officiëleberichten Het past echt niet allemaal in één tas' TEXELSE CouRANT Boeken ophalen voor brugklassers geen zware klus Nieuwe biljarts en ballen in Witte Burcht EEN BETER MILIEU*». ««.BEGINT BIJ JEZELF Makelaardij Texel Vastgoed b.v. RVI -ir: VRIJDAG 8 SEPTEMBER 2006 De boekenlast van middelbare scholieren is onderwerp van dis cussie. We nemen de proef op de som en kijken mee als brugklas sers op de OSG hun studiemate riaal ophalen. Zijn de boeken echt zo zwaar? Op lange rijen tafels staan studie boeken klaar voor een verse lichting brugklassers. Conciërge Ruud van Heerwaarden probeert de stroom brugklassers in goede banen te lei den. Onder begeleiding van docen ten komen de klassen hun boe kenpakket ophalen in de gymzaal. Schooltassen in alle kleuren hangen nog even zonder bagage op de rug. Makkelijk binnenkomen is er niet bij, want de conciërge wil 'eerst de kwitanties zien'. Als de brugklassers hem onbegrijpelijk aankijken, verdui delijkt hij dat het de witte bnefjes zijn. En die hebben ze wel. 'Hiermee fiets ik gewoon naar huis hoor. Het is, denk ik, slechts vijf kilo. Ik had het veel zwaarder verwacht!', zegt Jacco Maas uit klas 1J. Ook brugklasser Bart van de Geest valt het mee. Het is voor het tweede jaar dat hij een pakket eerstejaars boe ken komt ophalen. 'Vorig jaar waren ze veel zwaarder! Maar ik denk dat ik zelf sterker ben geworden', zegt hij lachend. Hij laat zich wel ophalen met de auto, maar, voegt hij eraan toe: 'Niet vanwege de boeken hoor!' Docent Nils Lely nuanceert de tien- Brugklasser tilt zijn stapel boeken. tallen centimeters boeken:'Het zal best een zware stapel zijn, maar ze hoeven nooit alles tegelijk mee te nemen. Bovendien zijn veel boeken al lichter gemaakt.' Haar boekenlast schat Charity Wet steen op vijftien kilo.'Ik heb al spier ballen dus neem ze zelf mee naar huis. Gewoon, net als de hele klas, op de fiets.' De zelfstandige brug klassers zijn zeker niet voor één gat te vangen. 'Ik heb twee tassen mee genomen, het past echt niet in één tas', zegt Tahnee Guldemond. De stapel van ruim twintig boeken is voor de meeste scholieren prima te tillen en een meisje met haar arm in een mitella kan rekenen op de hulp van Hans de Beurs. Slechts een enkeling wordt het teveel en laat het hele boeken-arsenaal uit haar han den vallen. Als alles over de grond ligt schieten docenten te hulp. Con ciërge Hans de Beurs: 'Soms heb ik medelijden met ze, want het zijn wel heel veel boeken. Ze hebben het er zwaar mee, maar ik heb nog niemand zien omvallen.' Imme Bakker Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 12 september: Veld A: 18.30 Schouwstra-Para. Zeilmakerij 19.15 Zeilmakerij-Smash PK Para. 20.00 Bremakker 1-Natuurw. Smash 20.45 Prinsen v. Texel-Kuip Natuurw. 21.30 CVI-Randstad Prinsen v. Texel 22.15 Tatenhove 1 -Koetsh. Randstad Veld B: 18.30 Wessels-Mantje Albert Heijn 19.15 Albert Heijn-PFB Mantje 20.00 Rabobank-Ecotiem PFB 20.45 Beverdam-Pilaar Rabobank 21.30 NIOZ 2-lnterieurbouw Pilaar 22.15 RAB-De Wit NIOZ 2 Veld C: 18.30 NBC-Bosma De Krim 19.15 De Krim-Smash'68 Bosma 20.00 De Waal-Jozefschool Smash 20.45 Sportshop-Bar Sport. De Waal 21.30 Timmer-lepe de Boer Bar Sport. 22.15 Beverdam-Klif 23 Timmer Wedstrijdleiding: Zeilmakerij Texel en Daan (tel. 320370). Goede resultaten stockcarrijders Martijn de Veij en Pablo Bran denburg hebben goede resultaten behaald tijdens stockcarwedstrij den die afgelopen weekend tij dens het WK stockcarrijden in het Engelse Coventry werden gehou den. De Veij schopte het tot de finale in zijn klasse, Brandenburg kwam tot de halve finale. Tijdens die wed strijd reed hij de eerste vier ronden op koppositie, maar viel uit nadat hij over de kop was gegaan. De Veij, die achtste werd in de halve finale, moest door materiaalpech de finale voortijdig staken. In totaal deden liefst zes Texelaars mee aan de wedstrijden op de vierhonderd meter lange gravelbaan in Coventry. Piet Scholtanus en Pieter Dogger kwamen tot de tweede ronde, Joop Veltkamp en Egbert van der Werff bleven steken in de voorrondes. Het was voor het eerst dat zes Texe laars tegelijk naar Coventry gingen. Brandenburg en De Veij waren er al vaker geweest. De wedstrijden maakten deel uit van het WK, maar waren niet het echte wereldkam pioenschap zelf. De ACON, een organisatie van autocrossers in Noord-Holland, mag elk jaar drie mensen afvaardigen voor het echte wereldkampioenschap, maar onder die drie afgevaardigden zaten geen Texelaars. De Veij was de enige Texelaar die dat ooit voor elkaar kreeg. The Messengers hervat repetities Gospelkoor The Messengers hervat maandag 11 september de repeti ties. Het koor bestaat uit ongeveer 25 leden, die voornamelijk Engels en Nederlandstalige gospels zin gen. Onder begeleiding van pia nist Jaap van der Slikke treden ze op in kerken en verzorgingstehui zen. Voor komend voorjaar staat opnieuw een gezamenlijk uitstapje op het programma. Waarheen, is op dit moment nog niet bekend, maar volgens de zangers is het 'altijd erg gezellig'. Nieuwe leden zijn welkom, of ze nu jong of wat ouder, sopraan of bas, man of vrouw zijn. Ze kun nen vrijblijvend eens meezingen. De repetities worden iedere maandag gehouden in de geformeerde kerk in Den Burg en beginnen om 19.30 uur. Meer informatie kan worden ingewonnen bij Ria van Opstal, tel. 316560. Catamaranzeilen Het open Texels kampioenschap catamaranzeilen van de Cocksdor- per Kust Zeilvereniging en Kustzeil- vereniging Westerslag is vanwege het slechte weer van de afgelopen weekenden verschoven naar komen de zaterdag en zondag. Beide dagen wordt tussen 11.30 en 16.00 uur gevaren bij paal 33. Zondag om 16.15 uur is daar ook de prijsuitrei king. Het kampioenschap, dat de verenigingen voor het eerst geza menlijk houden, wordt gevaren vol gens de Texelrating die ook bij de Ronde om Texel wordt gehanteerd. Lessen Tai Chi Carry Severing start volgende week met lessen Tai Chi. Op maandag- Basketbal Nico Waerts uit De Koog is dene we jeugdtrainer van basketveren, ging De Mareis geworden. Hij he*» de trainingen, die volgende we* beginnen, overgenomen van R; van Maldegem. De nieuwe train? start dinsdagavond om 17.30 ujrr de Burgemeester De Koninghal rrg de training voor de jeugd van 10y 14 jaar oud. Van 18.30 tot 19.30^ is er training voor de jeugd van» tot en met 16 jaar. De heren oefen? van 20.00 tot 21.30 uur. Jachthondenproei Zestig honden komen zondag september naar het eiland voor» jachthondenproef. De honden fe gen proeven af als afleggen, appj. avond geeft hij van 19.00 tot 20 00 teren, slepen en dirigeren. De bes uur les in De Aleph aan de Wever straat. Op donderdagavond geeft hij van 20.00 tot 21.00 uur les in sport hal Ons Genoegen. Voor inlichtin gen en aanmeldingen: 320811 honden van de dag leggen ewi; proeven af. De wedstrijd duurt 9.00 tot 16.00 uur en vindt plaatst» landhuis Dorpzicht aan de Stero weg bij De Cocksdorp. Texel'94 Naast het eerste elftal komt ook het tweede elftal van Texel'94 zondag in actie. Het team speelt op eigen terrein tegen Koedijk 2, de aftrap is om 12.00 uur. Om 14.00 uur begint de wedstrijd tussen de eerste teams van Texel'94 en Bergen. Heeft u'm al gedaan? De Diabetes Risicotest Biljartverenigingen DVO (Door Vriendschap Onderling) en TOG (Tot Ons Genoegen) hebben de beschikking over drie nieuwe wedstrijdtafels. De oude tafels zijn met hulp van Werkgroep Vrij willigers de Witte Burcht, Cha- ritas, TESO, SWOT en beide bil jartverenigingen ingeruild voor drie nieuwe én grotere exempla ren. Eén van de oude tafels is door biljartmaker Feller uit Hoorn geïnstalleerd in de kantine van Texel'94. De nieuwe Roothaert biljarts (2.30 meter lang en 1.15 meter breed) staan in de Witte Burcht, waar de twee biljartverenigingen met in totaal ruim honderd leden hun clublok aal hebben. Vermeldenswaard is dat leden van DVO op professionele wij ze de aanpassing van de vloer en het elektra in de Witte Burcht ter hand hebben genomen. Bij DVO worden drie spelsoorten gespeeld. Naast het libre is er ook een competitie voor het driebanden en bandstoten. De nieuwe tafels krij gen het zwaar voor de kiezen. Elke week worden meer dan honderd partijen gespeeld. Per seizoen zijn dat minstens honderdvijftigduizend caramboles. De nieuwe biljarttafels zijn identiek aan de tafels die tijdens de Texelse biljartkampioenschappen in De Koog worden gebruikt. De bil jarters verwachten dat hun moyenne door de grotere afmetingen in het begin iets zal dalen, maar tijdens de Texelse kampioenschappen in februari 2007 denken sommige spe lers nü al beter uit de bus te kunnen komen. DVO heeft nog meer nieuws te mel den. Als eerste Texelse biljartvereni ging speelt de club met ballen met daarop gekleurde stippen met een diameter van een halve centimeter. Hieraan kan zowel de biljarter als t toeschouwer zien met welk eftec de ballen over de tafel gaan. ft deze manier is het aantrekkel^ om de kunsten van libre-biljarter 11 volgen, omdat fouten in de afstcc onmiddellijk worden herkend. E.j ge dnebanders is goed te zien spectaculair het is als de bal teg? de band gaat keren. DVO kan voj het nieuwe seizoen nog een bepeti aantal leden plaatsen. Gegadigde kunnen zich vóór eind septemi* aanmelden bij secretaris Frans BK telefoon: 06/52640694 KlS Biljarters in de Witte Burcht hebben de beschikking over ONROERENDE GOEDEREN TAXATIES - HYPOTHEKEN - ASSURANTIËN Ons actuele woningaanbod: www.tcxelvastgocd.nl Inlichtingen en verkoop bij: Makelaardij TEXEL VASTGOED B.V. Kogerstraat 57 Postbus 87 I790 AB Den Burg Tel: 0222 31 30 25 Fax: 0222 31 39 00 info@texelvastgoed.nl www.texelvastgoed.nl Prrrt; dhr. P. Kuip Czn. TeL 31 20 31 dhr. J.P. Coutinho TtL 31 46 65 dhr. M.A Trap Tel. 31 92 42 OPEN HUIS Zaterdag 9 september vanaf 11.00 uur in de Zwaanstraat 8 te Den Burg Prachtige karakteristieke trapgevelwoning in het centrum met originele details. Aangesloten bij: TE HUUR in OUDESCHILD Krukas 3 Gelegen op het nieuwe bedrijventerrein in Oudeschild te huur aangeboden een bedrijfsruimte met een vloer oppervlakte van ca. 125 m2 (begane grond). INDELING: Voorzien van elektra, krachtstroom, water, gas en een keukentje met toilet, geïsoleerde dakplaten met een goede lichtinval, toegang via een elektrische sectionele deur maar ook via een loopdeur. Huurpenode 5+5 optiejaren geïndexeerd. De huurprijs is exdusief btw, Nuon en PWN. Oplevering per direct. Huurprijs 562,50 per maand TE KOOP in DE KOOG Pontweg 153-155 Heerlijk vrij gelegen met weids uitzicht over de lande rijen vindt u tussen Den Burg en De Koog „'t Langebosch". uitmakende een woonhuis (semi-bun- galow), 4 recreatiewoningen (2 in stolpvorm, waarvan I authentiek en I villa, enkele jaren geleden gerealiseerd, alsmede 2 aaneen gebouwde woningen) en een schuur/ opslag. De oppervlakte van het perceel inclusief tuin en aanliggend land tezamen is ruim 2 hectare. INDELING WOONHUIS: hal/entree met gang, kantoor/ slaapkamer, slaapkamer, luxe badkamer, toilet, woon kamer met half-open keuken, bijkeuken met deur naar terras en tuin. Op de verdieping: 3 slaapkamers. Verder nog een garage/berging met vaste trap naar zolder. Bij alle vakantiewoningen een tuin, terras en speelge- legenheid aanwezig, alsmede 9 parkeerplaatsen achter het woonhuis/receptie. De privacy voor de gasten is op dit met zorg en goed doordacht aangelegde perceel uitstekend gewaarborgd. De eenheden zijn allen voor zien van cv-mstallaue met moderne ketels. Het geheel verkeert in prima staat van onderhoud en de recreatie-eenheden zijn allen voorzien van een nette en complete gebruiksinventans Uitstekende opbrengsten uit verhuur realiseerbaar Dit object wordt u in pnnope als geheel perceel (alles in I koop) aangeboden Varianten hierop zijn mogelijk bespreekbaar bekendmakingen gemeente texel vergunningen Aangevraagde bouwvergunningen Duykerdam 19 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten v.e. keuken en bijkeuken (ontvangen 29 augustus 2006); Dorpsstraat 137 in De Koog: geheel plaatsen v.e. seme op bestaand terras (ontvangen 29 augustus 2006); Ada van Hollandstraat 19 in Den Burg: gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor reeds vergunning is verleend (ontvangen 1 september 2006); Kikkertstraat 78 in De Cocksdorp: legaliseren v.e. serre en garage/berging (ontvangen 30 augustus 2006); De Zes 9 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen v.e. woonhuis en recreatieve opstal (ontvangen 1 september 2006). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunnin- gen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergun ningen worden gepubliceerd Vrijstellingprocedure Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan een bouwplan voor het: plaatsen v.e. serre a/d Zeekraal 4 in De Koog. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse-geldende bestemmings plan. Het conceptbesluit ligt vanaf 11 september 2006 gedurende twee weken ter inzage bij de balie Ruimte van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van terinzageligging kan teder schnftelljk zijn zienswijze kenbaar maken. Agenda welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op de eerste en derde donderdag van de maand in het stadhuis aan de drs. F. Bijlweg 20 te Den Helder. Eén keer in de twee maanden vergadert de commissie op Texel. Dit is de volgende datum: 2 november 2006. Milieuvergunning Burgemeester en Wethouders zijn voornemens, op grond van artikel 8.1 van de Wet milieubeheer, een oprichtingsvergunning te verlenen aan: de heer A. van Zuilen, voor het oprichten en in wer king hebben van de inrichting aan De Zeshonderd 9 te Oudeschild. In het belang van de bescherming van het milieu worden voorschriften aan de te verlenen vergunning verbonden. Tijdens de inzagetermijn van 11 september tot en met 23 oktober 2006 liggen de aanvraag om vergunning, het ontwerp-besluit en alle verder op de zaak betrek king hebbende openbare stukken ter inzage bij de balie Ruimte. Nadere informatie: de heer J. Veltkamp, telefoon (0222) 36 21 90. Tegen het ontwerp-besluit kan een belanghebbende binnen de inzagetermijn bij Burgemeester en Wethouders schnftelljk zijn/haar zienswijze inbrengen. Deze zienswijze dient geadresseerd te worden aan het college van Burgemeester en Wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. De persoonlijke gegevens van degene die schriftelijk bedenkingen heeft ingebracht, worden, Indien hij daarom verzoekt, niet bekendgemaakt. Gedurende de inzagetermijn bestaat desgevraagd voor belanghebbenden eveneens de gelegenheid tot een gedachtewisseling over het ontwerp van het besluit en tot het mondeling inbrengen van een zienswijze daartegen De aanvrager wordt uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn. Op grond van artikel 20.6 van de Wef milieubeheer kunnen alleen diegene die tijdig haar/zijn zienswijzen hebben ingebracht en be langhebbenden aan wie redelijken/vijs met kan worden verweten geen zienswijzen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, tegen het definitieve besluit (welke in een later stadium nog dient te worden genomen) tn beroep gaan. Gedoogbesluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten een gedoogbeschikking te verlenen aan: de Suiker Unie, voor overslagwerkzaamheden van suikerbieten tot uiterlijk 31 december 2006 in de haven van Oudeschild. De gedoogbeschikking ligt met ingang van 11 sep tember 2006 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de balie Ruimte. Diegenen die menen dat zij door (één van) de besluiten in hun belang* worden getroffen kunnen daartegen een bezwaarschrift indienen Ik bezwaarschnft dient te worden ingediend binnen zes weken na i dag waarop het besluit is verzonden of uitgereikt Het bezwaarscM dient ten minste te bevattende naam en het adres van de maiere. de dagtekening; een omschnjvlng van het besluit waartegen bezm wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar zo mogelijk een afschhft van het bestreden besluit Indien een bezwaarschnft is ingediend, is het in spoedeisende gevate mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voortopj^ voorziening m te dienen bij de president van de Rechtbank te Alkrna Postbus 252, 1800 AG Alkmaar Van de indiener van een denpf verzoekschrift wordt een bedrag aan gnffierechten geheven Evenementenvergunning Voor het houden van een evenement is vergunning aangevraagd door: MAB-Club Texel, voor het houden van de uitge stelde tweede autocross op zondag 1 oktober as. op het crossterrein aan de Hoofdweg 35 te Ce Cocksdorp. s publicsfc Deze aanvraag ligt ter inzage bij de balie Ruimte v< tehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken m een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, PostM life ft 200, 1790 AE in Den Burg. Open Monumentendag Zaterdag 9 september is de nationale Open Monumentendag. Ook Texel doet mee. Een pro grammaboekje is verkrijgbaar bij de VW en de deelnemende monumenten. De volgende panden zijn opengesteld. afschermplicht Afschermplicht weer van kracht Tijdens de vogeltrek bestaat het risico dat wilde vogels het vogelgriepvirus verspreiden. Daarom is elke houder van pluimvee vanaf 1 september a.s. weer verplicht kippen, ganzen en ander pluimvee, ook watervogels, af te schermen. Vogels die volledig gevaccineerd zijn (dat wil zeggen vanaf 1 week na de tweede vaccinatie), hoeven niet afgeschermd te worden Pluimvee houders kunnen kiezen tussen ophokken óf het aanbrengen van een constructie die contact met wilde vogels onmogelijk maakt. Daarmee wordt de mogelijkheid gecreëerd om beperkte uitloop te houden waardoor problemen op welzijnsgebied kunnen worden voorkomen. De Algemene Inspectiedienst zal controleren of de afschermplicht wordt nageleefd. Voor meer informatie www.minlnv.nl/vogelgriep www.texel.nl Nachtbus ook in september De nachtbus vanuit De Koog blijft ook in de maand september op zaterdagnacht rijden. Vertrek om 03:15 uur vanaf de Nikadel (naast de Lidl). De route gaat vanaf De Koog naar Den Burg en daarna door naar De Waal, Oosterend en Oudeschild. Het tarief bedraagt 3,- per rit. Den Burg Opening in Het Schoutenhuys (10.00 uur, voor genodigden); woonhuis Zwaanstraat 10 (tijdens rondleiding): woonhuis Waalderstraat 58 (11.30 -12.00, 14.00-14.30,15.00-15.30): Oudheidkamer (11.00 - 16.00); bioscoop 'De Vergulde Kikkert' doorlopende voorstelling oude Texelfilms (14.00 -17.00): schapenboerderij De Waddel (11.00 - 14.00); schapenboet N. van Heerwaarden (11.00-16.00). Oudeschild Maritiem- en Juttersmuseum (11.00 - 16.00) Zuid Eierland Boerderij Hunsingo (11.00 - 16.00); De Eiland Galerij (11.00 - 16.00); De Cocksdorp gemaal (11.00- 16.00) Oosterend Schilderswerkplaats Peperstraat 2 (11.00 -16.00;: Slijterij Hurkmans (11.00 - 16.00). Den Hoorn Stolpboerderij Klif 35 (11.00 -16.00); Loodswoning Herenstraat 49 (11.00 - 16.00); Timmerwerkplaats Diek 3 (11.00 -16.00). De Waal Agrarisch- en Wagenmuseum (11.00 -16.00)

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6