Uit A liÉÉf Texelse film in De Kiekendief Fiim "^^ssis.ex.i.ni kjf speelt aan hoofd Wacjeitiakef TEXELSE 2 COURANT voor Texelaar en toerist Bos en Duin WK-actie KAR11NGTÏXEL Harp en viool in Maartenskerk Optredens in De Worsteltent Fiets centraal tijdens speciale dag in sporthal Hoogwater te Oudeschild Agenda teso Excursies Garnalenvissen en zeehonden kijken WWW.BLUE3D&JP.M- Prins Hendrik VRIJDAG 23 JUNI 2006 eWT vuegv— Geniet vanaf het ruime terras van Restaurant Texel Airport van /jef spektakel in de lucht, onder het genot van een kop koffie met Texelse appelgebak of een heerlijke lunch! Vliegveld Texel, da Cocksdorp I iel. 311230 Kinder Speelparadijs Texel Grote indoor speeltuin (met terras) Spelen, klimmen, klauteren, glijden en springen. Dagelijks van 9.00-18.00 uur. Ook voor kinderfeestjes! De Krim Postweg afslag 33 Tegen inlevering van deze bon ontvangt 1 u voor alle kinderen €1,00 korting, j Restaurant - Brasserie Dagelijks wisselend culinair 3-gangenmenu €21,50 (alle dagen geopend) Bakkenweg 16 Den Hoorn Telefoon 315541 (bij de Fonleinsnol) De Dokter Wagemaker, het ter rein rond de Traanroeier en de Groeneplaats vormen vanaf vol gende week het decor van drie concerten van KTF. Het fanfare uit Den Burg laat zowel gebrui kelijke als diverse moderne num mers horen. Het fanfare bijt maandagavond 26 juni het spits af met een optreden op de Groeneplaats in Den Burg. Vrijdagavond 30 juni speelt KTF TX35 TX35 MET DE TX35 DE ZEESTER GAAN WIJ GARNALENVISSEN EN- NAAR DE ZEEHONDEN Dagelijks afvaart vanuit haven Oudeschild 10.30 en 14.00. Voor meer informatie en reserveringen: Johan Hutjes. tel. 0222-313545 of 06-51528174 Plaatskaarten a/h loket op de haven. Cinema Texel i Gravenstraat 33 (Centrum) Den Burg 0222 312027 www.bioscooptexel.nl Tijdens hel WK diverse i kortingen! Deze week i (t/m 28-6): l DaVinci aan boord van de Dokter Wagema ker. De muzikanten nemen voor de gelegenheid plaats in het middelste gedeelte onder het atrium. Het is de eerste keer dat KTF zelfstandig een concert aan boord van de boot geeft. Eerder trad het fanfare er al wel met de Boerenkapel op. De reeks wordt maandagavond 3 juli afgesloten met een concert onder de Traanroeier op het terrein van het Maritiem en Jutters Museum. Alle concerten beginnen om 19.30 uur. In de Maartenskerk in Oosterend wordt dinsdag een concert gege ven door Marjan Deiman (harp), Hilke Jelsma (altviool) en Mar tin Rozema (dwarsfluit). Op het programma staan werken van Leclair, Honegger, Purcell, Glinka en Devienne. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gra tis. De in Heemskerk geboren harpiste Marjan Deiman begon op tienjarige leeftijd met lessen. Zij behaalde haar diploma Docerend Musicus aan het conservatorium van Alk maar, waar zij studeerde bij Titia Tieman van der Laars. Zij vervolgde haar studie bij Teresa Rieu aan het Rotterdams Conservatorium, waar zij de diploma's Uitvoerend Musicus en Kamermuziek behaalde. Zij volg de masterclasses bij Susan Mac- Donaid, Chantal Mathieu, Tationa Tauer en Fabrice Pierre en speelde in verschillende ensembles. Zij is als freelance harpiste verbonden aan het Noordhollands Begelei dingsorkest, het Doelenensemble, het Radio Philharmonisch orkest, de Koninklijke Militaire Kapel en theatergroep Bewth. Ook treedt zij op met hoboïst Peter Onnes. Dei man is als docent verbonden aan de muziekscholen in Alkmaar, Cas- tricum en Heiloo. Hilke Jelsma volgde lessen altvi ool bij T. Lorna, Ron Ephrat en Esther Apittuley. Zij speelde in ver schillende orkesten, waaronder het Noordhollands Filharmonisch en het Metropoolorkest. Verder maakt ze deel uit van het Danzistrijkkwartet. Martin Rozema studeerde dwars fluit bij Eugenie van der Grinten aan het conservatorium van Alk maar en bij Michel Lefebvre aan het Conservatorium van Maastricht. Hij speelt regelmatig in orkesten en bi) kamermuziekensembles. Als zoda nig maakte hij toernees door Duits land, Frankrijk en Japan. Rozema geeft les aan de muziekschool in Heiloo. Aan het eind van het concert wordt een inzameling gehouden ter bestrij ding van de kosten. De entree is gratis. Voor het concert op de Wagemaker vertrekt het fan fare met de boot van 19.00 uur. In Den Helder wordt in eerste instantie dirigent Astrid Gorter opgepikt en daarna wordt er een paar overtoch ten lang gespeeld. Gorter bege leidt ook de andere optredens. KTF speelt daarbij onder meer medley van de The Beatles en muziek van Marco Borsato. In De Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen vinden in de zomermaanden wekelijks optredens plaats. Het programma toont zeer uiteenlopende gezelschappen, van swingende jazz tot Keltische tonen. Alle concerten worden gegeven op zondagmiddag, uitgezonderd het optreden van popfolkgroep Brother Flower. De serie wordt op 1 oktober afgesloten met een optreden van big band The Skyblasters, onder lei ding van Joseph Custers. Dan wordt tevens het 12V2-jarig bestaan van restaurant De Worsteltent gevierd. Alle concerten beginnen om 14.00 uur, de toegang is gratis. Bij mooi weer vinden de optredens buiten plaats. Programma: 25 juni: Tango-orkest La Ocasion; 2 juli: jazz formatie Blue Voice; 9 juli: gitarist Arthur Ebe- ling; 16 juli: Zuid-Amerikaanse volksmuziek met Camirez; 23 juli Keltische groep Unicorn; 30 juli: Ierse ballades met Paul Martin; 6 augustus: Jug Bros; 13 augustus: Jug Bros, 20 augustus bluegrass- en countrygroep The Tennessee Studs; 27 augustus, dixieland- band Jolly Boys; 3 september: countryblues met Stone Rldge; 12 september: popfolk- band Brother Flower; 1 oktober: bigband Skyblasters. De fiets staat centraal op de Dag van de Fiets die zaterdag 23 sep tember in sporthal Ons Genoegen en de aangrenzende wielerbaan in Den Burg wordt gehouden. De dag, die nieuw is, wordt geor ganiseerd door de Stichting Duur zaam Texel in samenwerking met diverse andere organisaties. Bezoe kers kunnen nieuwe soorten fietsen van Texelse fietsverkopers- en - verhuurders bekijken, ondervinden hoe gezond en comfortabel fietsen op Texel is en zien welke fietsroutes er op het eiland allemaal zijn. De Texelse VW brengt ze onder de aandacht. De Fietsersbond meet die dag met behulp van een speciale meetfiets hoeveel fijnstof mensen tijdens een fietstochtje binnen krijgen. Ook worden hobbels en oneffenheden op fietspaden geregistreerd. Bij de Hartstichting kunnen bezoekers al fietsend hun hartslag laten meten. De Technische Universiteit Delft (TUD) is aanwezig met bijzondere fietsachtige voertuigen, waaronder verticale fietsen en fietsen zonder wielen. De universiteit neemt ook een zonneboot en de Nuna 1 mee naar Texel. De Nuna 1 is de wagen waarmee studenten van de TUD in 2001 in Australië voor de eerste keer de Solar World Challenge won nen, een ruim drieduizend kilometer lange wedstrijd voor auto's die op zonne-energie rijden. Duurzaam Texel heeft voor Texelse basisschoolleerlingen van 9 tot en met 12 jaar een wedstrijd uitge schreven waarbij kinderen zelf een eigen fiets kunnen ontwerpen. De hoofdprijs is een dagje naar het technisch doe- en ontdekkingscen trum Nemo in Amsterdam. Organi saties die ook nog aan de Dag van de Fiets willen meedoen, kunnen contact opnemen met Petra Schut van Duurzaam Texel, tel. 320723. Vr. 23 07.10 en 19.25 u. Za. 24 08.14 en 20.35 u. Zo. 25 09.16 en 21.46 U. Ma. 26 10.01 en 22.36 u. Di. 27 10.35 en 22.55 u. Wo. 28 11.16 en 23.35 u. Do. 29 11.40 en 23.40 u. Vr. 30 12 15 en 23.57 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 25 juni op om 05.15 n gaat onder om 22.09 uur zondag 25 juni n euwe maan; dinsdag 27 juni springtij. Liefhebbers die vorig jaar Johan hebben gemist, krijgen een her kansing. Zondag 25 juni wordt deze voor een groot deel op Texel opgenomen film tijdens de open dag van vakantiepark De Krim eenmalig vertoond in bioscoop De Kiekendief. Johan gaat over een Texels gezin met tien voetballende broers, allemaal vernoemd naar bekende Nederlandse voetbal lers. De elfde, Johan, houdt niet van voetballen maar van muziek. Bovendien houdt hij van Evy, het buurmeisje op wie ook zijn broer Johnny een oogje heeft Terwijl de broers stuk voor stuk carrière maken bij de beste voetbalclubs van Nederland, jaagt Johan zijn eigen droom achterna: zanger worden. Evy moet kiezen: wordt ze liever voetbalvrouw of gaat ze toch verder met haar eerste liefde, Johan. Cinema Texel beleeft deze week de première van de Nederlands gesproken versie van Cars. Na insecten, speelgoed, monsters, vissen en superhelden stort Dis ney Pixar zich met deze film op de autowereld. Het verhaal gaat over Lightning McQueen, een ambiti euze nieuweling in de racewereld, die op weg naar de finale van een belangrijke wedstrijd ontdekt dat het leven om de reis gaat en niet om de finishlijn. Als hij onverwacht een omweg moet maken door het slaperige Route 66-stadje Radi ator Springs leert hij enkele onge wone karakters kennen: Sally - een chique Porsche uit 2002 -, Doe Hudson - een Hudson Hornet uit 1951 met een mysterieus verle den - en Mater, een roestige maar betrouwbare takelwagen. Zij bren gen Lightning tot het besef dat er belangrijkere dingen in het leven zijn dan prijzen, reputatie, roem en sponsors. Aan de Nederlandstalige versie hebben diverse beroemd heden meegedaan, zoals Edwin Evers, Jeroen van Inkel, Lange Frans en Baas B, Ad Visser en Jör- gen Raymann. De onlangs overle den Frédérique Huydts is in haar laatste rol te horen als de mooie Porsche Sally. Verder draaien in Cinema Texel de thriller The Da Vinci Code, de Nederlands gesproken versie van de animatiefilm Ice Age 2: the Melt down, de avonturenfilm Poseidon en het drama Memoirs of a geisha. In de serie De Volkskrant-fWmavon- den is dinsdag voor het laatst de misdaadfilm Tsotsi te zien, die de Oscar voor beste met-Engelstalige film won. Iedere maandag kunnen liefhebbers zich laten verrassen door een sneak preview, een film die officieel nog niet uit is. Op het grote doek in zaal 2 worden zater dag, zondag, maandag en dinsdag de achtste finales van het WK voetbal vertoond. In De Kiekendief draait woensdag de Nederlands gesproken animatiefilm The Wild. Het volledige programma staat in de agenda van de Texelse Courant en op de website www.texelse- courant.nl. Vrijdag 23 juni: Aan de IJsdijk bij Oudeschild begint om 19.00 uur een tijdrit. Het is het eer ste onderdeel van het clubkampioen schap van Wielervereniging Texel. Het Texels Vrouwenkoor geeft vanaf 20.00 uur een concert in de hervorm de kerk van Den Burg. Cinema Texel heeft in verband met de eerste steenlegging van de nieuwe bioscoop in Schagen een beperkt programma en vertoont The Da Vinei Code (aanvang 21.30 uur) en Posei don (21.45 uur). Zaterdag 24 juni: Big Band Texel speelt op het Big Band Festival in Alkmaar. Op het terrein van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 9.00 tot 13.00 uur een grote rom melmarkt gehouden. De opbrengst is voor het restauratiefonds van het Hoornder kerkje. Jaap Dros, Nils Lely en Rikus Kloos terhuis geven van 12.00 tot 17.00 uur in hotel Rebecca in De Waal een benefietconcert voor de voedselbank. In de J.P. Strijbosschool in Midden- Eierland wordt van 12.00 tot 17.00 uur een reünie gehouden voor alle leerlin gen en oud-leraren die op de school hebben gezeten. Op de wielerbaan in Den Burg wordt vanaf 13.30 uur gestreden om het clubkampioenschap van Wielerver eniging Texel. De prijsuitreiking staat rond 16.15 uur gepland. Om 20.00 uur begint op de kar- tingbaan aan Akenbuurt nabij Den Burg een clubavond van Modelracing Texel. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versies van Ice Age 2 (aanvang 13.00 uur) en Cars (13.30, 15.45 en 18.30 uur). Poseidon (15.00 uur) en The Da Vinci Code (21.30 uur). De achtste finales van het WK voetbal worden live vertoond op het grote doek in zaal 2 (17.00 en 21.00 uur). Zondag 25 juni: Op het parkeerterrein van zwempara dijs Calluna aan de Schumakersweg nabij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehou den. Vakantiepark De Krim nabij De Cock sdorp houdt van 12.00 tot 17.00 uur open dag. In De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van tango-orkest La Ocasi on. De toegang is gratis, bij mooi weer vindt het optreden buiten plaats. Om 14.00 uur begint in herberg De Aanleg in De Cocksdorp een optreden van singer/songwriter Bert van Baar. Ook 'huisband' Sloppy Tom doet van zich horen, voor de gelegenheid uit gebreid met percussionist Severin Candel. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild begint om 16.00 uur een optreden van folkzanger Noel Shan non. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versies van Ice Age 2 (aanvang 13.00 uur) en Cars (aanvang 13.30, 15.45 en 18.30 uur), Poseidon (15.00 uur) en The Da Vinci Code (20.30 uur). De achtste finales van het WK voetbal worden live vertpond op het grote doek in zaal 2 (17.00 e- 21.00 uur). Bioscoop De Kiekendief op De Kir? vertoont in het kader van de open dag van het vakantiepark de Texels getinte film Johan (aanvang 15.00 uur), D* toegang is gratis. Maandag 26 juni: De Protestantse Waddenkerk in Of Cocksdorp is van 13.30 tot 16.3c uur open voor publiek. Vrijwilliger vertellen over de geschiedenis var het gebouw. In dorpshuis De Wielewaal in De Waa begint om 19.30 uur een open bridge drive. Deelname kost €2,50 per p». soon. Voor informatie: Piet Hopmar, tel. 312523. In café De Twaalf Balcken in de Weverstraat in Den Burg begint on 20.00 uur een open schaaktoemoo. Deelname kost €1,-. KTF geeft vanaf 19.30 uur een zomer avondconcert op de Groeneplaats r Den Burg. In het gebouw van Kotex aan ce Abbewaal in Den Burg begint cr 20.00 uur een open klaverjasdrive. wordt met vaste maat gespeeld. Deer name kost €3,50 per koppel. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Cars (aanvan; 14.30 en 18.30 uur), The Da Wo Code (15.00 uur) en een sneak je- view (21.30 uur). De achtste finales n van het WK voetbal worden live $r toond op het grote doek in zaal i (17.00 en 21.00 uur). Dinsdag 27 juni: De Protestantse Waddenkerk Cocksdorp is van 10.30 tot 161 uur open voor publiek. Vrijwilliger, vertellen over de geschiedenis vaj het gebouw. Op schapenboerderij De Noordkrc aan de Nieuwlanderweg begint on|| 14.30 uur een demonstratie schapen scheren. Het clubgebouw van de modelspoor- club aan de Emmalaan in Den Bun is van 19.00 tot 22.00 uur open voo publiek. Toegang €1,50. In het raadhuis begint om 20.00 w een vergadering van de raadscommis sie Welzijn met de Kerngroep WMO In de Maartenskerk in Oostererc begint om 20.15 uur een concert Marian Deiman (harp), Hilka Jeisr, (altviool) en Martin Rozema (dw» (u fluit). De toegang is gratis, na afioct wordt een inzameling gehouden!- bestrijding van de kosten. Cinema Texel vertoont de Nederiatö gesproken versie van Cars (aan® 14.30 en 18.30 uur) en The Da Vrc Code (15.00 uur). In de serie Ds Volkskrant-filmavonden draait veer het laatst Tsotsi (20.30 uur). De adt ste finales van het WK voetbal wortr live vertoond op het grote doek ma; 2(17.00 en 21.00 uur). TESO zet zondag van 14.30 tot 201 uur twee boten in en verzorgt dr ieder half uur een afvaart, zowel vanii Den Helder als vanaf Texel. Toch mfe ten automobilisten op Texel 14.00 en 19.00 uur rekening houd* met wachttijden van een half uf Meer informatie over de veerdienst i te verkrijgen via tel. 369600 of wees www.teso.nl. Staatsbosbeheer en Natuurmonu menten verzorgen dagelijks excur sies door Texelse natuurgebieden, zoals de Slufter, de Geul, de Muy, de Schorren en Waalenburg. Speci aal voor kinderen zijn er rondleidin gen door de meeuwenkolonie in de Westerduinen. Voor een uitgebreid overzicht zie de excursieagenda op www.texelse- courant.nl. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Het Ambachtscentrum aan het Wezenland in Den Burg is zaterdag 24 juni, woensdag 28 juni en donder dag 29 juni geopend van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Rondleidingen door de brouwerij en de distilleerderij om 10.30 en om 14.45 uur. In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg worden geregeld rond leidingen gegeven. Deze beginnen zaterdag 24 juni om 14.00, 15.00 en 16.00 uur en dinsdag 27 juni? woensdag 28 juni om 15.00 en 16.® uur. Deelname kost €8,- (incl. con sumptie). Zondag 25 juni: Om 11.00 uur begint een roof» gelexcursie van Staatsbosbet» Opgave en inlichtingen bij Econ# tel. 317741. Om 11.00 uur begint een rondleidt door de Texelse Natuurtuin aan h-r Oude Dijkje nabij De Koog. Deelnam €3.-. Dinsdag 27 juni: Staatsbosbeheer houdt vanaf 6 uur een rondleiding door de onttf kende duinen van de Muy. Opgave' inlichtingen bij Ecomare, tel. 31774 Woensdag 28 juni: Om 11.00 uur begint een rondleÜH door de Texelse Natuurtuin aan* Oude Dijkje nabij De Koog. Deeriï* €3,-. bti 2 circuits Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Kantine terras j Midgetgolf speeltuin Akenbuurt 14 Tel. 313921 Afvaart dagelijks (be jfr om ios°en 14°° uur. I 8,- per persoon, - kinderen 3 t/m 9 *8Jjaar€7.- halve zondag) "R~êS> Roerbakrestaurant met Texelse Producten en Texelse kunst. êX.êtrlCJêV geiA, beleve^-i-s! Kogerstraat 26, 1791 ES Den Burg a 0222 310222 www.texelhoeve.nlinfo@texelhoeve.nl Vlk Blue Side Up B.V fc-T. Vlieaveld Texel Tandemspringen, rondvluchten en zweefvliegen Vraag naar ons unieke Dtner/BOB arrangement Sfeervol dineren op een uj^k stukje Texel! Restaurant

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2