Vliegergevecht in de powerzone Sterke landbouw belangrijk voor behoud van landschap9 Politiek omarmt plan Texelse Cruijff Court Europese eilanden bundelen kracht TEXELSE J COURANT Léon Zijm lanceert initiatief Schouwstra breekt ronderecord De golven slaan met bulderend lawaai om en zeeschuim waait over het stuivende zand. Met windkracht zes powerkiten. Het klinkt gewaagd, zeker als Michel Gregoire van Bureau Zandbank t: 'Het wordt vechten met de vlieger.' Om te voorkomen dat ik meteen =en kostbare vlieger sierlijk laat oserstorten. begin ik met een kleine .lieger met een oppervlakte van 12 vierkante meter. Er wordt uitge- égd dat de vlieger pas trekkracht krijgt als hij de powerzone in wordt gestuurd. De vlieger heeft alleen daar kracht, door de hoek waar- nee de wind in de vlieger valt. En er wordt gezegd dat de vlieger niet omhoog kan trekken, alleen vooruit. De instructies van Miko Honingh zijn eenvoudig: 'Als je aan het rechter handvat trekt, gaat de vlieger naar rechts.' Dat moet lukken. Ik krijg de elastic handvatten vast om -te kijken de vlieger kan. Het is redelijk eenvoudig de vlieger manoeuvres te aten maken. Vaar als ik de vlieger voor het eerst door de powerzone haal stort het ding onmiddellijk neer. Honingh rent er naar toe en Gregoire vertelt achend dat Honingh nu voor mij de Mc of shame loopt. 'Dat is wat een diegeraar niet wil,' legt hij uit. Maar de vlieger komt weer omhoog en onder mijn storing gaat de vlieger nu succesvol door de powerzone. ire vraagt of ik kan paardrij den. Dat bevestig ik, hoewel ik de VRIJDAG 24 NOVEMBER 2006 verbinding niet kan leggen. Hij doet dat voor me: 'Je moet voelen hoe de wind vat heeft op de vlieger, dat is net als met paardrijden. Bij paarden moet je voelen wat het paard wil en bij vliegeren moet je voelen wat de vlieger wil. Het is beter om links te geven, dan rechts te trekken.' Omdat paardrijden me blijkbaar fee ling voor vliegeren heeft gegeven, mag ik snel door naar een grotere vlieger. Gregoire laat een 1,8 op, een vlieger met een oppervlakte van 1,8 vierkante meter. De handvatten verraden al dat het serieuzer wordt, deze bieden meer houvast en zijn zachter. Gregoire demonstreert wat deze vlieger kan. Net zo makkelijk als de andere vlieger beweegt hij hem helemaal naar rechts en hele maal naar links. Maar als hij de vlie ger door de powerzone haalt hoor je hem klapperen. Gregoire moet zichtbaar tegenkracht bieden en zijn schoenen ploegen door het zand. Enigszins onder de indruk neem ik de vlieger over. De vlieger gaat weer in een rustige boog van uiterst links naar uiterst rechts. Manoeuvreren is geen pro bleem. 'Haal hem maar door de powerzone', zegt Gregoire. Nog voor ik met mijn ogen knipper sta ik meters verderop in het zand en ligt de vlie ger op de grond. Een paniekreactie, ik trok de handvatten naar me toe. Dat kan wel bij paardrijden, niet met vliegeren. En zo legt weer iemand de Walk of sf/ame voor mij af. Als twee wandelaars langskomen, worden beide vliegers stil gehan gen. 'Mensen vinden grote vliegers eng want de risico's zijn groot. De lijnen hebben allemaal een trek kracht van 300 kilo. Als iemand zo'n lijn in zijn nek krijgt zie je een felle striem', zegt Gregoire. Het hoort ook bij de les: veiligheid en verant woord vliegeren. Dan neem ik de 1,8 vlieger weer over en ga proberen succesvol door de powerzone te komen. De vlieger gaat zonder problemen het oefen rondje van helemaal rechts naar helemaal links. Dan laat ik de vlieger in de powerzone komen. Weer sta ik een paar meter verderop. Nu laat ik me niet afschrikken door de kracht van de vlieger en laat hem uit de beruchte zone komen. De vlieger hervindt zijn rust en hangt hoog in de lucht. Dan draai ik me om. Dat kon blijkbaar niet, weer stort de vlieger neer. Grotere vliegers laat ik vandaag niet op, de 1,8 is met deze wind heftig genoeg. Er wordt later die middag nog een 2,5 opgelaten, maar dan houdt het op. 'Als we nu een 3,0 oplaten dan zitten we zo twintig of dertig meter verder, dat gaat niet', zegt Gregoire. Als ik wegloop van de vliegers stort de 1,2 neer. De vliegeraar zit op de grond en de vlieger ligt vlakbij me in het zand. Als afsluiting van een uur vliegeren loop ik ook de Walk of shame. Het voelt niet eens verkeerd. Tekst en foto Imme Bakker De vlieger trekt ook Mariska Koenders van Bureau Zandbank door het zand. Een Cruijff Court op Texel, waar kinderen een balletje kunnen trap pen. Een wens van Léon Zijm uit Den Burg, die de politiek dinsdag avond steun vroeg voor zijn plan. Met zo'n met kunstgras bekleed trapveld is een investering van cir ca €100.000,- gemoeid. De Johan Cruijff Foundation betaalt volgens Zijm de helft, de gemeente draait voor het resterende deel op. Als inspreker vertelde Zijm dat er voor de jeugd die buiten schooltijd een balletje wil trappen geen plek is. 'Voetballen op de Groeneplaats mag niet meer. Mijn maat en ik zijn onlangs weggestuurd en toen we het toch deden, kregen we een boete van €75,-.' De politie beschouwt het als een vorm van overlast, waarte gen wordt opgetreden. Alternatieve traplocaties in Den Burg ontbreken volgens Zijm, die de beschikbare ter- reintjes als 'knollenvelden' omschreef. Hij legde een relatie met overgewicht bij de jeugd. 'In sommige leeftijdsca- tegoneën is het percentage kinderen met overgewicht verdubbeld', haalde hij landelijke cijfers aan. 'Dat komt omdat ze te weinig sporten. Op Texel is daarvoor te weinig plaats. Op zo'n Tevoko tegen Eagles Eye 2 eerste damesteam van volley balvereniging Tevoko krijgt zaterdag Ons Genoegen koploper Eagles Eye Abcoude 2 op bezoek. De ploeg uit Abcoude heeft in de zeven wedstrijden van deze competitie nog maar één set verloren en staat daarmee al afgetekend bovenaan. Eagles Eye zal Tevoko weinig pun ten gunnen in de opmars naar het kampioenschap. De Texelse selec- die met afwezige spelers en blessures kampt, zal toch zijn huid tracht zo duur mogelijk te verkopen. Elke punt is voor het Texelse team .an groot belang. De wedstrijd in Ons Genoegen begint om 13.30 Texel'94 houdt ledenvergadering 'De penningmeester mag zich einde lik weer verheugen in een behoorlijk positief saldo op de balans. Financi al ging het vorig seizoen dus beter San sportief. Immers: het eerste is nog nooit zo laag geëindigd rde vijfde klasse.' Aldus kondigt Secretaris Jan Raven de algemene idenvergadering van Texel'94 aan. leze wordt gehouden op maandag V november en begint om 20.00 iir. Op de agenda staan naast de sarverslagen van de penningmees- er en de secretaris ook het gebrek trainingscapaciteit en worden Je kansen van een kunstgrasveld besproken. Bestuursverkiezingen er niet. Deze worden in de voor- aarsvergadering gehouden. Leden, pugdleden, donateurs en 'andere •tienden' zijn welkom. Wat ik zeggen wou... Intocht sinterklaas 2 Met grote verbazing las ik in de krant van 21 november de column Achter de schermen. Deze vorm van een zijdige journalistiek is de doodsteek voor elke organisatie die' het moet hebben van de inzet van zijn vrijwilli gers en sponsors. Voor een werkelijke kijk 'achter de schermen' had het de hoofdredacteur gesierd als hij zich had verdiept in de materie van dit evenement. Heb je dan nog vragen, had een telefoontje - of een briefje in je schoen - een hoop duidelijkheid gege ven. Deze Sint heeft geen geheimen. En dan nog even dit: Dit kinderfeest heeft een paar spelregels. Sinterklaas is niet mijn buurman, de stoomboot is niet de omgebouwde kotter van Hutjes en als Kees Klaassen meldt dat de stoomboot pech heeft, dan heeft deze ook pech. Opbouwende kritiek is goed, maar alsjeblieft geen azijnpis- serij vanaf de toren van Hans Boks. Marten Zegel, Den Burg. Onverharde paden in derde crossloop Onverharde paden en enkele heu vels vormen het parcours van de derde Bos en Duin-crossloop, die zondag in de Dennen wordt gehou den. De jeugd tot en met 12 jaar gaat om 11.00 uur van start en loopt een afstand van 1300 meer. Wie vijf van de zeven keer meedoet, plaatst zich voor het eindklassement, waar in voor de beste drie jongens en meisjes prijzen beschikbaar zijn. De oudere jeugd en de senioren kun nen kiezen uit afstanden van 2950, 5900 en 8850 meter. Hun wedstrijd begint om 11.15 uur. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur bij appartementhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Deelname kost €1,25 voor de jeugd en €2,- voor senioren: leden van de organise rende Atletiekvereniging Texel beta len respectievelijk €1,- en €1,50. De andere wedstrijden worden gehou den 17 december, 14 en 28 janu ari en 11 februari. Meer informatie is verkrijgbaar bij Rita Dogger (tel. 313387). Training Tevoko De trainingen van volleybalvereni ging Tevoko worden maandag in verband met een schoolvoorstelling niet in de De Koninghal gehouden, maar in de sporthal van de OSG. ZDH haalt in ZDH speelt zondag op eigen veld een inhaalwedstrijd tegen Succes. Afgelopen weekend ging dit duel wegens ziekte van de scheidsrechter niet door. De aftrap is om 14 00 uur. Cruijff Court kun je voetballen, maar ook allerlei clinics geven waardoor kinderen enthousiast worden voor sport.' Als mogelijke locatie noemde hij het skatepark ('Daar is weinig animo meer voor en is een ideale plek'). Andere opties zijn de ijsbaan, De Volmolen, de speeltuin aan de Schoudieck of het terreintje aan de Golfslag in Den Burg West. 'Een zeer aansprekend plan', vond Eric Her cules (PvdA). Jos de Wolf (WD) zag de koppeling tussen overgewicht en voetballen niet zo. 'Het is hoogstens een stimulans om mensen aan het sporten te krijgen.' Toch vond hij het een sympathiek plan en toonde zich bereid erover na te denken. Martijn Eelman (CDA): 'Een prachtig voor beeld van inbreng vanuit de burgerij. Een goed onderbouwd verhaal. Maar hoe groot is de behoefte hieraan?' Zijm vertelde zo'n honderd jongeren te kennen die graag een Cruijff Court willen. Henny Festen (GL) herin nerde eraan dat er al een soortge lijk verzoek ligt, maar dan voor een basketbalveldje. 'Moeten we het niet breder trekken.' En ze had op straat al bezorgde geluiden gehoord dat het skatepark wordt omgebouwd tot voetbalveld. 'Er is nog steeds een groep die er gebruik van maakt.' Ze vond het vreemd dat de jeugd niet gewoon op het terrein van Texel'94 een balletje trapt. Henk-Jan Klok (TB) daagde Zijm uit: 'Als je ook nog de parkjeugd aan het sporten krijgt is het helemaal top.' Wethouder Marian Merkelbach (Sport) beloofde dit initia tief binnen afzienbare tijd officieel aan de raad voor te leggen. Ze toonde wel enige reserve. 'De gemeente moet er €50.000,- aan bijdragen. U weet dat we-dat momenteel niet over hebben. Daar moet dus iets op worden gevon den.' Ze zegde toe de klacht over de knollenveldjes aan Gemeentewerken door te geven. Lubertischool verdient goed De fancy-fair die de Lubertischool vrij dag hield, is een groot succes gewor den. Mede dankzij de gulle bijdragen van sponsors werd €2400,- verdiend. 'Een welkome som als ondersteuning van de komende verbouwing', laat het lerarenteam weten. Het feestje van de Koger basisschool verliep in een gemoedelijke sfeer. Veel belang stellenden kwamen om een leuke aankoop te doen, een prijsje te win nen of een versgebakken scholletje in 'Het Restaurant' te verorberen. In de lokalen, die waren getransformeerd in een woestijn, de noordpool, de middeleeuwen en een jungle, werden spelletjes gespeeld. Hotel Strandplevier nu Blauwe Piste Het bowlingteam van Hotel Strand plevier speelt de competitie voor bedrijventeams verder onder de naam Blauwe Piste. De naamsver andering deed het team goed, want dinsdag werd met 5-0 gewonnen van L'Avenir. En het was alweer eni ge tijd geleden dat met het grootst mogelijke verschil werd gewonnen. Trijn Stiggelbout gooide een mooie game (met een pinval van 235) voor Hotel Tatenhove, tot nu toe de hoogste score van het seizoen bij de dames. Marijn Beumkers liet 201 Jelle Schouwstra heeft zaterdag ijdens de competitieavond van todel Racing Texel het baanre cord voor de 1:10-klasse verbe- ïrd. In de vierde en laatste man che van de wedstrijd klokte hij en rondetijd van 6,408 seconde. Het 38 rondjes legde hij beslag P de eerste plaats. Ed Witte en rwin de Ridder werden tweede •n derde met acht ronden ach terstand. toordat er dit jaar een fly-over •ordt gebruikt zijn er nieuwe vari- nten te bedenken. Ditmaal was baan zó gelegd dat de coureurs oor de keus stonden een stuk af te Tilden over de fly-over of om - met tehoud van snelheid - een stuk om rijden. Voor de 1:10-klasse was et verschil niet zo groot, waar- bor beide wegen werden benut, te racers in de 1:12-klasse moeten et vooral hebben van behendig- eid en zij kozen massaal voor de ortere weg. toor een technische storing ging de ;10-klasse een paar minuten later start. De tien rijders stonden te bpelen en de start ontaardde dan oh in een ware veldslag, waarbij tel auto's de afzetting raakten, teüe Schouwstra wist alles te ont ken en reed 37 rondes. Edo en *ar Pool wisten elk 28 rondes te den. In de tweede manche kwam wstra door een lege accu niet er dan 14 rondes. Winnaar werd Pool. Ed Witte werd tweede "et negen rondes achterstand. De derde manche werd met 32 rondes gewonnen door Adri van Rossum. Erwin de Ridder kwam één ronde te kort, maar kon het nipt winnen van Edo Pool. De vierde manche werd gewonnen door Jelle Schouwstra. In de 112-klasse ging Jacob Keijzer goed van start. Hij raakte echter in de vijfde ronde dwars op de baan. Jos Smit profiteerde hiervan en stond de eerste plek niet meer af. De strijd werd op tienden van seconden beslist. Ronald Kramer eindigde 0,9 seconde voor Ger- rit van Strien. Frans Prins zette met 6,312 seconde het baanrecord op zijn naam. Met 39 rondes wist Jos Smit ook de tweede manche te winnen. Ronald Kramer werd tweede, Gerrit van Strien moest met twee ronden achterstand genoegen nemen met een derde plaats. Ook in de derde manche was Smit opper machtig. Hij verpulverde het record van de meeste rondes door er in een kleine vijf minuten maar liefst 40 te rijden. Gerrit van Strien moest één ronde toegeven, Jacob Keijzer werd derde. Bij de start van de vier de manche werd de auto van Smit gelanceerd. Hij vloog anderhalve meter hoog over de baan. Dit kostte hem erg veel kostbare seconden. Na een hevige strijd wist Ronald Kramer Gerrit van Strien met 1,164 seconde te verslaan. Jacob Keijzer werd derde met een ronde ach terstand. De volgende race wordt gehouden op zaterdag 2 december. Alle uitslagen en standen zijn na te lezen op www.modelracingtexel.nl. noteren en Piet Kager gooide met 791 over vier games de hoogste serie van de avond. Uitslagen: Blauwe Piste-L'Avemr 5-0: Tegelbednjf Huijs- man-'t Pruttelhuus 1-4, Op de Steeneplaats- Heksenketel 0-5: Fa. de Graaf-Kraanverhuur Kager 4-1, Land en Zeezicht-Loonbedrijf Plaatsman 14-4%; Hotel Tatenhove-Sam Sam 4-1. Thomas Richter neemt kop over van Jaap Dros Bij schaakclub En Passant heeft Thomas Richter de koppositie overgenomen van Jaap Dros. Dick van Barneveld kan beide toppers goed volgen en staat derde. Rinus Vittali, de enige speler die nog ongeslagen is, staat vierde. Thomas Richter en Jaap Dros zijn onbetwist de belangrijkste kandida ten om de titel van de afgezwaaide Gerard van Es over te nemen. Richter leed in de negende ronde een gevoe lige nederlaag tegen Dick van Barne veld, maar won daarna twee partijen op rij. Dros verloor in de tiende ronde onnodig van Rinus Vittali. Aangezien hij eerder ook al in het stof beet tegen Willem Otten en Richter nog maar één keer verloor en een remise moest toestaan, staat Richter bovenaan. De kenners verwachten echter dat beide titanen elkaar nog geregeld zullen aflossen. De strijd om de derde plaats gaat ook dit jaar tussen Dick van Barneveld, Rinus Vittali, Jaap de Wijk, Willem Otten en Piet Bakelaar. Van Barneveld heeft voorlopig de beste papieren, maar de anderen zullen hem zeker de duimschroeven nog aandraaien. Overigens gaat het uitstekend met En Passant, mede dankzij de financiële steun van hoofdsponsor B&B Van der Vis en Den Boer. De club telt bij de senioren 23 leden en bij de jeugd 15. Daarnaast spelen de Texelse schakers voor het eerst sinds decennia weer in de eerste klasse van Noordhollandse Schaakbond. Dat ze het daarin moei lijk hebben, is geen verrassing. Ze houden ae hoop echter levend zich in deze klasse te handhaven. Meer informatie over En Passant (waaronder diverse partijen) staat op de website www.esstexel.nl/ep. Europese eilanden gaan hun uit zonderlijke positie bepleiten bij de Europese Unie. Dat is de uit komst van de workshop Europe an Island Farm Landscapes waar voor deze week afgevaardigden van allerlei Europese eilanden op Texel bijeenkwamen. Toeristisch doen ze het doorgaans goed, maar gemeenschappelijke factor bleek ook dat de eilandboeren gemiddeld genomen in een nade lige positie verkeren, waardoor veel bedrijven verpauperen en het agrarisch natuurbeheer in het gedrang komt. Doel van de bijeenkomst in edu catieboerderij Lindehoeve was het onderzoeken in welke mate de samenwerking van Europese eilan den kan bijdragen aan het behoud van het landschap Van de par tij waren vertegenwoordigers van een bonte verzameling eilanden. Zoals Isle of Whight (Engeland), de Shetlands (Schotland), Islay (Schot land), westelijke eilanden van Ier land, Menorca en Texel, dat werd vertegenwoordigd door natuur- en landschapsvereniging De Lieuw. De eilanden verschillen in grootte, ligging, landschap en inwoneraan tal. met als uiterste een Iers eiland met slechts veertien bewoners. Er werden ook veel overeenkomsten genoteerd. De economieën zijn voor een groot deel afhankelijk van toerisme, landbouw en visserij. Er zijn waardevolle landschaps- en landschapselementen te over, die een hoge cultuurhistorische waar de hebben en die van belang zijn voor de natuur en biodiversiteit. Het landschap wordt van grote waarde geacht voor het toerisme, ligt voor een groot deel in agrarisch gebied en wordt onderhouden door boe ren 'Vandaar dat de landbouw zo belangrijk is voor de eilanden. Voor de economie, maar ook voor het behoud van het landschap', vat Dick Drijver van De Lieuw samen. Probleem op veel eilanden is dat de landbouw maar weinig profiteert van het toerisme, wellicht op Texel nog het meest. 'Op Menorca is het zelfs beleid dat het toerisme zich aan de kust concentreert en mogen boerderijen niet eens worden omge bouwd.' Zeker voor deze afgevaar digden moet hun gastverblijf op de deels tot vakantieboerderijn getrans formeerde Alexanderhoeve en Spyk een openbaring zijn geweest. Ineke Hin van De Lieuw: 'Om de boeren te laten meeprofiteren is op Menorca geprobeerd om speciale toeristen belasting in te voeren. Maar ze kon den het niet eens worden over de heffing.' Tuinwallen De toch al niet rooskleurige situatie van de landbouw is extra nadelig door de eilandsituatie waardoor extra kosten moeten worden gemaakt. Drijver: 'Bedrijven verpauperen en dat is niet goed voor het agrarisch natuurbeheer.' Het gemeenschap pelijk pleidooi in Brussel moet er toe leiden dat er ontwikkelingsprogram ma's komen voor de eilanden. In de praktijk komt dit neer op financiële ondersteuning. Drijver: 'Behoud van de landbouw is van groot belang voor het landschap, dat weer van groot belang is voor het toerisme.' Behalve steun voor de boeren, wil De Lieuw dat er ook meer geld beschikbaar komt voor landschapsontwikkeling op de eilanden. 'Met de huidige middelen kunnen op Texel maar de helft van de tuinwallen worden onderhouden. We barsten van de ambitie voor nieuwe projecten, maar er is onvol doende geld.' Gastspreker Jaap Dirkmaat van de Landschapswacht pleitte tijdens de workshop voor een Deltaplan voor het landschap. Onderzoeker en spreker Rob Jongman van Alterra Wageningen maaktè zich sterk voor een goede onderbouwing van de karakters van de verschillende land schappen, wat kan bijdragen aan een goede ondersteuning vanuit Brussel. Vorige week maakte gede puteerde Albert Moens zich sterk voor betaald landschapsbeheer. Bridgeclub Groot Slem Corry van Zevenhoven en Marry Bakker hebben de eerste speel periode in de competitie van bridgeclub Groot Slem gewon nen. Zij behaalden een percen tage van 401,27 procent. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal werd maandag de achtste en laatste wedstrijd in de eerste peri ode gespeeld. Tweede werden Piet en Irene Schuijl (392,65 procent), derde Akkie van der Kerkhof en Els Witte (381,71). Jan Hoogerheide en Jan Jonkergouw (381,07) werden vierde. In de B lijn eindigde Henny Elzinga en Co van Beek met 406,35 procent als eerste. Net als Mirjam Switzer en Veronica van Beek (380,50), David en Tme Klip (371.12) en Jo van Beek en Nel Brans (365.06) promoveren zij naar de A-lijn. De vier laagst geëindigde paren degraderen naar de C-lijn. De 68 leden van Groot Slem spelen in de wintercompetitie drie perioden van acht wedstrijden. Randstad Eilandcompetitie Dinsdag 28 november Veld A: 18.30 De Kuip-Randstad CVI 19.15 CVI-Maarco De Kuip 20.00 Prinsen-Autocentrale Paal 28 20.45 Koetsh.-Paal 28 Autocentr. 21.30 Bremakker 2-Kobeko Cocky 22.15 Cocky-TESO Kobeko Veld B: 18.30 Beverdam-AH Interieurbouw 19.15 Interieurbouw-PFB Beverd. 20.00 De Wit-Mantje NIOZ 2 20.45 NIOZ 2-Wessels De Wit 21 30 LenR-Rabo Wessels 22.15 Pilaar-Ecotiem LenR Veld C: 18.30 De Waal-Durper Drup Krim 19.15 Krim-Jozefschool D.Drup 20.00 NBC-Smash Klif 20.45 Klif-Sportshop NBC 21.30 Tïmmer-Sportief De Boer 22.15 Beverdam 2-De Boer Timmer Wedstrijdleiding Maarco Bouw en Evelien (tel. 310096) Uitslagen: De Prinsen van Texel-Het Koetshuis 1-2; Randstad-Texelse Autocentrale 2-1; NIOZ 1-TESO 3-0; Café de Kuip-Maarco Bouw 1-2. Bremakker 2-CVI3-0: Cocky's Kapsaion- Kobeko 3-0; Mantje-De Pilaar 2-1; PFB Eco- tiem-Mantje 0-3. Slagerij Beverdam-Lange- veld en de Rooij 3-0. Rabobank-NIOZ 2 1-2; Wessels Ontwerpt'-De Wit Installatietechniek 3-0; Albert Heijn-Bouwcenter RAB 3-0; Dor per Drup-Jozefschool 3-0; Smash '68-Foto de Waal 3-0; N8C Eelman en Partners-De Krim 1-2; Smash '68 Piet Kooger-Schouwstra Transport 1-2. Brernakker 1-Allerlei De Koog 3-0: Zeilmakenj Texel-Bosma 2-1 Afgevaardigden van Europese eilanden kwamen deze week op Texel by elkaar

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7