Sp°rt Nieuw dak voor Eierlandsche Huis TEXELSE J COURANT at ik zeggen Vogelgriep geen oorzaak ganzensterfte de Muy Containerbrand Kustpark Kerkdiensten Medische zorg Hu'pver'en'ng Radio Texel 1Q6.1 van Wylick Isolerende Daken verdelen de afzetmortel de verzakkingen weg te VRIJDAG 21 JULI 2006 Het dak van het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp krijgt op dit moment een opknapbeurt. Dat was ook wel nodig. Het dak was verzakt en daardoor bleven er e plassen water op liggen, gevolg: lekkage. Dakbedek- klngsbedrijf Installatie 2000 en Bouwbedrijf Nico de Graaf heb ben een speciaal bedrijf inge huurd om de verzakkingen weg te werken. Het dak van het dorpshuis was nodig aan vervanging toe. Op veel plekken had de dakbedekking zijn beste tijd gehad en op bepaalde was het zo'n twaalf cen- ïrceter ingezakt. Hierdoor bleef er aiti|d een laag water op het dak n. 'En als er iets slecht is voor ak, dan zijn het wel grote pias water. Het dak rot daaronder gewoon weg.' vertelt Brendan de 'van Installatie 2000. Cm het dak weer egaal te krijgen, fond De Graaf een relatief onbe- tende methode: afschotmortel. Het speciaal cement met piepschuim- lorrels wordt op het dak gespoten sn vult de verzakte gedeeltes op. Er wdt als het ware een omgekeerde pramide van cement op het dak t Eierlandsche Huis gespo- si. 'Door het dak nu af te laten naar de afvoeren, kan het water wel gewoon weg.' Het bedrijf Van Wylick Isolerende Daken uit Heeswijk-Dinther spuit de afschot mortel met een pomp op het dak en verdeelde het cement tot het dak weer egaal is. De Graaf: 'Ik moest behoorlijk zoeken om dit bedrijf te vinden. Het is in Nederland een niet heel gebruikelijke methode. In Bel gië zie je dit veel vaker.' Om een extra laag op het dak te spuiten moesten eerst de dakran den een paar centimenter worden verhoogd. 'Anders loopt de mortel over de rand van het dak', vertelt Nico de Graaf van het gelijknamige bouwbedrijf. Het dak wordt nu weer één geheel zonder een lappende ken aan dakisolatie. Het dak kan het gewicht van de extra dakbedekking wel aan doordat het een piepschuimmortel is. Bren dan de Graaf: 'Het weegt maar 350 kg per kubieke meter, water weegt veel meer. Dit is dus in elk geval niet slechter dan hoe het was.' De afzet- mortel isoleert het dak ook. 'Het is geen hoogwaardige isolatie, maar het is beter dan water op het dak. Uiteindelijk komt er nog een nieuwe dakbedekking over het egale dak en wordt er grind op gestort. Het oude grind kunnen we weer gebrui ken. Het was heel schoon dus dat is een mooie meevaller.' Vrijwilligers uit De Cocksdorp gaan helpen met grindstorten. Over drie weken moet het dak egaal en waterdicht zijn. Partijen eens over Volmolen Bouwers en projectontwikkelaars in nieuwbouwwijk de Volmolen bij Den Burg hebben overeenstem ming bereikt over de bouw van 112 woningen in de eerste fase. De partijen zijn het na onderhan delingen eens geworden over de begrotingen en kosten. jte projectontwikkelaars (USP Vast- Sfêd, De Peyler en de Stichting Wonen Texel) hadden tot nu met de bouwers (Bouwcombinatie Volmolen, Wortgekomen uit Bouwgroep Texel) 'ten een akkoord over de eerste M rijtjeshuizen waarin sinds begin jaar gebouwd wordt. De nieuwe toereenstemming geldt ook voor 30 ^stapelde koopappartementen. 34 Verwondering over boer in rechtszaal ^wondering alom donderdag middag in de rechtbank in Alk maar, waar een 63-jarige vee houder uit Den Hoorn zich voor de economische politierechter moest verantwoorden voor over ging van de milieuwetgeving. tie man had 2 juni vorig jaar niet Waan aan de voorschriften in de "ntheffing in het kader van de milieu- ^tgeving. Zo had hij het kadaver een dood lam open en bloot op erf laten liggen en stonden onge- tete voertuigen op onbeschermde "tei- Ook waren bestrijdingsmid- jteonjuist opgeslagen. werd door medewerkers van de •tepolitie geconstateerd op 2 juni. Wens rechter B. Franke waren zij Wptdoor de gemeente. Volgens de P&jêr en zijn echtgenote, die was gekomen naar de rechtszaal, 7 de gemeente echter zelf ook ®te kijkje genomen. Hij had toen teien dagen de tijd gekregen de in orde te brengen, op straffe sen dwangsom. Twaalf dagen ,er- op 28 mei, waren ambtenaren tele gemeente teruggekomen en teen ze geconcludeerd dat alles wel voor elkaar was, op twee ^Jwe punten na. De Hoornder zou teptember hebben gekregen ook gestapelde huurappartementen en 14 twee-onder-éénkappers. De gestapelde koopappartemen ten, verspreid over drie blokken van tien woningen, worden verkocht voor prijzen die variëren tussen de €137.600,- en €170.000,-. De pent houses op de tweede verdieping van de woonblokken kosten €246.500,-. De pnjzen zijn exclusief servicekos ten. De verkoopprijzen van de twee onder-één-kappers wisselen van €339.000,- (ongeveer 270 vierkante meter) tot €378.000,- (ongeveer 390 vierkante meter) voor het standaard type. Kopers kunnen ook kiezen voor twee andere soorten gevels, maar dan wordt het duurder. Voor de huurwoningen vraagt de Stichting Wonen Texel huurprijzen die variëren van €285,- tot €550,- per maand. In de eerste fase van de Volmolen worden in totaal 126 huizen gebou wen. Naast de 112 gezamenlijke huizen, kan USP Vastgoed nog 14 huizen in eigen beheer bouwen. Dat zijn vier twee-onder-éénkappers aan de Vuurvlinder en tien woningen in vrije sector waarvan de kavels even wijdig aan de Kadijksweg langs de Luzernevlinder komen. USP denkt erover na die woningen tegelijk met andere huizen te laten bouwen. -'Seen wonderlijke zaak', con- Ttele rechter Franke. Hij wil nu ede het verhaal van de hetrok- ambtenaren horen en hield de te voor onbepaalde tijd aan. De ganzensterfte in De Muy wordt niet veroorzaakt door vogelgriep, voedselgebrek of botulisme (ver giftiging door bacterie). Onduide lijk is nog waar de oorzaak wei ligt. Inmiddels zijn er zo'n twee honderd grauwe ganzen overle den en worden nog steeds dode ganzen gevonden. De laatste tijd werden veel dode, vooral jonge grauwe ganzen in De Muy gevonden. Staatsbosbeheer was er in eerste instantie niet erg bezorgd over, omdat er wel vaker ganzen sterven in dichtbevolkte groepen. Toch waren ze niet gerust lieten ze het Centraal Diergenees kundig Instituut in Lelystad drie beesten onderzoeken. Uit de testen blijkt dat de ganzen zeker geen vogelgriep, voedselge brek of botulisme hebben. Twee van de ganzen waren wel sterk onder voed en uitgedroogd, de derde was er minder erg aan toe. Volgens Erik Slagbaltoernooi De Bruinvis uit Oudeschild en Dur- perhonk uit De Cocksdorp zijn win naar geworden van het jaarlijkse slagbaltoernooi van de Texelse basisscholen. Het toernooi werd donderdag en maandag gehouden in Den Burg en Oosterend. Beide dagen waren - mede door het fraaie weer - een groot succes. Uitslagen: Donderdag 6 juli - 1.De Bruinvis 2; 2.Luberti- school 2; 3.De Bruinvis 4, 4.Thljsseschool 1; 5.De Bruinvis 3; 6.Vrije School; 7.Jozefschool 5; 8.Thijsseschool 2; 9.Lubertischool 1; 10.Jozefschool 3, 11 .Thijsseschool 3; 12.De Fontein 1; 13.De Fontein 4; 14 De Bruinvis 1, 15. Jozefschool 4; 16. Jozefschool 1; 1/.Jozef school 2; 18.De Fontein 2; 19.Thi|Sseschool 4; 20.De Fontein 3 Maandag 10 juli - TDurperhonk 2, 2.Durper- honk 13.De Akker 14.De Akker 2; 5.Dnjver- school 1; 6.Drijverschool 2; 7.Daalderschool: 8.Kompasschool. Goede tijd voor Van Katwijk Quinten van Katwijk uit Den Burg liep bij de tweede Krimstrandloop van dit seizoen een geweldige tijd over de 8.000 meter. Hij kwam in 31.32 minuten over de streep en was daarmee bijna anderhalve minuut sneller dan Pierre Bonnet. De omstandigheden waren dan ook bijna ideaal. Laag water en prach tig weer. Voor de langere mensen stond er iets te veel wind die ze in noordelijke richting aardig tegen hadden. De laatste twee kilometer had iedereen de wind in de rug. Margot van der Ven was eerste dame op de 8.000 meter (36.09). Jaap Witte was favoriet op de 4.000 meter. Slim lopend, tegenwind in de luwte van andere lange mannen, wist hij in het laatste gedeelte zijn opponenten voorbij te lopen. Hij kwam in 13.56 min. over de streep. Robert Peters uit Oosterend werd tweede (14.04), Laurien Witte eerste dame (18.54). Bij de 1.200 meter kwamen acht jeugdige deelnemers aan de start. De twaalfjarige Kelly Dulfer uit Schie dam werd eerste (5.59). Zij liep lang samen op met haar tienjarig zusje Amy, die uiteindelijk tweede werd. Bij de jongens was Bart den Hoed uit Puttershoek snelste (6.04). Uitslagen: 1.200 meter - Meisjes: 1 .Kelly Dulfer (Schie dam) 5.59; 2 .Amy Dulfer (Schiedam) 6.02; 3.Laura den Hoed (Puttershoek) 7 09; 4 Thirza Goslinga 7.59; 5 Jet Wesselman 8.08. Jon gens: l.Bart den Hoed (Puttershoek) 6.04; 2.Rinus Wesselman 7.01; 3.Jame Kompier 7.48. 4.000 meter - Uaap Witte 13.56; 2.Robert Peters 14.04; 3.Henk Olijve (Haren) 14.24; 4.Pieter Dogger 16.02; 6.Marnix de Wit te 16.46; 8,Cees Timmer 17.36; 9.Dirk Eelman 18.30; 10.Laurien Bakker 18.54; 11.Simon Lap 19.04; 13.John van Rooy 19.39, 14.Jan Dog ger 20.07; 16.Rose Goslinga 21.00; 18.Erna Kuip 21.19; 19.Andri Binsbergen 22.04. 8 000 meter - 1 Quinten van Katwijk 31.32; 2.Pierre Bonnet 33.04; 3.Herman Ploeger 34.14, 4.Mar got van der Ven 36.09; 6.Piet Bakelaar 38.27; 7.Wouter Dogger 39.33; lO.Cees Goslinga 40.55; 12.Ruud Meedendorp 52.23; 13.Mar- tien Baars met gefinisht. Onvrede bij VVD (Open brief aan burgemeester en wethouders) Geacht college. De WD-fractie in de Texelse gemeenteraad heeft een onbevre digd gevoel overgehouden aan de raadsvergadering van 11 juli jl. en wel om de volgende redenen: Ten eerste zitten wij met het pro bleem dat onze heer Kingma tot tweemaal toe van de voorzitter van het college geen antwoord heeft gekregen over vragen betreffende de VW. Wij vinden dit geen juiste gang van zaken, want een gemeen telijk vertegenwoordiger (benoemd door de raad) heeft de plicht ant woord te geven over de gang van zaken bij de instantie waarin hij of zij benoemd is. De door ons inge diende motie, waarin bovenstaande aan de orde werd gesteld en waarin om uitsluitsel werd gevraagd, werd alleen door de WD gesteund. Alle andere partijen wilden kennelijk niet nader geïnformeerd worden. Ten tweede vindt onze fractie het onbegrijpelijk dat wethouder Kikkert geen gehoor heeft gegeven aan ons verzoek een beroep op Staatsbos beheer te doen om de strandbewa- kingspost bij paal 15 hoger op het strand geplaatst te krijgen. De hui dige situatie met umpire-stoelen is verre van optimaal en onzes inziens niet veilig. En veiligheid dient altijd voorop te staan. Verder is, zoals u weet, 'een hoge mate van veilig heid' één van de criteria waaraan de stranden volgens de normen voor een Blauwe Vlag dienen te voldoen. Ten derde vonden wij het vreemd dat tijdens dezelfde raadsvergade ring een door de meerderheid van Ruiters naar concours Schoorl Ruiters van Waddenruiters en Kleppertjes konden zich afgelo pen weekend in Schoorl in een groot deelnemersveld meten met de concurrentie. Het jaarlijkse concours in Schoorl wordt veelal gezien als de generale repetitie van de regiokampioenschappen. Eva van der Linde eindigde in de dressuurklasse Z2 met O'Partout Texel in de eerste proef op de vierde plaats. De tweede proef wist zij te winnen. Beide proeven waren daar naast goed voor een winstpunt. In de klasse M1 was haar tweede proef - met Unique Lady Texel - goed voor een winstpunt, maar bleef zij buiten de prijzen. In de klasse L1 eindigde Maren Kuijper met Tristan in de tweede proef op een gedeelde vijfde plaats. Ook deze proef was goed voor een winstpunt. De ande re Waddenruiters vielen buiten de prijzen. Wel waren de scores van Mariska Witte met Typical Dutch en van Evelien Duin met Phoebus hoog genoeg voor een winstpunt. Bij het springen was Jorieke Meijer met Irco V goed op dreef. In het eerste parcours wist zij de tweede prijs in de wacht te slepen door in het basisparcours en de barrage foutloos te "blijven en een snelle tijd te rijden. In het tweede parcours bleek zij de snelste en werd fout loos eerste. Er deden 52 spring ruiters aan het concours mee. De acht hoogst geplaatsten over twee parcoursen startten daarna in een extra finaleronde. Twee afgeworpen balken deden Meijer uiteindelijk op de zevende plaats belanden. Geen van de andere Waddenruiters wist bij het springen foutloos rond te komen. Zij bleven derhalve buiten de prijzen. Van de Kleppertjes was maar een kleine afvaardiging naar Schoorl afgereisd. Simone Schagen reed met Bimob een nette dressuur- proef en eindigde in de midden moot. Haar score was net niet hoog genoeg voor een winstpunt. Taxi 312000 beste van Nederland Taxi 312000 uit Den Burg is door Valys, de werknaam voor het bovenregionaal gehandicapten- vervoer, uitgeroepen tot beste vervoerder van Nederland. Valys wordt in opdracht van het ministerie van Welzijn, Volksge zondheid en Sport uitgevoerd door Transvision, onderdeel van de NS. Voor het vervoer van reizigers heeft Transvision 104 taxibedrijven in heel Nederland gecontracteerd. Het gaat hier om het vervoer van reizigers met een mobiliteitsbeperking naar een bestemming buiten de eigen regio. Zolang het vervoer een soci aal-recreatieve bestemming heeft, kunnen deze reizigers met Valys naar elke plaats in Nederland reizen. In een analyse van het aantal klach ten over 2005 komt Taxi 312000 als beste uit de bus. Op een totaal van 273 bovenregionale ritten is er over het Texelse bedrijf geen enkele klacht binnengekomen. Omdat slechts één rit langer duur de dan de contractueel toegestane marge van een kwartier, eindigde Taxi 312000 op dit onderdeel op de zesde plaats. Hierbij dient opge merkt dat Taxi 312000 de enige vervoerder in Nederland is die met alleen ritten vanuit, maar ook naar de eigen regio (lees: Texel) uitvoert. In het verleden werden gehandi capte reizigers vaak bij de boot in Den Helder afgezet, omdat de veerdienst niet onder het openbaar vervoer valt. Men diende dan op eigen gelegenheid de overtocht te maken. Met de afspraak dat Taxi 312000 niet alleen het vervoer vanaf Texel, maar ook het vervoer naar Texel verzorgt, is aan deze situ atie een einde gekomen. Reizigers krijgen nu direct vervoer aangebo den naar de bestemming op Texel, zonder overstap. Dit houdt in dat het Texelse taxibedrijf regelmatig uit alle delen van het land passa giers binnen een kwartier van de afgesproken tijd moet ophalen. De directie van Transvision heeft dan ook haar waardering uitgesproken voor het door Taxi 312000 behaalde resultaat. de raad aangenomen voorstel van de WD-fractie om agendapunt 7 in zijn geheel te laten vervallen door voorzitter werd herroepen omdat de GroenLinks-fractie zich in tweede instantie had bedacht. Zoiets is zeer ongebruikelijk en wij willen graag de reden hiervan weten. Ten slotte vonden wij het ergerlijk dat in de rondvraag van die verga dering een 'vreemd aan de orde van de dag'-voorste! om de toeristen belasting te verhogen van de fractie van Texels Belang in stemming kon worden gebracht. Het moet u toch bekend zijn dat volgens het Texels Reglement van Orde (artikel 37a, punt 5) er tijdens de rondvraag geen moties kunnen worden ingediend. Waarom heeft u de besluitvorming dan toch toegelaten? Wij verzoeken u op korte termijn te reageren op onze vragen en opmer kingen. Met een vriendelijke groet, Namens de raadsfractie WD, Gerbrand Poster. van der Spek van Staatsbosbeheer is het moeilijk uit te vinden wat wel de oorzaak is. 'Er zijn wel aanwij zingen voor een ziekte, maar het is moeilijk te achterhalen welke dat is. Op bekende ziektes kun je de beesten testen. Maar een ziekte vinden, is zoeken naar een speld in een hooiberg.' Ziektes duiken regel matig op om de populatie weer in evenwicht te brengen. Staatsbosbeheer kan op dit moment weinig tegen de sterfte. Van der Spek: 'We halen de dode beesten wel uit het water om botulisme te voorkomen. Die bacterie doet het goed in kadavers en in warm water. En warm water is er nu zeker.' De grauwe gans komt veelvuldig voor op Texel. Volgens Staatsbos beheer zal de plaatselijke sterfte zal daarin geen verandering brengen. De groei van de populatie zal door de sterfte wel worden beperkt, wat uitbreiding van schade bij de boe ren kan beperken. De brandweer heeft gisterochtend nasmeulende resten van een weg- bij Kustpark Texel aan de Bosrand- gegooide barbecue. Dat is vaker weg (voorheen Euroase) een contai- de oorzaak bij containerbranden. nerbrand geblust. De oorzaak is niet De container werd vol water gespo- bekend. De brandweer sloot niet uit ten om te voorkomen dat het vuur dat de brand is ontstaan door de opnieuw zou kunnen oplaaien. Zondag 23 juli 2006 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. mw. K.M. Dijkerman uit Oos terend. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. J. Glazema. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. dhr. M.D. Kuiper. Raad voor het Zomerwerk. Den Hoorn 9 30 u. ds. C.F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds PC. Barnard: 19.00 u. mw. K.M. Dijkerman. De Cocksdorp: 11.00 u. ds P.C. Bar nard: 19.30 u. zangdienst o.l.v. C Keijser, mmv organist Johan en Ran en Gerhard Smeenk (viool). Oudeschild: 11.00 u. dhr. M.D. Kui per. INTERKERKELIJK: NH-kerk De Koog, 9.30 u. DEUTSCHE EV. GOTTESDIENST: NH-kerk Den Koog, 11.00 u. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in gebouw Maartenskerk, Oosterend: 11.30 en 16.30 u leesdienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 11.30 en 17.15 u dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u dr. G van der Kooi. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. H. Keijzer uit Maarn, gezinsdienst met als thema 'Herder zoekt schapen'. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor Oosterend: 9.30 u. DEUTSCHE H. MESSE: De Koog: zon. 11.00 u.; woe. 19.30 u.; vnj. 19.30 u. De Cocksdorp zat. 19.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg Openbare lezing, 10.30 u.: Jehovah en Jezus Chnstus - Maken zij deel uit van een dneëenheid? Wachttorenstudie, 11.20 u.: 'Hoe lief heb ik uw wet'. Kerken willen niet mensen beperken kerken willen Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086: 314727: 314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44. Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel 320104 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg, tel. 312112. Maandag t/m vnj- dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vnjdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg. tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, De Zes 12, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consulta tie en preventie, tel. 315602 of 06- 30215211; www.brijder.nl. TEXELSE^COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecöurant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info®lenr.nl i ïoepessng d« Rvgstan voor Adverertewezen van oe Stcntng ROTA. gewsbgd le Amsterdam, zoals gedeponeevo be de Kamer van Koophandel en FacneAen :e Amsterdam onder nyrrvner 41196699. Een exemplaar van de Regelen voor r Abonnementsprijzen 2006: Per half |aar 35,05 33,45 Per jaar €68,30 €66,15; Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10 00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatnxlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik baar. Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland, tel. 0900-2345566 (€0,10/minuut), www. huiselijkgeweldkopvannoordholland nl. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies 0900 2223330. elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10. 1793 EH De Waal. Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Wilde vaart (herhaling) 21 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17 00 u. Pieteiepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit gerefomeerde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Autocross. Rechtstreeks verslag van de MAB-cross op het terrein in Eierland Met aansluitend: Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21 00 u Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Leitmotiv, een programma over thema's 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl. rubnek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7