TEXET5CHE COURANT 2 Digitaal dagboek van Texelse scholieren Nachtvlindernacht TEXELSE COURANT TEXELSE^COURANT Texelse Courant start weblog Geslaagd Cabaret-café komend seizoen rechtstreeks via Radio Texel Agenda teso Jip?! DINSDAG 19 SEPTEMBER 2006 Grtcn TjtarL-Jixtll in het hart- Een belangrijk doel van de weblog is jongeren bij de krant te betrekken. De Texelse Courant is een weblog (een digitaal dagboek met tekst, beeld en geluid) gestart waarop Texelse scholieren hun belevenis sen kwijt kunnen. Elke twee weken wisselt het weblog van schrijver. Deze bloggers zijn leerlingen van OSG De Hogeberg. Een greep uit de reacties op het weblog en een deel van het dagboek wor den gepubliceerd in de Texelse Courant. Het blog is te vinden op http://texelsescholieren.web-log. nl. Belangrijk doel van het nieuwe initi atief is jongeren bij de krant en het lokale nieuws te betrekken. Via het blog, of een reactie daarop, kunnen De eerste blogger Maarten Kulk. zij (maar ook anderen) hun mening door foto's, muziekfragmenten of kwijt over tal van (Texelse) onder- filmpjes te plaatsen. Scholieren die werpen. Het weblog is echter niet willen meedoen, kunnen zich aan- alleen gehcht op leerlingen van de OSG, maar interessant voor ieder een. Door het rouleren van de schrij vers ontstaat een goed beeld van de bezigheden van Texelse scholieren en de mogelijkheid tot reageren zorgt voor interactie tussen blogger en lezers. De schrijvers zijnafkomstig uit alle leerjaren en niveaus van de Hogeberg. Elke twee weken is een andere auteur aan de beurt. De blog gers kunnen het weblog opleuken melden via redactie@texelsecourant. nl. Leerlingen van alle leeftijden en opleidingsniveaus kunnen zich aan melden. Bloggers ontvangen een bioscoopbon van Cinema Texel en maken kans op een MP3-speler. Schrijfervaring is met nodig. Het spits wordt afgebeten door Maarten W. Kulk (18) uit Oudeschild. Hij is de eerste die het weblog bij houdt. Kulk hoopt op de Kleinkunst Academie te gaan studeren, maar zit (Folo Pip Barnard) voorlopig in 5VB op OSG De Hoge berg. Hij verdeelt zijn vrije tijd tus sen een heleboel hobby's: tekenen, knutselen, fotografie, ontwerpen van logo's, softbal, toneel, schrijven en het verzamelen van postzegels en Donald Ducks. Zijn collectie strips is inmiddels de 2000 gepasseerd. In de spaarzame vrije tijd die over blijft, houdt hij de komende weken ook nog eens het digitale dagboek van de krant bij. 'Het lijkt me leuk om dit te proberen. Eerst twijfelde ik, maar waarom ook niet? Het is moeilijk iedere dag iets origineels te schrijven, maar erg leuk om te kijken of ik het kan.' Hoe het Maarten ver gaat, is dagelijks te volgen via http:// texelsescholieren.web-log.nl. Bij het Maartenhuis aan de Ruijslaan bij De Koog wordt zaterdag, tijdens de Nationale Nachtvlindernacht, een nachtvlinderexcursie gehouden. Met behulp van een doek waarop een felle lamp is gericht wordt getracht vlinders te lokken. De Nationale Nachtvlindernacht wordt georga niseerd door de Vlinderstichting en heeft als doel zoveel mogelijk mensen kennis te laten maken met nachtvlinders. Daarnaast wordt tij dens de excursies informatie ver zameld over de verspreiding en het voorkomen van nachtvlinders. De excursie duurt van 20.00 tot 24.00 uur. Meer informatie is te krijgen bij Wim en José van der Gracht, tel. 314538. Amateurtje op muzikale toer Toneelvereniging 't Amateurtje heeft het stuk De Jantjes in studie genomen. Daarmee hebben de lief hebbers het zich niet gemakkelijk gemaakt. In dit bekende volksto neelstuk wordt namelijk regelmatig gezongen, wat een nieuw fenomeen is voor de spelers. Om de fijne kneepjes van het zingen onder de knie te krijgen, worden de spelers ondersteund door Belinda Laan en Jaap van der Slikke. De uitvoe ringen vinden plaats op 18 en 25 november. De generale repetitie op vrijdag 17 november wordt een spe ciale gala-avond, die in het teken staat van het vijftigjarig bestaan van 't Amateurtje, waarbij onder meer oud-spelers en sponsors welkom zijn. Daniëlle Stiekema (23) uit Den Burg heeft aan de Erasmus Univer siteit Rotterdam, in samenwerking met de Hogere Hotelschool Den Haag, de titel Master Hospitality Management behaald. Zij gaat per 16 oktober werken in het nieuwe hotel Mövenpick in Amsterdam als manager on duty. Wilhelminafonds De collecte voor het Koningin Wilhel minafonds die in de eerste week van september werd gehouden, heeft op Texel het bedrag van €11.117,49 opgebracht, bijna €500,- meer dan vorig jaar. Er zat ook nogal wat oud en buitenlands geld in de bussen. De waarde hiervan is nog lang niet bekend, maar de €258,- die dit vorig jaar opbracht, zal nu zeker niet worden gehaald. Het geld wordt gebruikt voor onderzoek naar de oorzaken en de bestrijding van kan ker. Vrouwen van Nu De afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu houdt donderdag 21 september een bijeenkomst in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Trien Brand vertelt over Mozart, zien, horen, luisteren en beleven. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Linedance Linedancegroep Eastender Honey bee Hoppers uit Oosterend begint vrijdag met een nieuwe cursus line dance in dorpshuis De Bijenkorf. De bijeenkomst begint om 20.30 uur. Frans en Lies beginnen koor in De Koog Frans en Lies Pieterse zijn op zoek naar zangers en zangeressen om in De Koog een koor op te richten. Ze laten zich daarbij inspireren door een Groninger die met een trekhar- monica langs zalen en dorpshuizen in Noord-Holland reist en iedereen die mee wil zingen om een euro vraagt. Frans en Lies vragen ook een euro, maar steken die niet in eigen zak. Zij geven iedereen die meedoet er een kop koffie of thee voor plus de teksten om mee te zingen. De Pieterses willen putten uit een breed repertoire. De zangers en zangeressen hebben daarin een belangrijke stem. Er wordt wekelijks gezongen in café-restaurant Tum- bleweeds. De eerste bijeenkomst is op donderdag 28 september en begint om 20.30 uur. Meer informa tie kan worden ingewonnen via tel. 315557. Workshop communicatie Klarina Combé uit Oosterend ver zorgt in oktober een workshop stemwerk en communicatie voor volwassenen. Gebruik makend van improvisatie, expressie, creativiteit en de primitieve stem wordt gewerkt aan bewustzijn, gevoel, commu nicatie en begrip. Een gebrekkige communicatie kan leiden tot onbe grip wat tot gevolg kan hebben dat iemand buiten de groep komt te staan. Daarbij wordt al te mak kelijk de fout bij de andere gezocht. Deelnemers aan de workshop leren naar zichzelf, en daarmee ook naar de ander luisteren. Door een betere communicatie kunnen veel proble men kunnen worden voorkomen. De cursus wordt gegeven op vijf achtereenvolgende zaterdagen, steeds van 10.00 tot 12.00 uur. Deelname kost €100,-. Voor inlich tingen en aanmelden: Klarina Com bé, tef. 06-12765670 en e-mailadres klarina.combe@texel.com. Meer fiets op straat oPIENÏS Getsie nogantoe', denk je dan Mag ook al weer niet.Je maakt je pisnijdig, want zonder dat ver wijsbord kun je een royale aan loop naar je zaak, die ietsiepietsie uit de looproute ligt, wel schud den. Zonder die aanloop geen slagroom op je taart en als het tegenzit zelfs helemaal geen taart. Wat nu? Janken en het hoofd in de schoot leggen? Nee kijk, dat is nu zo aardig. Uit iets ogenschijnlijk zeer tegenwerkerigs wordt ineens iets heel leuks geboren. Iets dat zonder dat verbod nooit tot stand zou zijn gekomen. Met dank dus aan alle regelgeving. De dames van Astrid Haar Atelier. Weversend Damesmode en Audrey's Home Garden bedachten een heel crea tieve en effectieve oplossing. Ze namen een oude fiets, gaven hem een vrolijk kleurtje, hingen er een mand met schitterende bloemen aan en een ven/vijsbord naar hun etablissement op de plaats van de fietstas. Zie je hun fietsen staan, bij het Achterom, in de Parkstraat en de Weverstraat, dan word je daar blij van. Maar dan kom ik op iets heel tegenstrijdigs. Wat doet dat inmense bord, dat bouwwerk kaal en onversierd, daar bij de Krasse- keet nog al die tijd? Baggeren De Bol, klaar voorjaar 2006', lees ik. Het voorjaar is al een paar weken voorbij, het baggeren gedaan, er staan geen machines meer en er zijn geen sporen van werk, maar het bord is blijven staan. Eén van de meest karakteristieke plekken van Texel daarmee ontsierend. Vanaf Den Burg fietsend ver dwijnt de hele molen erachter, wat natuurlijk bij het verder rijden een verrassing oplevert, maar of dat de bedoeling is? Wat is de achter liggende reden van deze optische milieuvervuiling? Moet heel Texel plus alle toeristen weten wie er zo prachtig heeft gebaggerd? Kom, denk ik dan, dat kan best anders. Zet ook hier een fiets tegen de omheining, van mijn part een hele rij fietsen. Hang een stukje visnet aan het stuur, een stukje uitgeplo zen touw en denk deze keer met aan een mandje bloemen, maar bind een viskist achterop met een paar opgezette lepelaars. Lief joh! Pien Verberg Leeskringavond in bibliotheek In de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg wordt woensdag een informatieavond gehouden voor leeskringen. Zowel bestaande leeskringen zijn welkom als mensen die er een op willen rich ten en andere geïnteresseerden. De bijeenkomst avond wordt gehouden van 19.30 tot 21.30 uur, de toegang is gratis. Aanmelden kan bij de bibli otheek, tel. 312743 en via e-mail- adres info@bibliotheektexel.nl. Er wordt speciale aandacht besteed aan de landelijke actie Nederland leest. Tijdens deze actie wordt een markant boek uit de Nederlandse literatuur uitgedeeld aan leden van openbare bibliotheken. Dit jaar is gekozen voor het boek Dubbel spel van Frank Martinus Arion. In november wordt in de bibliotheek een avond gehouden om over het boek te discussiëren. Jaap en Nico Dros in Question Plaza Op uitnodiging van de sectie cultu rele en kunstzinnige vorming (CKV) van OSG De Hogeberg verzorgen Jaap en Nico Dros donderdag 5 oktober vanaf 13.15 uur een voor stelling in Question Plaza in Den Burg. Tevens geeft Nico Dros dit najaar een serie lessen cratief schrij ven voor leerlingen van de OSG. Deze lessen - waarin het schrijven van een kort verhaal centraal staat - worden gegeven op maandagmidr dag en zijn bedoeld voor leerlingen van de hoogste klassen van HAVO en atheneum. Belangstellenden kunnen zich melden bij Geurtz (tel. 312180), maar er is al een wacht lijst. De voorstelling in Question was eer der gepland op 28 september, maar Nico is die dag verhinderd door de uitreiking van de Diamanten Kogel, een Vlaamse prijs voor het bes te misdaadverhaal. Dros' jongste boek, Dromen van de bok, behoort tot de genomineerde romans. FNV Vrouwen De afdeling Texel van de FNV Vrou wenbond begint woensdag het nieuwe seizoen met een gezellige middag. Tussen 13.30 en 13.45 uur wordt verzameld bij Weikoop aan de Waalderstraat. Wat er precies op het programma staat, wordt nog niet bekend gemaakt, maar er wordt een fietstocht gehouden in de omgeving van Den Burg. Met ingang van 17 oktober beginnen de maandelijkse bijeenkomsten. Deze worden gehouden op donderdag avond in Sint Jan aan de Beatrix laan in Den Burg. Taxatie van oude munten In hotel Den Burg aan de Emmalaan wordt zaterdag van 13.30 tot 17.30 uur een taxatiemiddag gehouden voor oude munten en penningen. De taxaties worden uitgevoerd door experts van Karei de Geus uit Veld hoven, Romunt Numismatiek uit Roermond en Mavius Numisbooks uit Vriezenveen, alle aangesloten bij de Nederlandse Vereniging van Munthandelaren. Het taxeren van oude munten en penningen gebeurt kosteloos. Cabaret-café, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn, is komend seizoen rechtstreeks te beluisteren via Radio Texel. Tot en met mei worden vijf avonden verzorgd in de café-brasserie van De Lindeboom, vier maal komt het Cabaret-café vanuit de stu dio aan de Molenstraat. De eer ste editie van het nieuwe seizoen vindt vrijdag 29 september plaats. In verband met de rechtstreeks uitzending wordt de aanvangstijd vervroegd tot even na acht uur, direct na het nieuws. Iedere laatste vrijdag van de maand wordt in het Cabaret-café het lokale nieuws doorgenomen. Vaste rubrie ken zijn de Column van Janien, het filmpje en feuilleton Mosselweg 14, waarvan inmiddels 59 afleveringen zijn verschenen. Verder bestaat het programma uit dialogen, afgewis seld met liedjes, op eigen tekst en op tekst van Huib (de Rijmelaar) Fenijn. Iedere maand wordt boven dien een andere gast aan de tand gevoeld over een actueel onder werp. In verband met personele wijzigingen kan het zijn dat het pro gramma in de loop van het seizoen een iets andere opbouw krijgt, maar Barnard en De Bruijn willen hier verder nog geen mededelingen over doen. Het is nog niet duidelijk of dit seizoen ook weer op andere lokaties dan in Den Burg wordt gespeeld. 'Dat zouden we graag willen', zegt het cabaretduo, 'maar het is wel veel werk en we weten niet of het gaat lukken.' Cabaret-café is in ieder geval in september, november, januari, maart en mei in De Lindeboom te zien. In de tussenliggende maan den (oktober, december, februari en april) vindt de uitzending vanuit de studio plaats. Ook de herhaling van het programma vindt voortaan op vrijdag plaats, na het nieuws van 20.00 uur. 'Dan hoeven we niet lan ger te wijken voor de vergaderingen van de commissie Middelen.' Een volledig overzicht van opname- en uitzenddata is te vinden op web site www.cabaretcafe.nl. Daar zijn ook muziek en filmpjes uit het pro gramma te vinden. Op de discussie pagina wordt bezoekers dit seizoen een mening gevraagd over de zeven hoofdzonden en de werken van barmhartigheid. Cabaret-café, dat ongeveer anderhalf uur duurt, is ook dit seizoen gratis te bezoeken. Wel wordt een bijdrage gevraagd om de kosten te dekken. Zwemtocht Zwemclub Texel'71 heeft zondag een prestatietocht over de Wad denzee gehouden. Peter Haker en Edwin Zwaneveld zwommen de 9,5 kilometer van de NlOZ-haven naar het surfstrandje bij Dijkmanshuizen. Ria van Strien voegde zich op Ceres bij de twee en legde 6 kilometer af. Bij de haven van Oudeschild kre gen de drie gezelschap van Colin- da en Kim Vlaming, Erica Goënga, Jeroen Stapersma en Jan Wiering. Zij zwommen 3,5 kilometer. Volgens Haker verliep de tocht goed onder prima omstandigheden. È»2i Gymles SWOT verplaatst In veiband met werkzaamheden aan de Beatrixzaal worden de lessen seniorenfit van de Stichting Welzijn Ouderen Texel woensdag gegeven in de kleine zaal van sporthal Ons Genoegen. De les duurt van 13.45 tot 14.30 uur. Deze verplaatsing zal de komende tijd waarschijnlijk vaker nodig zijn. Meer informatie is te ver krijgen bij de SWOT, tel. 312696 en bij Betsie Verhoeven, tel. 317767. Dinsdag 19 september: Het clubgebouw van de modelspoor club aan de Emmalaan in Den Burg is van 19.00 tot 22.00 uur open voor publiek Toegang €1,50. In het gemeentehuis in Den Burg begint om 20.00 uur een openbare vergadering van de gemeenteraad. Cinema Texel in Den Burg vertoont in de serie De Volkskrant-filmavonden Marie-Antoinette (aanvang 20.15 uur). Zwartboek draait om 20.30 uur. Woensdag 20 september: De Waddenkerk in De Cocksdorp is van 10 30 tot 16.30 uur open voor publiek. Vrijwilligers vertellen over de geschiedenis van het gebouw. De afdeling Texel van de FNV Vrou wenbond begint het nieuwe seizoen met een gezellige middag. Tussen 13.30 en 13.45 uur wordt verzameld bij Weikoop aan de Waalderstraat. Er wordt een fietstocht gehouden in de omgeving van Den Burg. In sporthal Ons Genoegen gaan om 16.00 uur de zaalhockeytrainingen van start, bedoeld voor iedereen van 12 jaar en ouder. Opgave bij Spor- service Texel, tel. 322815 of e-mail sportservicetexel@texel .com In de aula van OSG De Hogeberg aan de Haffelderweg in Den Burg houden medewerkers van bloedbak Sanquin van 16.45 tot 19.15 uur een bloedaf- nameavond. In de openbare bibliotheek in de Drij verstraat in Den Burg begint m 19.30 uur een informatieavond voor lees kringen en geïnteresseerde lezers. De entree is gratis. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.45 uur een bridgedrive. Deelname kost €2,50 per persoon, aanmelden kan vanaf 19.30 uur. Cinema Texel in Den Burg vertoont Garfield 2 (aanvang 14.00 uur), K3 en het ijsprinsesje (14.15 uur), Zwartboek (16.00, 20.30 uur) en Cars (16.15 uur). In de Volkskrant-filmavonden Marie- Antoinette (20.15 uur). Donderdag 21 september: In de Waddenkerk in De Cocksdorp verkoopt vrouwenvereniging De Kaarsvlam van 11.00 tot 17.00 zelfgemaakte kleding ten bate van het orgelfonds. In de schuur van Rab aan de Vlamkast in Oudeschild begint om 19.00 uu Lions-veiling. Vanaf 17.00 uur kunnen de kavels worden bekeken. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2,- per persoon. Inlichtingen: tel. 06- 28787820. In buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland wordt vanaf 20.00 uur een klaverjasdrive gehouden. Hoogwater te Oudeschild De afdeling Texel van de NBvP Vnxj. I wen van Nu houdt vanaf 20.00 uure» bijeenkomst in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Trien Brand j vertelt over Mozart, zien, horen, luis- teren en beleven. Cinema Texel in Den Burg vertoom I Pirates of the Canbbean 2 (aanvang I 20.15 uur) en Zwartboek (20.30 uur), jf Vrijdag 22 september: De Waddenkerk in De Cocksdorp b van 10.30 tot 13.30 uur open voor SI publiek. Vrijwilligers vertellen over de 1 geschiedenis van het gebouw. Het Zeemanskerkje in Oudeschild is van 14.00 tot 17.00 uur geopend voo publiek. Vnjwilligers verzorgen rond leidingen. Tevens worden handwerken verkocht. In de schuur van Rab aan de Vlamkast in Oudeschild begint om 19.00 u de tweede en laatste sessie van de Lions-veiling. Vanaf 17.00 uur kunnai de kavels worden bekeken. Linedancegroep Eastender Honeybee Hoppers uit Oosterend begint met ee nieuwe cursus linedance in dorpshus De Bijenkorf. De bijeenkomst begint om 20.30 uur. Cinema Texel in Den Burg Zwartboek (aanvang 18.30 en 21.30 uur), Pirate: of the Caribbean 2 (18.45 uur) en de j thriller The Wicker Man (21.45 uur). TESO zet in en rond het weekeinde; geregeld twee boten in en verzorgt j dan ieder half uur een afvaart, zowei vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag en maandag van 9.33 tot 16.00 uur en zondag van 14.30» 20.00 uur. Toch moeten automobilis ten rekening houden met wachttijden van een half uur. Die kunnen vrijdag op Texel ontstaan tussen 9.00 en 1200 uur en in Den Helder tussen 12.00 en 16.00 uur. Maandag moet op Texe' mogelijk een half uur worden gewacht tussen 10.00 en 12.00 uur. Op vrijdag 22 september zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stof fen. Meer informatie over de veer dienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. TEXELSE^COURAW Di. 19 06.55 en 20.06 u. Wo. 20 08.05 en 20.56 u. Do. 21 08.56 en 21.24 u. Vr. 22 09.24 en 22.16 u. Za. 23 09.54 en 22.35 u. Zo. 24 10.24 en 22.50 u. Ma. 25 10.44 en 23.10 u. Di. 26 11.14 en 23.17 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 24 septem ber op om 07.28 en gaat onder om 19.38 uur; vrijdag 22 september nieuwe maan; zondag 24 september springtij. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mall redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl z>|0 van toepassing Ue Regelen voor net Advertent»a van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam. M gedeponeord bij de Kamer van Koophandel en Fatre" te Amstordam onder nummor 41198699 Een exempt» n de Regelen voor het Advortontlewozen wordt op uw vem. Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar €35,05 33,45 (.utom*» Per jaar €68.30 66.15 (autom<sr Bij verzending naar het buitenland zijn per tokosten verschuldigd. 'Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Huwelijksvoltrekking op het strand Ermin de Koning en Nathalie Krüger uit Amsterdam konden zich geen mooiere huwelijksdag wensen. Zij werden zaterdag in de stralende zon op het terras van Beachcafé De Buren bij paal 17 in de echt verbonden. Het strandpaviljoen ver zorgt vaker bruiloften, maar dit was de eerste keer dat de huwelijks voltrekking ook daadwerkelijk op het strand plaatsvond. Direct na de plechtigheid werd aan de vloedlijn een fles champagne ontkurkt, waar bij een bandje voor de muzikale omlijsting zorgde. Het bruidpaar kon rekenen op veel belangstelling van de badgasten die van het mooie weer genoten. Voordracht in bibliotheek In de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg brengt Helen Gerretsen zondag de voor dracht Kikkertje lief, gebaseerd op het gelijknamige boek van Perry Moree. Gerretsen bracht deze voor dracht vele malen in theaters, bibli= otheken en voor historische krin gen. De brieffragmenten worden afgewisseld met klassieke muziek. In de bibliotheek is tevens een ten toonstelling over Aagje Luijtsen te zien, met een textielkunstwerk van Erna van Sambeek. De voorstelling begint om 14.30 uur, de toegang bedraagt €5,-. Leden van de biblio theek betalen €3,50. Bloedafname In de aula van OSG De Hogeberg aan de Haffelderweg in Den Burg houden medewerkers van bloedbak Sanquin woensdag van 16.45 tot 19.15 uur een donormiddag/bloed- afname. Er is altijd behoefte aan nieuwe donoren. Mensen tussen de 18 en 65 jaar die bloed willen geven, kunnen zich aanmelden via tel. 0800-93666736. Meer informa tie is te vinden op website www. sanquin.nl. Jongeren Informatie Punt Schildercursus Bij de Muziek- en Dansschrf begint zaterdag een cursus ré- in-nat-schilderen, een techno waarbij met waterverf op vocht? papier wordt gewerkt. Docentes Louise Kortenhoeven, ervaring rë schilderen is niet nodig. De cws* bestaat uit drie lessen van t*« uur, wekelijks vanaf 10.30 uur. Vcfl informatie en aanmelden: Muz**" en Dansschool, tel. 313493, e "- j info@mdt-texel.nl. Aanrijding TESO Een 26-jarige man uit Duitsland zondagmiddag gewond geraak"* een aanrijding op het parkeerte^' bij de veerhaven. De man fe® over het terrein en verleende daafl geen voorrang aan een personen auto. De 22-jarige bestuurster ut De Cocksdorp kon de man daarop niet meer ontwijken. Hij kwam val en klaagde over pijn in het ar terhoofd. Doktersbehandeling^ niet nodig. Pergamano De Stichting Welzijn Ouderen Teré verzorgt de komende maanden cursus pergamano, het maken y werkstukken van perkamentpaf»- De cursus bestaat uit zes If te geven op maandagavond Buureton aan de Beatrixlaan in Burg. Cursusleider is Astnd t» jaard, deelname kost €55,- Aann*" den kan bij de SWOT, tel. 31

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2