- Goed resultaat voor Waddenruiters GVT begint met mannengroep Toerfietsers volbrengen monstertocht Vaals-Texel 'Bij Amsterdam dacht ik: ik verkoop mijn fiets' SV Oosterend voor even een 'moordclub' Onder grote de finish bij de Taxi 312000. Programma zaalvoetbal De Texelse zaalvoetballers spelen oezeweek alleen bekerwedstrijden. tweede klasse speelt poule- wdstrijden. De laatste wedstrijden (.orden in oktober gespeeld. De tekerwedstrijden in de hoofdklas- 36'eerste klasse worden volgens en knock-outsysteem gespeeld, fe winnaars gaan door naar de ronde, die in december wdt gespeeld. Woensdag 30 augustus: 19:00 Klif 4-Klif 5 Douma 1950 O'end 4-De Krim 5 Douma 20:40 Texel 7-Klif 7 Kuipers taaldienst: De Krim Donderdag 31 augustus: Klif 6-Texel 6 Doiima !950 Texel 5-De Koog 3 Douma [MO Klif 3-De Krim 3 v.Beek 21.30 RAB 5-Texel 2 Kuipers taaldienst: RAB njdag 1 september: Bi15 De Koog 1-Mantje 1 Bakker RAB 4-Oosterend 1 Bakker 9:55 Klif 2-De Koog 2 Sangers 0:45 O'end 2-Sportshop 1 v.Beek 1:35 Sportshop 2-RAB 1 Kuipers 2:25 RAB 3-Klif 1 Kuipers aaldienst: Klif Hslagen: to/edstri|den beker 2e klasse: Klif 5-De 5 3-8; Klif 4-Oosterend 4 2-5; Texel ael 6 5-0 (Texel 6 met opgekomen); Klif *165-7, De Koog 3-Texel 4 2-10. tewedstnjden hoofdklasse/1 e klasse (win es öoor naar volgende ronde): Texel 3-De 3 2-8; Sportshop 1 -Oosterend 3 4-2; ÏS2-Texel 2 3-5; De Koog 2-De Knm 1 2-2 6 <oog 2 wns); Mant|e 2-Klif 1 1-3: RAB Krim 2 6-4; Mantje 1-Mant|e 3 15-0; De ^4-Oosterend 11-10. Ledenvergadering Nachtwedstrijd dartorganisatie op golfbaan In Bar Sportief in sporthal Ons Genoegen vindt maandag de jaar vergadering van de Texelse Dart Organisatie (TDO) plaats. De pro gramma's voor het komend seizoen worden uitgedeeld en besproken en er worden nieuwe bestuursleden gekozen. René Koopman, Jelle Vis ser en Jeroen Dros treden af als bestuurslid en zijn niet herkiesbaar. De vergadering begint om 19.30 uur. Het dartseizoen begint in de week van 25 september met de wedstrijden voor de bekercompeti tie. In de eerste week van oktober begint de competitie. Nieuw seizoen voor Shima Budovereniging Shima begint maan dag weer met de lessen. Nieuwe leden voor zowel judo als karate zijn welkom op maandag van 18.00 tot 19.00 uur. De eerste twee lessen zijn gratis. Aanmelden kan bij Jan Keesom, tel. 315640, e-mailadres jc.keesom@texel.com. De lessen worden gegeven in de kleine zaal van sporthal Ons Genoegen in Den Burg, de lessen voor verstandelijk gehandicapten (het G-judo) in de Sportschool in Oudeschild. Het vol ledig lesrooster is als volgt: Maandag: 18.00 u. nieuwe leden (zowel judo als karate), 19.00 u. karate tot 12 jaar; 20.00 u. extra trai ning (zowel karate als judo). Donder dag: 17.30 u. judo - groep 118.30 u. judo - groep 2; 20.00 u. tai-chi. Vrij dag: 18.30 u. karate - groep 1; 19.30 u. karate - groep 2. zaterdag: 9.00 u. judo verstandelijk gehandicapten. Veertig deelnemers sloegen zater dag bij het vallen van de duisternis op de golfbaan af voor de jaarlijkse nachtwedstrijd. Halverwege de wed strijd werd het echt donker en wer den de lichtgevende ballen uit de tas gehaald, die in een spectaculaire boog langs de donkere hemel vlogen. Met het donkerder worden, werden de scores echter steeds slechter. De jeugdige Lise van Zuilekom en Tho mas Wassenaar gingen het beste met deze handicap om en werden met eerste met 38 stablefordpunten, op ruime achterstand gevolgd door Gerda Bloem en Kevin van Zuilekom (33) en Piet Heyman en Hans Montag (33). De neary's bij daglicht werden geslagen door Pauline Wieringa en Hans Montag, in het donker ging de neary naar Use van Zuilekom en Tho mas Wassenaar. Texeltocht DOK De toerafdeling van de Helderse wielervereniging DOK houdt zondag de jaarlijkse Texeltocht. De deel nemers komen met de boot van 8.30 uur op het eiland aan en rijden achter ervaren toerrijders, die de route al hebben verkend, een tocht van ongeveer tachtig kilometer over het eiland. De snelheid ligt rond 25 kilometer per uur, zodat de terug tocht wordt aanvaard met de boot van 12.00 of 13.00 uur. Het dragen van een helm wordt aanbevolen. Texelse deelnemers kunnen zich op de verhaven bij de groep aanslui ten. Meer informatie is te vinden op website hrtcdok.nl en te verkrijgen bij wegkapiteins Guus en Thea van der Maat. tel. 0223-628287. tylens de samengestelde wed- ^jd in het Dijkgatsbos bij Wie- nngerwerf verschenen zater- kg vijf Waddenruiters en vier Kapertjes aan start. Zij wisten gelijke resultaten te behalen. Zondag werd op het terrein bij ^"ege Akenburg een dressuur- ^dstrijd gehouden. Hoewel de ««Iname niet heel groot was, *fden goede resultaten behaald, komieke de Lugt, Tessel Velt- teniPi Robin Bisschop, Eva van fef Linde, Tessa van Daalen en ^ren Kuijper wisten in beide Proeven een winstpunt te scoren. de samengestelde wedstrijd in p Dijkgatsbos door de Wadden- toters zaterdag redelijk gepresteerd klasse L. De dressuur, het ^ste onderdeel, leverde geen ver- ^singen op. Bij het springen liep Nis Kuiper met Lars vier straf fen op voor een gevallen balk. van der Geest met Promis tllen Blom met Okona wisten f-spnngparcours foutloos af te Ster De afsluitende cross bleek f alle combinaties iets te moei- F-Ban hoge eindklassering bleek ®jook niet meer mogelijk. ~1 was het de beurt aan de klasse B voor zowel paarden als pony's. Mariska Witte reed een goede wedstrijd met Typical Dut ch. Aileen kostte een val tijdens de cross veel strafpunten. Sandra van Gerard Roeper had problemen met het springparcours, waardoor deze combinatie uitgebeld werd en niet meer van start mocht in de cross. De organisatie is echter van mening dat ervaring en plezier voorop staan, zodat degenen die officieel met meer mogen starten, de cross nog wel buiten mededin ging mogen rijden. Dat deed Gerard Roeper zonder noemenswaardige problemen. Bij de pony's waren de resultaten minder. De Texelse deel nemers, Sophie Bakker met Sam en Anika Smit met Luna, liepen teveel weigeringen op en mochten de cross wel uitrijden, maar telden niet meer mee voor een eindklas sering. Johanna Wouda viel in de cross tweemaal van haar Little Star, waardoor zij ook werd gediskwali ficeerd. Ondanks dat de resultaten niet zo waren als waar van te voren op gehoopt werd. kijken de rui ters, mede doordat iedereen in de gelegenheid werd gesteld de cross toch uit te rijden, met een tevreden gevoel terug op deze wedstrijd. Tijdens de dressuurwedstrijd bij manege Akenburg viel in de klasse Z1 geen winstpunt. Hansje van der Kooi met Lobke en Bea Dekker met Revanche werden beiden een keer eerste. Tessa van Daalen wist met Socrates in de klasse M1/M2 in bei de proeven de eerste prijs voor zich op te eisen met scores van 189 en 186. Bij de L1 -pony's behaalde Tes sel Veltkamp met haar Pocahontas tweemaal een eerste prijs, net zoals Elsemieke de Lugt met Pirouette in de klasse M1 Uitslagen: Paarden - Klasse Z1eerste proef 1 .Hansje van der Kooi met Lobke (199); tweede proef- 1Bea Dekker met Revanche (196). Klasse M1/M2: eerste en tweede proef. Tessa van Daalen met Socrates (189 en 186): winst punten voor Eva van der Linde met Unique Lady Texel (180, 180). Klasse L2; eerste proef 1.Pauline van der Star met Faran (193): winstpunt voor Maren Kui|per met Tristan (191); tweede proef: 1 .Maren Kuyper met Tristan (180). Pony's - Klasse B cat.C: eerste proef: 1 Mir jam Hin met Candy (181); tweede proef: l.Simone Schagen met Bimob (178). Klasse B cat.D/E: eerste en tweede proef: 1.Shan non van der Hooaenband met Gipsy (Wiron- ruiters) (183 en 188); winstpunt voor Simone Plaatsman met Femke (182) Klasse L1/L2: eerste en tweede proef- 1 Tessel Veltkamp met Pocahontas (182 en 193) Klasse M1. eerste en tweede proef: 1 .Elsemieke de Lugt met Pirouette (186 en 184). DINSDAG 29 AUGUSTUS 2006 Gymnastiekvereniging Texel (GVT) begint maandag aan het nieuwe seizoen. Iedere dag worden les sen gegeven in de gymzaal aan de Beatrixlaan. Nieuw daarbij is de mannengroep op woensdag, bedoeld voor mannen die aan een combinatie van kracht, lenigheid en conditie willen werken. De aanpak van deze lessen staat nog niet vast en wordt in samenspraak met de deelnemers ontwikkeld. De. lessen zijn bedoeld voor deelnemers van achttien jaar en ouder. Deelname aan de eerste drie lessen is gratis. Dames die willen werken aan lenig heid en conditie kunnen terecht op de maandagavond. De damesgroep op donderdag legt een zwaarder accent op het gebruik van toestel len. Voor de meidengroepen 7 en 8, voortgezet onderwijs (VO) 1 en 2 en de wedstrijdturnsters is GVT bezig met het aantrekken van een docent choreogym. In de jongens- groep 8 en VO 1 en 2 komt een sterk accent te liggen op kracht training en (trampoline)springen. De incidentele capoeiralessen in deze groep komen te vervallen. Menno Siebinga verzorgt om de week op vrijdagavond trainingen in martial- en streettricks in voor deelnemers aan de V03+-groep die hierin geïn teresseerd zijn. De andere gym nasten kunnen gewone trainingen volgen bij Abdou Bahrini. Meer informatie is te verkrijgen bij trainer Abdou Bahrini, tel 06- 12725601e-mailfam.bahrini@texel. com. Ook mensen die zich willen aanmelden, kunnen hier terecht. De lessen worden volgens onder staan schema gegeven: Maandag: 15.45 u. jongens groep 3 16.45 u. jongens groep 4+5 17.45 u. jongens groep 6+7 18.45 u. jongens 8 V0 1+2 20.00 u. dames maandag Dinsdag: 15.45 u. peuters 3 jaar 16.30 u. meiden groep 1+2 17.15 u. meiden groep 5+6 18.30 u. turntraining meiden B 19.15 u. turntraining meiden A Woensdag: 15.30 u. jongens groep 1 16.15 u. turntraining jongens 17.45 u. turnen bijblijfuur 19.15 u. mannengroep Donderdag: 15.45 u. reserve peuters/kleuters 16.30 u. meiden groep 3 17.30 u. meiden groep 4 18.30 u. meiden groep 7+8 19.30 u. meiden VO 1+2 20.30 u. dames donderdag Vrijdag: 16.00 u. jongens groep 2 16.45 u. turntraining jongens 18.30 u. turntraining meiden A+B 20.15 u. jongeren vanaf V03 Eén stevige bui, drie lekke banden, een hongerklop bij Purmerend en in Noord-Holland een pittige wind tegen konden twaalf Texelse toer fietsers er zondag niet van weer houden de 365 kilometer van Vaals naar Texel in één dag te over bruggen. Een prestatie van for maat, waarvoor het gezelschap 's avonds een heldenonthaal wacht te in het thuishonk, de garage van Taxi 312000. Uitslapen was er niet bij, zondagmor gen om half drie rinkelden de wekkers van de twaalf Texelaars die daags toen de rijders het Brabantse asfalt onder de wielen hadden, begon het te dagen. Gevraagd naar het leukste stuk van de nt noemde Marijke Stark dit moment. 'De opkomende zon, de nevel en dat in een omgeving waar je anders nooit rijdt, prachtig gewoon.' Genieten was het ook voor Dirk Haker, de nestor die het met z'n 71 jaar nog nodig vond wat kopwerk te doen. Maar hij was wel zo eerlijk om te vertellen dat Sjaak Ransdorp. Jan-Nico van der Ploeg en Jan Zijm voorin het meeste sleurwerk had den verricht. Grootste pechvogel was Loek van Vliet, die als enige tevoren per trein naar het uiterste puntje van Limburg waren afgereisd. Na een ontbijt werden om half vier de fietsen in beweging gezet. Op dat moment was het nog pikdonker, genieten van het heuvelachtige Lim burgse landschap hadden fietsers daags te voren al gedaan tijdens een rondje. Pas een paar uur na de start. lek reed, maar dan wel drie keer De laatste keer besloot materiaalman Kees Ran tot drastische maatregelen en verwisselde het complete wiel van de fiets van de njdende dieren arts. Een rit van 365 kilometer dwars door Nederland, waarbij voor het oversteken van de rivieren verplichte rustmomenten werden ingelast op dne pontjes, kent meer helden. Voor de jonge Thirza Goslinga. was dat moeder Roos. net als Rinus Kooger en Joost van Heerwaarden debutant op deze monstertocht. 'Dit is echt iets dat je moet hebben beleefd Het was onderweg best gezellig. Eén bui hebben we gehad, en dat viel eigenlijk best wel mee. Ik heb gere den op krentenbollen, ontbijtkoek en Marsen.' Als echte Texelaars reden ze zoals dat heet op de boot. 'Het laatste stuk hadden we wind tegen en om de boot te halen reden we eigenlijk even te lang door en heb ben we te lang met eten gewacht. Bij Amsterdam dacht ik: ik verkoop mijn fiets. Ik had het even gehad. Van de honger begon ik helemaal te trillen. En ik was niet de enige. Maar nadat we waren gestopt om iets te eten, ging het een stuk beter.' Jan Zijm: 'Het laatste stuk is traditioneel het zwaarst. Je hebt dan al een lange rit in de benen zitten en in Noord- Holland waait het altijd. Maar het is allemaal goed verlopen, ook omdat iedereen zich goed had voorbereid.' De doelstelling om de boot van half acht te halen, werd net niet gehaald. 'Dan hadden we een hoger tempo moeten njden, maar dan hadden een paar mensen zich moeten forceren.' Doordat TESO zondag met een tus- senboot voer, konden ze uiteindelijk een half uurtje later dan gepland op de Schulpengat stappen. Daardoor liepen ze wel het champagnebuffet mis dat de achterban op de Dokter Wagemaker had klaargezet. Toen de rijders onder grote belang stelling onder het finishdoek aan de Spinbaan passeerden, was een ver moeide maar trotse Roos Goslinga al uren tot het besluit gekomen haar fiets toch maar niet te verkopen. Naast de in dit verslag genoemde rij ders, volbrachten ook Leen den Bra ven, Ewout Riteco en Simon Appel de nt. Onder toeziend oog van 'inspecteur' en SVO-bestuurslid Robert Hin, die voor de gelegenheid een politieuniform had aangetrokken, «ml een groepje Oostemders een kijkje op de plaats van de misdaad in de kleedkamer. (Foto Genrd Timmerman. Een bloederige opening van het voetbalseizoen van SV Oosterend, in de kleedkamer een gru welijke moord had plaatsgevon den. Wat sportkleding, een brief enkele andere aanwijzigen en de enige aanwijzingen bij e mysterieuze misdaad. Want zowel de identiteit van het slacht offer als die van de dader ontbra ken. Gelukkig voor de club betrof het een spel, dat op verzoek van de club was bedacht door Toneel groep Oosterend, ter opluistering m de jaarlijkse clubdag die ag werd gehouden. foed beschouwd is het alsof ze er r Oosterend een moord voor over hebben om lid te worden van de voetbalclub. Een jaar of zes geleden waren er nog maar 80 leden, nu zijn het er al 200. SVO bloeit als nooit tevoren. De vereniging beschikt over een nieuwe accommodatie, het hoofdveld ligt er piekfijn bij en om al die leden te kunnen laten voetballen heeft ook het B-veld een opknapbeurt ondergaan en is het van doelen en vangnetten voorzien. Het terrein is onder handen geno men door loonwerkbedrijf Duinker, waardoor de club voor een uiterst vriendelijk prijsje weerover een goed geëgaliseerd en geprepareerd veld beschikt. De club beschikt voer drie seniorenteams, een veteranenelftal, een damesteam en B- en C-junio- ren. Dit seizoen geen A'tjes, maar de voetballers in deze leeftijdsca tegorie kunnen wel in andere teams een balletje trappen. Bij de pupillen spelen drie D-teams, een E- en een F-team. Reden genoeg dus om feestelijk het seizoen in te gaan, waarvoor dit jaar de plaatselijke toneelvereniging was ingeschakeld. Opgesplitst in groepen moesten de SVO-leden na het inspecteren van de plaats van het delict in de kleed kamer de moord zien op te lossen. Na afloop schaarde het gezelschap zich broederlijk rond de barbecue om onder het genot van een natje en een droogje van het clubgevoel te proeven. Wind spelbreker estafettezwemmers Een stevige westenwind die in de middag aantrok tot kracht zes gooi de roet in het eten voor de leden van zwemclub TX71 die zondag de afstand van Kornwerderzand naar Texel zwemmend wilden overbrug gen. 'Golven van anderhalve meter hoog. het was echt onverantwoord', aldus een teleurgestelde Peter Haker, die de afstand vorig jaar in zijn eentje aflegde. Ditmaal zou den hij. Maarten Dijker, Jacco van Trigt, Jeroen Stapersma, Colinda Vlaming, Ria van Strien, Mascha den Boer-Van der Geest en Jan Wiering de Waddenzee beurtelings doorkruisen. Maar door de hoge golven, waardoor enkele zwem mers zelfs zeeziek werden, werd het grootste deei van de 32 kilometer in de volgboten boten van Cor van Heerwaarden en Gert-Jan Betsema afgelegd. Pas in de luwte van Texel sprongen de zwemmers overboord en werd nog zo'n acht kilometer gezwommen. Op de foto stapt een groepje estafettezwemmers bij Dijk manshuizen aan wal. Texel'94 behaalt ruime overwinning Watervogels uit Den Helder was zaterdag niet opgewassen tegen het team van Texel'94. De tweede bekerwedstrijd, die op het ter rein aan de Haffelderweg werd gespeeld, werd een waar doel- puntenfestijn. Texel versloeg de Helöersen met 11-2. De eilanders combineerden er lus tig op los en straalden met goed samenspel vertrouwen uit, zodat de Heldersen veelvuldig aan de moesten noodrem trekken om de Texelaars het scoren te beletten. De scheidsrechter was zelfs genood zaakt een speler van Watervogels met een rode kaart van het veld te sturen. Al in de vierde minuut scoorde Gor Hakobjan met een fraai schot de openingstreffer, twee minuten later gevolgd door een doelpunt van Ruben Boogaard Daarna zorgden achtereenvolgens Tim Kedde, Jim my Vlaming en Martin Koorn voor een riante voorsprong. In de 48ste minuut begon de doel- puntenmachine weer te draaien met een diagonaal schot van Jimmy Vlaming in de verre hoek. Pas toen ook de inmiddels opgekomen Yvo Barends en Joey van der Vis een doelpunt hadden gescoord, wist Watervogels een tegentreffer te plaatsen. Na doelpunten van Yvo Barends en Joey van der Vis scoor de Watervogels nogmaals. In de slotfase van de wedstnjd brachten Tim Kedde en Joey van der Vis de score op dubbele cijfers. Dinsdag (vanavond) speelt Texel'94 zijn derde bekerwedstrijd, uit tegen Nieuwe Niedorp. Dit team is tevens tegenstander in de reguliere com petitie. Er rijdt een grote bus, zodat er extra plaats is voor supporters. Texel 2 verloor de oefenwedstrijd tegen Kolping Boys A1. spelend in de derde jeugddivisie. met 3- 4. Coach Gerrie Plaatsman was zeer tevreden over het spel van zijn team. Kees Dijkema van Oost is zondag bij de historische motor GP in Eext eerste geworden in de klas se racemotoren van voor 1950. Hij verlengde daarmee zijn vorig jaar behaalde titel. Op zijn Velocette uit 1938 (zon der achtervering) reed Dijkema het meest regelmatig zijn rondes, wat op de hobbelige en natgeregende klinkerstraten de beste strategie was om in het zadel te blijven. Enige spoedreparaties tussen de man ches door, aan de koppeling en de voorvering, bleken voldoende om de race uit te rijden. Het regende zo hard dat het rennerskwartier op de ijsbaan onder water liep. Een Engel se motor heeft daar geen moeite mee. De demonstratie werd gere den op stratencircuit De Ossenring door het mooie Drentse brinkdorp. Het evenement was door de vele vrijwilligers professioneel opgezet. Zo was het gehele parcours (1600 meter) zwaar beveiligd met drang hekken en strobalen en hadden de baanposten hun vak op het cir cuit van Assen geleerd. Nieuw dit jaar waren zeven camera's die het gehele circuit overzagen en een racecontrol vol computerschermen, waar per baanpost de beelden aan het draaiboek werden gekoppeld. Meer van het evenement is te zien op www.gpeext.nl. Bij de prijsuit reiking werd Dijkema door voorzit ter Boelens aangekondigd als 'de Texelaar die vanaf nu vrij vervoer op de boot zal krijgen'. Trainingen Tevoko Volleybalvereniging Tevoko begint maandag weer met de wekelijkse trainingen in de De Koninghal in Den Burg. De indeling van de teams en informatie voor nieuwe leden is te vinden op website www.tevoko.nl. Het volledig trainingsschema is als volgt: Maandag: 16.00 u. D-jeugd; 17.00 u. D-jeugd; 18.00 u. jeugd B1 20.15 u. heren 1; 21.30 u. Dames 1. Woensdag: 18.15 u. jeugd B2; 19.30 u. recreanten; 20.45 u. dames 3. Donderdag: 19.45 u. heren 2; 21.00 u. dames 2. Vrijdag: 17.15 u. jeugd C; 18.30 u. extra B-training. TEXELSE g coURANT Dijkema wint GP in Eext

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 9