f Viering Ouwe Sunderklaas in elk dorp anders TEXELSE 2 COURANT Lotgevallen Kazachstaanse Borat in Amerika Film Qeslaagd Agenda <ïê£>teso Bonnie kijkt naar zichzelf en bedankt haar mentor Kerstprogramma De Lindeboom VRIJDAG 8 DECEMBER 2006 Zo oud als de traditie van Ouwe Sunderklaas is, zo verscheiden is de manier waarop het in elk dorp wordt gevierd. In Den Burg maken de speulers een rondgang door het dorp, in De Cocksdorp worden de stukjes in vele huiskamers opgevoerd en in De Koog op een klein stukje van de Dorpsstraat. Gemeenschappelijk is de traditie om het feest na afloop tot in de kleine uurtjes door te zetten. Hieronder een overzicht van de programma's in elk dorp. Jeugdige speulers in Den Burg kun nen zich vanaf 17.00 uur inschrij ven in hotel De Lindeboom. Er zijn drie categorieën: enkelingen, paren en groepen, die allemaal een prijs kunnen winnen. Geen bekers, maar medailles. De jury staat tussen 17.00 en 18.00 uur bij het Open boek, Bentex en Nauta Boek. In Question Plaza hebben de kinderen tussen 18.00 en 20.00 uur hun eigen 'Mini Ouwe Sunderklaas', dit jaar rookvrij. Het hossen en spnngen wordt om 19.00 uur onderbroken voor de uit reiking van de prijzen. Dat gebeurt door Niek Slijderink jr. en Peter van der Voort. De volwassenen in Den Burg kunnen zich vanaf 20.15 uur inschrijven op het terras van De Lindeboom. Daarna wordt tot circa 22.30 uur gespeuld. Inschrijven is mogelijk tot 21.30 uur. In verband met de feestverlichting die boven de straten hangt, is de maximumhoogte 3,80 meter. Combi naties die langer zijn dan 8,00 meter ondervinden eveneens onoverkome lijke problemen, want die kunnen de krappe bochten in het centrum niet nemen. De uitslag wordt rond 23.30 uur bekend gemaakt in Het Schoutenhuys van De Lindeboom. De praktijk leert dat korte stukkies hoger scoren dan lange. De jury houdt namelijk van bondigheid. Ook de speulers in De Waal gebrui ken de straat om hun spel te verto nen. Volwassenen doen dat tussen 19.30 tot 20.30 uur. Een nummer kan vanaf 19.00 uur worden afgehaald op het adres Hogereind 10. waarna kin deren meteen beginnen te speulen. Zij komen na afloop meteen naar het dorpshuis. Er zijn meerdere jurypun- ten in het dorp. De festiviteiten rond de prijsuitreiking starten vanaf 20.30 uur in dorpshuis De Wielewaal, waar vervolgens tot in de kleine uurtjes een feestje wordt gebouwd. In Den Hoorn speulen zowel de kin deren als de volwassenen (inclusief de OSG-jeugd) in dorpshuis De Wald hoorn, De Vermaning en bij de familie De Ruyter (Herenstraat 9). Voor de volwassenen is er bovendien een juryadres in Ons Huis. Alle speulers kunnen vanaf'15.00 uur een num mer halen in De Waldhoorn. Er wordt gespeeld in drie categoneën: enke lingen, kleine groepen (tot en met vier personen) en grote groepen. De kinderen zijn van 16.00 tot 17.00 uur in touw en de volwassenen van 20.00 tot 22.15 uur. De prijsuitreiking vindt plaats rond respectievelijk 17.45 en 23.30 uur. Voor de jeugd is er in het dorpshuis vanaf 17.00 uur disco en ook bij de volwassenen gaan na het spel de voetjes van de vloer. De kinderen van Oosterend speulen van 17.00 tot 18.00 uur in het rondje Kerkstraat, Kerkplein, Oesterstraat, Blazerstraat. Daar loopt ook de jury rond. Daarna gaat iedereen naar dorpshuis de Bijenkorf, waar rond 18.30 uur de prijsuitreiking plaats vindt. Van 19.30 uur tot 21.30 uur is er kinderdisco in de Bijenkorf. De volwassenen komen in actie tus sen 20.00 en 21.30 uur. Zij lopen de ronde Kerkstraat. Kerkplein, Oesterstraat, Achtertune en mogen ook door de Blazerstraat lopen. De feestcommissie vraagt de bewoners van deze straten feestverlichting op te hangen, zodat de voorstellingen goed zichtbaar zijn en de sfeer wordt verhoogd. De prijzen worden rond 22.00 uur uitgereikt in het dorpshuis. Het feest dat er daarna losbarst, wordt opgeluisterd door live-muziek. Kinderen in Oudeschild kunnen tus sen 16.30 en 17.00 uur een deelne merskaartje ophalen in dorpshuis 't Skiltje. De jury staat tot 17.30 uur voor hen klaar bij W. Schouten (De Ruyterstraat 35) en A. Wes- terlaken (De Ruyterstraat 63). Na afloop wordt er gedanst in 't Skiltje, waar om 18.15 uur de prijswinnaars bekend worden gemaakt. De volwassenen kunnen zich tussen 20.30 en 21.15 uur aanmelden in 't Skiltje. Speulen kan tot 22.15 uur, eveneens bij W. Schouten en bij J. de Lugt (De Ruyterstraat 84). Tus sen deze adressen lopen bovendien juryleden die niet als zodanig her kenbaar zijn. De prijsuitreiking wordt rond 23.00 uur verwacht, waarna in het dorpshuis tot in de kleine uur tjes kan worden gedanst. Voor elke speuler, jong of oud, is er een herin neringsvaantje. In De Cocksdorp wordt gespeuld in de huiskamers die aan de route lig gen. Om het de jury niet al te moei lijk te maken, moeten deelnemers een (gratis) nummer afhalen in het Eierlandsche Huis. De kinderen zijn tussen 17.00 en 18.00 uur actief in de Kikkertstraat tussen De Nieuwe Aanleg en La Morena. Aansluitend is er disco en prijsuitreiking in het Eierlandsche Huis, waar alle deelne- mertjes een 'een lekkere verrassing' krijgen aangeboden. De volwassenen speulen van 19.30 tot 23.00 uur in de Kikkertstraat, Ploosterstraat en Joan Hodshon- straat. Ook in het Eierlandsche Huis kunnen spelers hun stukkie laten zien. Tot 23.30 uur is het gelegenheid 'bekend te maken', daarna barst het feest los met live-muziek. Mensen in de huiskamers kunnen telefonisch doorgeven welke voorstelling zij de beste vinden. Dat kan tussen 23.00 en 23.30 uur via tel 316459. De prijsuitreiking is in het Eierlandsche Huis. De Dorpsstraat is als vanouds het toneel waar de inwoners van De Koog hun spel laten zien. Kinderen speulen van 17.00 tot 17.45 uur, de volwassenen beginnen om 20.30 uur. Cafe-restaurant Tumbleweeds biedt beide groepen onderdak voor de prijsuitreiking (jeugd om 18.15 uur, volwassenen omstreeks 23.00 uur plaats), waarna er een feest losbarst. In Borat: Cultural Learnings of Ame rica for Make Benefit Glonous Nati on of Kazakhstan, zoals de volledige titel van de film de nieuwste film in Cinema Texel luidt, wordt de antise mitische, vrouwvijandige, homofobe tv reporter Borat door de minis ter van informatie van Kazachstan naar het beste land van de wereld gestuurd, de 'US and A'. De voor malige Sovjet-republiek Kazach stan, zo wil Borat ons doen gelo ven. is een volslagen achterlijk land. God komt er op de eerste plaats, dan de man, vervolgens hond en paard, en dan pas de vrouw. Alle vrouwen zijn prostituees. Stemmen mogen ze niet. De nationale drank is gegiste paardenpis. Maar Borat, een creatie van de Britse komiek Sacha Baron Cohen, houdt in feite de zelfingenomen Amerikanen een spiegel voor. Op een nietsontziende wijze. Precies de reden waarom de film in de Verenigde Staten slechts spaarzaam wordt vertoond. De regie van Larry is volgens de critici feilloos. Het tempo is hoog, de vormgeving oogt fraai: Borat ziet eruit als een goedkope, voorma lige Oostblok-productie, met grote zwarte balken voor de Engelse titels over het cyrillische schrift. Ook te zien is Flushed Away, die in de originele en een Nederlandse versie (Muis van Huis) draait. Het verhaal gaat over de verwende huis muis Roddy, die in een penthouse in een dure wijk van Londen woont. Als hij op een dag door het toilet wordt gespoeld komt hij via het riool in een slechte buurt terecht en moet hij zich aanpassen aan een heel nieuwe leefomgeving. In de bioscoop ook Happy Feet. Deze Nederlands gesproken animatiefilm speelt zich af in de wereld van de keizerpmguïns op Antarctica. Om een partner te lokken zingt ieder dier zijn eigen lied. Mumble, de zoon van Memphis en Norma Jean, kan absoluut niet zingen, maar pror beert zijn gebrek te compenseren met zijn uitzonderlijke kwaliteiten als tapdanser. Geprolongeerd is Casino Royale, de 21ste film rond James Bond. De rol van geheim-agent 007 wordt gespeeld door Daniel Craig, de opvolger van beroemde voorgan gers als Sean Connery en Roger Moore. Het verhaal is gebaseerd op het eerste boek van bedenker lan Fleming en gaat over de Franse gangster Le Chiffre (een rol van Mads Mikkelsen), die zijn winsten in het casino aanwendt om terroristi sche operaties te bekostigen. Wan neer hij een kostbare fout maakt, zal hij het geld moeten terugverdie nen tijdens een groot goktoernooi. Dat moet worden voorkomen door James Bond, die van M., het hoofd van de Britse geheime dienst, het privilege krijgt te mogen doden. Iedere maandag om 21.15 uur kun nen liefhebbers terecht voor een sneak preview, een voorproefje van een film die officieel nog niet uit is. Ook bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Krim is sommige dagen geopend. Deze week draait Flushed Away. Flair in De Zwaan Café De Zwaan in Den Burg heeft dit jaar een topformatie in huis voor het 'naklazen' op 13 december. Vanaf 19.00 uur speelt de landelijk beken de formatie Flair. De band, die al negentien hits scoorde, heeft sinds 1 november Texelaar Kees Klaassen als zanger aangetrokken. Klaassen maakte al eerder deel uit van de band, maar trad de laatste jaren solo op onder de naam Kees Tesselaar. Uiteraard speelt Flair hits als O Mid dernacht, A-Si en That's the way maar ook vele tophits van toen tot nu. Mensen die verzekerd willen zijn van een plaats, wordt aangeraden op tijd te komen. De toegang is gratis. Kerstshow Eureka In tuincentrum Eureka aan de Schor- renweg nabij Oosterend wordt zater dag 16 en zondag 17 december de jaarlijkse kerstshow gehouden. Van 12.00 tot 17.00 uur tonen De Wit Installatietechniek, Keukencentrum Texel, Texel Tent en Texel Cate ring Banket Service de nieuwste snufjes op het gebied van buiten leven, vanërend van een buitenbad tot een buitenkeuken Op het ter rein zijn bovendien kerstbomen in vele soorten en maten te vinden en worden oliebollen en appelflappen aangeboden. Op zondag vertoont Wouter Weerman goochelkunsten, de vogeltuin is beide dagen gratis toegankelijk College in Oosterend Het college van burgemeester en wethouders is donderdag 14 december op bezoek bij de dorps commissie van Oosterend. Naast de gebruikelijke agendapunten wor den drie presentaties gegeven. Jan van Andel van de Stichting Wonen gaat in op de mogelijkheden voor een nieuwe invulling van de voor malige gereformeerde kerk en er wordt een presentatie gegeven over de woningbehoefte en woningbouw in Oosterend, gevolgd door een uit eenzetting van de verbouwings- en onderhoudsplannen voor het dorps huis. De openbare bijeenkomst wordt gehouden in dorpshuis De Bijenkorf en begint om 20.00 uur. Adventsviering in dorpshuis De Koog In dorpshuis De Hof aan de Nika- del in De Koog wordt vrijdag 15 december de jaarlijkse adventsmid- dag voor ouderen gehouden. De bijeenkomst begint om 15.30 uur en wordt afgesloten met een brood maaltijd. Deelname kost €3,-. opge ven kan bij Veronica van Beek (tel. 06-28787820) en Frits Agter (tel. 317283). Pieter de Ridder is geslaagd voor de opleiding Assurantiebemidde laar Assurantie B. Hij behaalde in maart van dit jaar het deelcer tificaat particulieren en slaagde in december voor het deelcer tificaat Midden- en Kleinbedrijf. De geslaagde is werkzaam voor Assurantiekantoor Jos Kager. Rop Janze zoekt nieuwe sensatie Cabaretier Rop Janze en muli- instrumentalist Baz van Ruijven vertonen op vrijdag 15 december in Klif 12 hun nieuwste program ma Nederlont. Nederlanders krijgen steeds kortere lontjes. We verlangen naar nieuwe uitdagingen, eisen dat we kunnen doen en zeggen wat we willen en laten ons met de les lezen. Tegelij kertijd willen we absolute veiligheid en zekerheid. Maar ook diepgang. Kerststukje maken De Tuunderie uit Oosterend verzorgt donderdag 14 december een cursus kerststukje maken. De cursus wordt gegeven in het Rode-Kruisgeböuw aan de Jonkerstraat in Den Burg, van 19.45 tot 22.00 uur. Deelname kost €15,-. Het is handig als cur sisten zelf een mesje, snoeischaar en een draadtangetje meenemen. Opgeven kan bij Jolanda Persoon, tel. 06-21842638 en via e-mailadres detuunderie@texel.com. Op 9 januari begint een cursus tuinontwerp, tien lessen van twee uur. Deelname kost €250,-. Een vol ledig overzicht van alle cursussen en workshops is te vinden op www. detuunderie.texel.com. Texelse in debat in tv-programma Corrie Timmer, onder meer free lance medewerkster van de Texel se Courant en de Vakantiekrant, is komende zaterdag op televisie te zien in het programma Paria van de KRO. De Texelse uit Oost maakt deel uit van een forum van dertig vrou wen, dat onder leiding van presen tator en Quote-hoofdredacteur Jort Kelder in tien uitzendingen debat teert over actuele maatschappe lijke vraagstukken. Zaterdag wordt gediscussieerd over de stellingen kabinetsvrouwen mogen niet zwan ger worden en dicht de kloof tussen arm en rijk door hogere belastingen voor grootverdieners in te voeren. Prominente vrouwen in de uitzen ding zijn ex-minister Annemane Jor- ntsma, schrijfster Jessica Durlacher en presentatrice Mariska Hulscher. Corrie Timmer, die deel uitmaakt van de redactie van het blad Vrou wen van Nu, praat mee op verzoek van de vereniging van plattelands vrouwen. De uitzending begint om 21.15 uur. Jan Wolkers in provinciehuis In het provinciehuis aan de Dreef in Haarlem is tot en met 16 januari de tentoonstelling Ik heb de win ter liefgehad van Jan Wolkers te zien. De titel van de expositie, met recent werk van de Texelse kunste naar, is ontleend aan een gedicht van Wolkers. Commissaris van de Koningin Harry Borghouts opent de expositie zondag om 15.00 uur in de Statenzaal van het provinciehuis. Tijdens de opening zijn liederen van de Haarlemse componist Thomas Beijer te horen, op teksten van Jan Wolkers. De liederen worden uitge voerd door sopraan Martha Bosch. De expositie is tijdens kantooruren te bezichtigen. De personages in Nederlont zijn wanhopig op zoek naar nieuwe sen saties en gezamenlijke ervaringen. Hoeveel ruimte zit .er nog tussen op hol geslagen assertiviteit en col lectieve rouw of het echte Oranje gevoel? Een vrolijk programma vol muziek, humor en ontroering, aldus het persbericht. Het publiek wordt aan het dichten gezet en natuurlijk komt Rops alter ego Annie van Driek nog even langs. De voorstelling begint om 20.30 uur, entree €14,-, Vriendenprijs €12,- (dineren vooraf is mogelijk, reserve ren gewenst). Schrijf een kerstverhaal Een verhaal over kerst en Texel. Dat is de opdracht voor de kerstverhalenwedstrijd van de Texelse Courant. Verhalen mogen maximaal 350 woorden lang zijn en kunnen tot en met maandag 18 december wor den ingeleverd bij de redac tie van de Texelse Courant, Warmoesstraat 45, 1791 CN Den Burg. Inzenden kan ook per fax (323000) en per e-mail (redactie@texelsecourant.nl). Een selectie uit de inzendingen wordt afgedrukt in de krant van 22 december. Dan wordt ook de winnaar bekend gemaakt. Net als vorig jaar krijgt de winnaar een midweek aangeboden in recreatiepark Het Kuierpadtien in Wezuperbrug. Kerstdiner SWOT Bij de Stichting Welzijn Ouderen Texel wordt woensdag 20 decem ber een kerstdiner geserveerd. Op het menu staat een pasteitje met runderragout, kipfilet met aardap- pelgratin, sla. appelmoes, gekookte witlof en broccoli en een kerstdes sert. Het diner begint om 18.00 uur in De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg. Deelname kost €13,50, opgeven kan bij de SWOT, tel. 312696. Cursus voor zwangeren De Gezondheidswijzer van Corbis Plus begint woensdag 13 decem ber met een verkorte cursus zwan gerschapsbegeleiding. De cursus wordt gegeven in het wijkgebouw van Thuiszorg Kop van Noord-Hol land aan de Schoonoordsingel in Den Burg en bestaat uit vijf wekelijk se bijenkomsten van anderhalf uur, steeds op woensdag vanaf 19.00 uur. Deelnemers krijgen informatie over de lichamelijke veranderingen tijdens de zwangerschap, de beval ling en de periode erna en leren de bevalling ontspannen en met ver trouwen tegemoet te zien. Deelname kost €41,-. Abonnees van het Servicepakket betalen €36,- Aanmelden kan bij de Gezond heidswijzen tel. 0223-650135 of via e-mailadres gezondheidswijzer@co rbisplus.nl. Stijldansen in muziekschool In samenwerking met Dansschool Corma uit Den Helder begint de Muziek- en Dansschool in janu ari met epn cursus stijldansen. In vijftien lessen worden dansen aan geleerd als de Engelse wals, de quickstep, de tango, de chachacha en de rumba. Aan het eind van de cursus kan examen worden gedaan voor het certificaat Basiscursus Brons. Bij voldoende belangstelling worden een cursus voor jongeren (vanaf 13 jaar) en een cursus voor volwassenen gegeven. De jongeren dansen op vrijdag van af 18.30 uur, de volwassenen op vrijdag vanaf 19.30 uur. De lessen beginnen op vrijdag 12 januari en worden gegeven in de voorspeel ruimte van de muziekschool. Voor inlichtingen en aanmeldingen: tel. 313493 of e-mail info@mdt-texel.nl. Vrijdag 8 december: In Time Out kunnen vanaf 19.00 uur films gekeken worden. Er draaien twee films tegelijk op twee verschil lende verdiepingen. De toegang is gratis. Professor Cees de Jager geeft in Eco- mare een lezing met de titel 'Eta cari- nae, het stormachtige leven van een zeer zware ster'. Aanvang 20.00 uur. Entree €4.-; donateurs van de volks sterrenwacht hebben gratis toegang. Op Nederland 1 begint om 19.00 uur Lingo, met de Texelse Bibi Thie. Cinema Texel in Den Burg vertoont 007; Casino Royale (aanvang 18.45 en 22.00 uur), Kruistocht in Spijker broek (19.00 uur) en Borat (21.45 uur). Bioscoop de Kiekendief op vakantie park de Krim vertoont de ondertitelde versie van Flushed Away (aanvang 20.00 uur). Zaterdag 9 december: Bij Kooiman Tweewielers aan de Schoonoordsingel wordt vandaag een opstapdag gehouden, waarbij de hele dag een ritje kan worden gemaakt met elektrisch aangedreven fietsen van Batavus. Rond de kerk van Oosterend wordt kerstmarkt gehouden In de Vredeskerk aan de Torplaan in Den Helder begint om 20.00 uur een kerstconcert van het Grootkoor Noord-Holland. Meer informatie staat op de website www.grootkoor.nl. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken versie van Happy Feet (aanvang 13.45 uur en 16.15 uur), de Nederlandse versie van Flushed Away (14.00 uur), Kruistocht in Spijkerbroek (16.00 en 19.00 uur), 007; Casino Royale (18.45 en 22.00 uur), en Borat (21.45 uur). Bioscoop de Kiekendief op vakantie- Hoogwater te Oudeschild Vr. 08 10.46 en 22.45 u. Za. 09 11.04 en 23.20 u. Zo. 10 11.10 en 23.55 u. Ma. 11 11.30 en - u. Di. 12 00.35 en 12.00 u. Wo. 13 01.20 en 13.00 u. Do. 14 01.55 en 14.10 u. Vr. 15 02.55 en 15.30 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 10 decem ber op om 8.42 uur en gaat onder om 16 24 uur; dinsdag 12 laatste kwartier; donderdag 14 december doodtij. park de Krim vertoont de ondertitelde versie van Flushed Away (aanvang 15.00 uur). Zondag 10 december: Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door de Slufter Deelname kost €6,-, opgave bij Eco- mare, tel. 317741. In het atelier van Henk Noorlander, Diek 11a in Den Hoorn, wordt van 13 00 tot 17.00 uur kijkdag gehouden van de volgende week te houden kunstveiling ten bate van de Stichting Orgelfront. Schrijfster Mensje van Keulen leest op uitnodiging van de Ezelvereniging in taveerne De Twaalf Balcken v uit eigen werk. Kaarten kosten €5,- en zijn verkrijgbaar bij Het Open Boek, Nauta Boek, café In den Grooten Slock en café-restaurant Sjans. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken versie v Happy Feet (aanvang 13.45 uur 16.15 uur), de Nederlandse versie van Flushed Away (14.00 uur), Kruistocht in Spijkerbroek (16.00 en 19.00 uur), 007; Casino Royale (18.45 en 22.00 uur), en Borat (21.45 uur). Bioscoop de Kiekendief op vakantie park de Krim vertoont de ondertitelde versie van Flushed Away (aanvang 15.00 uur) en de Duits gesproken ver sie (20.00 uur) Maandag 11 december: Op het terrein van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is bestemd voor het restauratiefonds van het Hoomder kerkje. Cinema Texel in Den Burg vertoont Borat (aanvang 19.00 uur), Casino Royale (19.30 uur) en een Sneak Pre view (21.15 uur). Dinsdag 12 december: Ouwe Sunderklaas (programma staat elders in deze krant). Bewonersvereniging Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond voor leden in het zaaltje bij Star- kenburgh (Thijsselaan 40A, Den Burg). Meer informatie staat op de website www.bewonersverenigingtexel.nl. Cinema Texel in Den Burg is vandaag gesloten. TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Bonnie de Boer, die deze weken het weblog www.texelsescho- lieren.web-log.nl bijhoudt, heeft naar een film uit 1998 gekeken. 'Toen was ik dus nog heel klein. De film was heel leuk. Je hoort jezelf en ziet jezelf zoals je toen was.' Maar zo ze toen was, is ze nu natuurlijk niet meer. Ook op school (OSG De Hogeberg) werkt ze aan haar persoonlijkheid. 'We hebben met gym Rots en Water gedaan. Dat is een spel om ste viger in je schoenen te staan en goed voor jezelf op te komen. Dat was wel leuk.' En natuurlijk is op school ook tijd voor leuke dingen. Zo beschrijf ze het Sinterklaasfeest, waarvan elders in deze krant een foto is te vin den. 'Vandaag was het heel leuk op school. We hadden maar drie uur les en daarna kwam sinterklaas op bezoek in de Koninghal. Ze hadden een programma samengesteld dat bestond uit X-factor en opgegeven mensen die op het podium moesten komen. Dat was wel leuk. Nadat sinterklaas was gekomen en we lunchpauze hadden gehad, gingen ^cholieren web-, texelsescholieren.web-log.nl we naar het noodgebouw en daar hebben we de surprises uitgepakt. Mijn mentor had voor mij een eek hoorn in een huisje gemaakt en als cadeautjes: een haarband, lipgloss en dat eekhoorntje (een klein knuf feltje hahahaü) Als hij dit leest, wil ik hem nog bedanken en zeggen dat ik het een heel leuke surprise vond om te krijgen, een dikke 10.' Naast haar dagelijkse bezigheden, verrast Bonnie de lezers van het weblog af en toe met een gedicht: 'Houd ik dat vast met mijn handen? Ik laat het los in mijn hoofd Gedachten tuimelen weg achter mijn schouders' Bonnie schrijft nog tot maandag in het blog. Scholieren die ook veertien dagen het weblog wil len bijhouden, kunnen contact opnemen met de redactie via redactie@texelsecourant.nl of via een reactie op het blog. In de laatste week van het jaar vin den in De Lindeboom tal van acti viteiten plaats, waarbij een belang rijke plaats is weggelegd voor muziek en theater. Hoogtepunten zijn Het jaar van Rembrandt door theatergroep Lena (28 december in de Schoutenzaal) en de Texelse 'night of the proms' in Question Plaza. Op deze laatste avond staat de Vleugel van Ed centraal. De feestelijkheden beginnen op zater dag 23 december met een kinderdis co. Van 14.00 tot 17.00 uur is ieder een welkom in Question Plaza, om te dansen op muziek van DJ Pietcr. Tijdens de kinderdisco vindt ook de prijsuitreiking plaats van de verhalen- wedstrijd van de Texelse Media. Op kerstavond zingt het kerstkoor van Michiel Drijver kerstliederen en op beide kerstdagen speelt Pip Barnard in de serre op de vleugel van Ed. Na de markt op woensdag 27 december speelt Jan Bakker accordeon in de brasserie en vanaf 19.00 uur zingt het 'koortje van Gerrit' in Het Schou tenhuys. Annemarie Reiding verzorgt donderdag 28 december van 14.00 tot 17.00 een workshop knutselen voor kinderen en in de Schoutenzaal begint om 15.00 uur de voorstelling Het jaar van Rembrandt van theater groep Lena. Het aantal plaatsen is beperkt, de toegang bedraagt €3,-. De voorstelling bestaat uit drie mono logen, omlijst door klassieke muziek In de Waagzaal speelt dezelfde dag het combo Stefan, Annemiek en Roxi. Vrijdag 29 december wordt van 15.00 tot 20.00 uur een midwintermarkt gehouden, deels op de Vismarkt en in de Kantoorstraat, en deels in de Waagzaal en Question Plaza. De kerstweek wordt afgesloten met een grootse avond rond de vleugel van Ed, op zaterdag 30 december. De avond wordt verzorgd door het Cabaret-café, medewerking wordt onder meer verleend door Annemiek Jaspers, Karen Haasdijk, José de Bloois, het Oudeschilder Visserskoor en de Klapband. Deze avond begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €2,-. Een uitgebreid programma is te vinden in de agenda van deze krant, in de kersteditie van de Vakantiekrant en op de website van De Lindeboom, www.lindeboomtexel.nl. 'erij f

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2