1Hij zegt al een week bijna niets' 'Toeristisch instituut zorgt zelf voor geld' Waddenfonds leidt tot samenwerking TEXELSE j COURANT ontluistering Jip?! Brochure met serie voorstellen DINSDAG 29 AUGUSTUS 2006 Over de ziekte van Alzheimer Ouderdom komt met gebreken. Met de grijze golf in aantocht krijgen steeds meer mensen ermee te maken. Bijvoorbeeld met de ziekte van Alzheimer, die het geheugen aantast en waarbij ook voor de naasten een moei lijke periode aanbreekt. In de vorige aflevering beschreef Mar- greet Berndsen hoe haar vader langzaam 'zijn woorden kwijt raakt'. In deel 2 komt het woord verpleeghuis even ter sprake. 'ussen de middag gaat de telefoon. A's ik op de nummermelder kijk, zie ik dat het m'n moeder is. Als die in mijn uichpauze belt, is er iets mis. Aan ■aar stem hoor ik het onmiddellijk. Foute boel. Ze vertelt dat ze die och- aid om half zes is opgestaan om te tojén hoe Belle, de golden retriever, erbij ligt. Ze moet al een maand lang ochtend het achterlijf optillen jnde hond op haar poten te krijgen. is s de dertien gepasseerd en mijn -oeder weet al maanden dat het side nadert. Deze bewuste ochtend de laatste, beseft ze als ze de tómer binnenstapt. Belle ligt in haar agen uitwerpselen op de vloer en kan •et meer overeind. Ook niet met hulp lanm'n vader, die door mijn moeder jings uit bed wordt gehaald. Samen Taken ze de hond zo goed mogelijk schoon. Snotterend wachten ze tot uur wordt. Als ze de dierenarts i, krijgen ze van de assistente te teren dat ze over een uur nog maar moeten bellen. Tot die tijd is er oeen dierenarts aanwezig. Om negen it bellen ze nog een keer met de ■■sag of er iemand langs wil komen cm de hond te laten inslapen. Dat o kt met te kunnen, de dierenarts '«ft het veel te druk. Ze moeten -aar naar Wormerveer komen, luidt S- mededeling. As mijn moeder vertelt dat ze bejaard en de hond niet in de auto kan Uien, knjgt ze te horen dat ze in 2! geval maar de dierenambulance met bellen. Die komt pas om kwart over elf voorrijden. De uren zijn voor bij gekropen. De hond krijgt even een opleving als het personeel haar in het busje tilt. Hetzelfde geldt voor mijn vader, die door de ellende blijkbaar extra adre naline heeft gekregen en de Alzhei mer even naar de achtergrond heeft gedrongen. Hij is zelfs in staat het verdriet een beetje met m'n moeder te delen, vertelt ze naderhand. In een busje njden ze naar de dierenarts waar de hond in de spreekkamer door vier poten tegelijk zakt, snel een spuitje krijgt en in een plastic zak wordt geritst. Een paar weken geleden hebben ze al besloten de hond te laten creme ren in Wijk aan Zee. Belle wordt daar vanaf de praktijk heengebracht. Een half uur later komen m'n ouders terug in een leeg huis. Hoewel ik er drie dagen geleden nog geweest ben, besluit ik na m'n werk maar weer onmiddellijk in de trein te stappen. Ik tref ze enorm van streek aan. Mijn vader diept uit zijn zak het papiertje op met de woorden 'Ziekte van Alzheimer' erop. Hij maakt me duidelijk dat ik er 'crematorium' onder moet schrijven. Ook zo'n woord dat hij niet kan onthouden. De hele avond herhaalt hij beide woorden, peinzend voor zich uitkijkend. Tegen de tijd dat we naar bed gaan, is hij verschrik kelijk de kluts kwijt. Hij hoeft namelijk geen stukje meer met de hond te lopen, iets wat hem danig uit zijn evenwicht brengt. Hij verdwijnt naar boven, waar we hem heen en weer horen stommelen. Als ik op de logeerkamer kom, vind ik daar schoon ondergoed, een T-shirt en een paar schone sokken op mijn bed. Die heeft hij klaar gelegd voor de volgende ochtend en vanuit zijn slaapkamer naar de mijne gebracht. Terwijl ik er naar staar, komt hij bin nen om de hele handel weer naar zijn eigen slaapkamer te transporteren. De volgende ochtend is hij na vijf minuten alweer in tranen. Geen hond om hem te begroeten. Het huis is erg leeg. Mijn moeder kan het nog van zich afpraten, maar hij kan zich totaal niet uiten. Hij is niet in staat om ook maar een zin te produceren en zit met een lege blik voor zich uit te staren. Af en toe vormt hij een paar woor den, maar het loopt allemaal op niets uit. Hij is erg moe van de doorstane emoties. Op aandringen van mijn moeder maait hij twee dagen later een deel van het grasveld, maar ook dat werkt niet positief. Hij wordt steeds stiller en gaat met z'n papiertje tientallen keren per dag pal voor m'n moeder staan. Die heeft haar eigen sores en kan de problemen van mijn vader er eigenlijk even niet bij hebben. 'Hij heeft van de dood van Belle een enorme terugslag gekregen. Hij zegt al een week bijna niets meer. Ik weet me soms geen raad. En dan vraag ik me af hoe lang ik nog in staat ben voor hem te zorgen', zegt ze in een moedeloos moment. Als ik voorzichtig begin over dagop vang, zodat ze eens een middag voor zichzelf zou hebben, begint ze snel terug te krabbelen. 'Dat zou je vader vreselijk vinden. Dat wil hij absoluut niet.' Ik zwijg, want er valt op dat gebied niet met haar te praten. Het scenario is me allang al duidelijk. Het wachten is op het moment dat m'n moeder het niet langer aan kan en in elkaar stort. Dan beginnen de problemen zich echt op te stapelen... Het nieuwe Toeristisch Kennis Instituut wordt een onafhanke lijke organisatie die zelf voor haar financiën zorgt. Dat stelde wethouder Nico Kikkert gister avond tijdens de raadscommissie Grondgebied, nadat de politieke partijen vragen over de gemeen telijke bemoeienis met het insti tuut hadden gesteld. De partijen waren benieuwd op welke wijze de gemeente betrok ken is. De WD had uit een voor stel, dat niet aan de raadsleden was gestuurd, opgemaakt dat de gemeente jaarlijks 250 ambtelijke uren in het kennisinstituut (TKI) zou steken. Volgens Kikkert was dat getal slechts een raming. 'We weten nog niet hoeveel uren het worden. Maar toerisme is een kerntaak van de gemeente, dus daar staan amb telijke uren voor.' Volgens de wethouder is de aan wezigheid van de gemeente in het instituut puur technisch van aard. 'Als er tijdens een bijeenkomst vragen zijn over het gemeentelijk beleid kunnen die meteen wor den beantwoord.' Inhoudelijk is de gemeente niet bij de te bespre ken onderwerpen betrokken. Het instituut, dat nog opgericht moet worden, wordt gevormd door ver tegenwoordigers van de VW, Hore ca Texel, het Texels Verbond voor Ondernemers, TESO, de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers en de Recron. Bedoeling is dat het platform de gemeente gevraagd en ongevraagd adviezen op toeristisch gebied geeft. De oprichting van het instituut was een wens die de poli tieke partijen in 2003 in herziene de nota Toerisme en Recreatie hadden laten opnemen. Marijke Eelman (CDA) waarschuwde ervoor dat het instituut geen 'putje' mag worden waar de gemeente plannen inschuift als er tijd moet worden gewonnen. Volgens Kikkert is dat absoluut niet het geval. De WD had voorafgaand aan de ver gadering kritiek geleverd op het feit dat Nel Eelman al een paar maan den na haar vertrek als wethouder voorzitter van het instituut wordt. De kritiek zat hem vooral in de gemeen telijke betrokkenheid met het TKI. Tijdens de vergadenng kwam de kritiek niet meer op tafel. Kikkert liet weten dat voorzitterschap, een betaalde functie, ook volledig een verantwoordelijkheid van het insti tuut is. De kosten worden door de leden van het "TKI betaald. VERVOLG VAN PAGINA 1 Erfbeplanting gemoeid, waarvan een subsidie van €60.000,- van Landschap Noord- Holland. Groeskamp vond het beter de gevraagde gemeentelijke bedrage van €50.000,- te gebruiken om 'lit tekens in het landschap' door de gerooide iepen aan te pakken. Als meeste concrete voorbeeld noemde hij de naderende verwijdering van de iepen langs de Molenlaan in De Cocksdorp. 'Daar moeten nieuwe bomen terugkomen en die zijn duur. Besteed het geld liever daaraan.' Het leidde niet tot reacties bij de andere partijen. Volgens Visman zou ook geen kwaad kunnen wat geld over te houden. De restauratie van een schapenboet aan Zuidhaffel 21 kon wel reke nen op steun van de partijen. Het college wil daar €60.000,- uit de éénmalige ton aan besteden. Alfred Schaatsenberg (PvdA) en Visman pleitten ervoor dat het college eens bekijkt op welke wijze eigenaren van boeten geld voor het onderhoud aan gerestaureerde boeten kunnen krijgen. De Stichting Dorpsherstel Texel had bij de politici aangekaart dat geld voor onderhoud er nu vaak bij inschiet. De Lieuw zei bereid te zijn bij te houden in hoeverre boeten goed onderhouden blijven. De par tijen konden zich daarin vinden. Het onderwerp komt nog een keer aan de orde in de raadsvergadering van dinsdag 19 september. VERVOLG VAN PAGINA 1 Vrachtverkeer rijden. 'We zullen het verzoeken, maar we kunnen het niet afdwin gen.' Het onderwerp was door het CDA aangedragen, nadat in Oude- schild de nodige zorgen over het vrachtverkeer op de haven waren ontstaan. Marijke Eelman (CDA), Alfred Schaatsenberg (PvdA) en Gerard Weijers (Lijst Weijers), alledrie uit Oudeschild, wezen erop dat met de alternatieve route voor de Volmolen de problemen in het dorp nog niet verholpen zijn. 'Er moet een keer een verkeersveiligheidsplan komen', aldus Schaatsenberg. Hij voorzag dat vrachtverkeer via de Redoute en de haven nog een keer tot onge lukken leiden. 'Je moet eens zien wat er allemaal voorbij komt als je een uurtje op de dijk gaat staan.' Wethouder Bakker stelde voor dat er eens gedacht moet worden over een fietspad langs de Redoute of rij baansplitsing vóór de komgrens van het dorp als mogelijke oplossingen. Voetbalprogramma Zondag 3 september: De Koog-Hugo Boys 1 14.00 u. Callantsoog 1 - Oosterend 1 14.00 u. Kaagvogels 1 - ZDH 1 14.00 u. Jongeren Informatie Punt Eilandschutters f leden van handboogvereni- :ng Eilandschutters deden zon- dag mee aan de Saense Ronde n Zaandam. Drie van hen, Willem lias, Jan Prins en Bouwe Kuiper, behaalden een prijs. Ook het wiheidsteam van Texelse schut- ters viel in de prijzen. "M r i Saense Ronde van handboog- reniging De Saense Handboog totters is een wedstrijd over 50, en 30 meter. Iedere deelnemer met op iedere afstand 36 pijlen 'otaal 108 pijlen). Eilandschutters ad drie recurve- en twee long- owschutters afgevaardigd. Willem las behaalde een eerste prijs bij de SBn-veteranen longbowschutters. w bn Prins legde in dezelfde klasse into beslag op de derde plaats. Bouwe isonl Sportservice Sportservice Texel is een van' de 279 aanvragers die een subsidie krijgen uit de 'tijdelijke stimulerings regeling buurt, onderwijs en sport' (BOS-impuls). In totaal is 47 mil joen euro beschikbaar, bedoeld om de achterstand van jongeren van 4 tot en met 18 jaar aan te pakken door een op maat gesneden aan- Kuiper behaalde een derde plaats bij de heren-veteranen op de discipline recurve. Zeven verenigingen hadden vol doende schutters (minimaal 3) afge vaardigd om deel te kunnen nemen aan de strijd om de verenigingstro fee Het door de drie recurveschut- ters van Eilandschutters geformeer de 'gelegenheidsteam' wist hierbij beslag te leggen op de vijfde plaats. pak. Hiervan maken in ieder geval sportactiviteiten deel uit, maar ook gezondheidsonderwijs en buurtac- tiviteiten spelen een rol. Het project duurt vier jaar, ingaande op 1 januari. Tot 2011 is in totaal 80 miljoen euro uitgetrokken voor de BOS-impuls. Het is de bedoeling dat initiatieven na afloop van de projectperiode (en bij gebleken succes) volledig door de gemeenten worden betaald. De gemeenten in de Kop van Noord- Holland ontvangen daarom gedu rende vier jaar maximaal de helft van de projectkosten (totaal €200.000,- per project De diversiteit van de ingediende plannen is groot, maar in de kop van Noord-Holland zijn beweegmanagement, het versterken van sportdeelname voor jeugdigen en het verminderen van hangover- last van jongeren de belangrijkste thema's. Ontwikkeling van een specifiek gastheerschap voor het Wad dengebied, het invoeren van een nieuw Waddenmerk voor maat schappelijke en economische activiteiten, verbetering van de natuur en verbetering van de vis tuigen voor de garnalenvisserij. Het is een willekeurige greep uit voorstellen die veertig organisa ties gezamenlijk hebben opge steld om een beroep te doen op geld uit het Waddenfonds. De voorstellen zijn opgesomd in de brochure Ontdek het wad, het wad ontdekt waaraan de organisa ties de afgelopen maanden heb ben gewerkt. Daarbij was ook een inbreng van onder meer Ecomare, de Kamer van Koophandel Noord west-Holland, het regionaal econo misch stimuleringsprogramma Kop en Munt voor de Kop van Noord- Holland, LTO Noord en het Gewest Kop van Noord-Holland. Acht natuurorganisaties, die de aan zet voor de samenwerking gaven, willen met de brochure laten zien dat het Waddengebied goed in staat is zelfstandig voorstellen te ontwikkelen voor het fonds. 'Dat hoeven Kamerleden niet meer te doen', aldus woordvoerder Taco van den Heiligenberg. De organisa ties willen met de eigen voorstellen eveneens voorkomen dat het rijk de honderden miljoenen uit het fonds aanwendt om al geplande werk zaamheden te betalen. 'Het geld moet voor nieuwe projecten zijn die iets aan het Waddengebied toevoe gen en niet voor bijvoorbeeld een dijkverbetering die toch al gepland stond.' De brochure gaat donder dag mee naar Den Haag "als de Tweede Kamer over het Wadden fonds praat. Duurzaamheid is een veelvuldig opduikend begrip in de tientallen voorstellen. Er worden diverse pro jecten voor de ontwikkeling van duurzame energie beschreven, bedrijventerreinen moeten worden verduurzaamd (waardoor ze minder belastend voor het Waddenmilieu zijn), evenals jachthavens, de gar- nalenvissenj en de plaatselijke eco nomieën. Voor dat laatste staan in de brochure voorstellen om ketens voor streekproducten uit te breiden en te vernieuwen, zodat producten uit het Waddengebied gemakkelijker in het Waddengebied op de markt komen. De Stichting Waddengoud van Marc van Rijsselberghe heeft plannen een nieuw Waddenmerk in het leven te roepen om derge lijke producten en activiteiten in het gebied beter onder de aandacht te krijgen. De Stichting Duurzaam Texel wordt als voorbeeld genoemd van 'kraamkamer' voor duurzame initiatieven. De organisaties pleiten ervoor dat op de andere Waddenei landen soortgelijke stichtingen ont staan. 'Die kunnen helpen bij het op elkaar afstemmen van activiteiten.' Op het gebied van toerisme doen de organisaties voorstellen om het Waddengebied meer in zijn geheel als toeristisch product in de markt te zetten. De ontwikkeling van een specifiek gastheerschap moet lei den tot vernieuwingen in de service verlening aan toeristen. Informatie centra op de eilanden, verenigd in de nieuwe Stichting Waddencentra, doen voorstellen hun aanbod aan toeristen te verbeteren. Eveneens wordt voorgesteld oude paden en wegen in het Waddengebied te her stellen, zodat een netwerk van wan delpaden ontstaat. Volgens Van den Heiligenberg is het belangnjk dat er veel wordt samengewerkt. Voorwaarde voor het verkrijgen van subsidies uit het Waddenfonds is dat projecten bij voorbaat op veel steun kunnen rekenen. De bedoeling is dat die steun ook meteen duidelijk is als er concrete aanvragen bij het fonds worden ingediend. De samenwerking die tot de bro chure leidde kwam tot stand toen de acht natuurorganisatie in mei bij het ministerie van Volkshuisvesting, verantwoordelijk voor het Wadden fonds, om tafel zaten. De veer tig organisaties zijn het niet over elk voorstel met elkaar eens 'Maar dat hoeft ook niet en dat kan ook niet', aldus Van den Heiligenberg. 'Belangrijker is dat we gezamenlijk optrekken waar we het met elkaar eens zijn en dat is bij veel zaken.' De eerste subsidieaanvragen kun nen naar verwachtingen volgend jaar ingediend worden. De brochure is te vinden op www.waddenvereni- ging.nl. Dag Pa, tot morgen... 'la een liefdevolle verzorging in de „Gollards" is wieden onze Pa en Opa Petrus Maria Boom Piet sinds 1993 weduwnaar van Margaretha Divera Zijm Den Burg: Marga en Harry Isele Lonneke en Niels Oudorp: Rob en Ellen Joeri Lara en Marco Utrecht: Anita en Geert Margje en Laurens Toon Naarden: Stefan en Fré k Zes 12, k.143, "'91 EX Den Burg. ?a,s op zijn kamer. k uitvaartdienst wordt gehouden op woensdag ^augustus om 14.00 uur in de St. Martinus De Ruyterstraat 129 te Oudeschild. Aan- SfflS zul n wij Pa naar zijn laatste rustplaats ^geleiden op de Oudeschilder begraafplaats. "a afloop is er gelegenheid tot condoleren in «Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te UenBurg. -r _?WTesP0ndentieadres: M.T. Ran-Boom. urófl ^vnlant 17,1791 WK Den Burg. Tel :0222-321090 Uate lieve OOiï „Opa" Boom 5 overleden. Ws zullen hem missen. Nellie Sifra, Sarah, Olaf en Eva Lieve Mam, je hebt je strijd gestreden alles is nu voorbij rust maar Mam je bent nu vrij Bedroefd geven wij u kennis van het overlijden van onze moeder, schoonmoeder en oma Gré Westdorp-Boon weduwe van Jaap Westdorp (Wes) p Texel, 17 april 1925 t Texel, 26 augustus 2006 Assen: Jelle en Lida André, Marcèl, Arlette Hetty t Julianadorp: Marijke en René Kevin, Glenn De Cocksdorp: Hans en Ank Emily, Timo Tiel: Ruud en Shirley Milanti, Yosha, Guyon Den Burg, Verpleeghuis Texel Mam ligt opgebaard in afscheidshuis de Vlinder, Hollewal 42, Den Burg. Woensdag 30 augustus is er gelegenheid tot condoleren van 19.00 tot 20.30 uur in „de Vlin der". De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op donderdag 31 augustus, om 11.00 uur in Crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Correspondentieadres: Hans Westdorp, Slufterweg 2, 1795 KP De Cocksdorp. Plotseling is van ons heen gegaan onze lieve zus, schoonzus en tante Gré Westdorp-Boon Arie Boon t - Jeltje Boon-Dootjes Meyert Boon - Thea Boon-Waldus ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Na een langzaam verval van krachten is plotse ling van ons heengegaan onze moeder, schoon moeder en oma Neeltje Wuis-van der Werf ■A 21-11-1921 t 26-8-2006 Paul en Nel Suzan John en Corina Hans en Jola Monica, Marek Tineke en Bert Marjolein en Willem Monique Schilderend 146 1791 BK Den Burg Moeder is overgebracht naar „Uitvaartcentrum Texel". Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdag 30 augus tus van 19.30 - 20.30 uur en na de begrafenis in het uitvaartcentrum. Een kort samenzijn zal worden gehouden op donderdag 31 augustus om 14.00 uur in het uitvaardcentrum. Aansluitend zullen wij moeder naar haar laatste rustplaats begeleiden op de Algemene Begraafplaats van Den Burg. Correspondentieadres: H. Wuis, Genteweg 6, 1794 HK Oosterend. Echt afscheid nemen van iemand die je dier baar is, is erg moeilijk. De vele kaarten, telefoontjes, bloemen en uw aanwezigheid hebben ons zeer gesteund en doen beseffen dat zij niet alleen voor ons, maar ook voor anderen veel heeft betekend. GEERTJE STOOP-BLOM Vanwege de overweldigende balangstelling is het voor ons onmogelijk u allen persoonlijk onze oprechte dank te betuigen. J.P. Stoop kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. Texel, augustus 2006. In ons hart een plekje, helemaal voor jou alleen. Daar gaan wij met onze gedachten, regelmatig even heen. Voor de vele blijken van belangstelling na het overlijden van mijn moeder, onze oma en omi JEANE WEERING-BOS willen wij u heel hartelijk danken. Het was hart verwarmend en een grote steun voor ons. In de 3 jaar dat moeder op Texel heeft mogen wonen, heeft zij haar plekje hier nog gevonden. Tilly Dekker-Wafelbakker Dalea en Willem Savannah, Brittany Esmeralda en Bert Kevin, Rodin Texel, augustus 2006 Voor al uw warme medeleven en belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van BIEM VLAMING willen wij u heel hartelijk danken. Gré Vlaming-van Dijk Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Texel, augustus 2006 Ome Piet (mijn baas) Hartelijk dank voor uw hulpvaardigheid met tante Door bij de Folklore gedurende 43 jaar! letje van der Werf Onze papa en mama Arjan Huisman Bernadette Schipper zijn vandaag getrouwd! Floor, Ilse, Anouk Bernhardlaan 48, 1791 XG Den Burg Onze Olijf is 'n Anna! Op 24 augustus 2006 is om 18.57 uur onze dochter Anna Amélie geboren. Nooit waren wij zo gelukkig. Nelleke Groen en Yuri Esmeijer Middelton 11 1791 TC Den Burg. Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur KOSTEN: €5.10 tot en met 3 regels Per regel meer. €1,70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Quilter's Home a.s. woensdag op Folklore- markt, Veel stofjes voor €5. Laatste kans! Nordic Walking is TOP! Kennismaking 31/819.00u, 2/9 9.00u of 3/9 11.00u. TOP. 06-12070776. Woon/-winkelruimte te huur. Weverstraat 45 Den Burg. Info: 06-22424223 Nordic Walking is TOP! Cursus techniek 6x. Start zat. 16/9 en zo. 17/9 €75,- TOP, 0612070776 www.voordeelland.nl Bruingoed en witgoed. Nieuwe najaarscollectie van Dale of Norway, da mes- en herenmodellen bij Mantje Lifestyle Stores. Vanaf 1991 zijn wij al ver kooppunt voor uw borst- protheses Voor info: Nora, 315 206 of www. bodycaretexel.nl Sportschool Texel indivi dueel fitness beginners elke vrijdag. Snelle reparatie, ruime voorraad en goede ser vice. TCA al 8 jaar het au tomatiseringsbedrijf op Texel. Tel. 318489. TCA, de inkt- en tonerle verancier op Texel. Meer dan 1.000 stuks op voor raad. O.a. Epson/HP/Ca- non/Brother. Quilter's Home a.s. woensdag op Folklore- markt. Veel stofjes voor €5. Laatste kans! Reactie op Eilandpuzzel ik waardeer Texel weer! T.k inventaris schoon heidssalon. t.e.a.b. Tel. 320896. www.voordeelland.nl voor reparatie. Ma. 4 sept. 9.00, di. 5 sept 9.00, woe. 6 sept. 20.30 uur. Pilates gevorderden. Info: 315421 Zie ons winterprogram- ma op www.sportschool- texel.com Schoolboeken liggen klaar bij Bruna. Voor vakkundige hulp bij satelliet of antennesy steem Voordeelland Ou deschild, 322398 Gratis af te halen: zwart katertje, geb 10 mei. Tel. 06-40461469, bgg 313335.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3