officiëleberichten PEKING Aardbeienvlaai Timmer ^5' www.kabeltex.nl TEXELSE COURANT <W,' Bottelier De Wit Volop zomer, volop aardbeien!! voor maar 6,65 De Echte Bakker speciaal wokbuffet trekkerchauffeur/ kraanmachinist Personeelsfunctionaris (m/v) Wiersma Meubelen PASFOTO'S DE WAAL lij Keukencentrum Texel m,\h VRIJDAG 11 AUGUSTUS 2006 Coebergh Classic jenever Bols Jonge Graanjenever Ar Absolut *0/1 it Vodka Remy Martin Grand Cru Cognac Stoocker Beerenburg TT- The Famous L "T me rui ^MOt Grouse Finest Scotch Whisky Weverstraat 18, Den Burg.T (0222) 31 21 34 ier.nl Ideit aanbiedingen njn geldig l/m 19-08-061 DE SLIJTER DIE VERRAST... w is op zoek naar één of meerdere sportieve jonge gezinnen die willen poseren voor de nieuwe omslagfoto 2007 van TEXELTOERIST Opgave bij: Erna Dam, tel. 314881 06-21248156 of via e-mail: ernadam@texel.com lil Hout- en Bouwcentrum Van der Vis Gips-, spaan-, MDF- en triplexplaten Telefoon 312356 Alles op maat leverbaar Hogerstraat 4 Weverstraat 90, Den Burg Dorpsstraat 90, De Koog www.bakkertimmer.nl Chinees wok-restaurant Iedere vrijdag, zaterdag en zondag Stel uw eigen wok samen Speciale aanbieding: van €16.50 voor €14.50 p.p. Nu elke woensdag ter kennismaking €12.50 p.p. Nikadel 1, De Koog, telefoon 317587 Gevraagd Loon-aannemingsbedrijf De Tijd Tel. 318334 AB Texel BV Schilderweg 263 1792 CJ Oudeschild tel (0222) 36 31 90 info@abtexel nl abtexel nl AB Texel zoekt fulltime Graag komen wij in contact met een enthousiaste en gemotiveerde personeelsfunctionaris die bi] voorkeur bekend is, en affiniteit heeft, met transport en landbouw. We bieden een afwisselende baan in een snelgroeiende organisatie met een no-nonsense mentaliteit Ons werk is met name gencht op het transport van agrarische buikproducten zoals aardappelen, uien, wortelen en granen We hebben momenteel vestigingen in diverse Europese landen. De werkzaamheden van de personeelsfunctionaris bestaan uit diverse taken zoals contract- en dossieradministratie, verzuimbegeleiding, reintegratieprocessen en uren- en vakantreiegistratie. Alles gebeurt in nauw overleg met de P&O-manager en met de afdeling logistieke planning. We zoeken een persoon die ervaring heeft met personeelsmanagement met minimaal mbo werk- en denkniveau Door het internauonale karakter is gedegen kennis van moderne talen van groot belang Ook computervaardigheden zijn belangrijk Er zullen regelmatig bezoeken aan de diverse Nederlandse vestigingen nodig zijn. Standplaats is Oudeschild, Texel Een duidelijke omschrijving van jezelf met motivatie, adres, telefoonnummer, hobby's, leeftijd, opleiding en ervaring hebben we nodig om je eventueel uit te nodigen voor een kennismaking Reacties naar: AB Texel B VSchilderweg 263,1792 CJ Oudeschild Vermeld in de linkerbovenhoek van de enveloppe 'sollicitatie' TV - RADIO - DIGITAAL - INTERNET - BELLEN Alles op één veïtTouwd adres (jij jdigitaal met service aan de deur Schilderend 102, Den Burg, tel. 562730 Bankstellen Meubelen Boxspring-bedden Matrassen Verlichting Snelle levering Wilhelminalaan 14, Q 315099 Kijk ook op www.wiersmameubelen.nl zwart/wit of kleur €4.50 'futophis. a 320963 Maricoweg 6 Den Burg tel. 31 24 47 www.beeldbanktexel.nl bekendmakingen gemeente texel vergunningen Aangevraagde lichte bouwvergunningen Distelvlinder 43 in Den Burg: geheel vernieuwen v.e. ber ging (ontvangen 8 augustus 2006); Bemhardlaan 89 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten v.e. woonhuis (ontvangen 8 augustus 2006). Aangevraagde reguliere bouwvergunningen Witteweg 5B in Den Hoom: gewijzigd uitvoeren v.e. reeds eerder verleende bouwvergunning (ontvangen 3 augustus 2006); Barentszstraat 21 in Oudeschild: plaatsen van uitbouw voor tochtsluis t.b.v. kassagebouw MJM (ont vangen 4 augustus 2006); Duinroosstraat 26 in De Koog: vergroten van woonhuis en garage/berging (ontvangen 8 augustus 2006). Aangevraagde reguliere bouwvergunning, eerste fase Stoompoort 9F in Oudeschild: geheel oprichten v.e. (2de) dienstwoning (ontvangen 3 augustus 2006). Aangevraagde reguliere bouwvergunning, tweede fase Postweg 130 in DeCocksdorp: geheel oprichten v.e loods (ontvangen 3 augustus 2006). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken Bezwaren kunt u pas indienen ais de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende sloopvergunning Zevenhuizen 1 in Oosterend: geheel slopen v.e. woonhuis (verzonden 7 augustus 2006). Verleende reguliere bouwvergunningen Bemhardlaan 176/Mancoweg 1b in Den Burg: gedeeitelijk veranderen van gevels en gebruik van ruimtes (verzonden 3 augustus 2006); Hoomderweg 4 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten v.e. woonhuis (verzonden 3 augustus 2006); Vuurvlinder 5 t/m 51 in Den Burg: geheel oprichten van 24 huurappartementen (verzonden 4 augustus 2006); Strandpaal 17 in De Koog: geheel plaatsen v.e. strand- bewakmgspost (verzonden 4 augustus 2006); Strandpaal 19 in De Koog; geheel plaatsen v.e strandbewakingspost (verzonden 4 augustus 2006); Plevierstraat 24 in De Koog: gedeeltelijk vergroten v.e. woonhuis en recreatief opstal (verzonden 4 augustus 2006): Slufterweg 213 in De Cocksdorp: geheel plaatsen v.e. bijgebouw bij een woonhuis (verzonden 4 augustus 2006); Schumakersweg 3 in De Koog: gedeeltelijk veranderen v.e. centrumgebouw (verzonden 7 augustus 2006); De Ruyterstraat 135 in Oudeschild: plaatsen v.e. doorgang tussen twee kappen (verzonden 7 augustus 2006); Nesweg 44 in Oosterend geheel plaatsen v.e. machineberging/hooiopslagruimte (verzonden 7 augustus 2006); Peperstraat 6 in Ooste rend: gedeeltelijk vergroten v.e. woonhuis (verzonden 7 augustus 2006); Maricoweg 1 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten v.e. bedrijfspand met een woonhuis (verzonden 7 augustus 2006). Verleende reguliere bouwvergunningen, eerste fase Schilderweg 185 in Den Burg: geheel vernieuwen v.e recreatief opstal (verzonden 3 augustus 2006); Slotskolk 14 in Oosterend: plaatsen v.e. bednjfswoning met kantoor en bergruimte (verzonden 3 augustus 2006); Mienterglop 13 In De Koog: gedeeltelijk veranderen vergroten v.e woonhuis (verzonden 4 augustus 2006). Verleende reguliere bouwvergunningen, tweede fase Hoofdweg 35 in De Cocksdorp: plaatsen v.e. verenigings gebouw (verzonden 3 augustus 2006); Vuurtorenweg 31 in De Cocksdorp: gedeeltelijk veranderen van gevels en een dak (verzonden 9 augustus 2006). Verleende lichte bouwvergunningen Skillepaadje 14 in Den Burg plaatsen v.e. berging (verzon den 3 augustus 2006); Redoute 21 in Oudeschild: plaatsen v.e. garage/berging (verzonden 4 augustus 2006); Peper straat 35 in Oosterend: geheel vernieuwen v.e. aanbouw bij een woonhuis (verzonden 7 augustus 2006). Vrijstellingprocedure Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan een bouwplan voor het: realiseren van personeelsverblijven aan de Wezenland 7 te Den Burg Het bouwplan Is In strijd met hel ter plaatse geldende bestemmings plan. Het conceptbesluit ligt vanaf 14 augustus 2006 gedurende zes weken ter inzage bij de balie Ruimte van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Ontwerpbesluit monumentenvergunning Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 11 van de Monumentenwet 1988 medewerking te verlenen aan de aanvraag om monumen tenvergunning voor het: restaureren van de voorgevel aan de Warmoesstraat 6 te Den Burg. Het ontwerpbesluit monumentenvergunning en de daarop betrek king hebbende stukken liggen vanaf 14 augustus 2006 gedurende zes weken Ier inzage bij de balie Ruimte van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftellik of mondeling zijn zienswijze kenbaar maken. Een schriftelijke ziens- wijze ncht u aan het college van burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Texel. Uw mondelinge zienswijze kunt u kenbaar maken door een afspraak te maken met mevrouw A. Vet van het team Vergunningen. ter hoogte van dorpshuis "De Bijenkorf'; een zebra te verplaatsen in Den Burg op de Beatrixlaan ter hoogte van wooncomplex "Sint Jan"; een zebra te realiseren in Den Burg op de Bemhardlaan ter hoogte van de Buytengors; een inrijverbod in te stellen voor lang verkeer boven de 16 meter voor Oosterend vanaf de Oosterenderweg; een snelheidbeperking in te stellen van 30 km/uur voor de Grensweg in bosgebied "De Dennen". Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen één of meer van de genoemde besluiten bij ons een bezwaarschnft indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaarschnft dient ten minste te bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar; zo mogelijk een afschnft van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus251, 1800 AG Alkmaar. Vande indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan gnf- fierechten geheven. De besluiten liggen ter inzage bij de balie Ruimte in het gemeentehuis. Aangevraagde evenementenvergunningen Voor het houden van een evenement is vergunning aan gevraagd door: de Texelse Schapenfokkers voor het houden van de jaarlijkse schapenfokdag op 4 september aanstaande op de Groeneplaats te Den Burg. Bovenstaande aanvraag ligt ter inzage bij de balie Ruimte van het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze Indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg Gemeente Texel Groeneplaats 1 Postbus 200 T (0222) 36 21 OPEN F (0222) 36 22 87 E email@texel.nl www.texel.nl Agenda welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op de eerste en derde donderdag van de maand in het stadhuis aan de drs. F. Bijlweg 20 te Den Helder. De eerstvolgende keer op Texel is 7 september 2006. De agenda is ter inzage op www. texel.nl en bij de balie Ruimte vanaf de maandag vooraf gaande aan de vergadering. Verzoek schriftelijk commentaar PKB Waddenzee In de Planologische Kern Beslissing (PKB) 3e Nota Wad denzee beschrijft het Rijk het beleid voor de Waddenzee onder meer op het gebied van natuurbescherming, ruim telijke ordening, milieu en water in onderlinge samenhang. In de nota wordt het rijksbeleid voor de Waddenzee voor de komende tien jaar vastgelegd In de eerste maanden van dit jaar lag het concept van de PKB 3e Nota Waddenzee deel 3 ter visie voor inspraak. De inspraakreacties zijn verwerkt en het kabinet heeft op basis hiervan op 12 mei jongstleden een standpunt inge nomen. Een ander is verwerkt in het bovengenoemde aan gepaste deel 3 PKB 3e Nota Waddenzee. Deze nota is nu door het kabinet voorgelegd aan de Tweede Kamer voor vaststelling. In oktober vindt de behandeling plaats. De vaste Commissie voor Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) van de Tweede Kamer nodigt belangstellenden uit tot het inzenden van schriftelijk commentaar De commentaren kunnen tot 20 augustus 2006 worden gericht aan de vaste commissie voor VROM, Postbus 20018. 2500 EA Den Haag. Het emailadres van de com missie is cie.vrom@tweedekamer.nl Vla de website van het ministerie van VROM, www.vrom.nl zijn de stukken van PKB 3e Nota Waddenzee te raadplegen De nota ligt ook ter inzage bij de balie Ruimte van het gemeentehuis. Verkeersbesluiten Burgemeester en Wethouders hebben ter bevordering van de verkeersveiligheid besloten: een algemene gehandicaptenparkeerplaats te realiseren in Den Burg op de parkeerplaats "de Boksberg" aan de Wilhelminalaan; een algemene gehandicaptenparkeerplaats te verplaat sen in Den Burg in de Willem van Beierenstraat (ter hoogte van Jan Dirksoord huisnummer 21); een algemene gehandicaptenparkeerplaats te realiseren in De Cocksdorp in de Ploosterstraat (ter hoogte van huisnummer 22); een zebra te realiseren in De Koog op de Boodtlaan ter hoogte van de ingang van camping "De Shelter", een zebra te realiseren in Oosterend in de Mulderstraat Wegens onderbezetting, mede als gevolg van de schoolvakanties, is besloten tot aanpassing van de openingstijden van de publieksbalies. Om toch dezelfde kwaliteit van de dienstverlening te kunnen garanderen, komt de openstelling op maandag- en woensdagmiddag gedurende drie weken te verval len Bezoekers kunnen in de periode maandag 14 augustus tot en met vrijdag 1 september 2006 op werkdagen terecht van 9.00-13.00 uur en vrijdag van 17.00-19.30 uur. Telefonisch blijft het gemeentehuis normaal bereik baar van 8.30 tot 16.30 uur. Ook afspraken voor het spreekuur van B&W op dinsdagmiddag kunnen ge woon doorgang vinden. Vanaf maandag 4 september 2006 gelden de normale openingstijden weer. Op Texel moeten honden aan de lijn op de bewaakte strandgedeelten. Wij verzoeken hondenbezitters zich aan deze regel te houden en rekening te houden met de andere strandbezoekers. Op de rest van het strand, uitgezonderd ten zuiden van paal 8 (De Hors), mogen honden wel los lopen. Openbare orde seizoen Er zijn regels Uitgaan op Texel is gezellig .en dat moet zo blijven! Voor "onvolwassen gedrag" geldt een lik-op-stuk beleid met forse boetes. Daarom aeen: - drugs - agressie en geweld - glas en alcohol op straat - overlast voor anderen - racisme en discriminatie Tarieven voor onvolwassen gedrag: - overlast en lawaai: 75 - openbare dronkenschap: 50 - urineren op of langs de'weg: 75 - illegaal kamperen: 75 - drankgebruik op straat: 50 Zie ook www.texel.nl Nieuw rijbewijs op creditcardformaat Op 1 oktober 2006 wordt het nieuwe rijbewijs inge voerd. Het huidige papieren rijbewijs wordt vervangen door een nieuwe, fraudebestendige kunststof kaart Het nieuwe rijbewijs is beter beveiligd, is slijtvast en heeft de vorm van een creditcard. Belangrijkste reden om het nieuwe rijbewijs in te voe ren is de betere beveiliging tegen fraude en vervalsing Dat is nodig omdat het rijbewijs sinds de invoering van de Wet op de identificatieplicht formeel is aan gewezen als legitimatiebewijs. Het beveiligingsniveau van het nieuwe rijbewijs is gelijk aan die van het Ne derlandse paspoort en de identiteitskaart. Bovendien loopt Nederland met het nieuwe rijbewijs in de pas met bijna alle EU-lidstaten. In het nieuwe rijbewijs zijn diverse echtheidskenmerken verwerkt. Niet alleen het rijbewijsdocument verandert, maar ook de aanvraagprocedure. Om fraude en vervalsing te voorkomen, wordt het nieuwe rijbewijs, net als het paspoort en de identiteitskaart, centraal geprodu ceerd. Dat betekent dat burgers twee keer voor het njbewijs naar de gemeente moeten komen: één keer om de aanvraag in te dienen en na vijf werkdagen nog eens om het rijbewijs op te halen. Net als bij de reisdocumenten is er ook een spoedprocedure. Als een spoedaanvraag wordt gedaan vóór 14.00 uur, dan kan het rijbewijs de volgende ochtend worden opgehaald. Voor deze procedure worden extra leges in rekening gebracht. Op het nieuwe rijbewijs is een aparte categorie opgenomen voor het Bromfietsrijbewijs. Deze kan worden aangevraagd of bijgeschreven als iemand vanaf 16 jaar een bromfietsexamen heeft afgelegd ol als iemand het huidige bromfietscertificaat omwisselt (mogelijk tot drie jaar na 1 oktober a.s.). De categorie AM (voor het bromfiets- rijbewijs) wordt automatisch bijgeschreven als iemand een rijbewijs A of B/E (dat vóór 1 oktober 2006 is verkregen) vernieuwt; of als iemand na het behalen van het examen een nieuw rijbewijs met categone A of B aanvraagt. Herinneringsbrief Om te voorkomen dat mensen vergeten het njbe wijs te vernieuwen, stuurt de Rijksdienst voor hel Wegverkeer (RDW) alle bezitters van een rijbewijs tijdig een herinneringsbrief. Mensen met een geldig njbewijs van het huidige model hoeven geen nieuw rijbewijs aan te vragen. Bij de vernieuwing krijgen zij automatisch het rijbewijs in de nieuwe vorm. Het nieuwe rijbewijs is net als het oude document tien jaar geldig. Nieuwe ta rie vgn Met de komst van het nieuwe rijbewijs zijn ook de rijksleges aangepast. Dit houdt in dat het tarief voor het nieuwe njbewijs per 1 oktober 2006 worm verhoogd. De nieuwe tarieven zijn nog niet vastge steld. 29 september 2006 In verband met de omschakeling van aanvraag en uitreiking van het oude papieren rijbewijs naar de aanvraag en afgifte van het nieuwe rijbewijsdoei ment kunnen op vrijdag 29 september 2006 geen rijbewijzen worden afgegeven. Op een drietal locate? in het land (Zoetermeer, Den Bosch en Veendam wordt een noodvoorziening ingericht om voor schrij nende (nood)gevallen alsnog een rijbewijs te kunnen afgeven. Nachtbus rijdt weer Vertrek zaterdagnacht om 03:15 uur vanaf de Nikade (naast de Lidl). De route gaat vanaf De Koog naar Den &f- en daarna door naar De Waal, Oosterend en Oudesctfo Het tarief bedraagt 3,- per rit. Meldingen van overlast Bent u getuige van geweld, diefstal of vernielingen b? dan 112 ("als elke seconde telt"). Is er minder SP0®^ dan 0900-8844. Aangifte bij de politie kan ook vla inter»» op www.Dolitie.nl Meldingen over kapot straatmeubi* afval, verkeersborden of defecte straatverlichting kix»1' doorgeven aan de servicebalie, telefoon 36 21 11

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 8