De Koog verliest in tumultueuze slotfase Koersbal, sociale sport zonder gevaren TEXELSE J COURANT Oosterend boekt knappe overwinning Gehavend G-team verliest Texel'94 te zwak voor Con Zelo flZDH weggespeeld door KSV jgowaard 'Je kunt wel een blauwe plek krijgen', waarschuwt voorzitter van Texelkoers Gerard Witte (83), 'maar er zit geen gevaar in en blessures komen niet voor.' Het spel heeft één doel: 'Het gaat natuurlijk om punten maken.'zegt Henk Witte (82), koersballer en wedstrijdleider. Na zijn pensioen is hij begonnen met koersballen en sindsdien niet meer gestopt. 'Buren zeiden dat deze sport erg leuk was. Nou, dat klopte: koersbal is leuk.' Eenentwintig jaar al koersbalt hij elke dinsdagmiddag met een groep van gemiddeld 18 leden. Dat gaat er fanatiek aan toe: 'Oudjes zijn veel fanatieker', zegt hij. Naast fanatiek is de groep ook trouw. Voorzitter Gerard Witte gaat elke week: 'Je komt zo in contact met mensen en blijft in beweging.' Koersballen gaat bij Texelkoers niet altijd volgens de regels. Voor het rollen van de bal moeten de spelers diep door de knieën en dat geeft Koersbal is een sport die zowel binnen als buiten gespeeld kan worden, mits op een vlakke baan. Het idee is vnjwel het zelfde als jeu-des-boules. De ballen moeten zo dicht moge lijk bij het kleine witte balletje terecht komen. Het verschil is dat bij koersbal het zwaarte punt van de ballen aan de zij kant ligt. Hierdoor maken de ballen een koers terwijl ze rol len. Dit bemoeilijkt het om de ballen een goede baan te laten maken. Koersbal wordt indivi dueel en in duo's gespeeld. soms problemen. De bal komt dan te hard neer op het groene kleed. Geen punt, volgens Gerard Witte: 'We zeggen niets als iemand niet correct gooit. Het gaat toch om de aardigheid, het is een sociale bezigheid. We houden rekening met elkaar. Het is geen voetbal waar je een klap tegen de schenen krijgt.' Dat is ook nodig, de leden van de club hebben volgens de voorzittert een gemiddelde leeftijd bereikt van' 80 jaar. Jongeren zijn niet toege staan, in principe kunnen alleen 50-plussers lid worden. Heel nauw komt dat overigens niet. De beide heren Witte overleggen even en zeggen: 'Vijftig is de norm, maar als iemand is veertig jaar is mag die ook meedoen. Niemand wordt wat verboden hier.' Naast het koersballen vindt Henk Witte het ook leuk dat er mannen en vrouwen komen: 'We gaan als echtpaar en dat is erg gezellig. Bil jarten doe ik ook. maar daar mogen geen vrouwen komen.' Voor Gerard Witte wordt koersbal ook niet saai: 'Koersballen verveelt met. Je moet opletten, anders gaat de bal links of rechts, en je moet hem toch goed in je handen houden', zegt Gerard Witte. 'Het is echt geen makkelijk spelletje hoor.' Imme Bakker DINSDAG 19 SEPTEMBER 2006 Na een nederlaag en een verdiend gelijkspel in de afgelopen weken reisde Oosterend zondag naar Oudesluis om de eerste overwin ning van het seizoen binnen te halen. Dat lukte, na een wedstrijd die tot het laatste moment erg spannend was en waarin beide teams aanspraak mochten maken op drie punten. Met in de spits de snelle Chris Ellen voor Sil van Dijk en Dick Hooyschuur voor Arjan Kiewiet ging SVO er gelijk vanaf de aftrap fel tegenaan. Aan de inzet zou het niet liggen. Aanvanke lijk werden de stellingen afgetast en speelde het spel zich voornamelijk op het middenveld af, met hier en daar een speldenprik naar voren. Na circa tien minuten kwam Oosterend verras send op voorsprong. Chris Ellen ging na een schijnbaar onschuldig rollertje goed door, tot verrassing van de kee per, die zich vergiste in de snelheid van de Oosterender spits. Ellen kreeg de bal 'in de kluts' mee en kon de bal in het lege doel tikken. Een mooie opsteker voor Oosterend. Daarna golfde het spel op en neer en kregen beide teams kansen. Zo nam Dick Hooyschuur de bal uit een Voetbalprogramma Zaterdag 23 september: HCSC B1-Texel'94 B1 12.00 Texel'94 B2-Koedijk B3 14.30 BKC B2-Texel'94 B3 14.00 Sint Adelbert B1-De Koog B1 12.30 Bergen MB1-Texel'94 MB2 14.00 LSW MB2-Texel'94 MB3 11.45 LSW C2-Texel'94 C1 13.15 Succes C2-Texel'94 C2 13.30 De Koog C1-ZAP C3 14.00 ZDHC1-Succes C1 12.00 DWOW Df-Texel'94 D1 11.30 Texel'94 D2-Petten D1 11.30 W'waard D1-Texel'94 D3 11.00 De Koog D1-SVAP D1 12.00 Texel'94 G1-Roda'23G1 14.30 Texelse pupillencompetitie: De Koog F1-Vitesse 9.00 Oosterend F1 -Heerenveen F1 9.00 SVCF1-AZ 9.00 Oosterend E1-SVC E1 10.00 Manchester-Chelsea 10.00 ZDH E2-De Koog E1 10.00 Arsenal-Liverpool 10.00 Fulham-ZDH E1 10.00 Zondag 24 september Texel'94-Dirkshorn 14.00 ZDH-Oudesluis 14.00 Oosterend-SSV 14.00 Petten-De Koog 14.00 Meervogels'31 2-Texel'94 2 11.30 Texel'94 3-Succes 2 14.00 JVC 3-Texel'94 4 11.00 Wiron 3-Texel'94 5 12.00 Sint Boys 4-De Koog 2 11.00 St Adelbert DA1-Texel'94 DA1 14.00 De Koog DA1 -LSW DA2 14.00 voorzet van Bart Tuitman direct op z'n slof, maar hij schoot voorlangs. Kee per Wouter van Strien reageerde blik semsnel op een mooi afstandsschot van Oudesluis en tikte de bal over de lat. In de vijfentwintigste minuut passte de linkerverdediger over de volle breedte van het veld naar de rechtsbuiten, die op de rand van buitenspel stond. De aanvaller was de verdediging van SVO te snel af en rondde simpel af. Even later kregen de gastheren een uitstekende kans op 2-1maar Van Strien was op zijn post. Na de pauze begon Oosterend voortvarend. Uit een hard schot van Rutger Zoetelief ging de bal net langs de voor hem verkeerde kant van de paal. Een aanval over links, gevolgd door een goede combinatie tussen Ruben Duinker en Chris Ellen, strand de in het zicht van de haven. Maar ook Oudesluis probeerde van alles, zodat de uitslag niet te voorspellen was. Oosterend was het meest geluk kig. Ger Vlaming bracht een verdedi ger in het nauw, pikte de bal op en zette voor op Dick Hooyschuur, die met een eenvoudige voetbeweging raak schoot: 1-2. Oudesluis wilde echter nog met opgeven en gaf nog even gas. Halverwege de tweede Voetbaluitslagen Zaterdag 16 september: Texel'94 B1-SVAP 74 B1 1-0 Victoria O. B1-Texel'94 B2 2-5 Texel'94 B3-Succes B2 5-8 De Koog B1-VZV B1 1-3 Jong Holl. MB1 -Texel'94 MB1 2-2 Texel'94 MB2-Kennemers MB1 1-3 Texel'94 MB3-Castricum MB1 0-2 Texel'94 C1-VZVC1 4-0 Texel'94 C2-De Koog C1 1 -8 Wieringerwaard C1-ZDH C1 7-1 Texel'94 D1-Succes D1 11-0 Den Helder D2-Texel'94 D2 3-2 Texel'94 D3-Den Helder D4 0-1 SRC D4-Texel'94 D4 4-2 Callantsoog D1-De Koog D1 0-8 CTO'70 G2-Texel'94 G1 6-1 Texelse pupillencompetitie: Heerenveen-SVC F1 3-2 Vitesse-Oosterend F1 4-2 Roda-De Koog F1 3-5 Liverpool-Fulham 2-1 De Koog E1 -Arsenal 7-3 Chelsea-ZDH E2 6-2 SVC E1 -Manchester 0-2 Blackburn-Oosterend 5-5 Zondag 17 september: Con Zelo-Texel'94 2-0 De Koog-Wiron 1 -2 Oudesluis-Oosterend 2-3 KSV-ZDH 11-0 Texel'94 2-Duinrand S 2 uitgesteld Sint Boys 2-Texel'94 3 uitgesteld Texel'94 4-ZAP 4 3-2 Texel'94 5-Succes 6 6-3 De Koog 2-VZV 4 4-0 Texel'94 DA1 -Uitgeest DA1 4-7 Texel'94 MAI-De Rijp MA1 0-9 helft verdedigde Oosterend slecht uit, waardoor een middenvelder van Oudesluis de bal kon onderschep pen en met een bekeken schot in de benedenhoek keeper Van Strien kansloos liet. Met nog een kwartier te spelen kon de wedstrijd nog alle kanten op. De beste kansen waren voor Oosterend. Bob Witte scoorde bijna uit een kopbal, Rutger Zoetelief schoot een keer te gehaast en Ed de Vries geselde de muur met een vrije trap Toen Ger Vlaming weer één van zijn bevliegingen kreeg en drie man voorbijspeelde, verwachtte menigeen dat hij nóg twee man zou passeren Hij liet de bal echter liggen op de rand van het strafschopgebied, panklaar voor de inkomende Rutger Zoetelief, die met zijn linkerbeen prachtig buiten bereik van de keeper van Oudesluis in de kruising schoot. Twee minuten voor het einde kreeg Oudesluis om onduidelijke redenen nog een vrije trap te nemen op acht tien meter van het doel. Gelukkig voor Oosterend trof de bal slechts de ballenvanger, zodat ook dat gevaar was geweken. Zondag spelen de Oosterenders thuis tegen SSV. Programma zaalvoetbal Woensdag 20 september 17.10 Krim C3-Krim C1 Knm 17.50 RAB C1-Sportsh. C1 Franch. 18.30 Krim C2-De Koog C2 Franch. 19.20 Klif dames 1 -FC Pellor Klif 20.10 Texel 7-Texel 4 Arnout 21.00 Klif 6-Klif 4 v.Beek 21.50 Klif 5-Texel 5 v.Beek Zaaldienst: Mantje Donderdag 21 september: 18.15 SVO E1-Sportsh. E1 SVO 18.55 Mantje E1 -RAB E1 Mantje 19.35 SVO 3-RAB 3 Kuipers 20.25 Klif 2-De Koog 2 Kuipers 21.15 Mantje 3-RAB 5 Arnout 22.05 Krim 4-De Koog 1 Vonk Zaaldienst: De Koog Vrijdag 22 september 17.15 De Koog C1-ZDH C1 De Koog 18.00 Sportsh. 1-SVO 1 Arnout 18.50 Krim 2-Klif 1 v.Beek 19.40 SVO 2-Texel 2 Vonk 20.30 RAB 2-Mantje 2 Bakker 21.20 Krim 1-Mantje 1 Sangers 22.10 RAB 1-Krim 3 Kuipers Zaaldienst: Klif Uitslagen: Texel 1: Texel 1-FCM/KRAS 4 5-2 Hootd- klasse: Oosterend 1-Texel 2 4-4, Sportshop 1-Mantje 1 2-11 1e klasse Klif 3-De Krim 4 6-7; RAB 4-RAB 3 3-5. Sportshop 2-Klrf 2 7- 0; De Koog 1-Texel 3 7-4; RAB S-Oosterend 3 4-5. 2e klasse Klif 4-Klif 5 6-3, Klif 7-Texel 6 2-11; Texel 5-De Koog 3 6-1; Texel 4-Oos- terend 3-10. C-Jeugd' De Knm Cl-De Krim C2 3-5; De Koog C2-RAB C1 0-2; Sportshop C1-De Koog C1 1-4; ZDH Cl-De Krim C3 1-5 D-Jeugd: Oosterend D2-RAB D2 3-4, Klif D1-De Krim D1 10-3; Oosterend D1-RAB D1 4-6; Klif D2-Sportshop D1 0-20. E-Jeugd: geen wedstrijden Een door blessures en vakanties gehavend G-team heeft de eerste wedstrijd van de competitie kans loos verloren. In Amsterdam-Dui- vendrecht bleek het tweede team van CTO'70 met 6-1 een forse maat te groot. Coach Klaas van den Berg kon niet beschikken over Peter Tuitman, Mar- tijn Verbeeke en Mark Stolwijk en moest flink improviseren om een team op de been te brengen. Dat lukte uiteindelijk dankzij Twan Weijers, een 14-jarige speler uit het G-jeugd- team. Dat het een moeilijke middag zou worden, werd echter al gauw dui delijk. De Texelaars beseften amper dat ze begonnen waren, toen het al 3-0 stond. Vooral de derde treffer, een schot vanaf links in de rechterkrui- sing, was er één om nog eens over na te praten. De vierde treffer had volgens de spelers van Texel'94 nooit goedgekeurd mogen worden. Bij een uitbal schoot één van de spelers van CTO'70 ineens op doel, reden voor doelman Peter Breuer de bal door te laten gaan, aangezien bij een spel hervatting tenminste twee spelers de bal geraakt moeten hebben voordat deze over de doellijn gaat. Texel'94 kon daar maar een paar wapenfeiten tegenover stellen. Raymond Molanus raakte bij een hoge voorzet koppend de onderkant van de lat en een com binatie tussen Paul Bakker en Twan Weijers had eveneens een beter lot verdiend. Schoten van Molanus en Robbin Boogaard misten echter doel. Net voor rust scoorde CTO'70 5-0. In de tweede helft speelde Texel'94 een stuk beter. De verdediging bleef zonder veel problemen op de been en geregeld werd de aanval gezocht. Dat leverde na een mooie aanval via Iwan Weijers en Paul Bakker een tegentreffer op. gescoord door Raymond Molanus. Helaas voor de Texelaars werd het door een hard en laag schot van de thuisploeg nog 6- 1. Zaterdag speelt het G-team thuis tegen Roda'23 uit Amsterdam. Deze wedstrijd begint om 14.30 uur. Klaverjassen In buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland wordt elke twee weken een klaverjasdrive gehou den. De vaste spelers zouden graag nieuwe deelnemers verwelkomen. Eventueel is het mogelijk een ander kaartspel te spelen, zoals hartenja gen. De eerstvolgende speelavond is op donderdag, aanvang 20.00 uur. Meer informatie is te verkrijgen bij Jan Ravenstijn (tel. 311445) en Cees Hooijschuur (tel. 311653 of 006-55860075). Texel'94 is er zondag in Waarland niet in geslaagd ook de tweede competitiewedstrijd winnend af te sluiten. De gastheren van Con Zelo wonnen met 2-0. Verdiend, moesten ook de Texelaars toege ven, al hadden ze gezien enkele twijfelachtige beslissingen van de scheidsrechter wel enige reden tot klagen. De ploeg van trainers Martin Koorn en Ralph Koning moest het stellen zonder Marcel Ris en Jimmy Vlaming, die beiden met blessures kampten. Hun plaatsen werden ingenomen door Maarten Broekman en Marko Koorn. Al snel na de aftrap bleek dat Con Zelo een goed voetballende ploeg heeft. De Texelaars hielpen de gastheren een handje door hen wel erg veel speelruimte te laten. Gevolg was dat Con Zelo het meest in bal bezit was, terwijl Texel'94 zich moest beperken tot counters Vlak voor rust kwam de thuisploeg op voor sprong, toen een miscommunicatie in de Texelse verdediging hardhan dig werd afgestraft. Na de pauze kwam Texel'94 een stuk beter uit de startblokken Er ont stonden enkele gevaarlijke situaties voor het doel van Con Zelo, maar de Texelaars verzuimden te sco ren. In deze fase werd de wedstnid langzaam maar zeker harder, mede als gevolg van weifelend optreden van de scheidsrechter. Een kwartier na rust verving Steffan Vlaming de geblesseerde Joost van Heerwaar den. Vijf minuten later mocht de invaller de dug-out al weer opzoe ken, nadat hij de rode kaart had gekregen omdat hij ter hoogte van de middenlijn de spits van de tegen stander had geblokkeerd. Een wel erg strenge straf, vond menigeen. Desondanks toog Texel'94 ten aan val om te proberen de gelijkmaker te scoren. Helaas voor de gasten viel het doelpunt na balverlies aan de andere kant. Opnieuw speelde de arbiter een dubieuze rol, want de spits die de bal langs keeper Dennis Schouwstra schoot, stond niet alleen volkomen vrij, maar vol gens de Texelaars ook buitenspel. De leidsman wilde echter met naar de protesten luisteren. Met nog een kwartier te spelen kwa men Gor Hakobjan en Ivo Barends in het veld voor Rick den IJzerman en Maarten Broekman. Barends deed direct van zich spreken en scoorde na een mooie actie 2-1De scheids rechter keurde het doelpunt aanvan kelijk goed, maar bedacht zich nadat zijn assistent van Con Zelo plotseling de vlag in de lucht had gestoken omdat sprake zou zijn van een ach terbal. Het kwam de sfeer in het veld niet ten goede Zondag speelt Texel'94 thuis tegen het gepromoveerde Dirkshorn. Henk Witte meet de afstand tussen de ballen om de winnaar te bepalen. J6e«sle twee seniorenteams en begeleiders van De Koog met hun nieuwe tenues, geschonken door de nieuwe hoofdsponsor Marcel Talsma van De Wijsneus en café Bilder. (Foto Harry de Graaf) spel gelijk op en speelde de strijd zich vooral op het middenveld af. Beide keepers hadden vrijwel niets te doen. Na ruim twintig minuten kwam Wiron onverwacht op gelijke hoogte. Bij een pass door het cen trum raakte Roelf Siebinga de bal maar half, waardoor deze doorstuit- te. De zeer alerte Martijn Hegeman was er als de kippen bij en lobde de bal over verdediger Marcel Boone en de uitkomende keeper Van Beek in het verlaten doel: 1-1. Ook in het vervolg waren aanvallende activitei ten schaars. Beide teams begingen harde overtredingen, waartegen de scheidsrechter nauwelijks optrad. Hij had zeker zes gele kaarten en een rode kunnen trekken, maar volstond met een gele kaart voor Wiron. In de slotfase van de eerste helft kwam De Koog binnen twee minuten driemaal goed weg. Eerst werd keeper Ste ven van Beek omspeeld, waarna de ingeschoten bal door Roelf Siebinga vanaf de doellijn met alle moeite tot hoekschop werd gegleden. Hieruit werd de bal langs de keeper gekopt, waarna Pieter List op de doellijn redding bracht, opnieuw ten koste van een hoekschop. Driemaal leek scheepsrecht te worden, want de erop volgende kopbal passeerde wederom Van Beek. Ditmaal bracht Marcel Boone redding met de borst, waarna de keeper de bal einde lijk te pakken kreeg. Vlak voor rust kreeg Pim Siebinga een uitstekende kans. Zijn harde diagonale schot werd door de keeper gekeerd. Ook in de tweede helft, met Dewi van der Plaats bij De Koog in plaats van Jeroen Backer, waren beide teams aan elkaar gewaagd. Pas na een kwartier kreeg Wiron de eerste kans. Het harde schot ging echter recht op Van Beek af, die zonder moeite op de been bleef. Vervolgens kreeg zowel De Koog als Wiron goede mogelijkheden. De thuisploeg had de pech dat de bal uit een hard afstandsschot van Pim Siebinga net buiten bereik van de keeper tegen de onderkant van de lat ging. Een harde inzet van Wiron ging maar net over en aan de andere kant gaf Jom Houwing een mooie voorzet op Arnold Kaercher, die van dichtbij over kopte. In de slotfase ontstond aan de zijlijn een schermutseling tus sen trainer Hans van der Park van De Koog en de grensrechter van Wiron. De emoties liepen hoog op, waarna de scheidsrechter besloot het spel een paar minuten stil te leggen. Bij de hervatting stond de verdediging van De Koog niet goed opgesteld en werd verdediger Arie van der Vis (ingevallen voor Tnstan Ellen) verrast door tegenstander Martijn Hegeman, die onopgemerkt nabij de dug-out stond. De Wieringer werd met een verre pass aangespeeld en had alle ruimte. Van der Vis sneed hem de weg naar het doel nog af, maar werd door de aanvaller handig uit gespeeld, waarna deze keeper Van Beek met een schuiver in de korte hoek verraste: 1-2. In de laatste minuten gooide De Koog alles op de aanval om alsnog de gelijkmaker te forceren en dat leek in blessuretijd ook te lukken. Kaercher kopte de bal uit een hoge stuit over de uitko mende keeper, maar helaas voor de thuisploeg net langs de verkeerde kant van de paal. Zondag speelt De Koog een uitwedstrijd tegen Petten. combineren, aangezien sprint- en kopduels bij voorbaat verloren leken. Dat was niet tegen dovemansoren gezegd, want de Texelaars speelden bij vlagen knap samen, waardoor ze al bij rust bij 4-0 voor stonden. Doel puntenmakers waren Michelle Bout hoorn (3 keeren Yessica Haker. De rust was zeer welkom, aange zien de wedstrijden twintig minuten langer duren dan bij de B-junio- ren. Voor de tweede helft kregen de Texelse meiden een extra opdracht mee: 'Vind meer rust in je spel.' Dat lukte, want ook met combinatievoet bal bleef het gemakkelijk scoren. De aanvallen begonnen al bij keeper Annette Vermuë, die goed leiding gaf aan de verdedigers, die op hun beurt de middenvelders en de aanvallers in stelling brachten. Met doelpunten van Michelle Bouthoorn (2), Anne van Heerwaarden, Robin Woerlee en Jeneesiya Ponniah kwamen de Texe laars net niet tot een overwinning van 0-10, mede doordat een doel punt uit een geweldig afstandsschot van Linsey Barends werd afgekeurd werd wegens buitenspel. |3 alle feestelijkheden rond de rtsentatie van de nieuwe tenues ad een overwinning goed bij het ïenario gepast. Het mocht echter et zo zijn. SV De Koog verloor in harde en onvriendelijke wed- snjd et 1-2 van Wiron en stond fearmee voor de derde achtereen- nlgende keer met lege handen. ,7j| te wedstrijd tegen Wiron was zeer daden. Beide teams troffen elkaar (gelopen voorjaar in een beslissings- psdstrijd om promotie. De Koog won ten in een zinderende wedstrijd in Ie slotfase met 4-3 en promoveerde ar de vijfde klasse. Toen er een I feats vrijkwam, plaatste de KNVB I ok Wiron een klasse hoger, waar- bar beide teams elkaar dit seizoen 1 xeuw twee keer tegenkomen. De I fenngers waren duidelijk belust p revanche en schuwden stevige d gepen niet. De Koog, dat zonder ii- terice de Groot en Peter Koorn eelde, kwam al na zeven minuten ivoorsprong dankzij de behendige h Siebinga, die een beoordelings lij: ut van vrije verdediger Roy Kort .v si Wiron direct afstrafte. Hij ontfut- tu- Ede hem de bal, passeerde hem en i- toot beheerst in. Hierna ging het Meiden Texel'94 eginnen met zege 1MA1 -meidenteam van Texel'94 leefde zondag een geweldige teoensstart en won de uitwed- jdtegen De Rijp MA1 met maar fctO-9. de meeste speelsters die ngjaar meevoetbalden met ingang n dit seizoen bij de senioren uitko- en, is het MA1-team flink verjongd, gemiddelde leeftijd bedraagt 15 ir. Niet wetend wat te verwachten ïi de MA1 -klasse (voor 16- tot 18- igen) reisden de Texelse meiden naar De Rijp, waar ze moes- spelen tegen het plaatselijke team. Na het omkleden bleek vermoeden gegrond te zijn. De j^istanders zullen dit seizoen ijnlijk een kop groter zijn. De rsche staf. bestaand uit Dirk en Bart Heerschap, gaf hen ■opdracht mee dit probleem 'voet- op te lossen. Dat wil zeggen ze moesten proberen snel te Ook daarna bleef ZDH aanvanke lijk veel fouten maken. De passes waren erg onnauwkeurig, terwijl de spelers van KSV alle ruimte kregen om hun technische vaardigheid te etaleren. Pas na een kwartier werd het iets beter bij ZDH. dat zowaar een paar doelrijpe kansen kreeg. De mooiste actie kwam op naam van Jelmer Bomas, die de bal knap onder controle bracht en vanaf de rand van het strafschopgebied in de bovenhoek schoot. Helaas voor hem verrichtte de keeper de mooi ste redding van de middag. Justus Zegel schoot uit een vlotte aanval in het zijnet en Maurits Lap had een penalty moeten krijgen toen hij in een vol strafschopgebied werd gevloerd op het moment dat hij de bal voor het intikken had. In de laat ste vijf minuten voor rust ging het opnieuw mis en strafte KSV tot drie keer toe een grote fout'af (4-0). Na rust probeerde ZDH nog even een beter resultaat te bewerkstel ligen. Sjoerd Oosterhof was dicht bij een tegentreffer, maar zag zijn schot in de kruising worden gekeerd. Na tien minuten werd het 5-0 en ver volgens binnen een paar minuten ook nog 6-0 en 7-0, waarna van een wedstrijd natuurlijk geen sprake meer was. ZDH zag alle pogingen om er nog iets van te maken misluk ken, terwijl KSV swingend over het veld ging en de tegenstander met fraaie combinaties en passeerac- ties in de luren legde. Bij 9-0 leek de doelpuntenmachine te stokken, maar in de laatste drie minuten moest de arme doelman Stolk toch nog twee keer de bal uit zijn doel halen. Zondag hoopt ZDH op eigen terrein tegen Oudesluis de teleur stelling van zich af te spelen. was in meer dan één opvallend. Zustervereniging had vorige week nog (3-3) geboekt tegen een week eerder met 9-0 te verloren van Callantsoog, ZDH vorige week juist met van Callantsoog. Conclu- zijn dat het hachelijk is ^peilingen te doen in de zesde vaar de krachtsverschillen niet al te groot zijn en één sterke spelers al voor het kunnen zorgen. Overigens opvallend dat KSV niet in hogere klasse speelt. De ver- voetbalt op een groot en complex middenin in een van forensenstad en heeft met acht twee dames-, zeven juni- en zeventien pupillenteams ^aanwas niet te klagen, oiocht als excuus aanvoe- a' Ruud Hof moest werken, Bakker en Tjarko Stolk waren en ook aanvoer- Biesboer na de warming- afhaken. Toch kon trainer IJzerman een aardig team been brengen, dat in staat worden geacht een redelijk neer te zetten. Het zou 'open. want de Hoornders zo ongeconcentreerd dat al binnen twee keeper Chris Stolk voor het te verschalken. pajn van die dagen dat niets, ar dan ook helemaal niets wil Dat zullen ook de spelers zich realiseren nadat ze in Heerhugowaard met liefst 11-0 onderuit gingen

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7