Onbetaalde arbeid beter dan celstraf' Veel verdrinkingen bruinvis in visnet '1 Kerststukjes voor atletiekbaan TEXELSE J COURANT Officier mild voor ex-verslaafde De Waal mekkert over horeca-convenant Texelaars als toerist op Duitse TV Geknip$<f Activiteiten in Time Out Politiewijzer Een 31-jarige Texelaar hoeft niet nog eens zes maanden de gevan genis in, ondanks dat hij zich in zijn proeftijd heeft onttrokken aan de behandeling bij de Brij- derstichting van zijn cannabis- en cocaïneverslaving. Dat vertelde officier van justitie C. Zetsma gis teren in de rechtbank in Alkmaar. De man was in juni 2004 veroor deeld tot twaalf maanden - waar van de helft voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar - wegens een poging tot doodslag op 18 november 2003 in Den Burg. Eind september vroeg een collega van Zetsma de Alkmaarse rechtbank de man de zes maanden voorwaar delijke celstraf wel te laten uitzit ten. Tot een uitspraak kwam het niet. De rechtbank besloot veertien dagen na de zitting de zaak tot maandag 18 december te schorsen en medewerkers van de dubbele diagnosekliniek in Heiloo te horen als getuige, aangezien de man daar inmiddels op eigen verzoek fulltime in behandeling was. De Brijderstich- ting had laten weten de handen van de man af te trekken, omdat hij zich niet aan de afspraken had gehouden. Zijn begeleider, een psychiatrisch verpleegkundige, stelde maandag dat de man weer op eigen benen staat. Hij is niet meer fulltime in de kliniek aanwezig, maar krijgt een deeltijdbehandeling. Volgens de begeleider zou een langer verblijf de Texelaar mogelijk zieker maken. De man blijft zijn hele leven medi catie gebruiken tegen zijn psychia trische klachten. Urinecontroles in Heiloo hebben aangetoond dat hij geen cannabis meer gebruikt en het cocaïnegebruik verwaarloosbaar is. De urinecontroles gaan door tijdens de behandeling. Ook de man zelf vertelde de rechter dat het weer goed met hem gaat. Hij heeft sinds kort een vriendinnetje. Ook het 'net werken' gaat goed, evenals zijn werk in de horeca. Zijn advocaat, P Breukink, deelde de mening van de officier van justi tie. Zij is het met hem eens dat de man geen zes maanden moet gaan zitten, maar dat deze straf mag worden omgezet in 120 uur onbe taalde arbeid en daarnaast nog een vier maanden voorwaardelijke cel, waarvan de proeftijd dan wordt ver lengd tot juli 2007. De rechtbank doet uitspraak op donderdag 28 december. Ook in De Waal liep het met Ouwe Sunderklaas niet bepaald storm. Weinig speulers bij de jeugd, terwijl een paar jaar geleden nog veertig kinderen de straat op gingen. Ook bij de volwassenen was de animo matig, wel vielen er een paar erg leuke voorstellingen te bewonde ren. Jammer genoeg trokken de speulers niet veel bekijks. In Texelse kleinste dorp lijkt het een ongeschreven wet om te speulen over lokale nieuwtjes die niet de krant hebben gehaald. Ze werden omstan dig besproken in de sketch waarin dorpelingen tijdens het uitzoeken van aardappelen aan de lopende band in de schuur van de plaatselijke akkerbouwer. De leus Op het randje bij Ben aan het bandje zei veel over het niveau van de roddel partijen, waarin het plaatselijke nieuws van mond tot mond ging. Onder meer de prominente Waalder die midden in de nacht op zijn scooter zonder licht over de Staart reed en werd aangehouden. Maar in plaats van dat hij op de bon ging, escorteerde een volgens de speulers bevnende agent hem naar zijn woning. De onvrede over de tuinwallen op de rotonde en de verlichting inspireerde een speuler met een kijkdoos om er een landingsbaan voor vliegende schotels van te maken. Twee ouders uit De Waal die met Luilak het dorp met geluidsversterkers vroegtijdig hadden gewekt, moesten het ontgel den. Zowel jonge als oude luilakkers beklaagden zich erover de herne. 'Zodra je Axel en Dirk-Jan ziet, vallen onze blikjes in het niet.' Drie oud bestuurders van het dorpshuis die rondgingen met een uit purschuim gemaakt getal vijftig, beklaagden zich erover dat ze geen uitnodiging voor het jubileum hadden gekregen. Een geit mopperde over het vele geroddel en geklaag in het dorp. 'Er wordt hier wat afgemekkerd.' Plannen voor een parkeerplaatsje op het grasveld voor het dorpshuis brachten de jeugd in actie. Tijdens Meer dan de helft van de bruinvis sen die afgelopen jaar dood aan spoelden, is verdronken in een visnet. Dat blijkt uit onderzoek van het Koninklijk NIOZ en Wage- ningen Imares op 64 bruinvis sen. In maart en april deed zich het hoogste aantal verdrinkingen voor. Volgens Mardik Leopold van Ima res moet nader onderzoek uitwij zen in wat voor soort netten de beschermde dieren zijn verdronken. Wetenschappers gingen aanvanke lijk van staandwant- en warnet visserij in het algemeen uit, maar de visserijsector heeft laten weten dat die visserijvorm uit verschil lende takken bestaat. Leopold: 'We gunnen dus niet zomaar zeggen welke type net het is. We zullen 'moeten kijken wat in maart en april op zee gebeurt.' Een deel van de staandwant- en warnetvissers gaat over het algemeen pas eind mei het water op. Het ministerie van Land bouw, Natuur en Voedselkwaliteit inmiddels met de visserijsector over vervolgstappen gesproken. Het aantal bruinvissen, de kleinste dolfijnen in de Noordzee, neemt al jaren gestaag toe voor de Neder landse kust. Hetzelfde geldt voor de hoeveelheid strandingen. Die zijn dit jaar tot zo'n vijfhonderd afgelopen, aanleiding voor LNV een onderzoek te gelasten. Dat vond in septem ber plaats op de NlOZ-haven, waar wetenschappers uit heel Europa zich over de 64 bruinvissen bogen. Een deel daarvan was op de Texelse kust gevonden. Leopold: 'We heb ben hier het voordeel dat de mede werkers van Ecomare alle bruinvis sen meteen aan ons melden.' Het onderzoek leerde dat zich in maart/april en augustus twee pieken voordeden. In de eerste periode was 84 procent van de aangespoelde dieren door verdrinking gestorven. De kadavers waren over het alge meen van verse, gezonde dieren die veel voedselresten in de maag hadden. De dieren die in augus tus aanspoelden, waren over het algemeen ongezond, hadden lege magen en weinig vetreserves. Het verdrinkingspercentage lag op 25 procent. Volgens Leopold moeten er maatregelen worden genomen om de tandwalvis beter te bescher men. Het NIOZ en Imares kunnen niet zeggen hoeveel bruinvissen er zijn, maar ze vermoeden dat door de verdrinkingen meer bruinvissen sterven dan geboren worden. Het aantal verdrinkingen ligt ook hoger dan percentages die wetenschap pers en overheden in internationaal verband als 'duurzaam' beschou wen.. Het nadere onderzoek naar de vis tuigen en soorten staandwantvis- serij moet het ministerie volgens een woordvoerder meer handvat ten geven om met de visserijsector over verdere maatregelen te praten. Uit het onderzoek van het NIOZ en Imares kwam nog naar voren dat er nauwelijks gegevens over aangespoelde bruinvissen op de andere Waddeneilanden en langs de wadkust bekend waren. Die kadavers werden ingezameld door het zeehondencentrum in Pieterbu- ren dat eigen onderzoek verrichtte. Het ministerie heeft Pieterburen, het NIOZ en Imares verzocht bij de vervolgonderzoeken meer samen te gaan werken. Een dag lang stonden tien vrijwil ligers van Atletiekvereniging Texel (AVT) vrijdag in een schuur van Gerard en Judy Witte tussen de hulst, bessen, coniferen en ander groen. Het eindresultaat tem een dag hard werken: 120 zelfgemaak te kerststukjes die zaterdag in het centrum van Den Burg werden ver kocht. De opbrengst is bestemd voor het onderhoud van de atletiek baan die in 2003 werd aangelegd. 'Het groene spul, de oase, hebben we gekocht en de rest van het materiaal hebben we allemaal zelf verzameld en gekregen', aldus Judy Witte. AVT begon zes jaar geleden met het' maken van de stukjes. Het was aanvankelijk bedoeld om geld voor aanleg van de baan in te zamelen. Op de foto keuren Judy Witte, Ina van Sambeek en Jenny van Lubek de laatste kerststukjes. Leren omgaan met stress In gebouw Noordduyne, naast het Gemini Ziekenhuis in Den Helder, begint dinsdag 16 januari een nieu we cursus 'Omgaan met stress'. De cursus bestaat uit-acht bijeenkom sten van twee uur, op dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur, en een terug- kombijeenkomst na drie maanden. Deelnemers leren in een groep van ongeveer tien mensen beter met werkstress om te gaan. Onderwer pen zijn: wat is (werk)stress, oefe nen met ontspannen, denkpatronen veranderen en assertiviteit en het maken van een actieplan voor ver andering. Bij de cursus hoort een werkboek met achtergrondinformatie en huis werkopdrachten. Deelname kost €35,-. Voor aanvang vindt een ken nismakingsgesprek plaats. Voor aanmeldingen en meer infor matie: GGZ Kop van Noord-Holland, afdeling Preventie, tel. 0223-685000 en 0224-211311, of via e-mailadres trainingscentrum@ggz-nhn.nl. Landschapsprijs voor initiatieven De provincie Noord-Holland nodigt particulieren, organisa ties en gemeentes uit een initia tief, plan of project in te zenden voor de Landschapsprijs. Het winnende idee maakt kans op een prijs van €10.000,-. De Waddenzee, de duinen, de cul tuurhistorisch waardevolle droog makerijen en heidevelden in 't Gooi: het zijn slechts een paar voorbeelden van de vele karakte ristieke landschappen van Noord- Holland. De provincie werkt hard aan het behouden en versterken van dit landschap. Met tie Land schapsprijs beloont de provincie initiatieven, plannen en projecten die een wezenlijke bijdragen leve ren aan de kwaliteit van het Noord- Hollandse landschap, zowel op het gebied van natuur als cultuur. De eerste prijs is een geldbedrag van €10.000.-, te besteden aan het gekozen project. De winnaar krijgt bovendien een aquarel van Jan Groenhart. De tweede en derde prijs zijn een geldbedrag van ieder €2.500.- en een gedenkpenning De prijzen worden op 1 maart uit gereikt door gedeputeerde Patrick Poelmann. Plannen of projecten moeten voor 29 januari worden ingediend. De inzendingen worden beoordeeld door een onafhankelij ke jury van vier personen. De indie ners hoeven niet de uitvoerders van het plan te zijn, ook derden kunnen worden voorgedragen. Alle informatie over de wedstrijd is te vinden op www.noord-holland.nl. Inzenden kan tot 29 januari bij: Provincie Noord-Holland, t.a.v. Jacqueline Groen, directie Beleid, sector Natuur Landschap en Recreatie; postbus 3007, 2001 DA Haarlem. vijf vragen Texel: Een Bounty- eiland, maar met veel armoede Voedselbank Stichting Brood nodig op Texel deelt per week 36 voedselpakketten uit. Dat is relatief veel. Den Helder heeft 85 voedselpakketten nodig voor viereneenhalf keer zoveel inwoners. Oprichtster Brigida van Lieshout is aan het eind van haar Latijn. IJc zou inch niet zegden tint Texel zo arm is. .Texel is een Bounty eiland. Het is hier piachiig. Wc hebben altijd Drie Texelse bezoekers van het Caraïbische Anquilla werden daar gefilmd door een toerisme- programma van de Duitse ARD. Lou Nijhuis, Sibo Plaatsman, Aad Blom en Anja Zijm troffen elkaar op vakantie op Sint Maarten en beslo ten een tochtje naar Anquilla te maken. In het dolfijnencentrum ter plaatse kwamen zij in contact met de Duitse filmploeg onder leiding van producent Silvia Hajmassy. Nij huis, Plaatsman en Zijm kregen een korte instructie over het omgaan met dolfijenen, waarna zij, begeleid door een Nederlandse instructrice, te water gingen. Er werden een uur lang verschillende stunts uitgevoerd en gefilmd. Na afloop werden Nij huis en Plaatsman uitgebreid voor de camera geïnterviewd. Uiteraard werd ook over Texel gesproken. De producent bleek geïnteresseerd in een uitzending over Texel, uiteinde lijk ook een overzeese vakantiebe stemming. Plaatsman zal contact met haar onderhouden, om te zien of dit volgend jaar al gaat lukken. Sibo Plaatsman staat op Anquilla de Duitse televisie te woord. VERVOLG VAN PAGINA 1 Plan B De twee exploitanten delven het onderspit in hun bezwaren tegen do gemeentelijke besluiten. Volgens de Bezwarencommissie heeft het colle ge terecht hun aanvankelijk verzoek een café en discotheek te beginnen afgewezen. Belangrijke rol daarbij speelde een advies van de politie. Er kon niet worden voldaan aan de eis dat 'er in enig opzicht geen sprake van slecht levensgedrag is'. Het college vond het daarom niet verstandig als de twee een disco theek/café zouden runnen. Timmer man en Mandaat vroegen daarom in tweede instantie de vergunning voor restaurant/café aan. Volgens de bezwarencommissie zaten burgemeester en wethouders op één punt verkeerd, het verzoek om discotheek/café had met terzijde geschoven mogen worden nadat in juni een nieuwe, gewijzigde aanvraag was ingediend. Het college was er van uit gegaan dat de exploitanten geen belang meer bij een besluit op de eerste aanvraag zouden hebben. Volgens de commissie was dat een onjuiste keuze. Mandaat en Timmer man worden echter met in het gelijk gesteld. De commissie vraagt zich af welke belang zij nog bij dat besluit zouden hebben gehad. De com missie ziet geen aanleiding de wei gering, die in augustus alsnog werd uitgesproken, te heroverwegen. Het college en de burgemeester hebben conform het advies van de commis sie geoordeeld. VERVOLG VAN PAGINA 1 OSG Hij gaf ook alvast een inkijkje in de nieuwbouw aan de Haffelderweg Op de begane grond zijn de VMBO- afdelingen Consumptief. Techniek en Handel en Administratie gepland. Op de eerste verdieping komt de afde ling Zorg en Welzijn De Theoretische Leerweg, HAVO en VWO worden over het bestaande gebouw verspreid. Jongerencentrum Time Out biedt zondag 24 december onderdak aan een middag vol activiteiten, bedoeld voor iedereen van 10 tot en met 14 jaar oud. Er wordt muziek gedraaid en de deelnemers kunnen poolen, darten, tafelvoetballen, computer spelletjes spelen, internetten en chiilen in de chillroom De middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Dagblad Trouw besteedde maandag aandacht aan Texel. In de rubriek 'vijf vragen' was er aandacht voor de voedselbank en de armoede op het eiland.' Texel: Een bounty- eiland, maar met veel armoede', kopte het bewuste artikel. In een interview met Brigida van Lieshout wordt door middel van een vijftal vragen ingegaan op de armoede op het eiland en de oprichting van de voedselbank. Alle huishoudens in Noord-Holland Noord ontvangen deze week de Politiewijzer 2007/2008, met infor matie over het politiekorps. In het boekje staan artikelen over wat het politiewerk inhoudt, maar er is ook aandacht voor onderwerpen als hui selijk geweld, veelplegers en slacht offerhulp. Behalve de Politiewijzer met alge mene informatie, verschijnt iedere maand een digitale nieuwsbrief uit. Aanmelden kan via www.politie. nl/noord-holland_noord Daarnaast komt er twee keer per jaar een poli- tiekrant uit die bij alle huishoudens thuis wordt bezorgd. Mensen met een 'Nee-sticker' kunnen het boekje ophalen bij het dichtstbijzijnde poli tiebureau of bellen met de Politie Servicelijn, tel. 0900- 8844. een voorstelling werden de voetbal lertjes weggejaagd, maar Sinterklaas greep in en bepaalde dat het trap veldje er moest blijven. Vier speulers die het hoofd in een strop hadden, gingen geïnspireerd op het succes van toneelvoorstelling De Jantjes van 't Amateurtje het dorp rond. De boodschap luidde dat als er geen bruiloften, partijen of andere feest jes in de Wielewaal mogen worden gehouden, dat een strop is voor het dorpshuis en de doodsteek voor het sociale leven. 'Komt er nog verzet tegen de horecawet?' Deze voor stelling voerde het viertal ook op in Den Burg. Andere speulers beeld den uit hoe de beheerders de regels aan de laars lappen en een derde voorstelling maakte duidelijk dat het dorpsbestuur zelf debet is aan het verdwijnen van de huidige beheer ders. 'Als er eens iets is te verdienen, dan mogen Ben en Liz niet.' Het sloeg op het festival Sommeltjes- pop, waarbij de organisatie kennelijk zelf het bier schonk. Tenslotte ver scheen de nieuwe beheerder (Marco Witte). Hij verloochende zijn TESO- afkomst niet en ging schreeuwend door de megafoon het dorp door. Fraai was de mobiele galerie waar mee een inwoonster rond ging. De familie Wonder speulde over de hui dige geboortegolf in het dorp. De Waalder krepeervereniging verwees naar de kampeerlust in het dorp. Het weer werkte deze zomer niet mee, zo getuigde de eenakter over de lotgevallen van Willem en Wil. Ondanks herhaaldlijk contact met plaatselijke weerman, viel de vakan tie in het water. Tenslotte dook domi nee Klaassen ook op in De Waal, Als voorganger, maar vooral als organi sator van uitstapjes naar Praag. Uitslagen: Kinderen. 1. voetballers die hun veld kwijtraken, 2. Luilak, 3. Wak ker worden, 4. Nieuwe beheerders dorpshuis. Volwassenen: 1. 50 jaar dorpscommissie, 2. Waalder cre- peervereniging, 3. De familie Won der. Kerstquiz van gedeputeerde Gedeputeerde Hans Schipper (recreatie en toerisme) heeft in zijn weblog op www.noord-holland.nl een kerstquiz geplaatst. Aan de hand van foto's van plaatsen in Nood-Holland worden zes vragen gesteld. Deelnemers maken kans op een hotelovernachting op Texel, een boek met foto's van Noord-Hol land en kaartjes voor de Fiets- en Wandelbeurs 3 en 4 februan in de RAI, Amsterdam. Inzenders maken ook kans op deelname aan de 25ste en laatste wandeling die de gedepu teerde maakt. Deze 'jubileumwan deling' vindt op 11 februari plaats op Texel. Tien deelnemers aan de kerstquiz maken kans op een uit nodiging. De quiz loopt tot en met 7 januari 2007. Prijswinnaars krijgen uiterlijk eind januari bericht. Aan de quiz die de gedeputeerde deze zomer op zijn weblog plaatste, werd door 330 mensen meegedaan. Gemeente koopt stoomreiniger De gemeente koopt voor €4.650,- een nieuwe stoomcleaner, als vervanger van de oude machine die versleten is. De reiniger wordt gebruikt op de afspuitplaats van Gemeentewerken. Onder hoge druk en zonodig met warm water kun nen er voertuigen en andere spullen mee worden gereinigd. Het op druk brengen van het te verspuiten water gebeurt elektnsch. Als heet water nodig is, wordt een soort geiser ingeschakeld waarvan de brander op dieselolie werkt. Geen subsidie Wereldwinkel De Wereldwinkel krijgt geen €33.000,- van de gemeente voor de inrichting van het nieuwe onderkomen aan de Weverstraat in Den Burg. Het college hand haaft, op advies van de commis sie Bezwaarschriften, de afwij zing van de aanvraag. Volgens de commissie Bezwaar schriften, die zich over bezwaren van de Stichting Wereldwinkel Texel boog, kan de Wereldwinkel niet als welzijnsinstelling worden gezien. Dat betekent dat ze op basis van de welzijnsverordening geen subsidie kan aanvragen, zoals ze in augustus had gedaan. De Wereldwinkel beoogt het welzijn van mensen in derdewereldlanden te verbeteren en dat is volgens de Bezwarencommissie geen doel van de welzijnsverordening Die voorziet specifiek in het stimuleren van het welzijn op het eiland. Dat veer tig Texelaars zich vrijwillig voor de Wereldwinkel inzetten, is volgens de Bezwarencommissie een middel om de doelstelling van de stichting te behalen, maar geen doel 'Dat de vrijwilligers dit mogelijk wel zo ervaren, is een bijkomstigheid die DINSDAG 19 DECEMBER 2006 SP: duidelijkheid over politiek en religie op markt Vrijwilligers van de Socialisti sche Partij op Texel vragen zich af waarop ze op de markt geen folders meer mogen uitdelen, ter wijl hen dat in het verleden wel werd toegestaan. Nog vreemder vonden ze het antwoord van de gemeente, dat er op de markt geen politieke en religieuze uitin gen mogen. 'Hoe zit dat dan met Jan en Paula?' De maandag voorafgaand aan de landelijke verkiezingen voor de Tweede Kamer was het weliswaar koud, nat en rustig, dat weerhield de Texelse socialisten er met van op de markt reclame te maken voor hun partij. Maar niet op de manier zoals ze dat graag hadden gewild. Jesse Hoven van de SP: 'De marktmees ter vertelde ons dat we niet met de folders de markt over mochten, maar alleen folders uitdelen achter de stand of een meter ervoor. Ook GroenLinks stond er. Zij hadden een karretje en mochten daarmee niet over de markt rijden, tenzij de klep dicht was en er geen folders wer den uitgedeeld. We vonden dat raar. Want we hadden er al twee keer eer der gestaan en toen werd ons geen strobreed in de weg gelegd. De marktverordening die ons beperkt, blijkt in 1997 te zijn vastgesteld. Toen ons werd verteld dat politieke en religieuze uitingen met mogen op de markt, hebben we gevraagd hoe dat dan zit met Jan en Paula. Niet dat we die weg willen hebben, want dat is absoluut niet onze bedoe ling. Maar als zij er mogen staan, waarom wij dat niet? Gelijke mon niken, gelijke kappen.' Omdat zijn brief gisteren bij de gemeente nog geen belletje deed rinkelen, moest de woordvoerder het antwoord nog even schuldig blijven. Overigens was de SP niet voor één gat te vangen. Hoven: 'Omdat we geen folders óp de markt mochten uitdelen, zijn we dat maar néast de markt gaan doen. Precies daar waar de kramen ophielden.' Daar mee waren nog niet alle problemen verholpen. 'De betreffende stand houder droeg onze partij bepaald geen warm hart toe en was er niet van gediend. Toen zijn we even ver derop gaan staan.' Texels bezoek aan duurzame wijk Texelse bouwers hebben een duurzame nieuwbouwwijk in Almere bezocht om inspiratie op te doen voor nieuwbouw op Texel. De groep bekeek het ecologische project De Buitenkans, één van de meest toonaangevende duur zame nieuwbouwwijken in Neder land. Een groep van 22 Texelse aanne mers, architecten, installateurs en bouwkundigen liet zich rondleiden langs de 59 huizen die vrijwel alle maal over houtskeletbouw, natuurlij ke ventilatiesystemen en zogeheten sedumdaken (vegetatie) beschik ken. De Texelaars waren enthousi ast over het project. Het werd ook kritisch bekeken. 'Ze zagen meteen dat een paar pijpen van een venti latiesysteem scheef stonden en dat een sedumdak met helemaal goed was aangelegd', aldus Nienke Blok- sma van de Stichting Duurzaam Texel dat de excursie had georga niseerd. Een strobalenhuis maakte veel indruk. Dat bestond uit een houten skelet dat met stro was opgevuld. Het was afgewerkt met leemstuc zodat het weer er geen invloed meer op kan hebben. De excursie, die donderdag plaatsvond, was in eerste instantie bedoeld voor de bouw van de voorbeeldwoning in Den Burg West waar diverse Texelse bedrijven aan meewerken. In Alme re werd echter ook al geopperd dat een project als De Buitenkans in de tweede fase van de Volmolen een kans zou moeten krijgen. Naast de professionals waren ook twee particulieren bij de groep die een duurzaam huis willen bouwen. niet tot een andere conclusie kan leiden.' De commissie onthoudt zich van een oordeel over een gemeente lijke lening aan de stichting. De gemeente had op eigen initiatief bekeken of dat een alternatief voor de Wereldwinkel zou kunnen zijn, maar dat kon niet omdat de win kel als commerciële in plaats van culturele instelling zou moeten wor den gezien. Dat leidde eveneens tot bezwaren van de Wereldwinkel. De Bezwarencommissie merkt in het advies op dat de term commerciële instelling niet passend is. De weige ring heeft geen gevolgen voor het voortbestaan van de Wereldwinkel. Jook Nauta. eigenaar van het onder komen aan de Weverstraat, heeft de stichting de €33.000.- voorgescho ten. Daarnaast heeft de stichting al tienduizend euro opgehaald met de symbolische verkoop van de dui zend tegels op de vloer.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 5