Ken?o Paimy Kmzo mCh Bomen kappen voor tennisbanen Pas op de Groen-Zwarte Plaats F amilieberichten Jïp?! TEXELSE j COURANT VRIJDAG 10 NOVEMBER 2006 tëfklieden maakten deze week korte letten met de boomsingel tussen tennisbanen van Deuce en de •arkeerplaats aan de Emmalaan. De iomen maken ruimte voor de geplan- ieuitbreiding van het tenniscomplex. at werk wordt gecombineerd met ja aanleg van riolering, vernieuwing van een waterleiding en het maken van een bocht in het fietspad, ter verhoging van de verkeerveiligheid. Onderdeel van het werk is ook de reconstructie van het parkeerterrein, dat zo'n tien tot vijftien parkeerplaat sen minder gaat tellen. (Foto Gerard Timmerman) Wat ik zeggen wou... Maandbeker golfclub lp de golfbaan bij De Cocksdorp Sden zondag veertig deelnemers nee aan de eerste wedstrijd om !e maandbeker van het winter- sizoen. Tot het nieuwe zomer- seizoen wordt deze wedstrijd «e maand gehouden. Er wor- !tn negen holes gespeeld op de ar-72 baan, gevolgd door negen #les op de 'kleine' par-3 baan. on deze wedstrijd doen ook de leuwe leden en de adverteerders Ihet clubblad mee. beker voor de adverteerders ging wlag (net als vorig jaar) naar het am van de Rabobank, bestaand Hans van Heerwaarden en Wil- m Maarten Oosterhaven. Zij wer den op de voet gevolgd door TESO (Kees Dros en Bob Bakker). Bij de nieuwe leden, waarvan er in totaal zes deelnamen, werd Tillie van der Poel eerste. Wieke Leenstra werd met één punt achterstand tweede. Derde werd Martin Siebeles. De maandbeker in categorie 1 (han dicap tot 18) werd gewonnen door Abe Keijser. Tweede en derde wer den Ed Eelman en Jan Heemskerk. In de tweede categorie (handicap 18,1 tot 26,4) was het Thomas Was senaar die Maeike van der Schaaf en Jan van Andel voorbleef en met de beker op zak het clubhuis verliet. Categorie 3 (handicap vanaf 26,5) werd gewonnen door Frits Bak ker. Tweede werd Piet Bolier, derde Johan Bresser. De neary was voor Thomas Wassenaar, de longest drives werden geslagen door Petra Keijser en nieuwkomer Aad Engel. Open brief aan alle burgers en politici van Texel. Deze brief is een reactie op signalen uit de politiek, die wijzen op een nieuw gemeentehuis in een sobere vorm. In mijn ogen is het beter de oude wijn (de oorspronkelijke heel mooie plannen) in nieuwe zakken te verpakken. Het kan ook veel goedko per! Maar dat is een andere discussie. Ik wil de politiek en de bevolking mijn notitie betreffende de vertreklokatie meegeven die een snelle en adequate besluitvorming voor het hart van Texel kan stimuleren. Ook op Texel groeien de problemen die gepaard gaan met ons dagelijkse verplaatsingsgedrag. Doorgaand verkeer, woon-werkver- keer, maar ook automobilisten die op zoek zijn naar een (gratis) parkeer plaats zorgen voor het verstoppen van wegen. Daardoor verslechtert de bereikbaarheid van het centrum van Den Burg en dat heeft zijn weerslag op de aantrekkelijkheid hiervan. De verwachting is dat onder invloed van de opgaande economie de verkeers- hinder verder zal toenemen, zeker als er binnen afzienbare tijd geen adequate maatregelen worden geno men. De algemene vuistregel dat eén procent economische groei anderhalf procent mobiliteitsgroei geeft, is ook op Texel van kracht. Ook al wordt het probleem - de onbereikbaarheid van het centrum en de leefbaarheid rond om de Groeneplaats in het bijzonder - als ernstig ervaren, toch is draagvlak nodig om het probleem op te lossen. Op basis van ervaringen elders met het verwerven dan wel vergroten van draagvlak, blijkt een aantal aspec ten van belang: bekendheid met de oplossing, de eerste ervaring er mee, keuzevrijheid en alternatieven voor gebruikers, de kosten en opbrengs ten van de oplossing (vóór, tijdens en na realisering) voor de direct omwo nenden en de individuele gebruikers. Primair is van belang de meerwaarde die de verbeterde situatie oplevert voor de attractiviteit, de gebruiks waarde, de esthetische verfraaiing en de verhoogde vastgoedwaarde voor de omgeving. Het besluit over een nieuw gemeentehuis en herge bruik van het bestaande is daarom niet los te zien van de mogelijkheden tot verbetering van de Groeneplaats zelf. Discussies over de nieuwbouw elders van het gemeentehuis moe ten worden gekoppeld aan de her bestemming van de vertrekiocatie. Mijn initiatiefvoorstel (weergegeven op www.texelsecourant.texel.com) om de Groeneplaats te onderkeide- ren met een parkeergarage kan een belangrijke up-swing opleveren voor tal van vastgoedfuncties en sociale verbanden in de directe omgeving. Maar het kan vooral een bijdrage leve ren aan de bereikbaarheid, kwaliteit, leefbaarheid en verkeersveiligheid in de directe omgeving. Het proces tot verwerving van draagvlak voor een opwaardering van de Groeneplaats moet da<rom meteen worden door getrokken Hierdoor bestaat bij de burgers geen onduidelijkheid over de bestuurlijke prioriteit voor het hele gebied eride koers die wordt gevolgd om het in de oude glorie te herstellen. Een zorgvuldig proces, geleid door een zorg\uldig gekozen bureau, leidt als vanzelfsprekend tot een gedra gen verbeteringsplan. Ideeen van burgers en organisaties als bijvoor beeld TVO (zie www.groeneplaats. nl) moeten bij zo'n proces worden ingebracht, gewogen, waarna keu zes worden gemaakt. Door burgers, bedrijven en maatschappelijke groe peringen erbij te betrekken, zullen partijen eerder achter het beleid staan. Door hier vroeg mee te begin nen, voorkom je weerstand aan het eind. Mijn initiatiefvoorstel biedt een aantal belangrijke ijkpunten voor het beoogde doel, namelijk verbeteren wat slecht is en terugbrengen wat goed was. Dit tegen de achtergrond van hedendaagse aantrekkelijkheid en stedenbouwkundige samenhang. In de discussie en besluitvorming op 14 november dient dan onver wijld het besluit tot bovenstaande procedure genomen te worden. De politici moeten zich realiseren dat genoemde procedure tenminste drie jaar in beslag neemt. Het mag niet zo zijn dat wanneer alles en iedereen uit de huidige lokatie verhuisd is, dat Texel nog een jaar of langer met een zwart gat in het centrum opgezadeld wordt. Frits Langeveld, 'Beeresteyn' Eschweiler naar NK Sverre Eschweiler heeft zich op de 100 meïter vrije slag geplaatst voor de Nederlandse juniorenkampioen schappen, die in januari in Emmen worden gehouden. Hij deed dat zon dag ir Amsterdam, waar hij voor de vereniging Hoorn-Aurik meedeed aan de junioren- en jeugdwedstrijden van Dj Dolfijn. De 13-jarige Texe laar k»/am tot een tijd van 1.00.00, een verbetering van zijn persoonlijk recorc Ook op de andere afstan den was hij nooit eerder sneller. De 100 meter vlinderslag legde hij af in 1.14.26, voor de 100 meter rugslag had hj 1.10.23 nodig. Open training mountainbikers In plaats van de wekelijkse training voor clubleden houdt Wielervereni ging Texel zaterdag 11 november een open training voor alle Texelse mountainbikers. Verzameld wordt om 13.30 uur bij het begin van het mountainbikepad aan de Wester- slagweg in de Dennen, de training begint om 14.00 uur en zal, afhan kelijk van de weersomstandigheden, anderhalf tot twee uur duren. Onder leiding van trainers en ervaren leden van de wielervereniging worden oefeningen en spelvormen gedaan. Aan de orde komen zaken als hoe een bocht te nemen, het klimmen en dalen, veiligheid en spelregels op het mountainbikepad. Er wordt in verschillende groepen getraind, afhankelijk van leeftijd en niveau. De jongste jeugd vormt een aparte groep en bij voldoende belangstelling gaat er ook een vrou wengroep op pad. Na afloop staat voor alle deelnemers een versnape ring klaar. Opgeven is niet nodig. GVT hervat les in Beatrixzaal Gymnastiek Vereniging Texel hervat maandag de lessen in de Beatrixzaal in Den Burg. Volgens voorzitter Gebrand Gaaff was de aannemer na een gesprek met trainer Abdou Bahrini bereid aan passingen door te voeren. GVT staakte de lessen, omdat er door de werkzaamheden geen koud stromend water meer was. Lesge ven was ook niet meer verantwoord nadat de vloer van één van de kleedkamers in de door betonrot geplaagde gymzaal was ingestort. Dat leverde problemen voor de les sen op, omdat GVT niet direct een vervangende ruimte voorhanden had. Volgens Gaaff heeft de aannemer het werk aan het sanitair naar voren gehaald, waardoor de gymvereni ging volgende week weer over een kleedkamer, een toilet en koud stro mend water beschikt. Met name dat laatste is belangrijk, omdat er bij blessures meteen moet kunnen worden gekoeld. De vloer van de kleedkamer, niet degene met de ingestortte vloer, is volgens Gaaff voor de zekerheid gestut. 'Maar daar kijken we nog even naar.' De lessen worden op de reguliere tijdstippen hervat. De voorzitter kreeg afgelopen week het aanbod gebruik te maken van de gymzalen van de OSG en dorpshuis De Bijenkorf. 'Dat was aardig, maar het hoeft niet meer.' Texelaars lopen zware marathon op Terschelling Een windkracht 7 uit het wes ten en een mul strand dat flink te lijden had gehad onder de duinafslag van vorige week. Dat waren de ingrediënten voor de tiende Berenloop, de marathon van Terschelling, die zondag werd gehouden en waaraan vijf Texelse atleten meededen. De Berenloop is in tien jaar tot een uiterst populaire marathon uitge groeid. Twee dagen na de start van de inschrijving was het maximum aantal deelnemers. 3300, al bereikt. Ook onder Texelaars is de loop geliefd. Jan van der Star, Annie Hin en Emiel Seegers deden voor de vijf de keer op rij mee. Samen met Erik van der Velden (vierde deelname) en Remco Nagtegaal (tweede) en hun partners verbleven ze twee nachten lang in hotel Europe, dat al een jaar geleden was volgeboekt. Mede als gevolg van de zware omstandigheden werden er niet al te snelle tijden gelopen. Remco Nagte gaal had daarnaast nog last van de naweeën van een griep. Hij besloot daarom samen met de normaal veel langzamere Jan van der Star op te lopen. Na 32 kilometer kon zijn kom paan het tempo niet meer volgen, waardoor de twee de laatste tien kilometer alleen liepen. Uiteindelijk finishte Nagtegaal in 3.31.00 utir. Van der Star deed er twaalf minuten langer over. Emile Seegers wilde heel graag de barrière van vier uur doorbreken, maar de omstandig heden bleken te moeilijk. Hij moest Kerstbokaal In manege Akenburg worden vnj- dag 29 en zaterdag 30 december de wedstrijden om de Kerstbokaal verreden. De strijd wordt op drie onderdelen gestreden, dressuur, springen en spel. ledereen die over een paard of pony beschikt, kan meedoen, mits het dier is inge ënt. De kerstbokaal is een spon sorwedstrijd, deelnemers halen zoveel mogelijk geld op. dat ten goede komt aan de manege. Dit jaar is de opbrengst van de wedstrijd bestemd voor nieuwe verlichting voor de binnenbak. Opgeven kan tot 8 december via een lijst die in de manege hangt. Deelnemers kunnen de week voor de wedstrijd oefenen in de overdekte accommodatie van de manege. Meer informatie is te vinden op de website van de Stich ting Overdekte Manege Texel, www. somt.info. tevreden zijn met 4.22.00. Annie Hm had het erg moeilijk op het strand en het laatste stuk door het bos en finishte drie minuten voor sluitings tijd in 4.57.00. Het was de tweede keer dat ze de loop voltooide. Erik van der Velden had in mei van dit jaar de marathon van Hoorn voltooid in 2.50.00 en was erop gebrand die tijd aan te scherpen. Na twee kilometer liep hij alleen, achter een groepje van vier atleten. Daarvóór liep de latere winnaar. Met de wind in de rug ontwikkelde Van der Velden een hoog tempo en na veertien kilo meter achterhaalde hij het groepje. Twee kilometer verderop moeten de lopers de duinen in en kregen ze het tegen de wind in erg zwaar. Door goed samen te werken, kwam de Texelaar halverwege door in 1.20.30 en liep hij op de vijfde plaats. Het ging voorspoedig, totdat hij terug op het strand werd overvallen door buikkrampen. Duizeligheid dwong hem een paar keer te stoppen, waardoor hij terrein verloor op de concurrentie en het tweede gedeelte beduidend minder snel was dan het eerste. Zijn eindtijd. 3.00.20, was goed voor de negende plaats in het overall-klassement. Sportpsychologe in manege Sportpsychologe Sanne Beijerman houdt vanavond een lezing in de foyer van manege Akenburg. Zij geeft uitleg over omgaan met zenu wen, onzeker zijn en niet kunnen concentreren. Zaterdag geeft zij een clinic met leden van de Waddenrui- ters en de Kleppertjes. Ook hierbij gaat zij in op de sportpsychologi- sche kant. De lezing begint vrijdag na afloop van de ledenvergadering, om 20.30 uur. Leden die bij de vergadering aanwezig zijn hebben gratis toegang Leden die alleen bij de lezing aanwezig kunnen zijn betalen €3.- entree. Andere belang stellenden betalen €5.-. De clinics beginnen zaterdag om 8.30 uur en om 12.15 uur. Publiek heeft hierbij gratis toegang. Actie voedselbank Uit het bericht over de zegelactie voor de voedselbank, dat in de krant van dinsdag werd gepubli ceerd, zou gelezen kunnen worden dat de dozen met boodschappen alleen afkomstig waren van moe ders van de Jozefschool. De orga nisatie hecht eraan mee te delen dat de actie weliswaar een initiatief van moeders van de Jozefschool was, maar dat ook vele anderen een bijdrage hebben geleverd. a een zware strijd van vijftien maanden is onze vader, grootvader en mijn overgrootvader rustig ingeslapen Derk Albert Westerhuis Heiligerlee. 21 november 1931 Den Helder, 9 november 2006 In het bijzonder willen wij de medewerkers van Verpleeghuis Den Koogh. afdeling Wierhoofd, bedanken voor de goede zorgen. De Koog: Rieks en Eize Oudeschild: Thea Zuidwolde:Petra en Harry Sem Garmerwoldè: Mare Correspondentie: Model 57 1796 BR De Koog "ij zullen pa begeleiden naar Winschoten alwaar in iet crematorium de plechtigheid zal plaatsvinden op insdag 14 november om 12.30 uur. Na de plechtigheid heeft u gelegenheid om ons te condoleren. Op een later tijdstip zal pa worden bijgezet bij zijn viouw Antonia Westerhuis-Helweg en hun zoon Woltjo Westerhuis. Rick te kwam, je ging. een korte weg, een vluchtig spoor in 't aardse land. Vanwaar? Waarheen? Wij weten slechts: Vanuit Gods hand tot in Gods hand. 'november 2006 De Maartenhuis gemeenschap Mj zijn erg verdrietig en verslagen door het "verlijden van ons jeugdlid Rick Lagerweij Wij wensen zijn ouders, zus en verdere familie veel sterkte toe in deze moeilijke tijd. leden bestuur leiding Gymnastiek Vereniging Texel Na een noodlottig ongeval is onze lieve, vriendelijke buurjongen Wij zijn erg verdrietig. We leven mee met Rieky, Frans en Kim. Johan en Anneke Marco en Marjolijn Douwe Gerrie en Anja Hanky Arie Frans en Mieke Robert en Tineke Martin en Irene Familie Botter Jaap en Joke Johan en Ans Peter en Simone Rob en Chris Kees en Grieta Jaap en Anneriet Michel en Chris Long journey, safe shelter Young traveler from far Away from your loved ones In search of new worlds Remember our voices With nothing but love Met verdriet in ons hart willen wij ons medele ven betonen aan Frans, Rieky en Kim vanwege het overlijden van Wij wensen hen veel sterkte toe. Saskia, Femke, Marieke, Daniëlle, Imme, Marjolijn, Yasmin, Maaike, Rosella, Marit, Dave Marjolein Thomas Nena Freek Bo Ronald Chantal Jonas Nadja Adinda Daniël herinner je zijn stralende lach fonkelend als een ster Verbijsterd zijn we door de vreselijke val en het overlijden van Rick Ons medeleven gaat uit naar onze peuterjuf Rieky, Frans en Kim. Wij wensen hen de kracht die nodig is om dit onbeschrijflijke verlies te dragen. Peuterjuffen, hulpjuffen en bestuur Vrije Peuterspeelgroep 't Sterrekind Main! Het is eet jongen! 3Z75 gram Hem 8 november 20(6 Robed lil en Quinty Houw 1/96 M Oe Koig 02Z2-317066 Wil je een Watje komen eten, laat het dan eten weten' Oankbaarei blij zjjn. wij met mijl kleinzoon Oma t'ly - Tom Xexclaartjes INLEVER:.N: maandag óór 10.00 uur en woensdas vóór 17.00 uur. KOSTEN €5,10 toten met 3 regels. Per regelmeer: €1,70 (incl. btw FOTO-TE.XELAARTJE: plaatsinc foto €12,50,- excl. tek-.t, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603. www.vcordeelland.nl Bruingoed en witgoed. Landrot er. Voor verkoop en onderhoud- garage Dros, tel. 311 611. Auto Service Centrum, Maricoveg 3, tel. 315588. Dit meisje wordt zondag Dit lieve meisje wordt maandag 50! November Clarins-maand. De hele maand 20% kor ting op Clarins. Drogiste rij/Parfumerie Mets. Appels en peren. 4 kg. voor €3.-. Fruitkwekerij De Veen, Kadijksweg 10, tel 06-22030389. Heel Texel opgelet: spe culaasactie van Scou ting Texel, zaterdag 11 november. Nu voor dames en heren schoenen en laarzen. De mooiste modellen vindt u bij Tomahawk! Liesbeth Roeper uit vaartverzorging. tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Natuursteen Texel. Voor grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel. 310168, Mark Pijper. Oud geld? De KNRM is er blij mee! Bel W. Grisnigt, tel. 312299. www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. Nu voor dames en heren: schoenen en laarzen De mooiste modellen vindt u bij Tomahawk! O. kom er eens kijken.... Zaterdag 11 november: speculaas-verkoopactie van Scouting Texel. Verandering energiebon: wasmachine 1XA €299,- Geschikt voor uw energie bon. Voordeelland Oude schild. 322398. Brei voor uw energiebon een warm mouwvest die ook als muts en sjaal kan worden gedragen. Falke. Sterk in sokken voor alle activiteiten. Mantje Lifestyle Stores. Let op: zaterdag 11 no vember: grote speculaas- verkoopactie van Scouting Texel. Kasten en tafels op maat gemaakt. Degelijk en mooi. Timmerman Piet Laan, tel. 322100. CarCo Damesmode: col lectie voor de feestdagen is binnen! Binnenburg 6 T.k prachtige brommer Tomos Revival, 2500 km, i.z.g.st., vaste pnjs €750,-. Tel. 320792. Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Voor vakkundige hulp bij satelliet of antennesy steem. Voordeelland Ou deschild, 322398. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler Tel. 315032, Kom op v.d. dieren. Zelf kunnen ze het niet. Kies partij v.d. dieren. Opruiming! Nu 2 halen - 1 betalen bij Treffers Junior. Kunsthandel Baroque: Texel in aquarel. Nog enkele werken, slechts €24,95, zat. 13-16 uur. w ww. rijschool wester- huis.nl Tel. 0223 612328 70% 1e geslaagden. www.voordeelland.nl voor reparatie. .s Zwarte Markt manege Akenburg. Open vanaf 10 tot 15.00 uur. Toe gang €0,50. Er zijn leuke deurprijzen te winnen, prij zen zijn beschikbaar ge steld door Expert Schoorl. Ook zijn de beroemde olie bollen van de Waddenrui- ters/Kleppertjes weer te koop. .Voor verkoop en onder houd gazonmaaiers: Toro- dealer Garage Dros Tel. 311611. Tuinmachines voor elke tuin en elk budget. Bonne Mechanisatie, tel. 311229. Betaalbare kinderkleding van maat 56 t/m 176 bij B-Kids, Hogerstraat 6 Ondernemers zoeken woonruimte te huur voor min 1 jaar 06 52502480. jol.evers@wxs.nl Natuurlijk beter voor die ren met magneetveld res. Bel Yvonne, 310690. Na- tuurpraktijk Oshin. Energiebon-producten uit voorraad leverbaar Stiehl. De Waal. 311 777. Kunsthandel Baroque: Oud Texel in tekening in gelijst, slechts €19.95,06- 30308303. Restaurant Bos en Duin. Vergader-, cursus- of hobbyruimte. Max. 30 personen. Energiebon Zeilmakerij Texel. Voorthermokleding, fleece, truien of HH fleece stoffen. Heemskerckstr. 20. O'schild. Ma. geslo ten. Verandering energiebon wasmachine 1XA €299,- Geschikt voor uw energie bon. Voordeelland Oude schild. 322398. Te koop mooie 16" jongens/meis jes kinderfiets, vraagprij: €25,-. Tel. 322064. Laxmi-Hipgoed. markt Den Burg. Nieuw: fluwe len feesthoeden, voor groot en klein. Slechts €8,- p/st. Nieuwe jas bij Toma hawk? 20% korting op 10 en 11 nov Eddy's Jac kets. Timezone Men and Women. Ook voor een fraaie én de gelijke schuur, schutting of poort: Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Instituut voor huidver betering, schoonheids- "salon Martine en Irene," tel. 322667/320265, Den Burg Opruiming! Nu 2 halen - 1 betalen bij Treffers Junior. Samen koken Het idee voor een gezellig avondje met collega's, vrienden of zomaar; een kookworkshop van Texel Catering Banket Service Ruud Boom. V l> www.texelcatering.nl tel. 313791 Auto Service Centrum Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Nieuwe Pilatescursus, geef je nu op' Sportschool Texel. tel. 315421. Voor reparatie van au dio, video en witgoed bel Stiehl. 311 777. Pedicure Elles Witte, Den Burg. 322143. Verhuizen, opruimen? Denk aan de Rommel markt Oosterend. Karei Dorst. Kotterstr. 23,0'end, tel. 318873. Kunsthandel Baroque Alleen a.s. zat. nog enkele Blok v/d Veldes te koop met korting, 13-16 uur. 06- 30308303. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat Tel. 320473. Echte speculaas van Bak kerij Timmer Oosterend gekocht bij Scouting Texel op zaterdag 11 no vember. Nieuwe jas bij Toma hawk? 20% korting op •10 en 11 nov Eddy's Jac kets. Timezone Men and Women. NovemberClarins-maand. Bij aankoop €50,- Clarins een luxe verzorgingsset cadeau. Drogisterij/Par fumerie Mets. Ice Peak winterwandel- broek. Mt 36 - 58 Mantje Lifestyle Stores. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Opruiming! Nu 2 halen - 1 betalen bij Treffers Junior. Taxi Botax (0222)315888. Kijk voor info en prijzen: www.taxibotax.texel.com Nieuw TFT-scherm nodig, gebruik uw energiebon en koop hem bij TCA, Marico- weg 37A. Zaterdag 11 november, zaterdag 11 november, za terdag 11 november: grote speculaas-verkoopactie van Scouting Texel. Energiebon, laat hem niet liggen Kijk op www.dewit- teengel.nl/energiebon! Reactie op Eilandpuzzel voor elke Texelfan een must Jongeren Informatie Punt

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3