Kunstveiling voor behoud kerkorgel Ludiek einde aan flessenpostactie 2 Texelse slagers jn de prijzen Waddenregio's werken steeds nauwer samen COURANT Blogger Anna traint voor kamp Deense kip in Texelse winkel WU - Twee premières in Cinema Film Agenda TEXELSE Blogger Anna Sprenkeling is hard aan het trainen voor het take it to the limit-kamp dat ze binnen kort met haar school gaat houden. Donderdag (plaatselijke tijd) werd een training gehouden in Belmont Regional Park. 'We hebben een lijst gekregen wat we allemaal mee moeten op het echte kamp: rugzak, slaapzak, matje, een fluitje (voor in nood, duhh...), je eigen eten voor drie dagen, (astronautenvoedsel in een pakje...), zaklamp, allerlei pro- lypolene kleding, wollen trui, fleece vest, handschoenen, wollen muts, en natuurlijk zonnebrandcrème en een zonnehoedje...' De training viel zwaar, al was het volgende de bege leiders nog niets vergeleken met de tochten die tijdens het echte kamp worden gehouden. 'De leraren zijn allemaal echt heel aardig. Vandaag zei een leraar iets tegen me en dan zegt hij ook gewoon darling. Ik dacht echt huh? wat? dat heb ik vast verkeerd verstaan... Dat zegt een leraar toch niet? Maar in Nieuw- Zeeland wel hoor. Echt vreemd, een leraar van de OSG zou me echt geen schat noemen... (oké, mis schien vonden ze me gewoon geen schat, dat kan natuurlijk ook... :P)' Anna mist haar vrienden, het eiland Jsjcholieren web-log texelscscholieren.wcb-log.nl en haar opa. 'In de grote pauze ging ik naar huis, en ja hoor, opa (80) was online! Mijn opa is echt de hipste opa ooit. Hij heeft een eigen mobieltje, een webcam, skype, msn, e-mail, hij stuurt winks en is dag en nacht bereikbaar. Laatst kwam hij online en zei hij: Hoi An, sky pen? Hij heeft familie over de hele wereld wonen, en houdt met iedereen contact via internet. Maar... als wij uitvinden of er paling in de Hutt River zit, komt hij over met zijn hengel. Dat deden we op Texel ook, dan kwam hij met zijn caravan en gingen we kokkels zoeken op het surfstrandje, appels en bramen plukken in de Muy en vissen bij de Redoute.' De belevenissen van Anna Spren keling zijn na te lezen op www. texelsescholieren.web-log.nl. Ook als vanaf volgende week een nieu we blogger het stokje van haar overneemt. Scholieren die zelf veer tien dagen het weblog willen bij houden, kunnen zich aanmelden via redactie@texelsecourant.nl. Peter Haker, Meta Maas, Rob Maas en Hans Zijm met de producten waarmee diverse prijzen werden gewonnen. Peter Haker, Rob en Meta Maas en slagerij Goënga zijn in de prijzen gevallen bij de 22ste Nationale Slagers Vakwedstrijden die afge lopen week in Amsterdam werden gehouden zijn. Haker pakte gouden onderschei dingen met Texelse metworst en Texelse lamsham en een zilvere met leverwaren. Slagerij Maas won goud met een metworst en een grillworst met kaas. Zilver was er voor lever worst, rookworst en een door Maas bedachte winterquiche. Slagerij Goënga werd met goud bekroond voor gekookte en gerookte lams- tongetjes, erwtensoep en een lams- speculaasworst. De laatste is beter bekend als de 'Ridder Willemworst', vernoemd naar de koninklijke onder scheiding die Willem Goënga eerder dit jaar kreeg. 'We hadden die ook meteen ingestuurd en hij viel nog in de prijzen ook', aldus slager Hans Zijm. De Hoornder slager pakte een zilveren onderscheiding met een droge lamsworst. De producten werden gekeurd door een jury die uit twee slagers en twee consumenten bestond. Dat gebeur de op een landelijke vakbeurs van de Verenigde Amsterdamse Slagers organisatie. Er streden zo'n vierhon derd arripachtelijke slagers uit het hele land om een breed scala aan gouden en zilveren onderscheidin gen. Goënga, Maas en Haker kregen oorkondes mee om in de winkels op te hangen. De Texelse slagers waren blij met de onderscheidingen. 'Dit is toch een mooie waardering voor het werk dat je doet', aldus Haker. 'En het is ook meteen een goede promotie van je waren.' Onder meer door het toerisme kunnen er volgens de slagers op het eiland nog steeds meerdere ambachtelijke slagers naast elkaar bestaan. Meta Maas: 'Wij knjgen al wel eens mensen in de winkel die verbaasd zijn dat hier nog ambachtelijke slagers zijn. Die komen dan ergens vandaan waar ze allang verdwenen zijn.' Klanten van slagerij Goënga vinden vanaf komende week naast het gangbare aanbod ook ecologische kip en kalkoen uit Denemarken in de vitrines. Dat is het resultaat van een internationaal samenwer kingsverband tussen de Wadden regio's in Nederland, Duitsland en Denemarken, gestimuleerd door Texelaar Marc van Rijsselberghe van de Stichting Waddengroep. De inwoners van Denemarken ston den lang 'met de rug naar de Wad denzee', die ze als 'een modderpoel Tussen de 2800 en 3000 kunst werkjes wierpen ze het afgelopen jaar verpakt in flessen in zee. Met de bedoeling dat de vinders een bedrag zouden overmaken naar de Stichting Orgelfront, dat het orgel uit de voormalige gere formeerde kerk van Oosterend voor Texel wil behouden. Om de actie op een mooie manier af te sluiten, hebben Souwie Duinker, Henk Noorlander, Ineke Kuiper en Patrick Tanghe besloten samen met Herman Bakker van Orgel front een kunstveiling organise ren. Ze zijn nog op zoek naar kun stenaars die werk beschikbaar willen stellen. Het idee voor de veiling ontstond nadat één van de kunstwerken, gemaakt door Noorlander, was gevonden door een kunstbroeder uit Tunstall, in het Engelse graaf schap Suffolk. De man stuurde in plaats van geld een pentekening, met de suggestie deze te veilen en de opbrengst te gebruiken voor het Orgelfront. 'Een goed idee, vonden we. En het leek ons leuk dan ook iets van onszelf te veilen', vertelt Duinker, die zo'n tien jaar geleden al een grote en succesvolle kunstvei ling ten bate van de Hoornder peu terschool organiseerde. Een verschil met destijds is dat de kunstenaars die werk beschikbaar stellen daar zelf ook iets aan overhouden. De helft gaat naar het Orgelfront, de andere helft is voor henzelf. 'En we maken geen onderscheid tus sen professionals en kunstenaars. We zijn één grote familie op Texel, al is het dan een turbulente', lacht Noorlander. De eerste werken zijn al binnen. Een particulier heeft een werk van Jan Wolkers beschikbaar gesteld. Ook komt een schilderij van Toon de Haas onder de hamer. Maar de organisatoren hopen dat er nog vele zullen volgen. 'Al is het maar omdat het een hartstikke leuk evenement wordt', aldus Duinker. Veilingbezoe kers die niet te veel geld willen besteden, kunnen er ook terecht voor werkjes van Duinker, Noor lander, Kuiper en Tanghe die niet in flessen zijn beland. Noorlander: Jaap Dros leidt discussie De discussieavond over Dubbel spel van Frank Martinus Arion, die woensdag in de bibliotheek in de Drijverstraat in Den Burg wordt gehouden, wordt geleid door Jaap Dros. Het boek is gedurende de lan delijke leesbevorderingsactie Neder land Leest uitgedeeld aan leden van bibliotheken met de bedoeling erover in discussie te gaan. Van daag (vrijdag) parkeert van 16.30 tot 17.30 een promotiebus bij de bibliotheek, waar leden die het boek nog niet hebben, het alsnog kunnen krijgen. De discussieavond begint woensdag om 20.00 uur, de toe gang is gratis. 'Wat niet verkocht wordt, gaan dan alsnog rücksichtslos de zee in.' De veiling wordt zondag 17 december gehouden. Bonafide? Wekelijks kwamen de vier - en aan vankelijk ook Caroline Serton - vrij wel iedere woensdagmiddag in het atelier van Noorlander bij elkaar om werk te maken voor de actie. Veel meer dan een hoop plezier heeft het hen met opgebracht. 'Als we duizend euro hebben verdiend, is het veel. Al gaat dan maar om een klein bedrag dat we vragen, men sen vinden het kennelijk gek. Een Duitser die een fles had gevonden kwam hier zelfs kijken om te zien of we wel een bonafide instelling zijn.' Dat er veel flessen op zee zijn zoekgeraakt, gelooft Noorlander niet. 'Toen Nettie en ik trouwden, hebben we 25 uitnodigingen als flessenpost verstuurd Binnen twee maanden kwamen er 23 reacties. Dat vonden mensen leuk, maar als er geld wordt gevraagd, vertrouwen ze het niet.' Ondertussen is de restauratie van het orgel in volle gang. De kast is van houtworm ontdaan en staat in het atelier van Charles Janko aan de Witteweg. Als de pijpen zijn schoon gemaakt, kan Janko samen met een orgelbouwer met de intonatie Het werk dat de Engelse kunstenaar Nigel Casseldine beschikbaar heeft gesteld voor de veiling op zondag 17 december. beginnen. Duinker: 'Al met al is het enorm werk, dat door buitenstaan ders vaak wordt onderschat en dat veel geld kost.' Zonder tegenvallers kan het instrument in februari weer in gebruik worden genomen. Kunstenaars die willen meed oen aan de veiling, kunnen zich opgeven bij Souwie Duinker (tel. 319750). Bedrijvenbowling Met drie spelers die meer dan 200 punten scoorden, beleefde het bedrijvenbowlen dinsdag een spannende avond. Jan Plaatsman gooide zelfs twee ma3al een game van 200 punten en behaalde een eindscore van 746 pins. Mischa Witta gooide een game van 237 en eindigde op 715 pins en ook Hans Coor scoorde goed met een game van 206 en een totaal van 712. De verschillen tussen de teams waren allemaal erg klein. Uitslagen: 't Pruttelhuus-Hotel Tatenhove 5-0, L'Avenlr- Tegelbedrijf Huijsman 3-2; Op de Steenen- plaats-Loonbedrijf Plaatsman 2-3; Sam Sam- Land en Zeezicht 4-1; Hekseketel-Fa. De Graaf 0-5; Kraanverhuur Kager-Hotel Strand- plevier 3-2. Met Wild Romance en Kmistocht in spijkerbroek beleeft Cinema Texel deze week twee premières. Nieuw is ook World Trade Center. Wild Romance is een speelfilm over de muziek en het leven van Herman Brood, één van de meest spraak makende Nederlandse popidolen. Het verhaal beslaat de eerste vijf jaar van Broods carrière als solo artiest, zijn eerste dne elpees en zijn tour door Amenka. Zijn beleve- nisssen worden verteld vanuit het gezichtpunt van Koos van Dijk, die op zoek is naar een band voor zijn pas geopende café en dan de nog onbekende Herman Brood ont moet. De twee worden niet alleen vrienden, al snel wordt Koos ook de manager van Herman. Kruistocht in spijkerbroek is een verfilming van het beroemde kin derboek van Thea Beekman. Hoofdpersoon is de 15-jarige Dolf, die een prototype van een tijdma chine gebruikt en tegen zijn wil in de Middeleeuwen belandt. Hij sluit zich aan bij de kinderkruistocht, achtduizend kinderen die op weg zijn naar Jeruzalem om de heilige stad te bevnjden van de Arabieren Dolf helpt de kinderen de verschrik kelijke bergen te trotseren, infectie ziekten te overwinnen en rovende ridders te bevechten. Maar lang zaam begint hij zich te realiseren dat het echte gevaar niet schuilt achter de volgende bergtop, maar in de kruistocht zelf zit. Zou het kunnen dat de leider van de kruis tocht, vader Anselmus. hem als pion gebruikt bij de uitvoering van zijn verschrikkelijke plannen? World Trade Center gaat over twee inwoners van New York, Will Jime- no en John MicLoughlin. die bij de Havendienstpolitie' werken. Bij de aanslag op het World Trade Cen ter bp 11 september 2001 gaan zij samen met drie collega's naar binnen om eerste hulp te verlenen. Wanneer de torens instorten, raken de twee beklemd onder beton en matenaal. Ze kunnen elkaar niet zien, maar horen wel dat de ander nog leeft. In de twaalf uren die vol gen, houden ze elkaar in leven. Ze praten over hun gezinnen, het leven bij de politie, over hoop en teleur stellingen. Enkele andere films zijn geprolon geerd. The Devil wears Prada, een opmerkelijke kruising tussen een komedie en een drama gaat over Andrea, die van een klein dorpje naar het grote New York verhuist om bij een toonaangevend mode blad te werken en er de assistente wordt van hoofdredactrice Miranda Priestley, een rol van Meryl Streep. Kinderen kunnen zich vermaken met de Nederlands gesproken ani matiefilm Baas in eigen bos en Piet Piraat en het Vliegende Schip. Iedere maandag kunnen de liefheb bers in Cinema Texel terecht voor een sneak preview, een voorproefje van een film die officieel nog niet uit is. Bioscoop De Kiekendief is in het weekend en op woensdag geopend. Deze week draaien er de oorlogsfilm Zwartboek en Afblijven. over een gewoon meisje dat na het meespelen in een videoclip in één klap beroemd wordt. zonder waarde' beschouwden, weet Van Rijsselberghe. Als vertegenwoor diger van de Stichting Waddengroep, vooral bekend van het keurmerk Waddengoud, bezoekt hij geregeld Duitsland en Denemarken en maakt hij zich sterk voor internationalisering van de producenten en producten uit de Waddenregio. 'Een paar jaar geleden was ik voor het eerst in Ribe in Denemarken. Een heel authentiek dorp, helemaal nog zo als het in 1800 was. Maar als je naar hun streekpro ducten vroeg, kwamen ze niet ver der dan een likeur met perziksmaak. Later bleek dat ze ook een fruitteler, groentebedrijf, viskweker, hertenfok ker, kippen- en kalkoenenfokker, cos- meticaproducent, kruidenbedrijfje en een zuivelfabriek hadden, maar daar waren ze zich nauwelijks van bewust. Van een gezamenlijke promotie van producenten uit dezelfde regio was al helemaal geen sprake.' Na contact te hebben gehad met professor Just Flemming van de universiteit in Esbjerg. besloot Van Rijsselberghe namens de Stich ting Waddengroep te proberen een samenwerkingsverband op te zetten. 'Dat liep in Duitsland erg moeizaam. Eigenlijk was het niet veel meer dan het heen en weer schuiven van papie ren. Maar de Denen waren van goede wil.' Dat bleek nadat hij in een fokkerij kippen en kalkoenen 'van ecokwa- liteit' had ontdekt en Hans Zijm van slagerij Goënga interesse toonde om het Deense product te kopen. 'Voor dat het zover was, moesten allerlei praktische problemen worden opge lost. Wat betreft het vervoer, maar er moest ook een controlesysteem worden opgezet. Daar is hard aan gewerkt en nu is het voor elkaar. Naar model van ons Waddengoud is er nu Vadehavsguld. dat de echtheid van de producten garandeert. Een onpartijdige raad van toezicht ziet erop toe dat dit op een eerlijke manier gebeurt.' Van Rijsselberghe, die de Deense organisatie begeleidt en adviseert, is erg enthousiast over het vlees van Deense kippen en kalkoenen, dat wordt geleverd als filet, maar ook als pootjes, borsten en andere vari ëteiten. 'Het is het eerste product uit de Deense Waddenregio dat in Nederland wordt verkocht. Anders om levert Nederland al wel artikelen aan Denemarken. De kippen worden gefokt in Tonder, bij de Deens-Duitse grens. Op minder dan 25 kilometer van de kust, net zoals dat geldt voor producten van Waddengoud. De die ren krijgen gras en onkruidzaad, een restproduct van geschoond graan, te eten. Uiteraard ecologisch geteeld. De kippen en kalkoenen zijn opval lend zwaar, omdat de fokker ze tijd geeft om te groeien.' Producten van Vadehavsguld wor den voorlopig alleen verkocht door Goënga. 'Maar er zijn contacten met ondernemers elders in het land en ik verwacht dat die binnenkort succes zullen hebben.' Opnieuw fout met stempassen Bij de zoektocht naar verkeerd verstuurde stempassen heeft de gemeente mensen aangeschreven die wel beschikken over de Neder landse nationaliteit. Diverse mensen kregen het verzoek hun stempas in te leveren omdat ze niet Nederlands zouden zijn. De gemeente onder zoekt hoe dit kon gebeuren en is opnieuw bezig met een systeem controle van de software. De ver keerd verstuurde stempassen wor den inmiddels teruggebracht op het gemeentehuis. Vrijdag 10 november: De promotiebus van Nederland Leest staat vnjdag van 16.30 tot 17.30 uur voor de deur van de bibliotheek in de Drijverstraat. Leden van de bibliotheek die het boek 'Dubbelspel' van Frank Martinus Arion nog niet hebben, kun nen het alsnog in de speciale actiebus In de Schoutenzaal van De Lindeboom in Den Burg begint om 20.00 uur een door de PvdA georganiseerde bijeen komst. Gasten zijn Tweede-Kamerlid Diederik Samson en Imares-directeur Han Lindeboom. Belangstellenden zijn welkom. Rachel Kruk. contactpersoon van de Vereniging Borstvoeding Natuur lijk (VBN), houdt van 20.00 tot 22.00 uur een contactavond voor voedende moeders. Er wordt een bijdrage van €1,- gevraagd. Aanmelden via email vbn@texel.com. Sportpsychologe Sanne Beijerman houdt vanaf 20.30 uur een lezing in de foyer van manege Akenburg. Zij geeft uitleg over omgaan met zenuwen, onzeker zijn en niet kunnen concentre ren. Entree €5,-. Leden en donateurs van SV ZDH komen om 20.30 uur in kantine De Spil in Den Hoorn bijeen voor de jaarver- Cinema Texel in Den Burg vertoont Wild Romance (aanvang 19.00 en 21.30 uur), The Devil wears Prada (19.15 uur) en World Trade Center (21.45 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim vertoont Zwartboek (aanvang 21.30 uur). Zaterdag 11 november Sintemaarten Sportpsychologe Sanne Beijerman geeft vanaf 8.30 en vanaf 12.15 uur bij manege Akenburg clinics met leden van de Waddenrui- ters en de Kleppertjes. Publiek heeft gratis toegang. Zo'n 200 jeugdleden van gymvereni gingen GOS uit Oudeschild. GYVO uit De Koog, ZDH uit Den Hoorn, SVC uit De Cocksdorp en GVO uit Oosterend doen in sporthal Ons Genoegen mee aan het jaarlijkse Springspektakel. De jongste groep begint om 10.30 uur, de oudste om 14.00 uur. In plaats van de wekelijkse training voor clubleden houdt Wielervereniging Texel een open training voor alle Texel se mountainbikers. Verzameld wordt om 13.30 uur bij het begin van het mountainbikepad aan het Westerslag in de Dennen, de training begint om 14.00 uur. In sporthal Ons Genoegen in Den Burg begint om 18.00 uur het Status Dick- zaalvoetbaltoernooi. De finale wordt om 21.45 uur gespeeld. Via Radio Texel is tot 20.00 uur een rechtstreeks verslag te horen van Sin- temaarten. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken tekenfilm Baas in Eigen Bos (aanvang 14.00 uur), Piet Piraat en het Vliegende Schip (14.15 uur). World Trade Center (16.00 en 21.45 uur). The Devil wears Prada (16.15 en 19.15 uur) en Wild Romance (19.00 en 21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont Afblijven (15.00 uur) en Zwartboek (20.00 uurj. Zondag 12 november: In manege Akenburg wordt van 10.00 tot 15.00 uur de jaarlijkse zwarte markt gehouden. De toegang bedraagt €0,50, de opbrengst is bestemd voor de nieuwe binnenverlichting van de manege. Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door de Slufter. Deel name kost €6,-, opgave bij Ecomare, tel. 317741. Hoogwater te Oudeschild Vr. 10 11.20 en 23.15 u. Za. 11 11.40 en 23.55 u. Zo. 12 11.50 en - u. Ma. 13 00.55 en 12.44 u. Di. 14 01.50 en 14.00 u. Wo. 15 02.45 en 15.24 u. Do. 16 04.10 en 16.47 u. Vr. 17 05.05 en 18.04 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt zondag 12 novem- berop om 07.56 en gaat onder om 16.53 uur, zondag 12 november laatste kwartier; dinsdag 14 november doodtij. Bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg tussen Den Burg en Den Hoom gaat om 11.00 uur de Bos en Duin-crossloop van start. Inschnjven kan vanaf 10.15 uur Deel name kost €2.- voor senioren en €1.25 voor jeugdlopers. Bij hotel Den Burg aan de Emmalaan kan tussen 13.00 en 14.00 uur worden gestart voor de najaarswandeltocht van Het Gouden Boltje. Deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van 5,10 en 15 kilometer. Het close-harmonygezelschap a'Capa- bel geeft een concert in de hervormde Ij kerk van De Waal. Op het programma staan barbershop, close-harmony, j negrospirituals en Russische liederen Medewerking wordt verleend door het duo André en Lex uit Purmerend en gitanst Jan Beijert. Het concert begint om 15.00 uur. de toegang bedraagt €5.-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Het Open Boek en voor aanvang bij de kerk. In Klif 12 in Den Hoorn brengt a- capellagroep Montezuma's Revenge de voorstelling 'De Montezuma Code'. Aanvang 20.30 uur, toegang €16.-. Diner vooraf mogelijk, reserveren via tel. 319633. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken tekenfilm Baas in Eigen Bos (aanvang 14.00 uur), Piet Piraat en het Vliegende Schip (14.15 uur). World Trade Center (16.00 en 21.45 uur). The Devil wears Prada (16.15 en 19.15 uur) en Wild Romance (19.00 en 21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont Afblijven (15.00 uur) en Zwartboek (20.00 uur). Maandag 13 november: De zangroep Montezuma's Revenge treedt 's middags in Question Plaza op voor leerlingen van de OSG. De klas sen 3T, 3H, 4H en 4V kunnen de voor stelling van de internationaal bekende groep zien. Op het terrein van Axel Lap aan de Wit teweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehou den. De opbrengst is bestemd vcw het restauratiefonds van het Hoomder kerkje. In gebouw De Poort naast de gerefor meerde kerk aan de Elemert in Den Burg spreekt de Israëlische journalist en schrijfster Wiesje de Lange over 'Wie won en wie verloor de oorlog tegen Israël?' De bijeenkomst begrt om 14.00 uur, de toegang is gratis Cinema Texel in Den Burg vertoont Wild Romance (aanvang 19.00 uur), The Devil Wears Prada (19.15 uur), een sneak preview (21 15 uur) en Wotó Trade Center (21.30 uur). Dinsdag 14 november Een zang- en percussieworkshop is te volgen voor leerlingen van de 0S6 Vanaf 10.50 uur geven Triade-docen ten Hanneke Bergsma en Henk-Jan Sluijs de workshop in de muziekschool Bergsma doceert zang uit musicals, pop en improvisatie. Sluijs doet het slagwerk en laat swingende ritmes ifl de straten van Rio horen. De gemeenteraad debatteert in een openbare vergadering in het raadhuis over de begroting. Aanvang 18.30 uur. Bewonersvereniging Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond voor leden in het zaaltje bij Star- kenburgh (Thijsselaan 40A, Den Burg). Meer informatie staat op de website www.bewonersverei iiyii igtexel.nl. In de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg spreekt orga nist Hans de Goede over de componist Bach. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €2.50. De Diabetesvereniging Nederland houdt een informatieavond in de Zr Kueterzaal in het Gemini, Het thema is 'Diabetes: spieren en bloedvaten'. Spreker is neuroloog J. G. Kok. Aan vang 20.00 uur, toegang gratis Voor meer informatie, tel. 0223-631856 of 0223-634698. Cinema Texel in Den Burg vertoont Wild Romance (aanvang 19.00 uur), The Devil wears Prada (19.15 uur) en World Trade Center (21.30 uur). In de serie De Volkskrant-filmavonden draait Tapas (21.15 uur). teso TESO zet maandag van 9.30 tot 16.00 uur twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso nl. Workshop reïntegratie Voor mensen die al langer dan een half jaar een uitkering hebben en op zoek zijn naar werk of een andere baan, biedt Context, coaching, trai ning en mediation op 18 november de workshop 'Gaan voor die baan'. De workshop is met name bedoeld voor mensen die langer dan zes maanden werkloos of arbeidson geschikt zijn. Het UWV betaalt voor hen een begeleidingstraject bij een bedrijf naar hun keuze. Context werkt met groepen van maximaal zestien personen. Bij de prijs inbegrepen een individueel gesprek met één van de reïntegratiecoaches binnen twee maanden na de work shop. Uitgebreide informatie is vinden op www.contexttexel.nl. De workshop wordt gegeven m té kantoor van Remax, Kantoorstraal 2 in Den Burg, van 9.30 tot 17.30 uur. Deelname kost €135,-, inclu sief workshopmap, koffie, thee e' drankje, lunch en een individu# gesprek met een van de reïntegr® tiecoaches. Inschrijven kan via Ité Pluijlaar, tel. 312832 en via e-m» info@contexttexelnl

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2