Sp°rt 'Als er geen plezier is, wordt het nooit wat' Kamervragen D66 onderzoek bruinvis Nieuwe trainer proeft nog clubliefde bij ZDH TEXELSE 7 COURANT RAB-team weer in Tour de Lasalle Junioren sterk op wielerbaan MDl-meiden Texel'94 kampioen VRIJDAG 2 JUNI 2006 Parateams gaan formatiespringen Als de weergoden meerwerken belooft het een druk en specta culair pinksterweekend te wor den op en boven het vliegveld, met onder meer fraaie formaties van parateams. Om alle sprin gers naar boven te brengen heeft Blue Side Up zelfs een tweede vliegtuig ingehuurd. Paracentrum Texel verwacht veel tandemsprin gers. BSU laat weten 'vrijwel alle teams uit Nederland' op bezoek te krijgen en ook het bekende topteam Arcte- rix uit Noorwegen is van de partij. Op bezoek komen ook coaches uit Amerika en Nederland, onder wie Gary Smith (wereldkampioen), Natasha Montgomery (Amerikaans kampioen), Paul Hofstee en Bart Hajee (meervoudig Nederlands kampioenen), die de teams gaan trainen. Hermans Landsman heeft met ingang van 1 mei zijn rentree gemaakt in de parawereld en heeft als hoofdinstructeur van BSU het seizoensprogramma samengesteld en is apetrots op de dropzone. 'Wij gaan deze geweldige sport een extra injectie geven en de drem pels verlagen voor de aanwas van nieuw springtalent.' Ook Jan Boyen Rienks van het paracentrum voor ziet bij goed weer een fraai para- Koetsiersbewijs Bij menvereniging Tussen Wad en Duin zijn acht Texelaars geslaagd voor hun koetsiersbewijs. Margo Daalder en Alphine Smit-Bakker deden met succes examen in de dubbelspan. Jenny van Asselt-Glas, Linda Koolhof, Suzanne Eelman, Lenie Boersen-Vlaming, Peet Boer- sen en Werner Stendert behaalden hun papieren voor de enkelspan. Onder leiding van examinator Henk Loerakker reed elke deelnemer een kwartier met de aanspanning over de openbare weg. De Texelaars hadden les gehad van Piet Beers. SVO D1 kampioen De D1 pupillen van SV Oosterend zijn ongeslagen kampioen gewor den. Het team speelt dit jaar voor het eerst in deze samenstelling en won na een goed eerste half jaar nu ook de tweede halfjaarscompe titie. De strijd om het kampioen schap werd vorige week beslist in sportpark De Kuil in Tuitjenhorn. Tegenstander was Hollandia T D2, dat tweede op de ranglijst stond. In een spannende wedstrijd kwam Hollandia tweemaal op voorsprong en scoorde Oosterend tweemaal de gelijkmaker. Toen Hollandia 3-2 maakte, leken de kansen voor SVO verkeken, maar door twee terechte penalties, koelbloedig ingeschoten door aanvoerder Maaik Kooy, werd de eindstand 3-4 voor Oosterend. Zaterdag werd de laatste wedstrijd in de competitie gespeeld en met 11-0 gewonnen van SVAP 74 D1. Op de foto het kampioensteam kort na de wedstrijd tegen Hollandia. Op de achterste rij trainer Jesse Hoven, Vos Dros. Joris Beintema, Maaik Kooy, Jelmer Barhorst, coach Piet Bouthoorn, Bram Leenders, Ben Daalder, trainer Arjan Kiewiet, Bas van der Veer, Koen Slot; op de voorste rij Jeroen. Maurice Daalder, Anvar Visser, Merijn Eelman, Dirk Schagen, Alexander Ellen, Maikel Bouthoorn, Robin van der Heide. D66 wil Kamervragen stellen over een onderzoek van het Koninklijk NIOZ en Wageningen IMARES (de nieuwe naam van Alterra) naar het verhoogd aantal strandingen van bruinvissen. Het ministerie van Landbouw Natuur en Voedsel kwaliteit is tot nu toe niet bereid geld daarvoor uit te trekken. D66 hoopt het ministerie alsnog over de brug te krijgen. Bioloog Kees Camphuysen van het NIOZ, die het onderzoek voorbe reidde, is verbaasd over de opstel ling van LNV. Volgens hem kan het onderzoek voorkomen dat biologen en vissers elkaar in de haren vliegen over de bruinvissen. Bij IMARES en het NIOZ leeft het vermoeden dat redelijk veel van de aangespoelde kleine tandwalvissen in de netten van staandwant- of warnetvissers zijn verdronken. Onderzoek zou dui delijk moeten maken hoe de groot dat percentage is en hoe het pro bleem kan worden opgelost. Volgens de bioloog zou onder meer bekeken moeten worden in wat voor soort vistuig de bruinvissen verdrinken. Hij pleit ervoor dat het ministerie schaalvergrotingen in de staandwant- en warnetvisserij niet toestaat, totdat er meer duidelijk heid is. De staandwant- en warnet visserij kent een toename omdat het een energiezuinige manier van werken is. Camphuysen; 'Je hebt nu de situatie dat het ministerie die groei toestaat, maar tegelijkertijd ook niets doet aan het verhoogd Dirigentencursus De Muziek- en Dansschool onder zoekt op verzoek de mogelijkheid om een dirigentencursus op te zet ten. Gedacht wordt aan een basis cursus van vijftien lessen, die later wellicht een vervolg krijgt. Voor een dergelijke cursus van start zou gaan, wil de school graag de inte resse weten wie er interesse heeft. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Lida Wels, tel. 313493 of e-mail: info@mdt-texel.nl. aantal sterftes, terwijl de bruinvis een beschermde diersoort is. Door nu alvast onderzoek te doen naar de oorzaken, kun je voorkomen dat je achteraf weer branden staat te blussen.' Er is een verhoogd aantal bruin vissen voor de Nederlandse kust, omdat de populatie de afgelopen jaren in grote getalen van het noor delijk deel van de Noordzee naar het zuiden is afgezakt. Gevoelig punt is dat er regelmatig verminkte dode bruinvissen worden aange troffen. Bij het NIOZ en IMARES leeft het vermoeden dat dat gebeurt als de verdronken dieren door vis sers uit de netten worden gesne den. Uit onderzoek dat van 1996 tot 2000 werd verricht, bleek dat toen de helft van de aangespoelde bruinvissen was verdronken. Als de percentages nog zo zijn, is er vol gens Camphuysen sprake van een groot probleem. De dieren komen niet tot nauwelijks in de netten van boomkorvissers terecht. De Texe laar heeft dit jaar inmiddels zo'n tweehonderd meldingen van aan gespoelde bruinvissen ontvangen, waarvan een klein deel op Texel. De verwachting is dat het aantal in totaal op zo'n vijfhonderd uitkomt. In 2005 strandden er 350 kleine tandwalvissen. Raadpleging KLV De KLV houdt tot en met woensdag 7 juni een raadpleging onder haar leden over deelname aan de wad- dengids Texel. De waddengids werd vorig jaar voor het eerst gebundeld met de gids van de WV, maar daar is dit jaar geen sprake van. De VW is wel bereid een eigen waddengids met een oplage van 45.000 te ver zorgen. De KLV vraagt haar leden of zij daaraan willen deelnemen als er geen gezamenlijke gids komt. Ze vraag of de regelvermelding in de wadden belangrijk is en op welke wijzen leden van de KLV en TVL zich kunnen presenteren als uitgave van de waddengids geen optie is. Leden van KLV kunnen reageren op info@klvtexel.nl of bij Jo-an van Vijfeijken, tel. 319495. Poseert Texel'94 MD1 Met coach Paul Witte, Anna komend seizoen best moeilijk wor den, zowel voor de trainer als voor de club, maar we willen toch graag dat je komt.' Tot grote vreugde van Lap ging Den IJzerman overstag. Een belangrijke rol daarbij speelde de wedstrijd van anderhalve week geleden tussen de jeugd van Excelsior en een selec tie van Texelse junioren, waarvan Den IJzerman coach was. 'Ik voelde een soort warmte, met enthousiaste mensen die samen dat prachtige complex hebben opgebouwd.' Met een grijns; 'En dan komt er ook nog iemand naar je toe die zegt; we zouden het fijn vinden als je komt. Dan ben ik verkocht, dan krijgt mijn gevoel de overhand boven mijn ver stand. Ik vind het trouwens wel een uitdaging er zo'n leuk seizoen van te maken, dat jongens van andere clubs volgend jaar naar ZDH willen. Maar ik heb geen verwachtingen, dan kun je ook niet teleurgesteld worden.' De nieuwe oefenmeester, die in het dagelijks leven op de Skuul ver slaafden begeleidt, is al bijna zijn hele leven bij het voetbal betrokken. Geboren in Den Helder was in zijn jeugd keeper bij HRC. Nadat het gezin Den IJzerman naar Weesp was verhuisd, sloot de toen 15-jari- ge Jan zich aan bij Rapiditas, waar hij zich onverwacht tot een trefze kere spits ontpopte. 'Ik scoorde bij het leven, 35 tot 40 doelpunten per seizoen. Bij de A-junioren zaten we in een poule met Ajax, Blauw wit en DWS, indertijd nog betaalde clubs. Ik heb in die tijd nog voor een jeugdselectie van Amsterdam en omstreken gespeeld.' Jeugdtrainer Toen hij in 1986 naar Texel ver huisde, was Den IJzerman inmid dels gestopt, maar liet hij zich door een buurman overhalen eens met de recreanten van De Koog mee te spelen. Hij beleefde er een paar leuke seizoenen en werd zelfs nog kampioen met het tweede elftal. Nadat zoon Rick zich als zevenja rige had aangemeld bij Texel'94, werd hij jeugdtrainer. De afgelopen tien jaar nam hij voetballers van uit eenlopende leeftijden voor zijn reke ning. Hoewel hij een paar keer een open dag van de KNVB bezocht, is Den IJzerman niet in het bezit van trainersdiploma's. 'Ik vond dat ik in mijn leven genoeg cursussen had gevolgd. Maar je kunt nóg zoveel .leren, het moet vooral in je zitten. Een voordeel van mijn werk is dat ik heb leren omgaan met groepen. Pionnen uitzetten en een paar voor geschreven oefeningen doen, kan Modelracers rijden buiten In drie verschillende klassen stre den zaterdag 23 modelracers op het circuit aan de Akenbuurt in de eerste wedstrijd van de outdoor- competitie. De negenjarige Joost Vennik, pas voor het tweede sei zoen actief, ging met de overwin ning aan de haal in de elektroklas- se. Raymond Witte werd tweede, op de voet gevolgd door Ed Witte. Peerke Reijnders bleek na drie man ches de sterkste bij de auto's met verbrandingsmotor. In deze klasse is het spektakel het grootst. Auto's gaan over de kop, vliegen op topsnelheid in de banden, onderdelen vliegen door de lucht. Een mooi gezicht voor de toeschouwers, hoewel de coureurs er uiteraard iets minder blij mee zijn. De tweede plaats was hier iedereen. Maar het belangrijkst is dat je samen aan het werk bent en die kinderen motiveert, zodat ze er plezier in krijgen. Je hoort wel eens: het loopt niet. Maar als er geen plezier in zit, wordt het nooit wat. Daar zijn oefeningen voor, een soort teambuilding. Je kunt voetballers altijd beter laten worden, al is het maar een beetje.' Lap hoort de uiteenzetting van zijn nieuwe trainer met genoegen aan en doet ook zelf nog een duit in het zakje. 'In zijn werk helpt Jan jongens op de goede weg. Ik hoop dat-ie ons als club ook naar het doel kan leiden. Ik had hem graag een bredere selectie gegund. Toch gaan we op onze 75ste verjaardag met een bepaald optimisme door. Ik vind het nog steeds ontzettend belang rijk dat we sportbeoefening blijven stimuleren. De gemeente, Sportser vice Texel, Sportservice Noord-Hol land en allerlei andere organisaties zetten zich ook in voor de sport, maar de vrijwilligers moeten het toch doen.' De ZDH-voorzitter besluit met een hint richting Texel'94: 'Met een bezuinigende overheid en de toe nemende druk op sportvelden in Den Burg, is het misschien een idee eens te praten over een samenwer king. Wat mij betreft gaat het niet om de verschillen die er tussen ons zijn, maar om de sportbeleving. Die hebben we gezamenlijk.' Indeling zaalvoetbal De organisatie van de Texelse zaal voetbalcompetitie heeft de indeling voor het komend seizoen bekend gemaakt. Deze tak van sport mag zich nog steeds in een flinke belang stelling verheugen. In totaal stnjden 56 teams verdeeld over zes klasses om de prijzen. Bij de senioren is sprake van een afname van vier teams, maar bij de jeugd komen er twee bij. Hoofdklasse: Mantje 1; Mantje 2; Rab 1; Rab 2; Oosterend 1; Ooste rend 2; Sportshop 1; De Krim 1; De Krim 2; De Krim 3; Klif 1De Koog 1 Texel'94 2. Vaste speeldag: vrijdag. Eerste klasse: Sportshop 2; Rab 3; Rab 4; Rab 5; Texel'94 3; Oosterend 3; Oosterend 4; De Krim 4; Mantje 3; Klif 2; Klif 3; Klif 4; De Koog 2. Vaste speeldag: donderdag. Tweede klasse: Texel'94 4; Texel'94 5; Texel'94 6; Texel'94 7; De Krim 5; Klif 5; Klif 6; Klif 7; De Koog 3. Vaste speeldag: woensdag. C-junioren: De Koog C1De Koog C2; ZDH 01; Sportshop Cl; De Krim C1; De Krim C2; De Krim C3; Klif C1Rab C1 D-pupillen: Rab D1; Rab D2; Klif D1; Oosterend D1; Oosterend D2, De Krim D2; Sportshop D1. E-pupillen: Sportshop E1Rab E1 ZDH E1; Oosterend ElMantje E1. voor Marc Schuijl, Adri van Rossum werd derde. Bij de stockcars was de strijd snel beslist. Gerrit van Strien was de eni ge die zijn bolide heel wist te houden en legde zodoende beslag op de eer ste plaats. De coureurs hebben maar een paar dagen tijd hun auto's weer in topvorm te krijgen, de volgen de race staat voor zaterdag op de agenda. Het eerste startsignaal klinkt rond acht uur. Publiek is welkom en heeft gratis toegang. De volledige uitslagen en standen zijn te vinden op www.modelracingtexel.nl. Voor het eerst in zes jaar rijdt komende week weer een Texels team mee in de Tour de Lasal le. Opnieuw onder de vlag van Bouwcenter RAB. De ploeg rijdt in het geel-wit-zwarte ciubtenue van Wielervereniging Texel, waar van RAB reeds kledingsponsor is. De Tour de Lasalle is een etappe wedstrijd in en rond Den Helder voor niet-licentiehouders. Nu het wielrennen dankzij talenten als Thomas Dekker weer in de lift zit. wil de Texelse wielerwereld niet achterblijven. Op het hoofdkwartier van de sponsor ontstond het plan weer eens aan een 'echte' wieler koers mee te doen. Doel was om aan de start te komen met enkele jonge Texelse renners, omringd door routiniers. Het rijden van de Helderse Tour is immers een leer zame ervaring voor de jeugd en een belangrijke impuls voor de Texelse (fiets)sport. Met de inbreng van de 'jonge' Thomas Boom en Ruben van Vliet (beiden 18 jaar) is de doelstelling gedeeltelijk bereikt. Diverse oudere renners haakten om uiteenlopende redenen af. De enig overgebleven ervaren coureur van eilandbodem is Gauke van Lingen (39). De rest van het team bestaat uit renners uit de kop van Noord-Holland. Boom en Van Vliet deden onlangs hun eerste ervaring in het Noordhol landse peloton op tijdens de Hel van Petten. Vooral de jonge Van Vliet deed van zich spreken door op de slotdag doodleuk de aanval te kiezen. Hij won niet, maar kreeg wel de handen op elkaar. De Tourorganisatie is blij met de komst van de Texelaars. De wieler ronde, die al meer dan een halve eeuw bestaat, kampt met een terug lopend aantal deelnemers. Ook de Texelse ploeg zal met slechts zes renners meedoen, ondanks de hulp van 'regelaar' eri oud-Texelaar Uwe Smit, die de ploeg op de motor zal bijstaan. De begeleiding van het RAB-team bestaat verder uit Otto Goënga en Frans Hopman (ploeg leiders), Paul Gerssen (masseur) en Jan Jacob Rab (hoofdsponsor annex chauffeur). De Tour de Lasalle gaat dinsdag 6 juni om 17.30 uur van start met een proloog in Huisduinen en aan sluitend een korte etappe. Woens dagavond is een omloop door Den Helder, start om 19.15 uur bij Fort Erfprins. Donderdagavond is een lange etappe door de noordkop, start 19.15 uur op de Javastraat in Den Helder (bij de watertoren). Vrijdag is de slotavond met een A- en B-criterium vanaf 18.00 uur op de Javastraat. Tussendoor is er een wedstrijd voor de jeugd. Uiteraard hoopt het team dat veel Texelse supporters de oversteek zullen maken om de renners aan te moedigen. ZDH-voorzitter Jaap Lap (links) prijst trainer Jan den IJzerman (rechts): 'Hij kan goed met mensen omgaan en dat is binnen een club erg belangrijk.' Eigenlijk wilde hij na tien jaar de jeugd van Texel'94 te hebben getraind wel eens iets anders. Maar toen ZDH-voorzitter Jaap Lap hem vroeg het eerste elftal van de vereniging in Den Hoorn voor zijn rekening te nemen, ging Jan den IJzerman na enig twijfe len toch overstag. 'Ik vind Jaap een enthousiaste man met een duidelijk verhaal, voor wie samen sporten in een dorp belangrijker is dan winnen. Dat spreekt me aan. Bovendien proef ik hier nog de clubliefde die bij veel grote clubs is verdwenen.' De 57-jarige Den IJzerman volgt Leen van Elk op, die in januari te kennen gaf het graag wat rustiger aan te doen. Van Elk was sinds 1999 in twee perioden van twee ar trainer bij ZDH en had ook op andere manieren bewezen een ouderwetse clubman te zijn. Zo was hij actief met het onderhoud van het terrein en hielp hij intensief mee bij de bouw van de nieuwe kleed kamers. Het bleek niet gemakkelijk een opvolger voor hem te vinden, al toonde een jeugdtrainer uit Den Helder zich bereid in te springen. 'Nadat een gesprek met hem was gevoerd, vertelde secretaris Joop Rommets op een trainingsavond dat hij had gehoord dat Jan den IJzerman vrij was. Een minuut later heb ik Jan gebeld. Ik kende hem uit de tijd dat mijn zoon Arjen bij hem trainde en vond hem een uiterst geschikte man. Hij heeft best ver stand van voetbal. Bovendien kan hij met mensen omgaan en dat is binnen een club erg belangrijk', ver telt Jaap Lap. Den IJzerman hapte niet direct toe. 'Er valt altijd te praten, heb ik Jaap gezegd. Maar ik ben ook iemand die graag iets opbouwt. We hoeven niet direct kampioen te worden. Als we met z'n allen ons best doen, plezier hebben en aan het einde beter spelen dan in het begin, ben ik al blij. Maar ik begreep ook dat de spelersgroep klein was. En als het op een winteravond sneeuwt en hard waait en ik dan op de training vier man tref, dan vind ik het moei lijk me te motiveren. Dat heb ik Jaap eerlijk gezegd.' Teleurgesteld Het zat ZDH de afgelopen maand bepaald niet mee. De laatste wed strijden van het seizoen gingen ver loren, een handvol oudgedienden nam afscheid, nieuwe leden dien den zich ook na lang zoeken maar sporadisch aan, terwijl enkele voet ballers die hadden toegezegd naar Den Hoorn te komen op het laatste moment afhaakten. Lap: 'Het heeft me vooral teleurgesteld dat jongens hun beloftes niet nakwamen. Maar we moesten toch verder. Ik ben daarom naar Jan gestapt en heb open kaart gespeeld. We hebben een uiterst smalle selectie, het zal 3.Jordy Vinke; 4.Gauke van Lingen; 5.Niels Jimmink. B-poule: l.Mark Huisman; 2.Klaas Uitgeest, 3.Denise Betsema; 4.Ralph van den Brink; 5.Nick Wehnes. Jeugd: I.Sverre Eschweiler; 2.Kim Vlaming; S.Rick Konijn, 4.Erwin de Ridder; 5 Yasmijn van Rongen. Meiden Texel'94 winnen slotduel Het MA1-meidenteam van Texel'94 heeft in de laatste wed strijd van het seizoen een knappe overwinning geboekt. In Heiloo versloegen de Texelaars HSV met 1-2. Tegen dezelfde tegenstander werd het eerder dit seizoen 1-1. Lange tijd ging het gelijk op en waren er kansen over en weer. HSV was als eerste dicht bij een treffer toen de spits plotseling alleen voor Marit Tuitman opdook. De Texelse keeper hield de bal tegen, maar leek liggend op de grond kansloos toen haar tegenstandster opnieuw in balbezit kwam en een niet te missen kans kreeg. Maar ook in de tweede instantie was Tuitman niet te passeren. De Texelse meiden moesten het vooral hebben van de counter, maar lieten zich daarbij niet onbetuigd. Na een klein kwartiertje bereikte Marieke Wieringa spits Tessa Betse ma, die ineens uithaalde en haar team op voorsprong zette. Lang kon Texel'94 echter niet van deze weelde genieten, want toen de spits van HSV opnieuw oog in oog met Tuitman kwam, faalde ze niet. Het vervolg was zeer spannend. De corners van HSV waren prachtig en boden steeds behoorlijke kansen. Maar wederom scoorde Texel'94. Anne Zegers gaf vanaf dertig meter een voorzet, maar zag tot haar eigen verrassing dat de bal door de wind werd gegrepen en met een prach tige boog over de keepster in het doel verdween. HSV begon erg fel aan de tweede helft en hoewel ook Texel'94 niet slecht speelde, nam de druk op het Texelse doel steeds verder toe. Er kwamen steeds meer corners, ter wijl de Texelse meiden de bal bijna niet meer van eigen helft kregen. Door geconcentreerd spel wisten de verdedigers en keeper Tuitman hun doel echter schoon te houden. Door deze overwinning eindigde Texel'94 in punten op een knappe gedeelde tweede plaats en op doel saldo als derde. Komend seizoen spelen de meiden in de damescom petitie. De jonge wielrenners Thomas Boom en Ferry van der Vis heb ben dinsdagavond een sterke prestatie geleverd door in een rit om de Rabobank-competitie de bovenste twee plaatsen op te eisen. Routinier Jordy Vinke legde beslag op de derde plaats. Ondanks de harde wind werd er vanaf het begin een straf tempo gereden. Na ongeveer een kwartier zette Thomas Boom een verrassen de aanval op. Jordy Vinke achter- baalde hem als eerste, waarna ook Ferry van der Vis op knappe wijze de aansluiting bewerkstelligde. Door 9oed samen te werken verdwenen de koplopers al snel uit het zicht van de achtervolgers en moest een eind- spvint de beslissing brengen. Daann pakte Boom de winst door zijn voor- we! net iets eerder over de finish te tokken dan Van der Vis. Ook in de B-poule ontstond een kopgroep van drie renners, bestaand uit Mark Huisman, Klaas Uitgeest en Denise Betsema. Net als vorige week won Huisman in de eindsprint. Klaas Uitgeest werd tweede, Denise Betsema derde. Bij de jeugd waagde Rick Konijn in zijn eentje een moedige aanval. Hij had de kracht niet om zijn solo succesvol af te ronden, maar was wel bij machte in een later stadium van de wedstrijd mee te springen met de kopgroep, waarin ook Kim "Vlaming en Sverre Eschweiler reden. Eschweiler wist net als in de vorige wedstrijd te winnen. Vlaming legde beslag op de tweede plaats, Konijn werd derde. De sprint van de achter volgers werd gewonnen door Erwin de Ridder. Uitslagen: A-poule: 1 Thomas Boom; 2.Ferry van der Vis; Door met 1 -2 van de leeftijdsgeno ten van SVO te winnen is het MD1- meidenteam van Texel'94 afgelo pen week in Oosterend kampioen geworden. Vooraf hadden ook de Oosterenders nog kans op de titel, maar terwijl Texel'94 genoeg bad aan een gelijkspel, moest de thuisploeg winnen. Anna Kuip van Texel'94 opende de score, maar gesteund door een flinke schare supporters, die met toeters van zich lieten horen, voerde SVO de druk op het Texelse doel in het vervolg flink op. Dat resulteerde vijf minuten voor rust in de gelijkmaker. In de tweede helft probeerde Oosterend uit alle macht de tweede treffer te maken, maar was het tien minuten voor tijd Shannon Eijkhout die na een snelle counter voor Texel'94 scoorde: 1 -2. Ondanks verwoede pogingen kon den gastvrouwen geen verandering in de stand meer brengen. Chanique Guldemond, Shannon Eijkhout, Joyce Zijm en Janine Venema. "ygend: keepster Tahnee Guldemond.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7