Woningbouw op terrein Agrifirm TEXELSE g COURANT SIGT presenteert nieuwsbrief Kerkdiensten Medische zorg Hulpverlening oud Papier Radio Texel 106.1 5 Alleen fietspad Oost gaat door VRIJDAG 6 OKTOBER 2006 Zondag 8 oktober 2006 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 10.00 u. ds. P.A. den Braanker, oecu menische kinderviering in hervormde kerk. mmv De Dominootjes olv Michiel Drijver Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. gezamenlijke oecumenische kinderdienst in de hervormde kerk. ds. P.A. den Braanker. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. dhr. M.D. Kuiper De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. P.C. Barnard De Cocksdorp: 11.00 u. 11 00 u ds. P.C. Barnard GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: geen dienst in verband met bezoek van gezamen lijke dienst op Wieringen. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. J.A. Kleijne uit Soest. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. herenkoor. Oosterend: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Openbare lezing. 10.30 u.; Wachttorenstudie. 11.20 u. Een dwaas kun je wel de grond in stampen, maar je kunt de dwaasheid niet uit iemand stampen. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te knjgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord - Holland. Voor alle hulp, zorg en informa tie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meld punt 0223-650222. - Voor alle zorg. huishoudelijke en ver zorgende hulp: Schoonoordsingel 44 Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoon oordsingel 44. Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Diëtiste voor afspraken elke werkdag van 8 30-17.00 uur, tel. 0223-650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of spe cialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema. tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg, tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00- 17.30 u.; zaterdag 10.00-13.00 en 15.00- 17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00- 12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol land-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur Tele foon: 0900-8844. In spoedeisende geval len: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.dierenpen- siontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11 Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere BL l'Verk aan de weg De Polderweg bij De Waal is vanaf donderdag 5 oktober op werkdagen van 7.00 tot 16.00 tussen Bomendiek en De Staart afgesloten voor door gaand verkeer. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur op de verzamelplaatsen voor vuilcontai ners zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 4. Thijsselaan, Binsbergenstraat, Brouwerstraat, Drijverstraat, Wilsterstraat, Burdet- straat, Meester Kraaistraat, Lieu- wstraat, Tjakkerstraat. verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel 0223-642189 (vra gen naar Ron). Verslavingszorg: Bnjder Verslavings zorg Texel, De Zes 12, Den Burg Voor inlichtingen, advies, consultatie en pre ventie, tel. 315602 of 06-30215211; www.brijder.nl. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, ver- steldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u.. De Buureton. Beatrixlaan 43. Den Burg. Tel. 312696 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222- 321001, dag en nacht bereikbaar Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330 elke dag tussen 10.30 tot 12.30 TEXELSE-'COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie®texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenrnl Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35,05 33,45 Per jaar €68,30 €66,15 Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit hervormde kerk De Waal 11.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandsta lig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u Hervormde kerk Den Burg 10.45 u Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek). Vandaag: Die Fledermaus. Frank van Lare besteedt speciale aandacht aan deze operette 19.00 u. Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zon dag) 20.00 u. Raadscommissie. Rechtstreek se uitzending van de gecom bineerde vergadering van de raadscommissies Grondgebied en Welzijn vanuit het gemeente huis. aansluitend: Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met 20.00 u. Raadscommissie. Rechtstreek se uitzending van de commissie Middelen vanuit het gemeente huis. aansluitend- Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden inrnvi 'Khtpaar Kools op hun plekje Kogerstrand. met speciale dagen. De vakanties blijven niet beperkt tot Texel. 'Ik ben ook gek van Portugal', zegt Frits, 'we gaan overal naar toe, maar we komen altijd terug.' Eén van de redenen is dat Frits geen zin heeft om in de auto te zitten naar zee. 'Ik ben een zee-man en ga vijf tot zes keer per dag de zee in. Nergens is een plek dichterbij de zee als hier. Als het goed weer is, zitten we altijd op het strand. Om half elf liggen we al in het water.' Vanaf de sei zoensplaats moet de familie alleen een duin over: 'Je trekt een bikini of badpak aan en loopt zo het strand op', zegt Rinie. Volgens het echt paar is hun plek op Kogerstrand ook een garantie op mooi weer. 'We zaten hier vaak in de zon als het overal regende. Ik kwam eens terug van de boot met een natte auto. Het regende overal op het eiland behal ve hier. Als mensen van de overkant belden of het bij ons ook slecht weer was, kwamen wij net van het strand,' zegt Frits lachend. Nu zit de familie Kools, met dochter, schoonzoon en twee kleindochters, nog altijd op dezelfde plaats, 's Zomers lopen hier jonge fazanten 9aan altijd naar de markt en 'folklore en we zijn wel dertig in Ecomare geweest', zegt Kools (72) die al 53 jaar op ^komt. Zijn vrouw Rinie (65) fit nu voor het 47ste jaar op eiland. 'Het verveelt nooit en vakantie is anders.' Afgelo- weekend was het wisseling de wacht. Hun dochter Anja Schaik-Kools (43) nam de !°ensplaats op Kogerstrand en plaatste een gedeeltelijk toieuwd huisje. .^tpaar uit Odijk is een bekend *iit in het Koger uitgaansleven. s haalden we uit, als het maar vas We hebben krom gelegen het lachen', zegt Frits Nog moet hij lachen om alle herin nen. Verschillende acts voerde en hij neemt graag de microfoon om Bona Sera van Louis Prima te zingen. Of zingen met Lies Pieterse, eerst in Café Chantant en nu tijdens een markt of braderie. 'Als het maar gezellig is.' 'We zijn gezelligheidsmensen en gaan graag uit.' Zijn leeftijd speelt daarbij geen rol. 'Van de zeven dagen gaan we zeker vijf dagen uit. Frits wil elke avond wel, maar vaak gaan we op maandag en dins dag niet. Soms wel, dan komt hij weer aan zijn slaap toe als ik op woensdag naar de bingo ga', zegt Rinie. Door het vele uitgaan is het echtpaar een bekend gezicht op het eiland. 'Ze kennen iedereen op de camping en het halve eiland', zegt dochter Anja. 'Je ziet altijd dezelfde gezichten. We lachen ons rot op de camping, zoals met de mensen uit het gezellig allemaal', zegt Frits. Op zoek naar gezelligheid gaat het echtpaar vaak de deur uit: 'Als er wat te doen is gaan we heen, we zitten nooit thuis', zegt Rinie. 'In 1953 kwam ik hier voor het eerst. In diensttijd leerde ik een jongen kennen, Siem de Rijk, die nam me mee naar Texel.' Het uitgaan sprak hem aan en zijn vader is begonnen met een seizoensplaats op Koger strand. 'Ik moest een paaltje zoe ken waar we mochten staan en dit was het laatste plekje dat er nog was. Mijn vader heeft toen zelf het huisje, Sproetje, opgebouwd.' In 1964 nam Frits het huisje over van zijn ouders. Het echtpaar komt nu zo'n zeven tot acht keer per jaar naar Texel, altijd en konijnen om het huisje. Het staat helemaal uit de wind en net onder de duinen. Met de zon erbij, en het geluid van de zee op de ach tergrond, is het te begrijpen dat de familie deze stek niet zomaar opgeeft. Maar nu na ruim vijftig jaar wordt het wel tijd voor vernieuwing, volgens dochter Anja, die ook al 43 jaar op Texel komt. De capriolen die haar ouders jaarlijks uithaalden bij het neerzetten van het huisje vond ze te risicovol worden. Een vader van 72 op het dak van het huisje leek haar niet meer verstandig. Met het aantreden van de nieuwe directeur van de RST werd het voor hun dochter mogelijk de seizoens plaats over te nemen. Anja heeft die kans gegrepen en nu het huisje gedeeltelijk vernieuwd en op een frame laten zetten. 'Zo kunnen de kinderen weer 20 jaar vooruit', zegt Frits. Hun kinderen en kleinkinde ren kunnen op deze plek verder en dat doet ze zichtbaar goed. 'Je moet een keertje afbouwen', zegt zijn vrouw terwijl zijn kleindochters verderop spelen met de hond. Aan opvolgers geen probleem. Imme Bakker Gehandicapte en chronisch zie ke Texelaars ontvangen volgende week voor het eerst een nieuws brief van de Stichting Integra tie Gehandicapten Texel (SIGT). Voorzitter Dick van Barneveld en bestuurslid Janneke Goënga heb ben het eerste exemplaar officieel aan wethouder Marian Merkelbach overhandigd. De nieuwsbrief wordt verstuurd aan alle Texelaars die bij de gemeente zijn geïndiceerd voor een hulpmiddel. Bedoeling is dat de bnef twee keer per jaar wordt uitgegeven. Hij wordt opgesteld door de SIGT en gedrukt en verspreid door de gemeente die de beschikking heeft over de adres gegevens van alle Texelaars met een indicatie. 'Op die manier konden we rekening houden met de privacy van de mensen met een indicatie', aldus Van Barneveld. Er worden tussen de vier- en de vijfhonderd exemplaren gemaakt. De SIGT geeft in de nieuwsbrief onder meer adviezen. Zo worden geïndiceerde Texelaars opgeroepen vóór 1 november een Valys-vervoers- pas aan te vragen, zodat ze daarmee volgend jaar tegen een gereduceerd tarief aan de overkant kunnen reizen. De gemeente vergoedt volgend jaar alleen nog kilometers die op het eiland worden gemaakt. Er wordt ook verslag gedaan van de activi teiten van het bestuur op het gebied van de nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning en het toegankelij ker maken van het eiland voor min- dervalide en visueel-gehandicapte mensen. Van Barneveld: 'We geven gevraagd en ongevraagd advies. Het contact met de achterban is daarom van groot belang.' Texelaars die geen nieuwsbrief krijgen, maar er wel één willen ontvangen, kunnen een reactie sturen naar sigt@orange.nl. Er komen ook exemplaren in de openbare bibli otheek aan de Dnjverstraat in Den Burg te liggen. oei jchting Wonen Texel heeft de van Agrifirm op de kruising iat/Bemardlaan gekocht er appartementen creë- m. Er komen twaalf tot veertien artersappartementen boven een lieuwde Weikoop en er zal een e met ongeveer dertig senio- nappartementen verrijzen. Het ,B nkstation blijft behouden. ■grote, ongebruikte loodsen waren 1 doom in het oog van Agrifirm en r'unieke' kans voor de SWT. 'Het de laatste grote locatie dichtbij het sntrum en heeft een mooie ligging, is één van de entrees van het rtrum en daarom ook steden- wwkundig een interessant project', jlSWT-directeur Van Andel. i Agrifirm is tevreden over de toop: 'Het is geen sieraad voor dorp', zegt Domien Andela, ager Vastgoed Agrifirm. De Wel- ok-J :o zoals die nu is, past volgens ig.rfirm niet meer in de moderne van het bedrijf. Door steeds uitbreiding groeide de win- uit zijn jasje en werden kleine bij de winkel getrokken. (Raadhuis alle ([middagen dicht tpublieksbalies van het raadhuis met ingang van 16 oktober van maandag tot en met van 8.30 tot 12.30 uur. De jopenstellingen van maan- en woensdag vervallen. De Bef met de openstelling op vrij- avond wordt tot april volgend voortgezet. Dit was in de bedrijfsformule van Agrifirm niet wenselijk. En de grote oppervlakte van 7000 m2 maakte het terrein bedrijfeconomisch niet meer aantrekkelijk. 'Zoveel ruimte hebben we niet nodig', zegt Andela. Meer dere partijen toonden interesse in de panden, maar uiteindelijk mocht de SWT het terrein kopen. De SWT ziet het project als een unieke kans. Door het succes van de appartementen in de Volmolen is opnieuw geko zen voor appartementen. Concrete plannen of een tijdsplanning zijn er nog niet, maar de vernieuwde winkel en de startersappartementen zullen naar verwachting eind 2007 gereed zijn. Het project wordt opgedeeld in twee fases. Eerst worden winkel en appartementen gerealiseerd, later het hofje met seniorenappartemen ten. Om parkeeroverlast te voorko men, komt er een parkeergarage onder de appartementen. Alle appartementen vallenin de koop-garantsfeer, maar de vraag prijs is nog niet bekend. Wel moeten deze appartementen, bij verhuizing, worden terugverkocht aan de SWT. Van Andel ziet het plan 'als een De nieuwe tijden zijn vastgesteld aan de hand van de ervaringen die de afgelopen maanden zijn opgedaan. Het bleek dat verreweg de mees te bezoekers van het raadhuis 's morgens komen. De middagen wer den zo slecht bezocht dat het niet de moeite waard is daarmee door te gaan. Daarentegen was er wel behoefte aan een vroeger openings tijdstip in de ochtend (8 30 in plaats van 9.00 uur). De balies sluiten nu ook een half uur eerder: 12.30 in goede impuls voor starters en seni oren'. Alleen ingeschrevenen van de SWT kunnen in aanmerking komen voor deze woningen, waarbij de inschrijfdatum bepalend is. Vrees voor stralings- of geluidsover last van de nabijgelegen KPN-mast heeft de SWT niet. 'Het is niet aan getoond dat de straling schadelijk is, maar er zijn wel maatregelen genomen voor bescherming tegen straling en geluid,' zegt Van Andel. De plannen hebben lang geduurd, een nieuwe Welkoop-winkel ver- tr agde de aankoop enigszins. 'De onderhandelingen kosten veel tijd door de winkel', zegt SWT-directeur Van Andel. Het was een belang rijk punt, maar: 'We konden goede afspraken maken over een nieuwe winkel op dezelfde locactie', zegt Andela. De winkel zal door de SWT worden verhuurd aan Agrifirm. Dankzij een tijdelijke verhuizing naar één van de loodsen blijft de winkel geopend. De winkel zal aanzienlijk groeien. De verkoopruimte gaat van de huidige 600 m2 naar ongeveer 1150 m2. plaats van 13.00 uur. Overigens kan men ook buiten genoemde tijden in het raadhuis terecht, maar dan moet een afspraak worden gemaakt. De medewerkers zijn tot 16.30 uur tele fonisch bereikbaar. De openstelling op de vrijdagse koopavond blijft, maar de tijd verandert. Het raad huis is nu geopend van 17.00 tot 19.00 uur (was 19.30 uur). Alleen de avondopenstelling van 6 oktober (vandaag) gaat wegens bijzondere omstandigheden niet door. Dick van Barneveld en Janneke Goënga v, Merkelbach het eerste exemplaar van de r B en w zien af van de aanleg van een fietspad langs de Koningsweg bij Oosterend. Reden is dat het niet is gelukt alle benodigde grond aan te kopen. Twee eigenaars - een agrariër en een kerkgenootschap - vroegen meer dan de gemeente wilde geven. Volgens wethouder Peter Bakker bood de gemeente een prijs die zelfs nog wat boven de marktwaarde lag. 'Als we méér zouden hebben gegeven zou dat onrechtvaardig zijn tegenover de grondeigenaars die wél akkoord gingen. Het zou ook een precedent hebben opgeleverd voor toekomstige grondaankopen door de gemeente. Afwijken van de prijs zou alleen onder zeer bijzondere omstandigheden aanvaardbaar zijn, maar daarvan is hier geen sprake.' Het pad langs de Koningsweg, dat ongeveer een kilometer lang zou worden, is dus definitief van de baan. Op aanwijzingen vanuit het dorp is nog bekeken of een pad via een alternatieve route (langs de Bijen- korfweg) mogelijk is, maar dat pakte negatief uit door te hoge kosten. Het bijna één kilometer lange pad tussen Oosterend en Oost gaat wél door omdat hier over alle benodig de grond kan worden beschikt. Om voldoende ruimte te krijgen, moet de hoofdrijbaan wel op twee pun ten (halverwege en bij de Zwinweg) worden verlegd, waardoor dit pad naar verhouding veel duurder is dan het pad langs de Koningsweg zou worden. De kosten bedragen bijna vier ton. Daarvan komt 90 procent voor rekening van de provincie die dit geld put uit rijksmiddelen die zijn bestemd voor infrastructureel werk waarmee de verkeerveiligheid is gediend. Het pad moet voor 1 november zijn aanbesteed, zodat het voor het eind van het jaar kan zijn aangelegd. voormalige pakhuizen en graanopslag van Agrifirm gaan tegen de grond, norenappartemen ten.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 9