L _J 31 officiëleberichten Reclame drukwerk Timmer ker j TEXELSE COURANT GEMEENTE TEXEL PASFOTO'S yfatoplus. DE WAAL Pruimen Communicatie uan de bovenste plank Langevela de Rooy: uw partner als het om drukwerk gaat Verhuisd 5 Texala 2 enthousiaste medewerkers De Echte Bakker bekendmakingen gemeente texel vergunningen Gemeente Texel Raadsvergadering Nieuw rijbewijs Toelage VRIJDAG 15 SEPTEMBER 2006 Laatste oproep aan ondernemers op Texel U heeft nog tot 20 september om u aan te melden voor de actie 'Energiebon Texel'! Het ministerie van VROM heeft Texel uitgekozen voor een bijzondere actie op het gebied van energiebesparing. Elke Texelse inwoner van 18 jaar en ouder krijgt een energiebon ter waarde van 35.Tijdens de actieperiode van 30 oktober t/m 5 december 2006 kunnen zij deze bon besteden aan energiebesparende producten en diensten bij de Texelse ondernemers die zich daarvoor hebben aangemeld. Inschrijven Ook producten of diensten die duurder zijn dan 35.- kunnen met deze bon met korting worden gekocht. Profiteer van deze extra omzet en schrijf u vandaag nog in. Dat kan via www.energiebon.nl of bel 322 608 voor een inschrijfformulier. Wilt u meer informatie voordat u zich inschrijft? Neem dan contact op met Roel Struick van de gemeente Texel: 362 189. Texelaars krijgen 350.000,- om te besteden aan energie besparende producten en diensten. Op dit moment hebben de volgende bedrijven zich aangemeld voor de actie: De Wit Installatietechniek IBS-Oele-Schoo CVI Texel •VEM Elektrotechniek Witgoedspecialist Regt Witgoed Service Installatiebedrijf De Graaf Fietsverhuur Veerhaven Texel Zegel Fietsen Tweewielercentrum Kikkert Garage Westend Service Center Texel Expert Schoorl zwart/wit of kleur €4.50 a 320963 Reine Victoria 3 kg. voor €6. Communiceren moet. Zonder goede communicatie overleeft een bedrijf of produd het meestal niet lang. Reclame is daarbij een handig hulpmiddel. Steek uw licht eens op bij een echte specialist. Wij helpen u graag aan de folder, brochure of flyer die bij uw bedrijf past. Maar ook voor het produceren van een catalogus bent u bij ons aan het juiste adres. En dan hebben we het nog niet eens: gehad over het maken van ansichtkaarten, posters, kalenders en dergelijke. Kortom; de hoogste tijd om bij ons langs te komen. Maar bellen, faxen of mailen kan natuurlijk ook. L. Huisman Fruitkwekerij De Veen Kadijksweg 10 Tel.: 06-22030389 (Voor velen de drukker van huis uit) Cor en Willy Zijm - Witte naar Gollards'app. 204 De Zes 12 1791 EX Den burg Tel. 316345 SnelStart Software ff Het ministerie van VROM is opdrachtgever van het project 'Energiebon Texel'. Het project wordt door de gemeente Texel uitgevoerd in samenwerking met SenterNovem (ondersteunt initiatieven die duurzaamheid stimuleren in opdracht van de overheid) en Milieu Centraal (organisatie gericht op consumentenvoorlichting). BinnenHuisCenter RAB BouwCenter RAB •Voordeelland Gamma Blokker LenR Kantoorvakhandel TC A Automatisering Marstex Internetdiensten •Verenigde Schilders Texel Bremer Schilders De Witte Engel Keukencentrum Texel Fixet De grootste 'pretwinkel' van Texel heeft plaats voor: (LEERLING) VERKOPER M/V 32 uur per week t/m 31 januari 2007. Bij gebleken geschiktheid volgt een jaarcontract. Affiniteit met games en multi-media is een pré, evenals het volgen van een BBL-opleiding verkoop niveau 2 t/m 4 SCHOLIEREN (v.a. 15 jr) M/V Die bereid zijn buiten schooltijd en in vakanties het verkoopteam te ondersteunen met afwisselend werk. Voor beide functies geldt dat enthousiasme en flexibiliteit het belangrijkste zijn. Spreekt één van deze functies je aan. haal dan snel een sollicitatieformulier op in de winkel. Grote kans dat jij binnenkort een leuke baan hebt! 10 LEERBEDRIJF Wij zoeken per direct voor de bediening Enige jaren ervaring vereist, fulltime jaarbetrekking. Reactie naar: info@desmulpot.nl of bel: 06-13385652 Niels, onze High Tea expert, heeft gewonnen bij Texel Culinair. (in de categorie „niet-restaurant") Bedankt voor uw bezoek aan onze stand en graag tot volgend jaar! Hogerstraat 4 Weverstraat 90, Den Dorpsstraat 90, De Koog www.bakkerijtimmer.nl Aangevraagde lichte bouwvergunningen Maricoweg 5 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen van een veldschuur/opslagloods (ontvangen 6 september 2006); Hoefslag 75 in Den Burg: geheel oprichten v.e. kantoor aan huis (ontvangen 7 september 2006); Beatnxlaan 46 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen/vergroten v.e. schoolgebouw (ontvangen 7 september 2006); Dorpsstraat 228 in De Koog: gedeeltelijk vernieuwen/veranderen v.e. lounge (ontvangen 7 september 2006); Hoofdweg 88 in De Cocksdorp: geheel plaatsen v.e. dakkapel (ontvangen 11 september 2006); Molenstraat 11 in Den Burg: verbouwen en uitbreiding v.e. woonhuis (ontvangen 6 september 2006); Pontweg 127 in De Koog: geheel vernieuwen v.e. toegangsdeur tot opslagruimte woonhuis (ontvangen 8 september 2006): Nabij Marsweg 4 in Den Burg: geheel oprichten v.e. woon- stolp met bedrijfsloods (ontvangen 12 september 2006); Californiëweg 275 in De Koog: gedeeltelijk vergroten v.e. zomerhuis woonhuis (ontvangen 12 september 2006); Wil- helminalaan 62 in Den Burg; gewijzigd uitvoeren van reeds eerder verleende bouwvergunning (ontvangen 12 septem ber 2006); Abbewaal 27 in Den Burg: geheel oprichten v.e. kantoorgebouw (ontvangen 12 september 2006). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren ma kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouwvergunningen Zuiderhaaks 20 in Den Hoorn: plaatsen v.e. portaalkraan (verzonden 11 september 2006); Molenstraat 9 in Den Burg: geheel plaatsen v.e. badkamer (verzonden 11 september 2006); Stuifweg 13 in Oosterend: plaatsen v.e. garage/ber ging (verzonden 11 september 2006); Roggeslootweg 237 in De Cocksdorp: plaatsen v.e. berging (verzonden 11 sep tember 2006); Maricoweg 23 in Den Burg: geheel vergroten v.e. woning t.b.v. entree (verzonden 11 september 2006), Schoorwal 37 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen v.e. woonhuis (verzonden 11 september 2006); Schoorwal 39 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen v.e, woonhuis (verzonden 11 september 2006); Postweg 21 in De Cocksdorp: gedeel telijk veranderen/vergroten v.e. woonhuis (verzonden 11 september 2006); Zeebnes20 in Den Burg: geheel plaatsen v.e. serre (verzonden 11 september 2006); Hemmerweg 22 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten v.e. kampeerboerderij (verzonden 11 september 2006); Ploegelanderweg en Randweg in Den Burg: plaatsen van twee toiletgebouwen (verzonden 11 september 2006); Bemhardlaan 89 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten v.e. woonhuis (verzonden 11 september 2006); Boogerd 6 in Den Burg: gewijzigd uit voeren v.e. bouwvergunning waarvoor reeds vergunning is verleend (verzonden 11 september 2006); Harkebuurt 3 in Oosterend: gewijzigd uitvoeren v.e. bouwvergunning waarvoor reeds vergunning is verleend (verzonden 11 september 2006). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnjving van hel besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar. Sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde ver gunningen kunt u inzien bij de balie Ruimte van het gemeentehuis Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 36 21 21 OPEN maandag/woensdag dins-/donder-/vrijdag vrijdagavond Agenda welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op de eerste en derde donderdag van de maand in het stadhuis van Den Helder aan de drs. F. Bijlweg 20. De commissie komt op 2 no vember weer naar Texel. De agenda is vanaf a.s. maandag te zien op www.texel.nl en bij de balie Ruimte van het gemeentehuis. Aangevraagde evenementenvergunningen Er is vergunning aangevraagd door: Stichting Overdekte Manege Texel, voor het houden van de Zwarte Markt op 12 november a.s. in Manege Akenburg, Akenbuurt 20 te Den Burg. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage txj de balie Ruimte van het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publi catie een schnfteHjke zienswijze indienen btj de burgemeester, Postbus 200, 1790 AEm Den Burg. Verkeersbesluiten Burgemeester en Wethouders hebben ter bevordering van de verkeersveiligheid besloten; een onverplicht fietspad te wijzigen in een verplicht fiets pad in De Koog langs de Ruijslaan, tussen Bad weg en Vogelmient; Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen één of meer van de genoemde besluiten bij ons een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit bestuit is gepubliceerd. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten: de naam en het adres van de Indiener; de dagtekening, een omschnjving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar, zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschnft is ingediend, is het in spoed eisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot hel treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Rechtbank te Alkmaar. Postbus 251.1800AG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. De besluiten liggen termzage brj de balie Ruimte in het gemeentehuis. Verkeersmaatregelen van tijdelijke aard. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen genomen: voor de Strender Visrookwedstrijd, het afsluiten voor alle verkeer van het Kerkplein en de Oesterstraat, tussen Kerkplein en Achtertune op 23 september 2006 van 9.00 tot 18.30 uur; wegens de toe- en afvoer van publiek voor de autocross wordt de Hoofdweg tussen de Muyweg en de Slufterweg op 1 oktober 2006 van 11.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 19.00 uur afgesloten voor alle doorgaande verkeer. wegens werkzaamheden aan de riolering, het afsluiten van de Schansweg, tussen Redoute en Westergeest, in de periode 4 tot 11 september op werkdagen tussen 7.00 en 17.00 uur; ook wegens deze werkzaamheden wordt de Schansweg tussen Doolhof en Westergeest afgesloten in de penode 11 tot 22 september op werkdagen tussen 7.00 en 17.00 koming scholieren voor het schooljaar 2006/2007 van de IBG uit hoofde van de Wet Tegemoetkoming Onderwijsbij drage en Schoolkosten (WTOS); u ontvangt geen basisbeurs; de studerende tot en met 17 jaar volgt voortgezet onder wijs, (voortgezet)speciaal onderwijs of middelbaar be roepsonderwijs aan de vaste wal, en is als gevolg hiervan uitwonend; de studerende met een leeftijd van 18 tot 27 jaar volgt voortgezet onderwijs (Iwoo, praktijkonderwijs, havo of vwo), voortgezet (speciaal) onderwijs, middelbaar beroeps onderwijs (bol) of vavo aan de vaste wal, en is als gevolg hiervan uitwonend; de ouder(s)/verzorger(s) van de uitwonende studerende woont (wonen) op Texel. U kunt de aanvraagformulieren afhalen bij de informatiebalie van het gemeentehuis. Om aanspraak te kunnen maken op een toelage van de verordening met betrekking tot het studiejaar 2006/2007 moet u de aanvragen voor 1 oktober 2006 via het standaard aanvraagformulier, inclusief de vereiste bijlagen, bij de gemeente indienen. van het oude papieren rijbewijs naar de aanvraag en afgifte van het nieuwe rijbewijsdocument kunnen op vrijdag 29 september 2006 geen rijbewijzen worden afgegeven. Op een drietal locaties in het land (Zoetermeer, Den Bosch en Veendam) wordt een voorziening ingericht om in noodgevsf len alsnog een njbewijs te kunnen afgeven. De gemeenteraad heeft dinsdag 19 september 2006 een openbare vergadering, aanvang 20.00 uur in he: gemeentehuis. Agenda: o a. locatiekeuze gemeentel' archief, aankoop voormalige gebouwen Rijkswaterstaat uitvoering projecten Landschapsbeleidsplan, realisatie toeristisch kennisinstituut, invoenng Wet Maatschappefe Ondersteuning, aansluiting riolenng buitengebied en te project Parkeren Meer. Voor de volledige agenda, n www.texel.nl (rubnek Politiek Bestuur). Publiek isvan harte welkom. Radio Texel verzorgt een rechtstreekse uitzending via FM 98.5 of kabel 106.1 Meer informatie: de heer D. van Sijp, tel. (0222) 36 21 77. F (0222) 36 22 87 E email@texel.nl 9.00 -16.00 uur 9.00 -13.00 uur 17.00 -19.30 uur Voor alle producten zie www.texel.nl Toelage uitwonende studerenden 2006/2007 Voor het studiejaar 2006/2007 kunnen uitwonende stu derenden in aanmerking komen voor een aanvullende gemeentelijke toelage. De toelage is een aanvulling op een tegemoetkoming studiekosten van de Informatie Beheer Groep (IBG) en bedoeld als bijdrage in de kosten van het wonen op kamers van kinderen en jong volwassenen die voor het volgen van onderwijs aan de "overkant" wonen. Ouder(s)/verzorger(s), dan wel uitwonende studerenden kunnen hierop aanspraak maken voor maximaal €1.361,40 per studiejaar De bijdrage is bedoeld ter compensatie van de extra kosten van de uitwonende studerende De bijdrage wordt verstrekt onder de volgende voorwaarden: u ontvangt een tegemoetkoming ouders of een tegemoet- Nieuw rijbewijs op creditcardformaat Op 1 oktober 2006 wordt het nieuwe rijbewijs ingevoerd. Het huidige papieren rijbewijs wordt vervangen door een nieuwe, fraudebestendige kunststof kaart. Het nieuwe rijbewijs is beter beveiligd, is slijtvast en heeft de vorm van een creditcard. Fraudebestendig Belangrijkste reden om het nieuwe rijbewijs in te voeren is de betere beveiliging tegen fraude en vervalsing. Dat is nodig omdat het rijbewijs sinds de invoenng van de Wet op de identificatieplicht formeel is aangewezen als legiti- matiebewijs. Het beveiligingsniveau van het nieuwe njbe- wijs is gelijk aan die van het Nederlandse paspoort en de identiteitskaart. Bovendien loopt Nederland met het nieuwe rijbewijs in de pas met bijna alle EU-lidstaten. In het nieuwe rijbewijs zijn diverse echtheidskenmerken verwerkt. Nieuwe aanvraagprocedure Niet alleen het rijbewijsdocument verandert, maar ook de aanvraagprocedure. Om fraude en vervalsing te voorko men, wordt het nieuwe rijbewijs, net als het paspoort en de identiteitskaart, centraal geproduceerd. Dat betekent dat burgers twee keer voor het rijbewijs naar de gemeente moeten komen: één keer om de aanvraag in te dienen en j na vijf werkdagen nog eens om het rijbewijs op te halen Net als bij de reisdocumenten is er ook een spoedproce dure. Als een spoedaanvraag wordt gedaan vóór 14.00 uur, dan kan het rijbewijs de volgende ochtend worden i opgehaald. Voor deze procedure worden extra leges in j rekening gebracht. Invoering bromfietsrijbewijs Op het nieuwe rijbewijs is een aparte categone opgenomen voor het Bromfietsrijbewijs. Deze kan worden aangevraagd i of bijgeschreven als iemand vanaf 16 jaar een bromfiets- examen heeft afgelegd of als iemand het huidige bromfiets certificaat omwisselt (mogelijk tot drie jaar na 1 oktober a.s.). De categorie AM (voor het bromfietsrij bewijs) wordt automatisch bijgeschreven als iemand een rijbewijs A of B/E (dat vóór 1 oktober 2006 is verkregen) vernieuwt; of als iemand na het behalen van het examen een nieuw rijbewijs met categorie A of B aanvraagt. Herinneringsbrief Om te voorkomen dat mensen vergeten het rijbewijs te ver- i nieuwen, stuurt de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) alle bezitters van een rijbewijs tijdig een herinneringsbrief Mensen met een geldig rijbewijs van het huidige mo del hoeven geen nieuw rijbewijs aan te vragen. Bij de verlenging krijgen zij automatisch het njbewijs in de nieuwe vorm. Het nieuwe njbewijs is net als het oude document tien jaar geldig. Nieuwe tarieven Met de komst van het nieuwe njbewijs zijn ook de rijksle ges aangepast. Dit houdt in dat het tarief voor het nieuwe njbewijs per 1 oktober 2006 wordt verhoogd De nieuwe tarieven zijn nog met vastgesteld. Geen aanvragen op 29 september In verband met de omschakeling van aanvraag en uitreiking Nachtbus ook in september De nachtbus vanuit De Koog blijft ook in de maand september op zaterdagnacht rijden. Vertrek zater dagnacht om 03:15 uur vanaf de Nikadel (naast de Lidl). De route gaat vanaf De Koog naar Den Burg en daarna door naar De Waal, Oosterend en Oudeschild. Het tarief bedraagt 3,- per rit. Kandidaatstelling verkiezingen De burgemeester van Texel maakt het volgi bekend: 1 Op dinsdag 10 oktober 2006 zal de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal plaatshebben. 2. Op die dag kunnen bij de afdeling Publiekszakm van de gemeente Den Helder aan het adres Drs. F Bif- j weg 20.1784 MC Den Helder, bij net daar gevestigd* hoofdstembureau van 9.00 uur tot 15.00 uur lijsten var kandidaten (model H 1) worden ingeleverd 3. De benodigde formulieren voor: - de lijsten van kandidaten (model H 1); - de verklaringen van instemming van de kandida ten met hun kandidaatstelling (model H 9); - de machtigingen tot het plaatsen van de aandui ding van de politieke groepering boven een kandi datenlijst (model H 3-1); - machtiging tot het plaatsen van een aanduiding, gevormd door samenvoeging van de aanduidingen van politieke groeperingen of afkortingen daarvan, boven een kandidatenlijst, (model H 3-2); - de verklaringen van ondersteuning van een kandi datenlijst (model H 4); - de verklaringen betreffende het verbinden van de kandidatenlijsten tot een lijstencombinatie (model 110). zijn tot en met de dag van de kandidaatstelling t>) de Gemeente Texel kosteloos voor de kiezers ver krijgbaar. 4. Voor de kandidaatstelling moet een waarborgsom i van etfduizendtweehonderdvpg euro worden betaald door overmaking van dit bedrag op rekeningnummer 19.23.23.245 ten name van het Ministerie van BZK'AÜ Fin. Admin. GD/CS onder vermelding van 'waartxx» som kandidaatstelling Tweede Kamerverkiezing* C< bedrag hoeft met te worden betaald als bij de laatstge houden verkiezing van de leden van de Tweede Kamer i der Staten-Generaal een of meer zetels aan de polite groepering is/zijn toegekend. Nadere informatie over de kandidaatstelling en de inle vering van kandidatenlijsten kunnen worden verkft bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Helder. tel. (0223) 67 85 80.Via de website www.kandidaat ling.nl kunnen politieke groeperingen de formulieren nodig zi|n voor de kandidaatstelling downloaden

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6