'Nog schapen geïnterviewd?' Sietze Vermeulen werkt bij de Texelse Courant Sprenkeling en De Graaf prolongeren ringsteektitel Spannende strijd pas na barrage beslist Zomer baantjes Texelfonds 1} Kerkdiensten Medische zorg Hulpverlening Radio Texel Jli texelseÖcourant TEXELSE 7 COURANT leven weken werkte ik bij de Texel- KCourant en schreef ik artikelen stappen, schipbreuk, leraren n dit eiland. Elke week zorgde ik Bk voor de rubriek Zomerbaan- es, en voor deze laatste aflevering «k het de hoofdredacteur leuk als zou schrijven over mijn zomer tentje: journalist bij de Texelse Courant. Texelse jongere groeit op met k Texelse Courant. Sta je erin na A winnen van een sportwedstrijd? 2 eer in als je geslaagd bent voor avemdiploma? Toen ik twee jaar Keen in Utrecht journalistiek ging «leren was mijn ervanng met regio ns lournalistiek de Texelse Courant, isnel zag ik dat de Texelse Courant stheel bijzondere en goede krant is, het vergelijkt met andere regio- Ik besloot te solliciteren om zomer daar te werken en- werd len. Op mijn eigen eilandje zomer lang joumalistje spelen, zou een topzomer worden. En werd het ook. Mijn vrienden in 'it vonden het maar raar: 'Wat daar nou te schrijven, er gebeurt Maar er gebeurde heel op Texel, tot hun verbazing. 'En nog schapen geïnterviewd?' maar er is wel een F16 neer een zeiljacht gekapseisd en irneis]e vermist.' Op Texel gebeurt "Tde als in Nederland, maar in Maar iedereen kent elkaar De zomervakantie is begon nen. Scholieren zijn vrij en studenten komen een paar weken terug naar het eiland. En wat doe je om die lange zomerdagen door te komen? Een bijbaantje nemen. hier en daarom is hier journalist zijn ook heel anders. Zo zit je op de boot met de persoon waarmee je daarnet nog in de rechtbank zat, interview je je vroegere leraar Duits, en kom je bij kennissen en vrienden terecht voor zomerbaantjes. Vanaf het begin werd ik in het diepe gegooid en draaide ik Bij aankomst op het strand woei het hard. Het schip beukte tegen de kust en tussen alle aangespoelde bagage zat een vrouw. Ze was in tranen, geschrokken van de schipbreuk die ze zojuist had geleden. Moest ik daar dan op af? Haar gaan vragen hoe het zo was gekomen? Ze had wel belangrijker zaken aan haar hoofd. Toch was dat mijn werk en ik verza melde alle moed. Ze was inmiddels in de strandbewakingspost gaan zitten, en had enkel nog een T-shirt over haar badkleding aan. Het was indruk- kwekkend om te horen hoe ze vertel de dat ze kapseisde, bijna verdronk, aanspoelde en haar man tot held ver klaarde, omdat hij haar en de kinde ren had gered. Ook het interview met Popke van Bruggen was bijzonder. Ik bijna volledig mee met de rest van de redactie. Mijn collega's gingen op vakantie en ik kon op die manier bijspringen. Van de artikelen die ik afgelopen zomer heb geschreven, blijft die over het gekapseisde zeil jacht een van de meest bijzondere. heb jaren les van hem gehad en ook heeft hij mij op het pad van de jour nalistiek gezet. Na twee jaar sprak ik hem weer en dat was erg leuk. Na bijna drie uur moest er maar eens een eind aan het interview komen, maar ik had nog wel meer willen horen. Hij belde me later nog .om te zeggen dat hij het verhaal zo goed vond. Dat zijn complimenten die wat waard zijn. Ik was dus een zomerlang journalist bij de Texelse Courant. Toch werd er even getwijfeld aan die kwalificering toen ik een ingezonden brief kreeg over mijn artikel over stappen in De Koog. 'Een stuk dat niet zou misstaan op de roddelpagina van de wakkerste krant van Nederland', schreef een Koger barman. Er wordt altijd veel over De Koog geschreven en gezegd, maar slechts een deel van de Texe laars weet hoe een gemiddelde sta pavond er in De Koog aan toe gaat. Ik vond dat er in de TC een verhaal moest komen van iemand die 21 is en zelf ook wekelijks stapt. Onbe vooroordeeld en zonder drank ben ik op zaterdag De Koog ingegaan. Het verhaal moest een sfeerverhaal worden van een zaterdagavond en moest een goede weergave zijn van de werkelijkheid. Ik hield mijn ogen en oren constant open en zag de gebruikelijke smoesjes bij de portier, het gebruikelijke schuren in De Tóe komst én de gebruikelijke opstootjes in de Dorpsstraat. Wat de schrijver van het ingezonden stuk ook zei: het zijn incidenten, geen massale rellen en vechtpartijen. Maar het zijn wél incidenten die in De Koog niet onge bruikelijk zijn. Door het niet noemen van deze opstootjes zou ik geen recht doen aan de realiteit, al zouden som mige mensen die liever niet beschre ven zien. Ik schreef het stuk, waar ik nog steeds achter sta. Domineesblik Uit de ingezonden bnef bleek dat de schrijver tussen de regels door mijn afkeurende mening zou hebben gele zen: 'Vermeulen is op zoek geweest naar alles wat in zijn domineesblik fout was.' Dat klopt in elk geval niet. Ik vind uitgaan in De Koog leuk, gezellig en veilig en ik doe er graag aan mee. Gelukkig heb ik geen domineesblik, want dan zou ik stappen waarschijn lijk verschrikkelijk hebben gevonden en zou ik mij elke week dood verve len. Het leuke aan zo'n ingezonden bnef is dat het veel los maakt Men sen reageren en je komt in gesprek over De Koog en over de inhoud van het verhaal. Daar zitten dan mensen bij die het verhaal herkennen en men sen die vinden dat ik negatief was. Dat is mijn vak, en daar leer ik bij mijn studie ook mee omgaan. Ik vertrek 19 augustus voor vijf maanden naar de Verenigde Staten, om daar journa listiek te studeren. Ik heb in elk geval een mooi herinnering aan mijn zomer bij de Texelse Courant: een ingelijste ingezonden brief. Sietze Vermeulen De Koog oefent tegen Zeemacht SV De Koog speelt zaterdag een oefenwedstrijd tegen Zeemacht. Geen eenvoudige opdracht, want terwijl De Koog hard onderuit ging tegen Callantsoog (5-2) won de Hel- derse ploeg met 5-1 van Wiron. Trainer Hans van der Park mocht als excuus aanvoeren dat hij enkele sterke spelers miste. De wedstrijd tegen Zeemacht wordt in verband met de slechte gesteldheid van het eigen veld bij ZDH in Den Hoorn gespeeld en begint om 14.30 uur. Samen werken aan de Texelse samenleving Hocftlag 42,1791 SC Den Buig Bankrekening 22.32 20.175 www.texclfonds.nl Texel'94 speelt bekerwedstrijden Texel'94 zou zondag tegen Zee macht oefenen, maar die wedstrijd gaat niet door in verband met de autocross. Dinsdag speelt het team van trainers Martin Koorn en Ralph Koning in 't Zand een bekerwed strijd tegen Geelzwart. Zaterdag 26 augustus ontvangt Texel'94 Water vogels, waarna de Texelaars op dinsdag 29 augustus op bezoek gaan bij Watervogels. Al deze wed strijden beginnen om 18.30 uur. Tijdrit Langs de dijk, van Oudeschild tot De Cocksdorp, en door polder Eierland, wordt zaterdag 2 september het Nederlands kampioenschap tijdrij den verreden. Deelnemers zijn 'vrije renners' en wielrenners die in het bezit zijn van een KNWU B-licentie. Er kan nog tot 26 augustius wor den ingeschreven voor de catego rieën heren senioren (16 tot 40 jaar), heren 40 tot 50 jaar, heren 50 jaar en ouder, dames tot 35 jaar, dames van 35 jaar en ouder, tandems, ligfietsen met en ligfietsen zonder stroomlijn. Ook Texelse bedrijventeams zijn nog welkom. Deze bestaan uit minimaal drie medewerkers van een bedrijf. Inschrijven kan via het daartoe bestemde formulier dat te verkrijgen is bij Dirk Vinke, tel. 313814 en e- mailadres wielercomite@hccnet.nl. Het parcours is 40 kilometer lang, de wedstrijd begint om 13.00 uur. Zondag 20 augustus 2006 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds S. Kurtzahn uit Beverwijk. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. J. Glazema. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. F. van Helden (Raad voor het Zomerwerk) Den Hoorn: 9.30 u. ds. C.F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend 9 30 u. ds. C. der Neder landen: 19.00 u. ds. S. Kurtzahn uit Beverwijk. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. S. Kurt zahn uit Beverwijk. Oudeschild: 11.00 u. ds. C. der Neder landen. INTERKERKELIJK: 9.30 u NH-kerk De Koog: ds. F. van Helden uit Oosterend; mmv 'Phivifio' (Hedwig Ens - harp. Riëtte Olthof - viool; Renske van Raaphorst - dwars fluit) en organist Wout Stam. DEUTSCHE EV. GOTTESDIENST: 11.00 u. NH-kerk De Koog: pf. P. Holdt uit Nümbrecht. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in gebouw Maartenskerk, Oosterend' 11.30 en 16.30 u leesdienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11 30 en 17.15 u. ds. P. Niemeijer, DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. I Reinhold-Scheuermann BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling: gezinsdienst met als thema 'Visserslatijn'. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. The Gospeltrain. Oosterend 9.30 u. DEUTSCHE H. MESSE: De Koog: zon. 11.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: De heiligheid van het leven en bloed; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Doe alles 'zonder gemur- mureer' Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 Of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel 321461. - Jeugdgezondheidszorg Schoon oordsingel 44, Den Burg. tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. Uitleenmagazijn/servicepunt' Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222 Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vnj- dag 8.00-17.30 u zaterdag 10.00- 13 00 en 15.00-17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13 00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron), Verslavingszorg: Briider Versla vingszorg Texel, De Zes 12, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consulta tie en preventie, tel 315602 of 06- 30215211, www.bnjder.nl Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u.. De Buureton. Beatnxlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel 0222-321001, dag en nacht bereik baar. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10,' 1793 EH De Waal. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mall lnfo@lenr.nl Op al orat advertenilecontracten «n aanbiedingen daaiti Sjn van loopaasing de Regelen vow het Adw van de Stiehtog ROTA. gevest» Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 21.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 17.00 u. Wegdromen met een boek 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit gereformeerde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Autocross. Rechtstreekse uit zending vanaf het crossterrein in Eierland. Met uitslagen, achter gronden en interviews, aansluitend: Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphonies (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35,05 33.45 tautommsch) Per jaar 68,30 66,15 (automatisch, Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Leitmotiv, een programma over thema's 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg. hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden VRIJDAG 18 AUGUSTUS 2006 Koetsier Anna Sprenkeling en sleekster José de Graaf hebben woensdagavond na een span- wide strijd voor de tweede ach tereenvolgende keer het Texels kampioenschap ringsteken ver overd. Het jeugdige duo (15 en 14 oud) kreeg de titel bepaald cadeau en had na een bar rage precies één punt meer dan concurrenten Frits en Kerstin van der Gracht. Het Texels kampioenschap ver- je:) dit jaar bijzonder spannend, te vijf wedstrijden (in De Cocks- Oosterend. De Koog en Den joom en op De Krim) hadden nog K combinaties een reële kans om te veroveren. Licht favoriet M-enAnna Sprenkeling en José de die tot aan de finale in Den 25 punten bij elkaar hadden »ken. Zij werden echter op de vmï gevolgd door Martin Witte en [ti Kooger, die slechts één punt r-der hadden, terwijl maar liefst Tif combinaties met 23 punten aeneens nog zeer kansrijk waren. hen Frits en Kerstin van der Wie wilde winnen, moest ifezenuwen goed in bedwang hou den, Geen gemakkelijke opgave, yrant de wedstrijd in Den Burg trekt j-ju veel toeschouwers, die samen - ongewild - voor een gespannen sfeer zorgen. Een extra moeilijkheid vormde de vrij scherpe bocht die de deelnemers tussen de eerste ring aan het einde van de Zwaanstraat en de tweede ring voor het gemeentehuis moes ten maken. Dat ontdekten Rianne Broekman en Noortje Duin al in het eerste rondje, waarin de rijders zich aan het publiek voorstelden. De koetsier maakte een stuurfout, waarna een wiel bekneld raakte in één van de hekken die de afschei ding vormden tussen het parcours en het publiek. Beide dames rolden van de kar, maar doordat de pony bleef staan, was het leed te over zien. Nadat ze van de schrik beko men waren en ook de schade bleek mee te vallen, hervatten Broekman en Duin de wedstrijd, waarin ze nog heel wat ringen staken. Toeristen Zoals gebruikelijk werden eerst drie ronden om het Texels kampioen schap gereden, waarna het voor de jury en de ijverige meetellers wel duidelijk was hoe de kansen lagen, maar het publiek nog even onwetend werd gehouden. Vervol gens stonden twee ronden om het dagkampioenschap op het pro gramma. In de eerste kregen vrou welijke toeristen de kans te ontdek ken hoe moeilijk het steken is. De show werd gestolen door Gerard Nijmeijer uit Amstelveen, die zich vorige week in Den Hoorn al had aangemeld, maar toen nog door de reglementen van deelname werd weerhouden. Ditmaal stelde ring- meester Map van der Zwaag zich coulant op. Nijmeijer speelde het spel mee en nam zonder schroom benodigde barrage was Kaan met drie ringen net even succesvoller dan haar opponente, die er twee stak. Nóg spannender was de strijd om de derde plaats, waarvoor zich drie combinaties meldden: Natasja Garritsen en Susanne Splinter, Martin Witte en Kim Kooger en Gerrit en Janny Westerlaken. In de barrage maakte geen van hen een fout, zodat volgens het regie- reeg, waardoor zij en haar koetsier net als vorig jaar de Jan Agter- bokaal wonnen. Een derde keer zit er niet in, aangezien Sprenke ling in oktober naar Nieuw-Zeeland emigreert. De Graaf heeft al laten weten volgend jaar een duo te vor men met Amy Groenewegen, die deze zomer Sprenkeling al twee keer verving en daarmee ook een aandeel in de titel had. n José de Graaf en Anna Sprenkeling kregen de Jan Agterbokaal uitgereikt van Gerard van der Kooi van de Stichting Folklore Texel. De toeschouwers kenden Jan de zonnehoed en bijpassende roze sjaal van steekster Susanne Splin ter over, waarna hij plaats nam naast koetsier Natasja Garritsen en twee ringen aan zijn sabel reeg. Zijn prestatie werd alleen overtrof fen door Ivonne Felkers uit het Friese Britsum, die drie punten ver gaarde. In de tweede ronde om het dag kampioenschap kwamen de Texel se steeksters weer in actie. Door de eerste ring te steken konden ze één punt verdienen, de tweede leverde er twee op en de derde drie. Uitein delijk bleken de combinaties Piet Bakker en Marieke Kaan en Frits en Kerstin van der Gracht de meeste punten te hebben gescoord. In de ment de punten uit de eerste drie omlopen (om het Texels kampi oenschap) de doorslag moesten geven. Daarin waren Garritsen en Splinter net even succesvoller geweest, zodat zij de derde prijs in ontvangst mochten nemen. Barrage In de kampioenswedstrijd bleken Witte en Kooger op de derde plaats te zijn geëindigd. Voor het Texels kampioenschap was een barrage nodig, aangezien vader en dochter Van der Gracht hun achterstand van twee punten op Sprenkeling en De Graaf hadden goedgemaakt. In de extra ronde miste Kerstin van der Gracht dus eenmaal, terwijl De Graaf alle ringen aan haar sabel De wedstrijd in Den Burg trok zes tien combinaties. Veel aandacht trokken mevrouw Hartmann en Audrey van Kouwenhoven en hun ezeltje Sofie, die in de eerste ron den een flinke snelheid aan de dag legde, maar gaandeweg aan tempo verloor. Dat was voor de jury reden om een paar keer een gestoken ring af te keuren. Vrijwilligsters maakten een rondje langs de toeschouwers om te horen wie de door de fami lie Veltkamp beschikbaar gestelde publieksprijs verdiende. Een meerderheid koos voor de stijl vol geklede Jan en Karen Keijser, die met een fraai onderhouden Vic- toria-koets reden.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7