Muziekschool houdt Vlaams weekend IEXELSE 2 COURANT Sinterklaas maakt rondje langs Texelse dorpen oPIENie Fenna Boon nieuwe blogger Agenda <^>teso Strijkkwartet in kerk De Waal DINSDAG 14 NOVEMBER 2006 Oudeschild. Als alles goed gaat, zet de Sint zaterdag e Hoe het hem lukt, zal altijd wel een groot mysterie blijven, maar op dezelfde dag dat Sinterklaas in Amsterdam voet op Nederlandse bodem zet, brengt hij ook al een bezoek aan Texel. De Goedheilig man wordt zaterdag even na het middaguur verwacht in de haven van Oudeschild, waarna hij een tocht langs bijna alle dorpen op het eiland begint. Hoewel er eerst geen geld voor was, heeft het organisatiecomité toch een warm welkom voor Sinterklaas bereid. Dat betekent dat niet alleen a het middaguur burgemeester en wethouders en een heleboel kinderen op de haven in Oudeschild op hem zullen staan wachten, maar ook het Koninklijk Texels Fanfarecorps, dat enkele pas sende muziekstukken heeft ingestu deerd. Hoe laat de Sint precies komt, is natuurlijk nog de vraag, maar wie hem niet wil missen, doet er goed aan rond 12.00 uur op de haven te staan. Volgens onbevestigde berich ten legt de stoomboot - of een ander schip - rond 12.30 uur aan. De Goedheiligman blijft ongeveer een uur in Oudeschid en vertrekt daarna richting Den Burg. Rond 14.00 uur gaat bij de Burgemeester de Koning hal een stoet van oude trekkers en auto's, het fanfare én de Sint van start. Ze doen de Elemert, Pieter van Cuyckstraat, Ada van Holland straat, Keesomlaan, Elemert, Park straat, Weverstraat, Stenenplaats, Waalderstraat. Burgerhoutstraat. De Zes (bij De Gollards), Gasthuisstraat, Hogerstraat, Stenenplaats en Bm- nenburg aan alvorens rond 14.45 uur op de Groeneplaats te arriveren. Op het bordes van het gemeentehuis wordt Sint opnieuw welkom geheten door de burgemeester, daarbij geas sisteerd door een speciale Sinter klaasband en natuurlijk kinderen. De wonderen zijn de wereld nog niet uit, want ongeveer tegelijkertijd wordt de Sint in Oosterend ver wacht. Leden van muziekvereniging Excelsior verlaten om 13.45 uur dorpshuis De Bijenkorf en lopen naar het voormalige brandweerhuisje aan de Nesweg, het startpunt voor een feestelijke tocht door het dorp. Aan het eind wacht een gezellig pro gramma in De Bijenkorf. Omdat de Pieten wel eens iets verkeerds doen, is spreekstalmeester Cor Trap ver zocht een beetje lijn in het geheel aan te brengen. Ook in Den Hoorn maakt de Sint zijn opwachting. Om 15.00 uur vertrekt DEK met majorettes, drumband en fanfare van dorpshuis De Waldhoorn om hem in te halen op de hoek van Klif en Rommelpot. Het dorps huis is vanaf dat moment open. Na een rondje door het dorp te heb ben gemaakt, doet Sinterklaas De Waldhoorn aan en begint rond 15.45 uur een feestelijk programma, geleid door gastvrouw Janien de Bruijn. Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten ver eren De Cocksdorp rond 15.30 uur met een bezoek. Onder muzikale begeleiding van het Koninklijk Texels Fanfarecorps vertrekt op dat tijdstip een stoet bij het Eierlandsche Huis. Nadat iedereen er weer terug is, begint in het dorpshuis een leuk pro gramma voor kinderen en het hoge bezoek uit Spanje. Rond 15.30 uur wordt de Sint even eens in dorpshuis 't Skiltje in Oude schild verwacht. Ook daar wacht hem een feestje, dat behalve voor hem en zijn Pieten alleen voor de kin deren uit Oudeschild zelf bedoeld is. Van een officieel bezoek van de Sint aan De Koog en De Waal is de redactie niets bekend. Mocht het er toch van komen, dan houden wij ons aanbevolen voor meer informatie. De Muziek- en Dansschool in Den Burg is vrijdag, zaterdag en zon dag voor de derde keer het toneel van een Vlaams weekend. Er zijn workshops Vlaamse dans, zang en muziek en een bal waar Vlaamse bands optreden. Draailier, trekzak en doedelzak zijn de opvallendste instrumenten die tijdens het weekend aan bod komen. De deelnemers zijn er drie dagen mee in de weer, maar ook andere belangstel lenden kunnen kennis maken met de Vlaamse instrumenten. 'Op zaterdag middag houden we een instapuur dat voor iedereen toegankelijk is', vertelt organisator Loes Bakker, docente aan de Muziek- en Dansschool. Dat instapuur is van 16.30 tot 17.30 uur. Het Vlaams weekend staat groten deels in het teken van het zogeheten bal folk. Bakker: 'Dat is een combina tie van Franse. Vlaamse en Bretonse dansen. In Belgie zijn veel jongeren die daaraan doen, in Nederland ligt de leeftijd gemiddeld wat hoger.' De muziek wordt verzorgd door de bands Embrun en Lino. Zij treden zaterdag avond op en daarnaast verzorgen de muzikanten drie dagen lang de muzi kale workshops. Mensen die daaraan meedoen, moeten enige muzikale Vrouwen van Nu De afdeling Texel van de NBvP Vrou wen van Nu komt woensdag bijeen in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Els de Jager spreekt over haar reis naar de noordcol van de Mount Everest. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. ervaring hebben. Deelnemers aan de zang- en dansworkshops kunnen blanco instappen. Bij de zangwork shop wordt aandacht besteed aan het Ypersch Oud Liedboek en liedjes uit De Kempen. Bij de dansworkshop wordt geoefend op onder meer wals, Scottish, polka, mazurka en bourrée, dansen die terugkomen in het bal folk. Volgens Bakker hebben zich inmiddels zestig mensen ingeschre ven, waarvan een deel Texelaars. Bij elke workshop zijn nog een paar plaatsen vrij. Zaterdagavond vanaf 19.30 is er in de voorspeelzaal van de muziekschool een open podium waar de deelnemers laten horen en zien wat ze hebben geleerd. Vanaf onge veer 21.30 uur verzorgen het Groot AdHoc Orkest uit Enkhuizen, Lirio en Embrun optredens waarbij het bal folk centraal staat. Op zaterdagmiddag wordt in hotel Den Burg een speci ale Vlaams/Texelse lunch geserveerd. Belangstellenden kunnen voor meer informatie of deelname terecht bij Loes Bakker (tel. 0223-628580), de MDT (tel. 313493) of www.mdt-texel. nl. Deelname kost €110,-. Jongeren tot 21 jaar betalen €60,-. College in De Koog De meierblis, de bestrijding van hondenpoep, het plaatsen van een vast urinoir en de mogelijkheden van woningbouw zijn onderwerpen die donderdag ter sprake komen, als het college van burgemeester en wethouders een bezoek brengt aan de dorpscommissie van De Koog. De vergadering is openbaar en vindt plaats in dorpshuis De Hof, aanvang 20.00 uur. Van Heeswijk in Galerie Posthuys In Galerie 14-16 Posthuys Texel aan de Brink in De Koog is vanaf deze week werk te zien van Mari anne van Heeswijk. Van Heeswijk (1961) studeerde aan de academies in Arnhem en Tilburg. Na haar eindexamen in 1991 werk te ze als vormgeefster bij Studio Splash in New York. In 1994 startte ze in Nederland haar ontwerpstudio Villa van Heeswijk. Zij verzamelt afgedankte gebruiksvoorwerpen en decoratiemateriaal en verwerkt dit tot nieuwe 'decadente' objecten. Daarnaast maakt zij wandkleden, sieraden, schalen, collages en des sins. In Het Posthuys is nieuw werk te zien, geïnspireerd op de natuur. In veel objecten zijn oesterschelpen en Sint Jacobsschelpen verwerkt. Behalve van de stranden en uit de restaurantkeukens verzamelde de kunstenares ook materialen op de Texelse kofferbakmarkten. Wat zou 't in Paal 9 In strandpaviljoen Paal 9 speelt zon dag de Texelse formatie Wat zou 't. Deze viermansformatie speelt covers van Nederlandse bands als Blof en De Dijk. Het optreden begint om 15.00 uur. de toegang is gratis. Beleggingsclub zoekt leden Winst is meegenomen, maar voor al de verrijking van de kennis over beleggingen is de meerwaarde van beleggings- en studieclub Break Even die al een paar jaar op de eerste maandagavond van de maand bijeenkomt. Gezellig heid en eigen inbreng gelden als kenmerk. Winst mag dan niet het hoofddoel zijn, het neemt- niet weg dat de leden de laatste jaren een aardig resultaat hebben geboekt. Vorig jaar is er zelfs 25 procent uitge keerd op ieders inleg. Voor dit jaar 2006, 'snuffelt' de club ook al weer aardig aan de uitkomst van 2005. Omdat het lidmaatschap voor een ieder haalbaar moet blijven, is de maximale inleg of het entreebedrag €1000,-. Er is beperkt plaats voor nieuwe leden. Inlichtingen bij Fred Klok, tel. 316501of Frits Langeveld, tel. 06- 53548888 Mannenkoren geven concert Het Texels Christelijk Mannenkoor ontvangt deze week het Holtens Mannenkoor, dat het jaarlijkse uit stapje dit keer naar Texel maakt. Enkele jaren geleden was het Texel se koor te gast in Holten. Zaterdag geven de koren een gezamenlijk concert in de Maartenskerk in Oos terend. Dit begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrij ding van de gemaakte kosten. Overleven Als buitendorper moet je uit ander hout gesneden zijn dan wanneer je huis in een dorp staat. De afstanden tussen dorp en buiten gebied waren en zijn nog steeds langer dan andersom, leerde een piepklein snel interviewtje me dit weekend. De buitendorper is het survivertype, dat voortdurend moet inspelen op de beperkin gen. Het veel geprezen openbaar vervoer, waar we zoveel mogelijk gebruik van moeten maken om de ozonlaag nog een beetje intact te houden, njdt lang niet overal en zeker niet dicht langs de uit hoeken. Dus, hup kinderen, op de fiets naar school. Regen en harde wind? Niks mee te maken, trappen! Wachten bij een lekker beschutte bushalte? Mooi niet. Op heel veel winderige hoeken is het nog steeds vergeefs zoeken naar een abn, al is er de laatste jaren hier en daar zowaar één opgericht. Buitenaf toch meer een must dan in de beschutting van een dorp, zou je denken. Den Burg in voor boodschappen is voor de mensen van buitenaf tegelijk ook een vorm van sport, wanneer zij niet aan de twee-uurstermijn voor parkeren gebonden willen zijn of niet wil- len dokken. 'Het kost me iedere keer weer een bult extra tijd, maar het houdt me fit en dat is ook wat waard', verzekerde een onder vraagde mij, een beetje cynisch lachend. 'Die energie hebben we misschien op een dag hard nodig, wanneer de sirenes de mensen in de dorpen waarschuwen voor naderend gevaar. Het geluid is in de wind allang verwaaid voor het bij ons op de boerderij is. Ik heb hem hier tenminste nog nooit gehoord. Ik vraag me daarom wel eens af: houden ze daar in Den Burg wel van buitendorpers? En heb je het gelezen? Nu willen ze ook de verlichting in het bui tengebied nog naar de haaien helpen. Met een heilig woord heet het e-ner-gie-besparing. Niet voor ons dus. Binnenkort zoeken we ons rot naar een afslag en zijn we er intussen al voorbij. En waar moeten m'n kmders straks naar hun achterlichie kijken als het er onderweg mee ophoudt? Laten ze op de Bernhardlaan een paar lampen uitgooien, deer benne nog huuze zat met een buutelampie. Pien Verberg §cholieren web-log j) texelsescholieren.web-log.n] Fenna Boon (14) uit De Cocks dorp neemt het weblog www. texelsescholieren.web-log.nl over van Anna Sprenkeling uit Lower Hutt. Fenna zit in de derde klas HAVO/ VWO van OSG De Hogeberg en heeft als hobby's gitaar spelen, muziek luisteren en shoppen. Fenna speelt tennis en probeert regelmatig hard te lopen. 'En ik fiets iedere dag naar school.' Naast huiswerk heeft ze ook nog wel tijd voor een feestje. Een baantje heeft ze niet, alleen in de zomer. 'In de winter is er in De Cocksdorp niet zoveel te doen.' Fenna houdt het weblog bij tot maandag 27 november. Anna Sprenkeling heeft zondag haar laatste blog geschreven. 'Oh. het is al zondag. Laatste weblog alweer. De twee weken zijn voorbij gevlogen. Ik vond het erg leuk om te doen. Bedankt voor jullie leuke reacties. Enne... jullie weten, als jul lie in de buurt zijn, you're welcome.' In haar laatste bijdrage beschrijft ze het food-, toy- and craftfestival op haar school. 'Dat betekent dus de hele dag biologische koekjes, bijen waskaarsen, houten knikkerbanen, biodynamisch volksdansen, Rudolf Steinerboeken, blokfluiten en wraps met macrobiotische kip.' En op de valreep weet ze groot nieuws te melden. 'Amy mag komen! Naja... bijna dan, alleen moeten de kiwi's nog ff toestemming geven. Maar Alfred (belangrijk figuur op de OSG) vindt het goed Papa gaat vol gende week nog even met onze school overleggen, en dan kunnen we beginnen met plannen maken. Oke, dat hebben we eigenlijk al gedaan. We gaan knolhobbelen, in een bal van de berg rollen, shoppen tot we droppen, lachen, huggen, gekke dingen doen en heel veel bijkletsen. Heb er zin in.' Visserskoor in Stayokay Vier vissers- en shantykoren geven zaterdag 18 november optredens in het nieuwe hostel van Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg. Een van de vier is het Oudeschilder Vis serskoor, de andere koren komen uit Harderwijk, Hoorn en Heerenveen. Ze treden elk twee keer op, van 15.00 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 23.00 uur. De optredens zijn onderdeel van een landelijk shantyfestival van de hostel organisatie. De beste koren gaan in februari naar de finale. Sinterklaasmarkt In het Ambachtscentrum op het Wezenland in Den Burg wordt woensdag 22 november een Sin terklaasmarkt gehouden. Van 12.00 tot 19.00 uur kunnen bezoekers een Sinterklaaszeepje maken, speculaas jes of kaarsen. Deelname kost vanaf €1,50 per activiteit. De gehele dag worden rondleidingen gegeven door de bierbrouwerij en de distilleerde rij. Het Ambachtscentrum wordt om 13.30, 15.00 en 17.00 uur verblijd met een bezoek van Sinterklaas en Zwarte Piet. De entreeprijs is €2,-. Meer informatie is te vinden op web site www.ambachtscentrum.nl. Recordbedrag voor goede doel De jaarlijkse klaverjasdrive voor het goede doel die zaterdag in dorps huis 't Skiltje in Oudeschild werd gehouden, heeft het recordbedrag van €625,- opgeleverd. Naast het inschrijfgeld dat de 34 deelne mende koppels betaalden, werden maar liefst 1200 loten aan de man gebracht. Er werd goed gespeeld en meer dan tien koppels behaal den 6.700 punten of meer. Winnaars werden Door Witte en Riet van Heer waarden met een score van 7.314 punten en dne marsen. Jaap en Rei- na Tuitman werden tweede (6.952, 6 marsen), Marja en Martien Bake- laar derde (6.910, 3). De verschil len waren klein. André Zoetelief en Sieme Timmer, die de tiende plaats bezetten, hadden 6.705 punten. Damesduo in Klif In Klif 12 in Den Hoorn is donderdag en vrijdag de voorstelling Intens te zien van cabaretduo Luider en Van Donselaar. Verwerkten zij in het vorige programma hun lief en leed al tot hilarische scènes, prachtige liedjes en mooie dialogen, in Intens gaan de bei de cabaretiers een stapje verder. Nog dieper graven zij in hun rugzakken naar mooi materiaal. Zij bespreken hun eerste grote liefde, het huwelijk dat spannend moet blijven, stude rende kinderen, het verdelen van een erfenis, paaldansen, roze wolken en meer herkenbare, alledaagse onder werpen. Daarnaast verrassen zij het publiek met hun zangkwaliteiten. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €14,-. Diner vooraf is mogelijk, reserveren kan via tel. 319633 en e-mailadres info@klif12.nl. Workshop Echt Recht De organisaie Context coaching, trai ning en mediation verzorgt vrijdag 24 november in De Lindeboom in Den Burg een workshop Echt Recht Con ferenties. Deze workshop, bedoeld voor mensen die belang hebben bij het herstellen van relaties tussen groepen en personen, wordt inge gaan op de mogelijkheden van her- stelgericht werken. Bij een Echt Recht Conferentie krij gen slachtoffers de kans te vertellen wat het gebeurde voor invloed had en daders kunnen vertellen wat hen bewoog. Tijdens deze conferenties verandert het beeld dat mensen van elkaar hebben en ontstaat er ruimte voor excuses en het herstellen van schade. Voor zowel slachtoffers als daders betekent een dergelijke con ferentie vaak een stap in de verwer king van een traumatische ervaring. De workshop - waarin betrokkenen leren hoe ze een dergelijke conferentie kunnen vormgeven - duurt van 9.30 tot 16.15 uur. Deelname, inclusief kof fie en thee, kost €40,-. Inschrijven kan via e-mailadres contexttexel@hotmail. com. De inschrijving is pas definitief na het ontvangen van de betaling op giro 5324596. Nieuw stuk Waddenspeulers Toneelvereniging De Wadden speulers uit De Cocksdorp heeft Gestrand in studie genomen, een komische thriller van Mary Bakker- Schoon. Het stuk wordt uitgevoerd op 17 februari in het Eierlandsche Huis. De eerder geplande avond - op 25 november - komt te vervallen. Dinsdag 14 november: De gemeenteraad debatteert in openbare vergadering in het raadhuis over de begroting Aanvang 18.30 Bewonersvereniging Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond voor leden in het zaaltje bij Star- kenburgh (Thijsselaan 40A, Den Burg). Meer informatie staat op de website www.bewonersverenigingtexel.nl. In de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg spreekt orga nist Hans de Goede over de com ponist Bach. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €2,50. De Diabetesvereniging Nederland houdt een informatieavond in de Zr. Kueterzaal in het Gemini Ziekenhuis. Het thema is 'Diabetes: spieren en bloedvaten'. Aanvang 20.00 uur. toe gang gratis. Voor meer informatie, tel. 0223-631856 of 0223-634698. Cinema Texel in Den Burg vertoont Wild Romance (aanvang 19.00 uur). The Devil wears Prada (19.15 uur) en World Trade Center (21.30 uur). In de serie De Volkskrant-filmavonden draait Tapas (21.15 uur). Woensdag 15 november: Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door de Slufter. Deelname kost €6,-, opgave bij Eco- mare, tel. 317741 De afdeling Den Burg van de ouderen bond ANBO vergadert vanaf 14.00 uur in De Buureton aan de Beatrixlaan Na het officiële gedeelte geeft Cees Maas een diavoorstelling over Texelse vlinders. In de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg wordt een discussie-avond gehouden over het boek 'Dubbelspel' van Frank Martinus Arion. Dit in het kader van de lees bevorderingscampagne 'Nederland leest'. De afdeling Texel van de NBvP Vrou wen van Nu komt bijeen in de Buur eton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Els de Jager spreekt over haar reis naar de noordcol van de Mount Eve rest. De bijeenkomst begint om 20.00 Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken tekenfilm Baas in Eigen Bos (aanvang 14.00 uur). Piet Piraat en het Vliegende Schip (14.15 uur), de Nederlandse première van Kruistocht in Spijkerbroek 16.00 en 19.00 uur), The Devil wears Prada (16.15 uur), Wild Romance (19.15 uur) en World Trade Center (21.30 uur). In de serie De Volkskrant-filmavonden draait Tapas (21.15 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont Afblijven (15.00 uur) en Zwartboek (20.00 uur). Donderdag 16 november: Bij Volkssterrenwacht De Jager bij Ecomare kan vanaf 19.00 uur met oud Papier Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaat sen van de vuilcontainers, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papier wagen komt in de volgende straten: 1. Bernhardlaan, Beatrixlaan. een telescoop naar de sterren v den gekeken Het sterren kijken gaat alleen door bij helder weer Bij tv.ijfet kan rond 18.00 uur gebeld word» naar 06-45552708. In dorpshuis De Hof begint om 20.00 uur een openbare vergadering van burgemeester en wethouders en de dorpscommissie van De Koog. In buurthuis Bethel aan de Muywegn Zuid-Eierland begint om 20.00 uuree open klaverjasdnve. In theater Klif 12 in Den Hoom brengt cabaretduo Luider en Van Donse laar het programma 'Intens'. Aanvang 20.30 uur, toegang €14,-. Diner vooraf mogelijk, reserveren via tel. 319633. Cinema Texel in Den Burg vertoont The Devil wears Prada (aanvang 20.00 uur) en Kruistocht in spijkerbrot (20.15 uur). Vrijdag 17 november: In de Lubertischool wordt van 1700 uur tot 20.00 uur een fancy-fair gehou den. De opbrengst wordt besteed aan de inrichting na de verbouw van da school. In de kantine van Texel'94 begint om 20.00 uur de najaarsvergadenng vai Wielervereniging Texel In de Muziek- en Dansschool in Dei Burg wordt vanaf vandaag drie dagen lang een Vlaams weekend gehouden, Om 20.00 uur begint in De in De Waal de première van volksto neelstuk 'De Jantjes' door 't Amateur tje. Vanwege het 50-jarige jubileum van de toneelvereniging betreft hè tevens een gala-avond, waarop ook oud-leden en sponsoren welkom zi|n. De voorstelling is uitverkocht. In theater Klif 12 in Den Hoorn brengt cabaretduo Luider en Van Donse laar het programma 'Intens'. Aanvang 20.30 uur, toegang €14,-. Diner vooral mogelijk, reserveren via tel. 319633, Cinema Texel in Den Burg vertoont Kruistocht in Spijkerbroek (aanvang 18.45 uur), Wild Romance (19.15 uur). Zwartboek (21.30 uur) en The Devi wears Prada (21.45 uur). TESO zet vrijdag van 9.30 tot 1600 uur twee boten in en verzorgt dai ieder half uur een afvaart, zowel van-j.* Den Helder als vanaf Texel. Toch moe ten automobilisten in Den Helder tus sen 12 00 en 16.00 uur rekening hou den met wachttijden van een half uur. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn die dag zijn uitsluitend bestemd vooi het vervoer van gevaarlijke stoffen. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel 369600 of website www.teso.nl. TEXELSE^COURANT Hoogwater te Oudeschild Di. 14 01.50 en 14.00 u. Wo. 15 02.45 en 15.24 u. Do. 16 04.10 en 16.47 u. Vr. 17 05.05 en 18.04 u. Za. 18 06.10 en 18.45 u. Zo. 19 06.45 en 19.34 u Ma. 20 07.34 en 20.20 u. Di. 21 08.25 en 21.06 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 19 novem- berop om 08.09 en gaat onder om 16.42 uur; maandag 20 november nieuwe maan; dins dag 14 november doodtij. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl goaeoonocid bi, du Kamer va-> Koophandel c-n Fah«Vn 10 Amsterdam onder numme» 41198699. Een eremp!» de Regelen voor hel Advatentieweion wordl op lm vtm* koslekws loegejonden. Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35.05 33,45 Per jaar 68,30 66,15 umom»®* Bij verzending naar het buitenland zijn pa- tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. -:e< Devi In de kerk van De Waal vindt zon dag een Waalder Koffieconcert plaats, verzorgd door strijkkwar tet Striking 4. Stnking 4 uit Amsterdam werd in 2001 opgericht door leden van het VU- orkest. Rosa Spanjaard (eerste viool) speelde zes jaar in het VU-orkest en is aanvoerder van het Amsterdamse strijkorkest Lundi Bleu. Jet Berk hout (tweede viool) speelde in het VU-orkest, het Nederlands Studen tenorkest en het Ricciotti-ensemble. Daarnaast produceert zij (historische) theatermuziek. Altvioliste Hanneke Miedema speelde in diverse symfo nieorkesten en is mede-oprichtster van strijkorkest Lundi Bleu. Celliste Marije de Waard speelt al sinds haar kinderjaren cello, studeerde hij Pas cal Wendt en maakt deel uit van nationale muziekgezelschappen en Amsterdamse barokorkesten. Striking 4 geeft regelmatig concerten en verzorgt daarnaast de muzikale omlijsting van openingen, lezingen en bruiloften. Behalve klassieke muziek speelt het kwartet ook salon- muziek, tango's en ragtimes. Op het programma van zondag staan het stnjkkwartet in D van Mozait Strijkkwartet no. 7 van SjostakovitS) en enkele Roemeense dansen van Bartók. Het concert begint om uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW en voor aanvang in de kerk. De toegang bedraagt €7,-. Pass touts voor dit en de volgende twee concerten kosten €17,50. Klaverjassen In buurthuis Bethel aan de Muy- weg in Zuid-Eierland vindt donder dag een open klaverjasdrive plaats Deze begint om 20.00 uur.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2