a Straatwees in Los Angeles TX44 TEXELSE 2 COURANT Hoogwater te Oudeschild m Internationale belangstelling op schapenfokdag Koebelconcert Catharinahoeve Workshop bij Excelsior KTF houdt open repetitieavond Expositie Iny Nahuys Open dag voor hartexpeditie Film Eerste diner SWOT An en Jan in Klif 12 Big Band Texel Stoneridge in De Worsteltent Volksdansen bü Interdans Agenda teso Viool en gitaar in kerk De llm Rondleidingen door wijngaard Wilhelminafonds Jip?! Garnalenvissen en zeehonden kijken Naar de zeehonden en sleepnetvissen VRIJDAG 1 SEPTEMBER 2006 Rondvluchten Proeflessen Lucht fotografie Evenementen Charters Het adres voor uw droomvlucht 7 dagen per week, vanaf Texel Airport Rondvluchten vanaf €28,- p p Proeflessen 30 minuten instructie en 30 minuten vliegen€145,- Into/boekingen. 0222-311323 c Vr. 01 00.17 en 13.20 u. Za. 02 01.17 en 14.24 u. Zo. 03 02.37 en 15.40 u. Ma. 04 04.30 en 17.47 u. Di. 05 06.35 en 19.05 u. Wo. 06 07.56 en 20.35 u. Do. 07 08.50 en 21.34 u. Vr. 08 09.35 en 22.47 u. Aan het strand is het ongeveer een uu- eerder hoogwater. De zon komt zondag 3 september op om 06.52 er gaat onder om 20.29 ur; vrijdag 1 september eerste v kwartier. KART1NG TEXEL SïTt&üfS 3 circuits Circuitbaan (vanaf 8 jaar) Kartbaan mini's (8 t/m 12 jaar) Eiektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Akenbuurt 14 Tel. 313921 'c-, REST BANT r NIEUW OP TEXEL! r, 'ekker Bourgondisch :en in een sfeervolle ambiance voor een redelijke prijs! Tot^WjGor^n»^ Dinsdag en woensdag gesloten Zwaanstraat 6, Den Burg, telefoon 322214 Uit Actief voor Texelaar en toerist De Groeneplaats in het centrum van tember. Van heinde en verre komen Den Burg zal waarschijnlijk nau- fokkers en handelaren naar Texel welijks groot genoeg zijn om de om de naar schatting 230 nummers hoeveelheid schapen te herbergen, te aanschouwen, tussen de 600 en die worden gekeurd op de jaarlijkse 700 dieren, schapenfokdag op maandag 4 sep- Texel kent ongeveer zeventien scha- De klingelende geluiden van Zwit serse koebellen schallen morgen (zaterdag) door de Catharinahoe ve. Koebelspeler Gerrit Witte uit Weurt treedt vanaf 15.30 uur op in het restaurant aan de Rozendijk. Het is de eerste keer dat Witte, een fervent Texelganger, met zijn 'koe bel-carillon' op het eiland optreedt. Aan de overkant speelt hij geregeld en is meerdere keren op televisie geweest. Zijn carillon bestaat uit 28 koebellen die in Zwitserland kocht. Witte, die geen noten kon lezen, leerde zichzelf muziek maken door de bellen op de juiste wijze te rang schikken. Zijn repertoire bestaat inmiddels uit zo'n vijftig werken en varieert van Tulpen uit Amsterdam tot Einmal am Rhein en het Wilhel mus. De passie van Witte voor de koebellen ontstond zo'n dertig jaar geleden tijdens een wandeltocht door Zwitserland. Hij raakte met een veeboer aan de praat, waarna de boer hem een antieke koebel verkocht. Het leidde tot een verza meling van 150 originele oude Zwit serse koebellen en koeklokken. In één dag meespelen met een orkest? Dirigent Michiel Drijver heeft bij fanfare DEK al laten zien dat het kan. Muziekvereniging Excelsior uit Oosterend heeft hem gestrikt om op zaterdag 30 sep tember het zelfde kunstje te laten zien tijdens een open dag en work shop in het muziekcentrum aan de Peperstraat. Jong (vanaf 12 jaar) en oud zijn welkom. De muzikanten van het Konink lijk Texels Fanfarecorps houden maandag 11 september in het fanfaregebouw aan de Emma- laan (achter de Burgemeester de Koninghal) een open repetitie avond. Daarbij is iedereen die een instrument kan of wil bespelen welkom. KTF verwelkomt graag nieuwe leden. Wie nog geen blaasinstru ment bespeelt, kan onder bege leiding van dirigent Astrid Gorter Tijdens de workshop maken de deelnemers kennis met de grond beginselen van de blaasmuziek en het slagwerk. Begeleid door ervaren muzikanten studeren zij de eerste noten en de muziek in. Het geleerde wordt aan het eind van de dag tijdens een kort concert met het bestaande orkest ten uitvoer gebracht. De work shop begint om 10.00 uur en wordt om 15.30 uur afgesloten met een bor rel. Er kan worden gespeeld op bugel, hoorn, trombone, bas, trompet, slag werk of pauken. Opgave bij Piet Bakker (tel. 318616). Karen Keyser (316218) of Marian Krotje (318930). Opgeven vóór 16 september. zelf bugel, trompet, trombone, tuba of een ander blaasinstrument leren bespelen. Beheersing van het notenschrift is niet nodig, dat wordt spelenderwijs aangeleerd. Het fan fare hoopt met de open avond, die om 19.30 uur begint, nieuwe muzi kanten aan zich te binden. Wie de voorkeur geeft aan de drumband, is welkom op vrijdag 15 september, eveneens in het fanfaregebouw. Op die dag houdt de drumband een open repetitieavond Nieuwkomers kunnen onder leiding van Ewout Riteco voor het bespelen van de pauken of slagwerk worden opge leid. De avond begint om 19.30 uur. penfokkers, die allen hun dieren ter keuring aanbieden. Zij hopen vurig met hun rammen, ooien en lammeren één of meerdere van de felbegeerde prijzen te bemachti gen. Want prijzen geven met alleen aanzien, maar hebben ook econo mische betekenis. Ofwel: ze helpen de eigenaren een boterham te ver dienen in de fokkerij. De aanwezige keurmeesters beoor delen de rammen grondig. Er zijn keuringen in diverse leeftijdscate gorieën. Op de schapenfokdag zal ook levendig worden gehandeld. De handel beleefde tot voor kort een relatief rustige periode, maar de laatste tijd wisselen weer veel ram men van eigenaar. De Texelse scha penfokdag duurt de hele dag en is voor iedereen vrij toegankelijk. In het Hoornderkerkje is vanaf komende woensdag een over zichtstentoonstelling te zien van de Texelse kunstenares Iny Nahuys. Het betreft een meervoudig jubi leum voor de 80-jarige Texelse, die 40 jaar beeldend kunstenaar is. Te zien zijn textielschilderijen van land schappen, vrouwelijke personages en andere werken. Meer over de tentoonstelling, die officieel wordt geopend op zaterdag 9 septem ber om 16.30 uur, in de krant van komende dinsdag, met onder meer een interview met de kunstenares uit De Koog. Chi Neng op Texel van Esther Schilling uit Den Hoorn houdt zaterdag 9 september een open dag voor een bijzondere expeditie van de Nederlandse Hartstich ting. Tien mensen die hartproble men hebben gehad beklimmen de bijna zevenduizend meter hoge Aconcagua in Zuid-Amerika. Een van de deelnemers is de 59- jarige Gerard Speklé, de vader van Esther Schilling. Tijdens dé open dag, die plaatsvindt in De Aleph aan de Weverstraat in Den Burg, wordt geld ingezameld voor de expeditie. Schilling geeft 's morgens en 's mid dags gratis lessen in de Chinese meditatievorm. De vrijwillige bijdra gen zijn bestemd voor de expeditie. Deelnemers kunnen ook een praatje aanknopen met Speklé.De ochtend sessie is van 10.30 tot 12.00 uur. De middagsessie duurt van 14.00 tot 15.30 uur. De yogazaal is een half uur voor aanvang geopend. De Nederlandse Hart Expeditie gaat in 2007 van start. Speklé, een fervent Texelganger, traint al regelmatig op het eiland voor de Nederlandse Hart Expeditie. De tien deelnemers worden tijdens de beklimming van de Aconcagua onderweg intensief begeleid. TX35 TX35 MET DE TX35 DE ZEESTER GAAN WIJ GARNALENVISSEN EN- NAAR DE ZEEHONDEN Voor meer informatie en reserveringen: Johan Hutjes, tel. 0222-313545 of 06-51528174 Plaatskaarten a/h loket op de haven. JgÜlu i Cinema Texel i In Cinema Texel deze week The Fast and the Furious, een mis daadfilm van regisseur Rob Cohen met onder meer acteurs Jordana Brewster, Vin Diesel, Chad Lind- bert en Michelle Rodriguez. De film gaat over een straatbende in Los Angeles onder leiding van Dominic Toretto. De bende wordt ervan verdacht van diefstal van dure electronische apparatuur. Er worden spektaculaire capriolen uitgehaald met speciale voor de film gemaakte race-auto's. Na een kwart eeuw zijn ze weer terug op het filmdoek in Cinema Texel: Sonny Crockett en Ricardo Tubbs. detectives in Miami Vice. In het verhaal krijgen ze opdracht undercover te gaan om drie moor den op te lossen. Hiervoor moeten ze zich voordoen als drugtrans porteurs, die zendingen Zuid-Flo- rida binnenloodsen Sinds een paar dagen draait in Cinema Texel de mysterieuze avonturenfilm Monster House, waarin D.J. Harvard en diens vrien den Chowder en Jenny ontdekken dat het huis van de buren in feite een levend monster is, dat boven dien erg boosaardig is. Uiteraard geloven de volwassenen niets van dit verhaal, zodat het aan de drie vrienden is het huis te stoppen, voordat er onschuldige slachtof fers vallen. Een weekje geprolongeerd is de animatiefilm Garfield 2: A tale of two kitties. Daarin reist de eigen wijze kater met Jon naar Enge land, waar hij per ongeluk wordt verwisseld met de Royal Cat van Buckingham Palace. Daardoor krijgt hij eindelijk het koninklijke leven waarvan hij altijd al heeft gedroomd in de schoot geworpen. Helaas voor Garfield zijn er kapers op de kust. Enkele andere films zijn geprolon geerd. Dagelijks te zien zijn The Davinci Code Pirates of the Carib bean en Zoop in India. Op maan dag kunnen liefhebbers terecht voor een sneak preview, een film die officieel nog niet uit is. In bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim draaien de Neder landse en Duitse versie van Over the Hedge, Cars, K3 en het IJs- prinsesje en Superman Returns. Het volledige programma staat in de agenda van deze Vakantiekrant en op de website www.texelse- courant.nl. Het eerste SWOT-diner van het nieuwe seizoen wordt gehouden op woensdag 20 september. De maaltijd begint om 18.00 uur en wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan. Op het menu staan lasagne en een nagerecht. Deelname kost €7,50, opgeven kan bij de SWOT, tel. 312696 of in De Buureton. In Klif 12 in Den Hoorn treedt don derdag het duo An en Jan op, het pretproject van zanger Jan Rot en Marjolein Meijers, bekend als Annie van de Berini's. In hun nieuwe pro gramma, Nieuw op 1, plukken zij in hoog tempo de mooiste parels uit vijftig jaar popmuziek, daarbij begeleid door Jakob Klaasse. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €15,-. Diner voor af is mogelijk vanaf ongeveer 18.30 uur. Reserveren kan via tel. 319633 en via e-mailadres info@klif.12. In strandpaviljoen Westerslag (paal 15) begint zondagmiddag om 14.30 uur een optreden van Big Band Texel. Het betreft het laatste optre den van de Tour Beach, waarvoor de muzikanten deze zomer de strand paviljoens aandeden. Op het reper toire staan onder meer My funny Valentine, In the mood, I wanna be like you en It's only a paper moon. In De Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen vindt zondag een optreden plaats van de blues rockband Stoneridge. Deze band bestaat uit Ridge Ashmead (gitaar en zang), Menno Berkhout (gitaar, harmonica, sax en zang), Martin van Troost (drums) en Erik Homs (basgitaar, contrabas en zang) en speelt muziek van blues tot rock tot pop met op zijn tijd wat country. Het grootste deel van het repertoire is geschreven door Ridge Ashmead en Menno Berkhout. De arrangemen ten, een gezamenlijk product van alle bandleden, zijn soms gecompli ceerd en gelaagd, soms ook simpel en gedreven. De band bestaat sinds 1998 en speelt sinds 2003 in de huidige samenstelling. Het optreden begint om 14.00 uur en vindt als het weer het toelaat buiten plaats. Volksdansgroep Interdans-Texel begint woensdag aan het nieuwe seizoen. Elke week wordt een dans avond gehouden in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Van 19.45 tot 20.45 uur leren beginners de eerste passen. Dit uur is ook bedoeld voor dansers die het rustig aan willen doen. Van 21.00 tot 22.00 uur zijn de gevorderden aan de beurt en gaan alle remmen los. Mensen die willen ervaren hoe een dansavond in zijn werk gaat, zijn van harte wel kom vrijblijvend een paar avonden mee te doen. Meer informatie is te verkrijgen bij Peter Schoo, tel. 313333. Vrijdag 1 september: Cinema Texel in Den Burg vertoont Zoop in India (aanvang 12.00 uur), Garfield 2 (12.15 en 14.00 uur),Mon ster House (14.15 uur), Pirates of the Caribbean 2 (16.00 en 21.30 uur). Cars (16.15 uur). The Da Vinci Code (18.30 uur). The Fast and the Furious; Tokio Drift (19.15 uur) en Miami Vice (21.45 uur) Zaterdag 2 september: In café De Kuip in De Koog vindt een optreden plaats van Poundcake. Aan de IJsdijk in Oudeschild klinkt om 13.00 uur het stratschot voor het NK tijdrijden voor vrije renners. Om 19.00 uur begint op de kar- tingbaan aan Akenbuurt nabij Den Burg het outdoorkampioenschap van Model Racing Texel. Cinema Texel in Den Burg vertoont Zoop in India (aanvang 12.00 uur), Garfield 2 (12.15 en 14.00 uur).Mon ster House (14.15 uur). Pirates of the Caribbean 2 (16.00 en 21.30 uur). Cars (16.15 uur), The Da Vinci Code (18.30 uur), The Fast and the Furious; Tokio Drift (19.15 uur) en Miami Vice (21.45 uur) Zondag 3 september: In De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden met countryblues van Stone Ridge. De toegang is gratis, bij mooi weer vindt het optreden buiten Om 15.00 uur begint een concert van Big Band Texel in strandpaviljoen paal 15. De toegang is gratis. Om 15.00 uur wordt in Galene 14-16 Het Posthuys Texel aan de Bnnk in De Koog een nieuwe expositie geopend. Op het parkeerterrein van zwempara dijs Calluna aan de Schumakersweg nabij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehou den. Cinema Texel in Den Burg vertoont Zoop in India (aanvang 12.00 uur). Garfield 2 (12.15 en 14.00 uur),Mon ster House (14.15 uur), Pirates of the Caribbean 2 (16.00 en 21.30 uur), Cars (16.15 uur), The Da Vinci Code (18.30 uur). The Fast and the Furious; Tokio Drift (19.15 uur) en Miami Vice (21.45 uur) Bioscoop de Kiekendief op vakan tiepark de Krim vertoont K3 en het ijsprinsesje (aanvang 12.00 i Beesten bij de Buren (14.00 tu Superman Returns (16.00 uur). Maandag 4 september: Op de Groeneplaats in Den Bun wordt de Schapenfokdag gehouder' Muziekvereniging Excelsior uit 0» terend houdt van 10.00 tot 1535 uur in het muziekcentrum aan Peperstraat onder leiding van Mkj Drijver een workshop voor meuR muzikanten. De Protestantse Waddenkerk in Dj Cocksdorp is van 13.30 tot 16, uur open voor publiek. Vrijwillige vertellen over de geschiedenis vj het gebouw. In Bar Sportief in sporthal Ons Gerot gen in Den Burg begint om 19.301» de jaarvergadering van de Tex®s Dart Organisatie (TDO). Om 20.00 uur begint in Hotel Dy Burg aan de Emmalaan de jaarver^ dering van schaakclub En Passant Cinema Texel in Den Burg vertwt fei The Da Vinci Code (aanvang tói r?0 uur). The Fast and the Funous; Tc Drift (19.15 uur), een Sneak Previa (21.30 uur) en Miami Vice (21.45 wij. Dinsdag 5 september: De Protestantse Waddenkerk in D Cocksdorp is van 10.30 tot II uur open voor publiek. Vrijwitii vertellen over de geschiedenis het gebouw. Het clubgebouw van de modelspccf club aan de Emmalaan in Den Bu is van 19.00 tot 22.00 uur open ra publiek. Toegang €1,50. Om 20.15 uur begint in de keck a De Waal een concert van Jussi te nanen (viool) en Richard Heuckeo van Hessen (gitaar). De toegang: gratis, na afloop wordt een mzane ling gehouden ter bestrijding kosten. Cinema Texel in Den Burg vertwi Pirates of the Caribbean 2 (aa 20.15 uur) en Miami Vice (20.30 uit. Bootdienst TESO onderhoudt zondag 3 september van 14.30 vanaf Texelti 20.00 uur uit Deri Heluei halfuurvftn sten. Reizigers vanaf Texel mos» zondag van 17.00 tot 20.00 ui ning houden met een half uur tijd. Meer informatie via tel. 3 369690 of via www.teso.nl. Stil In de kerk van De Waal vindt dinsdag een concert plaats van violist Jussi Paananen en gitarist Richard Heuckeroth van Hessen. Op het programma staan wer ken van Bach, Paganini, Reiter en Metzner. Jussi Paananen, die enige jaren les heeft gegeven op de Texelse muziekschool, begon al op vijfja rige leeftijd met viool spelen. Hij behaalde in 1996 zijn diploma Uit voerend Musicus bij Zoja Istomina aan het conservatorium van Kuo- pio (Finland). Met zijn strijkkwartet volgde hij masterclasses bij Hagai Shaham, het Moskou Trio, het Phiti- pudas Quintet en The New Helsinki Quartet. Paananen woont al enige jaren in Nederland. Hij geeft les aan de muziekschool in Den Helder en treedt op met het Hobbema-pia- notrio, Philharmonia Amsterdam en als solist. Richard Heuckeroth van Hes fe: kreeg als vijfjarige lessen w one piano en blokfluit. Toen hij elr* raakte hij geïnteresseerd in dekt sieke gitaar en kreeg hij zijn ee lessen van Wim Pfister. Hij sl de gitaar bij de Gerard Gest aanl conservatorium van Amsterdan masterclasses bij Narciso Yea Vanaf 1964 is hij als docent: bonden aan de muziekschod Den Helder en sinds 1973 sa hij in het Rogeri Trio (fluit, viod gitaar). Heuckeroth van Hessen en Ps ~J( anen spelen sinds 2001 samen treden regelmatig op, ook sa' Hij met andere muzikanten. Hun rep p, toire bestaat voornamelijk t| i ginele composities voor viod gitaar. Het concert begint om2L uur, de toegang is gratis. Beter dan verwacht groeien de drui ven in wijngaard De Kroon van Texel aan de Rozendijk, van Jan Jaap Kroon en Maarten Hoogenbosch. 'Ze groeien fantastisch, veel beter Collectanten van het Koningin Wil helminafonds voor de Nederlandse Kankerbestrijding gaan volgende week op pad voor de jaarlijkse col lecte. Het thema van de collecte is dit jaar Je kunt iets doen tegen kanker. Het geld van de collecte komt ten goede aan wetenschap pelijk onderzoek naar de oorzaken en bestrijding van kanker. Ook oud Nederlands geld en buitenlands geld zijn welkom. Wie de collectant misloopt, kan een gift overmaken op giro 26000. dan bijvoorbeeld in de AchtertiM meldt Hoogenbosch. die vernti dat het waarschijnlijk te dartó" aan de intensiteit van het lidt hier groter is dan in het oosten T het land. Om tegemoet te to" lL aan de vele verzoeken een kflfl mogen nemen in de wijngaad de luwte van de Dennen, geven vanaf volgende week op woens en zaterdag rondleidingen do» wijngaard. De excursies begri ifs om 11.00 uur en om 14.00 ut* Ontluistering In het inleidende stukje van tweede aflevering in de sene Ontluistering is ten onrechte' woord Verpleeghuis gebruikt moet zijn Dagopvang. Jongeren Informatie Punt Afvaart dagelijks (bel jR,' vanuit Oudeschild F e 8,- per persoon, K kinderen 3 t/m 9 halve zondag) io'°en 1400 uur. Vraag naar ons i unieke Dincr/BOB- arrangement Restaurant Prins Hendrik Reserveren gewenst, Stuifweg 13. Oostcrcnd T 0222 363020 I www.prins-hendrik.nl Afvaarten maandag t/m zaterdag om 10.30 en 14.00 uur Zondags bij laag water zeehondentocht van een uur voor €5,- Info en boeken: A. Hutjes, tel. 06 - 51105775 Kaartverkoop: souvenirshop 't Haventje, haven Oudeschild tten Avontuur RomanW de Vriendschap Dagtochten Vlieland di., wo., do. en zo. vertrek 10.45 uur Robbentochten rond de vuurtoren za. 2,18:30 (o.v.b.); zo. 3,18:30, di. 5.12« woe. 6,12:00, do. 7, 12:00, za. 9,15:00 (ft* Vertrek: steiger Paal 33 (De Cocksdorp) Kaartverkoop „De Noorman" t.o. reddingboothuis K ■- De Cocksdorp. Telefoon 0222 - 316451 of 06 -1352

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2