'Juist de soberheid is charme van Rovershut' Voetbalclub kampeert al vijftig jaar aan Ploegelanderweg TEXELSE J COURANT Ideale omstandigheden bij laatste strandloop De Krim Prijzenregen voor gebroeders Van Rijsselberghe Stichting Kerken en Minima Texel F amilieberichten Kamperen op het mooiste plekje i3n Texel en nog voetballen ook!' Commentaar van een voorbijgan ger over de jeugd die op het veldje achter de Rovershut aan de Ploe- gelanderweg een balletje trapt. De passant heeft er waarschijnlijk geen weet van dat de jongens en meisjes lid zijn van voetbalclub HSV uit Heiloo, die dit jaar voor het vijftigste jaar op zomerkamp 5 jn het eenvoudige logement in de Dennen. neen tijd waarin de jeugd alleen oog ijlst te hebben voor computerspel en mobiele telefoons en de verwende generatie slechts genoe- neemt met een verblijf in een vakantiepark met zwembad en bioscoop, blijkt een vakantie in een senvoudige kampeerschuur zonder Revisie en andere luxe een uitstapje »aar na een halve eeuw nog steeds jakhalzend naar wordt uitgekeken. Voetbal staat bij deze jongens en s op nummer één', vertelt Marcel Balthus, die al een kwart seuw als leider van de partij is en die daarvóór als kind ook zelf in de Rovershut kampeerde. 'Vroeger had 5 anders. Toen zat HSV hier »el drie weken. Het was nog in de bd dat zelfs de kapelaan mee naar "exel kwam. We zijn van oudsher een katholieke vereniging. Op zon dagmorgen werd van de keukentafel een altaar gemaakt en de kapelaan dan wie van de jongens mis dienaar was. Die kon dan mooi de beker wijn aanreiken.' Han Witte van Bloemwijk, eigenaar van de dépen dance, herinnert zich het nog. 'Jan önTunen van de KI kwam hier eens en koe insemineren. Toen was de mis net aan de gang. Thuis kon Van lijnen tegen zijn vrouw zeggen dat tij niet meer naar de kerk hoefde, want hij had die mis al bijgewoond.' Bezit vol anekdotes over de kam peerschuur, die na de oorlog als adanig in gebruik is genomen. Zelfs jade tijd daarvóór. Moeiteloos wijst ce 81 -jarige Texelaar aan waar vroe- gerhet vee heeft gestaan. Hij onthult DINSDAG 22 AUGUSTUS 2006 De jeugd van voetbalclub HSV uit Heiloo. met op de voorgrond leider Marcel Balthus en Han Witte met vriendin Jopie. Omdat de club voor het vijftigste jaar in de Rovershut kampeert, hoeven ze dit jaar geen huur te betalen. en passant ook hoe de kampeer schuur aan z'n naam is gekomen. 'Er kwamen hier eens twee gezin nen die graag in die schuur wilden kamperen. We hebben toen ruimte gemaakt en ze hebben er drie weken naar volle tevredenheid gezeten. Dat waren de families Rovers en Hutjes. Toen hebben zij de naam Rovershut erop gezet.' Sindsdien hebben heel wat groepen in de schuur gekam peerd. Vogels van diverse pluimage. Witte: 'Of ze mochten terugkomen, hadden ze zelf in de hand. Ze moes ten zich weten te gedragen en de boel netjes achterlaten. Het staat of valt met de leiding. Als dat goed zit, is het geen probleem. We hebben hier wel van die Amsterdammers uit de Jordaan gehad. Wat die wel niet voor woorden in hun mond namen, dat durf ik hier echt niet te herhalen. Maar dat volk zit ook stikvol humor en zo groot als hun woorden zijn, zo klein het hartje. Ze hadden eens een grammofoon mee, waarop ze kei hard het Wilhelmus draaiden. Komt er zo'n Amsterdammer uit de wc. Hij zei: "Nou moet ik nog rechtop staan te schijten ook." Ach, er zat geen kwaad in. Wat hier nu komt, zijn alle maal groepen die elk jaar terugkeren. Zoals deze voetbalclub. Omdat ze hier vijftig jaar zitten, heb ik gezegd dat ze dit jaar geen huur hoeven te betalen. En ik heb de gemeente begin april een brief geschreven met het verzoek om voor deze groep voor dit jaar ook de toeristenbelas ting kwijt te schelden. Want of je nou in Opduin zit of hier, de heffing is net zo hoog. Als die jongens hier wak ker worden, zijn ze al 78 cent kwijt. In verhouding met de huur van dit 'hotel' is dat veel geld. Maar ik heb nog steeds geen antwoord van de gemeente gehad, terwijl ik meen dat is afgesproken om binnen zes weken te reageren.' Desondanks is het plezier er niet minder om en trapt de jeugd naar hartelust een balletje. Balthus: 'Even maakten we ons zorgen, toen het omliggende weiland enkele jaren geleden werd omgezet in natuur. Maar gelukkig bleef hierachter een grasveldje over waar we heerlijk een balletje kunnen trappen. Dat is het eerste waar die jongens naar kijken als ze hier aankomen. Vroeger gingen we hier op de fiets naartoe, waarbij de spullen met een vrachtwagen werden gebracht. Maar je had altijd lekke banden en materiaalpech en het nadeel was ook dat de jongens alle kanten op vlogen. Met die fiet sen zijn we gestopt, alles doen we lopend en dat kan prima. Het bos is om de hoek, voor het vaste uitstapje naar Ecomare hoeven we niet ver, net zomin als voor het strand en ook de kampwinkel is dichtbij. We zitten hier prachtig. En wat zo leuk is, is dat die Hooglanders hier elke avond voorbijkomen. Het leuke is ook dat er in die vijftig jaar eigenlijk niets is veranderd. Alleen hadden we toen geen elektriciteit en gas, nu zijn we ook daarop aangesloten. Niemand heeft ooit geklaagd dat er geen televisie is. De soberheid is juist de charme. De jeugd helpt met koken, doet de afwas, maakt de toiletten schoon en helpt opruimen. We laten het altijd netjes achter, want we willen ook volgend jaar weer terugkomen.' Witte: 'We zijn eigenljk al weer volgeboekt, maar voor de voetbalclub uit Heiloo houden we altijd een paar weken vrij. Die komt elk jaar terug.' Mooi weer voor laatste crossloop De loopomstandigheden tijdens de laatste strandduincross van het sei zoen waren zondag ideaal. Het was laag water, er stond weinig wind bij een gunstige temperatuur, en door de overvloedige regenval kort te voren was het zand hard en goed te belopen. Als het een half uurtje eerder was opgehouden met rege nen, was het aantal deelnemers ook beslist hoger geweest. De 23 lopers die nu aan de start verschenen, liepen in ieder geval een prima wed strijd. Behalve wellicht Irene Zeedijk uit Hengelo, die in verband met een opspelende oude blessure de wed strijd eerder moest verlaten. Peter ter Burg liep de 9.300 meter als vanouds in een prachtige stijl en finishte in 37.18 minuten. Ruim drie minuten later kwamen Herman Ploeger en Dick Zeedijk uit Hen gelo binnen. Zij voerden een aardige onderlinge strijd. 'Als de wedstrijd een ronde langer had geduurd, had ik hem gepakt', aldus Zeedijk, die Ploeger nu 9 seconden voor moest laten gaan. Gerben van Vilsteren uit Zwolle was eerste op de 5.300 meter, Jo Joseph was eerste dame. Bij de jeugd wist Rob ter Burg voor Ruwen Gouwenberg te eindigen. Bij de meisjes was Anke Govaerts uit Herentals eerste, gevolgd door Nicole Bootz uit het Duitse Weiier. Uitslagen: 1.200 meter - Meisjes: I.Anke Govaerts (Herentals) 5.17; 2.Nicole Bootz (Weiier) 6.43; 3.Nikki Joseph 7.10. Jongens: 1 .Rob ter Burg (Julianadorp) 4.51, 2 Ruwen Gouwen- berg (Den Helder) 5.00; 3 Merlijn Stokhorst (Leek) 6 21 5.300 meter: 1 Gerben van Vilste ren (Zwolle) 20 52; 2.Thomas Richter 23 38. 3 Berry Brummans (Roermond) 24.00; 5 Theo Schraag 28.11; 5. Jan Dogger 28.11; 7 Jo Joseph 30.17. 9.300 meter: 1 Peter ter Burg (Julianadorp) 37,18; 2.Herman Ploeger 40.14. 3.Dick Zeedijk (Hengelo) 40.23: 4.Margot van der Ven 44.24; 5.Cees Timmer 45.18. Richter wint crosslopen ZDH Thomas Richter is winnaar gewor den van het eindklassement van de crosslopen bij Den Hoorn. Hij eindigde bij de 8.000 meter voor mannen in 145.34 minuten. Hier voor werden zijn drie beste tijden bij elkaar opgeteld. Winnaar bij de dames werd Laurien Bakker in 205.43. Bij de laatste crossloop van het sei zoen verschenen vrijdag 84 deelne mers aan de start. De 4.000 meter voor vrouwen werd voor de zesde achtereenvolgende keer gewonnen door Christa Lap (17.18). Zij won daarmee tevens het eindklassement met een totaaltij van 51.48 over drie wedstrijden. Jaap Witte won voor de vijfde keer de 4.000 meter voor man nen. Daarbij kwam hij slechts acht seconden te kort om het parcours- record te evenaren. Hij eindigde in 13.30. Pieter Veenstra uit Ooster- meer liep de 1.000 meter miniloop in 3.19, de 4.000 meter voor de jeugd werd gewonnen door Martijn van Haren (16.28). De 8.000 meter werd bij de vrouwen gewonnen door Margot van der Ven (34.08), bij de heren door Remco Nagtegaal (38.51) en bij de veteranen door Lutz Lohse (27.37). Kelly Dulfer won het eindklassement op de 1.000 meter (9.45). De eind zege bij de 4.000 meter voor de jeugd kwam op naam van Martijn van Haren (49.42). Jaap Witte won de 4.000 meter voor mannen (40.43). Snelste veteraan was Nico Vergouw uit Zaandam. Hij liep drie maal 8.000 meter in een totaaltijd van 138.42. Achttal schaakclub start competitie De noodcamping aan de Wester- weg heeft dit seizoen zo'n 160 tot I/O mensen opgevangen. Volgens beheerder Nico Erwich kon het merendeel naar andere campings «orden doorverwezen. meeste vakantiegangers meld- een zich in de laatste week van fü toen het nog mooi weer was. Daarna kwam de omslag', aldus Envich. 'Het is een seizoen met teee gezichten geweest. Eerst was let heel mooi en daarna werd het slecht. Dat kon je ook merken op de Noodcamping ziet kleine 200 gasten noodcamping, er kwamen meteen veel minder mensen.' De meeste gebruikers waren op de bonnefooi naar het eiland gekomen. Onder hen ook drie grote groepen vakan tiegangers. Bij hen lukte het volgens Erwich niet ze alsnog een plekje te geven. De noodcamping kreeg tot verras sing van de beheerder onder meer van kampeerboeren het aanbod mensen onder te brengen. 'Dat is een groep waar je anders vrij weinig van hoort.' De voorziening, waar voor de gemeente €15.000,- heeft uitgetrokken, was dit jaar drie in plaats van vier weken geopend. Volgens Erwich was dat van tevoren samen met de VW en andere kam peerplaatsen bepaald. Het slechte weer was niet de aanleiding. Vol gens Erwich werden er ondanks de kortere openstelling iets meer men sen geholpen dan een jaar gele den. Laag water, niet te veel wind en een lekker zonnetje maakten het woensdagavond zeer aange naam toeven op het Cocksdorper strand, waar de deelnemers en tijdwaarnemers ideale omstandig heden troffen voor de laatste Krim- strandloop. Veel lopers waagden zich aan de langste afstand. Win naar werd Remko Nagtegaal, die blootsvoets naar een tijd van 31.03 minuten snelde. Concurrent Peter ter Burg uit Juliana- dorp stapte halverwege uit met een kuitblessure. Tweede werd Jaap Vla ming uit Lemmer, die in 32.52 binnen kwam. Snelste dame op deze afstand was Margot van der Ven. Zij finishte in 34.54. Jaap Witte was heer en mees ter in de loop over 4 kilometer. Hij liet zijn tegenstanders ver achter zich en liep naar een tijd van 13.43. De num mer twee, Pieter Dogger, moest met 16.35 bijna drie minuten toegeven. Snelste dame in 19.12 was Floor ter Burg uit Julianadorp. Zij had extra getraind, nadat ze vorige week haar race niet had voltooid. Irene Zee dijk uit Hengelo vestigde een nieuw persoonlijk record (20.23) en legde daarmee beslag op de tweede plaats. Rob ter Burg uit Julianadorp werd eerste bij de jongens over 1200 meter, gevolgd door Ruwen Gouwenberg uit Den Helder en Brian Hofkamp uit Naarden. Bij de meisjes werd Lena Uhlenwinkel uit het Duitse Gander- kerke eerste in 5.58. Haar landge note Nicole Bootz legde beslag op de tweede plaats. De Texelse Rosa Lynn Nagtegaal werd derde. Er deden 66 lopers mee. Zondag wordt bij paal 21 de laatste strandduincross gehouden. De start is om 10.30 uur. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur bij strandpavil joen Beach Inn. Uitslagen: (prijswinnaars en Texelaars) 1200 meter - Meisjes: 1 Lena Uhlenwinkel (Gan- derkerke, Duitsland), 5.58; 2.Nicole Bootz (Wel- ler, Duitsland), 6.17, 3.Rosa Lynn Nagtegaal. 6.214.Jenmfer de Graaf. 6.48r 6.Jet Wessel- man. 7.53; 7.Linsey Nagtegaal, 8 11. Jongens: I.Rob ter Burg (Julianadorp). 4.34; 2 Ruwen Gouwenberg (Den Helder). 4.53; 3.Brian Hof kamp (Naarden), 5.13; 4.Kevin de Graaf, 5.27; 7,Rinus Wesselman, 6.16: 9.Adnaan Lap, 6.54; 10.Mattijs Lap. 6.56 4 kilometer: l.Jaap Witte, 13.43; 2.Pieter Dogger, 16.35, 3.Cees Timmer, 17.35; 8,Jan Dogger, 21.13; 9.Annelies Graaf, 21.20; 11.Jo Joseph, 21.32; 12.Hannie Maas, 22.41; 13.Christa van Heerwaarden, 24.16. 8 kilometer: 1.Remko Nagtegaal. 31.03; 2 Jaap Vlaming (Lemmer). 32.52; 3.Herman Ploeger, 32.59; 6.Margot van der Ven. 34.54: 9 Piet Bakelaar, 35.10; lO.Mamix de Witte. 3540; 11 Jan van Dijk. 37.14; 14.Thomas Richter. 37.44; 18 Cees Witte, 38.47; 22.Cees Goslinga, 40.03; 25.Launen Bakker, 40.46; 26.John van Rooij, 41.55; 29.Manjke Stark, 43 2131 .Simon Lap, 44 00; 34,Ruud Meedendorp, 51 09. De externe competitie van schaakclub En Passant begint om 26 september, als het gepromo veerde achttal van de club speelt tegen Heerhugowaard. De Texe laars zullen alle zeilen moeten bijzetten om hun plaats in de A-poule te handhaven, maar als alle spelers meespelen, hoeft het team weinig onder te doen voor de tegenstanders. De interne competitie van de club begint om 11 september. Gerard van Es heeft zijn team al rond. Als titelhouder speelt hij op het eerste bord. Het achttal wordt gecompleteerd door Jaap Dros, Thomas Richter, Jaap de Wijk, Dick van Barneveld, Rinus Vittali, Piet Bakelaar en Willem Otten. Met een gerniddelde rating van net boven de 1800 doen de schakers weinig onder voor de tegenstanders in de A-poule. Ook in de vakantiemaanden was de club actief. Traditiegetrouw werd elke maandagavond in juli en augustus een snelschaaktoernooi- tje met toeristen gespeeld. Ook op de Folkloremarkt werden toeristen uitgedaagd voor 'een potje schaak'. Mensen die denken dat het spel altijd in stilte wordt gespeeld, heb ben daar ervaren dat ook bij het schaken verbale bluf een rol kan spelen. Zeker wanneer Jaap Dros en Dick van Barneveld een snel schaakpartij van vijf minuten per persoon spelen, zijn de kwinkslagen niet van de lucht. Hoofdsponsor B&B Van der Vis en Den Boer staat ook dit jaar garant voor het jeugdschaken en draagt de kosten voor het materiaal en de organisatie van het jaarlijkse kerst toernooi. De club heeft daardoor meer basis gekregen, wat zich ver taalt in de goede resultaten van de afgelopen twee seizoenen. Vorig seizoen speelden rond de twintig jeugdschakers mee in de competitie. Jochem Eelman werd drie maal op rij jeugdkampioen en laat krijgt steeds beter in de gaten hoe het spel gespeeld moet wor den. De club houdt maandag 4 sep tember jaarvergadering, waarna een week later de competitie begint. Er wordt elke maandagavond gespeeld in Hotel Den Burg. Belangstellen den kunnen vrijblijvend een avond komen meespelen. Wdaculair beeld van de Eurocup op Zilverplana in Zwitersland. Geheel rechts Adriaan van Rijsselberge, uiterst links broer Dorian. Opnieuw succes voor surfers Mnaan en Dorian van Rijssel- •frghe, en niet zo'n klein beet- Êook. Tijdens de vorige week 9Meilde Eurocup op het meer werplana in Zwitserland sleepte wian in de jeugdklasse vier eer- jk prijzen in de wacht en kaapte Wriaan in het overallklassement slalom de derde plaats weg voor "areldtopper Finian Maynard. ^wedstrijden voltrokken zich op M meter hoogte, waarbij de tem- "■^aturen uiteenliepen van vijf gra- onder nul tot 28 graden boven u en waarbij het smeltwater zó ■®ud was, dat de surfende Texe- geen gevoel meer hadden in "voeten. Doordat de thermische ,fld Pas In de loop van de dag :°3tak, kon er alleen 's middags *^en gezeild, waardoor de tem- «atuur van het water aangenaam De Van Rijsselberghes waren in ^chap van de wereldtop, waar- riet veroverde eremetaal extra Pis kreeg. Het meeste goud ging aar Dorian, die in de jeugdcatego- rie eerste prijzen won in het overall klassement, bij de slalom, bij de Formula en op de marathon. In het overallklassement Formula, waarbij dus ook de surfers van boven de twintig worden meegerekend, ein digde Dorian als zevende en in de overallklasse slalom werd hij acht ste. Maar wellicht nog trotser was Adriaan met zijn derde prijs op de slalom, waarbij hij met wereldtop pers Rosse Williams (GB) en Arnon Dagan (Israël) op het ereschavot stond, waarbij hij de jaloerse blikken van Maynard op zich gericht wist. met wie hij een nek-aan-nek-race uitvocht. In de overallklasse For mula werd Adriaan negende. Hij zou zeker hoger zijn geëindigd als hij onderweg geen pech zou hebben gekregen, waarbij hij van zijn plank moest om de schade te repareren. Hij viel daardoor terug naar een 25ste positie, waarbij hij toch nog als 9de wist te eindigen. Nadat hij vorig jaar door materiaalproblemen een wat minder seizoen draaide, maakt Adriaan dit jaar een uitste kende comeback. Zeker gezien het feit dat hij met zijn 22 jaar bij de jongsten van de volwassenen in de surftop hoort. Wat dat betreft heeft Dorian het als 19-jarige in de jeugd klasse, waarin hij tot de 'oudsten' behoort en hierna nog één jaar mag uitkomen, minder concurrentie te duchten. Een vergelijking wie van de broers de beste surfer is, is daar om moeilijk te maken. Dorian heeft dit jaar de meeste prijzen gewonnen en is tactisch bijzonder sterk, zijn broer heeft meer ervaring en door het leeftijdsverschil fysiek meer in te brengen. Ook op het gebied van fanatisme doen ze weinig voor elkaar onder. Dorian: 'Als we hier op Texel trainen, dan maken we er een wedstrijdje van. Vorig jaar had Adri aan zijn seizoen niet, maar de laat ste paar keer heeft hij me verslagen. Blij dat hij was.' Het fanatisme bleek ook tijdens de huldiging. 'Tussen die toppers, echt geweldig." Dit weekend wacht hen weer een nieuwe uitdaging op het Tjeuke- meer, waar het NK surfen wordt gezeild. Eén kandidaat naturalisatiedag Texel heeft één persoon die don derdag in aanmerking komt voor de nieuwe verplichte nationale natura lisatiedag. Volgens een woordvoer der van de gemeente is het een kind van vijf. 'We moeten nog bekijken wat we gaan doen.' Gemeenten zijn vanaf dit jaar ver plicht op 24 augustus een cere monie te houden voor mensen die het afgelopen jaar het Nederlan derschap hebben gekregen. Lan delijk gaat het om zo'n elfduizend mensen, voornamelijk in de grote steden. De woordvoerder verwacht dat volgend jaar meer mensen op het eiland voor nationale naturalisa tiedag in aanmerking komen. Hulp aan Texelaars in financiële nood I Spangcrweg 10, 1793 EH Dc Waal Tel. 31 29 83 Bankrck 26.25.99.343 Hoe koud en kort en onverwacht valt deze winter, en hoe zacht als sneeuw die nooit meer water wordt wanneer het nooit meer later wordt. Groot is ons verdriet dat ze er niet meer is. Groot is ons geluk dat ze zo lang bij ons is geweest. Erne van der Vlis-Antonisse getrouwd met Jan van der Vlis t 25 juni 1917 Magelang 18 augustus 2006 Blaricum Pieter en Liesbeth Niels Joost Amos en Sara Juda en Migal Gita en Jeremy Rivka en achterkleinkinderen Erne is thuis, Eikenlaantje 8 in Blaricum. Als u afscheid van haar wilt nemen, bent u aanstaan de dinsdagmiddag tussen 4 en 7 uur van harte welkom. Op woensdag 23 augustus om 12.00 uur komen we samen op „Den en Rust", Frans Halslaan 27 in Bilthoven om afscheid van Erne te nemen. Daarna zien en spreken we u graag in de kof fiekamer. Correspondentieadres: Broekermeerdijk ark 21 1151 CZ Broek in Waterland dinne@wanadoo.nl Verdrietig zijn wij omdat we heel plotseling afscheid moeten nemen van mijn dierbare zwager en onze lieve Roelie Sietske, Johan en Sean Marike, John, Merel, Sofie en Fleur Karin, Peter. Bram en Sterre Bergen op Zoom, 20-08-2006 Conespondentieadres: De Boulevard 152 4617 LZ Bergen op Zoom welkom klein meisje Op 12 augustus 2006 is onze dochter en mijn zusje Lieve geboren. Mare Rats. Saar van der Kooi en Renée Noorderhoofdstraat 90 1561 AW Krommenie tel: 075-6222589 de wereld is er voor jou en met Jou een stukje mooier Minne is bij ons geboren! 17 augustus 2006 broertje van Jelle Femke Kegel en Kasper van Kraaij Ruljslaan 81 1796 AZ De Koog 32 77 88 bel even als je langs wilt komen

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3