'Oorlog' in Texelse ether Draadloos internetten maakt tongen flink los Dienstwoning Bondje moet mogelijk blijven Stoffenkraam wordt stoffenwinkel m oefent op hulpverlening >ac TEXELSE g coURANT tL. Werk aan de WCg de kreet Aanvallen!, het motto n de nationale collecteweek die O-co 11 mei tot en met 3 juni wordt lm "Wen. haakt het Nationaal Epi- Fonds in op de voetbalgekte in verband met het aanstaande a 'ödkampioenschap heerst. Met Epilepsiefonds deze kreet probeert het fonds de aandacht te vestigen op de aan vallen waar mensen met epilep sie last van hebben. De opbrengst van de collecte komt te goede aan onderzoek naar en bestrijding van epilepsie, maar ook aan zorg en hulpverlening. Luizenbaantje ^6 gaan maar weer eens wat ton', beëindigde Co Vermuë ons toprek in zijn zaak De Twaalf «leken. Om misverstanden te Vorkomen: voor ons beiden was tel werk, want we bespraken de aankondiging voor de volgende Week te houden Proeverij, die hij Weer eens wat doen? Wat hebben dan net gedaan? Co kwam jneteen anekdote, over de tijd dat ™J net bij de Balcken werkte. 'De 8 av°nd achter zo'n bar. dat 5'Och geen werken, dat is leuk', beerde hij zijn vader Job Ver- toë, die er als boer op Oedelem heel ander idee over werken nahield. Na lang aandringen ^de zijn zoon na zo'n 'werkdag' diep in de nacht de volgende niet om zeven uur op te j*52"- Maar om negen uur was het Jtoties. 'Eruit!' t^ac^ aan mijn vader, wiens over werk niet veel afwijkt -"dat van zijn voormalige polder- r°°t. Op zijn twaalfde moest pa s<*ho°l °m op het land aan het v te 9aan, wat hij volhield tot Hl0naziin zeventigste. Werkdagen °rri vier uur 's morgens begon- of hele dag spitten, sjouwen der inspannend werk. Toen ik 9ezwoeg in de ouderlijke kwe- ÏPïiiV00r 9ezien hield om bij de se Courant stukjes te gaan niven, gunde hij me dat best. jen it 9* vee*1 indri' doe' d-ftó 23"'; hoefc Achter de schermen 'Maar je zult toch ook ergens aan het werk moeten?' Inmiddels is pa 85 en woonachtig in De Gollards, waar ik hem dins dagmiddag weer eens opzocht. 'Krant weer klaar? Staat er nog wat in?', vroeg hij, waarna ik een beknopte opsomming van het nieuws gaf. Hij keek me aan. 'Je hebt toch zeker geen dagtaak aan dat krantje?' Ik legde uit dat de redactie, inclusief de assistent, ruim vier volledige arbeidsplaatsen telt, en dat dat gezien de journalis tieke inspanning die er elke week moet worden geleverd maar net pas is. Pa keek me ongelovig aan. 'Zóveel mensen! Hoeveel moeten er dan wel niet bij De Telegraaf werken? Die is veel dikker en komt nog elke dag uit ook.' Hij wilde er niet aan dat dat er toch minstens vele honderden moeten zijn. Dus, wie zich binnenkort afvraagt waarom ik er zo ontspannen en uitgerust uitzie, dat komt omdat ik zo'n luizenbaantje heb. Wie het zelfde gevoel wil ervaren, zou ook eens een paar dagen op de stoel van hoofdredacteur van deze krant plaats moeten nemen. Gerard Timmerman Dat uitgangspunt is echter door de rechtbank in Alkmaar onderuit gehaald. Dat betekent vrij vertaald dat een dienstwoning in 't Bondje niet onmo gelijk mag zijn. Een woordvoerder van de gemeente erkent dat. 'Er mag in het bestemmingsplan niet staan dat het niet mag.' De gemeen te kan niet meer in beroep tegen de uitspraak van GS. De griffierechten waren te laat betaald, waardoor de gemeentelijke bezwaren niet in behandeling werden genomen. Frantzen zegt uit te zien naar de eerste versie van de herziene plan bepalingen van 't Bondje. 'Ik zie geen ruimte voor de gemeente om af te wijken van de uitspraak van Gedeputeerde Staten.' Hij verwacht dat de familie Van Beek het activiteitenplan moet bij stellen om alsnog voor een dienst woning in aanmerking te komen. Volgens Frantzen is het in eerste instantie ingediende activiteitenplan om leuke dingen voor ouderen te organiseren te summier geweest. Volgens de Raad van State oor deelde het college op basis van dat activiteitenplan terecht dat er geen enkele aanleiding was wonen in 't Bondje toe te staan. Het is aan burgemeester en wethouders om te bepalen of zij de vestiging van een dienstwoning straks wel of niet wenselijk vinden. hot spot liet installeren. Beiden ble ken op hetzelfde kanaal uit te zen den, waarna hel zwakkere signaal van de Waddenhaven het onderspit dolf. Toen de kanalen werden aan gepast was het probleem verhol pen. 'Het is daarom heel belangrijk goed te communiceren met gebrui kers van draadloos internet in de omgeving', zegt Mandaat, die zegt met zeven zenders heel De Koog te bestrijken. 'En nergens heb ik klach ten over storing gehad.' Jammer Nu heeft B-Shore nog geen zenders in De Koog, maar op korte termijn zal dat veranderen. 'Ik ben bang dat er dan problemen gaan ontstaan Daarom vind ik het jammer dat B- Shore geen contact met mij heeft gezocht, zodat we afspraken kun nen maken, onder meer over het gebruik van de kanalen.' Volgens Van Hengel en De Jong klopt het De familie Van Beek en haar advocaat Maurice Frantzen blij ven hoop koesteren dat de fami lie alsnog toestemming krijgt in voormalig verenigingsgebouw 't Bondje in Oudeschild een dienst woning te hebben. De gemeente moet dat planologisch toestaan. De Raad van State oordeelde begin deze maand dat het college de fami lie in 2003 terecht een bouwvergun ning voor een dienstwoning heeft geweigerd. Dat betekent echter niet dat de komst van een dienstwoning in 't Bondje per definitie onmogelijk is geworden. Frantzen en de familie baseren hun hoop op een wijzing die de gemeente alsnog in het her ziene bestemmingsplan voor Oude schild moet doorvoeren. verhaal van Mandaat niet. 'Onze apparatuur voldoet wel degelijk aan de Europese normen. Maurice de Graaf van Strix Systems, het bedrijf dat wereldwijd werkt met draad loos internet, bevestigt dit: 'Onze apparatuur wordt ingesteld op de Europese wetgeving.' Van Hengel: 'Ook klopt er niets van de bewering dat het signaal waarmee wij zenden boven de wettelijke norm is. Het is onzin dat als je meer zenders bij elkaar hebt staan, het wattage toeneemt. Vergelijk het maar met een auto die 100 km/uur rijdt. Als er twee auto's 100 km/uur rijden, gaan ze nog geen 200.' Over de storing die B-Shore zou veroor zaken: 'We hebben twee klachten gehad. Eentje werd veroorzaakt doordat diegene gebruik maakte van een wifi-zendertje van D-link, dat weliswaar goedkoop is maar beperkingen heeft. Als je Tri-com installeert zijn de problemen over. Dit is een intelligent apparaatje dat zelf het juiste kanaal zoekt. Je moet bedenken dat er tientallen signalen in de lucht zitten, die een soort luchtoorlogje voeren. Maar zolang je goede spullen hebt, geeft dit geen problemen De gebruikster in kwestie bevestigt dat ze na de ingreep door Van Hengel weer ver binding heeft met internet. Maar ze spreekt wel haar teleurstelling uit voor de rekening die ze voor deze 'service' moet betalen. 'Zij veroor zaken de storing en ik mag voor de kosten opdraaien.' Van Hengel en De Jong, die zeggen haar een gere duceerde prijs te hebben berekend, benadrukken dat ze op een vrije frequentie uitzenden en dat hun niet kan worden verweten dat een ander ICT-bedrijf pe's uitrust met 'domme' apparatuur. Een 'collega', die niet met zijn naam in de krant wil, voor ziet bij toename van het aantal zen ders van B-Shore meer problemen. 'Niet alleen met draadloos internet ten, ook met babyfoons, bluetooth, bewakingscamera's en noem maar op.' Geluiden dat de zenders van B- Shore schadelijk zouden zijn voor de gezondheid worden naar het rijk der fabelen verwezen. Van Hengel: 'Een GSM zendt 2 Watt uit, een GSM-mast 20 Watt, een C2000- mast zendt met een vermogen van 100 Watt en wij zenden met 100 milliwatt. Die verhouding zegt dacht ik wel genoeg. Absoluut onschade lijk. Je kunt het vergelijken met een magnetron. Daarom is het vergun- ningvrij. Als je beneden die "grens blijft, mag je ook vergunningvrij antennes plaatsen, net zoals dat bij tv-antennes het geval is. We schat ten in dat we Texel met 150 anten nes geheel kunnen afdekken.' De Graaf van Strix Systems: 'We zitten met dit systeem over de hele wereld en hebben nergens gezondheids klachten gehoord.' Onder de naam Jo's Stoffenkraam is Jolanda Hollemans uit Oude schild een stoffenwinkel gestart. Velen kennen haar van de markt, waar zij enige tijd een stoffen kraam had. Nu heeft ze het voor malige magazijn aan de Hout manstraat ingericht als winkel. De Stoffenwinkel is een typisch voorbeeld van een bedrijf dat is ontstaan uit een behoefte van de onderneemster. 'Ik vond het zelf leuk om kleren te maken, bijvoor beeld voor mijn kinderen, maar als ik een leuk lapje stof wilde kopen, dan moest ik naar de overkant. Op Texel was helemaal geen stoffen winkel. Het zelf maken van kleding is helemaal terug van weggeweest, dus ik was echt niet de enige die met dit probleem kampte. Ik heb toen een kraam ingericht en daar mee zijn we op de markt gaan staan.' Het voorzag in een behoefte, want Texelaars én vaste Texelgan- gers wisten haar steeds beter te vinden. 'Ik heb vaste klanten die elk jaar naar het eiland komen en bij mij stoffen kopen.' Toen het maga zijn achter het woonhuis aan de De Ruijterstraat beschikbaar kwam, groeide deze opslag uit tot ver kooppunt en kreeg ze steeds meer mensen over de vloer, zodat de stap om er een winkeltje van te maken snel was genomen. 'De ruimte had ik al en via marktplaats heb ik een inventaris op de kop kunnen tikken.' De winkel biedt ruime keuzes uit allerlei stoffen, van katoen en ribstof tot modieuze stoffen voor kinderen (bizzkids). Stoffen voor het maken van kinder- en dameskleding, maar ook voor gordijnen en kussens. Daarnaast verkoopt ze knopen, gespen, garen, band fournituren, patronen en andere benodigdhe den. Jo's Stoffenkraam, toeganke lijk via de ingang Houtmanstraat 65, is geopend op dinsdag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en op donderdag van 9.00 tot 17.00. Wie dat wil kan ook een telefoni sche afspraak maken. n door haar moeder genaaide jurk draagt, in de stoffenwinkel ai De gemeente had bij de actualisa tie van het plan de vestiging van een dienstwoning in 't Bondje aan vankelijk onmogelijk willen maken. Gedeputeerde Staten (GS) floot de gemeente op dat punt echter terug. De gemeente had zich gebaseerd op een planologisch uitgangspunt dat een dienstwoning niet kon, omdat 't Bondje samen met de katholieke kerk en de voormalige pastorie aan ca De Ruyterstraat één bebouwingsvlak vormt. Volgens dat uitgangspunt was de kerk het hoofdgebouw en de pastorie de enige toegestane dienstwoning. 1! ïiovi ikomst van B-Shore, het bedrijf belooft dat draadloos inter- etten binnenkort op heel Texei ogelijk is, heeft veel stof doen iwaaien. Veel particulieren en idememers hebben interesse fiond in het systeem, maar de >rs hebben ook tot klach- fiover storing geleid en er zijn noen over schadelijkheid voor i gezondheid. Die is volgens artijn van Hengel en Robbert de sng absoluut niet in het geding, treedt volgens hen alleen i als er ondeugdelijke appara- ir'is gebruikt. seph Mandaat, die momenteel ben hot spots op Texel heeft binnen een beperkte straal Bdloos kan worden geïnternet, desgevraagd hinder te onder- Wen van B-Shore. 'Een klant van aan de Nieuwlanderweg klaagde Keen slecht signaal. Toen ik mijn top aanzette, zag ik dat B-shore dezelfde frequentie uitzond en pi signaal wegdrukte.' Volgens mdaat voldoet de apparatuur die Shore uit de USA heeft geïmpor teerd niet aan de Europese normen en is het signaal waarmee wordt gewerkt dermate krachtig dat sto ring optreedt. 'Het komt boven de toegestane 100 milliwatt. Dat komt doordat ze op één plek meerde re zenders gebruiken. Bovendien stoort hun signaal niet alleen op het kanaal waarop ze uitzenden, maar ook op de kanalen ernaast.' Hij betreurt het dat B-Shore geen contact met hem heeft gezocht, om afspraken te maken over het gebruik van onder meer de kana len, waarvan er volgens hem op de toegestane frequentie elf kanalen beschikbaar zijn.' B-Shore drukt niet alleen hot spots uit de ether, ook particulieren die thuis een draadloos internet systeem gebruiken, hebben geklaagd over storingen, die zijn opgetreden sinds B-Shore in de lucht is. Overigens is B-Shore niet de enige die voor problemen heeft gezorgd. Het draadloze internetsysteem dat de Waddenhaven Texel in de jacht haven aanbiedt, is een tijdje uit de lucht geweest. Dat gebeurde toen Ingrid Hennink van De Kombuis een jewerkers van vakantiecentrum Krim verlenen eerste hulp aan schoonmaakster die zoge- gewond is geraakt bij een in het Kinderspeelparadijs. De was onderdeel van calamiteitentraining waaraan 3™;kien bedrijfshulpverleners van De 'a woensdagmiddag meededen, ,5 gevallen schoonmaakster moest geholpen worden aan diverse ver wondingen, de BHV-ers moesten 112 alarmeren en de ontvangst van de ambulance regelen. Op de ten nisbaan moesten ze zich ontfermen over iemand met pijn op de borst, in een bluscontainer kregen ze een beginnende brand voor de kiezen en er moest gereanimeerd worden. De training werd verzorgd door Jan Vonk. De bedrijfshulpverleners ervoeren het als 'heel waardevol' om de kennis op te frissen en in de praktijk toe te passen. De Krim wil de komende maanden meer oefe ningen houden waarbij ook gasten worden betrokken. (Foto findré van der Vhot) VRIJDAG 19 MEI 2006 Kerkdiensten Zondag 21 mei 2006 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. J. Glazema. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. C.F Klaassen. Den Hoom: 11.00 u. ds. C.F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. f. van Helden. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. F. van Helden. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst; don. 25 mei (Hemelvaartsdag) 10.00 u. leesdienst. Mechsche zorg Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post. tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 Of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde. Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel Hulpverlening Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie. BRON GEMEENTE TEXEL Van 22 mei tot en met 28 mei zijn de volgende straten en wegen afgesloten in verband met werkzaamheden' Nabij Den Burg: Smitsweg afgeslo ten op dinsdag 23 mei Nabij Oude schild: De Zeshonderd afgesloten op maandag 22 mei; Middellandseweg, afgesloten op maandag 22 mei. Eier- land: eenrichtingverkeer Muyweg en Genteweg, tussen Schorrenweg en Hoofdweg (rijrichting), voor alle verkeer uitgezonderd (brom)fietsers; eennch- tingverkeer Slufterweg en Zwinweg, tussen Hoofdweg en Schorrenweg (rijrichting), voor alle verkeer uitgezon derd (brom)fietsers; Oorsprongweg, tussen Postweg en duinen afgeslo ten op dinsdag 23 mei. Nabij Ooste rend: Oostkaap, tussen Zevenhuizen en Nieuweschild afgesloten op maan dag 22 mei; Zwinweg tussen Kaai en Oosterweg afgesloten op dinsdag 23 mei: Schorrenweg tussen Zwinweg en Genteweg afgesloten op woensdag 24 T EX E LS k^COL RANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op aI onze adtvtenOecontraden en unoeöngen daartoe zfri van toepassng de Repelen voor het Advertentweezen ven de Shchüng ROTA. gevestigd te Amsterdam zoals gedecoreerd D.) ae Ka™*- ,a-, Kooffww en Fatneeen de Regelen voor het Advertenhereezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35,05 33.45 (automatBchi Per jaar 68.30 66.15 (eutomatsch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Nabestelling foto's: www.beeldbanktexel.nl DOOPSGEZINDE GEMEENTE: 10.00 u ds. C Duinkerken-Visser; dienst in Oosterend. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. A. van der Haagen uit Den Helder; don. 25 mei (Hemelvaart) 19.00 u. ev. Peter ter Velde uit Zeewolde. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. The Gospeltrain, Woord-Communieviering parochia nen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Kringvergadenng in Swifterband; Wachttorenstudie. 11.20 u.: 'Ik ben met ulieden'. Blij z& de bij: Als ik bloemen ruik knjg ik vlinders in mijn buik 44. Den Burg. tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg. tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9 00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitieenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955 Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vnj- dag 8 00-17.30 u.. zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zon- en feestdagep 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. tel. 0900-8844. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16 00 u, De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696 Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. mei. Oost: tussen Vierhuizen en huis nummer Oost 80 (langs atelier Oriëns), afgesloten op dinsdag 23 mei. MS: oud Papier Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaats voor vuilcontainers, in niet te grote bun dels of een kartonnen doos (geen plas tic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten; 3. Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Hogerstraat, Gravenstraat (geen bedrijven), War moesstraat, Schilderend tot rotonde, Julianastraat Keesomlaan. Radio Texel 106.1 Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 17.00 u. Wegdromen met een boek 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit Maartenskerk Oosterend 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonies (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18 00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met.. 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl. rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 9