TEXELSE 2 COURANT Danseressen brengen De Koog in tropische sferen Julius Vischjager geeft concert oPIENie Gelezen? Vliegveld Texel in teken taildraggers en oldtimers Agenda B#teso texelse^courM DINSDAG 29 AUGUSTUS 2006 Aan belangstelling geen gebrek op het Tropical Street Festival dat dit weekend in De Koog werd gehou den. Zowel overdag als 's avonds namen veel Texelaars en vakan tiegangers een kijkje in de Dorps straat, waar de sfeer werd opge luisterd met uiteenlopende live acts. Overdag zorgde She's showband, een blaasorkest uit het Brabantse Udenhout, voor de opluistering. Dat gebeurde onder meer op het plein bij De Toekomst, waar de muzikan ten zich op theatrale wijze rond een al te spraakzame gast op het terras posteerden, om quasi serieus Je t'aime te spelen. Verderop vermaak te de circustheatergroep Les Saltim- banques vooral het jongere publiek. Pogingen van menig bezoeker om meer optredens te vinden waren vruchteloos, voor de middag waren twee acts ingehuurd. Op de avonden was het aantal optredens aanzienlijk groter. Er was dans en capoeira en de schaarsge- klede danseressen van sambaband Samba Dinhas geven de badplaats een tropisch accent. Met hun cara- ibische uitstraling, kleurige tooien en soepele bewegingen wisten de dames veel ogen op zich gericht. Op de terrasjes bleven maar weinig stoelen onbezet. Veel drukte ook in de cafés, waarvoor een uitgebreid programma was samengesteld. Met als tropische trekpleister in Tumble- weeds Carribbeanpunch, die het publiek met een mengsel van reg gae, soul en salsa in beweging kreeg. Ook in andere cafés vielen allerlei optredens, van dj's tot rock bands, te beluisteren. Voor zover bekend verliep het festival, ook na sluitingstijd, in goede harmonie en hebben zich geen ongeregeldheden voorgedaan. (Foto's GwanJ Timmerman) at ik zeggen Lekgeslagen Op 11 augustus zijn we lekgeslagen in het haventje van De Cocksdorp. We lagen met onze catamaran Quin tet op de kopse kant van de steiger. Twee dagen lagen we er al, maar de derde dag ging het mis. Bij vallend water zijn we op de hoek van een uit stekende plank van de fundatie (oude beschoeiing) terecht gekomen. Toen het water opkwam, liep de boot vol. De reddingmaatschappij reageerde zeer snel; ze hoorde onze oproep aan de kustwacht en waren al onderweg voordat de kustwacht hen opriep. Ze kon via de weg de boot bereiken en een motorpomp aan boord zetten. Daardoor kon erger worden voorko men, er is niet meer dan 50 cm water in de bakboordromp gekomen. Een uurtje later stonden we op de kant. De KNRM had alles perfect voor elkaar; stophout voor onder de boot, polyester om de boot te repareren, slaapplaatsen voor de nacht, alles was prima geregeld. Twee dagen hebben we pontificaal bovenop de dijk gestaan (hartelijk dank Hoogheemraadschap) om liet lek te repareren en de boot schoon te maken (de romp zat vol slik). We waren op vakantie en hierop hadden we natuurlijk niet gerekend. Maar deze twee dagen waren heel bij zonder. Heel veel mensen kwamen langs en boden ons hulp aan; de een kwam met een boortol, de ander met een schuurmachine, het Hoogheem raadschap kwam met stroom, som mige mensen stelden hun douche ter beschikking of zorgden voor vers water. Velen kwamen alleen maar een praatje maken. In die twee dagen hebben we veel mensen leren kennen en verhalen over het eiland gehoord; zelden hebben we in zo'n korte tijd zoveel mensen en een plek zo goed leren kennen. Bovendien, het was de mooist gelegen werkplaats van de wereld, met een schitterend uitzicht. Zo viel alle narigheid nogal mee. We willen via deze weg iedereen hartelijk danken voor hulp, medele ven en verhalen. Zonder deze steun was alles niet zo vlot verlopen. We komen zeker nog een keer terug in het prachtige haventje van De Cock sdorp op het mooie Texel. Ronald Mors, Ineke Groothuis en Teun, catamaran Quintet, IJlst. Herfstmarkt Den Burg Op de Groeneplaats in Den Burg wordt zaterdag 21 oktober van 10.00 tot 17.00 uur een herfstmarkt gehouden. Inmiddels hebben zich een kleine dertig kraamhouders gemeld. Ericka Voortman verzorgt dansde- monstraties en ook de linedance- groep treedt op. Met schminken, workshops en oud-Hollandse spel letjes is de markt ook aantrekke lijk voor kinderen. Mensen die een kraam willen huren, kunnen contact opnemen met Annemarie Reiding, tel. 320548 of 06-19020412. Geen film in De Kiekendief Door onvoorziene omstandighe den zijn alle filmvoorstellingen in de bioscoop in De Kiekendief op vakantiepark De Krim tot en met woensdag komen te vervallen. Het programma in Cinema Texel blijft ongewijzigd. 'Heb je het al gehoord? Willem Alexander komt naar Texel!' Jaja, dat zal wel. Het regent hier best veel de laatste tijd, maar we kun nen het nog best allemaal weg maten zonder watermanager. Laat-ie maar naar Egmond gaan, daar schijnen ze op laarzen door huis te moeten 'Welnee man, niks water, hij komt hier te eten. Mossels! Staat in de zomerkrant: Kroonprins opent mosselseizoen met banket Zou Maxima ook meekomen? En hun oudste doch tertje, hoe heet ze ook al weer? Waar gaat-ie eten, zouden we ze te zien krijgen? Zetten ze de straat af bij het restaurant? Ooh wat moet ik aan?' Paniek in de tent. Je begrijpt, ik zoeken naar de krant. Lag al in het aardappelmandje, maar ik vond het betreffende bericht. Grondig gelezen en niks W.A. dus. Leuk als mensen alleen de koppen in de krant snellen en direct menen alles te weten. Sloof je je voor uit als tekstschrijver. De opwinding bij het halfgelezen bericht deed me denken aan een sprookje van, ik meen Bomans (of was het Annie M.G.?), waarin een keurige kip een veertje verliest. Opschudding in de tent, want een kakelkip blaast het veertje op tot een hele hand vol veren en voor het verhaal alle kippen gepasseerd is, loopt de kip totaal in haar blootje, tot schande van het hok. Er zijn meer berichten die half of niet gelezen worden. Iemand wordt vrijgesproken van een vermeend misdrijf, maar blijft achtervolgd door moddergooiers die niet kunnen of willen lezen. Is een sappige roddel lekkerder dan bevrijdende waarheid? Onge acht wat je ermee aanricht? De kip loopt pas bloot als echt alle veren geplukt zijn en de kroon prins komt pas echt als hij als Willem Alexander voor de deur staat. Pien Verberg In de serre van De Lindeboom vindt zondag een 'vertederings concert' plaats ter nagedachte nis aan de vorig jaar preventief geruimde wilde ezels (onagers) uit Diergaarde Blijdorp in Rot terdam. De vleugel van Ed wordt bespeeld door Julius Vischjager, 'editor-in-chief' van de handge schreven The Daily Invisible. Dierenartsen vermoedden vorig jaar dat de onagers in Blijdorp besmet waren met TBC. wat achteraf niet het geval bleek. Toen waren de die ren al uit voorzorg 'geruimd'. Vischjager is sinds de jaren zestig een bekende, kleurrijke figuur in Amsterdam en politiek Den Haag. Na een afgeronde studie piano aan het conservatorium studeerde hij rechten aan de Universiteit van Amsterdam. Verder dan zijn kandi daatsexamen is hij niet gekomen. In de tijd van Provo en de Kabouters werd hij politiek bewust en reed hij op zijn scooter door de stad, gehuld in een felrode mantel over zijn driedelig kostuum en een met vlaggetjes versierde valhelm op zijn hoofd. Op de rode cape was een geborduurde badge bevestigd met het opschrift 'PvdA-Kabouter'. Vischjager kreeg een column in het culturele tijdschrift Hollands Diep, Cursus dirigeren In samenwerking met muziekschool Kok uit Schagen biedt de Texelse Muziek- en Dansschool een basis cursus dirigeren, bestaande uit vijf tien lessen van tweeëneenhalf uur. De eerste les wordt gegeven op donderdag 7 september, aanvang 9.10 uur. Er is nog plaats voor enkele deelnemers. Voor aanmel dingen en inlichtingen; Muziek- en Dansschool, tel. 313493, e-mail info@mdt-texel.nl. Nieuwe expositie in Het Posthuys In Galerie 14-16 Posthuys Texel in De Koog wordt zondag een nieuwe expositie geopend. Te zien zijn wer ken van Thea Figee, Suzanne Glerum, Ditte Brouwers en Marianne Kals- beek. Het werk van eerstgenoemde kunstenaars is te zien tot 17 septem ber. Daarna verdwijnt elke week aan andere collectie, tot op 8 oktober de galerie aan een nieuwe expositie toe is. Van Ditte Brouwers is onder meer het schilderij De Slufter (2006) te zien. De kunstenares zegt hierover het vol gende: 'Ik ben 7 jaar. We lopen met de boswachter door de meeuwen kolonie in de Slufter. Hij vertelt dat de eieren geraapt worden door de Ver kade Beschuitfabriek. Even later krijg ik een klein bontbekpleviertje in mijn hand. Gekrijs, plevieren en visdiefjes. Aan de vloedlijn vinden we raar hout, lampen uit verre, heel verre landen. En overal het paars van lamsoor en Engels gras. Blauw en geel met wol ken. Fris.' Galene 14-16 Het Posthuys Texel is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 19.00 uur en volgens afspraak. was een paar jaar 'klassiek-piano- recensent' van Playboy en begon ruim twintig jaar geleden zijn eigen éénmanskrant The Daily Invisible, een met de hand geschreven blad dat hij vermenigvuldigt op het kopi eerapparaat en los verkoopt in de binnenstad. Tijdens de wekelijkse persconferentie van de minister president is Vischjager als hoofdre dacteur altijd aanwezig in Nieuws poort en sinds Den Uyl mag hij altijd de laatste vraag stellen - Van Agt, Lubbers, Kok en Balkenende.volg den Den Uyls voorbeeld. Van al zijn belevenissen doet hij verslag in The Daily Invisible en in zijn wekelijkse radioprogramma Hoe bedoel U op de lokale Amsterdamse zender. Vischjager speelt regelmatig piano in Nieuwspoort en in de hoofdste delijke kunstenaarssociëteiten Arti et Amicitiae en De Kring. Op uit nodiging van de Multifunctionele Ezelvereniging Texel i.a. (in amore) komt hij zondag naar Texel om de naar zijn zeggen 'primitief geruimde' onagers te herdenken. In het kader van het Mozart-jaar zal hij voor namelijk Mozart spelen, maar ook Scarlatti en Chopin kunnen aan bod komen Na het concert is er gele genheid tot het stellen van vragen. Het concert begint om 15.00 uur, de toegang is gratis. Hoornder Donderdag In het verslag over de Solexrace afgelopen donderdag in Den Hoorn werd abusievelijk gemeld dat het de laatste Hoornder Donderdag betrof. Maar het loodsendorp is nog niet uitgefeest en de organisatie meldt dat er ook komende donderdag nog van alles te doen is in Den Hoorn. Vanaf 12.00 uur is er markt en om 19.00 uur begint de Strijd om de man en de vrouw. Medische vakken voor therapeuten Manda Bergsma van de School voor Voetreflexologie verzorgt zondag een informatiemiddag over de opleiding medische vakken op HBO-niveau voor alternatieve therapeuten. De bijeenkomst wordt gehouden in Zenit, Spoorstraat 62 in Alkmaar en begint om 16.30 uur. De opleiding duurt V/2 jaar en wordt gegeven op de vrijdagmorgen in Alkmaar en gedurende drie weekends op Texel. Aan de orde komen anatomie, fysi ologie, pathologie, psychologie, voeding, EHBO en praktijkvorming. Therapeuten die zijn aangesloten bij een beroepsvereniging behoren op HBO-niveau geschoold te zijn in medische vakken. Voor aanmelden en inlichtingen: tel. 319708 of e-mail voetreflexologie@hetnet.nl. Muziekschool hervat lessen De Muziek- en Dansschool begint maandag aan het nieuwe seizoen. Leerlingen blijven in eerste instantie ingedeeld volgens het rooster van het afgelopen jaar, nieuwe leerlingen worden deze week gebeld voor het maken van de eerste afspraak. Een definitieve indeling wordt gemaakt als de roosters van de OSG bekend zijn. Aanmelden van nieuwe leerlin gen is nog (beperkt) mogelijk. De repetities van het Muziekschool ..Kamerkoor starten op donderdag 7 september, om 20.00 uur. Het koor kan nog aanvulling gebruiken, met name bij de sopranen. Aanmelden kan bij de muziekschool, tel. 313493 en via e-mailadres balie@mdt-texel. nl. Yogalessen van start Yogacentrum De Hoge Berg begint dinsdag met het nieuwe lesseizoen. Mariëlle Glorie geeft les op dins dag- en donderdagavond en vrij dagochtend. Daarnaast verzorgt zij op afspraak ayurvedische massage. Voor aanmelden en inlichtingen, tel. 315782 en website www.yogacen- trumdehogeberg.nl. Linedance Linedancegroep Indian Warriors begint woensdag 6 september met het nieuwe seizoen. Iedere, week gaan in Dinnersaloon Tumbleweeds te De Koog vanaf 20.00 uur de voetjes van de vloer. Belangstel lenden zijn van harte welkom. Meer informatie is te vinden op website www.indianwarriors.tk en te verkrij gen bij Bert en Janny Witte, tel. 06- 10586460. zaterdag, bij goede weersomstandigheden, deze Een van de toppers van de fly-i Engelse Dragonfly uit 1937. Vliegveld Texel is komend week end het domein van historische vliegtuigen en zogenoemde tail draggers, toestellen met een staartwiel. Van vrijdag tot en met zondag wordt voor de derde keer de Texel Taildragger en Oldtimer Fly-ïn georganiseerd. Inmiddels hebben al zo'n 70 deelnemers zich aangemeld, maar naar ver wachting ligt het werkelijke aan tal hoger. De fly-in werd drie jaar geleden voor eerst gehouden, als vervanging voor de vliegshow die toen van wege drainagewerkzaamheden aan het veld niet kon doorgaan. Eigenlijk is het evenement bedoeld om de deelnemers kennis te laten maken met Texel, maar tijdens de afgelo pen twee edities bleken de bijzon dere vliegtuigen ook een behoorlijke publiekstrekker. De mooiste en oud ste toestellen staan aan de rand van het vliegveld opgesteld en zijn vanaf het terras van het vliegveldrestau rant goed te bewonderen. Tot de toppers behoren o.m. een uit 1929 stammende Brewster Fleet en een tweemotorige De Havilland Dragon fly uit 1937. Hoewel het evenement drie dagen duurt, is zaterdag voor het publiek de leukste dag. Moge lijk landt er ook een DC3 Dakota. Veel zal echter afhangen van de weersomstandigheden, doordat diverse deelnemers uit het buiten land komen. Verder brengt 's mid dags de Morgan Club Nederland een bezoek aan Texel. Trotse eige naren van deze bijzondere oldtimers (auto's) zetten hun wagen op het vliegveldterrein ter bezichtiging. Dinsdag 29 augustus: De Protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur open voor publiek. Vrijwilligers ver tellen over de geschiedenis van het gebouw. Om 12.00 uur begint in Ecomare de poppenkastvoorstelling 'Prinses Moe- ka en de lepelfamilie'. Toegang gratis voor bezoekers van Ecomare. Om 14.00 uur begint in Ecomare het Duitstalig familieprogramma 'Zeehond binnenstebuiten'. Deelname €4,50. Het clubgebouw van de modelspoor club aan de Emmalaan in Den Burg is van 19.00 tot 22.00 uur open voor publiek. Toegang €1,50. Bij voldoende deelname begint in het Ambachtscentrum aan het Wezenland in Den Burg om 19.30 uur een work shop zeep maken. Deelname kost €11,50, opgave via tel. 314180. Op het strand bij Paal 9 wordt vanaf 20.00 uur gevliegerd. In de rooms-katholieke kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een concert van Karin van Arkel (sopraan), Wijnand van Klaveren (orgel) en Ties Mellema (alt- en baritonsaxofoon). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzame ling gehouden ter bestrijding van de kosten. Cinema Texel in Den Burg vertoont Garfield 2 (aanvang 12.00 en 14.00 uur), Zoop in India (12.15 uur), Mon ster House (14.30 uur), The Fast and the Furious; Tokio Drift (16.00 en 21.30 uur), Cars (16.30 uur), The Da Vinei Code (18.45 uur) en Miami Vice (18.45 en 21.45 uur) Bioscoop de Kiekendief op vakan tiepark de Krim vertoont K3 en het ijsprinsesje (aanvang 12.00 uur), Beesten bij de Buren (14.00 uur), de Nederlands gesproken kinderfilm Cars (16.00 uur) en Pirates of the Caribbean 2 (16.00 en 23.00 uur). Woensdag 30 augustus: De Protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur open voor publiek. Vrijwilligers ver tellen over de geschiedenis van het gebouw. Van 13.30 tot 15.30 kan de monu mentale kerk in Oosterend worden bezichtigd. Bij voldoende deelname begint in het Ambachtscentrum aan het Wezen land in Den Burg om 19.30 uur een workshop papierscheppen. Om 20.00 uur volgt een workshop likeur maken. Deelname kost €11,50, opgave via tel. 314180. In pluktuin Anemoonè aan de Maai- keduinweg nabij De Koog begint om 19.30 uur een workshop boeketbin- den. Voor informatie en opgave: tel. 06-30687184. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.45 uur een bridgedrive. Deelname kost €2,50 per persoon, aanmelden kan vanaf 19.30 uur. Om 20.00 uur begint een bijbelstudie in Het Olijfblad, Weverstraat 60 in Den Burg. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel in De Koog wordt vanaf 20.30 uur bingo gespeeld. Cinema Texel in Den Burg vertoont Garfield 2 (aanvang 12.00 en 14.00 uur), Zoop in India (12.15 uur). Mon ster House (14.30 uur). Pirates of the Caribbean 2 (16.00 en 21.30 uur), Cars (16.30 uur), Miami Vice (18.45 en 21.45 uur) en The Fast and the Furi ous; Tokio Drift (19.15 uur). Bioscoop de Kiekendief op vakan tiepark de Krim vertoont K3 en het ijsprinsesje (aanvang 12.00 uur). Hoogwater te Oudeschild Di. 29 12.05 en 23.50 u. Wo. 30 12.46 en - u. Do. 31 00.04 en 13.00 u. Vr. 01 00.17 en 13.20 u. Za. 02 01.17 en 14.24 u. Zo. 03 02.37 en 15.40 u. Ma. 04 04.30 en 17.47 u. Di. 05 06.35 en 19.05 u. Aan het strand is het ongeveer et n uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 27 augustus op om 06.41 n gaat onder or 20.43 uur; vrijdag 1 september eerste kwartier Beesten bij de Buren (14.00 uujf Superman Returns (16 00 uur). Donderdag 31 augustus: In de Protestantse Waddenkerk De Cocksdorp verkoopt vrouwenvet eniging De Kaarsvlam van 11.00 ta 17.00 uur zelfgemaakte kleding ter bate van het orgelfonds. In Den Hoom wordt vanaf 12 Hoornder Donderdag gehouden ft krantenmarkt duurt tot 18.00 17.00 uur begint in Loodsmanswelva ren een optreden van Frans en Lis Pieterse. Om 19.00 uur begint het aloude volksspel 'strijd om de maner de vrouw' Om 12.00 uur begint in Ecomare ce poppenkastvoorstelling 'Prinses Mee ka en de lepelfamilie'. Toegang gra-; voor bezoekers van Ecomare. In Den Hoorn kan tussen 14.00 16.00 uur de kerk worden bezichtigd, Kenners van de historie zijn om uitleg te verschaffen. Om 14.00 uur begint in Ecomare te familieprogramma 'zeehond bmnj-. stebuiten'. Deelname €4,50. In de Kikkertstraat in De Cocksdorp wordt van 16.00 tot 21.00 uur de Du- per Feestmarkt gehouden. In dorpshuis De Hof aan de NikaK in De Koog begint om 19.30 w een open bridgedrive. Deelname kes €2.- per persoon. Inlichtingen: 28787820. Bij voldoende deelname begint in li? Ambachtscentrum aan het Wezentó in Den Burg om 19.30 uur een work shop kaarsen maken. Deelname kes €11,50, opgave via tel. 314180. In de hervormde kerk van De Kco; begint om 20.00 uur een diavoorstel ling over Texel met uitleg in de Dui& taal. Toegang €1,20. Vrijdag 1 september: De Protestantse Waddenkerk in Ds Cocksdorp is van 10.30 tot 13.30 ur open voor publiek. Vrijwilligers tellen over de geschiedenis van gebouw. Het Zeemanskerkje in Oudeschild 6 van 14.00 tot 17.00 uur geopend mi publiek. Vrijwilligers verzorgen rond leidingen. Tevens worden handwete f verkocht. ag Cinema Texel in Den Burg vertor hZa Zoop in India (aanvang 12.00 un fes, Garfield 2 (12.15 en 14.00 uur). Ma ster House (14.15 uur), Pirates of ft «ihi Caribbean 2 (16.00 en 21.30 uur Cars (16.15 uur), The Da Vinci Cod; (18.30 uur), The Fast and the Furious Tokio Drift (19.15 uur) en Miami Vies (21.45 uur) Vrijdag 1 september vaart tussen 9,3! en 16.00 uur een tweede boot. Zowë in Den Helder als op Texel moeten reizigers rekening houden met eer wachttijd van een half uur. Meer into matie is te verkrijgen via www.teso-: en tel. 369692 of 369600. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Bur? Postbus 11 1790 AA Der. Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail lnfo@lenr.nl Op al onze advertentiaconlraden en aantaedinjeuM11 zijn van toepassing do Regelen voor het Advi-rtwt"4^ van de Stichting ROTA. gevestigd te Amsw Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar €35,05 33,45 Per jaar 68,30 66,15 («uw*"® Bij verzending naar het buitenland zi|n fW tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Callanetics Manda Bergsma start dinsdag met een nieuwe serie lessen callanetics. De lessen worden gegeven in sport hal Ons Genoegen in Den Burg, elke dinsdag van 19.30 tot 20.30 uur. Bergsma is fysiotherapeut en geeft al jaren callanetics en balletles. Bijna alle spieren komen aan bod, de oefeningen worden op muziek gedaan. Door de warming-up en het rekken van de spieren gaan de deel nemers niet met spierpijn naar huis. Ook wordt gekeken naar een goede houding, waarmee bijvoorbeeld rug klachten worden voorkomen. Voor aanmeldingen en inlichtingen: Man da Bergsma, tel. 319708, e-mail adres voetreflexologie@hetnet.nl. Avond over autisme In het Eierlandsche Huis in Cocksdorp wordt donderdag september een avond gebouf over autisme. Sprekers zijn IA Rodenberg van Autisme Steurt Noord-Holland-Noord; Hoogeweg, ervaringsdesku^ van het syndroom van Aspergé- Remko Klein, partner en vader personen uit het autisme-spe^ De bijeenkomst begint om 20 OOitj In verband met het beperkte zitplaatsen is opgave gewenst kan bij Marjanka Hoogeweg 316847 en via e-mailadres saA- texel@wanadoo.nl. ieha: 3sS «Jtti On; Ms

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2