HEMA Meer leveranciers huiszorg op Texel teldorp: onderzoek plan extra eilanden Volle bak bij zwarte markt Akenburg Cjrocn Ttvartr JexeU in het harL, texelseScourant <S> DE WAAL Contracten met vier partijen f: Kerst- en Nieuwjaarskaarten al besteld? Verhuurtijd bungalows onderwerp discussie Texelaar met grasmaaier in sloot 1ELB0ER MAG KIEZEN: BOETE OF CELSTRAF CADEAUTJE VAN SINTERKLAAS PGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12126 DINSDAG 14 NOVEMBER 2006 Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. TEXELSE^ COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg (Advertentie) j «elaars met recht op huishou- slijke verzorging kunnen vol- snd jaar een beroep doen op er aanbieders. Naast Corbis bs Texel gaat de gemeente ook i *t drie overkantse aanbieders I ai samenwerkingovereenkomst lichting ZorgBedrijf Nederland, tchting West-Friese Zorggroep 8 Omring en Stichting Regionale I huiszorg worden de nieuwe leve- I nciers. Volgens een woordvoerder aide gemeente voldeden zij alle- ealaan de criteria die de gemeen- in de aanbesteding had gesteld. 8 gemeente, die vanaf volgend I gr verantwoordelijk is voor een si van de thuiszorg, is wettelijk I rplicht met meerdere aanbieders acten af te sluiten zodat er er marktwerking in de huishou- - ke zorg ontstaat. De algemene rnachting is dat de meeste Texe- •rsbij Corbis Plus Texel blijven. Die organisatie verleent op het moment met 68 medewerkers huishoudelijke hulp aan 340 Texelaars. ZorgBedrijf Nederland is gevestigd in Groningen en heeft een bijkan toor in Den Helder. Volgens een woordvoerder heeft de organisatie in het verleden één keer huishou delijke verzorging op Texel gele verd. De zorgaanbieder overweegt werknemers op het eiland in dienst te nemen. 'Daar kunnen we bijvoor beeld met het Centrum voor Werk en Inkomen afspraken over maken.' De Omring, gevestigd in Hoorn, moet volgens een woordvoerder dergelijke praktische zaken nog uit werken. De zorggroep was tot voor kort voornamelijk in West-Friesland actief, maar slaat volgend jaar in de gehele regio Noord-Holland Noord de vleugels uit. De Stichting Regi onale Thuiszorg is gevestigd in Alk maar en onderdeel van de Evean Groep in Purmerend. Lees verder op pagina 5 Intocht Sinterklaas Hoe het hem lukt. zal altijd wel een groot mysterie blijven, maar op dezelf de dag dat Sinterklaas in Amsterdam voet op Nederlandse bodem zet, brengt hij ook al een bezoek aan Texel. Pagina 2 Hout geborgen Hulpstrandvonder Maarten Jan Boon uit De Koog heeft gistermorgen op het strand tussen paal 17 en 19 één pak hout geborgen. Het moet afkomstig zijn van de Baltic Forest, het schip dat zaterdagavond een mijl of dertig ten noorden van Vlieland 178 pakken hout overboord zette. Pagina 5 Kamerlid in bestuur musea Tweede-Kamerlid Diederik Samson wordt bestuurslid van de Stichting Texels Museum. De parlementariër is gevraagd door directeur Just van den Broek van Ecomare. De twee kennen elkaar van Greenpeace. Vol gens Samson was het bestuur op zoek naar iemand met verstand van energie en klimaat. De Stichting Texels Museum wil zijn kennis inzet ten bij de herinnchting van het bui tenterrein van Ecomare. Het centrum voor wadden en Noordzee wil daar onder meer aandacht schenken aan de gevolgen van klimatologische veranderingen. Samson wordt eind deze maand geïnstalleerd. Meer gevallen van herschouw Schouwmeesters van Hoog heemraadschap Hollands Noor derkwartier zijn de komende vier weken op pad voor de tweede controleronde van sloten. Het aantal herschouwgevallen ligt tien procent hoger dan vorig jaar. Dit hogere aantal is waarschijnlijk te wijten aan het slechte weer in augustus, waardoor de oogst en het daarop aansluitende slootonder- houd zijn verlaat. Daarnaast heeft de invoering van de nieuwe keur tot gevolg dat er strenger wordt gecon troleerd. Ook is de organisatie aan gepast, waardoor de afhandeling van de overtredingen nauwkeuriger verloopt. Onderhoudsplichtigen die hun sloten tijdens de herschouw nog niet (goed) geschoond heb ben, worden door medewerkers van het hoogheemraadschap benaderd. Daarbij geven zij aan dat bij aan houdende nalatigheid het Hoog heemraadschap het werk op kos ten van de onderhoudsplichtige zai laten uitgevoerd. Het regelen van de waterstand kan alleen goed worden uitgevoerd worden als alle onderhoudsplichtigen daaraan hun medewerking verlenen. VEULS TE WETjE^y tot 1 december 10% korting op de drukkosten Voor veel bezoekers (en verkopers!) is de zwarte markt in manege Akenburg een jaarlijks terugkerend uitstapje. aanleg van extra eilanden ten xden van de Waddeneilanden serieus worden onderzocht, zegt burgemeester Joke Gel- in een reactie op voorstellen Hans Alders, voorzitter van het inaal College Waddenzee. presenteerde tijdens een bij- (omst van veiligheidsdeskundi- Geen turbine op sporthal bouw van een horizontale hdturbine op het dak van sport- IOns Genoegen in Den Burg is orlopig van de baan. Het bedrijf (de turbine zou bouwen is in anciële problemen geraakt. Overijsselse bedrijf WindWall ede gemeente twee jaar geleden «raagd bij wijze van proef een izontale turbine met een hoogte twee en een lengte van tien eter te plaatsen. Die had jaar- is zo'n 6000 kiloWatt-uur moeten [leveren, ongeveer tien procent de totale elektriciteitsbehoefte mOns Genoegen. Lees verder op pagina 5 gen, hoge ambtenaren en medewer kers van waterschappen plannen om extra eilanden aan te leggen. Die zou den in de toekomst, als de zeespiegel stijgt, het nsico op overstromingen of grootschalige kustafslag moeten verkleinen. Geldorp, voorzitter van het samenwerkingsverband De Wad deneilanden, zegt de zorg van Alders serieus te nemen. 'Het zou goed zijn als de technische haalbaarheid wordt onderzocht. Daarna kun je de kosten afwegen tegen de risico's op over stromingen. Het is nu nog niet nodig, maar je moet uitgaan van worst-case- scenario's die zich in de toekomst kunnen voordoen.' Dat overstro mingen niet denkbeeldig zijn, bleek anderhalve week nog geleden tijdens de eerste zware najaarsstorm. In de Waddenzee rolden hogere golven dan ooit gemeten. Volgens de Unie van Waterschappen kroop Nederland ongemerkt door het oog van de naald, omdat er slechts een paar dagen tus sen de storm en springtij zat. Als die twee waren samengevallen, was het kritiek geworden in Groningen en Friesland. Geldorp wijst erop dat in het Duitse waddengebied twee jaar geleden al een soortgelijke discussie over kustbescherming is gestart. Lees verder op pagina De jaarlijkse zwarte markt in manege Akenburg bleek zondag een goede slechtweer- voorzie ning. Bijna duizend bezoekers passeerden de kassa op zoek naar koopjes en curiosa. De 59 kramen boden een grote diversi teit aan goederen. Terwijl de één zijn waren aanprees als een volleerd marktkoopman, wachtte de ander tot potentiële kopers zich meldden. Het grote aan tal stands zorgde voor een sfeer volle markt. 'Je moet altijd maar afwachten hoe de handel gaat, maar gezellig is het wel', aldus een van de standhouders. Potten en pannen, video's, DVD's en speelgoed te kust en te keur. Vooral 's morgens was de drukte groot en waren de ver kopers tevreden, 's Middags werd het aanzienlijk rustiger en besloten verscheidene verkopers uitverkoop te houden om toch van de spullen af te komen. De toegangskaartjes golden tevens als lotnummer voor de deurprijzen. De nummers 233, 450, 327, 494 en 927 hebben een FM walkradio gewonnen. De hoofd prijs, een DVD-speler, is gevallen op nummer 422. De prijzen zijn don derdag vanaf 19.00 uur af te halen in de manege. De zwarte markt wordt volgend jaar gehouden op zondag 11 november. In het ene park moeten de vakan tiehuisjes minimaal 13 weken worden verhuurd, in het andere 129 en er zijn ook parken waar de eigenaren zelf mogen bepalen of en hoe lang ze hun bezit mogen verhuren. Met als gevolg dat er de laatste jaren nogal wat huisjes aan de verhuur zijn onttrokken. In hoeverre de gemeente hier voor beleid moet maken, is een vraag die wordt voorgelegd aan het Toeristisch Kennisinstituut. De gemeente heeft geen regels over de periode waarvoor huisjes al dan niet moeten worden verhuurd. En tot dusver is het niet de gemeente die bepaalt of in de huisjes al dan met voor een bepaalde periode gas ten moeten worden ondergebracht. Het betreft doorgaans een privaat rechtelijke overeenkomst tussen de (vereniging van) eigenaren en de beheerder van het park, die ook door de gemeente kan zijn onder tekend. Volgens een woordvoerder van de gemeente liggen er vaak bedrijfseconomische motieven aan ten grondslag. Lees verder op pagina 5 Tuinwal rotonde bevalt niet goed Naast de verlichting wordt moge lijk ook het groen op de rotonde van De Waal veranderd. De dorps commissie wil praten over alterna tieven voor de vijf tuinwallen die er nu staan. De rotonde ziet er rommelig uit, er groeien wietplanten en dat leidt tot onvrede in het dorp. Dorpscommis sievoorzitter Edo Kooiman opperde woensdagavond tijdens het bezoek van burgemeester en wethouders aan De Waal de suggestie de tuinwallen plat te gooien en te vervangen door graszoden. Dat leidde meteen tot opmerkingen uit de zaal dat 'er wel Restaurants Texelse restaurants zijn dit jaar niet opgenomen in de Top 100 van de Lekker 2007. Dat is dé restaurantgids van Nederland die deze week weer verschijnt. Voorgaande jaren prijkten nog wel eens gerenommeerde Texel se restaurants op de erelijst. Mede werkers van de restaurantgids keuren jaarlijks zo'n vijfhonderd restaurants. meer mogelijk is' waarna Kooiman besloot op een ander tijdstip nader over alternatieven te praten. De tuin- club van De Waal wil eveneens over een ander uiterlijk meedenken. De rotonde werd vorig jaar van vijf tuin wallen voorzien als verwijzing naar de vijf omliggende wegen. Brandweer, politie en ambulance zijn vrijdagmiddag uitgerukt om een 74-jarige bewoner van de Marsweg uit de sloot langs zijn tuin te redden De man was tijdens het grasrnaaien te dicht langs het talud gereden, waardoor hij met de grasmaaier in het water tuimelde Hoe lang de man in de sloot heeft gelegen, is niet bekend, maar de ambulance verpleegkundigen hielden er reke ning mee dat hij onderkoeld was geraakt. Hij werd voor de zekerheid opgenomen in het Gemini Zieken huis in Den Helder. De man is inmid dels weer thuis en het gaat naar omstandigheden goed met hem. Autoschadebedrijf Schoenmaker haalde samen met de brandweer de grasmaaier uit het water. Agressieve gast in de boeien 'politie heeft in de nacht van zater- 5 op zondag even na middernacht "51-jarige inwoner van Wittem aan houden. De man had samen met 'vrouw, dochter en schoonzoon op vakantiepark bij De Cocksdorp huisje gehuurd. Door overmatig »holgebruik werd hij agressief en te diverse bedreigingen richting zijn nilieleden. Daarbij kwam het tot handgemeen tussen de man en vrouw, waarbij de schoonzoon senbeide kwam. De verdachte is ogenomen naar het politiebureau. HEMA Per abuis is op Texel de Smterklooszak niet bezorgd, doarom kunt u met deze advertentie van Sinterklaas op vrijdog 17 november en zaterdag 1 8 november naar HEMA Op vertoon van deze advertentie ontvangt u dan 15% KASSAKORTING. En het mooiste is dot u deze advertentie tijdens deze twee dagen onbeperkt kunt gebruiken

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 1