Nostalgisch poppenhuis pronkstuk expositie Oudheidkamer TEXELSE 2 COURANT Boekpresentatie per parachute Luilakoptocht in De Koog Bossiesdag Film Agenda teso VRIJDAG 2 JUNI 2006 Je hebt poppenhuizen en poppen huizen. Het exemplaar dat te zien is op de deze week geopende tentoonstelling Op kleine schaal in museum de Oudheidkamer in de Binnenburg mag zonder overdrijven uitzonderlijk worden genoemd. Vele jaren hebben Wil en Rienk Gaasbeek gewerkt aan een schaalmodel van een huis, waarin woning, interieur en deco raties tot in de perfectie en exact op de juiste schaal zijn nage maakt. Met poppen had Wil Gaasbeek, één van de 19 vrijwilligers van de Oud heidkamer. als kind al niets. 'Maar poppenhuizen vind ik fantastisch.' Vijf jaar geleden kreeg ze haar echt genoot, die eveneens als vrijwilliger hand- en spandiensten voor het kleinste museum van Texel verricht, zover dat ze een poppenhuis voor haar zou maken. 'Maar aan die rot- meubels begin ik niet', liet hij haar vooraf weten. Maar al snel kwam hij op dat laatste terug, met als resultaat dat hij alle meubels toch heeft gemaakt. Niet alleen de meu bels, ook de vloeren, trappen en het interieur. En niet bepaald met de Franse slag, eigenhandig zaagde, freesde, schuurde, schilderde en schroefde hij de complete inrichting van bijvoorbeeld de woonkamer van zijn ouderlijk huis in Friesland in elkaar. Tot op detail op een schaal van één op twaalf nagemaakt. Met als pronkstuk een buffetkast. Die maakte hij uit het hoofd na, want de maten had hij niet. Later bleek de kast bij zijn zus te staan. Toen Gaasbeek het controleerde, bleken de verhoudingen precies te klop pen. 'Natuurlijk, ik ben met die kast opgegroeid.' Zijn inbreng aan het huis ging verder. 'Als ik toch moet meedenken over de inrichting, dan wil ik een kroeg.' Het resultaat is een fraai bruin café, met een buf fet met de kenmerkende glanzende leuning en ook de bierpomp ont breekt niet. Ook zelfgemaakt, van een huls die hij vond op de vloer van het schietsportcentrum. Op het biljart een niet van echt te onder scheiden groen laken. Een andere ruimte is ingericht als winkeltje, met piepkleine, door de vrouw des 'hui zes' zelfgebreide, babykleertjes. 'Ik dacht dat dat gepeuter met die pen netjes nooit zou lukken, maar toch wel.' Ook maakte ze eigenhandig de bruidsjurk en de kleren voor een pop die haar man voorstelt in zijn kinderjaren, waarvoor ze nogal wat naalden in de pop prikte. Haar man wist van niets, maar zei later: 'Ik had de hele middag zere voeten en hou niet van voodoo.' Hij bouwde onder meer ook een antieke secretaire (18 uur werk) na en voorzag de vloer zelf van parket. Daarvoor gebruikte hij drie dozen met roerstokjes van schilder Graaf uit de Hogerstraat. Hij zaagde de stokjes in stukken, waarna hij de vierkantjes wit en zwart verfde. Zij naaide, stikte en borduurde zelf vloer- en tafelkleden, gordijnen en vulde andere details in. In de badkamer, waarin echt mar mer is verwerkt, staat het schaal model van een Miele wasautomaat. Niet zelf gemaakt. 'Maar hij doet het wel.' In elke kamer branden één of meerdere lampjes en er hangt zelfs een echte kroonluchter, volgens Wil gemaakt van Swarovski kristal. En om de sfeer te volmaken komt er zelfs een warme, rode gloed uit de kachel. Alles bij elkaar zit volgens Rienk wel zo'n twee jaar werk in het huis. Bij al dat moois, zou je bijna vergeten dat de tentoonstelling ook nog een grote collectie sierpoppen en ander speelgoed omvat. Onder meer een waskast en winkeltje van de Dames Dijt, nog in zeer goede staat. Toen de lades werden geopend, kwa men er nog erwten en de bonen organisatie, zelf hebben bedacht, tevoorschijn. Op de expositie ook voorbereid en ingericht. foto's van de dames, maar dan als kind. Verder onder meer bijzondere sierpoppen uit Japan en een non uit Amerika, uit de collectie van Hanny Maas. Het was voor het eerst dat de vrijwilligers de tentoonstelling, zonder hulp van de overkoepelende De Oudheidkamer is van maandag tot en met vrijdag geopend van 11.00 tot 17.00 uur en zaterdag en zondag van 14.00 tot 16.00 uur. Met een tandemsprong samen met Herman Landsman pre senteert Carin van Riessen uit Bloemendaal vrijdag haar boek Eilandpuzzel. Na de spring vindt de presentatie plaats op het ter ras van het Vliegveldrestaurant, waar Jaap Dros enkele liedjes van zijn CD Islandsongs zal uit voeren. Eilandpuzzel is een autobiografisch verhaal. Van Riessen (Bloemendaal, 1961) was 22 jaar geleden voorpa ginanieuws na een zwaar parachu teongeluk. Het boek is het resultaat van een 22 jaar durende zoektocht om weer net zo goed in balans te komen als voor die bewuste 316de traumatische sprong. Bij het schrij ven werd Van Riessen geïnspireerd door de muziek en teksten van Jaap Dros. De hoofdstukken in het boek zijn genoemd naar de nummers op de CD Islandsongs. Van Riessen: 'Om weer in balans te komen wilde ik iets doen wat net zo eng was als die laatste sprong, als traumaverwerking. Voor mij was dat het tot boek transformeren van een parachutesprong en dat als autobi ografie uit te brengen.' Om de cirkel rond te maken, vroeg ze haar ex- collegaparachutist Herman Lands man het boek ten (lucht)doop te houden. Landsman stelde toen voor samen met hem een tandemsprong te maken 'De schrik sloeg me om het hart. In al die jaren had geen haar op mijn hoofd aan die moge lijkheid gedacht. Ik zou in praktijk brengen waar ik op papier klaar mee was. Over eng gesproken. Ik realiseer mij wel hoeveel durf er aan te pas komt een tandemsprong te maken. Een mooie les in loslaten, want bij een tandemsprong heb ik geen enkel touwtje zelf in handen.' Skydiver-fotograaf Max Dereta (die ook een rol in het boek speelt) komt naar het eiland om de 317de sprong vast te leggen. Na de sprong wordt het eerste exemplaar overhandigt aan Donald de Vrind van Com- bitexel. Ook De Vrind speelt een rol in het boek, net als vele andere Texelaars en Bloemendaalse dorps genoten van de schrijfster. Het boek bevat tevens 36 connecties tussen Bloemendaal en Texel die de auteur heeft nageplozen, een hobby die uit heimwee naar het eiland werd geboren. Carin van Riessen, geboren en geto gen in Bloemendaal, woonde twee jaar in Schoonhoven, twee jaar in Amsterdam en vervolgens tien jaar - van 1982 tot 1992 - op Texel. Van 1993 tot 1995 was zij freelance-cor respondent voor het Bloemendaals Weekblad en auteur van Bloemen daal 1940-1945 Feiten en Verhalen (1995). Momenteel zit Van Ries sen in de denktank van Stroomtaal en werkt zij als freelance-journalist voor het Haarlems Dagblad. De presentatie begint vrijdag om 16.00 uur met de tandemsprong. Aansluitend vindt de presentatie plaats op het terras van het Vlieg veldrestaurant. Zaterdag 17 juni vindt een signeersessie plaats in Boekhandel Bloemendaal in Bloe mendaal. Eilandpuzzel (ISBN 90.8539.463.5) werd uitgegeven door Free Mus keteers, telt 165 pagina's en kost €13,95. Meer informatie is te vinden op www.eilandpuzzel.nl. In het boek ontdekt een 44-jarige vrouw dat je een geluksvogel kunt worden en dat je geen parachutist hoeft te zijn om te weten waarom vogels zingen, al kan het je wel een voorsprong geven. Luilakken hebben in De Koog van nacht niets te zoeken. Om 4.00 uur begint bij dorpshuis De Hof een vreselijk lawaai optocht, waarvoor alle kinderen uit het dorp worden gemobiliseerd. De organiserende Stichting Horecabelangen en de Koger dorpscommissie hebben er alles aan gedaan om het luilak- feest op een beschaafde manier te laten verlopen. De dames Brou wer en Schraag zijn de bedrijven langsgegaan voor een zogeheten schoonglasverzekering. De betalers (vrijwel allemaal) hebben de verze kering dat hun ramen vrij blijven van Wat ik zeggen wou.. Ruiterpaden Staatsbosbeheer heeft mooie brede ruiterpaden in de Dennen aange legd. De natuur heeft hiervoor moe ten wijken. Dennenbomen liggen ter aarde, het lijkt of er een orkaan doorheen gegaan is. Jammer van al dat werk, want aan die paar- denpaden beleeft mens noch dier plezier, terwijl er zoveel plezier te beleven valt in door het bos rijden, maar paard en wagen moeten over deze rotpaden rijden. Staatsbosbe heer kan toch wel begrijpen dat de paden veel te mul zijn. Ze moeten plat gereden worden, dan kan er een paard en wagen over. Dan heeft het nut, anders is het weggegooid geld. Over deze dingen wordt achter een bureau nagedacht, maar in de prak tijk werkt het niet. Staatsbosbeheer zal toch een beetje rekening moeten houden met de edele viervoeter. Sien Groos, Den Burg. zeep, boter of andere viezigheid. Het toezicht hierop is in handen van de Koger Luilakwacht. Het positieve saldo is voor het Tesselhuus. Kinde ren kunnen na de optocht meedoen aan de After Luilak Disco Slaapzak- kenparty, met in de hoofdrol Henk Jan Klok, die sinds zijn entree in de gemeenteraad volgens waarnemers behoorlijk heeft zitten slapen. In disco De Toekomst heeft maatje Arnold Kaercher een 'Olympisch' slaapzakparcours uitgezet. Deelne mers krijgen een blad limonade, waarmee ze een parcours moeten afleggen. De winnaar krijgt een tro fee, de Gouden Wekker. Aansluitend kunnen kinderen en hun ouders de limonade nuttigen, onderwijl ze op de muziek van dj Robbie van Dijk tot in de late uurtjes uit hun dak kunnen gaan. Ouderen wier licha melijke conditie te wensen overlaat en met rust willen worden gelaten, kunnen dit tevoren melden bij eet café Sjans, tèl. 327303. Vrouwenkoor naar Dag van de Muziek Het Texels Vrouwenkoor treedt zaterdag 10 juni, de Dag van de Muziek, op in de Bethelkerk in Den Helder. Aan dit evenement nemen meer dan honderd muziekkorpsen, koren, dansgroepen, zangers en zangeressen deel. Er wordt muziek gemaakt op 21 lokaties. Het con cert van het Vrouwenkoor duurt van 13.15 tot 13.45 uur. Het koor beschouwt dit optreden als voorbe reiding van het zomerconcert op 23 juni. Publiek heeft gratis toegang. Een volledig programma van de Dag van de Muziek is te vinden op www.dagvandemuziek.nl. Amici Cantus in kerk De Waal Het Texelse koor Amici Cantus geeft dinsdag een concert in de kerk van De Waal. Het koor staat onder leiding van Lida Wels en brengt werken ten gehore uit de vijftiende en zestiende eeuw. Het concert wordt afgewisseld met optredens van Imme Was- sink (fluit) en Leny Roggeveen (gitaar). Vocaal ensemble Amici Cantus bestaat uit dertien enthousiaste amateurzangers en werkt project matig. Elke paar maanden wordt een project afgesloten met een con cert. Ditmaal worden werken gezongen van Thomas Tallis (Magnificat), Henry Purcell en Janequin (La plus belle de la villeen liederen van de negentiende-eeuwse componist Sir Arthur Sullivan (The long day closes. Fa ir Daffodils). Imme Wassink en Leny Roggeveen zijn beiden in 2003 afgestudeerd aan het Alkmaarse Conservatorium. Roggeveen geeft les in Heemskerk, Wassink op Texel. Het duo brengt werken ten gehore van onder ande ren Marais, Handel, Krieger, Giuliani en Granados. Het concert begint om 20.00 uur De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. Muziek in Worsteltent In de Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen speelt zondag vanaf 14.00 uur het feestorkest Glupo. Het orkest ontstond in de zestiger jaren in Breda, waar de carnavalsmuziek een vast stramien had van hoempa. De muziek van Glupo was revolutio nair. Een mengeling van Zuidameri- kaanse tango. Canadese soul, Bul gaarse zigeunermuziek en Poolse polka gaf het carnaval in Breda een extra dimensie. Onder invloed van de Beatles deed ook de pop muziek zijn intrede, later vermengd met Franse circusmuziek, Zuidafri- kaanse smartlappen en onvervalste Belgische blues. Na de perestroika werd ook de Russische glasnost in het repertoire opgenomen. Deze bonte mengeling van muziekstijlen brengt het orkest ten gehore op feesten en partijen, braderieën en jaarmarkten en uiteraard met car naval. En nu dus ook in de Worstel tent. Geen elektronische klanken of mechanisch versterkte muziek, maar unplugged blaasmuziek van twee sousafoons, twee trombones, drie saxofoons, twee trompetten een tweehoofdige slagwerksectie. De leden mogen in de loop der jaren vergrijsd zijn. de muziek van Glupo is nog springlevend. Het concert in de Worsteltent is gratis toegankelijk. Als het weer het toelaat, vindt het optreden buiten plaats. Foto's in gemaal In het voormalig pompgebouw bij de molen van Het Noorden wordt in het pinksterweekeinde een kleine expositie gehouden van foto's van Cees Vlaming. Ook tijdens de open molendag waren hier al foto's van deze Oosterender fotograaf te zien. Vlaming is zelf aanwezig om infor matie over de expositie te geven. Het pompgebouwtje is zaterdag, zondag en maandag van 14.00 tot 16.00 uur geopend. Derde prijzen voor Sverre Eschweiler Sverre Eschweiler heeft de afgelo pen drie weekends enkele derde prijzen behaald bij de A- en B- kringkampioenschappen in Bever wijk. Voor deelname aan de A-kring moest een limiet worden gezwom men. Eschweiler zwom daarbij rug slag, vrije slag, vlinder- en wissel slag. Op de 100 en 200 meter vrije slag, de 200 meter vlinderslag en de 200 meter rugslag behaalde hij een derde plaats. Ook in de B-kring behaalde hij een derde plaats en wel op de 50 meter vrije slag. Op de 100 meter school slag, zijn favoriete nummer, ein digde hij als vierde Zondag 18 juni komt de 13-jarige Texelaar uit bij de Nederlandse juniorenkampioen schappen in Amsterdam. De kerken van Den Burg houden zondag (eerste pinksterdag) Bos siesdag voor alle kinderen van de basisschool. Om 9.30 uur wordt van het parkeerterrein bij de OSG Vertrokken naar het bossie op de Hogeberg, waar een oecumenische viering wordt gehouden. De deel nemers kunnen om 12.15 uur weer worden opgehaald. In eerdere jaren werden de kinderen met paard en wagen (of tractor en wagen) terug gebracht, maar die om veiligheids redenen wordt daar nu vanaf gezien. Meer informatie is te krijgen bij Henk en Gea Beijert, tel. 315058. Theater in Kiekendief In theater De Kiekendief op De Krim speelt zondag 11 juni theatergroep Lens de voorstelling Huisvrouw van Esther Gerritsen. De Slichting Lens is gevestigd in Wageningen en brengt amateurtheater dat ontstaat uit de spelersgroep, Onder professionele begeleiding leren de deelnemers theater maken. In de voorstelling is het publiek een dagje op bezoek bij zomaar een huisvrouw. Huisvrouw wordt buiten Wageningen ook op Texel en in Arnhem, Nijmegen, Bre da en Amsterdam opgevoerd. De voorstelling in De Kiekendief begint om 14.00 uur, reserveren kan via tel. 0317-424156 of via website www. stichtinglens.nl. Afrikaans dansen In verband met Pinksteren wordt de workshop Afrikaanse dans van Eric- ka Voortman deze maand niet gege ven op de eerste, maar op de twee de zondag van de maand. Zondag 11 juni zijn Texelaars en toeristen welkom in dorpshuis De Wielewaal voor een dynamische workshop. Danservaring is niet nodig. Van te voren opgeven evenmin. De bege leiding op percussie word verzorgd door Severin Candel op conga's, dunduns, cajons en djembés. In de pauze wordt een filmfragment over Cubaanse percussie vertoond. Van 13.00 tot 13.45 uur wordt een work shop voor kinderen van 6 tot 12 jaar gegeven, van 14.00 tot 16.00 een workshop voor volwassenen. Deelname kost €8,- voor volwas senen en €3,- voor kinderen. Meer informatie is te vinden op www. danslaboratorium.nl en te krijgen bij docente Ericka Voortman, tel. 06- 13614046. De beschrijving van het filmaanbod in Cinema Texel en bioscoop De Kiekendief is deze week opgeno men in de Vakantiekrant. Vrijdag 2 juni: Met een uitgebreid programma, dat om 15.00 uur begint en tot 21.00 uur duurt, opent de Wereldwinkel aan de Weverstraat de deuren van het nieuwe onderkomen. In Den Hoorn wordt vanavond, morgen en zondag het huiskamertheaterfestival Broadway gehouden. Aanvang 19.30 Cinema Texel vertoont The Da Vinei Code (aanvang 10.30 en 21.45 uur) en Poseidon (19.00 en 21.15 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont X-Men 3: The Last Stand (aanvang 19.00 uur) en Mis sion: Impossible 3 (21.15 uur). Zaterdag 3 juni: Luilak Vanaf 4.00 uur zijn kinderen van alle leeftijden welkom op de Groeneplaats in Den Burg voor verschillende luilak activiteiten. Op de parkeerterreinen bij Ons Genoegen en bij de Bocksberg verzamelen kinderen zich om 4.30 uur voor lawaaioptochten door Den Burg. Deze vertrekken om 5.00 uur en eindi gen op de Groeneplaats. Op een stuk land aan de Pontweg tussen Den Burg en De Koog wordt vandaag en morgen het Pinkstereve nement van de Vereniging van Oude Trekkers en Motoren gehouden. Bij paal 17 worden van 10.00 tot 16.00 uur introductielessen raften, kayaking, powerkiten en blokarten gegeven. Opgave vooraf bij Bureau Zandbank, tel. 316699. In het voormalig pompgebouw bij de molen van Het Noorden zijn van 14.00 tot 16.00 uur foto's te zien van de Oos terender fotograaf Cees Vlaming. Den Hoorn beleeft de tweede dag van het huiskamertheaterfestival Broadway. Aanvang 19.30 uur. Om 20.00 uur begint op de kartingbaan aan Akenbuurt nabij Den Burg een clubavond van Modelracing Texel. In café De Kuip in De Koog vindt een optreden plaats van de band Pound cake. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Ice Age: the Meltdown (aanvang 13.30 uur), de Nederlands gesproken Disney-film The Wild (14.00 uur). The Da Vinci Code (15.30, 18.30 en 21.45 uur) en Posei don (16.15,19.00 en 21.15 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim vertoont Asterix en de Vikingen (aanvang 14.00 uur), de ondertitelde versie van Ice Age: the Meltdown (16.00 uur), X-Men 3: the Last Stand (19.00 uur) en Mission: Impossible 3 (21.15 uur). Zondag 4 juni: Eerste Pinksterdag De gezamenlijke kerken uit Den Burg houden Bossiesdag. Kinderen van de basisschool vertrekken om 9.30 uur vanaf de parkeerplaats bij de OSG naar het bossie op de Hogeberg voor een oecumenische viering. In De Koog zijn de meeste winkels open van 10.00 tot 17.00 uur. Bij paal 17 worden van 10.00 tot 16.00 uur introductielessen raften, kaya king, powerkiten, blokarten en nordic walking gegeven. Opgave vooraf bij Bureau Zandbank, tel. 316699. Op een stuk land aan de Pontweg tus sen Den Burg en De Koog wordt ook vandaag nog het Pinksterevenement gehouden. Hoogtepunt zijn de trekker- trekwedstrijden. In het voormalig pompgebouw bij de molen van Het Noorden zijn van 14.00 tot 16.00 uur foto's te zien van de Oos terender fotograaf Cees Vlaming. Op het terras voor Cinema Texel ver zorgt Big Band Texel een live-optreden. Aanvang 15.00 uur. Toegang gratis. Den Hoorn beleeft de slotavond van het huiskamertheaterfestival Broadway. Aanvang 19.30 uur. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Ice Age: the Meltdown (aanvang 13.30 uur), de Nederlands gesproken Disney-film The Wild (14.00 uur). The Da Vinci Code (15.30, 18.30 en 21.45 uur) en Posei don (16.15, 19.00 en 21.15 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Knm vertoont Asterix en de Vikingen (aanvang 14.00 uur), de ondertitelde versie van Ice Age: the Meltdown (16.00 uur), X-Men 3: the Last Stand (19.00 uur) en Mission: Impossible 3 (21.15 uur). Maandag 5 juni: Tweede Pinksterdag Op het parkeerterrein van zwempara dijs Calluna aan de Schumakersweg nabij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. Hoogwater te Oudeschild Vr. 02 00.14 en 12.55 u. Za. 03 00.44 en 13.45 u. Zo. 04 01.30 en 14.36 u. Ma. 05 02.30 en 15.15 u. Di. 06 03.50 en 16.35 u. Wo. 07 04.55 en 17.25 u. Do. 08 06.14 en 18.35 u. Vr. 09 07.25 en 19.24 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt zondag 4 juni op om 05.18 uur en gaat onder om 21.59 uur; zondag 4 juni eerste kwartier, dinsdag 6 juni doodtij. In De Koog zijn de meeste winkes open van 10.00 tot 17.00 uur. Bij paal 17 worden van 10.00 tot 16,05 uur introductielessen raften, kayaking, powerkiten en blokarten gegeven! Opgave vooraf bij Bureau Zandbank. tel. 316699. Ozlines Surf Europe bij paal 17 hous open dag. Vanaf 11.00 uur geve-, Nederlandse topsurfers demonstraties en 's middags om 13.00 en 15.00 uu wordt een gratis proefles gegeven De Protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 13.30 tot 16.30 uur open voor publiek. Vrijwilligers vertelen over de geschiedenis van het gebouw In het voormalig pompgebouw bij de molen van Het Noorden zijn van 14.00 tot 16.00 uur foto's te zien van de Oos terender fotograaf Cees Vlaming. In de Twaalf Balcken in de Weverstraal in Den Burg begint om 20.00 uur e open schaaktoernooi. Deelname ki €1,-. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Ice Age: the Met down (aanvang 13.30 uur), de Neder lands gesproken Disney-film The Wlc (14.00 uur), The Da Vinci Code (15,35 en 20.00 uur) en Poseidon (16.15 en 19.00 uur) en een sneak preview (2130 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim vertoont Astenx er de Vikingen (aanvang 14.00 uur), de ondertitelde versie van Ice Age: tie Meltdown (16.00 uur), X-Men 3. the Last Stand (19.00 uur) en Mission Impossible 3 (21.15 uur). Dinsdag 6 juni: De Protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uir open voor publiek. Vrijwilligers verteller over de geschiedenis van het gebouw Op schapenboerderij De Noordkrocr, aan de Nieuwlanderweg begint os 14.30 uur een demonstratie schapen scheren. In Huisduinen gaat om 17.30 uur de eerste etappe van de Tour de Lasalle van start. Voor het eerst in zes jaa- doet ook een Texels team mee aan dt wielerevenement. Het clubgebouw van de modelspocr- club aan de Emmalaan in Den Bik is van 19.00 tot 22.00 uur open voer publiek. Toegang €1,50. In de kerk van De Waal begint om 20.00 uur een concert van het vocal ensemble Amici Cantus en het dx Imme Wassink (fluit) en Leny Rog» veen (gitaar). De toegang is gratis, ra afloop wordt een inzameling gehou®" ter bestrijding van de kosten. Cinema Texel vertoont de Nederlands I gesproken versies van Ice Age: tte Meltdown (aanvang 13.30 uur) endt Disney-film The Wild (14.00 uur), Uk Da Vinci Code (15.30 en 20.00 uuri. Asterix en de Vikingen (16.15 uur) er Poseidon (21.15 uur). In de serie te Volkskrant-filmavonden draait Goce Night and Good Luck (19.15 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakante- park De Krim vertoont X-Men 3' tl* Last Stand (19.00 uur) en Mission: Impossible 3 (21.15 uur). Woensdag 7 juni: De Protestantse Waddenkerk in te Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 ui open voor publiek. Vrijwilligers vertel over de geschiedenis van het gebouw Staatsbosbeheer en het IVN telle' meeuwennesten in de Slufter en vra gen daarbij de hulp van vrijwilligers Aanvang 13.30 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.45 uur een bridgedme Deelname kost €2,50 per persoon aanmelden kan vanaf 19.30 uur. Om 19.30 uur begint in het gemeente huis een kennismakingsweekend voor nieuwe inwoners. Cinema Texel vertoont de Nedertane gesproken versies van Ice Age: the Meltdown (aanvang 13.30 uur) en Disney-film The Wild (14.00 uur), Tre Da Vinci Code (15.30 en 20.00 iW Asterix en de Vikingen (16.15 uur) er Poseidon (21.15 uur). In de sene te Volkskrant-filmavonden draait Gocc Night and Good Luck (19.15 uur). Donderdag 8 juni: In Den Hoorn kan tussen 14.00 en 16.00 uur de kerk worden bezichtigd Kenners van de historie zijn aanwezc om uitleg te verschaffen. In dorpshuis De Hof aan de Ntó del in De Koog begint om 19.30 utr een open bridgedrive Deelname kost €2.- per persoon. Inlichtingen: tel. 28787820. Het programma van Cinema Texel was bij het ter perse gaan van deze kra" nog niet bekend. TESO zet zaterdag, maandag en dag tussen 9.30 en 16.00 uur tws boten in en verzorgt dan ieder half w een afvaart, zowel vanuit Den Hew' als vanaf Texel. Toch moeten auton» bilisten rekening houden met wam tijden: zaterdag in Den Helder tusss" 8.00 en 15.00 uur een half uur. maaj dag op Texel tussen 10.00 en 12-& uur een uur en dinsdag op Texel tussen 9.00 en 14.00 uur een uur en in Df Helder tussen 12.00 en 14.00 uurs^ half uur. Op tweede pinksterdag W® volgens de zondagsdienstreg^" gevaren Dat wil zeggen dat de afvaart vanaf Texel dan om 7.00w*® Meer informatie over de veerdienS te verkrijgen via tel. 369600 of we®4" www.teso.nl.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2