Roeiers trotseren zere kont en blaren jondentrainster stopt Aanleren van nieuwe swingen een uitdaging' TEXELSE y CouRANT ;t v,.a Texel'94 heeft het moeilijk Schakers herstellen hiërarchie Win de 8 niveau VRIJDAG 6 OKTOBER 2006 Randstad eilandcompetitie Programma dinsdag 10 oktober: Veld A: 18.30 Kobeko-De Kuip NIOZ 1 19.15 NIOZ 1-Randstad Kuip 20.00 CVI-TESO Randstad 20.45 Krim-Prmsen CVI 21.30 Koetshuis-Bremak. 2 Prinsen 22.15 Autocentr.-Cocky Koetshuis Veld B: 18.30 Mantje-RAB De Wit 19.15 PFB-De Wit Mantje 20.00 L en R-Pilaar PFB 20.45 Wessels-Beverdam Pilaar 21.30 AH-Rabo Beverdam 22.15 Ecotiem-lnterieurbouw Rabo Veld C: 18.30 D.Drup-De Waal Jozefschool 19.15 Jozefschool-Krim Smash 20.00 Smash-NBC Krim 20.45 Kooger-Bosma Schouwstra 21.30 Schouw.-Bremak. 1 Allerlei 22.15 Zeilmakerij-Allerlei Bremak. 1 Wedstrijdleiding: NIOZ 1 en Dick (315096) Uitslagen: NBC Eelman Partners-Durper .Drup 0- 3; Texelse Autocentrale-Café de Kuip 1-2; TESO-Randstad 1-2; Maarco Bouw-De Prin sen van Texel 3-0; Paal 28 de Krim-Bremak- ker 2 1 -2; NIOZ 1 -Cocky's Kapsalon 0-3; Inte- rieurbouw Texel-Mantje 1-2. De Pilaar-PFB 3-0; Ecotiem-Langeveld de Rooij 0-3, NIOZ 2-A!berl Heïjn 3-0: Bouwcenter RAB-Wessels Ontwerpt! 0-3; Slagen, Beverdam-Rabobank 2-1; Bosma-Zeilmakerij Texel 1-2; Schouw stra Transport-Smash '68 Piet Koog er 3-0; Allerlei de Koog-Bremakker 1 0-3; Sportshop Texel-Klif 23 2-1; Slagerij lepe de Boer-Sla- gerij Beverdam 2 1-2. Bar Sportief-Tïmmers Bakkerij 2-1 Darttoernooi In café De Pilaar in de Kantoor straat in Den Burg wordt van 18 tot en met 24 oktober voor de tweede keer het Pilaar Darttoer nooi gehouden. Zestien darters spelen volgens het 'embassy-systeem'. een knock-out systeem, waarbij de spelers in de eerste ronde beginnen met best of 5 legs/sets. Maandag en dins dagavond wordt de eerste ronde gespeeld. Woensdag zijn dan nog acht spelers over voor de kwartfi nale. Vrijdag en zaterdag wordt de halve finale gespeeld (best of 5 legs/ best of 7 sefs), zondag de finale (best of 5 legs/best of 9 sets). Het Pilaar Darttoernooi is het enige darttoernooi op het eiland waarmee wat te verdienen is. De winnaar van het toernooi wint €180,-, een etentje voor twee personen in De Pelikaan, twee vrijkaartjes voor Cinema Texel, twee rondleidingen door de Texelse bierbrouwerij, een bierpakket van Het Proeflokaal en een verrassing ter waarde van €50,- van shoptiek Winnubst. Ook de nummers twee en drie krijgen een geldprijs. Titel verdediger is Mark Oosterhuis. i verre Eschweiler Biljarten DVO p!» jetëïj ke zwemt toptijden vfvfl 5(16 ^sctlwei,er heeft zondag bij ^wedstrijden in Purmerend van doen spreken. De 13-jarige won in zijn leeftijdscate- twee eerste prijzen en verbe- ensfc.°P 0lk van de drie onderde,en Idtw "°an hl' meedeed z»jn persoon- 3 las rtCord" '-)e 100 meter vrije slag k hij af in 1.00.45 minuten, een Pt a ae boven de limiet (1 •00-0C)) die jn(j ^voor deelname aan de Neder- inbM kampioenschappen. De 200 -"" F* rugslag zwom hij in 2.36.89. 2e 100 meter vlinderslag em 's dij in 1.15.94 op de zevende Eschweiler kwam uit voor ^vereniging Hoorn-Aurik. De Vrijden telden mee voor de B- ipetitie. tennistoernooi de Cocksdorp 3an H** d;,S- velden van tennisvereniging kcsT Hod'e 'n De Cocksdorp wordt 3P \i herfstvakantie een open toer- Part '9ssPeeld. Deelnemers hoeven .„a lid te zijn van de bond. Van 01 en met 22 oktober speelt de Sste jeugd. Er wordt enkelspel V' ^'d 'n de categorieën 8 tot en 'jjpjj ;'?laar en 10 tot en met 12 jaar. tot en mpt Rfl nktnhpr c;nr>p>lt De nieuwe, grotere, speeltafels en de zomerstop waren er de oor zaak van dat september voor veel biljarters van DVO uit Den Burg dramatisch is verlopen. Voor een groot aantal van hen moest het gemiddelde naar beneden wor den bijgesteld. Het verschil in het aantal gespeelde partijen maakt het nog niet mogelijk een goed overzicht van de stand te krijgen. Siem Bakker, Arnold Krijnen. Cees Bonne en Harry Schrama voeren de ranglijst van de maandagcom petitie. Roel Terpstra, Ruud Beers, Jan Smit en Wim van der Wetering leiden op donderdagavond. Er zijn spelers met hogere percentages, waaronder Frits Androg en Mariëlle Aubertijn, maar zij hebben nog te weinig partijen gespeeld. Vooral de maandagavond wordt door velen verzuimd. Mogelijk dat oktober een ander beeld te zien geeft. Model Racing Model Racing Texel begint zaterdag 14 oktober weer met het indoorsei- zoen. Iedere week worden rondje gereden in de Burgemeester De Koninghal in Den Burg. De eerste avond is een inloopavond, waar geïnteresseerden de mogelijkheid krijgen met de auto van één van de clubleden te rijden. Bezoekers kunnen ook met hun eigen auto een paar rondjes over het circuit rij den. De clubleden rijden daarnaast enkele manches voor de onderlinge competitie. De avond begint om 19.00 uur met het opbouwen van de baan, vanaf 20.00 uur kan er gereden worden. Coopertest Atletiekvereniging De meeste deelnemers aan de coopertest van Atletiekvereniging Texel kwamen dinsdag in de buurt van hun eigen record. Een enkeling wist zelfs zijn record te verbeteren. Er deden 34 hardlopers mee, met alleen leden van de Atletiekvereni ging, maar ook andere sporters. Net als de vorige keren liep Jaap Witte de meeste meters. Hij legde in twaalf minuten 3.620 meter af. Ach ter hem kwam Coen Schoonheden (3.384 m). De dame met de beste conditie was Natascha van der Vis (2.894 m). De 13-jarige Martijn van Haren liep de meeste meters bij de jongens (2.987). Eva van Haren bij de meisjes (2.428). De volgende coopertest vindt plaats op dinsdag 28 november, aanvang 19.00 uur. Tevoko naar Martinus Het damesteam van volleybalver eniging Tevoko reist zaterdag naar Amstelveen voor een uitwedstrijd tegen HCCnetMartinus 3. In de laat ste thuiswedstrijd van vorig seizoen won Tevoko met 3-1 van dit team. De uitwedstrijd werd met 3-1 gewon nen door Martinus. Gemotiveerd na de eerste thuiszege gaan de Texelse volleyballers de strijd aan met deze vereniging, waarvan het eerste team niet alleen de huidige landskampi oen is, maar dat tevens bijna alle spelers van het Nederlands team in haar geledingen heeft. De wedstrijd wordt gespeeld in de Bankrashal en begint om 13.00 uur. Ze waren meer dan anderhal ve reguliere werkdag onderweg, hadden flink last van pijnlijke spieren en blaren op de han den en moesten ook nog eens hun best doen hun teamgenoten te motiveren. Toch zijn Ronno Honingh en Mariska Koenders uit De Koog er beiden in geslaagd de 160 kilometer lange roeitocht over het Meer van Genève te vol brengen. Honingh finishte met zijn team in 13 uur en 6 minuten op de twee de plaats bij de mannen. Koenders deed er met haar team 48 minuten langer over en werd beloond met een tweede plaats bij de gemengde teams en zelfs een eerste in het veteranenklassement voor teams die zowel uit mannen als vrouwen bestaan. Meer zat er niet in. 'De Duit sers hadden ploegen met roeiers die al eens aan de Olympische Spelen hadden meegedaan. De meesten kwamen uit het voormalige Oost- Duitsland. Die waren al op heel jonge leeftijd begonnen hard te trainen. We hadden wel gehoopt ze een beetje bij te kunnen houden, maar het zat er gewoon niet in. Dat haar lichaam flink te lijden zou krijgen, was geen verrassing voor Koenders. 'Het was bijna windstil en dat heeft ons erg geholpen. Maar iedereen kreeg een zere kont. En blaren op zijn handen, dat kan niet anders na zoveel kilometer roeien. Ik had wel zeilhandschoentjes aan, maar die worden op een gegeven moment nat en dan beginnen ze te wringen.' Het meest pijnlijk waren de blaren na een stuurbeurt, wanneer ze weer aan de beurt was om te roeien. 'De eerste tien halen... Man. dat deed zeer! Daarna ging het wel weer.' Elk lid van een team mocht na 100 minuten roeien 25 minuten het roer bedienen en had dan de kans om even uit te rusten. Koenders had echter de tegenvaller dat niet al haar teamgenoten in een even goede conditie staken. Eén van haar roerbeurten werd flink ingekort, een tweede moest ze helemaal overslaan wegens fysieke malheur van een andere roeier. 'Dat was hele dikke pech! Maar als je me een beetje kent, dan weet je dat ik doorga.' Tot onderlinge fricties leidde het euvel niet. 'Niet iedereen is mentaal even sterk. En dat zo iemand niet verder kan heeft natuurlijk ook te maken met een gebrek aan voorbereiding. We hebben veel samen geroeid, maar het gaat er ook om hoeveel je thuis traint. Op zo'n moment denk je wel even; eikel... Maar je moet toch verder. Je lost het op en probeert de moed erin te houden. Als ik aan het roer zat, gooide ik er af een toe een lied van Hazes uit. Je probeert toch voor een oppepper te zorgen. Bij Ronno in de boot gebeurde dat niet. Die waren veel serieuzer.' Ondanks de zwaarte van de tocht kijkt Koenders met plezier op het evenement terug. 'De omgeving was prachtig. Tijdens het roeien had ik wel vaag de bergen gezien, maar toen ik weer aan het roer kwam dacht ik: verrek, ze liggen direct aan het meer. Dat was echt genieten.' Mariska Koenders (rechts) hield de moed erin door liederen van André Hazes te zingen. Meiden SV De Koo Het meidenteam van SV De Koog komt dit seizoen uit in een nieuw tenue, gesponsord door restaurant La Tienda. Hiermee komt een eind aan de geleende shirts, waar de dames afgelopen jaar in voetbal den. Coach en trainer Ingrid Witte is blij met het vertrouwen dat de spon sor in het team toont. SV De Koog gaat met een voltallig meidenteam en nieuwe tenues het seizoen in. Op de foto, van links naar rechts: g in nieuwe tenues Renske Kossen (sponsor), Barbara de Ruiter, Esther Duvekot, llona Eel man, Iris Timmerman, Danica Trap, Martine Ipenburg, Myrthe Apel doorn, Melissa Praamstra. Zittend: Alyssa Kossen, Floortje de Vreught. Caroline Veeger. Chantal Bakker. Linda Bakker. Wel in het team. niet op de foto: Nicole v. Beek, Nous- hka Pluylaar, Marit Arkenbout, Laura Albers, Laura Boon, Mandy Zandee, Shirin Schahidi en coach en trainer Ingrid Witte. seizoen voetbalden ze bijna nog bij de A-junioren, sinds vormen ze het tweede van Texel'94,-dat uit- reserve vierde klasse. Dat daarin van een behoorlijk zal hen inmiddels duidelijk want na drie wed- hadden ze nog geen enkel behaald. Toch maakt coach Plaatsman, die de jongens met Ronald de Porto bege- tach vooralsnog weinig zorgen, wisten van te voren dat dit gebeuren. Vorig jaar wonnen ze 'wedstrijden met 10-0, nu is de ftland veel groter en moeten ze aan de bak. Het is nog maar de 03 of we ons in de vierde klasse kunnen handhaven. Sommige jon gens hadden nog wel een jaar bij de A-junioren mogen spelen. Aan voerder Jelte van der Kooi is half in de dertig, Fedor van Elk in de twin tig, de anderen zijn allemaal zeven tien, achttien of negentien jaar oud. Maar we hadden geen andere keuze. Want ze moeten er wel klaar voor zijn als ze in het eerste elftal nodig zijn. 'Sponsor café In den Grooten Slock besloot de jonge voetballers een hart onder de riem te steken en een nieuw tenue te schenken. Dat gebeurde zondag, voorafgaand aan de wedstrijd tegen Foresters 3. De actie had succes, want prompt sleepte Texel'94 met een gelijkspel (2-2) het eerste punt binnen. Bedrijvenbowling Alleen het team van Strandplevier haalde dinsdag met een overwin ning van 5-0 op Huijsman de volle winst binnen in de bowlingcom petitie voor bedrijventeams. Ook L'Avenir, Land en Zeezicht en Sam Sam kregen er van langs, maar met mindere cijfers. Gezien de presta ties van vorig jaar valt dat zeker van Sam Sam tegen. Uitslagen: Tegelbednjf Huijsman-Hotel Strandplevier 0- 5; Land en Zeezicht-Hotel Tatenhove 4-1; 'i PruUelhuus-Op de Stenenplaats 3Mr1Vi; Kraanverhuur Kager-Hekseketel 2-3; Fa. de Graaf-L'Avenir 4-1Sam Sam-Loonbedrijf Plaatsman 1-4. echt alles.' De klikkermethode die Dekker de laatste 7 jaar gebruikt is gebaseerd op beloning. Een methode die de honden volgens Dekker binnen een dag doorhebben. De beloning volgt bijvoorbeeld als een hond met trekt aan de lijn. 'Trekt de hond niet en kijkt hij naar je, dan wordt er geklikt. En na het klikken volgt wat lekkers.' Het grote voordeel van trainen met honden is de aandacht voor het dier. 'Aandacht voor de hond bete kent dat er contact is met het dier, en des te meer contact, des te beter ze luisteren.' Vervelend is de methode niet voor de dieren. 'Ze hebben er ontzettend veel plezier in. Het aanleren van nieuwe dingen is een uitdaging voor de hond.' In de training met honden zat ook een uitdaging voor haarzelf: 'Het belangrijkste is altijd geweest om eigenaren te laten zien dat ze met eenvoudige handgrepen het contact tussen hond en baas zeer goed kunnen maken.' Dekker heeft de honden altijd met een heleboel plezier getraind. 'Hon den trainen zit in het bloed, maar het wordt nu fysiek moeilijker en dat frustreert me. Ik kan het niet meer zo goed als ik zou willen.' Ze blijft wel privé-les geven, workshops organi seren en kostenloos advies geven. Echt afscheid nemen van honden doet Dekker dus niet. In de interne B&B Van der Vis en Den Boer-competitie van schaak vereniging En Passant is de hië rarchie hersteld. Na vier ronden voeren oud-kampioenen Jaap Dros en Thomas Richter als van ouds het peloton aan. Ongetwij feld zal één van beiden de opvol ger worden van titelverdediger Gerard van Es, die geen lid meer is van de club. Frans Eijgenraam staat op de derde plaats. Jaap Dros begon met een ver- liespartij tegen Willem Otten, maar herstelde zich daarna sterk met drie overwinningen op rij. Dirk Rij- neker was zijn laatste prooi. In het Morragambiet, een variant van het Siciliaans, etaleerde Dros zijn ken nis van de openingstheorie en kreeg Rijneker geen kans. Thomas Richter speelde nog maar twee partijen, maar won beide. In de laatste ronde versloeg hij Taeke van Lingen. Frans Eijgenraam deed goede zaken door van Willem Otten te winnen. Otten is door dit verlies naar de vijfde plaats gezakt. Nanning Kikkert heeft met drie uit vier een vliegende start en staat zevende. In de vierde ronde won hij van Piet Poot, een nieuw lid van de club. Poot doet het. ondanks dit verlies, goed. Met twee uit vier en een elfde plek is hij voorlopig een goede middenmoter. Gemt Sman en Frenk van Heeswijk speelden remise en volgen met 1,5 punt. In het jeugdschaak zijn inmiddels ook drie ronden gespeeld. Hoewel Jochem Eelman en de broers Nils en Lars Veldhuis naar de volwasse nen zijn overgestapt, is er een groep van veertien talenten overgebleven. Zij spelen eerst een 'voorcompe titie'. waarna een herindeling naar sterkte plaatsvindt. En Passant komt iedere maandag bijeen in hotel Den Burg. De jeugd bijt om 19.00 uur het spits af, de senioren beginnen om 20.00 uur. Nieuwe leden en andere belangstel lenden zijn welkom. r* jast Daphne, Chica, Chaplin, lice en Lynn heeft Stella Dek- y (54) nog tien honden. Echt ws fecheid nemen van honden doet idus niet met haar roedel. Wel rA spt ze na 37 jaar, waarvan 15 Texel, met het geven van hon- jitraining. vasteland had Dekker al Ijaar hondentraining gegeven en de verhuizing naar Texel ging i verder. Texelaars vroegen of ze jwilde geven en ze stemde toe. $er dacht dat er op het eiland zo'n behoefte aan was, maar heeft ze tussen de 1200 en M honden training gegeven. Niet een puppy's. 'Een 6-jarige hond :het asiel kan nog een heleboel ai. Het is echt een basistraining, «waarde is dat de honden iets e naPBr vinden. Zo was er één hond lekker vond. Na lang zoe nen we uit bij Nibbit-chips. hij alles voor.' lades dichtdoen, was- oprapen. of achteruit lopen achterpoten. Je kunt het zo bedenken of het is aan te Maar het mooiste dat je een kunt leren is een trucje met op zijn neus. De hond doodstil blijven staan, en lel ik tot tien. Bij tien mag hij opeten. Niet bij dertien alleen bij tien. Ze leren Stella Dekker met een deel van haar eigen hondjes. Rustige start De Doorstoot Ook voor biljartvereniging De Door stoot uit De Cocksdorp is de com petitie weer begonnen. Het was duidelijk dat de spelers weer even moesten wennen. Nieuwkomer Wim Westdorp, overgekomen van het Eierlandsche Huis, wist de hoofdrol op te eisen door direct zijn eerste twee partijen te winnen. Tegen Kees Weel maakte hij zelfs een serie van twaalf. Martien Boon, vorig jaar kampioen, begon zeer matig en verloor zijn drie partijen. Kees Weel, dit jaar favoriet voor de titel, wist zijn drie partijen te winnen. Met series van tien en negen wist hij Wil Homan en Martien Boon van zich af te schudden. Uitslagen: M. Boon-P. Zijm 0-2; J. Smit-H. Laan 2-0; M, Boon-K Weel 0-4; W. Westdorp-H. Laan 2-0; W. Homan-K. Weel 0-4; J. Smit-M. Boon 4-0, H. Laan-P. Zijm 2-0; K. Weel-W. Westdorp 0- 4; J. Smit-P Zijm 0-2.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7