s Uit ér Actief r Culinaire uitdagingen in De Koog Japanse maffia en Miami Vice TX44 TEXELSE 2 COURANT Hoogwater te Oudeschild De Waal viert 50-jarig bestaan De Wielewaal Positief denken Film Laatste dag Molenkoog Brother Flower in De Worsteltent Bierproeverij Twaalf Balcken Archief op radio Informatie voor 60-plussers Agenda Open lessen musical en theater Jip?! Garnalenvissen en zeehonden kijken Naar de zeehonden en sleepnetvissen VRIJDAG 8 SEPTEMBER 2006 Rondvluchten Proeflessen Lucht fotografie Evenementen Charters Het adres voor uw droomvlucht 7 dagen per week. vanaf Texel Airport Rondvluchten vanaf €28.- p p Proeflessen 30 minuten instructie en 30 minuten vliegend 45,- Info/boekingen. 0222-311323 Vr. 08 09.35 en 22.47 u. Za. 09 10.46 en 23.26 u. Zo. 10 11.25 en - u. Ma. 11 00.06 en 12.10 u. Di. 12 00.35 en 12.55 u. Wo.13 00.40 en 13.05 u. Do. 14 01.00 en 13.44 u. Vr. 15 01.27 en 14.07 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zon dag 10 september op om 07.04 en gaat onder om 20.12 uur; donderdag 7 september volle maan; donderdag 14 september laatste kwartier. ^se\s Kwaffj 'c, RESTD JJANT NIEUW OP TEXEL! 'ekker Bourgondisch Wten in een sfeervolle ambiance voor een redelijke prijs! otsembijGortoSUni.! Dinsdag en woensdag gesloten. Zwaanstraat 6, Den Burg, telefoon 322214 TX35 TX35 MET DE TX35 DE ZEESTER GAAN Wil GARNALENVISSEN EN- NAAR DE ZEEHONDEN Voor meer informatie en reserveringen: Johan Hutjes, tel. 0222-313545 of 06-51528174. Plaatskaarten a/h loket op de haven. «i. voor Texelaar en toerist Waddengarnalen van croissanterie brasserie L'Avenir, een lamskotelet met basilicumsaus van tapas-res- taurant La Tiënda of toch liever een Texelse lamssaté van de grill met pittige Mexicaanse pindasaus van Spaans en Mexicaans restaurant Talk of the Town? De liefhebber van culinaire uitdagingen krijgt het nog niet gemakkelijk een keuze te maken op Texel Culinair 2006, dat vandaag van start gaat en tot en met zondag duurt Maar liefst vijfentwintig Texelse hore cazaken trakteren de bezoekers in dertig stands tegen een kleine ver goeding op de lekkerste en meest exquise gerechtjes. Wie handig combineert, kan een volledig menu samenstellen. Maar natuurlijk is het ook toegestaan om meerdere hoofd gerechten te nemen. En wie trek heeft in vier voorafjes of vijf toetjes, is daar eveneens vrij in. De gerechtjes kosten minimaal één en maximaal drie munt jes van €1,30, Kögertjes genaamd. Deze zijn verkrijgbaar bij twee kassa units en een ludieke mobiele kassa, te vinden in de Dorpsstraat. De bezoe kers worden uitgenodigd hun stem uit te brengen op het bedrijf waar ze het lekkerst hebben gegeten. Onder het eten worden de gasten vermaakt met muzikale en theatrale optredens van muzikanten, zangers en andere artiesten. Vanavond wordt opgetreden door onder meer het Oudeschilder Visserskoor. Vandaag en morgen duurt het programma van 16.00 tot 23.00 uur. op de afsluitende (zon)dag van 15.00 tot 20.00 uur. Om 19.30 uur begint een feestelijke afsluiting, waarbij onder meer de win naar. van de publieksprijs in het zon netje wordt gezet. Ceremoniemeester Aris van Zeijlen zorgt ervoor dat het publiek voortdurend wordt geïnfor meerd. Drukke tijden voor Joop Dekker, chef-kok van Oranjerie het Vogelhuis, en rechterhand Zaimai Qadery, die met een keukenbiigade van vijf man sterk de hele week al druk in dc weer zijn met de voorbereiding van zo'n 2000 kleine gerechten voor Texel Culinair. Als blikvanger heeft Dekker dit jaar een grote zeepaling van een meter of twee in de etalage. Wie het juiste gewicht raadt, wint een prijs. (Foto Gwaro rmmemwy Dorpshuis De Wielewaal bestaat 50 jaar en dat willen de inwo ners van De Waal en omstre ken niet ongemerkt voorbij laten gaan. Vanmiddag om 16.00 uur gaat een feest van start dat drie dagen duurt. Op het feestelijke programma staan tal van activi teiten, bedoeld voor jong en oud. De kinderen van De Waal zijn van middag het eerst aan bod. Ze begin nen het feest door op meters lange doeken onder deskundige begelei ding een fikse laag verf te smeren, om zo te komen tot de 'Waalder Picasso'. Om 17.00 uur begint een optreden van een clown, om 18.30 uur gevolgd door een gezamen lijke maaltijd voor de dorpelingen die zich daarvoor hebben opge geven. Na afloop, rond 20.30 uur, gaat een gezellige avond van start, met medewerking van Pip Barnard, Janien de Bruijn en Gerrit Terwindt. Daarbij is iedereen welkom. Zaterdag gaat om 10.00 uur een speurtocht van start voor de kinde ren van De Waal, met aansluitend een toneelvoorstelling, gespeeld door leden van 't Amateurtje, dat eveneens 50 jaar bestaat. Op het veldje voor het dorpshuis strij den Waalder teams vanaf 13.30 uur in een zeskamp om 'de eeu wige roem'. Om 18.00 uur begint De Waal Culinair, een feestmaal waarmee de hongerige zeskampers weer op krachten kunnen komen. Aan de feestavond, die om 20.30 uur begint, wordt medewerking ver leend door iemand die door de organisatie wordt aangeprezen als 'de publiekslieveling van de Costa del Sol, de welbekende Kees van der Stad'. Het feestweekend wordt zondag afgesloten met een concert van Big Band Texel, dat om 11.00 uur begint. In samenwerking met Hans Boeree geeft de Gezondheidswijzer de cur sus Je kunt je leven helen. Deelne mers maken kennis met de kracht van positieve gedachten en leren hoe daar mee te werken. De cursus bestaat uit twaalf bijeenkomsten van drie uur, de eerste bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 5 oktober vanaf 13.30 uur in verzor gingshuis Gollards. Er wordt gewerkt aan de hand van de filosofie van Louise L. Hay. Aan de orde komen zelfacceptatie, luisteren naar het eigen lichaam, gezond heid en ziekte, stress en spanning, loslaten en vergeven. Belangrijk is daarbij de manier waarop men over zichzelf en het leven denkt én hoe men omgaat met zijn emoties. Voor meer informatie en aanmeldin gen; Gezondheidswijzer, tel. 0223- 650135, e-mail gezondheidswijzer @corb"splus nl. Abonnees van het servicepakket krijgen korting op de deelnamekosten. In afwachting van Zwartboek, de veelbesproken film van regisseur Paul Verhoeven, die met ingang van donderdag 14 september te zien is, heeft Cinema Texel het hele filmprogramma geprolon geerd. Alleen nog dit weekeinde draait The Fast and the Furious, Tokyo Drift. Hoofdpersoon in deze thriller is Shaun Boswell, die altijd al een buitenbeentje was. Zijn enige binding met de buitenwe reld is het illegale straatracen. Om aan celstraf te ontkomen, moet hij naar zijn oom in Tokyo, die in het leger zit. Maar laat Japan nu net het land zijn waar het straatracen is uitgevonden... Bij zijn eerste poging neemt hij het op tegen de Drift King, die banden heeft met de Japanse maffia. Al snel belandt Shaun in de onderwereld van Tok yo, waar hij een spel op leven en dood speelt. Nog tot en met dinsdag te zien is Miami Vice, waarin detectives Sonny Crockett en Ricardo Tubbs de opdracht krijgen undercover te gaan. Om drie moordén op te los sen die onmiskenbaar met elkaar te maken hebben, doen ze zich voor als drugstransporteurs die zendingen binnenloodsen in Zuid- Florida. Een complicatie doet zich voor wanneer Sonny een verhou ding krijgt met Isabella, de vrouw van één van de drugsdealers. Beesten bij de Buren (de Neder lands gesproken versie van de animatiefilm Over the Hedge) gaat eveneens z'n laatste week in. Het verhaal gaat over de ondeugende en zeer mondige wasbeer R.J. en zijn beste vriend, de overgevoelige schildpad Vern, die in een voor hen vreemd bos met dieren in aanraking komen die onder heel andere omstandigheden leven dan zij. Nog tot en met woensdag op het witte doek in Den Burg te bewonderen is The Da Vinci Code, waarin professor Robert Langdon een afspraak met de conservator van het Louvre misloopt omdat deze kort daarvoor is vermoord. Langdon raakt in problemen wan neer hij wordt beschouwd als de belangrijkste verdachte. Al snel ontdekt hij de betrokkenheid van het Opus Dei en de dubieuze rol van de katholieke kerk. Andere films die nog even in Cinema Texel te zien zijn, zijn de Nederlands gesproken animatie films Cars en Garfield 2, de avon turenfilm Pirates of the Carribean en de kinderfilm K3 en het IJsprin- sesje. Iedere maandag kunnen de liefhebbers terecht voor een sneak preview, een voorproefje van een film die officieel nog niet uit is. K3 en het IJsprinsesje draait woens dagmiddag ook in De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim. Zwembad Molenkoog aan de Slin gerweg in Den Burg is zondag voor de laatste keer dit seizoen geopend. Van 12.00 tot 16.00 uur is iedereen welkom om voor het laatst een baantje te zwemmen. Het wordt een feestelijke dag. Het bad is versierd, er kan verkleed worden gezwom men en er wordt een rommelmarkt gehouden waar iedereen spullen mag verkopen. Om 14.30 uur begint de jaarlijkse familie-estafette, om 15.30 uur wordt het seizoen afge sloten met het hondenzwemmen. De entree is de hele dag gratis. In De Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen speelt zondag de folkgroep Brother Flower. De band bestaat uit Jeroen te Loo (zang, gitaar), Jan van der Linden (percussie, gitaar, zang), Jos Cas- pers (bas, achtergrondzang) en Ida Bastiaansen (viool). Op het reper toire staan eigen nummers, die hun wortels vinden in folk, americana en popmuziek uit de jaren zeventig. Brother Flower werkt ai enkele jaren mee aan het zomerprogramma van De Worsteltent. Het optreden begint om 14.00 uur en is gratis toeganke lijk. Als het weer het toelaat, vindt het optreden buiten plaats. In de Twaalf Balcken in de Wever straat in Den Burg houdt het Texels Bterproevers Genootschap zondag voor de 29ste keer een bierproe- verij. De leden van het genoot schap hebben de afgelopen maan den bieren meegenomen van hun vakantiebestemming. Er zijn bieren bij uit Wales, Frankrijk, Duitsland, Italië, Ierland en Slovenië. De proe- verij begint om 15.00 uur, deelname kost €3,50. In verband met het beschikbare aantal plaatsen is voor af aanmelden noodzakelijk. Dat kan via tel. 312681 en via e-mailadres mail@12balcken.nl. Het VPRO-radioprogramma Onvol tooid Verleden Tijd besteedt zondag aandacht aan de perikelen rond het Texels archief. Een verslaggever van de VPRO sprak gisteren met Cees Hoogerheide, Ineke Vonk en Wilma Eelman over de bezwaren van de Historische Vereniging tegen een verhuizing naar de overkant. Volgens Vonk is het een informa tief gesprek geweest, waarbij geen opruiende taal tegen de gemeente is gebezigd. OVT wordt elke zondag tussen 10.00 en 12.00 uur op Radio 1 uitgezonden. De bijdrage over het archief begint naar verwachting rond 11.15 uur. Volgens een bericht op de web site van de VPRO dreigt Texel het enige Waddeneiland zonder archief te worden. Een belronde langs de andere eilanden leerde een redac teur van de omroep dat die alle maal nog over een eigen archief beschikken. Schiermonnikoog en Ameland krijgen ondersteuning van een archivaris uit Dokkum, Vlieland en Terschelling doen het beheer geheel zelfstandig. In de Openbare Bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg wordt dinsdag 12 september van 10.00 tot 12.00 uur een informatieochtend gehouden voor 60-plussers. Behal ve een presentatie over romans en schrijvers wordt informatie gegeven over tijdschriften, reisboeken en de kast met Texel-boeken. Daarnaast wordt uitleg gegeven over nieuwe media als luisterhoeken, DVD's en de grote-letterboeken. Bezoekers van de informatieochtend hoeven geen lid te zijn van de bibliotheek. De toegang is gratis. Vrijdag 8 september; Inwoners van De Waal en omgeving vieren het 50-jarig bestaan van dorps huis De Wielewaal met een driedaags feest, dat vandaag om 16.00 uur begint. Het programma staat elders in deze krant. In De Koog begint om 16.00 uur het driedaagse evenement Texel Culinair, met vandaag tot 23.00 uur een proe- verij en diverse (muzikale) optredens, onder meer van het Oudeschilder Vis serskoor. In café De Kuip in De Koog vindt een optreden plaats van Amsterdamse Keessie. Cinema Texel in Den Burg The Da Vin ei Code (aanvang 18.45 uur), The Fast and the Furious; Tokyo Drift (19.00 uur), Pirates of the Caribbean 2 (21.30 uur) en Miami Vice (21.45 uur). Zaterdag 9 september: Inwoners van De Waal en omgeving vieren ook vandaag feest ter ere van het 50-jarig bestaan van dorpshuis De Wielewaal. Het programma staat elders in deze krant. Burgemeester Geldorp opent om 10.00 uur in het Schoutenhuys op de Vismarkt in Den Burg de Open Monu mentendag. Verschillende beziens waardigheden op het hele eiland kun nen tot 16.00 uur worden bekeken. Een overzicht staat in een brochure, die onder meer verkrijgbaar is bij de VW en bij de deelnemende monu menten. In en rond het gebouw van visserij coöperatie CIV in Oudeschild wordt van 11.00 tot 17.00 uur een open dag gehouden ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan. Speciaal voor Texelse gezinnen wordt een familieprogramma gehouden in nationaal park Duinen van Texel. Het programma start om 13.30 uur in het bezoekerscentrum en eindigt daar weer om 16.30 uur. Deelname is gra tis, opgeven kan bij Ecomare, tel. 317741. Er kunnen maximaal 25 per sonen mee. De Koog beleeft de tweede dag van het driedaagse evenement Texel Culi nair. Met van 16.00 tot 23.00 uur een proeverij en diverse (muzikale) optredens. Om 19.00 uur begint op de karting- baan aan Akenbuurt nabij Den Burg een competitieavond van Modelra- cing Texel. In café De Kuip in De Koog vindt een optreden plaats van Amsterdamse Keessie. Cinema Texel in Den Burg vertoont Garfield 2 (aanvang 14.00 uur), Cars (16.15 uur), The Da Vinci Code (aan vang 18.45 uur). The Fast and the Furious; Tokyo Drift (19.00 uur), Pira tes of the Caribbean 2 (21.30 uur) en Miami Vice (21.45 uur), 's Middags worden oude Texelfilms vertoond in het kader van de Open Monumenten Dag. Toegang hiervoor is gratis! Zondag 10 september: Het feestweekend in De Waal wordt afgesloten met een concert van Big band Texel. Aanvang 11.00 uur. Op het strand bij paal 33 begint rond 11.00 uur het tweede en laatste deel van het open Texels kampioenschap catamaranzeilen. Zwembad Molenkoog aan de Slin gerweg in Den Burg is voor de laatste keer dit seizoen geopend. Het bad is versierd, er kan verkleed worden gezwommen en er wordt een rom melmarkt gehouden. Om 14.30 uur begint de jaarlijkse familie-estafette, om 15.30 uur wordt het seizoen afge sloten met het hondenzwemmen. De entree is de hele dag gratis. Om 13.00 uur begint bij Cool Running Paints aan de Eendekooiweg nabij Oosterend een clinic westernriding basic en reining. Deelname kost €50,- Inschrijven tot een week tevoren tel. 06-21816560. In hotel Den Burg begint om 13.30 uur een schaaktoernooi, georgani seerd door de Multifunctionele Ezel vereniging Texel. Met onder meereen simultaanwedstrijd tegen interna^ naai meester Rob Hartoch. Deelname kost €7,50. In De Worsteltent aan de Smitsv^ in de Dennen speelt de folkgroeé Brother Flower. Het optreden begr: om 14,00 uur en is gratis toegankelè Als het weer het toelaat, vindt he; optreden buiten plaats. De Koog beleeft de slotdag van h? driedaagse evenement Texel Culina- Met van 15.00 tot 20.00 uur een proe verij en diverse (muzikale) optredens In theater Klif 12 in Den Hoorn begirt om 20.30 uur een optreden van de Georgische zangroep Dzmebi Toe gang €13,-, diner vooraf mogelijk (reserveren via tel. 319633). In café De Kuip in De Koog vindt ee- optreden plaats van Amsterdamse Keessie. Cinema Texel in Den Burg vertoom Garfield 2 (aanvang 14.00 uur), K3p het ijsprinsesje (14.15 uur), Beeste bij de buren (16.00 uur), Cars (16.15 uur), The Da Vinci Code (aanvang 18.45 uur). The Fast and the Furious Tokio Drift (19.00 uur), Pirates of he Canbbean 2 (21.30 uur) en Miami Vee (21.45 uur). Maandag 11 september: De protestantse Waddenkerk Cocksdorp is van 13.30 tot 16.30 uur open voor publiek. Vrijwilligers vertellen over de geschiedenis het gebouw. Om 19.30 uur begint in het fanfat- gebouw aan de Emmalaan een open repetitieavond van KTF. Nieuwe leden zijn welkom, wie nog geen instrument bespeelt, kan hiertoe worden opge leid. In dorpshuis De Wielewaal in De Wael begint om 19.30 uur een open bridge- drive. Deelname kost €2,50 per per soon. Voor informatie; Piet Hopma-, tel. 312523. Cinema Texel in Den Burg vertoont Miami Vice (aanvang 18.45 uur) en een sneak preview (21.45 uur). Dinsdag 12 september: De protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 10.30 tot 1633 uur open voor publiek. Vrijwilligst vertellen over de geschiedenis het gebouw. Het clubgebouw van de modelspoor club aan de Emmalaan in Den Buig- is van 19.00 tot 22.00 uur open m publiek. Toegang €1,50. Bewonersvereniging Texel houl van 19.00 tot 21.00 uur een inloop avond voor leden in het zaaltje Starkenburgh (Thijsselaan 40A, D? Om 20.15 uur begint in de Maar tenskerk in Oosterend een concert van het fluitkwartet Aiolos, bestaard; uit Marijke Bos, Manon Blok. Aria Buringa en Loes Bakker. De toegaro is gratis, na afloop wordt een inzame ling gehouden ter bestrijding van de kosten. Cinema Texel in Den Burg vertoont Pirates of the Caribbean 2 (aanvang 20.15 uur) en voor het laatst Miar- Vice (20.30 uur) teso TESO zet in en rond het weekeinde geregeld twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zows' vanuit Den Helder als vanaf Texel D£ gebeurt zondag van 14.30 tot 20 CC uur en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Er worden geen wachttijden ie- wacht. Meer informatie over de vee- dienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. De theaterafdeling van de Muziek- en Dansschool houdt volgende week open lessen. Jongeren van 9 tot en met 12 jaar zijn donderdag vanaf 16.00 uur wel kom voor een open les jeugdthe ater. Jongeren van het voortgezet onderwijs kunnen vanaf 18.45 uur een kijkje nemen bij een open les jongerentheater. Nieuw dit jaar is de cursus musü voor jongeren. Jongeren van 13" en met 16 jaar maken met - en met verschillende docenS - een musical. De cursus besté uit veertig lessen muziek, dans? drama. Woensdag vanaf 16.15 uil wordt een open les gegeven. Voor aanmeldingen en meer matie: Muziek- en Dansschool.» 313493. e-mail info@mdt-texet.n' Jongeren Informatie Pui* Afvaart dagelijks (bel vanuit Oudeschild JPW" 7 8,- per persoon, kinderen 3 t/m 9 iaar 7." halve zondag) io*°en 14°° uur. Vraag naar ons j unieke Dincr/BOB- j arrangement Sfeervol dineren op een u$ek stukje Texel! Restaurant Prins Hendrik Reserveren gewenst. Stuihvcg 13. posterend T 0222 363020 1 m\ v.prins-hendrlk,nl Afvaarten maandag t/m zaterdag om 10.30 Zondags bij laag water zeehondentocht van e< Info en boeken: A. Hutjes, tel. 06 - 51105775 Kaartverkoop: souvenirshop 't Haventje, haven Oudeschild itiflj Avontuur Romantik' rde Vriendschap Dagtochten Vlieland di., wo., do. en zo. vertrek 10.45 uur Robbentochten rond de vuurtoren za. 9, 15:00 (o.v.b.); zo. 10. 15:00, di. 12. woe. 13. 18:30. do. 14, 18:30. za. 16, le^lo»11 Vertrek-sleiger Paai 33 (Oe Cocksdorpl. j Kaartverkoop „De Noorman" t.o. reddingboothuis KNP''1 I De Cocksdorp. Telefoon 0222 - 316451 of 06 -1352473^1 ,auiT»i. KART1NG TEXEI 3 circuits Circuitbaan (vanaf 12 jaar) Karlbaan mini's {8 t/m 12 jaar) Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Akenbuurt 14 Tel. 313921

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2