Sp°rt TEXELSE COURANT Anika Smit en Jorieke Meijer clubkampioen Sluitingsdag zwembad Molenkoog Nipt verlies sterk De Koog Texel'94 profiteert van tumult bij Bergen gisteren eerste geworden bij het ZDH wint verrassend van Callantsoog Lage opkomst schaakmeester SVO pakt in slotfase zwaarbevochten punt DINSDAG 12 SEPTEMBER 2006 Het zwemseizoen van zwembad Molenkoog in Den Burg is zon dag naar traditie afgesloten door honden die een frisse duik in het bad namen. Dat gebeurde aan het eind van een feestelijke dag, die door zo'n driehonderd mensen werd bezocht. De dag begon om twaalf uur met verkleed zwemmen, waarna goo chelaar Wouter Weerman een voorstelling gaf. 's Middags kwam clown Bimo de boel opvrolijken. De gezinsestafette werd gewon nen door de familie Graaf, die in 15 minuten 1075 meter aflegde. De poedelprijs ging naar de familie Ensink. Gedurende de hele middag werd een rommelmarkt gehouden, waar mensen hun eigen spullen mochten verkopen. Om half vier mochten de honden met hun baas jes meezwemmen. Om vier uur ging de deken op het bad, waarmee het zwemseizoen werd afgesloten. Het zwembad mocht dit jaar ruim 53.500 bezoekers verwelkomen en kan terugzien op een geslaagd sei zoen. Waddenruiters en Kleppertjes hebben zondag het buitenseizoen afgesloten met een gecombineer de dressuur- en springwedstrijd, de laatste die meetelde voor het clubkampioenschap. Bij de Wad denruiters bleek Jorieke Meijer met Irco V de beste allroundama zone. Bij de Kleppertjes was dat Anika Smit met Luna. De hoogste dressuurscore van de dag was voor Marleen van de Werve met INXS die met een score van 203 twee winstpunten bij kon schrijven. Haar tweede proef werd iets lager gewaardeerd, maar de score van 188 was ook hier ruim genoeg voor een winstpunt. Bij de pony's was de hoogste dressuurscore voor zowel Anika Smit als Mirjam Hin, die bei den een proef beloond zagen met 194 punten. Bij de niet-federatie ponyruiters was de hoogste score voor Sterre Veltkamp met Mario. Zij scoorde 200 punten, maar reed bui ten mededinging mee, zodat Esmee Zoer met Ster met een score van 192 de eerste prijs won. Patricia van der Slikke reed met Pajona bij de niet-federatiepaarden een gedegen proef, die zij beloond zag met 188 punten en de eerste prijs. Het springen liep zowel bij de paar den als de pony's in het eerste parcours stroef. Bij de pony's was Sophie Bakker de enige die haar lei schoon hield. Bij de paarden was Jorieke Meijer de enige de foutloos rond kwam. In het tweede parcours ging het beter. Sophie Bakker bleef met Sam weer foutloos, net als Simone Plaatsman, Mirjam Hin en Caroline Wetenkamp. Jorieke Meijer bleef het tweede parcours ook fout loos, maar viel buiten de prijzen omdat zij buiten mededinging een klasse hoger startte. Ook Marian van der Geest en Sifra van der Vis bleven foutloos. Bij de niet-fede ratiepaarden liep Patricia van de Slikke vier strafpunten op. De niet- federatieponyruiters wisten allemaal de finish te halen, maar met een eindigde zonder fouten. De dag werd afgesloten met een parade, de prijsuitreiking en de huldiging van de clubkampioenen. Uitslagen: Dressuur - Rijbaan 1B-paarden: 1.Marleen van de Werve met INXS 203 (2 winstpunten). L1-paarden: 1 Manska Witte met Typical Dut ch 161. B-paarden: 1.Marleen van de Werve met INXS188. L1-paarden: 1.Sifra van de Vis met O'Nova 184 (1 wp). L2-pony's: I.Lisa de Jeu met Baileys van PC Oud Beijerland 197 (2 wp), 2.Maaike Speckmann met Rose K 192 (1 wp). L2-paarden: 1.Maren Kuijper met Tristan 190 (1 wp). B-pony's: 1.Anika Smit met Luna 194, 2.Simone Plaatsman met Femke 183 (1 wp); winstpunt voor Mirjam Hm met Candy (180). Rijbaan 2: M1/M2-paarden: 1.Marian der Geest met Promis 181. M1/M2-paarden: 1.Gerard Roeper met Sandra 174. L2-paar- den: 1.Maren Kuijper met Tristan 189. Mi- pony's; I.EIsemieke de Lugt met Pirouette 174. L2-pony's: I.Lisa de Jeu met Baileys van PC Oud Beijerland 189 (1 wp), 2.Maaike Speckmann met Rose K 183 (1wp). M1- pony's: Robin Bisschop met Kantjes Ber nardo 170. B-pony's 1.Mirjam Hin met Candy 194 (1 wp), 2.Simone Plaatsman met Femke 180 (1 wp) Niet-federatie: Paarden: 1.Patricia van der Slikke met Pajona 188 Pony's cat. C: I.Marit Koorn met Nadin 166. Pony's cat. D/E; 1.Esmee Zoer met Ster 192, 2.Janice Blaauboer met Happy 185. Springen - Niet-federatie: Paarden: 1.Patricia van der Slikke met Pajona 4 ft 49 stijl. Pony's Cat. D/E: 1 .Sacha Drijver met Amaranta 4 ft. 48 stijl. Federatie: Pony's, eerste parcours: klasse B, cat. C: 1.Mirjam Hin met Candy 4 ft. 46 stijl. Cat. D/E: 1.Simone Plaatsman met Femke 4 ft. 41 stijl. Klasse L cat. D/E: 1.Sophie Bakker met Sam 0 ft. barr. 4 ft-43.86 sec; tweede parcours: Klasse L cal. D/E: 0 ft. barr. 0 ft-60 sec. Klasse B cat. D/E: 1.Maaike Speckmann met Rose K 0 ft. barr. 0 ft. 44 stijl. Cat. C: I.Caroline Wetenkamp met Pax Potter 0 ft. barr.O ft. 46 stijl. Paarden - Eerste parcours: Klasse B: 1.Sifra van de Vis met O'Nova 0 ft. barr 0 ft. 46 stijl. Klasse L: Jorieke Meijer met Irco V 0 ft. barr.O ft-41,48 sec. Tweede parcours - Klasse M: Jorieke Meijer met Irco V (hc): 0 ft. Klasse L: Marian van der Geest met Promis 0 ft. barr. 0 ft 49,8 sec. Klasse B: 1.Sifra van der Vis met O'Nova 0 ft. barr. 4 ft. 46 stijl. Clubkampioenschap - Pony's: 1.Anika Smit met Luna 447 pnt., 2.Mirjam Hin met Candy 446 pnt Paarden- 1 .Joneke Meijer met Irco V 448 pnt., 2.Patricia van der Slikke met Pajona 435 pnt. Lessen capoeira Voetbaluitslagen Menno Siebinga start woensdag met nieuwe lessen capoeira in de aanbouw van sporthal Ons Genoe gen in Den Burg. De lessen duren van 16.15 tot 17.15 uur. Meer infor matie; tel. 315331. Zondag 10 september Texel'94-Bergen 3.2 Nieuwe Niedorp-De Koog 3.2 ZDH-Callantsoog 4.2 Oosterend-KSV 3.3 Texel'94 2-Koedijk 2 Golfjournaalbeker Voetbalprogramma Bij de wedstrijd om de Golfjournaal beker was Jaqueline Dijkstra zater dag de enige die haar handicap wist te verbeteren. Zij maakt dit jaar een opmerkelijke progressie in haar spel door en is hard op weg het handi capniveau te halen dat nodig is om toegelaten te worden tot de oplei ding van golfleraar. Met 37 stable- ford punten bleef ze Hans de Beer (34) ruim voor. Derde werd Tom Dijkstra (34). De longest drive werd geslagen door Janneke Kampstra en Jos van der Werf. Neary's waren er voor Jaqueline Dijkstra en Derk Hulsebos. Dijkema wint in Stiens Door het meest regelmatig te rij den is Kees Dijkema van Oost De Koog is er zondag in Nieuwe Niedorp niet in geslaagd de eer ste punten van het seizoen bin nen te halen. Teleurstellend, want het team van trainer Hans van der Park speelde een prima wedstrijd en creëerde legio kansen, maar moest een gebrek aan organisa tie in de laatste zes minuten van de eerste helft duur bekopen. In die periode scoorden de gasthe ren driemaal en legden daarmee de basis voor de overwinning van 3-2. De Kogers gingen in een hoog tempo van start en kregen direct al enkele grote mogelijkheden de score te openen. Ben en Pim Siebinga waren echter net niet accuraat genoeg. In de tiende minuut lukte het dan toch en scoorde Maurice de Groot met een mooi schot uit een voorzet van Jeroen Backer. Ook daarna domineerde De Koog. De ploeg was diverse malen dicht bij een doelpunt en niets wees er op dat ook de tweede competitie wedstrijd van het seizoen verlo ren zou gaan. In de 39ste minuut kwamen de gastheren echter op gelijke hoogte en daarna ging er iets grondig mis. Twee kolossale ver- dedigingsfouten betekenden even zoveel Niedorper doelpunten en zo stond het plotseling 3-1. 'Een ont zettende klap. Terwijl je verwacht te gaan rusten met een voorsprong, sta je zomaar met twee doelpunten verschil achter', kijkt trainer Hans van der Park teleurgesteld terug. 'We zijn op onze zwakke punten afgerekend; een gebrek aan erva ring én het niet gewend zijn onder druk te spelen.' Desondanks begonnen de Kogers vol goede moed aan de tweede helft. Al na vijf minuten leverde dat optimisme een grote kans op, toen Pim Siebinga na een fraaie aanval de zogenoemde aansluitingstref fer leek te scoren. Het zat hem echter niet mee en de kans ging verloren. In de loop van de tweede helft begonnen de Kogers steeds gehaaster te spelen en vloeiden ook de krachten langzaam weg. Toch bleven ze bovenliggende partij en had Nieuwe Niedorp weinig in te brengen. Helaas voor de gas ten lukte het pas twaalf minuten voor het einde de tweede treffer te maken. Eindelijk had Pim Siebinga een beetje geluk, toen de bal uit zijn schot via de paal en de rug van de keeper in het doel belandde. In de resterende speeltijd zette De Koog alles op alles. Vlak voor tijd leek dè beloning te volgen. Een vrije trap van Pieter List kon maar ter nauwernood worden gekeerd door de keeper, die daarna opvallend lang tijd nodig had om overeind te krabbelen. Dat verraste kennelijk ook Pim Siebinga, want toen hij ein delijk reageerde en op doel schoot, was de keeper alweer op zijn post. Ondanks het verlies zag trainer Van der Park ook lichtpuntjes. 'Het is jammer dat we opnieuw met lege handen staan. Maar het goede spel geeft ons moed. Als we van onze fouten leren, ben ik ervan overtuigd dat we in de rest van het seizoen nog voldoende punten pakken.' Bergen raakte zondag in de eer ste helft tegen Texel'94 na een fel bekritiseerde arbitrale beslissing volledig van de kook en moest na een rode kaart voor de spits met een speler minder verder. Hoewel de Texelaars niet optimaal profi teerden, wonnen ze wel (3-2) en behaalden ze direct in de eerste wedstrijd de eerste drie punten van het seizoen. Texel'94 keek na een goede reeks bekerwedstrijden met vertrouwen uit naar de eerste wedstrijd. Een extra voordeel voor de thuisploeg was dat tegenstander Bergen in de eerste helft gehandicapt was, doordat sterspeler en oud-interna tional Glenn Helder de boot had gemist en niet op tijd voor de aftrap arriveerde. Desondanks verliep de beginfase erg rommelig, met slordig spel van beide teams. Een flinke tegenvaller was de tegentreffer die de Texelaars door slecht verdedigen opliepen. De ploeg van trainers Martin Koorn en Ralph Koning probeerde zich te herstellen, maar erg voorspoedig ging het allemaal niet. Bij vlagen werd goed gespeeld, maar nu en dan zakte het niveau flink terug. Een tegenvaller was het uitvallen van de Vader en zoon Pool kampioen Dirk en Albert Pool hebben afge lopen weekend in De Cocksdorp het open Texels kampioenschap catamaranzeilen gewonnen. Rob bert de Jong en Martijn van Hen gel werden tweede, Nico Nagte- gaal sleepte de derde plaats in de wacht. Er waren in totaal tien boten van de Durper vereniging aangemeld. De zeilers van Kustzeilvereniging Wes terslag, die voor het eerst samen met de Cocksdorp Kust Zeilvereni ging het kampioensschap hadden georganiseerd, moesten verstek laten gaan. Zij moesten bij paal 17, met het eind van het seizoen in zicht, nog eigen clubwedstrijden varen. Volgens secretaris Robbert de Jong van de Cocksdorper Kust Zeilvereni ging is het de bedoeling dat beide clubs volgend jaar echter opnieuw samen het kampioenschap houden. De verenigingen moesten de afge lopen weken een paar geplande data laten schieten omdat het te slecht weer voor catamaranzeilen was. Afgelopen zaterdag dreigde het weer wederom voor problemen te zorgen. Er stond aanvankelijk te weinig wind, waardoor de catama rans door de stroming achteruit dre ven. 's Middags lukte het volgens De Jong wel om te varen. 'En op zondag hadden we ideale omstan digheden.' ZDH heeft zondag op eigen veld een verrassende zege (4- 2) geboekt op Callantsoog. De gasten, die vorige week nog negen doelpunten maakten tegen Oosterend, hadden wel een licht overwicht, maar legden het af tegen de vastberadenheid van de Hoornders, die zich daarmee knap herstelden van de zware nederlaag tegen Kaagvogels. In tegenstelling tot vorige week kon trainer Jan den IJzerman zondag over een vrijwel complete spelers groep beschikken. Afwezig was alleen Jan-Willem Bakker, die een kneuzing aan zijn ribben heeft. Hij werd als voorstopper vervangen door Erik Wuis. Tjarko Stolk was nog herstellend van een griep, maar als vierde wisselspeler wel beschik baar voor noodgevallen. De eerste helft speelde zich vooral op het middenveld af. ZDH werkte hard en hield de linies gesloten, waardoor Callantsoog weinig kans kreeg het combinatiespel te spelen waarmee het een week eerder Oos terend van het veld had geveegd. Kansen waren schaars. De enige grote kans voor de gasten ontstond toen de verdediging van ZDH bleef staan wegens vermeend buitenspel. De scheidsrechter liet doorspelen, waarna één van de aanvallers van Callantsoog op de lat kopte. Ook de terugspringende bal ging niet in het doel. Aan de andere kant was ZDH na een half uur wel trefzeker, toen Ruud Hof na een steekpass van Justus Zegel alleen voor de keeper opdook en het hoofd koel hield. Enkele minuten later werd het zelfs 2-0 Schutter was ditmaal Zegel zelf, die vanuit een lastige hoek het doel vond en de 57-jarige reserve keeper van Callantsoog kansloos liet. De gasten lieten het er niet bij zitten, maar speelden in een te laag tempo om de ZDH-verdediging in serieuze problemen te brengen. Ze kregen wel een paar corners, maar die hadden geen succes. ZDH verwachtte na rust een voluit op de aanval spelend Callantsoog, maar hoefde zich aanvankelijk wei nig zorgen te maken. De Hoorn ders kregen door slordig verdedigen van de tegenstander zelfs een paar mooie kansen de voorsprong te ver groten, maar waren met zorgvuldig genoeg in de afwerking. Vervelend was het uitvallen van de verdien stelijk speloende Sjoerd Oosterhof, die na een botsing duizelig van het veld ging en werd vervangen door Maurits Lap. Na een kwartier werd het toch weer spannend. Callants oog plaatste de bal uit een vrije trap hoog voor het doel, waarna de lange spits van dichtbij raak kon koppen. Keeper Chris Stolk kreeg nog wel een hand achter de bal, maar viel en moest toen alsnog capituleren. Daarna had ZDH het even moeilijk. Callantsoog kreeg nieuwe moed en zette de gastheren vast op eigen helft. Die reageerden af en toe wat paniekerig en slaagden er ook min der in de bal rond te spelen. In het steeds voller wordende strafschop gebied van de thuisploeg was de kans op de gelijkmaker enige tijd levensgroot, maar Stolk hield zijn doel schoon. Halverwege de tweede helft gaf Jelmer Bomas zijn ploeg weer wat lucht door een mooie drib bel te besluiten met een verwoes tend schot (3-1). Ook daarna bleef Callantsoog echter gevaarlijk en eenmaal moest Mike de Bruijn zijn keeper zelfs op de doellijn te hulp schieten. Joop Rommets maakte tien minuten voor tijd aan alle onze kerheid een einde. Hij onderschepte een passje van één van de Cal- lantsoog-verdedigers, zag de kee per een stukje voor zijn doel staan en besloot toen ineens te schieten. Vanaf 25 meter krulde hij de bal met zijn 'zwakke' linkerbeen met een fraaie boog in het doel (4-1). Vlak nadat de routinier onder applaus van het veld was gegaan, zag hij zijn vervanger Daan van der Slikke het kunstje bijna herhalen, maar ditmaal belandde de bal op de lat. Twee minuten voor het einde gaf Callantsoog de score een wat dragelijker aanzien. Ook deze treffer mocht gezien worden en kwam op naam van één van de middenvel ders, die zijn tegenstander misleid de en de bal met een prachtig schot in de linkerbovenhoek joeg. geblesseerde Jimmy Vlaming. Hij werd vervangen door Marco Koorn. Halverwege de eerste helft ont stond een bijzondere situatie, toen Texel'94 na een geval van buiten spel een vrije trap kreeg en Martin Koorn de bal met een tikje in een betere positie legde. De spits van Bergen dacht dat de vrije trap was genomen, aarzelde geen moment en schoot de bal langs keeper Den nis Schouwstra in het doel. Doel punt, besloot aanvankelijk ook de scheidsrechter, maar op advies van zijn assistent Henk de Ruyter her riep hij even later zijn beslissing. Tot woede van de spelers van Bergen-, van wie er diversen hun zelfbeheer sing verloren. Tien minuten voor tijd verloren de bezoekers hun spits, die na een overtreding van Ruben Boogaard besloot voor eigen rechter te spe len, zijn tegenstander een schop gaf en toen met een rode kaart van het veld werd gestuurd. Het was het begin van een tumultueuze slotfase van de eerste helft. Texel'94 profi teerde tweemaal. De nieuwe spits Michiel Valk was er als de kippen bij toen de rechtsback van Bergen te zacht terug speelde. Hij pikte de bal op, passeerde de keeper en schoot de bal tussen twee verdedi gers door in het doel. Even later ver lengde hij een voorzet vanaf rechts met een kopbal op de instormende Tim Kedde, die de keeper met een hard en laag schot verraste (2-1). Met Maarten Broekman als vervan ger voor Marcel Ris hoopte Texel'94 in de tweede helft snel orde op zaken te stellen. Het spel bleef ech ter te wensen overlaten, waardoor het hard werkende Bergen nog lang in de race bleef. De centrale man bij de gasten was invaller Helder, die met snelle dribbels probeerde de Texelse verdediging aan stukken te spelen. Tegenstanders Joost van Heenwaarden en Ruben Kooiman gaven echter geen krimp. Eenmaal leek Helder toch voor de gelijk maker te zorgen door de bal bij een vrije trap van grote afstand ineens op doel te schieten. Kee per Schouwstra kreeg nog net zijn vingertoppen achter de bal, die via de lat bij één van de spitsen van Bergen belandde. Gelukkig voor de Texelaars was zijn positie te moeilijk om raak te schieten. Ondanks het matige spel waren de beste kansen voor Texel'94. Broek man (alleen voor de keeper), Valk en Kedde konden echter net niet scoren. Joost van Heerwaarden raakte met een schot de paal en zag Kedde in de herkansing de bal in de handen van de keeper kop pen. Even later was de jonge spits wél succesvol. Bij een ingreep van de stompende keeper bleef hij alert en schoot hij de bal met een halve omhaal in de hoek (3-1). Met nog maar een kwartier te spe len, leek dat de beslissing, maar Bergen bleef actief. Vijf minuten voor het einde had Helder dan toch succes, toen hij de bal uit een corner hard en laag voor het doel schoot en een medespeler kon intikken. De Texelaars kregen het nog even benauwd. Om het ritme van de tegenstander te breken, zette assi stent-trainer Koning vlak voor tijd Steffan Vlaming nog in voor Joey van der Vis. Die opzet siaagde, want verdere kansen voor Bergen bleven uit, waardoor de eindstand 3-2 werd. Zondag speelt Texel'94 een uitwed strijd tegen Con Zelo. Speedweekend voor klassieke motoren in Stiens. Het rijdend museum van de His torische Motorsport Vereniging verzorgde onder perfecte omstan digheden een compleet middag programma op het droge asfalt. Dijkema reed in de klasse Pre 50. Er werd snel gereden, maar zijn koppeling, die nog steeds niet naar wens functioneert, bleef heel. Na een slechte seizoensstart is Dijkema met drie overwinningen inmiddels opgeklommen naar de vierde plaats in het klassement. Volgende week strijdt hij om de laatste punten voor een podiumplaats met Joop van Brecht. Van Brecht is 75 jaar en redacteur van een klassiek-motor- blad, Texelganger en berijder van een Velocette MOV uit 1938. In een direct duel in de Pre 50-klasse werd Van Brecht zondag door Dijkema naar de tweede plaats verwezen. Zaterdag 16 september: Texel'94 B1-SVAP 74 B1 13.15 Victoria O. B1-Texel'94 B2 14.K Texel'94 B3-Succes B2 1 3.0e De Koog B1 -VZV B1 12.0J Den Helder B2-Oosterend B1 12.0& Jong H0II.MBI-Texel'94 MB111,9): Texel'94 MB2-Kennemers MB111.45 Texel'94 MB3-Castricum MB111.30 Texel'94 C1-VZV C1 13.00 Texel'94 C2-De Koog C1 15.00 Wieringerwaard C1-ZDH C1 13.0C Succes C1 -Oosterend C1 13.03 Texel'94 D1-Succes D1 10,30 Den Helder D2-Texel'94 D2 09.30 Texel'94 D3-Den Helder D4 11.30 SRC D4-Texel'94 D4 12.00 Callantsoog D1-De Koog D1 11.15 HCSC D2-Oosterend D1 10.00 Oosterend D2-Wiron D1 10.3S Zeevogels MD2-0'end MD1 9.3! CTO'70 G2-Texel'94 G1 12/! Texelse pupillencompetitie: Heerenveen-SVC F1 9.00 Vitesse-Oosterend F1 9.00 Roda-De Koog F1 9.00 Liverpool-Fulham 10.00 De Koog E1-Arsenal 10.03 Chelsea-ZDH E2 10.0! SVC E1-Manchester 10.0! Blackburn-Oosterend 10.00 ZDH E1-Newcastle 10.00 Zondag 17 september: Con Zelo-Texel'94 De Koog-Wiron Oudesluis-Oosterend 14.03 KSV-ZDH 14.05 Texel'94 2-Duinrand S 2 12.00 Sint Boys 2-Texel'94 3 14.00 Texel'94 4-ZAP 4 12.00 Texel'94 5-Succes 6 12.00 De Koog 2-VZV 4 11.00 JVC 6-Oosterend 2 1303 Oosterend 3-Oudesluis 3 12.0) Texel'94 DA1-Uitgeest DA1 14.(0 Oosterend DA1 -Succes DA1 14f De Rijp MA1 -Texel'94 MA1 14J Programma zaalvoetbal Woensdag 13 september 17.10 Krim C1-Krim C2 17.50 De Koog C2-RAB C1 Francf. 18.30 Sportsh.C1-Koog C1 Francf; 19.20 Klif 4-Klif 5 Dara r 20.10 Klif 7-Texel 6 v.Be* 21.00 Texel 5-De Koog 3 Amoi 21.50 Texel 4-SVO 4 Arnoii Zaaldienst: SVO Zes Texelaars zijn zondagmiddag in hotel Den Burg de strijd aangegaan met internationaal schaakmees ter Rob Hartoch. De schaker, die samen met Jan Timman in de jaren zeventig furore maakte, was door de Ezelvereniging naar het eiland gehaald. De opkomst viel tegen, maar de zes lieten zich daardoor niet uit het veld slaan. Jaap Dros en Jaap de Wijk wisten remise in de wacht te slepen, Willem Otten, Ger- rit Sman, Dick Rijneker en Dick van Barneveld verloren hun partij. Volgens Otten komt Hartoch terug naar Texel voor een nieuwe par tij simultaanschaken. 'We hopen dat de opkomst dan beter is. We hebben dit nu eigenlijk te vroeg gedaan(Foto Jeroen van Hattum) Donderdag 14 september: I 18.15 SVO D2-RABD2 SW 18.55 Klif D1-Krim D1 I® 19.35 Klif 3-Krim 4 Doin 20.25 FIAB 4-RAB 3 Dourt 21.15 Sportsh. 2-Klif 2 Kuipers 22.05 De Koog 1-Texel 3 Kuipers Zaaldienst; Sportshop Vrijdag 15 september: 17.10 SVO D1-RABD1 SVO 17.50 Klif D2-Sportshop D1 18.30 ZDH C1-Krim C3 19.20 Texel 1-FCM/KRAS 4 Bal'? 20.10 SVO 1-Texel 2 v.Ba 21.00 Sportsh. 1-Mantje 1 KuiperS 21.50 RAB 5-SV03 Arnoif Zaaldienst: Texel Uitslagen: Supercup: Mantje 1-De Krim 3 3-3 (Mar$<. wint na strafschoppen). Hoofdklasse: Mantje 2 4-1; RAB 1-De Krim 1 5-2; DeK* 2-Oosterend 1 2-4; RAB 2-Texel 2 44J klasse: RAB 3-Klif 2 4-7; Klif 3-Mantje3Hj Sportshop 2-RAB 4 4-0; Texel 3-RAB5<* 2e klasse: De Koog 3-Kllf 4 2-5; Texel 7-Tffif 5 1-4; Klif 6-Klif 7 6-2; Texel 4-De Krim 52-6' C-Jeugd: Sportshop C1-ZDH C1 5-2: M C1-De Krim C3 2-3; De Koog C2-0e KmCJ 0-10. D-Jeugd: De Krim D1 -Oosterend 1-4. E-Jeugd: Sportshop E1-RAB El 2'4 Mantje E1-ZDH E1 12-1. SVO heeft zondag met een gelijk spel thuis tegen KSV het eerste punt gepakt. Een knappe presta tie, na de 9-0 nederlaag van vorige week tegen Callantsoog. De pun- tendeling was zwaar bevochten, want de Oosterenders slaagden er pas in de voorlaatste minuut in de gelijkmakende treffer te sco ren (3-3). Met een fitte selectie en twee wis selspelers in de dug-out begonnen de spelers van trainer Jitze Bein- tema aan de eerste thuiswedstrijd van het seizoen. Ze hadden iets recht te zetten, maar wisten niet goed wat hen te wachten stond tegen KSV, dat afgelopen seizoen uit de vijfde klasse degradeerde en de eerste competitiewedstrijd had gewonnen. Beide ploegen gingen er stevig tegenaan en vooral de gasten lieten met knap combinatiespel zien goed te kunnen voetballen. Toch was de eerste kans na een kwartier voor de thuisploeg. Ger Vlaming liep goed door en kreeg de bal vanuit het midden op maat aangespeeld. Hij nam aan en schoot op doel. De keeper kon eerst nog redding bren gen, maar was kansloos toen Bob Witte van dichtbij een herkansing kreeg. Lang kon SVO niet van deze weelde genieten. Een paar minuten later profiteerde één van de midden velders uit Heerhugowaard van de ruimte die hij kreeg. Hij stoomde op tot twintig meter van het Oos- terender doel en haalde toen ver woestend uit. Vanaf dat moment stond Oosterend stevig onder druk en probeerde KSV nog voor rust op voorsprong te komen. Met nog tien minuten te spelen werd het inderdaad 1-2. Eén van de spitsen schoot op doel en raakte daarbij de rug van Eddy de Vries, waardoor de bal van richting veranderde en keeper Wouter van Strien op slag kansloos was. KSV maakte daarna de fout gas terug te nemen. De Oosterenders roken hun kans op herstel en ontke tenden een offensief dat de tegen stander in problemen bracht. Eerst ging een verdediger in de fout. Hij passte verkeerd terug op de keeper, waardoor Dick Hooyschuur de bal kon onderscheppen. Deze tikte door op Sil van Dijk, die oog in oog met de keeper net naast schoot. Even later schoot Hooyschuur zelf op de lat. Een paar minuten later kwam Oosterend alsnog op gelijke hoogte. Het doelpunt kwam op naam van Van Dijk. Hij kreeg de bal mee van Bob Witte, omspeelde de keeper en schoot ditmaal wel raak. Oosterend voelde dat er moge lijkheden lagen op meer succes, maar moest toestaan dat KSV uit de eerste de beste aanval scoorde. In het vervolg hielden de gasten de druk op de ketel en werden de verdedigers van SVO zwaar op de proef gesteld. Manmoedig spe lend hielden ze echter stand. Erg sterk speelde vooral Stefan Bremer, die zijn snelle tegenstander weinig ruimte bood. In het laatste kwartier schoof Eddy de Vries door naar het middenveld orn rneer druk te zetten. Met succes, want de KSV'ers kregen het moeilijk en wisten soms niet meer waar ze het moesten zoeken. Rutger Zo& lief kreeg een mooie kans, maarh» moeten schieten. In plaats daarvan probeerde hij Hooyschuur in stell^ te brengen, een poging die jamntf- lijk mislukte. Arjan Kiewiet, in veld gekomen voor de geblesse^ de Sil van Dijk, haalde wel stevig maar zijn schot ging net over. E* poging van Hooyschuur strandff even later op de keeper. Vlak voor tijd viel de feL-a- treffer alsnog. De mee naar voren getrokken verdediger Chris deVr* kreeg de bal op de rand van strafschopgebied en schoot r# en laag in. Bob Witte zag de ba zich afkomen en stapte er slim ovee heen, waardoor de keeper zo v? rast was, dat hij geen vinger m» uitstak (3-3). In blessuretijd I Oosterend zelfs nog een kans op de overwinning, maar de bal9- uit een vrije trap van Bob Witteif» aan Eddy de Vries voorbij. Onda-* deze kleine tegenvaller warer^ Oosterenders uiterst tevreden - het eerste puntje. Zondag 9&1 J op bezoek bij Oudesluis. CTe

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6