mê$ Speld voor redders aan wal c ONDERNEMERSAVOND ACTIE ENERGIEBON Makelaardij Vastgoed b.v. VAKGARAGE' b, TEXEL Bevei K.J van der Vis Dak en installatie TEXELSE coURANT Eilandschutters internationaal En Passant verliest degradatieduel Geknip§<7 RVT I O OCCASIONS ÜBOVAG WERKEN AAN UW WINST VBA Wilt u écht geld besparen met de energiebon? b Ti Actie loopt t/m vrijdag 22 december! DINSDAG 14 NOVEMBER 2006 TilÉvThÉtlU Leden van handboogvereniging De Eilandschutters schieten don derdag de eerste wedstrijd van de Portsmouth Round 2006/2007, een reeks van vijf wedstrijden die één keer per maand door de deelne mende verenigingen op de eigen locatie worden gehouden. Aan deze internationale competitie doen meer dan honderd schutters uit Nederland en Engeland mee. Bij het wedstrijdsecretariaat van De Eilandschutters hebben 39 leden aangegeven aan deze 'post-com- petitie' te willen deelnemen. Elke wedstrijd worden op een afstand van twintig yards (achttien meter) zestig pijlen geschoten op blazoe nen van zestig centimeter. De sco res worden bijgehouden door het wedstrijdsecretariaat, dat al meer dan twintig jaar wordt bemand door een bestuurslid van Marine Sport vereniging Zeemacht uit Den Hel der. Naast de gewone score, wordt van elke schutter een score met berekening van handicap bijgehou den. Dit systeem, bedacht door de Grand Nationaal Marcheer Society uit Engeland, maakt wedstrijden tus sen schutters met een verschillend niveau of met een verschillend type boog mogelijk Er wordt in deze competitie in zes verschillende klassementen gestre den, vier verenigingsklassementen en twee individuele klassementen, verdeeld over negen klassen. De laatste jaren doen ook longboog schutters mee. Als hun aantal vol doende toeneemt, kan hiervoor een apart klassement worden toege voegd. Misschien dat de deelname van De Eilandschutters de balans in die richting kan doen omslaan. Jan Geus, Sam van der Slikke, Kees vijftig jaar donateurschap. n Cor Kossen op reddingboot De Beursplein 5. Zij werden onderscheiden voor (Foto Jeroen van Hallum) Cor Kossen, Jan Geus, Sam van der Slikke en Kees van der Berg zijn zaterdag door de KNRM onderscheiden omdat ze een hal ve eeuw donateur zijn. Burgemeester Joke Geldorp, voor zitter van de Texelse commissie van de reddingmaatschappij, speldde ze in het boothuis in De Cocksdorp een zilveren KNRM-speld op. De burgemeestèr noemde het heel bij zonder dat de Texelaars al zo lang betrokken zijn. 'Er zijn zelfs mensen bij die het donateursschap van hun ouders hebben overgenomen.' Dat laatste gold voor Van der Slikke. Hij vertelde redder aan de wal te zijn geworden nadat zijn vader in 1969 was overleden. Hij zei 'eigen lijk nog niet bij de jubilarissen' te horen, maar liet weten destijds wel bewust het donateursschap te heb ben overgenomen. Als visser wist hij wat de KNRM deed. Kossen bekende dat hij zich als jon getje van tien vooral had aangemeld omdat hij als welkomstgeschenk een bootje kreeg. Doordat de vader van een vriendje op de grote vaart zat, was hij toen echter ook al op de hoogte van het reddingwerk. Op alle stations van de KNRM wer den zaterdag jubilarissen gehuldigd. SWT: 1100 huizen aan de hoge kant 'Een geweldig succes dat op Texel zóveel woningen mag bou wen. Maar 1100 is wel vrij veel.' Dat zegt Jan van Andel van de Stichting Wonen Texel. 'Daarom is het goed dat we in samenwer king met gemeente onderzoek doen naar de woningbehoefte en er een lokale woonvisie komt. De taakstelling moet nog eens goed worden bekeken.' '110 woningen per jaar voor de eigen behoefte lijkt me dat erg veel. Je moet oppassen dat je dan niet De reddingmaatschappij vierde haar voor overkanters gaat bouwen. 182-jarig bestaan. koopwoningen fantastisch gaan is dat goed. Maar de twee-onder-een kappers lopen niet. Dat doen we dus iets met goed. In zo'n plan zit natuurlijk een financiële samenhang. Want de duurdere woningen moeten geld opleveren om de goedkopere te kunnen bouwen. Je kunt niet zomaar zeggen: dan doen we die duurdere maar niet. Veertien woningen op het totaal is op zich niet zo erg, maar de inzet moet wel zijn om in de lokale behoefte te voorzien. Voor de vervolgfase moeten we kijken of er een andere oplossing mogelijk is. Je moet wel zorgvuldig omgaan met de ruimte. Ik denk wel dat de bui ten dorpen op verantwoorde wijze kunnen worden uitgebreid. Dat is in het verleden ook gebeurd. Je moet Als je kijkt naar De Volmolen, waar oppassen dat je er geen museum- huurappartementen en de sociale dorpen van maakt.' Veldtoertocht Toerfietsclub Taxi 312000 en HRTC DOK uit Den Helder hou den zondag de tweede MTB- veldtoertocht op het eiland. Een dergelijke tocht werd ook op 23 september gehouden. Het gaat hierbij om een recreatieve fiets tocht (géén wedstrijd), waarvan het parcours voor het grootste deel onverhard is. De wielrijders komen met de boot van half tien op het eiland aan. Texelse renners kunnen zich op de veerhaven bij de groep aansluiten. De route is ongeveer dertig kilome ter lang en voert over het officiële ATB-pad door De Dennen, over het strand, door weilanden en duinen. Deelname kost €8,- inclusief boot- kaart. Mensen een TFK- of KNWU- licentie betalen €7,-, kinderen tus sen 8 en 12 jaar €5,-. Zij moeten wel begeleid worden door een vol wassene. Halverwege wordt 'koek en zopie' aangeboden. Deelnemers dienen een valhelm te dragen. Deze tocht is de zesde in een serie van vijftien veldtoertochten in Noord-Holland, die in samenwer king met vijf toerfietsclubs worden georganiseerd. Wie aan minstens tien tochten meedoet, heeft recht op de Kroone-Liefting Trofee. Voor meer informatie: Jan Zijm (tel. 314205), Peter Engelen (tel. 06-25081079, e-mail peter. engelen@quicknet.nl) en Loek Tig- chelaar (tel. 0223-534275, e-mail lh.tigchelaar@quicknet.nl). Wittes domineren driebanden DVO Nadat alle spelers dertig partijen hebben afgewerkt, wordt de com petitie driebanden van biljartver eniging DVO u'rt Den Burg gedo mineerd door de familie Witte. De leiding is stevig in handen van Jan Witte, op de tweede plaats, met drie punten achterstand, staan zijn oomzegger Ab-Jan Witte. Henk Aubertijn staat met een grote ach terstand op de derde plaats, Dat niet alle Wittes vanzelfsprekend hoog scoren, bewijst Frans (door zijn clubgenoten Pa genoemd), die zeer stevig, en zonder enige concur rentie, de laatste plek bezet houdt. Opmerkelijke stijger is Henk Prins, die inmiddels op de zevende plaats staat. Ook het gemiddelde van de meeste spelers vertoont de laatste weken een stijgende lijn, wat goed is voor de motivatie. Dit zorgde voor een paar korte partijen. Ruud Mets speelde zijn partij in zes beurten uit, Cees de Graaf in negen. Klaas van der Veen en Henk Prins hadden ieder acht beurten nodig. Een van de meest opmerkelijke par tijen ging tussen Gerard Appelman en Frans Bik. Appelman scoorde van het begin af regelmatig, maar Bik wist pas in de 17de beurt zijn eerste carambole te maken. Toch dwong hij in de 24ste beurt remise af. Dra matischer was de partij tussen Henk Aubertijn en Jan Witte. Na 20 beurten was de stand 6-2. Dat bleef zo tot de 36ste beurt. Uiteindelijk werd de partij na 47 beurten met 7-11 beslist in het voordeel van Witte. Jan Bakker is na een lange vakantie ook weer van de partij en bezet - na evenveel partijen te hebben gewonnen als verloren - de achtste plaats. Het eerste achttal van schaakclub En Passant moest van Bergen winnen om een redelijke kans te maken ook volgend jaar in de eer ste klasse van de Noordhollandse schaakbond te mogen spelen. Dit lukte echter niet. De Texelaars verloren met 5-3. Het Texelse achttal kende de opdracht: winnen van Bergen. Jaap Dros kwam al snel in de problemen, maar verwacht werd dat hij zich daar uit zou weten te redden. Het liep echter anders en Dros verloor kans loos. Ook Taeke van Lingen en Dick van Barneveld verkeerden na deze eerste tegenslag in de problemen. Van Lingen verloor, Van Barneveld vocht zich vanuit het niets terug in een remisestelling. Op dat moment gaf hij pardoes een stuk weg en leidde Bergen met 3-0. En Pas sant leek reddeloos verloren. Piet Bakelaar sleepte het eerste halve punt binnen en invaller Dirk Rijneker deed het fantastisch door remise te spelen tegen de heer Knop, die een rating heeft van 1800 punten. Daarmee was een gelijkspel van 4- 4- het hoogst haalbare. Rinus Vittali creëerde een sterke aanval, waar zijn tegenstander geen verweer tegen Najaarsvergadering Wielervereniging De kantine van Texel'94 biedt vrij dag onderdak aan de najaarsverga dering van Wielervereniging Texel. Naast leden worden ook ouders van jeugdleden nadrukkelijk uigenodigd. Het bestuur wil graag horen wat er goed gaat en wat beter kan. Tijdens het eerste deel van de bijeenkomst is er vooral aandacht voor de jeugd afdeling, in het tweede wordt voor- uitgeblikt naar het winterprogram- ma en het nieuwe wielerseizoen. Na afloop is er een terugblik op 2006 aan de hand van een fotoshow. De vergadering begint om 20.00 uur. De volledige agenda staat op web site www.wvtexel.nl. had. En ook Jaap de Wijk bleek weer eens bij uitwedstrijden op zijn te zijn. In een eindspel waarin hij onderliggende partij was, kreeg i-j «gei het voor elkaar tegenstander Kage toch onder druk te zetten. Kage verloor het overzicht en gaf een stil ran weg. De stand was inmiddels 4-3a En Passant kon er nog een gelijkspe uit slepen. Thomas Richter speelde geconcentreerd en sterk en kans op een overwinning te heb ben. Omdat hij moest winnen, na* hij risico's. Hij probeerde van alles maar bleek zijn hand overspeeldi'aur hebben. Het achttal van En Passan verloor uiteindelijk met 5-3. Het tear mag nog hopen op een wonde, maar het heeft er alle schijn van da; de. Texelaars naar de tweede zullen degraderen. ilop jbc-: Onder de kop 'Let op: daar komen® reuzinnen aan' besteedde de Volks krant van woensdag aandacht de steeds langer wordende volle/- balsters. Werd Rusland in 1968005 Olympisch kampioen met een tear waarvan de speelsters gemiddefi 1,72 meter waren, inmiddels hebber ze een lengte van 1 meter en 89* centimeter. De langste twee, Elera Gamova en Julia Merkoelova, zij* zelfs 2,02 meter lang. Ook in Neder land zijn de voileybalsters de jaren groter geworden. In de statistie ken van het WK in Japan staat Orane met 1,85 op de derde plaats. Er uitzondering vormt de oud-Texës Alice Blom, die 'slechts' 1,77 meter is, maar zich toch kan meten to de langste en beste speelsters wereld. In het artikel zegt ze de voor delen te zoeken van de confronta tie met de boomlange opponenten 'Gebruik hun handen. Raak hun blok Of wees ze te snel af.' eter •::c Jegr; iiiorr VERVOLG VAN PAGINA 1 Extra eilanden Daar wordt gesproken over de aanleg van zandeilanden nabij de zeegaten. Bedoeling is dat die eilanden jaar lijks op peil worden gehouden, zodat ze een brekend en dempend effect op hoge golven hebben. Volgens Geldorp zou het verstandig zijn als Nederland, Duitsland en Denemar ken het vraagstuk gezamenlijk aan pakken. Het kabinet heeft afgelopen vrijdag een werkgroep ingesteld die Nederland beter op overstromingen moet voorbereiden. De werkgroep bekijkt onder meer hoe de bewust wording kan worden vergroot en met welke maatregelen de risico's kunnen worden verkleind. Op Texel zijn extra maatregelen niet nodig en is ook geen dreiging van overstromingen. Uit de zogeheten Kustvisie 2050 van de provincie Noord-Holland blijkt dat de kustbescherming op het eiland in orde is. Hoog springend, ze is uiterst ex plosief, kan Blom meedoen in de top van de wereld. 'Zij kan wa: een man van twee meter kan', zegt Selingcr. Blom reikt met haar spike-hoogte van 3.08 tot liefst 81 centimeter boven het net van 2.24 hoog. Ze geldt als een unicum m de sport 'die een wedloop in is geworden'. Een troost volgent insider Murphy: 'Het lang* team is door de jaren heen tel kens als tweede geëindigd bi) dt grote toernooien als de Olympt sche Spelen. Het een na lang* lbo team was bijna altijd de m aarc naar.' "dei 2dw ONROERENDE GOEDEREN - TAXATIES HYPOTHEKEN - ASSURANTIËN Ons actuele woningaanbod: www.texclvastgoed.nl TE KOOP m DEN BURG Gasthuisstraat IS Nabij het centrum gelegen in een knusse woonbuurt, een keurig onderhouden 2-lamerappartement met berging op de begane grond. INDELING: hal/entree, open keuken, badkamer voorzien van douche, toilet en wastafelmeubel slaapkamer, woon kamer voorzien van laminaatvloer en schuifpui naar patio. de pauo is op het zuiden gericht. De berging bevindt zich op de begane grond en is buitenom te bereiken. Dit nette appartement (2000) wordt verwarmd I d.m.v. HR cv-ketel. TE HUUR m DEN BURG Weverstraat If In het hart van het centrum fraai gelegen hoekapparte- ment, op de eerste verdieping van een woon-/winkelpand direct aan de "Stenenplaats" Indeling: entree, toilet, woonkamer met open keuken, slaapkamer met douche. Aanvaarding per half december 2006. Aangesloten bij. SEAT Ibiza 2001 SEAT Leon 11-2000 SEAT Arosa 2000 VW Polo 2000 Hyundai Atoz 1999 Hyundai Atoz 2002 Fiat Marea weekend 1997 Hyundai Getz 2003 Ford ka 2001 SEAT Cordoba 2000 BMW Station 1998 Speciale aanbieding: VW Golf 4 96000 KM 7950,- 2000 Abbewaal 3, 1791 WX Den Burg telefoon (0222) 315055, fax 320125 AMNESTY International "O - 17.00 Kogerstraat 15 Den Burg Tel 312182 Locatie en tijdstip: Hotel de Lindeboom Donderdag 30 november Aanvang: 19.30 uur Meld u voor 23 november ai T. (0222) 363040 E. info@vba-texel.n! of via www.vba-texel.nl Van Braak Accountants Lever dan uw bon(nen) in tegen zeer hoog oplopende kortingen of ruil deze om voor de „actie opschuifbon '07/'08"! 1x bon 2x bon 5x bon EPDM en bitumen dakbedekking -afgehaald -aangebracht 10% 12% 20% Zinken en koperen goten -afgehaald -aangebracht 10% 12% 20% AWB ketels HR-VR/ Radiatoren Unicor -afgehaald 11% 15% 19% Kranen en sanitair -afgehaald 10% 15% 20% Arbeid 5% 9% 13% Per order vanaf 150 euro. Slotskolk 50/52, 1794 BG Oosterend Tel.: 06-53124290/0222-310567 E-mail: vis.install@versatel.nl Inlichtingen en verkoop bij: Makelaardij TEXEL VASTGOED B.V. Kogerstraat 57 Postbus 87 1790 AB Den Burg Tel: 0222 3130 25 Fax: 0222 31 39 00 info@texelvastgoed.nl www.texelvastgoed.nl Privé: dhr. P. Kuip Czn. Tel. 31 20 31 dhr. j.P. Couimho Tel. 31 46 65 dhr. M R. Trap Tel. 31 92 42

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6