Met je blote voeten in het zand Tropisch dansen op island Samba oPIENie Deo Volente presenteert demo op Texelfest TEXELSE 2 COURANT E A§enda teso texelseScourant Strand, zee, palmbomen en een ondergaande zon. Het was het ideale decor voor Island Samba, dat zaterdag voor de derde keer werd georganiseerd bij paal 17. Zo'n 1800 mensen deden de slip pers uit om met blote voeten in het zand te dansen en helemaal uit hun dak te gaan. Het is even wennen als je op het strand danst. Het zand glijdt tussen je tenen en af en toe verstap je je omdat het zand wegschuift en je in een kuil terecht komt. Maar tussen de palmbomen en de rieten hutjes krijg je snel een tropische gevoel te pakken. Dansen op een losse ondergrond went dan snel. De sfeer was goed en 1800 mensen gingen uit hun dak op de dansmuziek van de dj's. En de muziek op Island Samba was er een van internationale grootheid. Op het podium, dat midden op het strand stond, draaiden zeven bekende dj's. De Texelse dj Arjen mocht Island Samba om 17.00 uur openen. Verder draaiden die avond Bart van Liefland. Robert Feelgood, Quintino en Gregor Salto, bekend van zijn zomerhit Looking Good. De bekendste dj op Island Samba was dj Roog, die de hele wereld rondreist om zijn soulfulle clubhits te draaien. De avond eindigde met DJ Fun- kerman. Hij heeft op dit moment samen met Fedde Le Grand de top 5 hit Put your hands up 4 Detroit. Drie van de dj's moesten later op de avond nog ergens anders draaien en werden met 't Sop van Rutgert Oosterhuis weer naar Den Helder gebracht. Island Samba werd gehouden bij Beachcafé de Buren op paal 17. Een stuk van het strand was afgezet met hekken en aan het terras toe gevoegd. Een groot podium stond midden op het strand, waardoor je vanaf het beachcafé altijd een goed uitzicht had. Op het strand ston den palmbomen en rieten hutjes, die in de zon nog wat schaduw boden. Aan het eind van de mid dag, toen het feest begon, kon er in loungebanken genoten worden van oesters en cocktails. Op het feest werden de drankjes niet in glas geschonken, maar in plastic. Wel zo fijn voor de blote voeten. Toch moesten er regelmatig mensen naar de eerste hulp voor kleine wondjes aan de voeten, veroorzaakt door een splinter van het houten terras. Om 2.00 uur was het feest afgelo pen en kon iedereen per taxi of bus naar huis vervoerd worden. De sfeer op Island Samba was goed, vindt organisator Mark Röpke van Beachcafé de Buren. "Ik ben echt blij verrast door de loop van het feest. Geen vervelende ongevallen en alleen maar positieve reacties. Het geeft een heerlijk vrij gevoel om te dansen zonder een dak boven je hoofd. Er waren veel Texelaars dit keer, die dit nog nooit hadden meegemaakt. Zij vonden het alle maal een super geslaagd feest. Het is allemaal behoorlijk langs mij heen gegaan omdat ik aan het werk was, maar door de reacties en de sfeer vind ik het succes.' Zes jaar geleden begonnen Michael Driessen van kledingwinkel De Kolonist en Röpke met Hawaïfees- ten. Röpke: 'Het leek ons leuk om zulke feesten te organiseren omdat er wel vraag naar was. Die avonden sloegen zo goed aan dat we het na drie jaar hogerop zochten. We wil den bekende dj's die op een groot strandfeest zouden draaien. Dat is inmiddels goed gelukt met Island Samba. Het is exclusief en iedereen wil nu graag die ene keer dat het kan er naar toe. Volgend jaar weer een kans.' Sietze Vermeulen Muziek en theater in Horizontoer Jongleurs, goochelaars, muzi kanten en andere kunstenaars en kunstenmakers van het rond reizende theatergezelschap van de Horizontoer doen maandag 7 augustus Den Burg aan. De tour nee wordt voor de achttiende keer gehouden en voert de artiesten op schepen van de bruine vloot langs Texel, Vlieland, Terschel ling en Ameland. Hun honorarium bestaat uit eten en logies. Om 14.30 uur beginnen de eerste optredens op de Stenenplaats en vanaf 16.00 uur is ook het pleintje voor Cinema Texel decor voor uit eenlopend straattheater. Kinderen komen vanaf 15.30 uur aan hun trekken op de Groeneplaats, waar ze een verfkwast in hun handen krijgen en zich kunnen verbeelden dat het een toverstaf is, waarmee zij hun eigen toekomst schilderen. Ook kunnen ze zich laten schminken, 's Avonds speelt het festival zich af in drie cafés. In De Zwaan spelen Rubbah en perC vanaf 21.00 uur Rembrandt op Radio Texel In het kader van het Rembrandt- jaar is donderdag via Radio Texel het hoorspel De randen van de Nachtwacht te horen. Het hoorspel, geschreven door Bies van Ede, is gebaseerd op een historisch gege ven en volgt Emma en Rogier, die op zoek gaan naar de verdwenen ran den van de Nachtwacht. Het hoor spel was eerder te beluisteren via de Wereldomroep en is geproduceerd in het Nederlands, Engels, Spaans en Bahasa Indonesia. Medewerkers zijn onder meer Thijs Römer, Thera hiphop en betreden de leden van Tha Rockpilots om 22.15 uur het podium voor uiteenlopende rockco- vers. In De Twaalf Balcken kunnen liefhebbers van swingende soul, jazz en funk terecht bij Saxtones Groove Mission. DJ Martin Damen, die normaal draait in grote clubs en op festivals in heel Nederland, pro beert vanaf 22.00 uur de bezoekers van In den Grooten Slock aan het dansen te krijgen. van Homeyer, Rob van de Meeberg en Mathijs van de Sande Bakhuij- zen. De uitzending via Radio Texel vindt plaats van 18.00 tot 20.00 uur en wordt gepresenteerd door Pip Barnard. De reguliere uitzending van Country Time komt hiermee te vervallen. Radio Texel is te beluiste ren via 106.1 FM. Olaf en Jasper in Klif 12 In theaterrestaurant Klif 12 in Den Hoorn brengt het cabaretduo Olaf en Jasper vrijdag het pro gramma Laat los! De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €12,-. Naar eigen zeggen maken Olaf en Jasper - die al sinds 1998 ene duo vormen - sushicabaret: allemaal kleine hapjes en aan het eind heb je nog honger. Hun programma's hebben vaart en draaien om de hilarische herkenbaarheid van het alledaagse. Zij zien de onzinnigheid van dingen die de meeste mensen als normaal beschouwen en weten dat op een smakelijke manier uit te vergroten. Hun sketches worden afgewisseld met liedjes, meesle pend door harmoniërende stem men, pakkende arrangementen en toegankelijke teksten. Het duo is niet pretentieus, niet geengageerd, niet grof of vernieuwend en is daar trots op. In Laat Los! bijten Olaf en Jasper zich vast in controlefreaks en prestatiedrang. Zij kiezen altijd de langste rij in de supermarkt, hopen op vertraging en proberen enge acceptgiro's te negeren. Diner vooraf is mogelijk. Reserveren kan via tel. 319633. Aanpak 'Harde aanpak burgemeester' Een kop die je even de schrik om het hart doet slaan. Wat heeft onze Joke nu weer op haar handhaaf- kerfstok? Maar gelukkig, haar treft geen enkele blaam. Integendeel. Helaas wel enkele jeugdige Texe laars, die er in het uitgaanscircuit een zootje van proberen te maken. Politie en burgemeester zijn het zat en met hen nog een paar mensen. Aanpakken die handel. Maar dan ook alle raddraaiers en niet alleen de Texelse hooligans. Ander geweldig handhaaffeit is het verhuizen naar een hoger punt van de strandreddingspost bij Westerslag, geheel tegen de zin van Staatsbosbeheer. Gedoe om een paar meter hok. Hier speelt weer een strijd om de macht. Van wie zijn de duinen? Van een kleine selecte groep of van ons allemaal? Het is immers nogal laag bij de gronds om op je stfrjandpunten te blijven staan wanneer dat men senlevens kan kosten. Wie bepaalt wat schadelijk is voor het land schap? Een rechte rij grafzerken na een paar verdrinkingsgevallen staat misschien wel ordelijk, maar het is de vraag of we daar haast mee moeten maken. Even voor bijgaand aan het menselijk leed, reclame voor veilig Texel is het in elk geval met. Een niet naar behoren functione rende bewakingspost is een rode vlag op het strand. Juist nu in het hoogseizoen het strand zo druk bezocht wordt, is opperste waak zaamheid geboden. Nó, op dit moment. Overleg met instanties duurt gewoonlijk te lang. Onze Joke liet zich echter geen over- legzand in de ogen strooien en pakte de zaak ferm aan. Hierbij het spreekwoord 'als het kalf ver dronken is...', ombuigend naar 'vóórdat...', enz. Driewerf hulde voor onze doortastende burge meester! Ik verwacht dat het zich over een reactie beradende SBB in deze de grootheid zal hebben ongelijk te bekennen. In dat geval kunnen wij hen misschien ook blijven gedogen. Pien Verberg DINSDAG 1 AUGUSTUS 2006 Grote drukte tijdens de bij paal 17 gehouden Island Samba, die zo'n 1800 bezoekers trok. De Texelse hardcoreband Deo Volente heeft vrijdag haar eer ste demo-cd gepresenteerd, genaamd Privat War '64. Dit gebeurde met een optreden op het jaarlijkse hardcorefestival Texelfest in de J'Elleboog. Vrijdag en zaterdag traden daar voor de vijfde keer acht bands op, waar onder redelijk grote namen. Deo Volente zanger Henk Pennings was erg tevreden over hun cd-pre- sentatie. 'We speelden lekker ener giek en goed. Ik ben heel tevreden. En we hebben op de eerste avond al aardig wat demo's verkocht.' Op het schijfje staan vijf nummers. Sinds Deo Volente in 2005 werd opgericht, heeft de band zich stap voor stap ontwikkeld. Dit resul teerde in optredens in Hattem, Vel- sen-noord en Leeuwarden. Nu werd het volgens Pennings tijd voor een demo. 'Na een optreden hadden we aardig wat nummers waar we tevre den over waren. Via de opleiding Evert Malschaert (gitaar). Naast Deo Volente stonden er nog van onze bassist Doeke de Leeuw zeven bands op Texelfest Enkele hebben wij de beschikking over professionele opnamestudio's. We zijn de studio ingedoken en Doe ke heeft alles afgemixt. Voor een demo-cd heeft het een heel goede geluidskwaliteit.' De band heeft ook veel aandacht aan de cd-hoes besteedt. 'Met een lakzegel wordt deze dichtgehouden, we wilden dat de hoes opvallend was.' De band wil zich de komende tijd zich richten op optredens. 'We wil len de demo wat promoten met daarvan zijn redelijk bekend, zoals Born from Pain. Zij zijn dé Neder landse topact in het genre metal- core en hebben tourervaring in heel Europa en de Verenigde Staten. Ook de enigszins bekende Face- wreck, Henceforth en Malkovich traden op. Ook drie Texelse bands stonden op Texelfest: All on Black, Samaritan en .Omission. In All on Black spe len voornamelijk oud-Texelaars die eerder in de bekende band Deluge optredens. Dan komen er vanzelf zaten. In Samaritan en .Omission weer nieuwe nummers dus we wil- spelen de broers Bas en Robert len hierna zeker weer de studio in. Dankzij Doeke hebben we die mogelijkheid. Uiteindelijk willen we natuurlijk wat landelijke bekend heid.' Naast Henk Pennings en Doeke de Leeuw spelen in Deo Volente ook Erwin Schell (drums) en spelen de broers Buijsman. De organisatie van Texelfest is erg tevreden over het verloop van het festival. Het had wel iets drukker mogen zijn, maar met bijna 150 man per avond was de zaal aardig vol.' Dansen aan Zee Ericka Voortman geeft donderdag vanaf 20.00 uur bij paal 17 een workshop dans. Deelnemers kun nen een eigen djembé meenemen. De workshop duurt tot zonsonder gang. Deelname kost €55,-. Meer informatie is te vinden op www. danslaboratorium.nl en te verkrijgen via tel. 06-13614046. Demonstratie reddingboten De Texelse reddingboten van de KNRM. de Francine Kroesen, De Zalm en de Beursplein 5, geven donderdag vanaf 19.45 uur een demonstratie op het strand bij paal 20. In samenwerking met een heli kopter van de marine wordt een red dingsactie op zee nagebootst. Met de helikopter worden mensen uit de varende reddingboot opgehesen en overgezet op een andere boot. Op het strand geeft de bemanning van de wippertruck tekst en uitleg. De demonstratie gaat alleen door als het weer het toelaat. Zanger Henk Pennings van Deo Volente in actie tijdens hardcorefestival Texelfest. Veel méér activiteiten staan in de (gratis) Vakantiekrant, die iedere vrijdag wordt verspreid, en op de website www.texelsecourant.nl. Dinsdag 1 augustus: Om 20.15 uur begint in de hervormde kerk van De Cocksdorp een concert van Alexander Pnns (orgel) en Han- neke de Wit (sopraan). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzame ling gehouden ter bestrijding van de kosten. Cinema Texel in Den Burg vertoont K3 en het IJsprinsesje (aanvang 12.00 en 13.45 uur), de Nederlands gespro ken animatiefilm Beesten bij de Buren (11.45 en 16.15 uur), Cars (14.00 uur), Pirates of the Caribbean 2: Dead Man's Chest (15.30, 18.30 en 21.30 uur), The Break-Up (18.45 uur) en The Da Vinci Code (21.00 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim vertoont Zoop in India (aanvang 12.00 en 16.30 uur), Nieuwsgierig Aapje (14.15 uur), de Duits gesproken versie van Over the Hedge (Ab durch die Hecke) (19.00 uur) en de ondertitelde versie van Over the Hedge (21.15 uur). Woensdag 2 augustus: De Folkloremarkt in Den Burg staat van daag in het teken van de oud-Hollandse kinderspelen. Aanvang 10.00 uur. In De Cocksdorp wordt een Caribbean Night gehouden. Met vanaf 17.00 uur live-muziek in De Rog, 't Bikkelement en Bella Vista. Op het strand bij paal 28 begint om 19.30 uur een strandloop. Inschrijven vanaf 19.00 uur. In café SamSam in De Koog wordt een Hollandse avond gehouden met Arie Ribbens. Cinema Texel in Den Burg vertoont K3 en het IJsprinsesje (aanvang 12.00 en 13.45 uur), de Nederlandse gespro ken animatiefilm Beesten bij de Buren (11.45 en 16.15 uur). Cars (14.00 uur). Pirates of the Caribbean 2: Dead Man's Chest (15.30, 18.30 en 21.30 uur). The Break-Up (18.45 uur) en The Da Vinci Code (21.00 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont Zoop in India (aanvang 12.00 uur), Nieuwsgierig Aapje (14.15 uur) en de ondertitelde versie van Over the Hedge (16.30 uur). Donderdag 3 augustus: In Den Hoorn wordt vanaf 12.00 uur Hoornder Donderdag gehouden. De kramenmarkt duurt tot 18.00 uur. Om 19.00 uur begint het Texels kampioen schap touwtrekken. In zwembad Molenkoog aan de Slin gerweg in Den Burg begint om 14.00 uur de jaarlijkse pannenkoekenrace. In de Kikkertstraat in De Cocksdorp wordt van 16.00 tot 21.00 uur de Dur- per Feestmarkt gehouden. Met van daag een optreden van de Dansgroep Oude Dansen. Circus Althoff staat tot en met zon dag 13 augustus op de Nikadel in De Koog. De eerste voorstelling begint vanavond om 19.00 uur. KNRM-reddingboten Francine Kroe sen, De Zalm en Beursplein 5 geven vanaf 19.45 uur een demonstratie op het strand bij paal 20. Encka Voortman geeft vanaf 20.00 uur bij paal 17 een workshop dans. Deelname kost €55,-. Meer informa tie: www.danslaboratorium.nl en tel. 06-13614046 Cinema Texel in Den Burg vertoon Pirates of the Caribbean 2: D^-_ Man's Chest (aanvang 10.30, 15.15, 18.30 en 21.45 uur). Cars (11 00 er, 16.00 uur), K3 en het IJsprinsesje (aanvang 13.30 uur), de Nederlands gesproken animatiefilm Beesten bij de Buren (14.00 uur) en de première va- Superman Returns (18.15 en 21.& uur). Bioscoop De Kiekendief op vakante- park De Krim vertoont het Nieuwsgie rig Aapje (aanvang 12.00 uur), Zoop in India (14.00 uur) en de Duits gespro ken versie van Over the Hedge (16,03 uur). Vrijdag 4 augustus: Aan de IJsdijk bij Oudeschild gaat or 19.00 uur een wielertijdnt van stat als voorbereiding op de wedstrijd cm de bedrijfsbokaal die op zaterdag 2 september wordt gehouden. Bij de kantine van ZDH aan de Witte- weg nabij Den Hoorn begint om 19.30 uur een crossloop. In theater Klif 12 in Den Hoorn brengt cabaretduo Olaf en Jasper het pro gramma 'Geluk ligt in het midden Aanvang 20.30 uur, toegang €12,- Diner vooraf mogelijk, reserveren vu tel. 319633. Cinema Texel in Den Burg vertoon: Superman Returns (aanvang 10.30 18.15 en 21.30 uur). Cars (11.00 en 16.00 uur), K3 en het IJspnnse^e (aanvang 13.30 en 15.30 uur), es Nederlands gesproken animatiefilm Beesten bij de Buren (14.00 uur), The Break-Up (18.45 uur) en The Da Vino Code (21.00 uur) Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont het Nieuwsgie rig Aapje (aanvang 12.00 uur). Zoet in India (14.00 uur) en Pirates of the Caribbean 2: Dead Men's Chest (16.00 en 23.00 uur). Hoogwater te Oudeschild Di. 01 00.30 en 13.15 u. Wo. 02 00.44 en 13.34 u. Do. 03 01.07 en 14.14 u. Vr. 04 02.16 en 14.55 u. Za. 05 03.05 en 16.30 u. Zo. 06 05.30 en 18.14 u. Ma. 07 07.05 en 19.35 u. Di. 08 08.10 en 20.44 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 6 augustus op om 06.05 en gaat onder om 21.27 uur; woensdag 2 augustus eerste kwartier; vrij dag 4 augustus doodtl|. TESO zet in en rond het weekeind: geregeld twee boten in en verzog dan ieder half uur een afvaart, zowe' vanuit Den Helder als vanaf Texê Dat gebeurt vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur, zaterdag van 8.30 tot 15.00 uv en zondag van 14.30 tot 20.00 uur Toch moeten automobilisten rekening houden met wachttijden. Die kuniw vrijdag in Den Helder tussen 110' en 16.00 uur oplopen tot een iu Op Texel moet die dag tussen 8CC en 12.00 uur mogelijk een half w worden gewacht. Zaterdag moet r Den Helder tussen 8.00 en 14.00 uu en op Texel tussen 9.00 en 12.00 uu naar verwachting een half uur worde: gewacht. Zondag ontstaan mogelijk alleen in Den Helder tussen 15.00 r 20.00 uur wachttijden van een half w Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of webs* www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Buig Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecouranUil j Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06-22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Splnbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze ad van de Stichting ROTA. gevestigd te le Amsterdam onder numr de Regelen vo kosteloos toogezonden Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35,05 33,45 nmom#»* Per jaar 68.30 66.15 («uw.»* Bij verzending naar het buitenland z»jnpor tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode. Veiling voor Tesselhuus In Muziektheater Zenith in Ven- ray worden zaterdag 2 september kunstwerken geveild ten bate van het Tesselhuus. De kunstwerken zijn op initiatief van de Lionsclub Venray speciaal voor deze gele genheid gemaakt door prominen te Nederlanders. Op de website www.prominentenkunst.nl zijn de te veilen werken te zien. Het Tesselhuus is niet het enige goede doel dat van de actie pro fiteert. De totale opbrengst wordt verdeeld over drie doelen. Ook de Stichting Spieren voor Spieren en de Stichting On Wheels delen mee. De uitgezochte doelen hebben wel alledrie te maken met spierdystrofie. De kunstwerken werden vervaardigd door majoor Bosshardt, Jan Aalberts,

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2