Jan Drijverschool en ZDH vieren gedenkwaardige verjaardag TEXELSE j COURANT www.beeldbanktexel.nl DINSDAG 4 JULI 2006 koudste oud-leerlingen van de Hoornder school poseerden vijftig jaar na dato weer m de schoolfotograaf. (Foio saiko de mm Hoornders, oud-Hoornders en andere belangstellenden hebben de 50ste verjaardag van de Jan Drijverschool en de 75ste ver- 3 van sportvereniging ZDH gevierd met een gedenkwaardig feest. Hoogtepunten vormden de enorme reünie, die zaterdagmid- 500 van de 750 uitgenodigde oud-leerlingen en oud-leerkrach ten trok, en het feest dat 's avonds 's nachts op het voetbalveld werd gebouwd en waarbij ouders, partners, ZDH-leden en -suppor ters en andere belangstellenden het totaal aantal feestgangers op bijna 900 brachten. De constatering dat er sprake was van 'het grootste feest ooit in Den Hoorn' zal in ieder geval wat het aantal feestgangers betreft en afge zien van het huiskamerfestival niet ver bezijden de waarheid zijn. Ook de 600ste verjaardag van het dorp r 1998 werd massaal gevierd, maar ditmaal waren nog veel meer oud- De huidige leerlingen van de Jan Drijverschool gaven vrijdag een concert met zelfgemaakte instrumenten. Hoornders naar het eiland geko men. Ongeveer de helft van de oud leerlingen van de Jan Drijverschool is naar de overkant verhuisd en juist zij waren uitstekend vertegenwoor digd op het feest, in de wetenschap dat ze niet snel weer een kans krij gen hun vriendjes en vriendinnetjes van vroeger weer eens te zien en zeker niet met zoveel tegelijk. Maar dat ook de 'autochtone' Hoorn ders er waren, werd duidelijk voor wie zijn boodschappen bij Goënga deed. De slagerij, de broodafde ling en de kassa's werden bemand door invalkrachten die zelf niet op de Jan Drijverschool hadden geze ten en waren opgetrommeld om hun dorpsgenoten die wél naar de reünie moesten te vervangen. 'Zo lossen we dat op in Den Hoorn', merkte één van hen op. Concert De festiviteiten waren al afgelopen week begonnen, toen de huidige leerlingen hun eigen feestje vierden. Zo ging de hele school naar het ambachtscentrum om zeepjes en kaarsen te maken en trakteerden de kinderen uit groep 7 en 8 de anderen in dorpshuis De Waldhoorn op een musical. De feestweek werd vrijdag afgesloten met een concert, waarin alle leerlingen onder leiding van dirigent Michiel Drijver mee zongen en op eigen instrumenten meespeelden. Zaterdagmiddag was de beurt aan de oude(re) garde, die onder stra lende omstandigheden bijeenkwam op het veldje achter het schoolge bouw. Dat leidde tot een kakofonie van geluiden, veroorzaakt door oud leerlingen die elkaar in sommige gevallen al tientallen jaren niet meer gezien hadden. Omdat de meesten zich in hun begroetingen door niets en niemand wilden laten afleiden, viel de toespraak van Mare Bakker van de reüniecommissie enigszins in het water. Des te indrukwek kender was de minuut stilte die hij vroeg en kreeg voor de overleden leerlingen en onderwijzers, waarbij zestig tellen lang alleen het getjilp van vogels te horen was. Een aar dig weetje betrof de statistieken. Van alle leerlingen woont de helft nog op Texel en de helft daarvan in Den Hoorn of omgeving. Onder de gasten bevond zich ook de 86- jarige Dick Drijver, zoon van natuur beschermer Jan Drijver naar wie de school is vernoemd. De leerlingen die nog maar een paar jaar geleden afscheid van de school namen, kregen een sportief programma aangeboden. De ande ren gingen met één van hun nog in Den Hoorn of omgeving wonende oud-klasgenoten mee naar huis om een paar uurtjes bij te'praten. Ze kregen daarbij van de organisatie een Hoornderring mee. Bij elkaar vormden de koeken een stapel van twee meter. Gezelligheid was in de meeste gevallen troef, al werd ook een geval gemeld van een oud leerling die weinig verwend was door het leven en met haar resolute weigering om daarover te praten de stemming danig beïnvloedde. Het betrof echter een uitzondering. Veel vaker gebeurde het dat altijd ver zwegen gebleven verliefdheden ein delijk openbaar werden gemaakt. Jubileumboek Na terugkeer op school werden alle klassen één voor één door fotograaf Salko de Wolf vereeuwigd. De leer lingen kunnen hun foto zelf op de laatste pagina van het jubileumboek plakken dat binnenkort verschijnt en waarvoor ze ter bestelling een machtiging van €7,- tekenden. Voor nadere bijzonderheden worden ze door de makers geadviseerd de website www.denhoorntexel.nl in de gaten te houden. In het gebouw was een expositie met oude en nieuwe re klassenfoto's ingericht door Riet Witte-Smit, moeder van drie oud leerlingen en getrouwd met Martien Witte, die in 1956 in de zesde klas zat en met zijn klas de oversteek van wat nu het dorpshuis is naar het nieuwe schoolgebouw maakte. Ook de expositie bracht vele tongen los en dat gold evenzeer voor het enor me buffet dat oud-leerlingen Willem Goënga en Hans Zijm en hun mede werkers (met vis van oud-leerlinge Zina van der Star-Lap en kaas van Wezenspyk) hadden bereid. Dat nog meer mensen een dubbel- Het spuitvoetbal bood aantrekkelijk vermaak op de warme zondagmiddag. functie hadden, bleek toen allerlei instrumenten tevoorschijn werden gehaald en het fanfarekorps van DEK ter plekke vorm kreeg. Ver volgens ging het in optocht naar het ZDH-terrein, waar de festivi teiten werden voortgezet. Het was opnieuw een bijzonder moment, want de Hoornders die niet voor de reünie waren uitgenodigd, stroom den op dat moment de straat op om te zien wie er allemaal in de stoet meeliepen. Hier en daar klonken toejuichingen en werd geapplaudis seerd. 'Alsof we een tocht door de Sinaï-woestijn hebben volbracht', glimlachte één van de reüniegan- gers. Strijden Op het voetbalveld stond een enor me feesttent, opgezet, ingericht en bemand door de firma Stiehl en vrij- VERVOLG VAN PAGINA 1 Gemeenten te leden van de Eilander Raad, ce de toekomstplannen voor het erst hoorden, reageerden wisse nd. Meerdere leden vroegen zich het mogelijk was eerst te feginnen met specialisten in dienst dé gemeenten om daarna toe fe groeien naar de voorgestelde neuwe organisatie. Volgens Hoog- téner was dat echter niet mogelijk, omdat de twee beoogde samen werkingsvormen teveel verschil- Piet Standaart, die namens de Texelse leden van de Eilander Raad tel woord voerde, merkte op dat oprichting van een aparte ambtelijke organisatie de - huidige samenwerking minder vrijblijvend van karakter wordt. Een van de andere leden vergeleek de gezamenlijke organisatie met de past Hij schetste het beeld dat vier vijf gemeentehuizen op de elanden tot 'postagentschappen' zouden worden gedegradeerd en dat slechts op één eiland het 'hoofd postkantoor' zou staan. Volgens Hoogkamer moest dat echter wat anders worden gezien. Hij beaamde wel dat het voorstel tot verlies van banen op MBO- en HBO-niveau kan leiden, omdat die bij één gezamen lijke organisatie op één plek worden geconcentreerd. Joke Geldorp, voorzitter van het Eilander College (het samenwer kingsverband van de eilander bur gemeesters) stelde voor dat er op de eilanden eerst maar eens aan steun voor de ideeën moet worden gewerkt. Het zijn vooralsnog voor stellen waarover nog bestuurlijke uitspraken gedaan moeten worden. Hoogkamer zegde toe de plannen verder uit te werken. De voorkeur van het College van Secretarissen gaat uit naar de oprichting van een nieuwe gezamenlijke organisatie. 'Daarmee kunnen we een belang rijke slag in de kwaliteitsverbete ring maken.' De gemeentesecreta ris benadrukte dat het om plannen voor de lange termijn gaat. 'Dan moet gedacht worden aan een ter mijn van tien jaar.' willigers van ZDH. Door het prach tige weer werd er in de eerste uren maar weinig gebruik van gemaakt, al liep menigeen naar binnen om bij één van de taps een verfrissing te halen. Een succes was ook de Strijd om de man en de vrouw, de Hoornder variant op het stoelen dansen. Ondanks de ontspannen sfeer werd er verwoed gestreden, waarbij de deelnemers in de finale zelfs over elkaar heen duikelden om maar iemand van de andere sekse aan de haak te slaan. Vanaf dat moment was het feest openbaar en dat was goed te merken, want in de loop van de avond stroomden nog vele honderden andere belang stellenden het terrein op. Onder hen ook Herman Ridderinkhof van de dorpscommissie, die de jari gen bedankte voor hun belangrijke inbreng in het dorpsleven en twee passende cadeaus meebracht: een de wijsheid symboliserende uil van hout (gemaakt door Marcel Tie- lemans) voor de school en twee trainingsdoeltjes voor de sportver eniging. Menig feestganger bleef tot in de kleine uurtjes, zelfs nog nadat Jaap Dros en de andere muzikan ten van The Buzz er na vele uren spelen eindelijk de brui aan hadden gegeven. Kerkgangers Hoewel er heel wat drank zal zijn (Foto Salko de Wolf, gevloeid, werden ook de festiviteiten op zondag goed bezocht. Al om half elf 's ochtends waren bijna honderd kerkgangers op het voetbalveld om een openluchtviering onder leiding van dominee Keesfrank Klaassen bij te wonen. De predikant maakte er een luchtige dienst van, waarin het belang van samen sporten centraal stond. DEK begeleidde de (vrolijke) gezangen, terwijl Rinus Kuiper met zijn draaiorgel de feestvreugde nog verder verhoogde. Amusant was ook het cabaret van Janien de Bruijn en Pip Barnard, die deden voorko men alsof ze op de verkeerde reünie waren beland. De jubileumcrossloop trok ondanks de hoge temperaturen toch nog 43 deelnemers, onder wie negen die de langste afstand, 12 kilome ter, liepen. Ze kregen het vooral in de bloedhete duinvalleien van de Bollekamer flink voor hun kiezen. De afsluiting, het in ere herstelde spuitvoetbal, had daarentegen geen beter weertype kunnen hebben. De in zwembroek of korte broek gesto ken voetballers lieten zich gewillig natspuiten en maakten er dankzij de bereidwillige medewerking van de firma Tatenhove en enkele vrij willige brandweerlieden een leuke show van. Joop Rommets De oud-leerlingen verzamelden zich bij bordjes waarop het jaartal stond vu VERVOLG VAN PAGINA 1 Veehouderij Maar Hin is allerminst gerust op de goede afloop en heeft de kwestie onder de aandacht van de plaat selijke politiek gebracht. 'Nu staat er nog niets definitiefs op papier, als dat straks wel het geval is kost het veel inspanning de regelgeving terug te draaien.' Hij sprak onder meer met Marijke Eelman (CDA), één van de vijf Texelse leden van de Eilander Raad die afgelopen vrij dag bijeenkwam in Dongeradeel. Daar bracht ze de angst van de veehouderij tijdens de rondvraag ter sprake. Niet zonder resultaat. Ook de rest van de leden van de Eilander Raad, waarin naast Eelman ook Piet Standaart, Alfred Schaat- senberg, en Frans Visman zitting hebben, onderschreven het gevaar. Het resulteerde in een opdracht aan het Eilander College deze ontwik keling te onderzoeken. 'Het is heel goed nu aan de bel te trekken, want de geluiden die mij hierover hebben bereikt, maken mij erg bezorgd. De Eilanderraad heeft het gelukkig heel goed opgepakt.' Het Eilander Col-1 lege kreeg tevens de opdracht om indien daar noodzaak toe bestaat, in Den Haag aan de bel te trekken. Lieve opa Bedankt voor alle mooie herinneringen. Met verdriet, maar ook met'trots nemen we afscheid! En oma, veel kracht toegewenst om dit verlies te dragen. We leven met u mee. Cissy en Robert, Jop, Isa. Luuk Tïmo en Rosa, Gabi, Thijs Ruby en Wicky U bent mijn schuilplaats Heer. Op zaterdagmorgen is mijn broer en onze zwager overleden. Biem Vlaming Piet en Fij Bep (in herinnering) Harm (in hennnenng) en Christel Bram en Dide Annie en Biem (in hennnenng) Kees Jan en Fern (in hennnenng) Neven en nichten Tot het laatste moment een rondje over de haven. Woensdag nog een bakkie gedaan. Nu weer een lege plek aan tafel. Biem Ons bereikte het bericht dat na een ernstige ziekte is overleden onze oyd-penningmeester en erelid Biem Vlaming Pzn. Wij wensen de familie sterkte bij dit verlies. Namens bestuur en leden Visserijvereniging DETV Texel, B. Daalder, voorzitter Wij wensen Cees en de kinderen veel sterkte toe met het verlies van Wim en Margriet Jolanda en Eric Joost en Joris Gonny en Paul Corina en Tessa Petra en René Meryem Kees en Jolien Een laatste groet. Dag tante Janny Neefjes en nichtjes, familie De Ridder, Segers, Witte, Stiggelbout, Van Benthum, V.d Star, V.d. Star en achterneefjes en -nichtjes. Een verre vlucht een mooi gezicht, rustig op weg naar het liefdeslicht. Verdrietig, maar met fijne herinneringen geven we kennis van het overlijden van Dieuwertje Boukje Tromp-Stuurman Duut weduwe van Hendrik Tromp Martin en Margnet Jannika en Bram Ruben Janet en Jörg Peter en Elske Joram en Anouk Channah Naomi en Evert Baruch Johan en Erna Hendrik en Anna Marleen Comelis Bas en Ria Louw Bine Mirte Harpert Texel, 2 juli 2006. Schipper Boonstraat 4, 1795 AS De Cocksdorp. Ma is thuis. Gelegenheid tot condoleren woensdag 5 juli van 19.00 tot 20.30 uur aan huis en na de begrafenis in het „Eierlandsche Huis". Klimpstraat 33 te De Cocksdorp. De uitvaartdienst zal worden gehouden op don derdag 6 juli om 11.30 uur in „de Waddenkerk" van De Cocksdorp. Aansluitend zullen wij ma naar haar laatste rustplaats op de begraafplaats aan de Molenlaan begeleiden. Willen zij die geen rouwcirculaire hebben ontvangen deze advertentie als zodanig beschouwen. "Yexelaartje INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,70 (incl, btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12.50.- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden Quilters Home woensdag op de Folklole markt. Veel stofjes, €7,50 p. meter. Teenslippers voor kids, div. soorten en merken. Mantje Lifestyle Stores. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di t/m zat. Tel. 320473. www.voordeelland.nl Bruingoed en witgoed. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe Kieke Schilderweg 253. Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264 Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Vanaf 1991 zijn wij al ver kooppunt voor uw borst- protheses. Voor info: Nora, 315 206 of www. bodycaretexel.nl www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. Warm weer? Tijd voor zo merjurkjes. Mantje Life style Stores. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222) 317333. Voor reparatie van al uw audio/video/witgoed Service Center Texel - 311 777. Te koop: Ford escort 1.3, 5-deurs, cv. bj. 1993, trekhaak, rd. metallic, apk 8-2006. van binnen en bui ten netjes, wel herstelwerk a.d. bodem, t.e.a.b., tel. 315746. Kinder zonnebrillen van Julbo en Fariti. Mantje Lifestyle Stores. Dé beeldbank voor Texel met zowel historisch als j&f recent w materiaal. En ineens is het voorbij en is er geen later. En ineens is het geen storm in een glas water, maar een somber weerbericht, en het anker wordt gelicht. Jij drijft weg, met de haven in zicht. Oop Wout en Hester Greetje en Roland Willem-Peter De eeuwige God is u een woning en onder u zijn eeuwige armen. Dsut. 33 V. 27 Vertrouwend op de vaste belofte van God, heeft Hij tot zich genomen mijn lieve man, onze vader en opa Biem Vlaming Oosterend, Den Burg, 18 februari 1929 1 juli 2006 Den Burg: Gré Vlaming-van Dijk Leiden: Piet en Els Hoorn: Gré en Mamo Nieuw Zeeland: Johan en Cisca Oosterend: Jenny en Rob Ierland: Harm en Evelyn Klein- en achterkleinkinderen Beatrixlaan 45g 1791 GA Den Burg Biem is overgebracht naar „de Vlinder", Holle- wal 42 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren dinsdag 4 juli ran 19.00 tot 20.00 uur in de Maartenskerk, kerkstraat 2 te Oosterend. Woensdag 5 juli is er eveneens gelegenheid tot condoleren van 13.30 tot 13.45 uur in bovenge noemde kerk. Daarna wordt om 14.00 uur de alscheidsdienst gehouden, waarna de begrafe- nis Plaatsvindt op het kerkhof aldaar.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3