Sp°rt TEXELSE Marathonloper in New York 'Het lichaam tot meer in staat dan je denkt' COURANT Veel winstpunten bij springwedstrijd Hoge scores klaverjassers Jeugdgolfers op dreef in wintercompetitie Bruinvis wil omgeving opknappen G< VRIJDAG 10 NOVEMBER 2006 'Ik heb een zekere prestatiedrang, zowel op zakelijk als op spor tief gebied', vertelt Donald de Vrind, die op zijn fiets onder meer Nieuw-Zeeland doorkruiste. 'Ik heb altijd al een marathon willen lopen. Dan moest het maar met een de meest kleurrijke en unieke worden, die van New York.' Zon dag was het zover en vertrok hij met 38.000 andere lopers voor de grootste marathon ter wereld. In een rustig maar vastberaden tempo volbracht hij de 42 kilome ter in net iets meer dan vijf uur. Hardlopen doet De Vrind (52) al twintig jaar. 'Een paar keer een overal was muziek en we kregen eten en drinken toegestopt. Een onvergetelijke entourage. Ook door de lopers.' Hij toont een foto van een tweetal dat zich als neushoorn heeft uitgedost. 'Ze vragen aan dacht voor deze bedreigde dier soort.' Met in het achterhoofd de waarschuwing dat hij de 'man met de hamer' zou tegenkomen, viel de monstertocht hem niet tegen. 'Het lichaam is tot veel meer in staat dan je denkt. Op een gegeven moment kreeg ik het gevoel in mijn benen dat je hebt nadat je een halve marathon hebt gelopen. Vermoeid. Maar op dat moment moest ik nóg een halve marathon.' Bianca Witte halve marathon. Als je ook een hele zag haar vriend voorbijkomen op de wilt lopen, dan moet je daar niet te lang mee wachten. Want met het stijgen der jaren wordt het er niet makkelijker op. Blijven uitstellen was geen optie.' Ter voorbereiding volgde hij een trainingsschema dat hij van internet had geplukt. 'Twee keer in de week lopen, veel meer tijd was er niet. Het was voldoende. Vlak voor vertrek bleek dat ik pre cies op honderd procent zat.' Aan supporters had hij in New York geen gebrek. Niet alleen reisde vriendin Bianca Witte mee, ook haar zussen grens van 17 mijl, zo'n 30 kilometer. 'Het ging toen even wat minder. Hij zag er wat zorgelijk uit. Maar toen ik hem op 24 mijl weer zag passeren, liep hij heel geconcentreerd en in een mooi ritme.' Dat kan niet van alle lopers worden gezegd. 'Veel deelnemers gingen na verloop van tijd wandelen.' Onder de deelne mers ook zevenvoudig Tourwinnaar Lance Armstrong, in gezelschap van German da Silva, die twee keer de marathon van New York heeft gewonnen en getrouwd is met oud- Ingrid en Jessica en moeder Corrie Texelse Miranda Luiken. De Vrind: zagen in de sportieve uitdaging een mooie gelegenheid voor een reis naar de Big Apple. De vier Texelaars bleken met de enige enthousiaste toeschouwers. 'Van begin tot eind stonden er mensen langs de kant. Ik zou me kunnen voorstellen dat als de eerste paar honderd lopers zijn gepasseerd, het enthousiasme er wel af gaat. Maar langs de hele route bleven de mensen juichen, 'Na afloop zei Armstrong dat het mentaal de zwaarste wedstrijd was waaraan hij had meegedaan.' De Vrind, die redelijk fit de finish in Central Park haalde, is tevreden over zijn prestatie. 'Het was een unieke ervaring.' Minder groot, maar Donald de Vrind wel het vermelden waard is de pres tatie van Jessica en Ingrid Witte, die de zogeheten Friendshiprun liepen, van 6,5 kilometer. i actie tijdens de marathon Biljarten DVO Na twee maanden spelen, kan bil jartvereniging DVO uit Den Burg weer eéh stand opmaken van libres- pelers. Caecilia Roeper, Theo Roest, Springspektakel in Ons Genoegen Zo'n 200 jeugdleden van gymver enigingen GOS uit Oudcschild, GYVO uit De Koog, ZDH uit Den Hoorn, SVC uit De Cocksdorp en GVO uit Oosterend doen zaterdag mee aan het jaarlijkse Springspek takel. Gedurende anderhalf uur kun nen ze zich uitleven op onder meer Smit, Ab Witte, Sylvia Sessink en trampolines, luchtkussens en een Henk Prins, tumblingbaan. Er zijn acht opstellin gen van toestellen. Het Springspek takel wordt gehouden in sporthal Ons Genoegen en begint om 10.30 uur met de leerlingen van groep 3 en 4 van de basisschool. Om 12.15 uur zijn de groep 5 en 6 aan de beurt. De oudste jeugd van de basisschool en de leerlingen van het voortgezet onderwijs zijn vanaf 14.00 uur welkom, ledereen die lid is van een gymvereniging en in groep 3 of hoger zit. mag meedoen. Het evenement wordt mede moge lijk gemaakt door zo'n 25 sponsors en de inzet van veel vrijwilligers. Wisselend spel bij De Doorstoot Misschien kwam het door de herfst vakantie, maar tijdens de compe titieavond van biljartvereniging De Doorstoot in De Cocksdorp werd afgelopen week wisselend gespeeld. Raymond Steenhuizen en Piet Zijm Status Dick- zaalvoetbaltoernooi In sporthal Ons Genoegen wordt zaterdag voor de tweede keer het Status Dick-zaalvoetbaltoernooi gehouden. Acht teams strijden in twee poules om de bokaal. Naast" punten voor een overwinning of gelijkspel worden ook punten gege- Cor Huisman, Siem Bakker en Harry kwamen in één partij op een gemid- ven voor elk doelpunt. De num- Schrama staan hoog genoteerd op delde van drie, maar moesten hun mers één van beide poules zullen de maandagavond. De ranglijst op andere partijen gewonnen geven, in de finale uitvechten wie de win de donderdag wordt aangevoerd Ook Jan Heemskerk speelde wis- naar wordt. De wedstrijden staan door Wim van de Wetering, Jan selvallig, maar hervond zijn vorm onder leiding van scheidsrechters met een gemiddelde van twee tegen Jan van Beek en Tom Bakker. Titel- Herman Laan. Tevens had hij met verdediger is Krim 1. De eerste Op maandag hebben vijf van de Steenhuizen de hoogste serie van wedstrijd begint om 18.00 uur, de twintig spelers nog onvoldoende de avond (tien caramboles). Joost finale begint om 21.45 uur. Publiek partijen gespeeld, op donderdag Smit wist zijn partijen tegen Martien is welkom, acht van tweeëntwintig. Op beide Boon en Wil Homan te winnen. Hij avonden zijn er spelers die hoger in speelt een zeer goed seizoen. Fred de ranglijst hadden moeten staan. Klok miste tegen Boon de laatste maar het er nog bij laten zitten. Ook carambole en wist daarmee net de gemiddelden van veel spelers geen remise af te dwingen, zijn lager dan verwacht. Een oor zaak kan misschien gevonden wor- Uitslagen: den in de nieuwere, grotere, speel- p Z|Jm~R- steenhuizen 4-o, J. Heemskerk-K. Tevoko naar Zaanstad zijn er na twee maanden competitie nu al zulke grote verschillen dat veel spelers kansloos zijn voor een goede eindnotering. Heemskerk-H. Laan 4-2, F. Klok-K. Weel 0- 4, W Homan- P. Zijm 4-0. W. Westdorp-R Steenhuizen 2-4. M. Boon-J. Smit 2-4. Na het officiële gedeelte konden de Waddenruiters en de Kleppertjes die nog geen officiële wedstrijden rijden, meedoen aan een in hoog te aangepast springparcours. Met hulp van instructrice Marian van de Geest wisten alle deelnemers het parcours te ronden. Zondag 19 november wordt in Manege Akenburg weer een offi ciële dressuurwedstrijd gehouden. Combinaties die hun prestaties door een jury willen laten beoor delen voor zij de stap naar een officiële wedstrijd wagen, hebben daartoe op 3 december de moge lijkheid. Tijdens de twee klassieke par- coursen die afgelopen zondag in manege Akenburg werden gere den, wisten de meeste deelne mers een of meer winstpunten in de wacht te slepen. De Wad denruiters konden het deze dag opnemen tegen deelnemers van de overkant en kwamen regel matig als sterkste voor de dag. De Kleppertjes konden het alleen tegen hun clubgenoten opne men. In de klasse B startte Rockefeller, het paard van Fia Kooiman, na een jaar afwezigheid voor het eerst weer in een springparcours. Door beide parcoursen foutloos en winnend af te sluiten bleek duidelijk dat hij hele maal hersteld is van zijn blessure. Gerard Roeper reed met Sandra het eerste parcours foutloos, maar in de barrage liep hij vier strafpunten op, waar Fia Kooiman foutloos bleef. Bij het tweede parcours was Fia Kooiman de enige deelnemer die foutloos bleef. Leonie van Schaik maakte met Texel Consensus haar debuut in de springring. Zij haalde de finish zon der weigeringen, maar met enkele afgeworpen balken. Met zes deel nemers, waarvan de helft van de overkant kwam, was de klasse L de grootste rubriek Door drie foutloze combinaties in het eerste parcours, Jehannes Andela, Mariska Witte en Jorieke Meijer, moest de eindklasse ring met een barrage bepaald wor den. Meijer bleef ook in de barrage foutloos en was ruim tien seconden sneller, zodat zij het oranje rozet in ontvangst kon nemen. In de klasse M was Andela de enige deelnemer aan de officiële wedstrijd. Ondanks vier strafpunten kon de eerste prijs hem dus niet ontgaan. Jorieke Meijer startte ook in deze klasse, maar bui ten mededinging. Daarom bleef zij ondanks haar foutloze rondje buiten de prijzen. In het tweede parcours in de klasse L gingen maar drie deel nemers van start De overwinning ging naar Sietske Koning, Mariska Witte eindigde met vier strafpunten als tweede. Bij de C-pony's was Mirjam Hin de enige deelnemer van de klasse B die het eerste parcours foutloos reed. Ook in het tweede parcours werd zij eerste, al was Caroline Weten kamp met Pax Potter haar dicht genaderd. Zij reed ook een foutloos basisparcours, maar moest het in barrage tegen Hin afleggen. Charity Wetsteen bleef met haar pony Kar- scha buiten de prijzen, en had net teveel strafpunten om winstpunten bij te mogen schrijven. Haar net te parcoursen stemden echter tot tevredenheid en laten een duidelijke vooruitgang zien. Simone Schagen werd in het eerste parcours uitge beld, maar de jury stelde haar in de gelegenheid het parcours af te maken Ook zij haalde de finish, zij het dat de laatste sprong haar wat problemen opleverde. Bij de D- en E-pony's in de klasse B deelden Maaike Speckmann met Rose en Simone Plaatsman met Femke de prijzen. Robin Bisschop werd het eerste parcours uitgebeld, maar hield de schade in het tweede parcours beperkt tot vier strafpun ten. Hierdoor kon zij toch nog een winstpunt bij laten schrijven. Alleen Maaike Speckmann bleef foutloos in het eerste parcours. In het twee de kreeg zij vier strafpunten. Simo ne Plaatsman deed dat precies andersom, zodat beide dames een eerste prijs ontvingen De klasse L kende twee deelnemers die aan elkaar gewaagd waren. Anika Smit en Sophie Bakker reden beiden een snelle D-pony. Smit ondervond in het eerste parcours problemen zodat zij de eer aan Bakker moest laten, die foutloos rond kwam. Het tweede parcours draaiden zij de rollen om en bleef Anika Smit met Luna foutloos. Sophie Bakker moest met Sam vier strafpunten laten noteren. Er worden pas weer springwed- strijden gehouden tijdens de Kerst bokaal op 28 en 29 december. De eerstvolgende officiële springwed strijd is 4 februari. Uitslagen: Paarden - eerste parcours: Klasse B: l.Fia Kooiman met Rockefeller 2 winstpunten, 2 winstpunten voor Gerard Roeper met Sandra Klasse L. 1 .Jorieke Meijer met Irco V 2 wp; 2.Mariska Witte met Typical Dutch 2 wp; 1 wp voor Marian van der Geest met Promis, 1 wp voor Sietske Koning met Silverbridge. Klasse M: Jehannes Andela met Condorenterprise Silverbridge 1 wp. Tweede parcours: Klasse B: 1 Fia Kooiman met Rockefeller 2 wp; 1 wp voor Ed van Wonderen met Little Lord. Klasse L" 1 Sietske Koning met Silverbridge 2 wp; 1 wp voor Mariska Witte met Typical Dutch Pony's - eerste parcours Klasse B/cat C 1 Mirjam Hin met Candy 2 wp; 1 wp voor Caroline Wetenkamp met Pax Potter. Cat.D/E: 1 Maaike Speckmann met Rose 2 wp; 1 wp voor Simone Plaatsman met Femke. Klasse L: 1 Sophie Bakker met Sam 2 wp. Tweede parcours: Klasse B/cat. C: 1 Mirjam Hin met Candy 2 wp. 2 wp voor Caroline Wetenkamp met Pax Potter. Cat.D/E: Simone Plaatsman met Femke 2 wp. Klasse L 1 Anika Smit met Luna 2 wp; 1 wp voor Sophie Bakker met Sam. Recreatievoetbal Uitslagen: De Koog - Oosterend 1 -2 SV Texel - Texelse Boys uitgesteld Het eerste damesteam van volley balvereniging Tevoko speelt zater dag in Zaanstad tegen de gelijk namige ploeg. Het team van de Zaankanters is ingrijpend gewijzigd ten opzichte van vorig jaar. Door de komst van speelsters van Omni- world zijn enkele hardhitters uit het eerste team, dat in de eerste divisie speelt, nu geselecteerd voor het tweede team. Deze versterking blijkt ook uit de uitslagen die de Zaanse ploeg tot nu toe in de regiosdivisie wist te scoren. De ploeg staat op een riante derde plaats op de rang lijst. Tevoko vertrekt gemotiveerd, met weliswaar een smalle selectie van zes speelsters, en gebrand op tenminste hetzelfde resultaat als in de vorige competitie, toen met 3-2 werd verloren. Waddenrace bij haven Oudeschild De haven van Oudeschild was dit weekend even het toneel van behendig manoeuvrerende sche pen. De twaalfde editie van de Waddenrace voor klippers, tjal ken en andere platbodems deed Texel aan. De schepen moesten bij het havenkantoor afmeren om een codewoord te zoeken. Eric Jan Geus en John Vlaming houden de stijgende lijn vast en wisten de vijfde speelronde van de competitie van Klaverjasclub Den Burg te winnen. Bart Weijdt en Willem Koomen hebben de leiding in het algemeen klasse ment overgenomen, maar met een minimale voorsprong. Eric Jan Geus en John Vlaming zijn bezig met een sterke serie en wisten deze ronde te winnen. Zij speelden voor de tweede ach tereenvolgende week ruim boven de 7000 punten. De score kwam regelmatig tot stand, al zetten zij in de laatste partij met een score van iets boven de 2000 pas echt de puntjes op de i. Zij behaalden 7411 punten en staan in de top-3 van het klassement. De titelverdedigers van vorig jaar, Willem Koomen en Bart Weijdt. hebben hun eerste score boven de 7000 te pakken. Vooral het tweede spel was prima met bijna 2400 punten. Dankzij hun score van 7272 punten nemen zij de leiding in het klassement over van de Veegers. Het ervaren duo Peter van Heer waarden en Huug Snoek wist na een matige start in het derde spel goed uit te halen. Ze behaalden hun eerste score boven de 7000 van dit seizoen. Met 7174 punten stijgen zij van de zeventiende naar de dertiende plaats in het alge meen klassement. Het spel van Marja en Martien Bakelaar is dit jaar wisselvallig. Hoge scores worden afgewisseld door avonden vol tegenslag. Maar deze week speelden zij 7122 pun ten bij elkaar en stijgen zij van de negentiende plaats naar de zeventiende plek. Arend Dijker en Piet Moree spelen constant, maar moesten ondanks een vijfde plaats deze speelavond toch een plaatsje in het algemeen klassement inle veren. De 6704 punten waren niet voldoende om het duo Vlaming en Geus achter zich te houden. Zij staan nu vierde in het algemeen klassement. Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 14 november Veld A: 18.30 Kobeko-NIOZ 1 De Kuip 19.15 Koetshuis-De Kuip NIOZl 20.00 Maarco-Randstad TESO 20.45 TESO-Autocentrale Maarco 21.30 Bremakker 2-Prinsen Cocky 22.15 Paal 28-Cocky Bremakker2 Veld B: 18.30 Pilaar-Wessels Mantje 19.15 PFB-Mantje Lenfi 20.00 LenR-NIOZ 2 PFE 20.45 RAB-Beverdam NI0Z2i 21.30 Interieurbouw-AH 22.15 De Wit-Rabo Interieurbouv Veld C: 18.30 Sportshop-lepe de Boer KM 19.15 Sportief-Klif 23 Sportsf 20.00 Timmer-Beverdam 2 Spor 20.45 Allerlei-Smash Beverdaml 21.30 Bremakker 1 -Zeilmak. Si 22.15 Schouwstra-Bosma Brem; Wedstrijdleiding: Mantje en KeesII (tel. 310221) Uitslagen: Texelse Autocentrale-Maarco Bouw Randstad-Het Koetshuis 3-0. Kobeko-TE 3-0; NIOZ 1 -Paal 28/de Krim 1-2. Café Cs Kuip-Bremakker 2 0-3; Cocky's Kapsa CVI 2-1; Rabobank-De Pilaar 3-0; AlbaJ Heijn-Ecotiem 3-0; Wessels Ontwerpt!-PF 3-0; Slagerij Beverdam-lnterieurbouw Tetél 1-2; NIOZ 2-De Wit Installatietechniek 2-i Bouwcenter RAB-Langeveld de Rooi| 0- Klif 23-Slagerij Beverdam 2 0-3: Slagerij lep de Boer-Timmers Bakkerij 2-1; Bar Sportfc- Sportshop Texel 2-1Smash '68-Durper Dru I-2; Jozefschool-NBC Eelman Panne-, I-9- Pntr, Ha Woal.no Kr,m 9_n Na twee jaar afwezigheid doen de Texelse jeugdgolfers weer mee aan de Noordhollandse winter competitie. Door een explosieve groei van het aantal jeugdleden bij de Texelse golfclub was het mogelijk een team samen te stellen. Hoewel de gemiddelde leeftijd van de Texelaars in ver gelijking met de andere teams erg laag was, werden er dankzij de club- en individuele trainingen goede resultaten geboekt in deze zware wedstrijd. De eerste wedstrijd werd gespeeld op een zeer drassige baan Sluispol- der in Alkmaar. Over achttien holes werd gestreden tegen de clubs uit Zaandam, Purmerend, Spaarnwou- de en Ooghduyne, de Westfriese en de Noordhollandse. De finale wordt in maart op Texel gespeeld. In Alkmaar eindigde Texel met 23,25 punten op de vijfde plaats. Eerste werd de Westfriese met 30,67 pun ten. Bij de individuele wedstrijden behaalde Thomas Wassenaar de eerste plaats. Laurens Groothuis kreeg een prijs voor het beste resul taat op de par 3 baan, Elske Zege- ren kreeg de aanmoedigingsprijs. Het Texelse team bestond uit Kevin van Zuilekom, Use van Zuilekom, Annabel Groothuis, Laurens Groot huis, Floor van Schendel, Josephine van Schendel, Elske Zegeren en Thomas Wassenaar. Jeugdcoaches waren Jaqueline Dijkstra-Kooiman, Iwan Groothuis, Arthur van Schen del en Ben Zegeren. De volgende wedstrijd wordt op 25 november in Zaandam gespeeld. Dat het op Texel niet aan jeugdige golftalenten ontbreekt, was bij insiders al lang bekend. Zo werd de 8-jarige Anna bel Groothuis deze zomer tweede bij de landelijke minitour en ook haar broer Laurens liet bij menig wedstrijd zijn sporen na. Kevin en Use van Zuilkom speelden samen met Thomas Wassenaar vorige week met goed resultaat een wed strijd in Domburg. 1-2; Foto de Waal-De Krim 3-0. Eilandschutters in Naarden HM Vijf leden van handboogvereniging De Eilandschutters deden zaterdag in Naarden mee aan de Vestingronde van Handboogschutterij Hilversum. De wedstrijd werd verschoten het terrein en in de gebouwen het Nederlands Vesting Museum op Bastion Turfpoort in Naarden. Er waren 35 doelen, zowel blazoe nen als driedimensionaal, waarop vanaf verschillende afstanden wem geschoten. De Texelaars, twee seni oren en drie jeugdleden, deden mee in de klasse hout traditioneel. Bij de heren kwamen 37 schuttere tegen elkaar uit. Jan Prins wem zesde met 495 punten, Willem Vla eindigde als dertiende (410). Lare Veldhuis (181) werd zesde bij tie jeugd, Sterre Veldhuis (166) achtste en Niels Veldhuis (155) negende. Aan deze klasse namen dertien 6n schutters deel. diverse speelobjecten. De school wil ook de directe omgeving opknapbeur, Een omheining die zijn beste tijd heeft gehad, een grasveldje dat vaak onder water staat, een rom melige beplanting en een kaal schoolplein. Als het aan openbare basisschool De Bruinvis in Oude schild ligt, krijgt de school snel weer een aantrekkelijke omge ving. Loodsbotter Texelstroom was één van de zeventien deelnemers. Vol gens schipper Peter Lock ging zij aanvankelijk goed van start, maar moest de strijd worden gestaakt nadat de nagelbank onderaan de mast was gebroken. 'Tijdens zo'n De school heeft samen met ouders race krijg je gelukkig meteen hulp en kinderen in een werkgroep van andere deelnemers, dus hij is plannen opgesteld voor een forse snel vernieuwd.' De schepen ver- opknapbeurt. Ze wil de omheining trokken in Harlingen en voeren naar vervangen door een nieuw hek, op Den Oever, Texel, Vlieland en Ter- het grasveld in de hoek van de De burgemeester en wethouders (bestuur van de school) gepresen teerd, want er moet nog wat geld op tafel komen. De school heeft aangegeven zelf achter het geld voor de speelobjecten, de gekleur de tegels en de aanleg van het voetbalveldje aan te gaan. Volgens directeur Albert Hoven worden er acties gehouden en fondsen aan geschreven. Voor de nieuwe omhei ning en het verbeteren van het groen heeft de school een beroep op de gemeente gedaan. Volgens Hoven zou de beplanting tijdens de lande lijke Boomplantdag kunnen worden schelling. 'Als schipper mocht je Houtmanstraat/Loodssingel moet aangepakt. Bedoeling is dat een zelf je route kiezen', aldus Lock. 'Er een verhard voetbalveldje komen nieuw hek drie meter naar binnen werd ook's nachts gevaren, maar je en op het schoolplein zijn diverse wordt geplaatst, zodat er rondom moest wel verplicht een pauze van speelobjecten gepland. De werk- het schoolplein een nieuw strook vier uur inlassen Het codewoord groep wil daar ook gekleurde tegels openbaar groen ontstaat waarvoor bij het havenkantoor was 'trommel- aanleggen. De fietsenstalling aan de stok'. Van elk schip moest iemand zijde van de De Houtmanstraat staat aan wal springen om het woord via op de nominatie naar de Tromp een telefooncel naar de organisa- straat te verhuizen en de zogeheten tie door te bellen. De Texelstroom, 'groene hoek' met bomen en strui- die komend jaar zijn honderdjarig ken bij de De Houtmanstraat kan bestaan viert, doet dit weekend een opknapbeurt verwachten. De mee aan de Tiende Internationale werkgroep wil in een moeite door Beurs voor Klassieke Schepen in ook het basketbalveld op het boei- Enkhuizen. Dat is de enige beurs in enlandie verharden. Daar staan al Europa voor mensen die klassieke twee baskets, maar op het gras is en traditionele schepen onderhou- het lastig basketballen den en beheren. De school heeft de plannen aan de gemeente verantwoordelijk is. De werkgroep verwacht dat er dan weer een fraaie beplanting ontstaat. 'De kinderen kunnen eventueel een rol spelen in het onderhoud', aldus Hoven. Wethouder Marian Merkelbach toonde zich lovend over de plannen en de wijze waarop veel Oudeschil ders betrokken zijn geweest. 'Daar willen we graag verder in meeden ken.' Ze wees er op voorhand op dat enig geduld bij de 'groene hoek' geen kwaad kan. 'Bij de Daalder- school in Oosterend hebben we hetzelfde meegemaakt en daar is uiteindelijk toch een mooi bos ont staan.' De Bruinvis wil op die plaats een 'groene speelhoek' inrichten met een kruip-glijspeelobject. Op het schoolplein wordt aan rek stokken, klauterobjecten en een ballenvanger gedacht. De school wil ook een klim-, klauter, en glij- speelobject dat elders op een voet balveld staat naar het schoolplein verplaatsen, omdat het op het voet balveld nauwelijks wordt gebruikt Direct omwonenden zijn over dat plan minder enthousiast en zien het speelobject liever op het voetbal veld staan. Het verhardde voetbalveldje moet 10 bij 25 meter groot worden. Als voorbeelden worden de pannaveld- jes bij Stayokay en op de Nikadel in De Koog genoemd. Hoven: 'Hopelijk sneuvelen er daarna wat minder ru- ten, want die worden nu na school- tijd nog wel eens als doel gebruikt De dorpscommissie van Oudeschild heeft inmiddels een financiële bij drage toegezegd. Ondernemersver eniging Oudeschild beloofde vorige week spontaan de kosten van een betonnen zitje op het schoolplein voor haar rekening te nemen )ek Sr Ret ieui «er telai T'; 'du :-o :k dat t jke fee en r '<33 Sred; :-v

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6