'Wat er ook gebeurt, blijf met elkaar in gesprek' Texelaartje Bevlogen voorzitter Bewonersvereniging zwaait af TEXELSE 3 COURANT Waarzegster in verpleeghuis Familieberichten BNDUK - - - VRIJDAG 12 MEI 2006 'Niet ieder voor zich allerlei plan netjes en beleid maken, maar ga met elkaar om tafel. Want als het om huisvestingproblematiek gaat en de oplossing daarvan, dan mis ik een goede onderbouwing. Texel heeft niet eens een goed volkshuisvestingsplan. Er moet en werkgroep komen met ver tegenwoordigers van gemeente, Stichting Wonen Texel en andere belanghebbenden die daar seri eus mee aan de slag gaat.' Een duidelijke boodschap van Nico Zoetelief, die na twaalf jaar voor zitterschap afscheid neemt van de Bewonersvereniging. De bevlogenheid waarmee Zoete lief over huisvesting praat, geeft aan dat de scheidend voorzitter er eigenlijk nog helemaal niet klaar is. 'Dat is ook wel zo, maar ik heb een drukke baan en vervul deze taak in mijn vrije uurtjes. Dat wordt steeds moeilijker. Voorheen kon ik veel dingen in de avonduren regelen, nu moet ik vaker overdag pad. Want voor veel dingen moet ik bij de gemeente of de SWT zijn, waar je alleen overdag terecht kunt. En als je twaalf jaar voorzit ter bent geweest, dan wordt het ook wel weer eens tijd voor vers bloed. Dat kan nooit kwaad. Ik wil in de toekomst best bepaalde dingen doen, ook op het gebied van huis vesting, en zie wel wat er op mijn pad komt.' Stilgezeten heeft Zoetelief bepaald niet in die twaalf jaar, een periode waann op huisvestingsgebied veel s gebeurd. 'Toen ik voorzitter werd, verhuurde de toenmalige Woning bouwvereniging 850 woningen. De Stichting Bejaardenzorg kwam erbij en er is veel gebouwd. Nu hebben *we' 1300 woningen', geeft hij zijn betrokkenheid met de SWT aan. 'Huisvesting is toch een zaak. die ons alleen aangaat.' Zoetelief is goed te spreken over de verstandhouding met de SWT. De is heel open en dat is voor een groot deel de verdienste van drecteur Jan van Andel. Hij heeft onze inbreng altijd gestimuleerd, wat helemaal niet zo vanzelfspre kend is bij woningbouwcorporaties, |die clubs zoals wij nog wel eens op afstand willen houden. Maar Jan heeft zich altijd heel laagdrempelig opgesteld en spoorde ons aan om ideeën in te brengen. Als vereni ging hebben we ook adviesrecht. De directie hoeft dat natuurlijk niet op te volgen, maar het feit dat 98 procent van de huurders lid is van de vereniging, legt natuurlijk wel gewicht in de schaal. Dat wil ove rigens niet zeggen dat onze ideeën altijd meteen werden opgevolgd, soms kon dat best even duren, wat ik best kan begrijpen in zo'n organi satie. Zo'n project aan de Schoon oordsingel, waar hebben wij al lang geleden over geadviseerd dat je op de plek van die duplexwoningen iets moois kunt realiseren. Toen dat plan jaren later werd gepresenteerd, was het net alsof de SWT het had bedacht. Medebestuurders hadden daar wel eens moeite mee, ik min der, want voor mij telt het resultaat. Dat het gebouw er staat.' Toen Zoetelief in het bestuur kwam, trof hij een bewonersvereniging aan waarin onderlinge verdeeldheid regelmatig de boventoon voerde.. 'Aan de bestuurstafel mag je best met elkaar van mening verschillen, naar de SWT moet je één front vor men. Ik heb dat toen duidelijk tegen de toenmalige voorzitter kenbaar gemaakt. Toen hij na een half jaar opstapte, was één van mijn eerste daden om als een eenheid naar buiten te treden. We verkeren in de gelukkige omstandigheid dat we door de SWT altijd als een serieuze gesprekspartner zijn behandeld. We hebben best wel eens tegenover elkaar gestaan, maar we zijn er altijd met praten uitgekomen en hebben nooit voor de rechter gestaan. Dat gaat elders in het land wel anders. In het begin vond ik wel dat de.SWT ons onvoldoende informeerde. Dat hebben we aangekaart en sindsdien krijgen we elke week het directie- bericht. Waar we hard voor hebben gestreden is het beperken van de huurverhoging. Want die was op een gegeven moment wel pittig, ter wijl de huurders zelf voor het klein onderhoud opdraaiden. Maar als je een hoge huur betaalt, dan hoort daar wel wat tegenover te staan. Bovendien zijn de lonen gemiddeld lager dan aan de overkant, en daar moet je wel rekening mee houden. Het heeft ertoe geleid dat bij de huurverhoging de gemiddelde infla tie over vijf jaar wordt genomen en dat het onderhoud in principe voor rekening van de SWT is. Ook heb ben we ervoor geijverd dat de huur der die aanpassingen in een woning leveren. De huurder is daardoor veel vrijer geworden. Het is bok goed dat er buurtconciërges zijn geko men, waardoor kleine gebreken snel worden verholpen. Goed is ook de komst van het Leefbaarheidsfonds, waarin de SWT elk jaar €10.000,- stort. Dit geld is speciaal voor zaken die een buurt leefbaarder maken. Zoals verlichting van een donker paadje, zodat mensen zich veiliger voelen, of de aanleg van een speel tuin.' Er zijn in het verleden best dingen mis gegaan. 'Bijvoorbeeld met de premie A-woningen. Ik kan er niet over uit dat mensen die zo'n zwaar aanbrengt, bijvoorbeeld een andere gesubsidieerde woning kochten, de keuken, bij het verlaten de woning subsidie later in eigen zak staken niet in de oude staat hoeft op te en de woning voor veel geld ver kochten. Door die winst te pakken zijn dat soort huizen onbereikbaar geworden voor de starters waar voor ze bedoeld waren. Een goed alternatief is de koopgarantwoning, waarbij je de woning tegen gunstige condities kunt kopen en waarbij je bij verkoop de helft van de winst met de SWT deelt. Want daardoor kan de woningstichting de woning weer tegen een gunstige prijs aan bieden.' Een belang waarvoor de Bewonersvereniging zich sterk heeft gemaakt. Zoetelief trekt zich het probleem rond het heersende woningtekort aan. 'Al moeten we ons wel realise ren dat van de 650 woningzoeken den die bij de SWT staan ingeschre ven, 500 een dak boven hun hoofd hebben. Maar de doorstroming is hier nooit goed op gang gekomen, waardoor de starters niet aan bod komen. Toen de provincie niet mee wilde werken aan nieuwbouw, heb ben we ons daar als vereniging erg druk om gemaakt en bezwaar aan getekend bij BS. Het heeft er mede toe geleid dat er in de Volmolen veel woningen bij komen en ik hoop dat daarmee de ergste nood is gele digd. Maar ik blijf het een gemiste kans vinden dat nog steeds geen goed onderbouwd volkshuisves tingsplan is. De SWT heeft het over 650 woningzoekende, de gemeente spreekt over 600. Wat willen die mensen? Hoe bouw je een buurt op (ook sociaal) en hoe help je de men sen waar het om gaat? Daarvoor moeten we op Texel echt de handen ineenslaan. Ook door voldoende woonruimte voor seizoenwerkers te zorgen. Die zogeheten economie woningen waren een mooie start, maar daar is het bij gebleven. Daar voor moet je als gemeente, SWT en de sectoren om de tafel.' De Bewonersvereniging houdt con tinu de vinger aan de pols. 'Nadat de SWT samen is gegaan met de woningstichting in Den Helder, lie pen zaken in onze ogen niet zoals ze hoorden te lopen. Daar hebben we Jan van Andel op aangesproken en dat heeft geresulteerd in nieuwe afspraken, vooral over de manier hoe we met elkaar omgaan. Want het is van groot belang dat je altijd met elkaar in gesprek blijft. Die boodschap geef ik mijn opvolger graag mee.' Nico Zoetelief wordt opgevolgd door Carla Beijert. Gerard Timmerman Gea Kiewiet (rechts) was een van de vele bezoekers die zich door waarzegster Catharina de Wolf de toekomst liet voorspellen. ifoio Losse van aar sus) De bazaar die woensdag in Ver pleeghuis Texel werd gehouden, is een succes geworden. Met diverse activiteiten en verkoop van onder meer plantjes, koffie en gebak en loten is een leuk bedrag bijeengebracht. De exacte opbrengst was donderdag echter nog niet bekend. Er was veel werk gemaakt van de bazaar. De hal van het verpleeg huis was feestelijk ingericht met een prominente plek voor het rad van avontuur, dat werd gedraald door Henk Veldhuizen. Grote hit bleek de aanwezigheid van een waarzegster. Medewerkster Catharina de Wolf was voor die gelegenheid omgeto verd tot een heuse toekomstvoor speller, die voor vijftig cent bezoe ker de hand las en een pendel zijn werk liet doen. Vooral 's morgens moesten belangstellenden in de rij om meer over hun toekomst te weten te komen. Nico Zoetelief draagt na 12 jaar voorzitterschap van de Bewonersvereniging het stokje over. 'Een gemiste kans dat er nog steeds geen goed volkshuisvestingsplan is. 'Sporen Hors met schep dichten' Staatsbosbeheer zal defensie adviseren om de bandenspo ren die de douane vorige week in natuurgebied De Hors heeft gemaakt zo snel mogelijk te dich ten met de schep. De organisa tie, die het gebied namens de Joost Dourlein-kazerne beheert, wil na het groeiseizoen bekijken hoe groot de blijvende schade is. Als blijkt dat er teveel onherstel bare schade is, dan zal het gebied worden afgeplagd en bedragen de kosten zo'n vijftigduizend euro. Staatsbosbeheer ontdekte vorige week tot verbijstering van de bos wachters zowel in de Slufter als De Hors bandensporen van een terreinwagen. Die bleken afkomstig van een marechausseevoertuig. De schade aan de natuur in de Sluf ter valt volgens SBB-woordvoerder Erik van der Spek mee, maar in de Hors is de situatie ernstiger. Gevreesd wordt dat de bandenaf- drukken daar over dertig jaar nog zijn te zien. 'Bovendien treden soms storingsreacties op waarbij er plan ten gaan groeien die er met horen en die vervolgens de hele omgeving beïnvloeden.' Staatsbosbeheer zal aanstaande maandag, tijdens een overleg met vertegenwoordigers van de Joost Dourlein-kazerne, douane en mare chaussee, voorstellen om met een grote ploeg mensen het veld in te gaan en zo snel mogelijk de sporen dicht te drukken. 'Je moet dat met veel mensen doen om de verstoring zo kort mogelijk te houden. We zit ten midden in het broedseizoen.' Volgens Van der Spek zal MOK- commandant Van Gils voorstellen ook medewerkers van de mare chaussee voortaan naar een cursus nationaal park te sturen. Groepen mariniers die op Texel oefenen, zijn verplicht deze door Ecomare ont wikkelde cursus te volgen, om te beseffen hoe waardevol het natuur gebied is. Als blijkt dat de voor gestelde herstelactie onvoldoende is, zal Staatsbosbeheer defensie voorstellen de toplaag af te plag gen, zodat de natuur volledig kan herstellen. „Heer ik kom tot U" In dankbare herinnering aan alles wat hij voor ons is geweest, nemen wij afscheid van Piet Johan Andries Kraijma weduwnaar van Annie Tanis Familie Tanis Familie Harkema Texel, 10 mei 2006. „Gollards", De Zés 12 te Den Burg. Piet is overgebracht naar de Doopsgezinde kerk te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren, voorafgaand aan de dienst, maandag 15 mei van 9.45 tot 10.15 our, in de Doopsgezinde kerk en na de crema tieplechtigheid in de koffiekamer van het crema torium. De uitvaartdienst zal worden gehouden maandag 15 mei om 10.20 uur in de Doopsgezinde kerk. Aansluitend zal de crematieplechtigheid worden gehouden om 13.15 uur in crematorium „Scha- gerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Correspondentie-adres: F.B. Harkema, Pompstraat 6, 9331 AN Norg. Wij ontvingen het overlijdensbericht van onze oud-muzikaal begeleider Mijnheer Kraijma De lange reeks van jaren die hij ons koor heeft begeleid zullen voor ons altijd dierbare herinne- oogen blijven. Bestuur en Leden Texels Christelijk Mannenkoor Geschokt hebben wij kennis genomen van het overlijden van Nico Ooyevaar Wij wensen Els, de kinderen en kleinkinderen Veel sterkte in deze moeilijke periode. Rob en Heieen Sanders en Rudolf de Waard. „De Here zelf zal vóór u uit trekken, Hij zelf zal met u zijn, Hij zal u niet begeven en u met verlaten; vrees niet en word niet verschrikt." Deuteronomium 31:8 Wij Mark Durand 8r Marije Duinker gaan trouwen op 19 mei 2006. De voltrekking van ons huwelijk vindt plaats in het gemeentehuis van Den Burg, om 12.30 uur. Om 14.00 uur willen wij een zegen vragen over ons huwelijk in de Maartenskerk in Oosterend. U bent van harte welkom op onze receptie die van 19.15 tot 20.30 uur gehouden wordt in dorpshuis „De Bijenkorf", Mulderstraat 37 in Oosterend. Ons adres: Van Raesfeltstraat 8, 7203 CN Zutphen. Cadeautip: E3 Girl, Girl, Girl... Geboren op 10-05-2006 om 14.03 uur 56 cm, 3880 gram Dochter van Joost en Lilian Brouwer Oranjestraat 10 1794 BC Oosterend Graag van tevoren even bellen voor bezoek, tel. 0222 - 318713 Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Mooie badkleding van Cyell, Shiwi. Protest, Ox bow en O'Neill bij Mantje Lifestyle Stores. John Deere gazonmaai ers. Bonné mechanisatie, tel. 311229. Zondag 14 mei "Moeder dag". Geopend van 10.00 - 14.00 uur. Bloemisten Bert van der Wal. Opel Omega sedan, 2.5, v6, 01-2000; km. st. 142000; trekhaak; radio/ cd; airco. Tel. 318396. Otjes kookboek in de Annie Schmidt feestweek voor €4,95 in Het Open Boek. Waddenweb.nl Grootste portal van de wadden. Staat uw site er al op? Viking gazonmaaiers. Bonne Mechanisatie. Tel. 311229. Geraniummarkt Scher- mer-Schuyl. hele maand mei geopend. Renault Scenic 1.6i. rood metallic, airco, €5750.-. Inl. 322856. Op zoek naar een leuke zomerbaan? Bel even naar de Compagnie, 313608. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog. (0222) 317333. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging, tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Nu nieuw bij Mantje Life style Stores: dameson dergoed van Björn Borg T.k.: keurig Aupingbed (1 pers.) met elektr. verst, bo dem matras, €175,- Tel. 310082. Geraniummarkt Scher- mer-Schuyl. Waar? Bij Gamma natuurlijk! T.k.: 2500 dakpannen. platte grijze Mulder-pan nen. Tel. 0229-503902. Hairstyling Talou is we gens vakantie gesloten van 19 t/m 27 mei. Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw: Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Moederdag, een ruime keus aan mooie planten! Tuincentrum v.d. Wer- Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Auto's te koop gevraagd. Tel. 322856. De Koopman Koerier. voor be'drijf en parti culier. Tel 315001/06- 20073394. Eurosteiger met punten. 10 m. werkhoogte. Com pleet, €2985,-. Rob Bak ker. 06 51386554. T.k.: super vleespakket ten van 10,20 of 40 kilo. P v.d. Star, tel. 322135. Grote sortering witgoed uit voorraad leverbaar door Service Center Texel De Waal-311 777 Yarden-uit va art ver zekering. Het gaat om uw uitvaart!! Info: 06- 45702346. Zondag 14 mei "Moeder dag". Geopend van 10.00 - 14.00 uur. Bloemisten Bert van der Wal. Gebruikte herenfietsen met 3 versnellingen vanaf €65,-. Wees er snel bij. Vermeulen Bikes. Nissan Primera, 58.000 km, 1.6i, airco, alle opties, €3750.-, tel. 322856. Voor vakkundige hulp bij satelliet of antennesy steem. Voordeelland Ou- deschild, 322398. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend. tel. 0222- 318221. Tijd voor de tuin, kijk op de geraniummarkt bij Schermer-Schuyl. Aquarelles voor beg. en gevord. Event, buiten schilderen. Tel. 316712 De mooiste buitenplanten voor moeder! Bloemisten Bert van der Wal. Alektraon Bliksembe veiliging op Texel. Voor aanleg en inspectie van uw complete bliksembe veiliging en aarding. Ook NEN3140-inspectie. EMC Thermografie. Westerweg 50, 1797 RG Den Hoorn. Tel. 321240/ www.alek- traon.nl. Antiek, boeken, curiosa bij De Bonte Hond, Haven 12, Oudeschild. Open 11- 17 uur, ma. gesloten. Voor verkoop en onder houd gazonmaaiers: Toro- dealer Garage Dros, Tel. 311611. Energiebesparing door duurzaam verbouwen. Bezichtig tijdens een fiets route een aantal woningen met duurzame elementen. Zaterdag 13 mei van 11.00 tot 16.00 uur. www.voordeelland.nl voor reparatie De mooiste bloeiende planten voor moeder! Bloemisten Bert van der Wal Tuinmachines voor elke tuin en elk budget. Bonne Mechanisatie, tel. 311229. De mooiste bloeiende planten voor moeder! Bloemisten Bert van der Wal Natuursteen Texel. Voor grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel. 310168, Mark Pijper. Vlotte jongens of mei den gezocht voor in de bediening! Interesse? Bel 313608, De Compagnie. Renault Scenic bj. '99, km 91800, v eel extra's, als nieuw, inruil mogelijk, tel. 322856. Kasten en tafels op maat gemaakt. Degelijk en mooi. Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Mooie badkleding van Cyell, Shiwi, Protest, Ox bow en O'Neill bij Mantje Lifestyle Stores Stihl kettingzagen. Bonne Mechanisatie, tel. 311229 Op zoek naar ïets an ders" voor moederdag? Fase 2. Kogerstraat 5. Tel. 320610. Suzuki Jimmy 4x4, 1.3, cabrio blauw met. Nu met hoge korting! Garage Westend, tel. 318396. Voor een uitgebreid sor timent en topkwaliteit planten. Geraniummarkt Schermer-Schuyl. Voor bruingoed, grijsgoed en witgoed kijk snel bij w ww. stiehl-audio-vi- deo.nl Voor al uw schilderwerk binnen en buiten Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Gevraagd: zaterdaghulp bij Govers, Spinbaan, tel, 312346. Gevraagd: zaterdaghulp bij Govers, Spinbaan, tel. 312346. Wolf tuingereedschap. Bonne Mechanisatie, tel. 311229. Gas bestellen? Hielke bellen! Tel. 327027. Alle soorten en maten gasfles sen. Wij bezorgen onmid- delijk en adequaat voorc afhaalprijs. www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. Schapen scheren, bel Dirk Boon, De Cocksdorp, tel. 316048. Reparatie met garan tie: tv. audio, video en cd. Rob's Techno Varia, De Ruyterstraat 24, tel. 314350. Ga naar Klimaatplan.nl! De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra •Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 5,10 6,80 8,50 10,20 11,90 13,60 15,30 17,00 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes I Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tanef incl. 19% BTW Adres J Postcode/plaats Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van:

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3