I Texel'94 door zege stevig in middenmoot Knien golfbaan onthuld TEXELSE 7 COURANT Basketbaltrainer wil plezier en kwaliteit Meiden Texel'94 pakken punt tegen titelkandidaat »- De Koog verliest onnodig van hekkensluiter ZDH speelt niet mooi, wel effectief m DINSDAG 12 DECEMBER 2006 Berts traint dinsdag van 17.30 tot 19.30 uur jongeren tot 16 jaar. Zijn actieve basketbalperiode ligt lijfentwintig jaar achter hem, als hij gevraagd wordt als nieuwe trainer voor Basketbalvereniging De Mareis. Nico Waerts (51) stem de in. Nu traint hij elke dinsdag avond de jeugdige basketballers. Met Koninginnedag mocht je vrije morpen nemen en ik gooide er vier i de vijf raak. Daarop raakte ik gesprek met basketballer Eric teijenk. van basketbalvereniging De Mareis. Hij vroeg of ik er iets mor voelde om terug te komen in et basketbal en training te geven. )aar moest ik over nadenken, want wil graag resultaat van mezelf Den. Daarom ben 'ik gaan kijken of :e groep enthousiast was en of er «at aan hun spel te verbeteren viel. Nadat ik daar geweest was heb ik o ingestemd, de groep is enthousiast en het basketbal blijft me trekken.' Met de komst van Waerts heeft de vereniging een ervaren basketballer aangetrokken. In de jaren '70 en '80 trainde hij vier keer in de week op hoog niveau. 'Ik speelde bij de Levi's Flamingo's. Daar trainde ik met het eerste herenteam, toen de beste basketballers van Nederland. We kregen les van Jan Jan Broes die toen Mister Basketbal genoemd werd. Van hem en het hoge spelni- veau heb ik veel geleerd.' Zijn opgedane kennis in die periode, en zijn ervaring uit de tijd dat hij in het Militaire Basketbalteam speelde probeert hij nu over te brengen op de jonge spelers van De Mareis. 'Ik wil wat neerzetten en hierdoor zijn mijn trainingen pittig, zowel conditi oneel als technisch. Het doel is een groep neerzetten die goed speelt, met plezier in het basketballen op de eerste plaats.' Om het niveau te verbeteren neemt Waerts zijn trainingen heel serieus: 'Mensen onderschatten het wel eens-. Alles wat ik wil doen tijdens een training zet ik van te voren op papier en ik evalueer de gespeel de wedstrijden regelmatig met de coach. Dingen die fout gingen of beter konden verwerk ik dan in mijn les.' Waerts is er een tijd uitgeweest maar pakt de draad moeiteloos op. 'Het is lekker om weer met basket bal bezig te zijn, ook al sta ik naast de lijn. Het was een belangnjk deel van mijn leven, maar nu kriebelt het weer. Als ik de heren zie trainen dan wil ik zo meedoen.' Met niet al te hoge verwachtin gen reisde Texel'94 MA1 naar Wervershoof. Tegenstander WW staat hoog op de ranglijst en heeft Je ambitie kampioen te worden, todat een zware wedstrijd in het «erschiet lag. De Texelse meiden «eerden zich echter uitstekend en sleepten zowaar een gelijkspel uit het vuur. I'94 ging het veld in na een peptalk van coach Bart Heerschap, ie zijn pupillen voorhield uit te gaan van eigen kracht en de verde- liging gesloten te houden. De ploeg tartte voortvarend en kreeg al na tuvee minuten de eerste kans op een Joelpunt. Gevolg was wel dat WW Srect wakker was en met goed ambinatiespel Texel'94 onder druk «gon te zetten. Onder leiding van •larissa Bos. die de afwezige Linsey iarends verving, bleef de verdedi ging echter knap op de been. Na en knappe onderschepping en een snelle counter zette Yessica Haker haar team zelfs op voorsprong. Hierna golfde het sp'el op en neer. Na achttien minuten kwam WW met en verwoestend afstandschot weer Jp gelijke hoogte. Het spelbeeld leranderde daarna niet. Op slag van rust deed zich een akelig incident voor. Een verdediger van de thuis club wilde de bal wegwerken, maar raakte op een ongelukkige manier de kaak van Manon Walbeek. Voor alle zekerheid werd de Texelse naar het ziekenhuis gebracht, waar een verstuikte wangspier werd gecon stateerd. Ietwat aangeslagen zochten haar teamgenoten de kleedkamer op. Nadat de rust was teruggekeerd, besloten ze hun uiterste best te doen een goed resultaat te beha len. Met goed gevolg, want na een vloeiende counter, opgezet door Jeneesiya Ponniah, maakte Yessica Haker op miraculeuze wijze 1-2. Om geen afbreuk te doen aan de kampioensaspiraties besloot WW alles op alles te zetten en de vrije verdediger naar de aanval door te schuiven. Texel'94 schrok nauwelijks en knokte stevig terug. Maar diep in de tweede helft werd het toch 2-2, toen keeper Annette Vermuë door een onhoudbaar schot werd gepas seerd. Opvallend genoeg waren in de slotfase de beste kansen voor Texel'94, dat brutaal op jacht ging naar de overwinning, maar treffers bleven uit. Dames Texel'94 thuis ten onder De dames van Texel'94 hebben zon dag op eigen veld met 4-2 verloren van Sint Adelbert Da1 De Texelse dames leverden vanaf het begin veel strijd. Er waren kan sen over en weer, maar het eerste half uur resulteerde dat niet in doel punten. Beide teams waren aan elkaar gewaagd, maar na een half uurtje spelen werd de spits van Sint Adelbert met een slimme steek bal vrij voor keepster Marit Tuitman gezet, waarna ze de bal beheerst afrondde. De 'Texelse dames lieten het hier niet bij zitten en zetten de tegen aanval in. Tessa Betsema wist vanaf het middenveld een aantal speel sters van Adelbert uit te spelen en de bal in het doel te schieten. Zo stond het nog voor rust weer gelijk. Na de thee ging het de dames nog steeds voor de wind. Binnen een minuut wist Tessa Betsema een mooie combinatie met Nathalie Rab en Ilse Pastoor knap af te ronden. De vreugde mocht echter niet lang duren. Sint Adelbert voerde de druk op en de Texelse dames kwamen niet meer aan voetballen toe. Een kwartier later stonden zij met 3-2 achter. De wedstijd eindigde zelfs in een 4-2 nederlaag voor Texel'94. Volgende week spelen de dames uit. En Passant derde in rapidtoernooi Gerard van Es, Jaap Dros, Tho mas Richter en Dick van Barne- veld van schaakclub En Passant behaalden zaterdag in Koedijk een derde plaats op het rapidschaak- kampioenschap voor teams van de Noordhollandse Schaakbond. In De Rietschoot in Koedijk speelden enkele honderden schakers negen ronden van tien minuten per per soon per partij volgens het zogehe ten Zwitsers systeem. De Texelaars deden het bijzonder goed Na een daverende start (4-0 tegen Waag- toren uit Alkmaar) wisten zij zich permanent in de top van het klasse ment te handhaven. Als Gerard van Es in optimale vorm had verkeerd, was de klassering wellicht nog hoger geweest. Van Es, die gerekend wordt tot de sterkste spelers uit de pro vincie, scoorde aan het eerste bord enigszins teleurstellend 3 Zz punt uit negen partijen. Dit maakte wel duidelijk dat alle verenigingen de beste spelers hadden geselecteerd voor dit bijzondere toernooi. Jaap Dros was aan het tweede bord met een fraaie score van IZz uit 9 beter op dreef. Ook Thomas Richter (6% uit 9) en Dick van Barneveld (5 uit 9) deden het prima. En Passant eindigde uiteindelijk als derde in een groep van zestien teams waann alle grote clubs uit Noord-Holland verte genwoordigd waren. De eerste twee plaatsen waren voor Zaandam en Santpoort. Daarmee veroverde En Passant een plaats in de provinci ale schaaktop boven grote clubs uit Alkmaar, Hoorn, Krommenie en Den Helder. Nederlaag voor damesteam Tevoko Het damesteam van volleybalvereni ging Tevoko heeft de wedstrijd tegen Madjoe zaterdag met 4-0 verloren. De smalle selectie van de Texelse ploeg kwam pas in de derde set van de dramatisch gespeelde wed strijd enigszins op dreef en bereikte geen moment het normale spelpeil. Madjoe, met een mix van erva ring en talentvolle jeugd uit geheel West-Friesland, maakte de ambities waar en leefde zich uit in vele vari aties. De Enkhuizer ploeg scoorde vijf winstpunten met setstanden van 25-13, 25-14, 26-21 en 25-11. Tevoko kan zich nu opmaken voor de thuiswedstrijd tegen Forza, waarin de Texelse ploeg kan laten zien wel degelijk in de regiodivisie thuis te horen. Biljarten DVO Na drie maanden competitie heb ben de spelers van biljartvereniging DVO uit Den Burg zo'n veertig par tijen gespeeld. Omdat nog niet alle spelers dit aantal halen, is nog geen compleet overzicht te geven, maar op maandagavond wordt de rang lijst aangevoerd door Siem Bakker, Ries Balk, Cor Huisman en Theo Roest. Op donderdagavond heeft Paul Eelman een straatlengte voor sprong op Wim van de Wetering. Ab Witte en Jan Smit. Arie de Vey. Dick Raateland, Henk Roeper en Cees Maas spelen onder hun kunnen, evenals John Sessink, Wim Vendel, Hans Beverdam en Rinus Vittali. Op maandag spelen negen biljarters een gemiddelde van minder dan 1 en één speler een gemiddelde van 2. Wim Vendel, die op donderdag speelt, haalt een gemiddelde van 3,4. Buiten hem zijn er nog drie andere bljarters met een gemid delde tussen de 2 en 3. Voetbalprogramma Texel'94 heeft zondag op eigen veld de vierde competitieoverwin ning op rij geboekt. Na Nieuwe Niedorp, Wiron en De Koog moest ook VZV het hoofd buigen (2-1). De Texelaars, die sinds een paar weken de stijgende lijn te pakken hebben, stegen door deze zege naar de zesde plaats. De spelers van trainer/speler Martin Koorn en coach Ralph Koning had den gedurende het grootste deel van de eerste helft duidelijk het bes te van het spel. Ze namen vanaf het beginsignaal het initiatief en bezorg den de in het rood-wit spelende tegenstanders uit 't Veld handenvol werk. Met verzorgd combinatie spel werden de Veldtemers van het kastje naar de muur gestuurd. De Texelaars waren bovendien feller in de duels, waardoor ze voortdurend de bal veroverden. De tegenstander had in de persoon van Joost Wijn- ker een snelle en behendige spits, maar door onzuivere passes werd hij lange tijd te weinig in stelling gebracht. Het Texelse overwicht resulteerde al in de achtste minuut in een voor sprong. toen Joey van der Vis de keeper het nakijken gaf. Het leek de voorbode van een hoge score, maar ondanks behoorlijk wat kansen slaagde Texel'94 er niet in de voor sprong snel uit te bouwen. De beste mogelijkheid was voor Tim Kedde, die vrij voor de keeper kwam. Ook Michiel Valk kon een mooie actie niet het juiste vervolg geven. In de laatste tien minuten van de eerste helft werd het spel van de thuisclub rommeliger en waren de tegenstoten van VZV niet van gevaar ontbloot. Een vrije trap van de Veld temers. die ternauwernood het doel van Dennis Schouwstra miste, vormde een eerste waarschuwing Kort voor rust werd het 1 -1toen de onvermoeibare goaltjesdief Wijnker de bal in een onoverzichtelijke situ atie in het Texelse doel prikte. Vlak daarvoor overigens meenden de Texelaars op 2-0 te zijn gekomen, toen de grabbelende keeper van VZV moeite had een schot te stop pen. Volgens de scheidsrechter was de bal echter niet over de doellijn gegaan. De tweede helft kenmerkte zich door slordig voetbal, met veel balverlies. Dat leidde wel tot kansen voor beide partijen. In de 55ste minuut kon de keeper van VZV de bal uit een goed genomen vnje trap van Michiel Valk net over de achterlijn tikken. Even later knoeide de Texelse ver dediging, maar kon de voorhoede van de tegenstander niet profiteren van een te zachte terugspeelbal. In de 62ste minuut zette Texel'94 een belangrijke stap op weg naar de overwinning, toen Michiel Valk zijn directe tegenstander op het midden veld weer eens uitspeelde en de bal met een streep in de hoek schoot. Vlak erop kreeg hij voor de tweede keer een gele kaart en moest hij voortijdig van het veld. Met Ruben Boogaard als vervanger voor Ben jamin Eickhof probeerde Texel'94 de voorsprong te verdedigen Dat ging niet vanzelf, want VZV was een paar keer dicht bij de gelijkmaker. Ook Texel'94 zelf bleef mogelijk heden krijgen. Een fraaie vrije trap van Martin Koorn kon vijf minuten voor tijd nog net tot corner worden verwerkt. De slotfase verliep bijzon der spannend. Om het ntme van de tegenstander te verstoren, bracht coach Koning een paar minuten voor het einde Maarten Broekman in de ploeg voor Yvo Barends. Met het gewenste resultaat, want in de score kwam geen verandering meer, Texel'94 verdiende door deze over winning voor de vierde keer op nj drie punten en staat na een zwakke competitiestart bij het ingaan van de winterstop stevig in de middenmoot. De zesde plaats geeft zelfs uitzicht op de subtop. De komende maand is de ploeg vrij. Wel wordt gewoon doorgetraind. De eerstvolgende training wordt komende donderdag gehouden. Zaterdag 16 december: SVAP'74 B1-Texel'94 B1 Texel'94 B2-Victona O B1 Succes B2-Texel'94 B3 VZV B1-De Koog B1 Texel'94MB2-Castricum MB1 Texel'94 MB3-HSV MB1 VZV C1-Texel'94 C1 Texel'94 C2-Wiron C2 De Koog C1-W'waard C1 JVC C4-ZDH C1 Succes D1-Texel'94 D1 Texel'94 D2-Den Helder D2 Den Helder D4-Texel'94 D3 Texel'94 D4-SRC D4 De Koog D1-Callantsoog D1 Texel'94 G1-CTO'70 G2 Texelse pupillencompetitie: Heerenveen-AZ Roda-Oosterend F1 De Koog F1-De Koog F2 SVC F1-Vitesse ZDH E1 -Blackburn Oosterend E1 -Chelsea Manchester-SVC E1 ZDH E2-Liverpool Fulham-Arsenal 14.30 13.00 12.00 14.00 11.30 11.30 14.00 13.00 14.00 14.30 13.00 13.00 12.00 11.30 12.00 14.30 9.00 9.00 9.00 9.00 10.00 10.00 10.00 9.00 10.00 Konijnen hadden ze eigenlijk al meer dan genoeg op golfbaan de Texelse bij De Cocksdorp, maar voor een bijzonder exemplaar kon nog wel een plekje worden ingeruimd. Jan Heemskerk, clublid en oud-hoofd redacteur van de Playboy, onthulde vrijdag een houten exemplaar dat bij de bunker van hole 8 (dat offici eus 't Knien' heet) komt te staan. Het konijn, Knien gedoopt, is een speelse verwijzing naar de echte konijnen die het leven van de gol fers soms behoorlijk zuur maken met hun noeste graafwerk. Het bord is volgens Jos Kager. sponsor van hole 8, een aanzet om ook de ande re holes van namen te voorzien. Het houten konijn werd ontworpen door Ab van Joolen, ex-opmaak redacteur van de Playboy. Het is gekleed in een pofbroek en draagt een golfclub op de rug. Het heeft geen strikje om. Pieter Dros maakte het beeld. Heemskerk introduceerde het diertje met een gedicht over een konijn dat 'voortvarend werkte aan een nage slacht van verse konijnen dat sneller dan enig persoon had gedacht de golfcourse geheel kon ondermij nen.' Het hele gedicht is te lezen op www.texelsecourant.nl. troto eo Zondag 17 december: ZDH-Kaagvogels 14.00 Oosterend-Callantsoog 14.00 Hugo Boys-De Koog 14.00 ZAP 4-Texel'94 4 14.00 Succes 6-Texel'94 5 14.00 Callantsoog 2-De Koog 2 14.00 SRC DA1 -Texel'94 DA1 14.00 De Koog DA1 -Winkel DA2 uitgesteld Voetbaluitslagen Zaterdag 9 december: Alle wedstrijden werden afgelast Zondag 10 december: Texel'94-VZV 2-1 BKC-De Koog 1-0 ZDH-Vesdo 3-1 Oosterend-Kaagvogels afgelast Koedijk 2-Texel'94 2 0-3 Texel'94 4-Den Helder 4 3-3 Texel'94 5-Winkel 5 3-4 JVC 5-De Koog 2 0-1 DWOW 5-Oosterend 2 0-5 Oosterend 3-BKC 5 afgelast Texel'94 DA1 -Sint Adelbert DA1 2-4 Schagen DA1 -De Koog DA1 afgelast Oosterend DA1-Dirkshom DA1 afgelast WW MA1 -Texel'94 MA1 2-2 Recreatievoetbal: De Koog-Texelse Boys 1 -3 SV Texel-Oosterend 4-3 Programma zaalvoetbal Woensdag 13 december: Geen wedstrijden, alleen Klif dames 2 om 19.20 uur. Donderdag 14 december: 18.15 Klif D1-Krim D1 Klif 18.55 SVO D2-Klif D2 V.Putten 19.35 RAB D2-Sportsh. D1 V.Putten 20.15 Klif 3-Klif 2 Atroshy 21.05 Koog 1 - RAB 4 Atroshy 21.55 Koog 2-RAB 3 Arnout Zaaldienst: SVO Vrijdag 15 december: 17 10 SVO D1 -RAB D1 SVO 17.50 KrimC3-RABC1 Krim 18 30 SVO 3-Texel 3 Kikkert 19.20 Mantje 3-Krim 4 Arnout 20.10 Sportsh. 1-FtAB 1 Sangers 21.00 Klif 1-Krim 3 Atroshy 21.50 Mantje 2-Mantje 1 Bakker Zaaldienst: SVO Uitslagen: Hoofdklasse: RAB 1-Mantje 1 5-4, Sportsh. 1-RAB 2 1-3. Krim 2-Krim 1 2-3, Krim 3- Mantje 2 3-3; Eerste klasse: Klif 3-Koog 1 5-10, RAB 4-RAB 5 3-4,Texel 3-Klif 2 3-5, Krim 4-Oosterend 3 3-7; Tweede klasse; Texel 5-SVO 4 2-6, Klif 5-Texel 6 3-4, Klif 4-Krim 5 7-4, C-Jeugd. Krim C3-Koog Cl 2-7, Krim C2-Sportsh C1 5-1, Krim C1-RAB C1 9-1, ZDH C1-Koog C2 1-12; D-Jeugd: SVO D2- RAB D2 2-4. SVO D1 -KJif D1 1-3. RAB D1- Knm D1 3-2. Klif D2-Sportsh. D1 1-19 Ie Koog heeft zondag met 1- verloren van BKC, de num- ner laatst van de ranglijst. De 'edstrijd in Anna-Paulowna werd lekenmerkt door slecht spel en leel inzet en strijd. Hoewel beide feams aan elkaar gewaagd waren, |ing de hekkensluiter na negentig ninuten met de drie punten aan Ie haal. ainer Hans van der Park moest nk improviseren om tot een opstel- ig te komen. Door het ontbreken m topscorer Maurice de Groot erd Peter Koorn gebombardeerd )t spits. Hij kreeg in de voorhoede ssistentie van Jeroen Backer. Kee- er Steven van Beek was eveneens Iwezig. Hij werd vervangen door serve-keeper Eddy Witte. 'e Koog begon sterk en had eigen- ik al binnen vijf minuten op voor- prong moeten komen. Door slecht erdedigen van BKC kon Koorn Ie bal onderscheppen en aan Ben liebinga meegeven. Deze bracht ijn broer Roelf in stelling. Helaas oor De Koog schoot Siebinga voor en leeg doel over. In het vervolg öagde de ploeg er niet meer in ulke grote kansen te creëren. Toen KC iets meer initiatief nam, kon •e Koog counteren, maar waren de mogelijkheden voor de gast aren. Eddy Witte hield zijn ploeg P de been door bij kopballen uit orners en schoten van afstand enkele fraaie reddingen te verrich ten. Zo gingen beide ploegen doel puntloos de kleedkamer in. Na rust werd Jeroen Backer vervan gen door Robin Schoo. Bedoeling van de trainer was de aanval wat meer kracht te geven. Groot waren de gevolgen niet. De Koog bleet zich terughoudend opstellen, in de hoop met een snelle counter te kun nen toeslaan. Door slordige passes, ook van BKC, had het echter alle maal weinig om het lijf, waardoor het van individuele acties moest komen. Schoo maakte het de ver dediging van BKC enkele keren las tig en ook Ben Siebinga kon af en toe opstomen, maar tot gevaarlijke schoten leidde dit met. Aan de andere kant stond keeper Witte ook in de tweede helft zijn mannetje. Hij verrichtte een paar keer knap werk bij afstandsscho ten, maar moest na een uur toch capituleren, waardoor BKC op voor sprong kwam. Er restte De Koog niets anders dan vol op de aanval te spelen. Met nog twintig minuten te spelen werd Marcel Boone vervan gen door Joris Ellen. De grootste kans van de wedstrijd kwam op naam van Koorn, die opnieuw kon profiteren van zwak verdedigen. Hij onderschepte de bal en speelde zich vrij voor het doel. Met twee verdedigers in de rug schoot hij met links voorlangs, terwijl iedereen het doelpunt al telde. Even later leek de gelijkmaker uit het mets alsnog te vallen. Na een goede voorzet van Schoo kon Koorn zijn voet tegen de bal zet ten, maar de keeper van BKC was alert. Pieter List was met een knap genomen vrije trap eveneens dicht bij een doelpunt, maar hij schoot vanaf twintig meter tegen de onder kant van de lat. BKC vond het wel genoeg geweest en begon tijd te rekken. Vlak na elkaar gingen drie spelers met verschijnselen kramp naar het gras. Na lange behan delingen werden ze één voor één gewisseld. De scheidsrechter had in een sportieve wedstrijd tot dan toe een makkelijke middag, maar door het voortdurende vertragen van BKC ontstond er enige irritatie op het veld. Na krap 45 minuten blies de leidsman voor het eindsignaal, waarmee hij de blessuretijd geheel achterwege liet. Zo verloor De Koog opnieuw met één doelpunt verschil en moet de ploeg oppassen niet op de laat ste plaats te komen. Dat zal niet meevallen, want trainer Van der Park mist momenteel niet alleen het geluk, maar ook de gemakkelijk scorende spitsen Maurice de Groot en Pim Siebinga. Zondag spelen de Kogers de laatste wedstrijd voor de winterstop. Tegenstander is titel kandidaat Hugo Boys, Na twee remises en vier ver- liespartijen is ZDH er zondag ein delijk weer eens in geslaagd een overwinning te boeken. Op eigen veld werd met 3-1 gewonnen van Vesdo, dat daarmee op de rang lijst op een grotere afstand werd gezet. De Hoomders staan in de dertien ploegen tellende 6de klas se A nu tiende en hebben diverse concurrenten weer in het vizier gekregen. Met voor de verandering drie spit sen en een voorstopper (Jan-Willem Bakker) die de opdracht had mee gekregen zoveel mogelijk naar het middenveld door te schuiven, begon ZDH uiterst aanvallend. Fel spelend werd de tegenstander uit Schager- brug direct vastgezet op eigen helft. Erg fraai was het allemaal niet, want met de harde wind in de rug gre pen de Hoomders te vaak naar de verre trap, in plaats van met snelle combinaties de verdediging van Ves do uit elkaar te spelen. Toch kreeg ZDH enkele uitstekende kansen. Na een klein kwartier kwam de thuis ploeg zeer verdiend op voorsprong, toen Justus Zegel met een mooi afstandsschot de keeper passeerde. Ook in het vervolg had Vesdo wei nig in te brengen. Met name Niels Dekker kreeg een paar uitstekende mogelijkheden de voorsprong te ver groten, maar hij slaagde er niet in zijn snelle rushes met een doelpunt te bekronen. Pas in de slotfase van de eerste helft, toen ZDH wat te nonchalant werd en de tegenstander te veel ruimte gaf, kwam ook Vesdo een paar keer tot een aanval, maar veel zorgen hoefde keeper Chris Stolk zich niet te maken. Vlak voor rust kwam de thuisploeg op 2-0. Schutter was Niels Dekker, die zich niet had laten ontmoedigen door het missen van een paar eerdere kansen. Hij werd min of meer per ongeluk aangespeeld door gelegen- heidsspits Mike de Bruijn. die na een solo op doel dacht te schieten, maar de bal niet goed raakte. Na rust kwa men beide ploegen met een gewij zigde opstelling uit de kleedkamer Bij ZDH was middenvelder Arjen Lap vervangen door Peter Eelman, bij Vesdo was de grote en geblokte vrije verdediger doorgeschoven naar de positie van midvoor, met de bedoe ling de aanval te versterken. Die opzet slaagde maar gedeeltelijk. De gasten namen inderdaad het initi atief. maar misten de zuivere pas ses van achteruit van de speler die nu in de voorhoede stond. Vesdo werd geholpen door het uitvallen van ZDH-aanvoerder Ronald Biesboer, die een knie verdraaide. Zijn positie als vrije verdediger werd overge nomen door Peter Eelman. Sjoerd Oosterhof maakte het elftal weer compleet. De Hoomders hadden het daarna niet gemakkelijk. Combina ties waren vaak te gehaast, terwijl de verre trappen als gevolg van de aantrekkende wind steeds vaker werden onderschept door de mid denvelders van Vesdo Toch kreeg de ploeg uit Schagerbrug nauwelijks kansen. Peter Eelman stopte na een aarzelend begin alle gaatjes in de Hoornder verdediging en dreigde er eens gevaar, dan stond Stolk op zijn plek. Eén keer leek hij geklopt, toen een aanvaller van Vesdo van dicht bij op doel kon schieten, maar de ZDH-keeper bracht met een reflex redding. Een kwartier voor tijd viel de beslissing. De zeer actieve Mike de Bruijn ont futselde op de middenlijn de voor stopper de bal, omspeelde de laat ste verdediger en snelde met lange passen naar het doel. De keeper probeerde de hoek te verkleinen, maar werd simpel omspeeld, waarna De Bruijn de bal in het verlaten doel schoof. In de slotfase kreeg ZDH veel ruimte en had de voorsprong eigenlijk moeten worden vergroot, maar het mankeerde aan rust en overleg. Twee minuten voor het einde maakte Vesdo uit een snelle coun ter een tegendoelpunt, waardoor de eindstand 3-1 werd. Zondag speelt ZDH opnieuw thuis. Tegenstander is dan Kaagvogels, een tegenstander waarvan in de eerste wedstrijd van het seizoen met 5-1 werd verloren, maar die sindsdien alleen nog van Oosterend won. Spanning bij De Doorstoot Op de competitieavond van bil jartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp waren deze week span nende wedstrijden te zien. Kees Weel. dit seizoen wat wisselvallig, speelde een zeer gedegen partij tegen Eric Boon. Met een gemid delde van anderhalf gaf hij Boon geen kans. Door allebei zijn par tijen te verliezen, viel Piet Zijm wat terug in het klassement. Raymond Steenhuizen blijft wisselvallig spe len en wint de ene partij met over tuiging, maar verliest een volgende. Al was dit tegen Wim Westdorp maar met één carambole verschil. Ook Wil Homan heeft zich na een paar slechte weken weer hersteld. Fred Klok en Piet Zijm kregen van hem geen enkele kans. Kees Weel speelde met tien caramboles de hoogste serie van de avond. Uitslagen: K. Weel-E. Boon 4-0, J. Boon-W. Westdcxp 2-0, F Klok-W Homan 2-4. R Steenhuizen- H. Laan 4-0. P. Zijm-E. Boon 0-2. J. Boon-F Klok 4-0, R. Steenhuizen-W. WestOorp 0-4, F. Klok-K. Weel 4-0, E. Boon-H. Laan 0-2, R Zijm-W. Homan 0-4, J. Boon-K Weel 2-0.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7