Uit Sr Actief Hemelvaartsdag in teken van Proeverij H teso TEXELSE 2 COURANT \starfe>. Bos en Duin ©v KART1NG TEXEL .j Vrouwen van Nu The Da Vinci Code en Asterix Film Testen boerenijs boerderij Labora Kunst uit zee in Zelfpluktuin Luilak Den Burg Le Berry wordt straks Plan B Meespelen met fanfareorkest DEK Hoogwater te Oudeschild E Agenda E Garnalenvissen en zeehonden kijken TXlO ÜEMMIE eov01 www.BLuesoeup.^ Sfeervol dineren VRIJDAG 19 MEI 2006 Vliegveld Gen c0itL Geniet vanaf het ruime terras van Restaurant Texel Airport van het spektakel in de lucht, onder het genot van een kop koffie met Texelse appelgebak of een heerlijke lunch! Vliegveld Tenol, de Cocksdorp l lol. 311230 Kinder Speelparadijs Te<«l Grote indoor speeltuin (met terras) Spelen, klimmen, klauteren, glijden springen. Dagelijks van 9.00-18.00 uur. Ook voor kinderfeestjes! De Krim Postweg afslag 33 ■j De Cocksdorp r www.kinderspeelparadijstexel.nl J Tegen inlevering van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. Restaurant - Brasserie Dagelijks wisselend culinair 3-gangenmenu €21,50 (alle dagen geopend) Bakkenweg 16 Den Hoorn Telefoon 315541 (bij de Fonteinsnol). TX35 TX3S MET DE TX35 DE ZEESTER GAAN WIJ GARNALENVISSEN EN - NAAR DE ZEEHONDEN it haven Oudeschild n 14.00 uur .IWT, Voor meer informatie en reserveringen: Johan Hutjes, tel. 0222-313545 of 06-51528174. Plaatskaarten a/h loket op de haven voor Texelaar en toerist Lekkere hapjes, een drankje, muziek en gezelligheid vormen de ingrediënten van de Proeverij die op donderdag 24 mei (Hemel vaartsdag) op de Groeneplaats in Den Burg wordt gehouden. Res taurants uit het dorp serveren klei ne gerechten, die een afspiegeling vormen van hun menukaart. Het gratis toegankelijke evenement begint om 15.00 uur en duurt tot 23.30 uur. De Proeverij is een vervolg van de eerste editie die vorig jaar op Bevrij dingsdag werd gehouden, met dit verschil dat de ondernemers bij de organisatie toen (financieel) werden gesteund door de gemeente, ter wijl de horeca het dit jaar op eigen kracht op poten zet. 'Gewoon op z'n Texels, lekker open en gezel lig, voor ieder wat wils. Maar wel van culinair niveau. We zijn er best trots op dat we dit met elkaar voor elkaar krijgen', vertelt Co Vermuë van de Twaalf Balcken, samen met Erik Pekel van Het Vierspan en Heino Huizing van De Lindeboom-Schou- tenhuys namens Horecabelangen Den Burg de stuwende krachten achter het culinaire evenement. Andere restaurants die deelnemen zijn Texelhoeve, Bruintje Beer, Freya en Osprey. Ze schotelen de gast hapjes voor die representatief zijn voor hun bedrijf. Nespresso verzorgt is live muziek, in de hoedanigheid van Oostrum. Bijgestaan door twee de koffie en Wijnhandel Bart de wijn. van Make Me Smile en Big Band saxofonisten neemt hij de aanwezi- Elke consumptie worden afgerekend Texel, met als uitsmijter een optre- gen mee op een reis door de muziek met een muntje (kosten €1,75). Er den van de bekende dvd-dj Alex van de afgelopen vijftig jaar. 2 circuits Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meier breed) Elektrokartbaan (3 f/m 8 jaar) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Akenbuurt 14 «Tel 313921 De afdeling Texel van de NBvP/Vrou- wen van Nu komt dinsdag bijeen in De Buureton -aan de Beatrixlaan. De avond begint om 20.00 uur. Sascha Baggerman spreekt over de WMO, de Wet Maatschappelijke Onder steuning, en Sietske en Adriaan Oijksen verzorgen een voordracht over 'Natuur en natuurgebieden op Texel.' Cinema Texel beleeft deze week de wereldpremière van The Da Vinei Code, gebaseerd op het beroemde boek van Dan Brown. Deze thriller begint wanneer professor Robert Langdon in Parijs een afspraak met de conservator van het Louvre misloopt omdat die kort daarvoor is vermoord. Langdon is de belang rijkste verdachte, ook al omdat het slachtoffer vóór hij stierf zijn naam op de grond heeft geschreven. Hij beseft dat de conservator aan wijzingen heeft achtergelaten die alleen hij kan ontcijferen: symbolen die verwijzen naar de werken van Leonardo da Vinei. Geholpen door wordt neergeschoten. Bekroond met zes Oscars is Brokeback Mountain, een film vol drama en romantiek, over twee jongeman nen die als schaapsherders de majestueuze Brokeback Mountain opgaan, waarbij ze gevoelens voor elkaar knjgen die veel verder gaan dan kameraadschap. Maandag kunnen liefhebbers zich laten ver rassen door een sneak preview, een film die officieel nog niet uit is. In bioscoop De Kiekendief op een agente maakt Langdon zich uit de voeten en begint zijn speurtocht naar het motief voor de moord en naar de betrokkenheid van de katholieke organisatie Opus Dei. Want het is duidelijk dat de kerk niet op de oplossing zit te wachten. Ondertussen zitten de politie en de moordenaar hen op de hielen. Een deel van het programma in Cinema Texel is geprolongeerd. De animatiefilm Ice Age 2: the Meltdown gaat over de wereld wijde temperatuurstijging, waar door de ijskappen smelten. De dieren Manny, Diego en Sid genie ten eerst met volle teugen van het waterparadijs dat voor hen ontstaat, maar ontdekken al snel de enorme nadelen. De film draait in twee versies: de originele en ondertitelde en een Nederlands gesproken versie. In de actiefilm Mission: Impossible 3 wordt de geheim-agent Ethan Hunt vastge houden en bestaat de dreiging dat hij voor de ogen van zijn vrouw vakantiecentrum De Krim draait de nieuwe (Nederlands gespro ken) animatiefilm Asterix en de Vikingen. Daarin hebben Asterix en Obelix de moeilijke taak van het verwende neefje van hun baas een echte man te maken. De jongen oogt wel stoer, maar achter zijn houding schuilt een lafaard en ook de harde trainingen van Asterix en Obelix hebben weinig succes. Het avontuur begint wanneer Hippix wordt ontvoerd door de Vikingen, die in Gallië zijn geland om te leren wat angst is, in de hoop op die manier te kunnen vliegen. Ter wijl de Galliërs de achtervolging inzetten naar het hoge, ijskoude noorden, raakt Hippix volledig in de ban van de mooie en dappere Abba. Ook in De Kiekendief te zien zijn de originele versie van Ice Age 2 en Mission: Impossible 3. Het volledige programma van beide bioscopen staat in de agen da elders in deze krant en op de website www.texelsecourant.nl. IJsboerderij Labora aan de Hol- landseweg bij De Cocksdorp houdt zaterdag een promotiedag van ambachtelijk gemaakt boer enijs. Bezoekers kunnen van 10.00 tot 17.30 uur bij de boerderij verschil lende soorten ijs proeven en mee doen aan een ijstest. Mensen die raden welk ijs ze proeven, maken kans op een prijs. De promotiedag is georganiseerd door de Stichting Vrienden van het Platteland en de Vereniging IJs van de Boer en wordt landelijk op tientallen ijsboerderijen gehouden. De organisaties willen op die manier het kopen van pro- dukten bij boerderijen stimuleren. Labora is de enige boerderij op het eiland waar met verse melk en room van de zestig eigen koeien ter plekke ijs wordt bereid. De fami lie Rodenburg startte daar in 2000 mee. Inmiddels zorgt het boeren ijs voor ongeveer de helft van de bedrijfsinkomsten. Kunstenares Door Dogger en een groep leerlingen in de leeftijd van 7 tot 11 jaar die ze les geeft in tekenen, schilderen en grafiek hou den vanaf maandag 22 mei een expositie in de Zelfpluktuin aan de Middelandseweg tussen Den Burg en Oudeschild. De expositie staat in het teken van de Week van de Zee. De feestelijke opening is op woens dag 24 mei, van 15.00 tot 16.00 uur, met als middelpunt het rookvat van chefkok Willem Roeper, die op geheel eigen wijze een smakelijke invulling geeft aan het thema In de luilaknacht (zaterdag 3 juni) vinden vanaf 4.00 uur activiteiten plaats op de Groeneplaats. Kinde ren van alle leeftijden zijn welkom. Er zijn springkussens, swingende muziek en warme chocolademelk met een luilakbol. Voor jongeren van 11 tot 16 jaar wordt een straat voetbaltoernooi georganiseerd. Opgeven hiervoor kan bij Sport service Texel, tel. 322815 of e-mail sportservicetexel@texel.com. Op de parkeerterreinen bij Ons Genoegen en bij de Bocksberg verzamelen kinderen zich om 4.30 uur voor lawaaioptochten door Den Burg. Deze vertrekken om 5.00 uur en eindigen op de Groeneplaats. Onder de naam Plan B hopen Joram Timmerman en Joseph Mandaat volgende week een loungecafé te openen in het voormalige café Le Berry. Het tweetal pacht de zaak van de Kroonenberg Groep en is nog in afwachting van de drank- en hore- cavergunning, die door de gemeente moet worden verleend. Een zaak waar rustige muziek wordt gedraaid, een praatje kan worden gemaakt, waar cocktails worden geserveerd en het ook op het terras aangenaam toeven is, blikt Mandaat alvast vooruit. Mensen die in één dag willen leren met een orkest mee te spelen, kun nen terecht bij muziekvereniging DEK in Den Hoorn. Dit orkest houdt zaterdag 10 juni een workshop waar deelnemers worden ingewijd in de eerste beginselen van de blaasmu ziek. De hele dag worden onder begeleiding van ervaren muzikan ten lessen gegeven op verschillende instrumenten, waaronder ook slag werk. Aan het eind van de dag wordt het geleerde samen met het regu liere orkest in praktijk gebracht in een kort concert. De workshop werd vorig jaar al een keer gehouden. Veel van de deelnemers van toen hebben nu individueel les bij een deskundig docent en spelen mee in het oplei dingsorkest van DEK dat inmiddels uit twintig personen bestaat. Voor deelname aan de workshop is geen enkele muzikale ervaring nodig. De instrumenten worden in bruikleen gegeven door de vereniging. De workshop duurt van 10.00 tot 16.00 uur en wordt gegeven in dorpshuis De Waldhoorn. Opgeven kan tot 2 juni bij Michiel Drijver, tel. 319411. Vr. 19 00.34 en 12.55 u. Za. 20 01.35 en 13.54 u. Zo. 21 02.30 en 15.04 u. Ma. 22 04.00 en 16.24 u. Di. 23 05.20 en 17.35 u. Wo.24 06.40 en 18.44 u. Do. 25 07.50 en 19.54 u. Vr. 26 08.50 en 21.00 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 21 mei op om 05.32 uur er gaat onder om 21.41 uur; zaterdag 20 mei laatste kwartier; maandag 22 mei doodtij. Vrijdag 19 mei: Handboogvereniging De Eiland- schutters en Schietsportvereniging Texel houden van 19.00 tot 22.00 uur open huis in schietsportcen trum Oddyseus aan de Emmalaan in Den Burg. Het IVN verzorgt een bomenwande- ling door De Waal voor mensen met fysieke beperkingen. De wandeling begint om 20.00 uur, aanmelden kan bij Ria Visch, tel. 318881 Om 20.30 uur begint in café-bras serie De Lindeboom op de Groene plaats in Den Burg het maandelijks Cabaret-café, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Met columns en dialogen, gasten en veel muziek. De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. Cinema Texel vertoont The Da Vinei Code (aanvang 18.30 en 21.45 uur), de ondertitelde versie van Ice Age: the Meltdown (19.00 uur) en Mis sion Impossible 3 (21.30 uur). Zaterdag 20 mei: De Vereniging voor Texelse Produc ten Promotie houdt een 'schapen- fietstocht'. De routebeschrijving is verkrijgbaar bij leden en te down loaden van website www.echttexel- sproduct.nl. In basisschool De Fontein aan de Burdetstraat in Den Burg wordt van 10.00 tot 14.00 uur een muziek feest gehouden. Op het voetbalveld aan de Boodt- laan begint om 10.30 uur een twee daags voetbaltoernooi van SV De Koog. Op het voetbalveld aan de Witte- weg begint om 10.30 uur het ZDH- voetbaltoernooi. Om 18.00 uur wordt afgetrapt voor een wedstrijd tussen Excelsior B1 en een Texelse jeugdselectie. Cinema Texel vertoont de Neder lands gesproken versie van lee Age: the Meltdown (aanvang 14.00 en 16.15 uur). Trie Da Vinci Code (14.30,18.30 en 21.45 uur) en Mis sion Impossible 3 (18.45 en 21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim vertoont de Neder lands gesproken tekenfilm Asterix en de Vikingen (aanvang 14.00 uur) en de ondertitelde versie van lee Age: the Meltdown (16.00 uur). Zondag 21 mei: In dorpshuis De Wielewaal in De Waal wordt voor de tweede keer een kumpulan gehouden. Op ijsboerderij Labora aan de Hol- landseweg bij De Cocksdorp kan van 10.00 tot 17.00 uur ambach telijk gemaakt boerenijs worden geproefd en getest. In verband met het tweede lustrum is het Luchtvaart- en Oorlogsmuse um op het vliegveld in Eierland tus sen 11.00 en 15.30 uur te bezoeken voor €1,50. Vanaf 13.00 uur treedt de Flying Dutchman Jazzband op. Cinema Texel vertoont de Neder lands gesproken versie van Ice Age: the Meltdown (aanvang 14.00 en 16.15 uur), The Da Vinci Code (14.30, 18.30 en 21.45 uur) en Mis sion Impossible 3 (18.45 en 21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim vertoont de Neder lands gesproken tekenfilm Asterix en de Vikingen (aanvang 14.00 uur) en de ondertitelde versie van Ice Age: the Meltdown (16.00 uur). Maandag 22 mei: De Protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 13.30 tot 16.30 uur open voor publiek. Vrijwilligers vertellen over de geschiedenis van het gebouw. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 16.00 uur een verkoop van tweedehands goederen gehou- den. De opbrengst is bestemd voor j de restauratie van het Hoornder1 kerkje. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2,50 per persoon. Voor informatie: Piet Hopman, tel. 312523. In café De Twaalf Balcken in de Weverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een open schaaktoer nooi. Deelname kost €1,-. Texel'94 komt om 20.00 uur in de eigen kantine bijeen voor een alge mene ledenvergadering. Cinema Texel vertoont The Da Vinei Code (aanvang 18.30 en 21.45 uur), Mission Impossible 3 (18.45 uur) en een sneak preview (21.30 uur). Dinsdag 23 mei: De Protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur open voor publiek. Vrijwilligers vertellen over de geschiedenis van het gebouw. Op schapenboerderij De Noord- kroon aan de Nieuwlanderweg begint om 14.30 uur een demon stratie schapenscheren. Er wordt één schaap geschoren en uitleg gegeven. Het clubgebouw van de model spoorclub aan de Emmalaan in Den Burg is van 19.00 tot 22.00 uir open voor publiek. Toegang €1,50. De afdeling dialect van de Histori sche Vereniging komt vanaf 20,00 uur bijeen in Tusse de Banke op de Groeneplaats in Den Burg. De afdeling Texel van de NBvP/ Vrouwen van Nu komt bijeen in De Buureton aan de Beatrixlaan. De avond begint om 20.00 uur. Spre kers zijn Sascha Baggerman en Sietske en Adriaan Dijksen. Om 20.00 uur begint in Question Plaza een concert van het Neder lands Politie Orkest. Toegang gra tis. Cinema Texel vertoont The Da Vino Code (aanvang 20.00 uur) en Mis sion Impossible 3 (20.15 uur). In de serie De Volkskrant-filmavonden draait de laatste voorstelling van Caché (21.15 uur). Woensdag 24 mei: De Protestantse Waddenkerk in Ds Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur open voor publiek. Vrijwilligers vertellen over de geschiedenis van het gebouw. Om 13.30 uur begint in Question Plaza een optreden van Custers S Co. en het Nederlands Politieor- kest. In de opénbare bibliotheek in de Drijverstraat in Den Burg begint om 15.00 uur een voorstelling van kinderboekenschrijfster Marian Sluyzer. Cinema Texel vertoont de Neder lands gesproken versie van les Age: the Meltdown (aanvang 14.00 en 16.15 uur), The Da Vinci Code (14.30 en 20.00 uur). In de serie De Volkskrant-filmavonden draait Bro keback Mountain (20.15 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim vertoont de Neder lands gesproken tekenfilm Asten en de Vikingen (aanvang 14.00 ui4 de ondertitelde versie van Ice Age the Meltdown (16.00 uur) en Mis sion Impossible 3 (20.30 uur). Kijk voor een overzicht van de kerkdiensten, rubriek Hulpverlening, Medische Zorg, Radio Texel, Colofon en andere servicerubrieken op de voorlaatste pagina van deze krant. TESO zet in en rond het week einde geregeld twee boten in verzorgt dan ieder half uur eer afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt zonda? van 14.30 tot 16.00 uur en maan dag van 9.30 tot 16.00 uur. Toch moeten automobilisten er rekening mee houden dat ze af en toe eer half uur moeten wachten, zondag tussen 15.00 en 18.00iV waarschijnlijk het geval op TexS Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 3691 website www.teso.nl. Afvaart dagelijks (behalve zondag) om io5°en i4°°uur. 8,- per persoon, kinderen 3 t/m 9 jaar €7,- \AX0_Roerbakrestaurant met Texelse Producten en Texelse kunst. £VA0£\Jt ggiA, belevenis! Kogerstraat 26, 1791 ES Den Burg Q 0222 310222 www.texelhoeve.nlinfo@texelhoeve.nl Tel.. 0222-311323 Vraag naar ons unieke Diner/BOB- arrangement Tandemspringen, rondvluchten en zweefvliegen op een unjek stukje Texel! Restafrfant Prins Hendrik Reserveren general. Souw Igeha *röe hoeh te ajr

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2