TEXELSE 2 COURANT oPIENie Afwisselende expositie Texelse kunstenaars Agenda teso oud Papier www.beeldbanktexel.nl DINSDAG 12 SEPTEMBER 2006 VERVOLG VAN PAGINA 1 Waalders Hoewel de meeste onderdelen nogal ludiek aandeden, kwam het wel dege lijk aan op kracht en conditie. Erg zwaar was direct al de eerste proeve van bekwaamheid, waarin vier team leden al huppend een grote 'sigaar' van de ene naar de andere kant van het weiland moesten brengen. Het nodige spektakel boden de kussen gevechten, waarin het er regelma tig stevig aan toeging. Bijzondere bekwaamheden werden gevraagd bij voetbalwedstrijden waann de spelers een soort grote hoepelrok droegen, die een slecht zicht op de bal bood en waarin alleen maar kleine stapjes konden worden gemaakt. Sportief leek het allemaal niet zoveel voor te stellen, maar menig voetballer zeeg na zeveneenhalve minuut wedstrijd uitgeput ter aarde, 's Avonds werd een door slager Peter Haker ver zorgde barbecue gehouden, waarna tot in de kleine uurtjes werd gefeest met entertainer Kees van der Stad. Desondanks hadden veel Waalders nog de energie over om zondag het afsluitende concert van Big Band Texel te bezoeken. Al huppend worden gebracht. Bijzondere bekwaamheden én inzet werden gevraagd bij het voetballen met hoepelrokken. (Foto Joop Pommatsj Duitse kunstenaar in galerie Klif ART Galerie Klif ART in Den Hoorn exposeert van 17 september tot en met 29 oktober schilderijen van de Duitse kunstenaar Rüdi- ger Moegelin. De tentoonstelling wordt zondag feestelijk geopend. Moegelin werd in 1942 geboren in Berlijn, waar hij aan de Hein- rich-Zernack Schule voor toege paste en vrije kunst studeerde. Hij leerde diepdrukken en retoucheren bij Ullstein, waarna hij van 1963 tot 1970 ervaring opdeed in Lausanne, Keulen en Berlijn. Ook studeerde hij enkele jaren aan de Staatlichen Akademie für Grafik, Druck und Werbung, eveneens in Berlijn. In 1982 nam Moegelin afscheid van de reclamewereld waarin hij lange tijd werkzaam was en werd zelfstandig schilder. Er volgden vele studierei zen, waaronder naar Rügen, Tosca ne, de Provence, de Algarve, Sarnos en Elba. In 1989 bezocht hij voor het eerst Martinique, waar hij zeer onder de indruk raakte van de kleu renpracht en deze op zijn doeken vastlegde. Na de val van de muur wijdde hij een serie schilderijen aan de stad Berlijn. De Caraïben bleven echter trekken, zodat hij besloot opnieuw naar Martinique te gaan. Het leven ter plekke inspireerde hem tot series als Dabidu. Voodoo en Eten en gegeten worden. Een aantal van deze Caraibische werken is te zien in Klif ART. Sinds 1982 werden voor zijn werk vele tentoonstellingen georgani seerd, zowel in Berlijn als in andere Duitse steden. Ook in het buiten land werd zijn werk tentoongesteld, zoals in Toscane (Italië) en Annapolis (Verenigde Staten). Zijn expositie in Klif ART is de eerste in Nederland. De vernissage duurt zondag van 15.30 tot 18.00 uur. Klif ART is ver der op donderdag tot en met zon dag van 13.30 tot 17.30 geopend en op afspraak. Vogelwerkgroep Vogelwerkgroep Texel houdt vrijdag 15 september een extra ledenver gadering. Aan de orde komen onder meer de verkiezing van een nieuwe secretaris en de contributie. De vergadering wordt afgesloten met een lezing over Gabon door Adri- aan Dijksen. De vergadering wordt gehouden in hotel Den Burg aan de Emmalaan en begint om 20.00 uur. Linedance 50+ In De Buureton in Den Burg wor den vanaf maandag weer lessen linedance voor 50-plussers gege ven. Beginners kunnen aansluiten bij de eerste groep (van 19.30 tot 20.30 uur). Gevorderden dansen van 20.45 tot 21.45 uur. Meer infor matie is te verkrijgen bij de SWOT, tel. 312696. Informatieavond voor leeskringen De openbare bibliotheek in de Drijverstraat in Den Burg verzorgt woensdag 20 september een infor matieavond voor leeskringen, leder een is welkom: bestaande lees kringen, mensen die overwegen er één op te richten en mensen die zich bij een kring willen aansluiten. Maar ook 'gewone' geïnteresseerde lezers kunnen aanschuiven. Ze krij gen informatie over (nieuwe) titels en schrijvers die geschikt zijn om in een leeskring te bespreken. Op deze avond kunnen de lezers elkaar natuurlijk ook vertellen over hun favoriete boeken. Tevens wordt de landelijke actie 'Nederland leest' uit de doeken gedaan. Tijdens deze actie krijgen leden van openbare bibliotheken gratis een markant boek uit de Nederlandse literatuur. Dit jaar is gekozen voor Dubbelspel van Frank Martinus Arion. De lezers worden in november uitgenodigd in de biblio theek over het boek te discussiëren. Deze actie wordt uitermate geschikt geacht voor leeskringen. De avond op 20 september duurt van 19.30 tot 21.30 uur en de entree is gratis. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven aan de balie in de bibliotheek, bellen met tel. 312743 of een mail sturen naar info@bibliotheektexel.nl. Runen maken Deelname aan de workshop runen maken, die zondag 8 oktober in DeWieiewaal wordt gegeven, kost voor Texelaars geen €75,-, zoals eerder werd vermeld, maar slechts €50,-. Dit is inclusief lunch en les materiaal. De cursus duurt van 10.00 tot 17.00 uur en wordt gege ven door Joke van der Sluis uit Woerden. Aanmelden kan via tel. 0348-420839 en via e-mailadres joke.vander.sluis@hccnet.nl. Plus? Dit meisje ziet a.s. zaterdag Sarah, deze stoere knul Abraham, deze kruideniersdochter... enz. Plezie rige advertenties met een leuk kindergezicht dat zo te zien weinig zorgen aan het hoofd heeft. Ieder een wordt maar vijftig alsof het niks is. Ze schamen zich tegen woordig nergens meer voor en het lijkt alleen maar lollig. Zouden ze niet beter weten of steken ze hun kop in het zand? Want ouder worden is niet zo eenvoudig als het op het eerste gezicht lijkt. Het moet aan alle kanten worden begeleid en gelukkig hebben veel bezorgde mensen zich daar intus sen intensief over gebogen. Alles wat na vijftig komt, wordt bege leid door een plus. Vijftig-plus, vijfenvijftig-plus, zestig-plus. Een zorgindicatie-plus. Men begint voor je te denken, te organiseren en te versimpelen. 'Dat kun je zelf niet meer, arme ouwe sukkel. Ga bewegen, néé niet zelf, veel te gevaarlijk! Wij hebben voor je besloten hoe, wanneer en hoe lang. En onze reisclub heeft, o gezellig, wat leuk, verrassingsbe stemmingen voor je uitgedacht. Je bent nu immers een onbe holpen kind geworden. Jawel, dat is wél zo. Je hebt het alleen zelf niet meer in de gaten. Geeft niks hoor, wij denken wel voor je. Kom naar de bieb, ja dat is een modern woord voor bibliotheek, dat gebouw waar de boeken kunt lenen, weet je nog? We hebben een speciale ochtend voor plus sers en vertellen jullie dan van alles over boeken en tijdschriften. Texel-boeken hebben we ook. Met mooie plaatjes van vroeger. Ik kijk met zorg naar de plus. Hoe lang zullen we onszelf daar na nog mogen redden? Het lijkt alsof mensen die de magische grens van vijftig passeren ineens beschouwd moeten worden als marsbewoners, die net gisteren fris op deze planeet geland zijn en compleet onwetend staan tegen over het leven hier op aarde. Als wezens die niet al die tijd al zelf standig hebben gefunctioneerd en deze maatschappij mede hebben opgebouwd Het wordt tijd dat de 'minners' weer rekenles knjgen op school en leren tellen. Want na vijftig komt eenenvijftig, tweeën vijftig, drieënvijftig, enzovoort. Na de zestig hetzelfde. Geen plus. Getallen boven vijftig aanduiden met een plus lijkt verdacht veel op het zetten van een kruisje als handtekening. Meer iets voor analfabeten. Pien Verberg Cursus over beroerte De Gezondheidswijzer van Corbis Plus geeft vanaf 2 oktober de cur sus 'Een beroerte, en dan...?' in het Verpleeghuis in Den Burg. Tijdens de bijeenkomsten wordt uitgebreid aandacht besteed aan de veran deringen die een beroerte met zich meebrengt voor het dagelijks leven van partner en familie. De eerste bij eenkomst vindt plaats op maandag 2 oktober, vanaf 13.30 uur. Deelname kost €33,-. abonnees van het Servicepakket betalen €27,-. Aanmelden kan bij de Gezond heidswijzer, tel. 0223-650135 en per e-mail gezondheidswijzer@cor bisplus.nl. Bijeenkomst ANGO De Algemene Nederlandse Gehan dicapten Organisatie houdt woens dag om 10.30 uur een feestelijke bijeenkomst in Hotel Den Burg aan de Emmalaan. De bijeenkomst is voor Texelaars die de afgelopen jaren voor de ANGO hebben gecol lecteerd. Een paar mensen worden gehuldigd. Cursus tekenen De Muziek- en Dansschool begint volgende week met de lessen teke nen en schilderen. Nieuw is de cursus aquarelleren. Hierin wordt de cursist vertrouwd gemaakt met het fenomeen nat-in-nat schilderen vanuit diverse schildertechnieken. Er komen thema's aan de orde als stilleven, landschap, architectuur en dieren. In de basiscursus Stilleven van nul tot nu, worden verschillende krijt- soorten en acrylverf gebruikt voor het aanleren van zwart-wit-basis- technieken. Centraal daarbij staan het kijken naar de omgeving en naar voorwerpen. In de vervolg cursus Onder invloed van... begin twintigste eeuw worden schilderij en, tekeningen en collages gemaakt naar aanleiding van opdrachten die zijn geïnspireerd op Picasso, Klee, Munch en Dali. De cursussen vinden plaats op dinsdag- en donderdagavond en op woensdagmorgen. Voor aanmel dingen en meer informatie: Muziek- en Dansschool, tel. 313493, e-mail info@mdt-texel.nl. de kunstenaars na de opening (Foto Jemen Wethouder Marian Merkelbach in gesprek van de nieuwe expositie. Zelden is een expositieruimte gevuld met zoveel afwisselend werk. Texelse kunstenaars expo seren de komende weken ruim veertig werken in Tussen de Ban- ke. Het is een verrassende varia, waarin veel verschillende kunst stromingen en -uitingen naar voren komen. Wethouder Marian Merkelbach opende de expositie afgelopen vrij dag. Ze ging in op de grote aan trekkingskracht die het eiland op kunstenaars heeft. Dat is te mer ken aan de expositie, waarvoor 23 kunstenaars werk inleverden. Voor meerdere, waaronder Margot Bik, is het de eerste keer dat aan publiek getoond wordt. Hoewel er geen thema voor de expositie is, zijn in meerderen wer ken Texelse aspecten waarneem baar. Jan Jaap Wavenjn heeft twee grote werken hangen, De Groeten Texel 1 en 2, waarin hij zijn 'avontu ren weergeeft met een realistische ondertoon'. En een van de twee expressieve doeken van Leny van 't Noordende is geïnspireerd op 'de battle tussen zee en duinen'. Ook de kleurige mandala's van Sietske Dijksen, gecreëerd van foto's, ver rijken de expositie met een Texelse inbreng. De expositie is te bezichtigen tot en met maandag 25 september 2006. Tussen de Banke is geopend van 13.30 tot 16.30. Op maandagen is de ruimte van 10.00 tot 13.30 open. De kunstenaars die werk inleverden zijn: Mien van As, Door Dogger, Klarina Combé, Margot Bik, Ericka Voortman, Sietske Dijksen, Pieternel Geurtz, Mirjam Holten, Anja Fisher, Iwan de Vries, Jaap Kees Drijver, Ina Vader, Ineke Kuiper, Souwie Duinker, Jan Jaap Wavenjn. Greetje Kuipers, Jacobien Kuipers, Cobi Bremer, Ellen de Vries, Neshrin During, Leme van 't Noordende, Henk Noorlander en Patrick Tanghe. Cursus over zwangerschap De Gezondheidswijzer van Corbis Plus houdt in het wijkgebouw aan de Schoonoordsingel een cursus zwangerschapsbegeleiding. De cur sus bestaat uit negen bijeenkom sten van een uur en is bedoeld om de deelnemers ontspannen en met vertrouwen de bevalling tegemoet te laten zien. Een partneravond en een voorlichtingsavond door een wijkverpleegkundige van de Jeugd gezondheidszorg maken deel uit van de cursus. Deelnemers krijgen infor matie over de lichamelijke verande ringen tijdens de zwangerschap, de bevalling en de periode erna. Verder is er aandacht voor de ademhaling en spiergebruik, goede beheersing van buik- en bekkenbodemspieren, de juiste lichaamshouding, adem halingstechnieken, perstechnieken en ontspanningsoefeningen voor tij dens de bevalling. De eerste bijeenkomst vindt plaats op woensdag 4 oktober vanaf 19.00 uur. Deelname kost €41,-, abonnees van het Servicepakket betalen €36,-. Aanmelden kan bij de Gezond heidswijzer tel. 0223-650135 en per e-mail gezondheidswijzer@corbisp lus.nl. Gordon-training Francita Bruin begint binnenkort met het geven van een Gordon- training, een effectiviteittraining van de Amerikaanse psycholoog dr. Thomas Gordon. Deelnemers leren praktische vaardigheden gericht op persoonlijke groei en de verbete ring van relaties, waardoor zij beter en effectiever met zichzelf en met anderen kunnen omgaan. Zij leren persoonlijke doelen vaststellen, voor hun eigen behoeften opkomen, eerlijk en open voor hun mening uitkomen, omgaan met angst en onzekerheid en conflicten voorko men en oplossen. De cursus bestaat uit tien weke lijkse bijeenkomsten van drie uur. Deelname kost €250,-, inclusief cursusmateriaal. De eerste bijeen komst wordt gehouden op dinsdag .19 september, van 19.00 tot 22.00 uur. Voor aanmeldingen en infor matie: Francita Bruin, tel. 310803 of 06-44484505. Nierstichting De Nierstichting verspreidt vol gende week onder ruim vier mil joen huishoudens in Nederland een oproep om een gratis niertest te doen. Dit omdat onderzoek heeft aangetoond dat een half procent van de Nederlanders beginnende nierklachten heeft. De verspreiding van de test valt samen met de col lecteweek, waarvoor ook op Texel collectanten op pad zullen gaan. Dertig procent van het inkomen van de Nierstichting is afkomstig van de collecte. Met het geld wordt onderzoek bekostigd, voorlichting en ondersteuning van mensen met een nierziekte. Het aantal collectan ten op Texel is nauwelijks genoeg om het hele eiland te kunnen bestrij ken. Wie een paar uurtjes met een collectebus wil lopen, kan contact opnemen met Elly Heerschap (tel. 313173) en Wilma Blaak (tel. 06- 33974765). Prof. Den Heyer spreekt over geloof In de doopsgezinde Vermaning aan de Kogerstraat in Den Burg spreekt maandag prof. dr. C.J. den Heyer over 'Geloven in de 21ste eeuw, geloven in ontwikke ling'. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Professor Den Heyer was tot 2002 hoogleraar Nieuwe Testament en Bijbelse Theologie aan de Theo logische Universiteit van Kampen. Thans is hij docent Bijbelse Theolo gie aan het Doopsgezind Seminari um in Amsterdam. Ook heeft hij vele publicaties op zijn naam staan, Van Jezus naar Christendom, de ontwik keling van tekst tot dogma, boeken over Jezus en Paulus en het theolo gisch zelfportret Ruim geloven. Professor Den Heijer staat bekend als een boeiend verteller en de organisatie meent dat de avond zeker niet alleen voor doopsgezin den interessant is. Callanetics Manda Bergsma begint bij voldoen de belangstelling met een cursus callanetics in Den Burg. De lessen beginnen met een uitgebreide war- ming-up, waarna alles spiergroe pen aan bod komen. De oefeningen worden gedaan op muziek. Berg sma is fysiotherapeute en docent jazzballet en geeft al jaren les in callanetics. De cursus bestaat uit tien lessen, te beginnen op donder dag 21 september, van 10.30 tot 11.30 uur. Voor opgave en inlich tingen, tel. 319708 en e-mailadres voetreflexologie@hetnet.nl Dinsdag 12 september: Het clubgebouw van de modelspoor club aan de Emmalaan in Den Burg is van 19.00 tot 22.00 uur open voor publiek. Toegang €1,50. Bewonersvereniging Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond voor leden. Locatie m het zaaltje bij Starkenburgh (Thijsselaan 40A, Den Burg). Om 20.15 uur begint in de Maartens kerk in Oosterend een concert van het fluitkwartet Aiolos, bestaand uit Marij ke Bos, Marion Blok, Anke Buringa en Loes Bakker. De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehou den ter bestrijding van de kosten. Cinema Texel in Den Burg vertoont Pirates of the Caribbean 2 (aanvang 20.15 uur) en voor het laatst Miami Vice (20.30 uur) Woensdag 13 september: De protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur open voor publiek. Vrijwilligers ver tellen over de geschiedenis van het gebouw. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.45 uur een bridgedrive. Deelname kost €2,50 per persoon, aanmelden kan vanaf 19.30 uur. Cinema Texel in Den Burg vertoont Garfield 2 (aanvang 14.00 uur), K3 en het IJsprinsesje (14.15 uur), Beesten bij de buren (16.00 uur), Cars (16.15 uur), Pirates of the Caribbean 2 (20.15 uur) en The Da Vinci Code (20.30 uur). Donderdag 14 september: In de protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp verkoopt vrouwenver eniging De Kaarsvlam van 11.00 tot 17.00 uur zelfgemaakte kleding ten bate van het orgelfonds. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2 - per persoon Inlichtingen: tel. 06- 28787820. In het Eierlandsche Huis in De Cock sdorp begint om 20.00 uur een avond over autisme. Bezoekers wordt ver zocht zich vooraf aan te melden t* Marjanka Hoogeweg, tel. 316847of e- mailadres sander.texel@wanadoo.nl. In theater Klif 12 in Den Hoorn brengt cabaretduo Reijn en Goed het pro- i gramma 'Hard Slikken!' Aanvang 20.30 uur, toegang €14,-. Diner vooraf mogelijk, reserveren via tel. 319633. Cinema Texel in Den Burg vertoont Pirates of thé Caribbean 2 (aanvang 20.15 uur) en de première van Zwart" boek, de nieuwe film van Paul Verhoe ven (20.30 uur) Vrijdag 15 september: De protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 10.30 tot 13 30 uur open voor publiek. Vnjwilligers ver tellen over de geschiedenis van he gebouw. Het Zeemanskerkje in Oudeschild is-! van 14.00 tot 17.00 uur geopend voor. publiek. Vrijwilligers verzorgen rond leidingen. Tevens worden handwerken verkocht. De drumband van KTF houdt vanaf 19.30 uur een open repetitieavond.' Belangstellenden zijn welkom. Voor wie nog geen slaginstrument bespeelt,' verzorgt KTF zelf opleidingen. Cinema Texel in Den Burg Zwart boek (aanvang 18.45 en 21.30 uur), The Fast and the Funous; Tokio Drift (19.15 uur) en Pirates of the Caribbean 2 (21.45 uur). haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er 'op toe te zién dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 1. Bern- hardlaan, Beatrixlaan. Hoogwater te Oudeschild Di. 12 00.35 en 12.55 u. Wo. 13 00.40 en 13.05 u. Do. 14 01.00 en 13.44 u. Vr. 15 01.27 en 14.07 u. Za. 16 02.24 en 15.10 u. Zo. 17 03.40 en 16.57 u. Ma. 18 05.24 en 18.55 u. Di. 19 06.55 en 20.06 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 17 septem ber op om 07.16 en gaat onder om 19.55 uur donderdag 14 september laatste kwartier; zaterdag 16 september doodtij. TESO zet in en rond hel weekeinde geregeld twee boten in en verzexgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dï gebeurt vrijdag en maandag van 93!) tot 16.00 uur en zondag van 14.30» 20.00 uur. Desondanks moeten auto mobilisten vrijdag rekening houden met wachttijden van een half uur. Die kunnen op Texel ontstaan tussen 9.001 en 12.00 uur en in Den Helder lussen 11.00 en 16.00 uur. Meer informatie) over de veerdienst is te verkrijgen va tel. 369600 of website www.teso nl TEXELSE'^COURANI Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6*1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen dut» zijn van toepassing de Regelen van de Stichting ROTA. gevestigd te Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35,05 33,45 (automatn Per jaar 68,30 66,15 (automïsen Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode. VERVOLG VAN PAGINA 1 TESO Naar verwachting wordt die in het komende jaar gerealiseerd. Verder komen er op de schepen opwaar- deerautomaten, waarmee aan boord meerrittenkaarten opgewaardeerd kunnen worden. De Schulpengat ondergaat komen de winter een retrofit, waarbij het schip dusdanig wordt aangepast dat het tot ongeveer 2015 de dienst verlening in de gewenste kwaliteit kan uitvoeren. In dat jaar wordt het schip vervangen door een zuster schip van de Dokter Wagemaker. Verder zal TESO de komende jaren voorbereidingen moeten treffen veer de veranderingen in de infrastruc tuur van Rijkswaterstaat rond 201: Vooral het plaatsen van meu»f bruggen voor een goede aanshïtr? op de schepen speelt hierin belangrijke rol. In Den Helder nté voor 2009 worden besloten tra de nieuwe brug wordt ge in de huidige veerhaven of in nieuwe te realiseren veerhaven op de kop van de oostzijde van It marinehaven. TESO voelt, net alsd« gemeenten Texel en Den Helder meest voor die laatste optie. Daa'! is het uiteraard van belang da: vervoer zich conform de prognose ontwikkelt en gemiddeld met 1 d 1,5 procent groeit. VERVOLG VAN PAGINA 1 Studietour De eerste Texelse battlefieldtour voor de Koninklijke Vereniging ter Beoefening van de Krijgsweten schappen begon 's ochtends bij de Joost Dourleinkazerne waar aan het begin van de Georgische Opstand tien Texelaars werden gefusilleerd en later ook Georgiërs werden doodgeschoten. Daarna ging de groep naar Loodsmansduin voor een bezoek aan de Zuidbatterij van waar op 7 april 1945 Den Burg met granaten werd bestookt. In Den Burg werd een bezoek gebracht aan de Groeneplaats waar het hooï- kwartier van de Duitsers was Ortskommandantur), de hoek de Gravenstraat en de Molens!^ (plaats van de FahrbereftscW waarna een wandeling door Kogerstraat richting Texla volg» Met een bus werd het gezelscW vervolgens door Eierland gereder. waar tijdens de opstand weke- lang boerderijen in brand wet» geschoten. De tour eindigde i» een beklimming van de vuurtc^ waar tot half mei 1945 hevig gevochten. Schoenmaker: wordt tastbaar als je de verda» hoort op de plaats waar de geW tenissen zich hebben afgespeeld-

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2