Potvis eindigde op Texels strand Voorstel om Stiehl grondruil te helpen /oorbeeldwoning gaat door 'Een stap die niet nag worden gemist Filmer ontevreden over VVV TEXELSE 9 COURANT Archiefstuk Exemplaar van jjehter de schennen Kerkdiensten Medische zorg Hulpverlening oud Papier Radio Texel jQ6.l en bijzondere vondst op het ïand bij paal 7 op 8 juli 1953. en potvis van vijftien meter en »n gewicht van vijfentwintig ton poelde levenloos aan. Gerrit de en Michel Binsbergen heb- en het dier ontleed en de aan- tezige beenderen zijn naar het exels Museum gegaan. et dier spoelde in vergaande staat si ontbinding aan op het strand bij »Mok. Het bericht werd bekendge- aakt via het Algemeen Nederlands jsbureau (ANP) en daarna ston ed de telefoonlijnen naar de Texelse Surant, het Texels Museum en het W roodgloeiend. "'Kunt u ons ook stellen, waar de Potvis ligt!?" Een elbaar aantal malen hebben wij Potvisbewonderaars uitgeduid VRIJDAG 24 NOVEMBER 2006 maal aan het uiterste puntje van de Hors', schreef de Texelse Courant op 15 juli 1953. De expert op het gebied van walvissen, dr. A. B. van Deinse, was meteen na de ontdekking afge reisd naar Texel. Hij vertelde dat het dier al enkele weken dood was. Hierdoor was het skelet niet meer compleet. Het artikel meldde: 'Alle ribben zijn zoek en de borstwervels zijn ook weg. De onderkaak werd Zaterdagmiddag reeds geborgen (zie voorpagina), aanwezig zijn voorts de beide borstvinnen, waarin zich een beendergestel bevindt, dat overeen komt met onze armen, enige len denwervels en de staartwervels.'Een administrateur van de Strandvonde rij Texel kwam tot de ontdekking dat een potvis kostbaar amber in zijn ingewanden kan hebben. In Durban, ie lag: bij paal 7, dat is zo onge- zo stelt het artikel, is eens een potvis sr ten Zuiden van de Mok, hele- aangespoeld waar amber in zat met UIT 119 JAAR TEXELSE COURANT een miljoenenwaarde. De teleurstel ling is terug te vinden in de kop van het artikel er was eens een potvis, die voor millioenen aan amber bevat te, maar de Texelse stelde de strand- vondenj in dat opzicht bitter teleur. Maar eigenlijk hadden ze het toch al niet verwacht. 'Het (amber, red) moet o.a. gebruikt worden bij de fabricage van parfum. Zo uit de verte, op weg naar de potvis, ving je neus echter nu niet bepaald een parfumachtige geur, maar Gerrit den Haan, die samen met Michel Binsbergen 'n trekkarretje door het mulle zand van de Hors zeulde, merkte optimistisch op: Flink inademen, op den duur raak je aan deze lucht verslaafd en wil je alle potvissen helpen ontleden. Het artikel gaat verder in op pot vissen en vermeldt de data van eerdere aangespoelde potvissen in Nederland. Er spoelden in 1 februan 1937 twee potvissen aan bij Terneu- zen en in mei 1781 bij Zandvoort. En in de 18e eeuw spoelden meerdere exemplaren aan bij Harlingen, Ter schelling en Vlieland. Meer aange spoelde potvissen op Texel worden met genoemd. Vakantie voor arme gezinnen De Stichting Samen Lappen, die zich inzet voor vakanties voor arme gezinnen, heeft dit jaar acht gezin nen aan een vakantie geholpen. De stichting beschikt daartoe over een caravan op Kogerstrand, op een door de RST geschonken kampeer- plek. De reacties die de gezinnen in het gastenboek achterlieten, spre ken boekdelen. Enkelen van hen waren al tien jaar niet met vakantie geweest. De stichting is voor het werk volledig afhankelijk van giften van donateurs en de medewerking van bedrijven. Mensen die het werk willen ondersteunen, kunnen con tact opnemen met penningmeester Kees Breeuwer, tel. 322412. Giften kunnen worden gestort op reke ningnummer 102819734. Texelse Museum! Hierbo kippen heen om hem Ie ontleden, daar hol skelet een pracht ding zou zijn b del u hen beiden in aclie. belangstellend gevolgd dooi een groepje badgasten. 15 meier lengte lil zat goed in z'n spek: hier- ut zijn Michel en Gerrit be de kolossus van een zij spek 'ontdoen De .^lopers" zijn uit- mist met originele messen, die de ..Willem Barendsz"' Ober. gecharterd hechts uk. die aan een lijn zat. waarj ttacto:. bestuurd door W. r. stevig aantrok In min sdar. geen tijd hadden ze zo tf spek verwijderd. irzaam Texel heeft toestem- ig gekregen een voorbeeldwo- j voor duurzaam bouwen te aliseren. Het huis komt in Den rg West op een kavel achter makelaardij van Jan Duin. De ihting hoopt vóór de bouwvak 2007 met de bouw te begin- voorbeeldwoning heeft een lang itraject achter de rug, waarin paar keer een streep door de in ging. In juni sprak de stich- opnieuw met het college over project, waarna een doorbraak Het college stemt ermee in de kantoorruimte en de woon- in de woning in elkaar over- Dat was aanvankelijk niet het al, waardoor het project stukliep het feit dat er téveel kantoor- te en te weinig woonruimte zou ten worden gerealiseerd. De mg is bestemd als maatschap- te voorziening, waardoor er ver- it een kantoor bij moet komen is coördinator Nienke Blok- van Duurzaam Texel komt de ^beeldwoning aan de late kant, het niet te laat omdat er de lende jaren veel huizen op het md worden gebouwd. 'Het liefst Wen we de woning al vóór de uw in de Volmolen klaar gehad, maar je ziet gelukkig dat daar ook al veel duurzaam wordt'gebouwd.' De stichting wil in het huis zicht baar maken welke technieken bij duurzame bouw kunnen worden toegepast. De woning wordt ont worpen en gebouwd door Texelse bedrijven. Architecten Louis Uriot, Ronno Honingh en Lex Annema (Architektenburo Texel) en bouw kundige Peter Jan Kuip vormen het ontwerpteam. Daarnaast zijn er vijf werkgroepen van aannemers, instal lateurs. schilders, woninginrichters en aanleggers van de infrastructuur die elk een deel verzorgen. Duur zaam Texel heeft van het Europese subsidieprogramma Leader Plus een subsidie van vijftigduizend euro voor de bouw van de woning gekre gen. Het huis wordt eigendom van de Stichting Wonen Texel. Bedoeling is dat het drie jaar dienst doet als voorbeeldwoning. Daarna wordt het waarschijnlijk als gewone woning in gebruik genomen. Duurzaam Texel brengt donderdag 14 december ter voorbereiding op de voorbeeldwo ning met betrokkenen een bezoek aan het project de Buitenkans in Almere. Dat is één van de grootste ecologische nieuwbouwwijken van Nederland, waarvan recent de eer ste huizen zijn opgeleverd. Het college wil onderzoeken of Sybrand Stiehl alsnog een loods op het nieuwe bedrijventerrein van Oudeschild kan bouwen. Wethouder Nico Kikkert is bereid te onderzoeken of er grond in Oudeschild tegen grond langs de Laagwaalderweg kan worden geruild. Stiehl wilde graag bouwen in Oude schild, maar kwam bij de gemeente niet in aanmerking voor grond. Eind 2003 kocht hij grond en een loods naast het bedrijf van zijn ouders aan de Laagwaalderweg in De Waal om daar uit te breiden. Stiehl heeft voor zijn bedrijven Stiehl Entertainment en Stiehl Evenementenservices een loods met een oppervlakte van 2000 vierkante meter (twee bouw lagen van 1000 vierkante meter) nodig. Het bestemmingsplan De Waal staat dat echter met toe. Stiehl zei tijdens de commissiever gadering Grondgebied, waar het nieuwe bestemmingsplan voor De Waal werd besproken, verbaasd te zijn dat het niet was gelukt grond in Oudeschild te krijgen. Hij had eerst tevergeefs gevraagd een schuur bij zijn woonhuis te mogen uitbreiden en daarna had hij zich ingeschreven voor het nieuwe bedrijventerrein. 'Ik heb drie keer navraag gedaan, maar dan kreeg ik te horen dat er nog niets bekend was of ze wisten nog niets. Toen heb ik de grond in De Waal gekocht. Wat moet je anders.' Volgens Kikkert wil het college geen uitzondering op het nieuwe bestemmingsplan maken, omdat de beoogde nieuwe loods een ver storing van het aangezicht van De Waal zijn. De wethouder was wel bereid te bekijken of er kandidaten voor het Oudeschilder bedrijventer rein kunnen worden geïnteresseerd in de grond van Stiehl in De Waal. 'Ik zie de loods liever in Oudeschild komen.' Sybrand Stiehl heeft uit breiding nodig, omdat zijn bedrijf de afgelopen jaren fors is gegroeid. De politieke partijen konden zich vinden in een eventuele grondruil. Frans Visman (D66) vond de beoog de nieuwbouw te groot voor De Waal. Marijke Eelman (CDA) vroeg zich af waarom het allemaal zo lang had moeten duren. 'Dit is een ondernemer die niet mag worden geremd.' Bijeenkomst voor melkveehouders Cees Jan Hollander van de Animal Sciences Group Veehouderij (voor heen Proefstation Rundveehoude rij) uit Lelystad verzorgt maandag 27 november een lezing voor de agrarische Vereniging voor Bedrijfs voorlichting. Hollander gaat onder meer in op de droogstandcheck. Uit onderzoek blijkt dat melkvee houders veel geld kunnen besparen tijdens de droogstand van een koe. De toehoorders krijgen praktische adviezen over de beste zorg en een handzame checklist. Ook wordt gesproken over het nieuwe voerbe- leid. Hollander vertelt wat stifstofex- cretie is en hoe dat is te beïnvloeden met voedingsmaatregelen. De effi ciëntie van de voedermiddelen blijft daarbij belangrijk. Hollander staaft zijn bewenngen met voorbeelden uit de praktijk. De bijeenkomst wordt gehouden in hotel De Pelikaan nabij De Koog en begint om 20.00 uur. VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN De voorbeeldwoning van de Stichting Duurzaam Texel komt op een kavel achter de makelaardij van Jan Duin in Den Burg. ifoio Jemen van Hattum) fin Smit is niet te spreken wijze waarop de VW iel met de video-ondernemer nst samen te werken. Door optimaal gebruik te mak en zijn films over het eiland, laat eilandpromotor volgens hem kans liggen. 'De website van WV trekt dagelijks duizenden ieke bezoekers. Die ontneem je tie kans om leuke filmpjes over te bekijken.' Maar directeur nnica Bos stelt dat de films Smit wél via de website van WV zijn te bekijken. 1 presenteerde onlangs voor de Vereniging van Logiesver- kkers zijn Texelfilmpjes die sinds ook via Google Earth vanuit de nte kunnen worden aangeklikt. is niet de toekomst, het is nu', Smit. Hij demonstreerde hoe een muisklik allerlei filmpjes inen worden aangeklikt. Varië- dvan hotels en bungalowparken musea. Smit heeft vele tientallen Pies op het eiland geprojecteerd, *mee gemakshalve meteen een ■s gemaakt met TomTom, zodat Debruiker gelijk de route naar het kan downloaden en kan kijken =f accommodatie beschikbaar Sok werkt Smit aan een video van het eiland, waarbij van aangekondigd evenement ook 'filmpje wordt getoond. Hij heeft agenda onlangs aangeboden aan de VW, maar die wenst er tot vooralsnog geen gebruik van te maken. Directeur Veronica Bos: 'Een heel leuk idee, maar Smit wil er erg veel geld voor hebben.' Pro motiemedewerkster Jeanette Vrie- zema: 'We hebben een bepaalde visie op de besteding van het pro motiebudget en daar past dit niet in. Als aanvulling is het wel leuk en daarom hebben we Smit aangebo den om hem te ondersteunen bij het maken van de agenda.' In een e-mail aan Smit zegt Vriezema de agenda niet te zien als promotie maar als informatiemiddel. Protectionistisch Ook lukte het Smit niet om zijn systeem van werken met Google Earth bij de VW naar binnen te krijgen. Vriezema: 'We vinden dat niet erg handig. Ik kan me niet voorstellen dat de zoeker die hele brij aan filmpjes van accommodatie gaat bekijken. Na een stuk of twee heb je het wel gehad. Internet is een snel medium. De zoeker moet op een handige manier snel naar de accommodatie worden geleid die hij zoekt, vandaar dat wij de voorkeur geven aan een andere toepassing van Google Earth. Als de bezoeker via de criteria een accommodatie heeft uitgezocht, is het wél leuk om dan een filmpje van dat bedrijf te kunnen zien. Via onze website komen de bezoekers vanzelf bij de films.' Smit: 'Onbegrijpelijk. De VW spitst de discussie toe op de bijzaak, accommodatie. Maar dat is maar een klein deel van wat ik aanbied. Het lijkt meer op een vorm van protectionistisch denken, omdat de VW het in eigen hand wil houden. Duur? Absoluut niet waar. Per uur reken ik minder dan een bouwvak ker. De website van de VW trekt dagelijks duizenden unieke bezoe kers. Die ontneem je nu de kans om leuke filmpjes over Texel te bekij ken. Dit gaat niet over John Smit, dit gaat over de BV Texel. Uitgaan van de eigen kracht. Als je nu niet meedoet, dan mis je over een jaar de boot. We gaan van een aanbod- naar een vraaggestuurde markt," waarbij de consument bepaalt. Dit is een stap die we niet mogen mis sen.' Smit pleit voor een transparant gebruik van internet VW Brabant Dat er landelijk binnen de VW verschil lend wordt gedacht over het gebruik van filmpjes op internet blijkt uit de reactie van Arno de Beer van de VW zuid-oost Brabant 'De consument zit er op te wachten. Dat kun je afleiden uit de scores. Beleving is het sleutel woord en bij multimediaal gebruik, dus ook video-impressies, is de beleving intenser dan bij het gebruik van alleen woord en beeld. Er kunnen wat knel punten zijn. Want het filmpje moet wel kunnen worden bekeken, maar dat is technisch op te lossen. Google Earth is ons nog een stap te ver, maar we werken wel met Google Maps (verge lijkbaar met de VW op Texel). Bekritiseerd Wie kaatst, moet de bal verwachten. Onze gemeentesecretaris die aan het begin van dit jaar aankondigde maandelijks een column te schrij ven, heeft dat inmiddels ondervon den. Toen ik onlangs informeerde waarom hij niet meer van zich liet horen, klaagde hij over hatemail, naar aanleiding van zijn kritische beschouwing over sollicitatiebrie ven aan de gemeente. Wellicht dat deze hoogste ambtelijke steun en toeverlaat van het college de moed hervat en in december een laatste column kan produceren. Als recensent voor deze krant heb ben mijn collega's en ik al meerdere malen ondervonden dat we ook zelf onderwerp van kritiek zijn. Toneel-, muziek- of andere gezelschappen die zich maanden hebben inge spannen voor een opvoering, lezen doorgaans met verhoogde belang stelling hoe 'de krant' vindt dat ze het er vanaf hebben gebracht. Meestal goed, maar zo'n recen sie kan ook kritisch van toon zijn. Op een negatieve kwalificatie zit natuurlijk niemand te wachten. Het heeft wel eens tot een woede aanval geleid, waarbij het onder werp van de kntiek dreigend het redactiekantoor binnenviel, om de schrijver mores te leren. En mijn uitgever vertelde mij onlangs dat hij in een gevoelige kwestie zelfs eens met de dood was bedreigd. Degene die hem dat aandeed was trouwens aan het verkeerde adres, want per statuut is geregeld dat met de uitgever, maar de redactie verantwoordelijk is voor de inhoud van deze krant. Ook boekschrijvers hebben kennis gemaakt met onze soms kritische pen en in tenmin ste één geval meen ik zeker te weten dat de betreffende auteur onze redacteur nog steeds uit de weg gaat. En we hebben een woe dende restauranthouder op bezoek gehad, nadat diens zaak er in een culinaire rubriek niet best vanaf was gekomen. Ik heb politici aan de telefoon gehad, die hun beklag deden over onze verslaggeving en zo zou ik nog wel even door kun nen gaan. Nu dan de kritiek op mijn 'azijnpisserij' over de intocht van Sinterklaas. Voor een organi satie die maanden bezig is met de voorbereiding en hemel en aarde heeft bewogen om het geld bij een te knjgen, komt zo'n stukje niet lekker binnen. Maar, zoals elke keer wanneer wij onze kritische pen hanteren, schreef ik dat niet in een opwelling. Een journalist neemt waar, maar als hij zijn werk goed doet, dan polst hij ook anderen of zijn indrukken juist zijn. In dit geval kwam maandag zelfs de eigenaar van de 'stoomboot' (geen omge bouwde kotter trouwens) naar mijn kantoor om mij op geïrriteerde toon van de gebeurtenissen op zee op de hoogte te brengen. Toen ik ook was aangesproken door moppe rende ouders, was duidelijk dat ik dan maar de brenger van de bood schap moest zijn, wat mij natuurlijk niet in dank zou worden afgeno men. Best een dilemma, want ook ik besef dat het organiseren van een dergelijk evenement, net zoals het schrijven van een boek, het opvoeren van een toneel- of ande re voorstelling of houden van een andere activiteit vaak een enorme klus is. Echter, een krant die door de lezers serieus genomen wil wor den. is het nu eenmaal aan zichzelf verplicht. Maar dames en heren die in verleden, heden en toe komst worden bekntiseerd in deze krant, besef dat elke kritiek die wij leveren opbouwend bedoeld is, ook al leest het soms nog zo beroerd. Zondag 26 november 2006 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. J. Glazema. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. C.F. Klaassen. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. PC Barnard; 19.30 u. ds. C. der Nederlanden. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.O. Bar nard. Oudeschild: 11.00 u.ds. C. der Neder landen. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u en 16.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u J. Jansen uit Julianadorp. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor, woord- coummumeviering parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Dien Jehovah met een blij hart; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Bruiloften die eerbaar zijn in de ogen van God en www.beeldbanktexel.nl Dé beeldbank voor Texel met xowd Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen. Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669: 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Spreekuur elke werk dag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoe ding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955 Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg; tel. 312112 Maandag t/m vnj- dag 8 00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.. zon- en feestdagen 11.00-12 00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844 Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp. tel 311477, www. dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Anonieme Alcoholisten: dinsdag van Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de ver zamelplaatsen van vuilcontainers, in niet te grote bundels of een karton nen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 1. Noordwester, Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golfslag, Vaar geul, Schoorwal, Gasthuisstraat - aanleunwoningen, Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Pontweg. TEXELS E@COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Opal or »|n van toepassing de Regalen vt van de SMchtmg ROTA. gevest», gedeponeerd bi| de Kam» van Koophandel en Fabrieken Ie Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor hel Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35,05 33,45 isu.omat.schi Per jaar €68,30 66,15 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode et Advenentiewezen 19 00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, De Zes 12, Den Burg Voor inlichtingen, advies, consulta tie en preventie, tel. 315602 of 06- 30215211; www.brijder.nl. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43. Den Burg Tel. 312696 Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood. tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444 Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik baar. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood Spangerweg 10. 1793 EH De Waal Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit baptistenge meente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 14,00 u, Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10,45 u, Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag. 18.00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Leitmotiv, een programma over thema's. 20.00 u Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl. rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 9