Cjrocn ^warLv Jéxels in het hart Schutter Praethuys noet jaar de cel in Exploitanten Plan B verliezen rechtzaak Strafblad vol geweldsdelicten Persleiding vervangt zuiveringen Oudeschild en 't Horntje gewond bij botsing met bus Jacht mét stuurproblemen College moet alsnog optreden tegen schuur DPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12107 VRIJDAG 8 SEPTEMBER 2006 ,=rschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Permiddag SI ongeval touw botste Keitours vai K'JNóDl I rechtbank in Alkmaar heeft idag een 26-jarige man uit schede veroordeeld tot een fctraf van achttien maanden, aarvan zes voorwaardelijk, voor met de dood bedreigen van Kerdere personen op 16 mei dit De Koog. De man schoot muit een auto met losse flod- iers op mensen die rond en in «Ié 't Praethuys waren. Officier Justitie M. ledema had acht- Tl fen maanden onvoorwaardelijke f* «I geëist. V fe veroordeelde liet zijn advocaat ïsjk na het vonnis hoger beroep TSellen. Hij heeft altijd ontkend lebben geschoten. Wel gaf hij sdat hij in de bewuste nacht in Praethuys is geweest en daar bi woordenwisseling heeft gehad. bekende hij net als alle andere soekers flink onder invloed te zijn Van het beledigen na slui- van een Duitse gast buiten en een kopstoot die hij zou ™«=ii gehad, wist hij echter niets die ook in 't Praethuys i hem had herkend als één van haar klanten, was er net als de café-eigenaar echter zeker van dat de man kort na het opstootje in een Volkswagen Polo voorbij was gereden en vanuit de wagen op de bezoekers had geschoten. Die schrokken enorm, want het wapen leek echt, ook al omdat er vuur uit kwam bij het schieten. Later bleek dat het een gasalarmpistool moet zijn geweest en dat er geschoten was met losse flodders. Er werden vier hulzen gevonden. Het wapen bleef echter onvindbaar. De man werd een paar uur na het schietinci dent aangehouden in zijn tentje op een camping. Volgens de rechtbank was het schietincident een bijzonder ern stig feit, waar de slachtoffers nog jaren psychische klachten aan kun nen overhouden. Ook verwees de rechtbank naar het reclasserings- rapport, waaruit bleek dat de man al van jongs af aan gedragsproblemen heeft, geen zinvolle dagbesteding kent en al jaren niet gemotiveerd is om behandeld te worden. lees verder op pagina 5 Een medewerker van aannemer Heijmans laat een PVC-pijp van 20 meter lengte in een zojuist gegraven sleuf langs de Schansweg zakken. De werkzaamheden houden verband met de aanstaande afkoppeling van de rioolwaterzuivering van Oude schild. Via de 25 centimeter dikke pijpleiding, die een totale lengte heeft van zo'n zeven kilometer, zal het afvalwater uit Oudeschild, via Den Burg met een druk van 2,5 bar naar zuivering Everstecoogh (tus sen Den Burg en De Koog) worden geperst. Ook de rioolwaterzuivering op 't Horntje zal verdwijnen, waar voor eveneens een pijpleiding zal worden gegraven. Beide leidingen komen bij elkaar bij een te bouwen pompstation langs de Pontweg bij Den Burg, waarna het afval via een grote pijpleiding naar de grote zui vering wordt gepompt. Het werk, waartoe Hoogheemraadschap Hol lands Noorderkwartier opdracht heeft gegeven en waaraan onder meer de Texelse kraanmachinisten Hans Witte en Jaap Verhoeven mee werken, duurt nog enkele maanden. Het betreft de tweede fase van het Texelse rioleringsplan, waarbij een groot deel van het buitengebied op het riool wordt aangesloten. (Foto Gatanl Timmerman) Werkstages voor jongeren Om jeugdwerkloosheid op het eiiand te bestrijden gaat de gemeente mogelijk zelf werkplekken aanbie den. Het zal daarbij voornamelijk om werkstages gaan. waarbij erva ring kan worden opgedaan. In aan merking komen jongeren van 16 tot 25 jaar zonder diploma of met een startkwalificatie, dus HAVO. VWO of MB02. Voorwaarde is een minimale inschrijvingstijd van drie maanden als werkzoekenden bij het CWI. De mogelijke stageplaatsen hebben als doel jongeren klaar te maken voor de arbeidsmarkt. Hoeveel plek ken eventueel op Texel beschikbaar komen moet nog worden onder zocht. Het doel is om landelijk ten minste duizend jongeren werkerva ring op te laten doen. Zwaargewonde bij ongeval op Mok Een 25-jarige marinier uit Lemmer is woensdagavond zwaargewond geraakt bij een verkeersongeval op de Joost Dourleinkazerne. De man kwam met zijn motor in een botsing met een geparkeerde truck. De man liep ernstig hersenletsel op en werd door de ambulance naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder gebracht. Later op de avond werd hij overgebracht naar de intensive care van het Medisch Centrum Alkmaar. Medisch personeel van het Korps Mariniers verleende direct na het ongeval eerste hulp. De marechaus see kon gisteren nog niet veel zeggen over de oorzaak van het ongeluk dat zich voordeed op een T-splitsing op het defensieterrein. Er wordt nader onderzoek naar gedaan. Het ongeval had veel impact op de manschap pen die op de Mok zijn gelegerd vrouw uit Keulen is gewond geraakt bij op de Mokweg. De tegen een bus van van de familie Slikker ze achteruit wegreed van de ter hoogte van het van de Horsmeertjes. De bus was afkomstig van de Joost Dourleinkazerne. Chauffeur Marcel Slikker week nog uit, maar een bot sing was niet meer te vermijden. De wagen van de vrouw raakte aan de achterzijde zwaar beschadigd, de bus liep schade aan de linkervoor- kant op. Slikker wist bij het uitwij ken enkele in de berm geparkeerde wagens te ontzien. Personeel van de ambulance verleende eerste hulp aan de vrouw. De inzittenden van de bus, die onderweg waren naar de boot, werden door Jos Slikker met een andere bus naar de veerhaven gebracht. De Francine Kroesen is woensdag avond rond half zeven uitgevaren voor een jacht met stuurproblemen. Door rommel in de schroef kon de 4 Season niet op eigen kracht de haven van Oudeschild bereiken. De vier opvarenden bleven met het stuurloze jacht anderhalve kilome ter voor de haven dobberen. De RP46 van de waterpolitie hield de boot stabiel zodat de 4 Season niet vastliep. De Francine Kroesen heeft het jacht naar de passantenhaven gesleept. Bibliotheek zoekt jongeren Jongeren van vijftien tot zeven tien jaar worden door de biblio theek uitgenodigd mee te doen aan The Biebnight. De invulling van deze avond is in handen van de jongeren zelf, die eventueel kunnen worden bijgestaan door jongerenwerkers en medewer kers van de bibliotheek. Het is de bedoeling dat The Bieb night vier keer per jaar gehouden gaat worden. Het is een initiatief van de provincie, die in het kader van het actieplan Cultuurbereik een budget beschikbaar heeft gesteld. De eerste Biebnight wordt gehou den op 9 november. Het program ma kan van alles bevatten. Een open podium, internetcafé, open microfoon, demonstraties webpage bouwen, poëzieworkshops, Chil ian, jongerendebat, gaming, maar ook meetings met de pers. kunste naars, politici, bekende Nederlands, dichters of rappers. Ook valt te denken aan informatieavonden over drugs, SOA's en veilig vnjen. Op deze manier kan The Biebnight uit groeien tot een podium voor eigen culturele activiteiten van, door en voor jongeren. Deelnemers kunnen zich melden bij Maaike Vonk, tel 312743, e-mail Hattum) maaikevonk@bibliotheektexel.nl. De Francine Kroesen sleept het jacht de haven binnen. Winst TESO TESO heeft in boekjaar 2005-2006 een brutowinst gehaald van €1,118 miljoen. Een jaar eerder was dat nog €3,159 miljoen. TESO noemt de tariefsdaling van 10 procent als oorzaak. Het auto vervoer groeide met 0,4 procent, het personenvervoer daalde met 2 procent. Autocross De MAB heeft bij de gemeente een nieuwe evenementenvergunning aangevraagd om zondag 1 okto ber alsnog de tweede autocross te houden. Volgens bestuurslid Mark- Peter Graaf is er inmiddels contact met omwonenden van de crossbaan in Eierland gelegd en hebben zij geen bezwaar. De Motor-, Auto- en Bromfietsclub heeft ook al contact gezocht met crossers en mede werkers om de nieuwe datum door te geven. De club moest opnieuw toestemming vragen, omdat ook op de vergunnmgstechnisch al vastge* legde uitwijkdatum de cross door de hevige regenval moest worden afgelast. Naar Boekei voor minder regels Ambtenaren gaan 18 september op bezoek bij de gemeente Boekei. Aanleiding is de presentatie in juli van de Boekelse burgemeester H. van de Vondervoort over de balie werkzaamheden aldaar, Het college van b en w wil onderzoeken of hun manier van werken ook geschikt is voor Texel. Met name zal het gaan om de afgifte van eenvou dige bouwvergunningen. Het doel is een vermindering van regels en efficiënter werken. Gekeken wordt of het ook hier haalbaar is eenvou dige bouwvergunningen direct af te geven. Het bezoek aan Boekei is mede naar aanleiding van de werk groep de-regelgeving. (Advertentie) Burgemeester en wethouders tre den alsnog handhavend op tegen een schuur aan de Kikkertstraat in De Cocksdorp. Dat heeft het college besloten naar aanleiding van een uitspraak van de Raad van State. Het gaat om de schuur die tot een jaar geleden van Hans Zuidema was. De hoogste algemene bestuursrechter in Den Haag oordeelde in juli dat de gemeente de schuur, die begin jaren zeventig door Kees Zuidema werd gebouwd, toch ten onrechte heeft gelegaliseerd bij de herziening van het bestemmingsplan van De Cock sdorp. Volgens de Raad van State moet de gemeente de legalisering vóór 14 september herzien, anders worden er dwangsommen van dne- honderd euro per dag opgelegd met een maximum van tienduizend euro De uitspraak is een overwinning voor Ria de Bloois wier perceel grenst aan het perceel met de schuur. De familie De Bloois streed er al jaren tegen. De aanwezigheid van de schuur was sinds 1985 bij de gemeente bekend. Voor het college was dat één van de redenen niet handhavend op te treden. Door het ontbreken van een overgangsrecht in het oude bestem mingsplan van De Cocksdorp mocht het gebouw echter niet worden opge nomen in het nieuwe plan. De uit spraak van de Raad van State bete kent dat John de Rooy, sinds een jaar de nieuwe eigenaar, de schuur in ieder geval gedeeltelijk moet slo pen. Dat kost naar verwachting tien duizend euro. Die kosten verhalen op de huidige eigenaar is volgens het college naar alle waarschijnlijk heid niet haalbaar. De kosten alsnog verhalen op de inmiddels overleden Kees Zuidema wordt als andere optie genoemd. De haalbaarheid daarvan wordt evenmin hoog ingeschat Bur gemeester en wethouders gaan er vanuit dat de huidige eigenaar ervoor kiest zelf maatregelen te nemen. De Rooy wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag wat hij met de schuur wil doen. TEXELSE ;iCOURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. an B (voorheen Le Berry) op de ■k van de Dorpsstraat en de jweg in De Koog blijft voorlo- gesloten. Volgens de voorzie- genrechter in Alkmaar heeft de igemeester terecht de exploi- ievergunning van exploitanten ram Timmermans en Joseph ndaat ingetrokken. twee stapten dinsdag naar de Btuursrechter in Alkmaar om met lp van een voorlopige voor- de intrekking ongedaan te ien. De rechter stelde dat burge- eester Joke Geldorp echter juist eft gehandeld. andaat en Timmermans, die zaak ids een paar maanden pachtten iideKroonenberg Groep, hadden nde gemeente vergunning gekre- n een restaurant te exploiteren, j controle van de gemeente bleek t er meer sprake was van n café en een discotheek. 'Dat s volgens de burgemeester niet afspraak, waarop zij de vergun- rgweer introk', aldus een woord- srder De twee Kogers reageerden gelaten op de uitspraak. 'We hebben het geprobeerd, maar het zat er niet in', aldus Timmermans. De twee hadden aanvankelijk vergunningen aangevraagd voor een café en een disco, maar dat werd hen door het college geweigerd. Daarna kwam een vergunning voor een restau rant als alternatief op de proppen. Volgens Timmermans moeten hij en Mandaat zich beraden op vol gende stappen. Hij kon nog niet zeggen of er alsnog een gang naar de commissie Bezwaarschriften van de gemeente wordt gemaakt. De gemeente houdt er vooralsnog rekening mee dat dat eind deze maand gebeurt, Timmermans was minder stellig. Plan B ging half juni open. Een paar dagen later constateerde de gemeente dat de zaak niet conform de vergunning werd geëxploiteerd. 'We wisten toen niet goed wat te doen, maar we moesten wel door gaan om het hoofd boven water te houden.' Ontucht Tegen een 87-jarige inwoner van Den Burg is woensdag een voorwaarde lijke celstraf geëist van één jaar, met een proeftijd van drie jaar, en een schadevergoeding voor het slacht offer van €7.500,-. De verdachte bekende zich in de periode van april 1999 tot september vorig jaar schul dig te hebben gemaakt aan seksu eel misbruik van een verstandelijk gehandicapte jongen. Pagina 5 Boekenlast De boekenlast van middelbare scho lieren is onderwerp van discussie. We nemen de proef op de som en kijken mee als brugklassers op de OSG hun studiemateriaal ophalen. Zijn de boeken echt zo zwaar? Pagina 6 CIV 75 jaar Een uitbundig feest hoefde van de vissers niet, maar een verzetje kan de beroepsgroep, die wordt geteis terd door hoge brandstofprijzen, wel gebruiken Ook daarom passeert het 75-jarig jubileum van de Coöpe ratieve Inkoopvereniging voor Visse rijbenodigdheden (CIV) dit weekend met onopgemerkt. In en rond de vis serijcoöperatie in Oudeschild vindt zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur een scala aan activiteiten plaats.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 1