w®m Den Burg: Geuko, vluchtheuvel verslaafden TEXELSE yy COURANT Lokale nieuwtjes favoriet in Oosterend Loodsen en jachtgeweren in Den Hoorn ft Kerkdiensten Medische zorg hulpverlening oud Papier Radio Texel JQ6J 3tou VRIJDAG 15 DECEMBER 2006 noodkreet van de ouder wor- ide Geuko Haikens, de vlucht- »uvel van verslaafden, inspi- srde meerdere speulers tot jzondere voorstellingen. Bij de oepen gingen de eerste, twee- en derde prijs zelfs uitsluitend voorstellingen die betrekking idden op Geuko. In Den Burg viel •t aantal volwassen speulers wat gen, maar bij de jeugd waren er st meer inschrijvingen. oral bij de groepen werd heel sterk speuld. De jury deelde dit jaar iets igere cijfers uit. Het speulen kwam avonds wat laat op gang en was s vroeger klaar dan anders. Een oep reed rond met de complete gebouwde huiskamer van Geuko et club-, zuip- en snuifhuis), met arin een look-a-like van de wel- ener. 'Geuko gaat nu met de VUT, vinden wij allen zo kut', zong groep. Er was ook goed geke ken naar de verslaafden aan wie hij onderdak biedt. Zelfs de brom mer leek sprekend. De liefde van Geuko voor de junks werd op een even muzikale als originele wijze ook bezongen door een andere groep, waarbij de beminnelijke inwoner uit eindelijk troost vond bij drie nonnen. Meeste punten gingen naar De Vei lige Haven, waarbij een verslaafde met rubberboot in de haven van Geuko wordt geloodst. Geuko kwam ook terug in vijf fraai geschilderde schuttingen, waarbij achter elke kier een voorstelling schuil ging. Ook de terugkeer van Gerbrand Poster in de politiek was voor veel speulers een inspiratiebron. 'Ben niet bang voor Joke Geldorp', krijste het raadslid vanuit in een kinderwa gen van het Poster Parents Plan. 'Dit kind heeft aan alles schijt, hoe raken we Poster kwijt', duwde een groepje WD'ers de opstandige liberaal het dorp door. Een ander groep speul- de hoe Poster zich in verbinding stelde met gedeputeerde Poelman en zijn beklag deed over het finan ciële beleid. 'Dualisme werkt hier niet.' Aan ambtenaren die het zonder kerstpakket moesten stellen, deelde hij cadeau's uit: een sigaar uit eigen doos. De hardnekkigheid van het raadslid manifesteerde zich bij een speuler die op zoek naar op te lossen problemen bij herhaling terugkeerde bij de jury. Een groep gemeentewer kers brak zich het hoofd over wat ze moeten doen in de week dat de groene containers met meer worden opgehaald. Suggesties: juttersoep maken voor de jongens van Geuko, azijnpissen vanaf de toren van de havenmeester in Oudeschild of kat- tenmeppen, voor oplichtende ogen voor de rotonde, of schimmel snij den in het archief. De problemen met het gemeentelijk archief keerden in meerdere voorstellingen terug. Eén speuler ging met wijn en schim melkaas rond, vanzelfsprekend uit de kelder van het raadhuis. Anders dan de fotograaf van deze krant, die geen foto's van de kunstopslag mocht maken, waren speulers daar wel in geslaagd. De foto's in de kijk dozen van de GGD (Gemeentelijke Geheime Dienst) deden het ergste vermoeden. Dat niet alles wat het college bedenkt in de smaak valt, kon worden geconcludeerd uit de rondrijdende gemeentelijke broed plaats. Drie uitbundig kakelende kip pen, voorstellende b en w, legden er hun ei, waarbij uiteraard het nieuwe gemeentehuis werd uitgepeld. Geheel andere eieren doken op bij clandestiene ganzenprikactie van dne boeren. Speulers gingen met een rietkraag door de straat, met echte ganzen op echte eieren. Met een ingenieus systeem werden de ganzen verjaagd, waarna figuren in overall met vorken de nesten te lijf gingen. Zodra ze waren verdwenen verscheen beheerder Erik Menk- veld om zijn beklag te doen. De beheerder dook andermaal op in een voorstelling waarin Piet Bakker van De Waddel zijn beklag deed nadat deze Hogebergboer zijn mei- erblis op last van Natuurmonumen ten moest doven. Het verdwijnen van de bibliobus, inspireerde tot de voorstelling Boer zoekt boek, waarbij een speuler met een kruiwagen met boeken de kant langs ging. Variant hierop was Boer zoekt vrouw, waar bij een vrijgezelle landbouwer op het idee was gekomen om zijn schapen van contactadvertenties te voorzien. Met succes, want hij ging na elke voorstelling met een toeschouwer aan de haal en won de folklorebe- ker. Suunige Texelaars konden zich herkennen in de voorstelling met de handkar, waarin de Energiebon op de hak werd genomen. Met onder meer terminaal ondergoed, maar ook een onderbroek die van een oude jutezak was gemaakt. Bij Texels Eigen Afvalcontainersysteem werd met veel bombarie de ondergrondse afvalscheiding in beeld gebracht. 'Het wordt Süünig bij Ed', was de boodschap van twee piloten die op het vliegveld tegen de vaste deur van het restaurant aanliepen. Met veel vernuft was op een zitmaaier een vliegtuig gebouwd. Uit het 'ruim' kwamen een opvouwtafel en mand tevoorschijn, waarna bij het toestel met veel omhaal een picknick werd genoten. Bij de enkelingen zonder tekst werd sterk gespeuld door een pastor die met een wollen deken omliep. De uitbeelding verwees naar de vele benoemingen van Ed Molt- zer. Een ander zag in de medikar van de gemeente het alternatief voor de medische post. En de hoogste sco re ging naar de Armoedzaaier met twee verschillende maten voeten. Hij stond symbool voor de gemeente die op te grote voet leeft. Bij de tweetallen kwamen Veronica Bos en Hans van Heerwaarden voorbij. Zij hebben straks immers alle tijd om te speulen. Welgeteld deed er één grote trekker met wagen mee, waarin een plei dooi voor vrije sluitingstijden en de problemen rond wonen boven cafés hand in hand gingen. Op een andere wagen presenteerde de Texelse jour naille met foto's en krantenkoppen een mediaspel waarbij ook de ano nieme ingezonden brievenschrijver Martinus W. opdook. Ook bij de kinderen werd erg sterk gespeuld en steeg het aantal inschrijvers tot 205. In 2003 deden er nog 80 kinderen mee. De groepen (15) worden steeds groter, het aantal paren (4) en enkelingen (4) daalde. Uitslagen Jeugd: Enkelingen: 1. nr. 104 Fiet sendief (56 punten), 2. nr. 102 Bere- gemeester (55), 3. nr. 101 Verhui zen. Paren: nr. 203 Nieuw Volkslied (61,5), 2. nr. 204 Volmolen (54), 3. nr. 201 Bakkertjes (54). Groepen: 1. nr. 411 De Verborgen Talenten (64,5), 2. nr. 409 Voor deze ene keer (61,5), 3. nr. 402. Landjepik (61). Volwas senen: 1nr. 105 Armoedzaaier (74), 2. nr. 107 Medikar (73,5), 3. nr. 108 Ed Moltzer 73. Paren/trio's: 1nr. 201 De Veilige Haven, 2. nr. 208 't Wordt zuunig bij Ed.3. nr. 203 PPT Duolis- me (77,5). Groepen: 1nr. 404 Geuko Bedankt (90), 2. nr. 408 Schuttingtaai (88,5) en 3. nr. 403 Geuko Haikens en de zusters (88). Folklorebeker nr. 407 Boer zoekt vrouw. Er wachten nog 2 prijzen op hun eigenaar, die van nr. 105 en nr. 108. De prijzen kunnen worden afgehaald bij Henk van der Belt (JoJo). het nu aan het weer lag of n de dag van de week, of dat gewoon gebrek aan inspira- was, bleef onduidelijk, maar was dat het aantal spelers Oosterend dit jaar een his- risch dieptepunt bereikte. Viel met de kinderen nog mee, bij volwassenen werden slechts 'n vijftien voorstellingen geteld, lardoor had het vele publiek il alle tijd om alles goed te kijken. En dat was zeker de jeite waard, want de kwaliteit het gebodene was over het jemeen weer beter dan voor- ande jaren. De stukjes waren er het algemeen kort, krachtig, er beeldend en er was hier en duidelijk veel tijd in de voor- reidingen gaan zitten. verdwijnen van de brievenbus, vernielen van boerenkoolplan- op de Knieneberg, de seksuele ;apades van dorpsgenoot Jos en dorpsagent die geen-wijkagent zijn. Het waren dit jaar vooral zeer iatselijke onderwerpen die onder aandacht werden gebracht. Voor groep passanten, duidelijk voor I feest naar het eiland gekomen. Jen om vroegtijdig af te haken, rden de eerste voorstellingen nog Ikeels van commentaar voorzien besproken, al snel werd hen dui- jk dat hier iets gaande was dat hen voorbij ging. En zo konden Oosterenders onder elkaar nog- ils genieten van de misstanden het voorbije jaar. ürek aan inspiratie was duide- geen excuus voor het geringe ntal voorstellingen. Zeker twee Jepen wisten van een kleinigheid uitgebreid toneelspel te maken, arbij het misschien niet zozeer de finesses als wel om de 'spe- effects' te doen was. De nieu- boksen van de Bijenkorf, met bewerking van 'ouwe rot-Boks' man was daarvan een treffend tfbeeld. En natuurlijk de vracht wagen van de Spar, die het ver koopstalletje van het echtpaar Does omver reed. Hier was duidelijk veel voorbereiding aan vooraf gegaan. De vrachtwagen (15'/2 meter), kon zonder moeite worden ingekort tot een Wagon R+ van slechts enkele meters. Ook de gedragingen van dorpsge noot Jos waren goed voor enkele voorstellingen. Bewondering, maar ook verbazing, wekte Jos in een van de voorstellingen met de snelheid waarmee hij zijn vrouwelijke dorps genoten tussen de lakens wist te krijgen. Na slechts een enkele slok Juttertje ging het tweetal rollebol lend over straat. Een dame met een rollator was op zoek naar de 'kater' van Oosterend en ook aan de EO- winkel (Energie Oosterend) gingen zijn strapatsen niet ongemerkt voor bij. Deze winkel richtte zich op een energiezuinig publiek. Een ener giezuinige deur (geïnspireerd door dokter Barnard), een buks om lan taarnpalen mee uit te schieten, een toilet dat tezelfdertijd dienst doet als urinoir en een computer op biogas. Deze en andere artikelen waren ver krijgbaar tegen inlevenng van een energiebon. Energiebesparing was ook het motto van Siep Eldering. die in verschillende voorstellingen naar voren kwam en door een groep zingende vrouwen zelfs met lintjes werd onderscheiden. En verder? De hondenpoep, het oesters rapen, het verdwijnen van de bibliobus en de roep van Rob Maas om woningbouw. Ook de jeugd liet zich niet onbetuigd, reden om aan te nemen dat Ouwe Sun- derklaas in Oosterend nog een lang leven is beschoren. Erg prettig was dat het eindelijk gelukt is om de route rond de kerk vrijwel helemaal te verlichten. Door de stand van de lampen was het hier en daar ondoenlijk niet tegen het licht in te kijken, maar de zwarte gaten tussen de verschillende loka- ties lijken tot het verleden te beho ren. Hierdoor wordt het publiek - en daarmee het spel - meer gespreid, wat het voor iedereen mogelijk maakt alles te zien. Zeker als de stukjes zo kort blijven als de Wagon R+ van Does en de spelers elkaar net zoveel ruimte en tijd gunnen als afgelopen dinsdag. Uitslagen: Jeugd - Enkelingen. 1.Politieagent (Jelmer Barhorst); 2.Gerco Eelman (Dirk Schagen); 3.Jeugdhuis (Jens Barhorst), 4.Tussen wal en schip (Wout Legierse). Paren: I.Spar- zegéis (Anouk en Babet Eldenng); 2.0p straat voetballen (Pieter Arensman en Rinus Wes- selman). Groepen 1 Woningen in Oosterend (jeugdclub groep 6): 2.Bibliobus (Indi en San ne Zandstra, Nicky en Beau Douma en Quinty de Graaf). Volwassenen - Enkelingen: 1.Oesters rapen (Cor); 2-Jos Groen (Ab): 3.Boerenkool (Niels) Paren- l.Scheitjes Route (Jan en Saskia), 2.Energiewinkel (Cees Ans en Jaap); 3 Wijk agent (Judith en Wim). Groepen: 1 Boksen (Sil, Robert, Dirk Jan, Herman en Jasper); 2.Vrachtwagen Koot (Eduard, Biem, Jan Wil lem en Ruud) 3.As 't ff kan (Betty, Lisette, Meta, Kann, Els, Ina, Anke). De Waal: deze galeriehouders stelt haar kunstwerken een mobiel atelier. Cocksdorp: Alle rammen gaan los, op zoek naar Wally i 'den tie vroeg wie zijn schaapjes al op het droge had. Dat het Loodsproject een dank baar onderwerp voor Ouwe Sun- derklaas in Den Hoorn zou zijn, was niet moeilijk te voorspellen. In legio verschijningsvormen stel den speulers de plannenmakerij aan de orde. Flinke concurrentie kwam bij de volwassen speulers van het jachtgeweer dat Arie Dij ker kwijtraakte. Bij de jeugd had ook de recente stroomstoring (en de gevolgen) voor veel inspiratie gezorgd. Den Hoorn beleefde een rustige Ouwe Sunderklaas, zonder al te spectaculaire voorstellingen. Opval lend was het grote aantal enkelingen dat de juryadressen langs ging. Bij de kinderen waren er zeven (tegen drie kleine en vier grote groepen), bij de volwassenen zelfs tien (tegen vier kleine en drie grote groepen). Het aantal speulers maakte een lichte stijging door: van 41 naar 43 bij de jeugd en van 41 naar 45 bij de volwassenen. Daarbij moet worden aangetekend dat de deelname vorig jaar zwaar tegenviel. Zorgelijk was ook dat de OSG-jeugd helemaal niet meedeed. De jury had het bij de kinderen soms lastig. In veel gevallen bedroegen de verschillen met meer dan een paar punten. De eerste prijs bij de grote groepen ging naar een goed verzorgde voorstelling waarin jonge Hoornders het heft na jaren wachten in eigen hand namen en zelf een woning op 't Zouteland bouwden. Van vergelijkbaar niveau was één van de drie voorstellingen waarin de stroomstoring van vorige week werden uitgebeeld. Daaruit bleek dat het euvel was opgezet door schoolmeester Henk Dekker, met de bedoeling Hoornders voor de televisie vandaan te halen en aan te zetten tot het verwekken van (school)kinderen. De jury kende deze voorstelling de tweede prijs én de origmaliteitsprijs toe. Bij de enke lingen stak één speuler er met kop en schouders bovenuit. In een 'Wat ik zeggen wou' betreurde hij het verdwijnen van het jutten op Konin ginnedag, gevolg van de strengere regelgeving. Bij de volwassenen waren de ver schillen een stuk groter en werd de trend voortgezet dat lange voorstel lingen met gesproken tekst veel punten opleveren. Toch deed ook het 'stille' spel het in sommige geval len uitstekend. Erg scherp waren de speulers die met alleen een tekst bord ingingen op de ruzie tussen buren en gewezen (jacht)vrienden Arie Dijker en Ed Drijver. Kritisch was ook de speuler die het func tioneren van dominee Keesfrank Klaassen aan de kaak stelde. Hij (of zij) werd ervoor beloond met de der de prijs, maar bleef bewust anoniem door de bijbehorende fles Jutter niet in ontvangst te nemen. 'Dat is het échte Ouwe Sunderklaas', klonk het hier en daar prijzend. De eerste prijs én de originaliteitspnjs bij de enkelingen ging naar 'Cor Zijm'. die een kruiwagen vol weggegooide artikelen uit de papiercontainer en het grof vuil had verzameld en daar in geuren en kleuren over vertelde. Hij vond niet alleen een jachtge weer, maar zelfs een heel kanon, kennelijk om de bunker op Loods mansduin mee te voorzien, zodat het opruimen van lelijke gebouwen (zoals van agrariër Jan Veeger) in het kader van het Loodsproject met kracht kan worden aangepakt. Ook in andere opzichten leverde het Loodsproject leuke voorstellingen op. Twee (grote) groepen bouw den alvast een dorpscafé, waar de lokale bevolking elkaar ontmoette. Anderen hielden een bierproevenj en testten niet alleen het nieuwe Loodsbier, maar ook Bruiningbier, Kampeerbier en Jachtbier, elk met hun speciale eigenschappen. Hier en daar klonk kritiek op het hoge bedrag dat met het l oodspro ject is gemoeid en waarmee de medewerkers van onderzoeksbu reau Parklaan zich zouden hebben verrijkt. 'Met dank aan de lood sen/ Zij gingen met Gods zegen/ Voor een paar centen/ Door bran ding, storm en regen', dichtte een speuler. Bij de kleine groepen ging de eerste prijs naar drie zingende engelen die de draak staken met de flessenpostactie ten bate van het Orgelfront. Ze adviseerden ten slotte de flessen niet met kunst te vullen maar met engeltjespies, 'een hemels genot, licht wit en spranke lend, rechtstreeks van God'. Uitslagen: Jeugd - Enkelingen 1 Jutten verdwijnt: 2.Make-up op het strand; 3.Foute puzzel in De Hoornder Kleine groepen. 1 De school 50 laar; 2.Loodsbier 3.Om ons is het te doen. Grote groepen: 1.ln Den Hoorn komt een huis. 2.Stroomstoring; 3.Strandhuisje oma Roeiie Mevrouw Bothof-beker (onginaliteits- prijs): Stroomstoring Volwassenen - Enkelingen I.Cor Zijm; 2.Onrust in Den Hoorn/Altoos wat; 3 Uw Hoe der. Kleine groepen 1 Flessenpost; 2.8iertest. 3.Strandhuisje Roelie Bakker Grote groepen l.Café 't Potje. 2,Ontdek je plekje. 3.Loods- barretje. Klif/Naalrand-beker (origineelste enkeling): Cor Zijm. Fa Goënga-beker (ongi- neelste hele avond): Café 't Potje. Zondag 17 december 2006 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A, den Braanker Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. J. Glazema. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: Den Hoorn: 19.30 u. oecumenische dienst olv pastor E. Moltzer, mmv Tex Chr. Mannenkoor, PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. P.C. Barnard. De Cocksdorp: 11.00 u ds. PC. Bar nard GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend. 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg; 10.00 u. mw. H Bruin BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat. Den Burg: 10.00 u. ds. E. Wegman uit Den Helder. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. The Gospeltrain, ma. 18/12: 19.30 u. dameskoor, boe teviering: don. 23/12: 19.30 u. The Gospeltrain. Oudeschild: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing. 10.30 u Chnstelijke afge scheidenheid van de wereld - Waarom nuttig? Wachttorenstudie, 1120 u.: Toon respect voor onze heilige bijeen komsten Mensen wijzen liever dan dat ze wi/zen zijn Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vnjdag van 17.00 tot 08.00 uur Centrale Huisart sen Post. tel 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te knjgen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en ver zorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14 00 u. - Diëtiste voor afspraken elke werkdag van 8 30-17 00 uur, tel. 0223-650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en ver zorgingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burgtel312112 Maandag t/m vrijdag 8.00-17 30 u.; zaterdag 10.00-13.00 en 15.00-17.00 u.: zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00-17,00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulanceven/oer bellen: 1-1-2 Of bel de Meldkamer Noordhol land-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vnjdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844 In spoedeisende gevallen: 112 Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dieren pension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.die- renpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11Den Burg. tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19 00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Bnjder Verslavings zorg Texel. Tubantia. Voor inlichtin gen, advies, consultatie en preventie, tel. 315602 of 06-30215211, www. brijder.nl. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton. Beatnxlaan 43, Den Burg. Tel 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer. 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222- 321001, dag en nacht bereikbaar. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12 30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10, 1793 EH De Waal. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaat sen van de vuilcontainers, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papier wagen komt in de volgende straten: 3. Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Hogerstraat, Gravenstraat (geen bedrijven), Warmoesstraat, Schil derend tot rotonde, Julianastraat, Keesomlaan. HL Werk aan de weg In de week van 17 tot en met 23 december is de Spangerweg bij De Waal, op werkdagen tussen 7 00 en 17.00 uur, tussep Oosterenderweg en Kadijksweg afgesloten voor alle verkeer TEXELSE RANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texeisecourant ni Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06-13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenrnl Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35.05 33.45 wc™*,**) Per jaar 68,30 6615 (automm<sch> Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode. Vrijdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) i 19.00 u Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) I 18 00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit gereformeerde kerk Den Burg 11.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 14 00 u Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 8.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9 30 u Hervormde kerk Den Burg j 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18 00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek i'herhaling van zaterdag) I 20.00 u Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u De keuze van... 20.00 u Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19 00u Even bijpraten met Vandaag: Kerst op Texel 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden i Burg: 'Het is süünig bij Ed'. Deze piloten gingen daarom maar picknicken.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 11