z TEXELSE 2 COURANT Wat ik zeggen Strender kerstmarkt sfeervol en gezellig Kerstconcert van Amici Cantus §cholieren web-log^j oPIENie Bijzonder expositie in Sjans oud Papier teso C texelseÜcourant lil DINSDAG 12 DECEMBER 2006 Kraampjes met kaarsen, kerst stukjes. kunstwerken, erwtensoep, glühwein en andere spullen trok ken in Oosterend zaterdagmiddag en -avond grote belangstelling. De kraampjes waren opgesteld in de straatjes rond de Maartenskerk. Gelegenheidskooplieden deden goede zaken, onder meer in de stand van basisschool De Akker (zie foto), waar de glühwein en zelf gebakken taart vlot van de hand gingen Ook bij veel andere kramen ging de opbrengst naar een ver eniging of ander goed doel. Naast taart en snert was er volop ander eten. Natuurlijk gerookte en gebak ken vis, maar ook oliebollen, zodat de duizenden bezoekers niet naar huis hoefden om te eten. Dat er aan creativiteit geen gebrek heerst, bleek uit het grote aanbod aan zelf gemaakte kerst- en andere stukjes in de kerst- en cadeausfeer. Er liep een kerstman rond die met name de kinderen vermaakte en er was vooral veel sfeer en gezelligheid. Muziek was er in overvloed. De Peperstraat werd gevuld met klan ken uit het draaiorgel van Rinus Kuiper, verderop trakteerde Peter Kaan de voorbijgangers op muziek en in de kerk was het een komen en gaan van koren en andere muziek gezelschappen die de kerstsfeer compleet maakten. Door de enorme toeloop was er in het dorp vrijwel geen parkeerplaats meer onbezet en stonden de auto's tot ver buiten het dorp geparkeerd. Inwoning Wat was Harry weer lekker op dreef met zijn rattenvangersverhaal. Kan hij niet vaker schrijven? Ik heb trouwens wel iemand gekend die aan de ziekte van Weil is gestor ven, rond 1970. Het was een jon gen van de NJN, de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie. Die had gezwommen in de Biesbosch, en toen hij ziek werd dacht niemand aan Weil. Hij ging binnen een paar dagen dood. Irene Maas, Alkmaar. Ouwe Sunderklaas in De Cocksdorp Toeschouwers in de huiskamers in De Cocksdorp kunnen volgens tra ditie stemmen op de Ouwe Sun- derklaas-voorstellingen die volgens hen in de prijzen moeten vallen. Zij kunnen hun stem vanavond tussen 23.00 en 23.30 doorgeven via tel. 316957 (en niet het telefoonnummer dat in de krant van vrijdag stond). Benefietconcert Anna Jazz Band De Anna Jazz Band geeft vrijdag een benefietconcert in de aula van OSG De Hogeberg. Twee leden van de band brengen hun kerstvakantie met het project Moving Birds door in Senegal, waar ze een bezoek brengen aan de armste wijken van het vissersdorp Yoff. Met het optre den van de Anna Jazz Band hopen ze de school in deze wijk financieel te kunnen ondersteunen. Het concert begint om 20.00 uur, als toegang wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Markt Den Eloorn Bij de schuur van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur nog een laatste rommelmarkt gehouden. Daarna gaat de marktcommissie enige tijd met verlof. De afgelo pen maanden werd elke maandag markt gehouden, met een grote verscheidenheid aan artikelen. De opbrengst komt ten goede aan het Hoornder kerkje. Mensen die goe deren willen afleveren, kunnen deze achter de schuur aan de Witteweg neerzetten. Grote bankstellen zijn niet welkom. Vocaal ensemble Amici Cantus geeft zondag een kerstconcert in de kerk van De Waal. Het ensemble heeft gekozen voor een feestelijk en gevarieerd programma, met werken van componisten uit de zestiende en zeventiende eeuw, waaronder Michael Praetorius, Henry Purcell en Heinrich Schütz. Ook zijn composities uit de twin tigste eeuw te horen, zoals enkele carols van William Walton en John Rutter en Two songs for voice and harp van Edmund Rubbra. Het concert wordt afgesloten met de Weihnachtskantate van Philip Frie- drich Buchner (voor koor, sopraan en orgel). Medewerking wordt ver leend door Ingrid Wage (sopraan), Hedwig Ens (harp). Jacques van der Staak (klavecimbel) en Dyo Wassink (orgel). Zij spelen en zin gen. zowel solo als samen met het koor. Het concert begint om 16.00 uur. De toegang bedraagt €5,-, kaarten zijn verkrijgbaar bij Het Open Boek en voor aanvang bij de kerk. 'De natuur is mooi' Bonnie de Boer blijft nog een paar dagen het weblog www.texelse- scholieren.web-log bijhouden. Ze doet het graag, al vindt ze het ook wel jammer dat zo weinig mensen een reactie achterlaten. Het zijn drukke dagen voor Bonnie, want vrijdag heeft ze een voorspeelavond op de muziekschool, waarvoor ze nu druk aan het oefenen is. 'Bij het voorspelen kun je laten horen wat je hebt geleerd het afgelopen tri mester. Ik ga een kerstliedje spelen en een vrolijk muziekstuk uit mijn boek.' Toch blijft er nog tijd over om ach ter de computer te zitten en ver stoppertje te spelen. En om met vriendinnen te praten, al gebeurt dat ook onder schooltijd. 'Vandaag was het heel leuk op school. Ik had vandaag techniek en toen heb ik met mijn vriendinnen gepraat. Over dat we veel meer leuke dingen samen moeten gaan doen Het was goed om daar met zijn allen over te praten.' Bonnie voelt zich op haar plaats in de muziekschool. Zo lijkt texelsescholieren.web-log.nl het kijken naar de X-factor ervaart. 'De X-factor vind ik geweldig om te kijken. Wat zongen sommigen mensen mooi... dat wil ik later ook wel. Meedoen met X-factor, of in ieder geval lekker zingen, dansen en gek doen.' En ook kunnen de bezoekers van het weblog weer een van Bonnies gedichtjes lezen: 'Het geluid van het klotsen tegen de rotsen bij de zee Het geluid van de wind ruisend door de lucht Het is guur en de wolken worden grijs Ik hoor bliksem vlakbij, een flits geeft genoeg aan De natuur is mooi' Workshops tafeldecoratie Bij Groendecoratie Ingrid Uitgeest aan de Maaikeduinweg nabij De Koog worden 19, 21 en 22 decem ber workshops gegeven, waar bij cursisten leren tafelstukken te maken met niet-alledaags kerst- groen. De workshops beginnen om 19.30, deelname kost €22,50. Gereedschap en materiaal zijn aan wezig. Opgeven kan via tel. 327220 en 06-30687184. Kerststukjes AVT Atletiekvereniging Texel verkoopt zaterdag kerststukjes. Er worden twee kramen ingericht, op de hoek van de Weverstraat en de Park straat (tegenover de Wereldwinkel) en op het parkeerterrein van Albert Heijn aan de Wilhelminalaan. De (zelfgemaakte) stukjes kosten €5.-, de opbrengst komt ten goede aan de vereniging. De kramen zijn vanaf 10.00 uur geopend. Via Judy Witte (tel. 317232) zijn van tevoren kerst stukjes te bestellen. Scholieren die ook gedurende veer tien dagen het weblog willen bij houden. kunnen zich melden via redactie@texelsecourant.nl of via het blog. Kijkers nemen voorproefje op veiling In atelier 't Schildertje in Den Hoorn, tijdelijk omgedoopt tot Texels Insti tuut ter bevordering van flessen post over zee, namen liefhebbers zondagmiddag een kijkje bij een collectie verzamelde kunstwerken. Ze zijn belangeloos ter beschikking gesteld voor de veiling die zondag 17 december wordt gehouden. De opbrengst van de kunst is bestemd voor Stichting Orgelfront, die zich beijvert voor de herbouw van het orgel uit Oosterend in Den Hoorn. Zondag bij de kijkdag bleek dat kunstenaars en kunstbezitters met gulle hand hebben gegeven. Er wor den onder meer werken geveild van Toon de Haas, Jan Wolkers, Gerd- Jan Roos, Door Dogger, Mien van As en tal van anderen. De catalogus bevat in totaal 47 werken, variërend van olieverfschilderijen tot foto's. Bij zonder zijn de scheepjes die zijn gemaakt door kinderen. Aansluitend op de veiling onder leiding van Mar tin Trap, die zondag om 16.00 uur start, worden kunstwerkjes verkocht van Henk Noorlander, Souwie Duin- ker, Patrick Tange en Ineke Kuiper. Het betreft soortgelijke werken zoals die als flessenpost in zee zijn gewor pen. (Foto Gerard Timmerman) Raad een lied In café De Kuip in De Koog werd donderdag de eerste avond gehou den van de nieuwe competitie 'Raad een lied of niet'. Titelverdediger De Kuip krijgt dit jaar concurrentie van De Pilaar, De Slock, WET-Radio 1 en WET-Radio 2. Op de eerste avond ging de strijd om de eerste plaats geheel vol gens verwachting tussen De Kuip 'Als ik kijk naar deze dag ben ik er wel tevreden over. Morgen schrijf ik het tenminste als ze vertelt hoe ze weer een stukje. Tot dan, Bonnie.' Bieten Met een gevoel van weemoed keek ik naar de foto's van de bietencampagne Vroeger, toen ik geweest, zo'n groot bruin ding met uitgedroogde leren riempjes nog klem was - en ik zie bij deze en verroeste gespjes, fietste ik uitspraak het serieuze gezicht van mijn vierjarig neefje voor me -, hadden mijn ouders mij een konijn toebedeeld. Het opvoedkundig idee achter het brave beest was een stukje zelfdiscipline dat ik moest opbrengen om het iedere dag van voldoende voer te voor zien. 'Wat?! Heeft Flappie nog niks in de ruif gehad? Je bent na schooltijd en op de zaterda gen een rondje. Overal vond je bieten langs de weg. Vooral in de bochten vlogen ze royaal van de bak en had ik een rijke oogst voor het oprapen. Ik kon zelfs een wintervoorraad aanleggen en iedere dag kreeg mijn Flappie een dikke plak biet, samen met een korst brood. Het beest gedijde al uren uit school. Vooruit, eerst uitstekend, groeide rond en vro- het konijn en dan jij.Weg bordje, eten koud. In het voorjaar was het allemaal zo moeilijk niet. Konij- nenvreten zat om te plukken. In de slootkanten had je de grootste kroppen paardebloemen, melk- wiet, zoals we het noemden. Het leverde wel eens natte sokken op, wanneer je uitgleed om die laat ste, diep staande bos nog mee te nemen en je er iets te hard aan moest trekken. Hartje zomer, als lijk, maar dank zij zijn naam bleef hij gespaard voor het kerstmenu. Konijn smaakt niet verkeerd en ik leed ook niet aan een over maat van sentiment, maar een boutje dat Flappie heette wilde ik toch niet op mijn bord. Geluk kig begrepen mijn ouders dat en haalden voor de kerstdis een kip uit het hok. Daar hadden wij allen feestelijke gevoelens bij. De bie tenauto's van nu hebben alle- het weken achter elkaar niet had maal hogere schotten gekregen geregend, was het moeilijker om het beest aan de kost te hou den. Mijn ouders waren echter onverbiddellijk en ik ontkwam met aan lange zoektochten. Maar dan kwam de herfst en gingen de bietenauto 's rijden. Gouden tijden braken aan voor deze konijnen verzorgster. Met een oude fiets tas die nog van mijn oma was en je vindt zelden meer een biet in de berm. Zo ontgaat mij de campagne en de herinnering aan mijn reeds lang gestorven Flappie wordt vager en vager. Totdat een verdwaalde biet hem weer voor even tot leven wekt. Pien Verberg Fred Wiering bezig met één Van kotter tot nipple. Dat is de titel van een bijzondere expositie die zaterdag in eetcafé Sjans in De Koog van start gaat. Voorma lig kottervisser Fred Wiering en Ingmar Moerbeek tonen er geza menlijk gemaakte schilderijen. De werken bestaan voor een groot deel uit door Wiering geschilderde naaktmodellen die omgeven zijn door illustraties van Moerbeek. Het schilderen van naaktmodellen is een nieuwe ontwikkeling in de kunstzinnige loopbaan van Wiering die ruim vier jaar geleden begon. Hij begon met het schilderen van kot ters die hij onder meer bij verschil lende horecabedrijven in De Koog tentoonstelde. Tussen al die werken hing hij vorig jaar voor de grap één schilderij met een naaktmodel en een kotter die op de achtergrond voorbij voer. 'Ik kreeg veel reacties, maar wel allemaal op dat naaktmo del. Dat trok alle aandacht.' Het was aanleiding voor Wiering, in het dagelijks leven werkzaam bij hotel Tesselhof en La Casserole, zich en De Pilaar. Het verschil tussen beide teams was tot de een-na- laatste ronde drie punten in het voordeel van De Kuip, maar met een eindsprint wist De Pilaar op gelijke hoogte te komen. Beide teams behaalden 215 punten en delen de eerste plaats in het klas sement. Derde werd WET-Radio 1, vierde De Slock. De volgende ronde wordt op 31 januari gespeeld in De Pilaar in Den Burg. In De Kuip wordt vrijdag een open avond gehouden, waaraan iedereen kan deelnemen. In café Sam Sam wordt vrijdag 5 januari een video editie gehouden. Beide avonden beginnen om 20.30 uur. Kerstspelen In het Maartenhuis en in de Vrije School in Den Burg worden woens dag 13 en vrijdag 22 december kerstspelen opgevoerd. Te zien zijn het Paradijsspel, waarin het schep pingsverhaal wordt verbeeld, en het Kerstspel, naar het evangelie van Lucas. De voorstellingen worden in oud-Hollands dialect gespeeld, dat op rijm wordt gesproken. Dit maakt het lastig precies te verstaan wat er wordt gezegd, maar volgens de uit voerenden gaat het eerder om het beleven van de emotie dan om het verstandelijk begrijpen. De spelen zijn geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar en volwassenen. Het Paradijs- spel wordt woensdag opgevoerd verder toe te leggen op naaktmo- in het Maartenhuis (aanvang 15.00 dellen en portretten. Net als bij kot- uur) en in de Vrije School (aanvang ters gebruikt hij foto's als voorbeeld 19.00 uur). Het Kerstspel wordt en schildert hij ze zo natuurgetrouw vrijdag 22 december opgevoerd in mogelijk na. Moerbeek kende hij al de Vrije School (10.30 uur) en het omdat ze bij Texel'94 in hetzelfde Maartenhuis (14.00 uur), team speelden. 'Hij had mij bij een etentje ook al eens gevraagd de skyline van New York te schilderen.' Afgelopen jaar kwamen de twee Ericka Voortman en Sanne Brüg- geregeld bijeen in de schuur van gemann verzorgen vrijdag in dorps- Wiering om de werken voor Sjans te huis De Wielewaal in De Waal een de expositie bij Sjans. (Foto Jemen va. Womannight vervaardigen. De werkwijzen zijn zeer verschillend. Agenda Van kur9emees*er en wethouders en Dinsdag 12 december: Ouwe Sunderklaas. Programma's van de festiviteiten stonden in de Texelse Courant van vrijdag. Bewonersvereniging Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond voor leden in het zaaltje bij Star- kenburgh (Thijsselaan 40A. Den Burg). Meer informatie staat op de website www.bewonersveremgingtexel.nl. Cinema Texel in Den Burg is vandaag gesloten. Woensdag 13 december: Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door de Slufter. Deelname kost €6,-, opgave bij Eco- mare, tel. 317741. In schouwburg De Kampanje in Den Helder begint om 14.00 uur een kerst middag voor senioren. Informatie kan worden ingewonnen bij mevrouw R. Czech, tel. 0223-642779 of via web site www.seniorenmiddag.nl. In het Maartenhuis nabij De Koog begint om 15.00 uur een opvoering van het Paradijsspel. Het stuk wordt in oud-Hollands dialect gespeeld en is geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar en voor volwassenen. Een tweede opvoering wordt gegeven vanaf 19.00 uur in de Vrije School aan de Gast huisstraat in Den Burg. In café De Zwaan in Den Burg speelt vanaf 19.00 uur de landelijk bekende formatie Flair. Mensen die verzekerd willen zijn van een plaats, wordt aan geraden op tijd te komen. De toegang is gratis. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken versie van Happy Feet (aanvang 13.45 uur en 16.15 uur), de première van de nieu we Kabouter Plop (14.00 uur), de Nederlandse versie van Flushed Away (16.00 uur), Kruistocht in Spijkerbroek (19.00 uur). Casino Royale (19.30 uur) en Borat (21.45 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de ondertitelde versie van Flushed Away (aanvang 15.00 en 20.00 uur). Donderdag 14 december: Bij Volkssterrenwacht De Jager bij Ecomare kan vanaf 19.00 uur met een telescoop naar de sterren wor den gekeken. Het sterren kijken gaat alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18 00 uur gebeld worden naar 06-45552708. De Tuunderie uit Oosterend verzorgt van 19.45 tot 22.00 uur een cursus kerststukjes maken. Locatie is het Rode-Kruisgebouw aan de Jonker straat in Den Burg. Deelname kost €15.-. Opgave bij Jolanda Persoon, tel. 06-21842638 en via e-mailadres detuunderie@texel.com. In dorpshuis De Bijenkorf begint om 20.00 uur een openbare vergadering Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaat sen voor vuilcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papier wagen komt in de volgende straten: 3. Emmalaan, Pieter van Cu.ijkstraat, Elemert, Haffelderweg, Schilderend in de richting van Oudeschild vanaf de rotonde, Ada van Hollandstraat. Hoogwater te Oudeschild Di. 12 00.35 en 12.00 u. Wo. 13 01.20 en 13.00 u. Do. 14 01.55 en 14.10 u. Vr. 15 02.55 en 15.30 u. Za. 16 03.55 en 16.45 u. Zo. 17 05.10 en 17.50 u. Ma. 18 05.55 en 18.45 u. Di. 19 06.54 en 19.35 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 17 decem ber op om 08.48 en gaat onder om 16.24 uur: dinsdag 12 december laatste kwartier: donderdag 14 december doodtij. de dorpscommissie van Oosterend. Cinema Texel in Den Burg vertoont de premières van Eragon (aanvang 19.00 uur) en The Holiday (21.15 uur) Verder ook Kruistocht in Spijkerbroek (18 45 uur) en Casino Royale (21.30 uur). Vrijdag 15 december: In dorpshuis De Hof aan de Nika- del in De Koog wordt de jaarlijkse adventsmiddag voor ouderen gehou den. De bijeenkomst begint om 15.30 uur en wordt afgesloten met een broodmaaltijd. Deelname kost €3,-, opgeven kan bij Veronica van Beek (tel. 06-28787820) en Frits Agter (tel. 317283). De Anna Jazz Band geeft een bene fietconcert In de aula van de OSG aan de Haffelderweg. Aanvang 20.00 uur. De opbrengst is voor het project Moving Birds for Senegal. Ericka Voortman en Sanne Brüge- mann verzorgen in dorpshuis De Wielewaal in De Waal een 'magical woman night'. Van 20.00 tot 24.00 uur worden dans-, meditatie- en energie workshops voor vrouwen gegeven. Deelname kost €12,50 In de roomskatholieke kerk in Den Burg wordt vanaf 20.00 uur een volks- kerstgezangavond gehouden. De entree is gratis. Aan het eind wordt gecollecteerd voor het Liliane Fonds. In De Aleph (Weverstraat 54 in Den Burg) worden van 20.15 tot 21.45 uur mantra's uit verschillende religieuze tradities gezongen. Entree €7,-. Infor matie bij Arien Erkelens, tel. 319449. In café De Kuip in De Koog begint om 20.30 uur een open avond met het spel 'Raad een lied'. In theater Klif 12 in Den Hoom brengt cabaretier Rop Janze het programma 'Bek op poten'. Aanvang 20.30 i toegang €14,-. Diner vooraf mogelijk, reserveren via tel. 319633. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken tekenfilms Flushed Away (aanvang 16.00 uur) en Happy Feet (16.15 uur), Kruistocht in' Spijkerbroek (18.45 uur), Eragon (19.00 uur), The Holiday 21.15 uur) en Casino Royale (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie^ park De Krim vertoont de komische film Borat (aanvang 20.00 uur). TESO zet vnjdag van 9.30 tot 16.0 uur een extra boot in en verzorgt danj ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. De afvaar ten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitslui tend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Er worden geen wachttijden verwacht- Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen vb tel. 369600 of website www.teso.nl. (ons :5Si xJrc in c »rr ranc nb< (tot '3SC de orkc de t oor c P9° ge ilijke Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van I lattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Louise van der Sluis, tel. 06-0630715484 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mall info@lenr.nl 'ene SS 6 ger er er jn m rdslit eet -'iso Abonnementsprijzen 2006: Per half |aar 35,05 33,45 (automatocM Per jaar €68,30 66,15 (auiomaiisdii Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 woken voor afloop van de abonnementsperiode. 'magical woman night". Van 20.00 tot 24.00 uur worden dans-, medi tatie- en energieworkshops voor Waar Wiering zich secuur toelegt op vrouwen gegeven. Deelname kost de afmetingen, raust Moerbeek met €12,50 (€10,- bij voorinschrijving), zijn spuitbus over het doek. Het Voor meer informatie www.dansla- ieidt tot echter tot een bij elkaar boratorium.nl en www.cirkelvanlief- passende combinatie van stijlen. De de.com, Ericka Voortman (tel. 06- twee hebben inmiddels al een werk 13614046) en Sanne Brügemann verkocht aan televisiekok Herman (tel.313102). den Blijker voor één van zijn restau- rants. Dat contact kwam tot stand via Michel Wijnnobel uit De Koog die sinds vorig jaar geregeld voor Den Blijker interieurs vervaardigt. De expositie in Sjans wordt tussen 14.30 en 17.30 uur geopend. Mantrazingen In De Aleph, Weverstraat 54 in Den Burg, wordt vrijdag 15 december een avond matrazingen gehouden. Er wordt gezongen, uit verschillende religieuze tradities. De bijeenkomst is van 20.15 tot 21.45 uur. De toe gang bedraagt €7.-. ledereen is wel kom. Informatie bij Arien Erkelens, tel. 319449. Kerstgezang In de RK kerk in Den Burg wordt vrijdagavond vanaf 20.00 uur een volkskerstgezangavond gehouden Er zijn optredens van The Singers of the Lord (onder leiding van Nelleke Schreurs-Visser en Karen Haasdijk), the Gospeltrain en christelijke muziek vereniging Excelsior (onder leiding van Piet Bakker). De entree is gratis. Aan het eind van de avond wordt gecol lecteerd voor het Liliane Fonds. Ierse middag in Het Proeflokaal In Het Proeflokaal aan de Dorps-tedl; '-Te mng doe Ukc g straat in De Koog wordt zondag een tier Ierse middag gehouden. De muzie* ttiek wordt verzorgd door Peter Reet- o in steiner en Trix Hamming, die heb drijf ben samengespeeld in de N< hollands-Ierse formatie Shannon *bei Tegenwoordig speelt Hammer in Cf deel Ierse band Fling. Het duo speet let ki hornpipes, jigs, reels, ballads enalti andere muziek uit Keltische bron- ofd nen en begeleidt zichzelf daarbj levei op gitaar, bouzouki tinwhistle en bod h ran. afge cste dt Mensen die een instrument mee-feg nemen, kunnen in de laatste 5® neb met de muzikanten meespelen. slissi worden Ierse drankjes en hapjes g en geserveerd. De Ierse middag begin!bur om 15.30 uur, de toegang is gratis, (ecai tet

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2