we&<oop y prijtpuxzel Uitverkoop 2 halen 1 betalen MARTEN 2E KLEDINGSTUK VOOR MAAR,* DEIU BURG van de Texeke Courant... TEXELSE g coLRANT Toename speulers in De Cocksdorp Oudeschild: Schagens droom en gele kaart Joke Beddenhandel en briefschrijvers in De Koog Beleef het buit£j}}^ 16 december Waalderstraat 53 - tel.: 0222 - 32 15 51 PASFOTO'S DE WAAL .was weer een groot succes! VRIJDAG 15 DECEMBER 2006 Pon hnno nnlnmct hii Ho» io»iinH noerhnuon firA An Martha 7onprQ npcnoi ilH Mparrtprp l<prpn mpt pp n De Cocksdorp zat Ouwe Sun- in de lift. Bij de vol- rassenen deden zo'n tachtig ieulers mee, liefst dertig meer een jaar geleden. De toe- Iname was onder meer te danken Taan een paar grote groepen. Het Eierlandsche Huis, de iepen aan 1de Molenlaan, een actie van Piet Marman en het vreemdgaan van prominente Durpers waren telgespeulde onderwerpen. ijwel onopvallend schuifelde een in streepjespak en met een len bal om zijn enkel de huiskamer Hij melde zich als de Durper die dagje uit de gevangenis mocht lens familieomstandigheden. Hij ld er nog maar een paar dagen vastgeknoopt, maar het vinden een schuilplaats was nogal las- Hij vertelde bij Piet Bolier te zijn geweest, maar die had al een stel vuilnismannen over de vloer voor een zaagcursus. Hij had bij Herke Boon aangeklopt, maar daar moest het licht 's nachts aanblijven. Hij kon bij Gerard Hooyschuur terecht, maar die snurkte te hard. Willem van der Linde had uiteindelijk wel een plekje voor hem, maar dan moest hij in de paardentrailer slapen. 'Die gebruikte Willem toch niet, want hij nam zijn paard altijd lopend mee van de boot af.' ik in de andere voorstellingen, 21 in totaal, kwamen alleen typische Durper perikelen aan de orde. Zo had Piet Harman afgelopen jaar op eigen initiatief een naambordje tus sen de Gele Lis en het Pannenkoek huis aangebracht. Hij had de steef naar zichzelf vernoemd en dat kreeg hij op zijn brood. Een groep wijdde er een variant van het TV-program- ma The X-factor. Diverse promi nente Durpers mochten bij een jury aangeven waarom het straatje naar hen vernoemd zou moeten worden. Als laatste kwam de engel Visman tonele en zij had volgens de jury de meeste rechten, omdat de Lis en het restaurant vroeger eigendom van de familie Visman zijn Een groepje vrouwen hing voor de verandering eens de schone in plaats van de vuile was buiten. Van een dorpsgenoot die het afgelopen jaar vreemd was gegaan, konden ze echter niet anders dan de vuile was buiten hangen. Het voorval kwam in diverse voorstellingen aan bod. De twee dachten hun relatie redelijk privé te hebben houden, maar het dorp had het in geuren en kleuren gevolgd. Drie dames, die zo goed verkleed waren dat ze echt onher kenbaar bleven, waren in de ban geraakt van de naar De Cocksdorp verhuisde Jan Heemskerk, oud hoofdredacteur van de Playboy. Ze zaten met borstvergrotingen in de wachtkamer van dokter Van der Bent in de hoop dat de fotograaf van de Playboy hen zou ontdekken. De voorstellingen kenden veel lied jes. Twee keer werd een variant op Toppertje van Guillermo en Tropical Danny gezongen. Bloedend Hart van De Dijk was veranderd in Koud Biljart. Aan de hand daarvan werd het vertrek van de biljartclub uit het Eierlandsche Huis bezongen. Meermalen klonk overigens de roep meer naar het dorpshuis te gaan, omdat het daar erg rustig begint te worden. Peter Quartel moest eraan geloven in het nummer Peter van Sweet Sixteen. Hij werd vol gens zijn vertolkers 'van varen ziek, daarom bleef hij als walmatroos maar op diek'. Het meest fanatiek waren twee dames die als trimsters de huiskamers rondgingen en het publiek warming-ups liet doen. Ze waren het liefst met Jeroen Plag op pad gegaan, maar tot hun teleur stelling stopt hij met lesgeven bij SVC. Drie nordic-walkers beklaag den zich eveneens over het vertrek van Plag. Nog erger vonden zij het vertrek van leraar Joost Albers van Durperhonk. 'Nu kunnen we niet meer kwijlen op het schoolplein of geile sms-jes sturen.' De iepen aan de Molenlaan, het vertrek van Plag en man die een patatkraam bij de dijk heeft maar er vaak niet is, waren dankbare onder werpen bij de jeugd. Een groep had bedacht dat de nieuwe brand weerkazerne maar in het Eierland sche Huis moet komen. Dan wordt dat weer volledig gebruikt en vol doet het dorpshuis meteen aan alle brandveiligheidseisen. Dat Ouwe Sunderklaas leeft in De Cocksdorp werd benadrukt door twee mannen die namens een 'extern bureau' in de huiskamers een Ouwe Sunder- klaasonderzoek deden. Hun bevin dingen: 1,2 procent van de geën quêteerden wil voortaan op internet spelen, 4,2 procent wil de traditie naar de tweede vrijdag van decem ber verhuizen, maar 100 procent vindt dat het absoluut behouden moet blijven. Uitslagen Volwassenen - Enkelingen: 1.Risi co-inventarisatie, 2.X-factor, 3.Bajesklant Paren: 1.Ambulance, 2.Biljartclub, 3.Trimmers. Groepen: 1 Schone was, 2.Rammen, 3.X-fac- tor. Jeugd - Enkelingen: 1.Patatschap- per. Paren: 1 .Sint Maarten, 2.Zingen- de Bomen, 3.Molenbos. Groepen: 1.Klussen, 2.Gebouw brandweer, 3.Bibliobus. Een hoge opkomst bij de jeugd, maar de volwassenen lieten het wat afweten. Met gemiddeld een hoge kwaliteit. Dat is de balans van Ouwe Sunderklaas in Oude schild, waar lokale gebeurtenis sen de boventoon voerden en met name de gele kaart die Joke Gel dorp uitdeelde voor de meierblis veel werd gespeeld. Klein leed werd in Skil niet verzwe gen. Zoals de penningmeester van de dorpscommissie, die tijdens de viering van Sinterklaas van de trap was gevallen. Het voorval werd twee keer gespeuld. Andere onderwerpen die de revue passeerden waren de perikelen rond de damwand in de haven en de soos die dertig jaar bestaat en nog wel wat senioren kan gebruiken. Gespeuld werd ook het ontbreken van poppenkleertjes voor oppaskinderen. De oudjes breiden wat af, mits ze voldoende cho cola en ander lekkers kregen toe geschoven. Gré en Martha Zegers kwamen voorbij als samenstellers van het boek Effies Beursen over de haven. Nu ze van plan zijn deel twee te schrijven, werd hun oproep in de dorpskrant met veel overdrij ving gespeuld. Wellicht nog meer overdrijving zat er in de vertolking van de dronkenmanstocht van een Oudeschilder over het wad, die op hilarische wijze werd nagespeuld. Onderwerp van spot was ook het besmeuren van een auto met lui lak. Om de schade te verhalen heeft de eigenaar de ouders van de daders voor de rechter gesleept, wat omstandig werd uitgebeeld. Meerdere keren gespeuld werden de 'droom' van de familie Schagen voor een windmolenpark voor de kust. Er reed onder meer een wagen met windmolens door het dorp. Het kon natuurlijk niet uitblijven dat de gele kaart die de burgemeester het dorp gaf voor het besmeuren van de meierblis met olie zou worden Het aantal inschrijvingen in De Koog was dit jaar ronduit teleur stellend. Zowel bij de jeugd als bij de volwassenen Jiep het aantal spelers ten opzichte van vorig jaar terug. Slechts twaalf num mers werden er zaterdagavond bij de volwassenen uitgegeven. 'Jammer, want er lopen genoeg mensen verkleed rond', aldus de organisatie. De jury, die daardoor binnen drie kwartier alle spelers had beoordeeld, was wel over de kwaliteit te spreken. Die deed niet onder voor andere jaren. Zeker niet bij de jeugd. Daar was veel variatie te bespeuren en was veel tijd en aandacht geschon ken aan het maken van prachtige creaties en bouwwerken. De kinde ren zochten het in de kleine, lokale nieuwtjes, zoals Slagerij De Boer die van naam gaat veranderen, de gratis ontbijtjes die Bakker Timmer onlangs uitloofde en de vervuiling van de meierblis. Een hele caravan ging op het Ouwe Sunderklaas-mei- erblisvuur. Bij de volwassenen waren de ver plaatsing van de bedden van Oase naar hotel Cooghen en de conster natie naar aanleiding van een bnef in de krant over SV De Koog-trainer Hans van der Park de populair ste onderwerpen. Bij de enkelin gen liepen zelfs twee Marinussen Witte rond, de valse naam die de ondertekenaar van de ingezonden brief in de krant had gebruikt bij zijn kritiek op Van der Park. Een van de gespeelde Marinussen won de eerste prijs. Saillant detail: deze Marinus Witte werd gespeeld door niemand minder dan Hans van der Park zelf. Een andere variant op dit thema was de Marcel Boone Skybox, waarin Boone, om wie het in de krantenbrief draaide, van zijn basisplaats via de bank verhuisde naar zijn eigen skybox. De vergrij zing binnen de SOS Band werd op prachtige wijze neergezet door Jeanette Groenhof en Esther Duin- ker, die met de Samen Op Straat Band gewapend met rolstoel en rollater trommelend over straat gin gen. Het schnabbelen van schapen- boeren met reclameschapen was bij de kleine groepen het winnende onderwerp. Bij de grote groepen won een originele vertolking van de aanlijnplicht de eerste prijs. Daann bekeurde de boswachter bezitters van loslopende hondenterwijl Koger Kees Verspui handtekeningen liep te verzamelen tegen het verbod. De verplaatsing van bedden van Oase naar hotel Cooghen ten behoeve van personeel, al enkele jaren een heet hangijzer tussen gemeente en hoteldirectie, bracht dinsdagavond een beddenstroom op gang. Publiek was er wél in De Koog. Het geringe aantal spelers leidde bij de toeschouwers tot diverse goede voornemens om ook zelf volgend jaar maar weer te spelen en zo de traditie in stand te houden. Uitslagen: Jeugd - Enkelingen: 1 Meierblis (Deesie Burgman): 2.0ntbijt bakker Timmer (Sebasti- aan Kikkert); 3.Fancy fair (Jarco Hartmans) Paren: I.Gyvo (Melissa Mets. Dominique de Ridder). 2.Slagerij de Boer (Imme Schraag, Liselotte Langendam); 3 Bakker Timmer (Damque en Zoè Vers wij veren). Groepen: 1 Dokterspost/schoonheidssalon (Manon en Lisa Schagen, Pieter, Vincent en Anna Louisa van der Broeck); 2.Circus (Sjors, Helga en Donna Bouwmeester, Jelle Burgman): 3.Bij gespeuld. Meerdere keren, met een tierende Joke Geldorp en een echt vuur. De vreemde vogel die op het haventerrein was gezien en waar voor vogelaars van heinde en verre naar Oudeschild kwamen, maakte ook dinsdag zijn opwachting. Met als boodschap: 'Voor ons is dit een heel gewone vogel.' Een speuler vond dat er een standbeeld op de haven moest komen, maar dan wel eentje die beweegt. Dat gebeurde met Ouwe Sunderklaas zodra er een muntje in werd gegooid Twee mei den hadden zich in hippe cowboy- kleding en hot pants gestoken en vonden dat het Visserskoor dat ook moest doen. Want een hip shan- tykoor trekt veel meer belangstel ling. Met zestig speulertjes was de opkomst bij de kinderen zeer goed, evenals de kwaliteit, maar met 37 speulers en 16 voorstellingen viel de animo bij de volwassenen tegen. De jury beoordeelde ook hier de kwali teit van het spel als goed. Uitslagen: Kinderen: enkelingen 1. Kom bij de Soos, 2. Ladderzat, 3 Dam wand zetten. Paren: 1. Vreemde vogel op Skil, 2. Texels Eigen Wind molen Onderneming, 3. Meierblis. Groepen: 1. Afscheid juf Ria. 2. De trap van 't Skiltje, 3. Soos breidt voor school, Origmaliteitsprijs (GO- bokaal): Het goede doel. Volwassenen: enkelingen: 1. De feugeltjeskieker, 2. Effies Beursen deel 2, 3. De Bibliobus. Paren: 1. Standbeeld, 2. Stijling van het vis serskoor, 3. Dick in de VUT Groe pen: 1. Wildwest op het wad, 2. De meierblis, 3. Schagens droom. Jef (Charel Jilderda, Marleen Roeper. Kaylee van der Hout). Folklorebeker: Dokterspost/ schoonheidssalon. Volwassenen- Enkelingen: 1.Marinus Witte (Hans van der Park), 2.Leo (Frits Bonne). Paren: 1 SOS Band (Jeanette Groenhof. Esther Duinker). 3.Tumbleweeds (Natasja Brouwer en Marja Burgman). Kleine groepen. 1 .Reclameschapen (Jeanette en Willem Vinken. Tineke Zuidema); 2.Bedden Oase (Ans Boogaard, Dudi Molenaar, Veronica van Beek). Grote groepen- 1 Honden (Marjan van Aken, Ab Rommel, Henriette Koooiman, Tilly Vinken, Marcel Tielemans, Robert Saai); 2.Bedden Oase (André Verseput, Erik Kossen, Jan van Beek, Rijk Molenaar, Chris Spee, Henk Boogaard). VERVOLG VAN PAGINA 1 Volmolen De scholen hebben recent onder de ouders een enquête gehouden om te peilen hoe groot hun behoefte aan voor- en naschoolse opvang is. Het rijk verplicht scholen dergelijke vormen van opvang te realiseren. De scholen bekijken samen wat zij kunnen regelen. De Stichting Kinderopvang Den Helder (beheer der van de naschoolse opvang in de Buitelboet) is bij het onderzoek betrokken. De Ruiter verwacht dat begin volgend jaar de eerste resul taten bekend worden, Snerttoernooi recreatievoetbal Ter afsluiting van de eerste competi tiehelft spelen de recreatievoetballers - mits het weer het toelaat - zondag het jaarlijkse Snerttoernooi. Op spe ciaal verzoek wordt gevoetbald op het vertrouwde veld van De Cock sdorp. Hoewel SVC zelf geen team meer heeft, zijn veel Durpers actief in andere teams. Voor hen is het leuk weer eens in eigen dorp te spelen. De teams spelen een halve competitie en treffen elkaar dus allemaal een maal. De wedstnjden duren 25 minu ten, zonder dat van speelhelft wordt gewisseld. Het schema is als volgt: Texelse Boys-De Koog 10.30 Oosterend-SV Texel 11.00 SV Texel-De Koog 11.30 Oosterend-Texelse Boys 12.00 Texelse Boys-SV Texel 12.30 Oosterend-De Koog 13.00 SV Oosterend Zaterdag 16 december: Oosterend B1-Den Helder B2 uit gesteld Oosterend C1-Succes C1 12.30 Oosterend D1-HCSC D2 11.15 Wiron D1-Oosterend D2 10.00 Oosterend MD1 -Zeevogels MD2 10.00 Zondag 17 december: Oosterend-Callantsoog 14.00 Oosterend 2-JVC 6 12.00 Oudesluis 3-Oosterend 3 14.00 Succes DA1-Oosterend DA1 14.00 Goedkoopste kledingstuk 1 euro zwart/wit of kleur €4.50 'fbtophis. a 320963 WWW. bceldbanktexeln I Te koop bij inschrijving Peperstraat 55, Oosterend Vrijstaande woning met o.a. 3 slaapkamers, kelder, ruime bijkeuken en zonnige tuin Te bezichtigen 16 december van 14.00 tot 16.00 uur Uw schriftelijk bod kunt u t/m 22 dec 2006 inleveren bij: A. Rentenaar Peperstraat 44 1794 AL Oosterend Gunning voorbehouden. Weverstraat 32 - Den Burg Prijswinnaars: N. Witte. Hallerweg, Elzelien Schenk, Oesterstraat, Inge Krijnen, De Dageraad. Elza Richter, Duits land, Ineke Witte, Sluijscoog, Arie Brans, Oosterweg, Sandra Witte, Nieuwlanderweg, Hein van Heerwaarde, Beatrixlaan, Petra Brans, Westerweg, Anneke Pronk, Wilhelminalaan, Martien vd Wetering, Elemert, Jeffrey Mosk, Markgrave, Mw. Winter-Kiewiet, Beatrixlaan, A. van Nuland-den Brok, Trompstraat en Annie Vonk. Kotterstraat. Sponsors: Nauta Boek, Trompwatch, Shoptiek, De Graaf Installatie, DIO Drogisterij Mets, Jan Keijser Kampjeercentrum, Uitgevenj L&R, Boetiek de Oorzaak, Kadoshop TeXels, Slijterij de Wit, Zegel Modes, L&R Kantoorvakhandel, Oosterhof Wonen en Slijterij Smidt-Witte. Alle deelnemers, adverteerders en sponsors hartelijk bedankt en tot volgend jaar!

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 9