'Muziek maken zowel geestelijke als lichamelijke inspanning' COURANT Premières van films in uiteenlopende genres Film Mooiste kapsel kerstwedstrijd Mensen van Keulen boeit gehoor E Agenda teso VRIJDAG 15 DECEMBER 2006 TEXELSE Texelaars inde muze Als jongen zong hij in zijn geboor teplaats 's-Hertogenbosch in het koor van de Sint Jan. Nu brengt hij veel tijd door achter zijn twee klavecimbels, thuis in Den Hoorn: Jacques van der Staak, Texelaar sinds 1997. 'Ik groeide op in een rooms-katho- liek, muzikaal gezin. Mijn vader was een bekende zanger in Den Bosch. De oorlog was aan de gang en dat betekende dat er voor kinderen en jongeren niet veel te doen was. Jongerenverenigingen waren door de bezetter verboden en de padvin derij mocht al helemaal met, omdat dat van oorsprong Engels was. We hadden dus de tijd. We woonden praktisch onder de toren van de Sint Jan en ook omdat iets met de kerk wel mocht lag het voor de hand dat ik bij het kerkkoor ging. Ik was toen een jaar of tien. Het koor, dat alleen uit jongens en mannen bestond, was op het gebied van kerkmuziek nogal vooraanstaand. Bekende Nederland se componisten als Hendrik en Wil lem Andnessen leverden geregeld stukken en kwamen ook luisteren hoe het werd uitgevoerd. We zongen veel Latijn: gregoriaans maar ook moderne kerkmuziek, speciaal voor een bepaalde gelegenheid gecom poneerd. Zoals toen er een nieuwe bisschop kwam. Dat was een gro te gebeurtenis in die tijd, met veel pracht en praal en veel nieuwe stuk ken die we moesten uitvoeren bij de inwijding.' In die tijd kreeg de jonge Jacques ook pianoles, van de vader van de onlangs overleden compo nist Jan van Vlijmen. 'Dat vond ik héérlijk! Ik heb een jaar of zes met veel plezier les gehad, tot ik in Nij megen ging studeren en op kamers ging. Toen had ik geen piano meer. Wel speelde ik af en toe in een café. Eigenlijk heb ik lange tijd slechts sporadisch muziek gemaakt.' Na zijn rechtenstudie vond Van der Staak werk in Oss als kandidaat notaris, ging daarna naar Nijmegen en kwam uiteindelijk terecht in Eind hoven, waar hij in een groepspraktijk notans werd. 'Ik woonde in Geldrop, vlakbij Eindhoven, en was inmiddels orgel gaan spelen. Als hulporganist speelde ik wekelijks in de dienst in de plaatselijke parochiekerk. Ik nam les en leerde pedaal spelen. Thuis had ik een pijporgel staan met een vrij pedaal, een pedaal dat zijn eigen pijpen heeft en dus onafhankelijk van het klavier bespeeld kan worden. Het orgel in Den Hoorn bijvoorbeeld heeft geen vrij pedaal, maar dat in de hervormde kerk in Den Burg wel.' Na de aanschaf van het orgel volgde al snel een klavecimbel. 'Ik volgde een cursus van de Vereniging voor Huismuziek, waaraan Martine Vis ser, destijds docent aan het Utrechts Conservatorium, verbonden was. Zij gaf een kennismakingsdag voor kla- vecinisten en toen was ik verkocht. Ik heb mijn orgelles opgezegd en ben lessen bij Martine gaan nemen. Dat was in 1989. Ik heb nog steeds les van haar.' Zijn orgel verkocht hij, dat staat nu in een kerkje in Duits land. Na zijn (vervroegd) pensioen ver huisde Van der Staak in 1997 met zijn vrouw Trix naar Texel. 'We had den hier sinds mijn pensionering een zomerhuis', vertelt hij. 'Texel beviel ons erg goed. In Geldrop en omgeving was het enorm druk. Ik hoefde daar bijvoorbeeld nooit met groot licht te rijden, er was altijd en overal licht. Hier op Texel ontdekte ik pas hoe donker het kan zijn. En rustig natuurlijk.' Eenmaal op Texel ging de musicus er 'vol tegenaan', zoals hij het zelf noemt. Hij ging met allerlei mensen samenspelen en reisde iedere week met zijn kla vecimbel naar Utrecht, waar hij met een groepje op blokfluit, barokhobo en gamba speelde en daarmee als Animato Consort regelmatig optrad. 'We speelden oude muziek, vooral Barok, zoals van Purcell en Tele- mann. Het waren vaak heel leuke concerten. Je staat soms te kijken van reacties die je knjgt. Zo speelden we een keer in Woerden, waar het matenlang echt helemaal mis ging. Kwam er na afloop iemand naar ons toe die zei: Jullie speelden zo goed, zouden jullie ook bij ons willen spe len?' Het ensemble bestaat nu niet meer, maar ik ga nog steeds voor klavecimbellessen iedere twee of drie weken naar Utrecht. Ik studeer gemiddeld twee uur per dag, voor de lessen, maar ook moet ik veel nieuwe muziek instuderen voor al het continuowerk dat ik doe. Ik speel de continuopartij (begeleiding) via de zogenaamde becijferde bas: er staat één notenbalk genoteerd met cijfers, daar moet je zelf de akkoorden bij maken. Deze manier van begeleiden was heel gebruikelijk in de Barok, die dan ook wel de Basso-Continuope- riode wordt genoemd. Pas vanaf de tijd van Mozart werden de baspartij en allemaal uitgeschreven. Verder ga ik regelmatig naar allerlei workshops en volg ik jaarlijks de zomerschool van het Apollo Ensemble op land goed Warmonderhof in Dronten. We bereiden dan een week lang een stuk voor en voeren het daarna uit. Vorig jaar was dat het concert voor vier klavecimbels van Bach. Daar heb ik vreselijk op moeten studeren, maar het is gelukt. Ik heb daar leuke ken nissen aan overgehouden, met wie ik ook af en toe samenspeel. Ik ben ook een keer naar een cursus in Tsjechië geweest, waar we werkten aan de opera The Fairy Queen van Purcell. Het is wel veel reizen, maar ach, je weet dat je daar meer tijd voor moet uittrekken als je op Texel woont. Als ik 's avonds niet meer naar huis kan of 's morgens vroeg ergens moet zijn, slaap ik meestal in een hotel. Ik heb een vast adres in Utrecht, waar ze me onderhand goed kennen. Op Texel doe ik ook het een en ander: ik speel samen met Henk van Atteveldt en Maaike Deckers, beiden op de cello en af en toe met Hans Cadee. Komende zondag werk ik mee aan het kerstconcert van Amici Cantus in De Waal. Ik begeleid het koor bij een tweetal stukken van Schütz en speel solo enkele delen uit een suite van Purcell.' Een rustige VUT is vooralsnog dus Jacques van der Staak achter zijn claveclmbel aan Jacques van der Staak niet besteed. Naast al zijn muzikale acti viteiten studeert hij ook nog alge mene cultuurwetenschappen aan de Open Universiteit. Dit betekent af en toe naar Alkmaar voor lezingen, coaching door de docent of een bepaalde extra cursus. Het lesma teriaal komt per post en via internet tot zijn beschikking. Inmiddels is hij op tweederde van zijn weg naar het bachelor. 'Ik doe dat puur uit liefheb berij, uit nieuwsgierigheid. Ik ben er niet op uit om een graad te halen.' Muziek blijft echter zijn grootste hob by. 'Als ik muziek hoor, ga ik aftijd zitten luisteren. Ik kan - in tegenstel ling tot veel mensen - bijvoorbeeld niet lezen met muziek op de ach tergrond. Dan wil ik het verhaal van de muziek horen. Iemand wil wat meedelen met muziek, iets uitdruk ken. Actief muziek maken vind ik het mooist. Het wordt vaak onderschat. Men denkt dat het ontspannend is, maar dat is het niet. Muziek maken is een geestelijke en lichamelijke inspanning, dat is wetenschappelijk aangetoond. Het is wel een van de dingen waarbij je de tijd kunt verge ten. Je kunt er helemaal in opgaan. Dan denk je: hé, ik heb een uur zitten spelen. Zelf speel ik het meest oude muziek, maar ik vind het ook fantas tisch om naar Brahms en Dvorak te luisteren. Muziek ontroert ook, maar dat overkomt me alleen met luiste ren. Hoewel, ik kan ook wel tranen in m'n ogen krijgen als ik zelf speel. Maar dat is meer omdat het slecht klinkt.' Lida Wels Cinema Texel beleeft deze week drie premières. Het betreft films in zeer uiteenlopende genres. The Holiday is een romantische komedie van Nancy Meyers, de maakster van What women want. Hoofdpersoon is Amanda, een rol van steractrice Cameron Diaz, een Amerikaanse die een problematische liefdesrelatie heeft. Om even weg te zijn van het gezeur, ruilt ze gedurende de vakan tie van huis en ten slotte ook van leven met een onbekende Engelse, gespeeld door Kate Winslet. In Eragon, een kruising van fantasy en science-fiction, vindt een jongen een drakenei. Deze ontdekking leidt tot een voorbestemde reis, waarop hij tot de ontdekking komt dat hij de enige is die zijn land en volk kan beschermen tegen een kwaadwil lende koning. De Nederlands gesproken familie film Charlotte's Web gaat over het varkentje Wilbur, die tegen het einde van het jaar wordt besprongen door de vrees dat zijn leven zal eindigen op de eettafel. Hij zoekt hulp bij Charlotte, een spin die in zijn hok leeft. Samen bedenken ze een plan om iedereen te laten weten dat Wil bur niet zomaar een varkentje is en derhalve gered moet worden. Andere films zijn geprolongeerd. Casino Royale is de 21ste film rond James Bond. De rol van geheim agent 007 wordt gespeeld door Daniel Craig, de opvolger van beroemde voorgangers als Sean Connery en Roger Moore Het ver haal is gebaseerd op het eerste boek van bedenker lan Fleming en gaat over de Franse gangster Le Chiffre (een rol van Mads Mikkelsen), die zijn winsten in het casino aanwendt Kapster Sanne Lap en haar model Chantal Westerlaken. Leerlingkapster Sanne Lap uit Den Hoorn heeft maandag de kerst- wedstnjd van het Horizon College in Heerhugowaard gewonnen. Ze versloeg 29 concurrenten, die net als zij de BOL-opleiding volgen en allemaal eerstejaars zijn Model was Chantal Westerlaken De 19-jarige Lap loopt stage bij Annemarie Vonk in de kapsalon van De Gollards. Tijdens haar voorbereidingen kreeg ze veel hulp van haar schoonzusjes Nona en Chantal Westerlaken, die zelf ook kapster zijn. om terroristische operaties te bekos tigen. Wanneer hij een kostbare fout maakt, zal hij het geld moeten terug verdienen tijdens een groot goktoer- nooi. Dat moet worden voorkomen door James Bond, die van M.. het hoofd van de Britse geheime dienst, het privilege krijgt te mogen doden. Flushed Away, te zien in de Neder landse versie Muis van huis), gaat over de verwende huismuis Roddy, die in een penthouse in een dure wijk van Londen woont. Als hij op een dag door het toilet wordt gespoeld, komt hij via het riool in een slechte buurt terecht en moet hij zich aan passen aan een heel nieuwe leefom geving. De Nederlands gesproken animatiefilm Happy Feet speelt zich af in de wereld van de keizerpingu- ins op Antarctica. Om een partner te lokken zingt ieder dier zijn eigen lied. Mumble, de zoon van Memphis en Norma Jèan, kan absoluut niet zingen, maar probeert zijn gebrek te compenseren met zijn uitzonderlijke kwaliteiten als tapdansen In Plop in de stad eet kabouter Lui ondanks waarschuwingen van Plop een verkeerde bes. Hij begint daardoor te groeien, totdat hij net zo groot is als een mens. De andere kabouters worden erg boos op hem, waarna Lui verdrietig wegloopt en verdwaalt. Voor hij het weet belandt hij in de stad. Kruistocht in spijker broek is gebaseerd op het beroemde jeugdboek van Thea Beekman en gaat over 15-jarige Dolf. die met een tijdmachine per ongeluk wordt terug- geflitst naar de Middeleeuwen en in de kinderkruistocht belandt. Ook bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Krim is sommige dagen geopend. Deze week draaien de ondertitelde versie van Flushed Away en de komedie Borat, waarin een bekende televisiereporter uit Kazachstan naar Amerika wordt gestuurd om verslag te doen van het land, de mensen en de gewoontes. Kerstbieren in Twaalf Balcken Voor de 33ste keer verzorgt het Texels Bierproefgenootschap zon dag 24 december een bierproeve- rij in taveerne De Twaalf Balcken. Geschonken worden kerst- en win- terbieren, 'bieren met een hartver warmend karakter, dat goed past bij het jaargetijde'. De bieren kenmer ken zich onder meer door een hoger alcoholgehalte, maar bijvoorbeeld ook door het toevoegen van spe cerijen. Ze zijn afkomstig uit Neder land, België en de Verenigde Staten en komen zowel uit het vat als de fles. De proeverij begint om 15.00 uur. Deelname kost €15,-, inclusief hapjes. Aanmelden is noodzakelijk en kan via tel. 312681 of e-mail mail@12balcken.nl. Zo'n veertig, voornamelijk vrouwe lijke belangstellenden luisterden zondag in de serre van de Twaalf Balcken ademloos naar Mensje van Keulen. De schrijfster van onder meer Bleekers Zomer lichtte onder meer een tipje van de sluier van haar in januari te verschijnen roman De Laatste Gasten. Ook het enthousi asme waarmee ze vertelde over die ren welzijnsorganisatie 'Brooke Hos pital', viel in goede aarde. Zeker toen bekend werd dat ze geen geld voor de literaire middag wilde hebben. Met als resultaat dat de organise rende Ezelvereniging de opbrengst van de kaartverkoop van €250,- kan overmaken naar Brooke Hospital, dat zich onder meer bekommert voor ezels en werkpaarden in arme landen. Organisator Theun de Win ter was andermaal verheugd toen hij vernam dat De Balcken na het succes van zondag overweegt om vaker literaire middagen te houden. (Folo Heok-Jan Klok) Vrouwen van Nu De afdeling De Cocksdorp/Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu houdt maandag 18 december kerstbijeen komst in Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp. Deze begint om 16.00 uur met koffie en cake. Er wordt een afwisselend pro gramma geboden, onderbroken door een drie-gangendiner. Er wordt een bijdrage gevraagd van €7,50. De organisatie vraagt bezoekers etens waren mee te nemen voor de voed- selbank. Daarbij dient wel gelet te worden op de houdbaarheidsdatum. Jaap de Graafbokaal In manege Akenburg begint zondag om 10.30 uur de derde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. De 22 aanspanningen rijden deze dag dressuurwedstrijden. De prijsuitrei king wordt rond 16.00 uur verwacht. Publiek heeft gratis toegang. Kerstsamenzang In de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg wordt maandag 18 december een kerst samenzang gehouden door het KTF. De samenzang begint om 19.30 uur. Crossloop start bij Bos en Duin Bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg gaat zondag om 11.00 uur de jeugd van start voor vierde Bos en Duin-crossloop van het seizoen. De oudere jeugd en senioren starten om 11.15 uur. De jeugd (tot en met 12 jaar) loopt 1.300 meter. De andere deelnemers kunnen kiezen uit 2.950, 5.900 en 8.850 meter. Het grootste deel van het parcours gaat over onverhard pad, met een enkele heuvel. Deelname kost €1,25 voor de jeugd en €2,00 voor senioren. Leden van Atletiekvereniging Texel genieten korting op het inschrijfgeld. Meer informatie is te verkrijgen bij Rita Dogger, tel. 313387 FNV Vrouwen maken kerststukjes De leden van de FNV Vrouwenbond komen dinsdag 19 december in de Buureton bij elkaar om onder leiding van Ema Tromp kerststuk jes te maken. Voor materiaal wordt gezorgd, meldt het bestuur, evenals voor 'de verdere gezelligheid'. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. ledereen wordt verzocht op tijd aan wezig te zijn. Vrijdag 15 december: De Anna Jazz Band geeft een bene fietconcert in de aula van de OSG aan de Haffelderweg. De opbrengst is voor het project Moving Birds for Senegal. Aanvang 20.00 uur. Ericka Voortman en Sanne Brugemann verzorgen in dorpshuis De Wielewaal in De Waal een 'magical woman night' Van 20.00 tot 24.00 uur worden dans-, meditatie- en energieworkshops voor vrouwen gegeven Deelname kost €12,50. In de rooms-katholieke kerk in Den Burg begint om 20.00 uur een volks- kerstgezangavond. Er zijn optredens van The Singers of the Lord, the Gos- peltrain en Excelsior. De entree is gra tis. In De Aleph (Weverstraat 54 in Den Burg) worden van 20.15 tot 21.45 uur mantra's gezongen uit verschil lende religieuze tradities. Entree €7,-. Informatie bij Arien van Erkelens, tel 319449.' In café De Kuip in De Koog begint om 20.30 uur een open avond rond de quiz 'Raad een lied'. In theater Klif 12 in Den Hoorn brengt cabaretier Rop Janze het programma 'Bek op poten'. Aanvang 20.30 uur, toegang €14,-. Diner vooraf mogelijk, reserveren via tel. 319633. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken tekenfilms Flushed Away (aanvang 16.00 uur) en Happy Feet (16.15 uur). Kruistocht in Spijkerbroek (18.45 uur). Eragon (19 00 uur), The Holiday (21.15 uur) en Casino Royale (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont Borat (aanvang 20.00 uur). Zaterdag 16 december: Bij de schuur van Axel Lap aan de Wit- teweg in Den Hoorn wordt van 9.00 tot 12 00 uur nog een laatste rommelmarkt gehouden. Daarna gaat de marktcom- missie enige tijd met verlof. In bowling De Koogel in De Koog wordt vandaag en morgen het kersttoernooi van de bowlingvereniging gespeeld In tuincentrum Eureka aan de Schor- renweg nabij Oosterend wordt de jaar lijkse kerstshow gehouden. Van 12.00 tot 17.00 uur tonen De Wit Installatie techniek. Keukencentrum Texel, Texel Tent en Texel Catering Banket Ser vice de nieuwste snufjes op het gebied van buitenleven. In de kantine van De Bolder aan de Reijer Keijserstraat begint om 16.00 uur een kerstviering van de ANBO. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur een competitieavond van Model Racing Texel. Cinema Texel in Den Burg vertoont Plop in de Stad (aanvang 13.45 uur), de Nederlands gesproken versies van Happy Feet (14.00 uur) en Flushed Away (16.00 uur). The Holiday (16.15 en 21.15 uur), Kruistocht in Spijker broek (18.45 uur), Eragon (19.00 uur) en Casino Royale (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de ondertitelde versie van Flushed Away (aanvang 15.00 uur). Zondag 17 december: In manege Akenburg begint om 10.30 Hoogwater te Oudeschild Vr. 15 02.55 en 15.30 u. Za. 16 03.55 en 16.45 u. Zo. 17 05.10 en 17.50 u. Ma. 18 05.55 en 18.45 u. Di. 19 06.54 en 19.35 u. Wo. 20 07.45 en 20.24 u. Do 21 08.34 en 21.15 u. Vr. 22 09.25 en 21.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 17 decem ber op om 08 48 en gaat onder om 16.24 uur; woensdag 20 december nieuwe maan; vrijdag 22 december springtij uur de derde (men)wedstrijd om de I Jaap de Graafbokaal. Publiek heeft I gratis toegang. Bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg tussen Den Burg en Den Hoom gaat om 11.00 uur de Bos en Duin-crossloop van start. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur. Deel name kost €2,- voor senioren en €1,25 voor jeugdlopers. Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door de Slufter. Deel name kost €6,-, opgave bij Ecomare, tel. 317741. Tuincentrum Eureka aan de Schorren- weg nabij Oosterend beleeft de tweede dag van de jaarlijkse kerstshow. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg tussen Den Burg en Den Hoorn worden gestart voor de eerste wandeltocht uit de winterserie van Het Gouden Boltje In Het Proeflokaal aan de Dorpsstraat in De Koog wordt een Ierse middag gehouden, met muziek en lekkere hap jes en drankjes. Aanvang 15.30 uur, de toegang is gratis. Zanggroep Amici Cantus geeft een concert in de kerk van De Waal, Aan vang 16.00 uur. toegang €5.-. In het atelier van Henk Noorlander, Diek 11a in Den Hoorn, begint om 16.00 uur een kunstveiling ten bate van de Stichting Orgelfront. Voorafgaand aan de veiling, om 15.30 uur, vindt de opening plaats van de tentoonstelling 'Flessenpost voor het orgel'. Cinema Texel in Den Burg vertoont Plop in de Stad (aanvang 13.45 uur), de Nederlands gesproken versies van Happy Fee» (14.00 uur) en Flushed Away (16.00 uur), The Holiday (16.15 en 21.15 uur), Kruistocht in Spijker broek (18.45 uur), Eragon (19.00 uur) en Casino Royale (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park de Krim vertoont Borat (aanvang 20.00 uur). Maandag 18 december: De afdeling De Cocksdorp/Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu houdt een kerstbijeenkomst in Eierlandsche Huis. Aanvang 16.00 uur. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken versies van Happy Feet (aanvang 18.45 uur), Era gon (19.00 uur). The Holiday (21.00 uur) en Casino Royale (21.15 uur). Dinsdag 19 december: De bibliobus brengt voor de laatste keer een bezoek aan het eiland. Men sen die boeken of andere materialen hebben, kunnen deze nog inleveren. Dat kan ook in de bibliotheek in Den Burg. TVO en de Stichting Duurzaam Texel verzorgen voor leden van de secties Diensten en Detailhandel een work shop maatschappelijk verantwoord ondernemen. Deze wordt gegeven in Hotel Den Burg en duurt van 18.30 tot 22.00 uur. Opgave is niet meer mogelijk. In de Buureton in Den Burg komen om 19.30 uur de FNV Vrouwen bijeen. Onder leiding van Erna Tromp wordt een kerststukje gemaakt. De eigen bijdrage is €10.-. Het Texels Christelijk Mannenkoor geeft een concert in de hervormde kerk van Den Burg. Medewerking wordt ver leend door solisten Marijke Lionarons (sopraan), Rob Manse (bariton) en Jan Beijert (gitaar). Annemiek Jaspers (pia no) verleent muzikale ondersteuning Het concert begint om 20.00 uur. de toegang bedraagt €5,-. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken versie van Hap py Feet (aanvang 18.45 uur), Eragon (19.00 uur), The Holiday (21.00 uur) en Casino Royale (21.15 uur). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via lel. 369600 of website www.teso.nl. Schilderen met zijdevloeipapier In dorpshuis De Wielewaal in De Waal wordt van 28 tot en met 30 december een workshop schilde ren op zijdevloeipapier gegeven door de bekende kunstenaar Peter Vormer. Vormer woont in Friesland, werkte vele jaren als leraar tekenen en schilderen, is goed bekend met kleurenleer en de inval van het licht en heeft zich gespecialiseerd als glazenier. Hij maakte onder meer ramen voor een regeringsgebouw in Washington. Onder zijn leiding ont dekken de cursisten dat niet alleen het licht van buiten maar ook het licht van binnen tot bijzondere bele vingen en creaties kan voeren. Er wordt gewerkt met zijdevloeipapier, een papiersoort die licht doorlaat en allerlei kleuren aanneemt. Als intermezzo wordt aandacht besteed aan het werk van Paul Cézanne, die op welhaast unieke wijze het licht zichtbaar maakte. Kerstconcert Mannenkoor Het Texels Christelijk Mannenkoof geeft dinsdag een concert in de her vormde kerk van Den Burg. Mede werking wordt verleend door solis ten Marijke Lionarons (sopraan), Rob Manse (bariton) en Jan Beijert (gitaar). Annemiek Jaspers (piano) verleent muzikale ondersteuning, Het koor staat onder leiding van dirigent Piet de Reuver, maar ook tweede dirigent Piet Bakker zal enkele nummers leiden. Het con cert begint om 20.00 uur, de toe gang bedraagt €5,-. Voor het koor is de periode rond kerst een van de hoogtepunten van het jaar. Dit jaar wordt medewerking verleend aan de kerstnachtdienst in de Maartens kerk in Oosterend. Meer informatie is te verkrijgen bij De Zonneboom, tel 071 -5123137 en via e-mailadres info@zonneboom.nl. 31 til itiet gas get gen ffie or c arde of -de it e erer gT Tnc or h Hef r.ac nop rgbe i he hie lai i-1 V is d rch F slag «ze nm iling ub Ke ziek derr ine OOu

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2