werd beoefend. Het behoort tot de snelst groeiende sporten in Europa en is ook sterk in opmars op de Noordzee. Bij paal 17 begin zaterdag 3 juni een kids safe-cursus van zes weken voor kinderen tussen de 8 en 16 jaar. De cursus wordt gedurende twee uur per week gege ven, deelnemers dienen te beschik ken over een zwemdiploma A en B. Deelnemers leren de basisvaar digheden van het golfsurfen en er wordt veel aandacht besteed aan het veilig omgaan met de bran ding. De lessen worden gegeven onder leiding van de Australische surf- en bondscoach Chris Way. De instructeurs zijn en/aren golfsurfers en opgeleid volgens de eisen van de ISA (International Surfing Fede ration).Meer informatie is te vinden op www.ozlines.com. Inschrijven kan telefonisch bij Chris Way, tel. 06-13107519. Voetbaluitslagen Zaterdag 6 mei: Texel'94 A1 -Oosterend A1 18-3 BOL A1-Texel'94 A2 2-2 Texel'94 B1-Den Helder B2 5-2 ZAP B2-De Koog B1 6-0 ZAP B3-Oosterend B1 2-2 Texel'94 MB1-Lrmmen MB2 3-1 Egmondia MB1-Texel'94 MB2 1-2 Flevo C1-Texel'94 C1 2-5 Texel'94 C2-JVC C3 1-0 SVAP 74 C1 -Texel'94 C3 3-2 BKC C2-Texel'94 C4 2-4 De Koog C1-Den Helder C3 0-10 Oosterend C1-HCSC C2 afgelast Texel'94 D1-VIOS W. D2 2-6 Oosterend D1-W'meer D2 afgelast Texelse pupillencompetitie: FC Utrecht-Roda JC 7-3 Vitesse-ZDH F1 0-9 ZDH F2-SVC F1 3-2 Arsenal-SVO E2 3-7 SVC E1-Manchester 3-2 üverpool-SVO E1 7-6 ZDH E1 -De Koog E1 3-1 Zondag 7 mei: ZDH-Oosterend 2-4 De Koog-Kaagvogels 2-3 VIOS W. 5-Texel'94 4 0-1 Oosterend 3-SRC 5 1 -5 Grasshoppers MA1 -Texel'94 MA1 6-0 Oosterend DA1 -ZAP DA1 afgelast Voetbalprogramma Woensdag 10 mei: DWOW DA1-De Koog DA1 19.00 De Graaff wint maandbeker De omstandigheden tijdens de wedstrijden om de maandbeker, die zondag op de golfbaan wer den gehouden, bleken ideaal voor Margriet de Graaff. In categorie 1 (handicap tot 18) had zij slechts 65 slagen nodig voor de achttien holes. Tweede was Jacqueline Dijkstra (71), derde Joop Kohnhorst (74). In categorie 2 (handicap 18,1 tot 26,4) ging de beker naar Rein Zandee (38). Tweede werd Jan van Andel (36), derde Jaap Hoogenraad (33). Irene Schuijl liet in categorie 3 (handicap vanaf 26,5) 42 punten noteren. De neary's werden gesla gen door Thomas Wassenaar en Els Postma, de longest drives door Jos van der Werf en Petra Kooiman. Zaterdag 13 mei: BOL A1 -Oosterend A1 14.30 Texel'94 MB1 -Uitgeest MB2 11.30 Texel'94 MB2-Koedijk MB1 13.00 Texel'94 C3-WGW C4 11.30 BOL D3-Oosterend MD1 10.45 Oudeluis D1-De Koog D1 12.30 VIOS W. D1 -Texel'94 D2 13.00 Zeevogels MD2-Texel'94 MD3 09.30 Zondag 14 mei: Callantsoog-De Koog 14.00 Texel'94 4-Geel Zwart 30 3 12.00 Oosterend 2-DWOW 3 12.00 Victona O. DA1-Oosterend DA1 12.45 Koog is er niet in geslaagd de reguliere competitie op gepas te wijze te beëindigen. De ploeg van trainer Hans van der Park, die zich vorige week al van extra wedstrijden om promotie naar de vijfde klasse had verzekerd, ver loor zondag op eigen veld met 2-3 van Kaagvogels. Omdat ook concurrent Wiron verloor, eindig den de Kogers toch op de tweede plaats. Beide elftallen misten veel vaste krachten. De Koog kon niet beschik ken over de drie gebroeders Sie- biriga, Pieter List en keeper Steven van Beek. Van Beeks positie onder de lat werd ingenomen door Eddy Witte. Daarnaast werd de selectie n s ^gevuld met de broers Wouter en Andnes Kuip. De Koog begon sterk en kwam al na el' minuten op voorsprong. Arnold Kaercher plaatste de bal uit een vrije _r tap m het strafschopgebied, waar Yoni Houwing er in een rommelige situatie als de kippen bij was om te scoren. Na twintig minuten kreeg ly Houwing na een mooie actie van Peter Koorn een uitgelezen kans team op 2-0 te zetten. Hij kwam echter niet verder dan een slap rol- 'ertle- Even later maakte hij zijn fout goed door een vrije trap vanaf twin tig meter te verzilveren. Aan de vrije tap ging een handsbal van één van «spelers van Kaagvogels vooraf. scheidsrechter verzuimde daarbij voordeelregel toe te passen toen Maurice de Groot alleen op de kee- P* kon afgaan. j&ien de ruime voorsprong van De Koog en het slappe verweer tan Kaagvogels leek de wedstrijd gespeeld. In het vervolg keerden echter de kansen. Als excuus mocht De Koog het uitvallen van de gebles seerde Peter Koorn aanvoeren. Hij werd vijf minuten voor rust vervangen door Wouter Kuip. Na de thee kwam Kaagvogels sterk uit de startblok ken. Een harde kopbal uit een corner leek doel te treffen, maar gelegen heidskeeper Eddy Witte bracht voor treffelijk redding. Bij een schot vanaf de rand van het strafschopgebied moest hij even later opnieuw han delend optreden. Na een uur was Arnold Kaercher dicht bij het uitdelen van de nekslag. Uit een hoekschop van Andries Kuip kopte hij echter snoeihard over het doel. Topsco rer Maurice de Groot toonde even later zijn vorm door de verdediging compleet zoek te spelen. Helaas voor hern en de thuisploeg was zijn inzet niet hard genoeg om de keeper te verschalken. Ook invaller Wouter Kuip kreeg na een knappe één-twee met broer Andries een enorme kans. Maar hij speelde de bal te ver voor zich uit, waardoor de keeper red ding kon brengen. Daarna moest Yoni Houwing het veld geblesseerd verlaten. Hij werd vervangen door Jord Hilstra. Twintig minuten voor tijd scoorde Kaagvogels op miraculeuze wijze. De aanvoerder, die als enige een goed wedstrijd speelde, krulde de bal bij een corner in één keer in het doel. Keeper Witte leek nog redding te brengen, maar stompte volledig mis. De gasten kregen door deze meevaller nog meer hoop en speelden vol op de aanval. De Koog verloor het initiatief en zakte steeds verder terug. Vijf minuten na de 2-1 viel de gelijkmaker, toen Kaagvogels Het MA1-meidenteam van bal en dat resulteerde al na tien exel'94 is zondag hard onder- minuten in het eerste doelpunt (1-0). jt 9egaan tegen koploper Gras- taoppers. In Hoogwoud werd 6-0 voor de thuisploeg. De Meiaars, die enkele belangrijke speelsters misten, verspeelden aarmee hun laatste kans op het kampioenschap. ,e nederlaag was een teleurstel- I 5?^V00r Texel'94. dat tot zondag I wwfUnten uit 20 wedstrijden had I r3?1 De P'oe9 deelde de twee- L!Sa,S met HSV- dat Precies 'de score had. Ook koploper m poppers stond op 52 punten, wm daar ®®n wedstrijd minder l ,r n°dig- Om de titelkansen te enouden, moest Texel'94 daarom wel winnen. I en °Verwinning zat er echter nooit rashoppers had veel vaker de Tien minuten later was het opnieuw raak, toen één van de gastvrouwen van dichtbij kon raak schieten. De Texelaars leden in deze periode veel balverlies en slaagden er niet in grote kansen te creëren. De rust deed de meiden van Texel goed, want de start van de tweede helft was veelbelovend. Het team speelde goed samen en dat leidde tot kansen voor Tessa Betsema en Michelle Bouthoorn. Het lukte ech ter niet om te scoren. Toen Gras shoppers halverwege wél het doel vonden, was de wedstrijd beslist. Texel'94 streed door, maar het was niet goed genoeg om de wedstrijd nog spannend te maken. Sterker, Grasshoppers ging rustig door met aanvallen en passeerde keepster Marit Tuitman nog drie keer. op twintig meter van het Koger doel een vrije trap mocht nemen. De aanvoerder schoot niet al te sterk in, maar via het bovenbeen van Danny van der Park zeilde de bal achter keeper Witte. De Koog probeerde het nog wel, maar maakte in de slotfase weinig meer klaar. Een uitzondering vormde de kopbal van Jord Hilstra, die net geen doel trof. Na zwak optreden van de Koger defensie kreeg Kaagvogels een paar minuten voor tijd zelfs nog de overwinning in de schoot gewor pen. Doelpuntenmaker was opnieuw de aanvoerder van de gasten. De teleurstelling duurde niet lang, ook al omdat ook concurrent Wiron bleek te hebben verloren. Hierdoor speelt het team van trainer Van der Park zondag in de nacompetitie eerst een uitwedstrijd tegen Callantsoog. De verliezer treft een week later Wiron, waarna de beslissende laatste ronde op Hemelvaartsdag wordt gespeeld. De sterkste van deze drie teams promoveert naar de vijfde klasse. Voor supporters die de wedstrijd in Callantsoog willen bijwonen, wordt een touringcar gehuurd. Beslissing bij zaalvoetballers in laatste ronde In de hoofdklasse van de Texel se zaalvoetbalcompetitie blijft het spannend tot de laatste ronde. Nog twee teams maken kans op het kampioenschap. Met twee punten voorsprong op Jelleboog 1 staat Mantje 1 er het beste voor. Vrijdag valt de beslissing. Eerst speelt Jel leboog 1 tegen Oosterend 1daarna treft Mantje 1 Oosterend 2. Een gelijkspel is voor Mantje genoeg, aangezien de ploeg een veel beter doelsaldo heeft dan de concurrent. In de eerste klasse ging de titel naar Texel'94 5, dat vrijdag met 14-3 van De Koog 2 won en daardoor niet meer is in te halen. Uitslagen: Klif D1-Sportshop D2 4-4; ZDH D1-Sportshop D1 0-19; De Krim D2-RAB D1 1-8; Klif C1-De Koog MC2 11 -1De Koog 3-Kllf 3 4-25; NIOZ 1-Texel'94 8 9-5; Texel'94 7-Texel'94 6 8-1; De Koog C1 -Klif C2 6-1; Texel'94 5-De Koog 2 14-3; RAB 1-Oosterend 3 0-8; De Krim 2- Oosterend 2 9-3; Mantje 2-Klif 1 5-5; De Knm 1-Mantje 1 2-7; Texel'94 4-De Krim 4 8-6. Bridgeclub Alert Bridgeclub Alert uit Oosterend houdt woensdag jaarvergadering in dorps huis De Bijenkorf. De vergadering begint om 19.30 uur. Aansluitend wordt een open drive gehouden. Deelname kost €2,50 per persoon. Met een grote overwinning (0-9) op Vitesse hebben de voetballertjes van ZDH F1 zaterdag het kampioenschap bij de F-pupillen veroverd. Hoewel nog niet alle wedstrijden zijn gespeeld, zijn de Hoornders al niet meer in te halen door de concurrentie, waarvan SVC en Utrecht de strijd nog het langst volhielden. ZDH deed na de winterstop een geslaagde greep naar de macht, nadat De Koog F1dat alle wedstrijden met groot gemak had gewonnen, zich wegens een gebrek aan tegenstand uit de competitie had teruggetrokken. De Zwaluwen, die een hecht vriendenteam vormen, wonnen vijftien wedstrijden, speelden er één gelijk en verloren er ook één. Aan het doelsaldo, 112 treffers voor en slechts 14 tegen, kon geen enkel ander team tippen. De titel werd uit gebreid gevierd, met onder meer een rondrit door Den Hoorn met paard en wagen van Frans Bakker. Bloemen voor de kampioenen van ZDH F1. Met staand, van links naar rechts: trainer en jeugdleider Joop Rommets, Mattijs Lap, Jesper van Leeuwen, Jum Goênga, Kris ter Steege en Teus Bakker. Hurkend: Jesse Wonder, Willem Rommets, Lucas Ipenburg en Adriaan Lap. Trainer Btienne van Bennekom coachte ZDH F2 en staat niet op de foto. (Foto Bcrrara Ipentxjrgl Programma zaalvoetbal Woensdag 10 mei: De eerste wedstnjden, die om 17.00 uur zouden beginnen, worden in verband met schoolvoetbal op een ander tijdstip gespeeld. 19.20 Klif vr.-? Hoogendijk 20.10 De Koog 3-Klif 4 Douma 21.00 De Krim 6-Texel 8 Douma Zaaldienst: Klif. Donderdag 11 mei: 18.00 Klif D1-ZDH D1 Klif 18.45 Krim C2-Krim C1 Franchimon 19.35 De Krim 3-Mantje 3 Douma (let op: aanvangstijd gewijzigd!) 20.25 Texel 9-Oosterend 4 Kuipers 21.15 Jelleboog 4-Jelleboog 5 Douma' 22.05 NIOZ 1-Texel 7 afgelast (NIOZ geen team, reglementaire 0-5) Zaaldienst: Klif. Vrijdag 12 mei: 1715 Sportsh. D1-Krim D1 Hoogend. 18.05 SVO 3-De Krim 4 Kuipers 19.00 Klif 1-Sportshop 1 Van Beek 19.55 SVO 1-Jelleboog 1 Sangers 20.45 Mantje 1 -SVO 2 Hoogendijk 21.35 Texel 2-Mantje 2 Arnout 22.25 Jelleboog 2-Texel 3 Bakker Zaaldienst: Jelleboog. De kartbaan aan Akenbuurt was strijden in de strijd om het Neder- keer dat de vereniging een wedstrijd waaronder drie juniorklassen. Door afgelopen weekend het domein van lands kampioenschap. Ronkend en op Texel hield. De eerste keer, 10 de ideale weersomstandigheden mimmotoren. Rap Holland, de ver- brullend als grote motoren gierden jaar geleden, schreven 17 coureurs konden alle wedstnjden volgens de emging van de zogeheten pocket- de pocketbikes over de baan met zich in. nu bereikte het deelnemers- planning worden afgewerkt, bikes, was neergestreken op het snelheden tot maar liefst 100 kilo- veld het maximum van 125 rijders. 0 eiland voor een van de negen wed- meter per uur. Het was de tiende Er werd gestreden in acht klassen,

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7